PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφή ΙΣΟΘΕΡΜΙΔΙΚΗΣ για τις δικές σας συμβουλές.!!!!



nikosvis
19-06-11, 22:18
μαγκεσ θελω να μου πειτε πωσ βρισκετε το προγραμμα μου για ισοθερμιδικη υστερα απο χασιμο κιλων..εχω 1,86 81 κιλα ,ημουν 89 με λιποσ αρκετο ,τωρα ειμαι οπωσ την φωτο που εχω στο αβαταρ..

και ακολουθω το παρακατω προγραμμα για να διατηριθω στα ιδια και να χασω λιγακι λιπος...

πρωινο- 200ml γαλα 80gr ολικης +με 2 αυγα + μπανανα

μεσημεριανο: 200γρ κοτοπουλο +100γρ ρυζι + σαλατα απο λαχανικα +ψωμι ολικησ αλεσεωσ

απογευματινο :γιαουρτακι 200γρ + 50 γρ ολικης

γυμναστηριο

μετα το γυμναστηριο : 5 αυγα ασπραδια κ μια μπανανα

βραδινο: κοτοπουλο φιλετο 200γρ. ή(μπιφτεκι , ψαρι φιλετο) +80 γρ ρυζι

πριν τον υπνο :γιαουρτακι 2% 200gr με αμυγδαλα..

παιδια κανω βαρη 5 φορεσ την βδομαδα και αεροβια απο 30 λεπτα 4 η 5 φορεσ την βδομαδα, ακουω γνωμεσ..
θα σασ ειμαι υποχρεωσ φιλικα νικος.:P

Panosss
20-06-11, 00:39
Πολύ φορτωμένος είσαι απο το μεσημέρι και μετά, ενώ έχεις μεγάλο κενό ανάμεσα στο πρωινό και το μεσημεριανό

Devil
20-06-11, 02:36
η ισοθερμιδικη σου ισα με ποσες θερμιδες ειναι???

γραμμαρια απο πρωτεινες, λιπαρα, υδατανθρακες?

nikosvis
20-06-11, 13:39
η ισοθερμιδικη σου ισα με ποσες θερμιδες ειναι???

γραμμαρια απο πρωτεινες, λιπαρα, υδατανθρακες?

3000 σχεδον καθημερινα πανω κατω και εχω 170 γρ πρωτεινησ 260 υδατανθρακασ και 85 γρ λιπαρα,

nikosvis
20-06-11, 13:57
Πολύ φορτωμένος είσαι απο το μεσημέρι και μετά, ενώ έχεις μεγάλο κενό ανάμεσα στο πρωινό και το μεσημεριανό

ε τοσο πολυ χαλαει αυτο??? εχω ακουσει απο ανθρωπουσ οπυ κανουν 3 μεγαλα βασικα γευματα και ειναι οκ ..:)

Devil
20-06-11, 14:03
3000 σχεδον καθημερινα πανω κατω και εχω 170 γρ πρωτεινησ 260 υδατανθρακασ και 85 γρ λιπαρα,

κατεβα 20-30γρ υδατανθρακα ακομα... δλδ βγαλε τα ψωμια....

τα 85γρ λιπαρα εγω δεν τα βλεπω στην διατροφη που εχεις ποσταρει...

Panosss
20-06-11, 14:38
Σα να μη μου βγαίνουν και τα 170 γρ πρωτείνης, επίσης :unsure:
Όχι δεν είπα οτι χαλάει πολύ, απλά το ημερήσιο διατροφολόγιο καλό είναι να είναι φορτωμένο αρχικά και όσο περνάει η μέρα να κόβεται.

nikosvis
20-06-11, 15:14
κατεβα 20-30γρ υδατανθρακα ακομα... δλδ βγαλε τα ψωμια....

τα 85γρ λιπαρα εγω δεν τα βλεπω στην διατροφη που εχεις ποσταρει...

ειναι που δεν θελω λιπαρα πολλα γιατι θελω να χασω λιγο λιποσ αλλα ελαιολαδο απο σαλατεσ κ τετοια ,

nikosvis
20-06-11, 15:15
Σα να μη μου βγαίνουν και τα 170 γρ πρωτείνης, επίσης :unsure:
Όχι δεν είπα οτι χαλάει πολύ, απλά το ημερήσιο διατροφολόγιο καλό είναι να είναι φορτωμένο αρχικά και όσο περνάει η μέρα να κόβεται.

τοσα πανω κατω τα εχω βγαλει εγω,, απλα κοιμαμαι κ αργα το βραδυ..

Devil
20-06-11, 15:17
ειναι που δεν θελω λιπαρα πολλα γιατι θελω να χασω λιγο λιποσ αλλα ελαιολαδο απο σαλατεσ κ τετοια ,

ε και τι σημασια εχουν τα λιπαρα αμα θες να χασεις λιπος???

οι συνολικες θερμιδες μετρανε.... και εφοσον θες να χασεις λιπος γιατι κανεις ισοθερμιδικη?

nikosvis
20-06-11, 16:37
ε και τι σημασια εχουν τα λιπαρα αμα θες να χασεις λιπος???

οι συνολικες θερμιδες μετρανε.... και εφοσον θες να χασεις λιπος γιατι κανεις ισοθερμιδικη?

ναι αυτο λεω και γω, οι συνολικεσ μου θερμιδεσ ειναι γυρω στισ 3000 την μερα... ισοθερμιδικα γιατι δεν θελω να χασω πολλα κιλα, και ταυτοχρονα να βαζω και μυσ υπαρχουν ατομα που το κανουν, αυτο επιδιωκω και γω και μχερι στιγμησ χανω λιποσ γραμμωνω και στα κιλα ειμαι στα ιδια.. :)

Devil
20-06-11, 16:43
ναι αυτο λεω και γω, οι συνολικεσ μου θερμιδεσ ειναι γυρω στισ 3000 την μερα... ισοθερμιδικα γιατι δεν θελω να χασω πολλα κιλα, και ταυτοχρονα να βαζω και μυσ υπαρχουν ατομα που το κανουν, αυτο επιδιωκω και γω και μχερι στιγμησ χανω λιποσ γραμμωνω και στα κιλα ειμαι στα ιδια.. :)

ναι.... οκ μπορεις να δοκιμασεις.... αν και τα πρωτα αποτελεσματα που θα δεις θα ειναι μετα απο κανα 2μηνες και δεν θα ειναι και πολλα...

nikosvis
20-06-11, 22:16
ναι.... οκ μπορεις να δοκιμασεις.... αν και τα πρωτα αποτελεσματα που θα δεις θα ειναι μετα απο κανα 2μηνες και δεν θα ειναι και πολλα...

αφου ηδη ρε φιλε μου εχω δει διαφορεσ κανω καθε μερα το πρωι αεροβια των 30 λεπτων..και αρχιζει να δειχνει καλυτερα το σωμα μου..:)

Devil
21-06-11, 02:29
αφου ηδη ρε φιλε μου εχω δει διαφορεσ κανω καθε μερα το πρωι αεροβια των 30 λεπτων..και αρχιζει να δειχνει καλυτερα το σωμα μου..:)

πηρες μυς?

nikosvis
21-06-11, 09:46
πηρες μυς?

πωσ δεν πηρα¨!!!:) και στα ποδια πιο πολυ αρχιζει να φουσκωνει ο τετρακεφαλοσ και γενικα τα ποδια μου εδεσαν και στηθοσ πηρα..