PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρώματα bulk για αδυνάτισμα και γράμμωση



soke_hxc
17-06-11, 13:38
Καλησπέρα φόρουμ!
Είμαι καινούριος στα μέρη σας αλλά και στα συμπληρώματα γενικότερα.
Μετά απο πολύ online μελέτη, πήρα ένα συνδυασμό συμπληρωμάτων και θα ήθελα τη γνώμη σας γι αυτά..

Κατ αρχήν έιμαι 26 χρόνων, 1.80 και 89 κιλά.
Τους τελευταίους 8-9 μήνες κάνω kung fu (shaolin wu kung), με 3 προπονήσεις την εβδομάδα. Έχω χάσει 8 κιλά σε 8 μήνες (ήμουν 97).
Η διατροφή μου είναι χωρίς πρόγραμμα, αλλά προσέχω όσο μπορώ (σαλάτες, ψητά κοτόπουλα, καλαμάκια κλπ). Που κ που θα φάω και τη σαβούρα μου βέβαια, είμαι επιρρεπής!
Εδω και κάνα 20ήμερο έχω αγοράσει και μια στραβόμπαρα (σύνολο με τα έξτρα κιλά της, 15) και ένα αλτηράκι (7κιλο). Κάνω 3 φορές τη βδομάδα ασκήσεις με βάρη, για κανα 40λεπτο.
Επίσης πηγαίνω όποτε μπορώ για τρέξιμο (είτε το πρωί πριν τη δουλειά ή το βραδι), κατα μέσο όρο 2 φόρες τη βδομάδα.

Τα συμπληρώματα λοιπόν, είναι τα εξής:
1η παραγγελία που έκανα (απο το bp στην Αγγλία) ήταν

82% πρωτεινη (whey)
Fine Scottish Oats (υδατάνθρακες)
L-Carnitine
Taurine
Green Tea extract
CLA

Παιρνω πρωτείνη 3 φορές τη μέρα (απο 30 περιπου γρ.), υδατάνθρακες που και που το πρωί 1 σκουπ και πριν την προπόνηση πίνω το τσαί μου με 2 γρ Καρνιτινη και 1-2 ταυρινη. Επίσης CLA (του 1γρ) 3 φορές τη μέρα.
Αυτά τα κάνω εδώ και περίπου 1 μηνα. Έχω χάσει 1 κιλό και βλέπω μικρές διαφορές στα χέρια μου (δικέφαλοι-τρικέφαλοι) και στα πόδια (τετρακέφαλοι).

Τώρα πήρα και τη 2η παραγγελία, κυρίως με λιποδιαλυτικά με στόχο να χάσω όσο περισσότερο λίπος μπορέσω μέσα σε 1 μήνα.
Τα νέα προϊόντα λοιπόν είναι:
TTA
Raspberry Ketones
Tyrosine
Sida Cordifolia
Omega 3

Αυτό που σκέφτομαι έιναι να παίρνω 2 με 3 δόσεις των 400-500μγ ΤΤΑ, 2 δοσεις των 100μγ Raspberries, 5g tyrosine και omega 3 2 φορές τη μέρα. Επίσης Ταυρίνη για να μη με πιάσουν τπτ κράμπες. 2 μέρες τώρα που τα παίρνω δε με έχουν ενοχλήσει.
Το Sida θα το έχω για πριν το τρέξιμο.

Περιμένω και μια πολυβιταμίνη, την ADAM της now και μάλλον θα μου χαρίσουν και ένα lean xtreme μαζί με ένα adrenalean. Δεν ξέρω αν κάνει/πρέπει να τα στακάρω και αυτα κάπου, ίσως μετά τον 1ο κύκλο με τα ΤΤΑ κλπ.

Προπόνηση έχω αργά, 9-10.30 ή 8-10.30, οπότε δε μπορώ να πάρω κάποιο stimulant τότε γιατί το βράδι βρυκολακιάζω!

Γενικά αισθάνομαι ότι έχω κάνει ένα μεγάλο άλμα, τόσο στα συμπληρώματα όσο και στη γυμναστική αλλα και τη διατροφή που κάνω μιας και περισυ ήμουν σε κατάσταση χρόνιας αγυμνασιάς!

Θα ήθελα γενικα τη συμβουλή σας εσείς που είστε πιο έμπειροι, τόσο για το stackάρισμα όλων αυτών όσο και για το πρόγραμμα μου γενικότερα.
Γυμναστήριο δεν προλαβαίνω σε καμμία περίπτωση να πάω πάντως εξτρα, γι αυτο και πηρα και τα βάρη.

Συγγνώμη για το τεράστιο ποστ μου, αν βρεθέι κάποιος που δεν πεθάνει απο πλήξη και απαντήσει θα είμαι ευγνώμων :)