PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίπλοκη διατροφή και στόχος



Kelmor
21-06-11, 18:16
Πολλοί λένε ότι το να χάσεις λίπος και το να βάλεις ταυτόχρονα μυικά κιλά είναι σχεδόν αδύνατο, όχι τουλάχιστον εάν δεν είσαι νέος στα βάρη ( και έχεις ένα extra αφού αλλάζει όλη η λειτουργία του σώματος ). Διαφωνώ. Με σωστή προπόνηση και διατροφή θεωρώ ότι κάτι τέτοιο, μακροπρόθεσμα, είναι εφικτό. Θα το επιχειρήσω από αύριο και από εσάς θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. ;)

Το πλάνο:

Πρωινό ( pre ) : Υδατάνθρακες σύνθετοι + 1 πορτοκάλι + πρωτείνη
Γυμναστική
Γεύμα post : Υδατάνθρακες σύνθετοι + σαλάτα + πρωτείνη
Γεύμα με πρωτείνη και σαλάτα ( κοτόπουλο + μαρούλι ) + 1 κ.γ ελαιόλαδο
Γεύμα με πρωτείνη και σαλάτα ( κοτόπουλο + αγγούρι ) + 1 κ.γ ελαιόλαδο
Γεύμα με πρωτείνη μορφή καζείνης και λιπαρά ( 2 γιαούρτια 2% ή 2 γιαούρτια 0% με λίγα καρύδια )

3-4 μέρες τη βδομάδα πρωινό cardio σκοινάκι ή τρέξιμο 40' / στις μέρες ξεκούρασης ή μόνο cardio πρωινό κρατάμε τον υδατάνθρακα μόνο στο πρωινό και κρατάμε τη σαλάτα μόνο στο επόμενο...


Η πρωτείνη θα είναι κοντά στα 170-180γρ / μέρα πάντα. Είμαι 74 κιλά και 1.84 ύψος. :welcome:

DimitrisT
21-06-11, 19:31
Πολλοί λένε ότι το να χάσεις λίπος και το να βάλεις ταυτόχρονα μυικά κιλά είναι σχεδόν αδύνατο, όχι τουλάχιστον εάν δεν είσαι νέος στα βάρη ( και έχεις ένα extra αφού αλλάζει όλη η λειτουργία του σώματος ). Διαφωνώ. Με σωστή προπόνηση και διατροφή θεωρώ ότι κάτι τέτοιο, μακροπρόθεσμα, είναι εφικτό. Θα το επιχειρήσω από αύριο και από εσάς θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας. ;)

Το πλάνο:

Πρωινό ( pre ) : Υδατάνθρακες σύνθετοι + 1 πορτοκάλι + πρωτείνη
Γυμναστική
Γεύμα post : Υδατάνθρακες σύνθετοι + σαλάτα + πρωτείνη
Γεύμα με πρωτείνη και σαλάτα ( κοτόπουλο + μαρούλι ) + 1 κ.γ ελαιόλαδο
Γεύμα με πρωτείνη και σαλάτα ( κοτόπουλο + αγγούρι ) + 1 κ.γ ελαιόλαδο
Γεύμα με πρωτείνη μορφή καζείνης και λιπαρά ( 2 γιαούρτια 2% ή 2 γιαούρτια 0% με λίγα καρύδια )

3-4 μέρες τη βδομάδα πρωινό cardio σκοινάκι ή τρέξιμο 40' / στις μέρες ξεκούρασης ή μόνο cardio πρωινό κρατάμε τον υδατάνθρακα μόνο στο πρωινό και κρατάμε τη σαλάτα μόνο στο επόμενο...


Η πρωτείνη θα είναι κοντά στα 170-180γρ / μέρα πάντα. Είμαι 74 κιλά και 1.84 ύψος. :welcome:

Πανω κατω αυτο προσπαθω να κανω, αλλα θελει τεραστια υπομονη...
Τις μερες που κανω μεγαλη μυικη ομαδα ο υδατανθρακας ειναι υψηλος (υποθερμιδικα μεν αλλα πολυ κοντα στις θερμιδες συντηρησης) και τις υπολοιπες χαμηλα σχετικα, με τον ελαχιστο τις μερες ξεκουρασης.
Δουλευει.. αλλα ΠΟΛΥ αργα..

beatshooter
21-06-11, 19:39
Το ιδιο κανω και γω,οντως θελει υπομονη και γενικως να χεις @@...Εγω πχ χανω μισο κιλο την βδομαδα αλλα βλεπω μια μυικοτητα οσο περνα ο καιρος...Γενικα υπομονη ομως...

Devil
21-06-11, 19:53
θερμιδες...? γρ απο λιπαρα υδατανθρακα...?

Kelmor
22-06-11, 03:55
Δεν έκατσα να τα υπολογίσω ακριβώς. Συνοπτικά γύρω στα 200γρ υδατάνθρακες, 180γρ πρωτείνης, 40γρ λιπαρών... Γύρω στις 1900 θερμίδες. Είναι μια 500αρα κάτω από την ημερήσια μου πρόσληψη.

Kelmor
23-06-11, 13:42
Κάποια γνώμη?

Devil
24-06-11, 04:41
Κάποια γνώμη?

recomp ετσι δεν νομιζω οτι θα κανεις.... απλα θα χασεις καποια κιλα και θα φαινοντε περισσοτερο οι μυς σου...

Kelmor
24-06-11, 11:39
Πως θα μπορούσα να πετύχω αυτό που θέλω κατά τη γνώμη σου ?

Spyrous
24-06-11, 11:49
Είμαι 74 κιλά και 1.84 ύψος. Φιλε προσωπικη μου γνωμη αστα αυτα και φαε γιατι δεν γινεται αλλιως και ασε αυτα δεν γινεται να χανεις κιλα και να αυξανεις μυες σαν να μου λες εχεις ενα ποτιρι και το αδιαζεις κα8ε μερα ποτε δεν 8α ειναι οπως ηταν στην αρχη.... και εγω μην νομιζεις ειμαι 1.88 και 74κιλα:( φαε κανονικα απλα βαλε μεσα 3-4φορες τρεξιμο και οχι 30λεπτα και 45λεπτα αυτα ειναι για τα ατομα 90++ με ενα 20λεπτο εισαι ωραιος ..

Devil
24-06-11, 15:14
Πως θα μπορούσα να πετύχω αυτό που θέλω κατά τη γνώμη σου ?

βρες αυτο σε pdf και διαβασε το.... ulitmate diet v2.0 του lyle mcdonald.....

Kelmor
25-06-11, 12:06
To διάβασα, μου πήρε κάτι αιώνες αλλά το διάβασα. Καλό στα λόγια αλλά οι θερμίδες μου φαίνονται πάρα πολλές για να έχεις και χάσιμο λίπους ταυτόχρονα... Μπορεί να έχω και άδικο.

Devil
25-06-11, 13:55
To διάβασα, μου πήρε κάτι αιώνες αλλά το διάβασα. Καλό στα λόγια αλλά οι θερμίδες μου φαίνονται πάρα πολλές για να έχεις και χάσιμο λίπους ταυτόχρονα... Μπορεί να έχω και άδικο.

παρα πολλες??? τις πρωτες τρεις μερες πεθαινεις της πεινας......:unsure:

beatshooter
25-06-11, 13:57
recomp ετσι δεν νομιζω οτι θα κανεις.... απλα θα χασεις καποια κιλα και θα φαινοντε περισσοτερο οι μυς σου...

ρικομπ τι ειναι διολακι?

Devil
25-06-11, 14:06
ρικομπ τι ειναι διολακι?

body recomposition ειναι.... σωματικη ανασυνθεση σημαινει.... κατι σαν να χανεις λιπος και να παιρνεις μυς..........

beatshooter
25-06-11, 14:19
To διάβασα, μου πήρε κάτι αιώνες αλλά το διάβασα. Καλό στα λόγια αλλά οι θερμίδες μου φαίνονται πάρα πολλές για να έχεις και χάσιμο λίπους ταυτόχρονα... Μπορεί να έχω και άδικο.

Με 2 λογια τι λεει?Εχεις κανα λινκ?

Kelmor
25-06-11, 15:51
παρα πολλες??? τις πρωτες τρεις μερες πεθαινεις της πεινας......:unsure:

ναι άλλα μετά τις υπόλοιπες μέρες σκας, τι νόημα έχει? :P

Devil
26-06-11, 14:24
ναι άλλα μετά τις υπόλοιπες μέρες σκας, τι νόημα έχει? :P

recom θελεις η' να χασεις κιλα??????:unsure:

Kelmor
26-06-11, 18:51
recomp, χανω βαζω, αλλα δεν νομιζω ετσι να χασω, ξερω γω?

Devil
26-06-11, 20:40
recomp, χανω βαζω, αλλα δεν νομιζω ετσι να χασω, ξερω γω?

νομιζεις.... μια χαρα δουλευει αν την κανεις σωστα... αμα θες δοκιμασε...

Kelmor
27-06-11, 01:04
άρχισα σήμερα, θα γράψω reviews σύντομα