PDA

Επιστροφή στο Forum : Μία βοήθεια σχετικά με την διατροφή !help pls :D



Spyrakoc
18-06-11, 12:22
Γεία σε ολους ειμαι ο Σπυρος 16 ετων και εχω αρχισει personal training εδω και μια
εβδομαδα και ο τυπος που με βοηθαει δεν μου εχει δωσει καποια διατροφη απλα μου
ειπε να τρωω ζυμαρικα και μπανανες και να μην τρωω σοκολατες κτλπα . διοτι ειμαι 67 κιλα και χρειαζομαι <<ογκο>> !
Καποιοι φιλοι μου ακολουθουνε διατροφη και εχουνε δει αποτελεσματα και πιστευω αν με βοηθησετε μπορουμε να βγαλουμε και μια για μενα και να μου πειτε και για <<συμπληρωματα>> Ευχαριστώ οποια συμβουλή ..... εφπροσδεκτη !;)

Spyrous
18-06-11, 12:26
Hi:welcome::welcome:
Μελετησε λιγο το φορουμ εχει ποικιλα αρ8ρα που περιεχουνε τα παντα και μετα αμα δεν μινεις ικανοποιημενος εδω ειμαστε να σε κατευ8υνουμε(οι πιο παλιοι ετσι):P:P

Spyrakoc
18-06-11, 12:37
Hi:welcome::welcome:
Μελετησε λιγο το φορουμ εχει ποικιλα αρ8ρα που περιεχουνε τα παντα και μετα αμα δεν μινεις ικανοποιημενος εδω ειμαστε να σε κατευ8υνουμε(οι πιο παλιοι ετσι):P:P


Hmmm φίλε τα εχω δει αλλα ψαχνω καποιον να μου πει κατι στα μετρα μου :/ διατροφη,συμπληρωματα κτλπα
Θα τα ξαναδώ man :) αλλα πιστευω οτι αν καποιος μου προτεινει μια διατροφη και αναλογα age Κτλπα(συγκεκριμενα πραγματα) για μενα με καπια tips θα ειναι πιο ευκολο για μενα να την ακολουθησω αυτη την διατροφη και σιγα σιγα να βλεπω αποτελεσμτα !δεν ξερω αν με πιανεις ;) !

Spyrous
18-06-11, 12:50
Απολυτα απλα οτι και να σε πει ο κα8ενας ειναι διαφορετικο το εκανε πανω του και επιασε στον δικο σου οργανισμο δεν ξερει κανενας πως θα αντιδρασει καθως επισης και τα αποτελεσματα ...το βασικο καλουπι ειναι αφου λες εισαι λιγα κιλα οπως και εγω.. ειναι
Πρωινο:Βρωμη γαλα αυγα καρυδια
Δεκατιανο:Toστ γαλοπουλα μαυρο ψωμι παντα και κασερι light
Πριν την προπονιση σου τρωγε ενα ξινομηλο επισης σε εναν φιλο μου ο διατολογος τον συστηνε μαυρη σοκολατα 1 κομματακι για ενεργεια οπως θελεις εγω τροω greenapple:P
Μετα την προπονιση σου αυγα(ασπραδια)αμεσως
8-9ωρα το βραδι ρυζι με κοτοπουλο μοσχαρι ψαρι οτι 8ελεις να βαλεις δλδ πρωτεινη
Πριν τον υπνο γιαουρτι με 10καρυδια
Οσω αφορα τα συμπληρωματα δεν κανω χρηση και πιστεβω ειμαστε μικροι για να κανουμε απο τετια ηλικια δεν τα κατηγορω απλα δεν σκοπευω να παρω...

sTeLaKoS
20-06-11, 15:28
Γεία σε ολους ειμαι ο Σπυρος 16 ετων και εχω αρχισει personal training εδω και μια
εβδομαδα και ο τυπος που με βοηθαει δεν μου εχει δωσει καποια διατροφη απλα μου
ειπε να τρωω ζυμαρικα και μπανανες και να μην τρωω σοκολατες κτλπα . διοτι ειμαι 67 κιλα και χρειαζομαι <<ογκο>> !
Καποιοι φιλοι μου ακολουθουνε διατροφη και εχουνε δει αποτελεσματα και πιστευω αν με βοηθησετε μπορουμε να βγαλουμε και μια για μενα και να μου πειτε και για <<συμπληρωματα>> Ευχαριστώ οποια συμβουλή ..... εφπροσδεκτη !;)


Πρώτο και βασικό, κόψε το πέρσοναλ με αυτόν. Αν δε σου χει δώσει διατροφή, δεν είναι πέρσοναλ, άρα τσάμπα λεφτά του δίνεις.

Διάβασε τα 2 παρακάτω άρθρα, κατανόησε τα και σύμφωνα με αυτά προσπάθησε να βγάλεις ένα διατροφικό πλάνο, πόσταρε το εδώ και στη συνέχεια εμείς θα σου κάνουμε διορθώσεις.
Κανένας δε θα σου βγάλει διατροφή, αυτό είναι δική σου δουλεια. Εμείς απλά θα τη σχολιάσουμε.

Διατροφή Όγκου (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?107-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CE%8C%CE%B3%CE%BA%CE%BF%CF%85)
Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5923-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...)

Καθώς και ότι άλλο θέλεις από εδώ Άρθρα & Μελέτες Μελών (http://www.bodybuilding.gr/forum/forumdisplay.php?15-%CE%86%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%B1-amp-%CE%9C%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CF%84%CE%B5%CF%82-%CE%9C%CE%B5%CE%BB%CF%8E%CE%BD)