PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμπληρωματα και απογορευμενες ουσιες



nikolac
22-06-11, 21:34
καλησπερα παιδια..ετυχε χθες τ απογευμα να δω μια εκπομπη στ ετ3 με θεμα τα συπμληρωματα διατροφης.Ειχε καλεσμενο εναν καθηγητη κλινικης παθολογιας ο οποιος υποστηριζε οτι πολλες φορες εχουν βρεθει σε συμπληρωματα διατροφης απογορευμενες ουσιες και συγκεκριμενα στεροοιδη..κατα ποσο μπορει να ισχυει αυτο?

Toxical
22-06-11, 21:55
καλησπερα παιδια..ετυχε χθες τ απογευμα να δω μια εκπομπη στ ετ3 με θεμα τα συπμληρωματα διατροφης.Ειχε καλεσμενο εναν καθηγητη κλινικης παθολογιας ο οποιος υποστηριζε οτι πολλες φορες εχουν βρεθει σε συμπληρωματα διατροφης απογορευμενες ουσιες και συγκεκριμενα στεροοιδη..κατα ποσο μπορει να ισχυει αυτο?

αυτο παιζει να ειναι τρελο γιατι τοτε αμα ειχε συμβει σε καποιον θα ειχε καμποσα συμπτωματα εκτος αμα αυτο το συμπληρωμα περιειχε τον συνδιασμο διαφορων στεροοιδων για να μην βλαψουν την υγεια του καθενος αλλα και παλι ειναι δυσκολο να μην εχεις συμπτωματα.

Devil
22-06-11, 21:59
ναι ισχυει παλιοτερα υπηρχαν τετοια κρουσματα απο μερικες εταιριες...

μαλλον θα τους ειχαν πεσει κατα λαθος μεσα....:green::green::green:

βεβαια οι πεπτωσεις ηταν λιγες...

sobral
22-06-11, 22:03
αυτο παιζει να ειναι τρελο γιατι τοτε αμα ειχε συμβει σε καποιον θα ειχε καμποσα συμπτωματα εκτος αμα αυτο το συμπληρωμα περιειχε τον συνδιασμο διαφορων στεροοιδων για να μην βλαψουν την υγεια του καθενος αλλα και παλι ειναι δυσκολο να μην εχεις συμπτωματα.

Κι όμως φίλε μου υπάρχουν δεκάαααδες παραδείγματα με δήθεν συμπληρώματα που αποδείχτηκαν να περιέχουν απαγορευμένες ουσίες. Ψάξου λίγο και θα βρεις ουυυυ όσα θες. Απλά οι απαγορευμένες ποικίλουν, άλλες είναι πολύ επικίνδυνες άλλες λιγότερο.

Toxical
22-06-11, 22:08
δηλαδη οχι τοσο επικινδυνες οσο τα στεροοιδει αλλα ας πουμε να περιειχαν γερανιο που εχει απαγορευτει?

Devil
22-06-11, 22:09
δηλαδη οχι τοσο επικινδυνες οσο τα στεροοιδει αλλα ας πουμε να περιειχαν γερανιο που εχει απαγορευτει?

απο ποτε??????:unsure:

COBRA_STYLE
22-06-11, 22:13
ναι ισχυει παλιοτερα υπηρχαν τετοια κρουσματα απο μερικες εταιριες...

μαλλον θα τους ειχαν πεσει κατα λαθος μεσα....:green::green::green:

βεβαια οι πεπτωσεις ηταν λιγες...

δε θα το λεγα....δεν ειναι λιγο να βρεθεις με κρεμασταρια απο το πουθενα και να μην ξερεις που να τα βαλεις:green:;)

δεν ξερεις τι εχει μεσα απο ορμονες-->δεν παιρνεις τα απαραιτητα προστατευτικα-->ιδου το αποτελεσμα....

Toxical
22-06-11, 22:14
το ειχα δει στην αξιολογηση συμπληρωματων δεν ξερω αν ισχυει.

tasos2
22-06-11, 22:24
Τι νοημα εχει να βαζουν στεροειδη μεσα σε συμπληρωματα? Δηλαδη ενας που κανει χρηση στεροειδων και χρησιμοποιει και συμπληρωματα για να παιρνει τα θρεπτικα στοιχεια τον αναγκαζουν να παιρνει παραπανω απο οσο του χουν πει και να μην κανει ποτε διακοπη απο κυκλο. Και εναν που δεν παιρνει τον αναγκαζουν να παιρνει χωρις να προστατευεται και χωρις να κανει διακοπη και αυτος.
Και χωρια το κοστος που εχουν αυτοι. Ενας γνωστος μου που κανει χρηση εδωσε 900 ευρω για 3 μηνες για φαρμακα χωρια τα συμπληρωματα και ολα αυτα τα βαζουν σε συμπληρωματα για να παιρνεις και τα 2 στη ιδια τιμη που θα επαιρνες το συμπληρωμα. Και αφου τα στεροειδη ολοι τα ξερουν και ειναι ευκολο να τα αγορασουν

Cobra-Style εσυ ειδες ξαφνικα κρεμασταρια και το λες?

Devil
22-06-11, 22:27
δε θα το λεγα....δεν ειναι λιγο να βρεθεις με κρεμασταρια απο το πουθενα και να μην ξερεις που να τα βαλεις:green:;)

δεν ξερεις τι εχει μεσα απο ορμονες-->δεν παιρνεις τα απαραιτητα προστατευτικα-->ιδου το αποτελεσμα....

ξερεις πολλες περιπτωσεις εταιριων με ΑΑΣ μεσα σε συμπληρωματα??????:unsure::green::green::green:

COBRA_STYLE
22-06-11, 22:28
ξερεις πολλες περιπτωσεις εταιριων με ΑΑΣ μεσα σε συμπληρωματα??????:unsure::green::green::green:

αχαχαχχα.....καλα με δουλευεις?:turtle:

Devil
22-06-11, 22:29
αχαχαχχα.....καλα με δουλευεις?:turtle:
οχι.... γιατι?

COBRA_STYLE
22-06-11, 22:35
οχι.... γιατι?

δεν εχεις ακουσει δλδ περιπτωσεις με phs,ισως και aas αλλα δεν ειμαι σιγουρος...και την εχουν πατησει μερικοι με gyno....μη ζητησει κανεις ερευνα:green:

Devil
22-06-11, 22:38
δεν εχεις ακουσει δλδ περιπτωσεις με phs,ισως και aas αλλα δεν ειμαι σιγουρος...και την εχουν πατησει μερικοι με gyno....μη ζητησει κανεις ερευνα:green:

λολ!

ναι εχω ακουσει.... αλλα στο συνολο των συμπληρωματων που υπαρχουν το ποσοστο ειναι πολυ μικρο...:green::green::green:

muscletech,gaspari,alri.... αυτες θυμαμαι τωρα...

tasos2
22-06-11, 22:39
δεν εχεις ακουσει δλδ περιπτωσεις με phs,ισως και aas αλλα δεν ειμαι σιγουρος...και την εχουν πατησει μερικοι με gyno....μη ζητησει κανεις ερευνα:green:

Eγω δεν εχω ακουσει τιποτα εκτος απο φημες-ραδιοαρβυλα οπως πιθανον αυτο που κανεις εσυ ή που εκανε αυτος που στο ειπε ή εκει που το διαβασες.
Εχω αλλαξει πολλες εταιρειες, ακομα και muscletech δεν ειδα ποτε καμια διαφορα πανω μου ουτε σε ρυθμο βελτιωσης, ουτε εμφανισιακα ουτε ψυχολογια. Ωραια στεροειδη τους βαζουνε

COBRA_STYLE
22-06-11, 22:43
Eγω δεν εχω ακουσει τιποτα εκτος απο φημες-ραδιοαρβυλα οπως πιθανον αυτο που κανεις εσυ ή που εκανε αυτος που στο ειπε ή εκει που το διαβασες.
Εχω αλλαξει πολλες εταιρειες, ακομα και muscletech δεν ειδα ποτε καμια διαφορα πανω μου ουτε σε ρυθμο βελτιωσης, ουτε εμφανισιακα ουτε ψυχολογια. Ωραια στεροειδη τους βαζουνε
:banghead::banghead:οκ ο,τι πεις:thumbup:

λολ!

ναι εχω ακουσει.... αλλα στο συνολο των συμπληρωματων που υπαρχουν το ποσοστο ειναι πολυ μικρο...:green::green::green:

muscletech,gaspari,alri.... αυτες θυμαμαι τωρα...
μα εννοειται ρε οτι το ποσοστο ειναι μικρο,αλιμονο...αλλιως θα ημασταν ολοι με προβληματα....απλα θελω να σου πω οτι εχουν υπαρχει περιπτωσεις και εχω διαβασει για ατομα που βγαλανε gyno και δεν ξερω κ γω τι αλλο απο τετοιες φασεις..αυτο λεμε

Devil
22-06-11, 22:43
Eγω δεν εχω ακουσει τιποτα εκτος απο φημες-ραδιοαρβυλα οπως πιθανον αυτο που κανεις εσυ ή που εκανε αυτος που στο ειπε ή εκει που το διαβασες.
Εχω αλλαξει πολλες εταιρειες, ακομα και muscletech δεν ειδα ποτε καμια διαφορα πανω ουτε σε ρυθμο βελτιωσης, ουτε εμφανισιακα ουτε ψυχολογια. Ωραια στεροειδη τους βαζουνε

υπηρχε ενα θεμα με την nitrotech καποτε.... παλιοτερα μιλαμε... βεβαια δεν νομιζω να βρεις κατι στο νετ... ;)

karpoutzidis
22-06-11, 22:45
πιστεύω αν είχαν τα συμπληρώματα μια σοβαρή ποσότητα αασ τότε θα είχαν και διάφορα στην τιμή ετσι!

COBRA_STYLE
22-06-11, 22:47
πιστεύω αν είχαν τα συμπληρώματα μια σοβαρή ποσότητα αασ τότε θα είχαν και διάφορα στην τιμή ετσι!

μα δεν χρειαζεται...το ειχαν κανει σε μερικες παρτιδες μονο,και ενας λογος ειναι αν οχι ο μοναδικος να εντυπωσιαστει ο καταναλωτης που δε θα αργησει μετα να το διαδωσει,ποσο καλο ειναι κτλ κτλ...αυτο τους νοιαζει

nikolac
22-06-11, 22:50
:banghead::banghead:οκ ο,τι πεις:thumbup:

απλα θελω να σου πω οτι εχουν υπαρχει περιπτωσεις και εχω διαβασει για ατομα που βγαλανε gyno και δεν ξερω κ γω τι αλλο απο τετοιες φασεις

gyno?

COBRA_STYLE
22-06-11, 22:52
gyno?

γυναικομαστια

nikolac
22-06-11, 23:13
gia tin Whey Gold Standard tis ON..exei akoustei tpt?

karpoutzidis
22-06-11, 23:16
gia tin Whey Gold Standard tis ON..exei akoustei tpt?

φαντάζομαι οτι αυτό θα το κάνουν αν ισχύει αυτο που ειπε ο φιλος σε κάποιο καινούριο προϊών και οχι σε κάποιο που ειναι ηδη στο χορο και χρονια όποτε......

COBRA_STYLE
22-06-11, 23:17
gia tin Whey Gold Standard tis ON..exei akoustei tpt?

για απαγορευμενες ουσιες οχι απο οσο γνωριζω,για μουφες παρτιδες εισαγομενες απο Βουλγαρια ναι....αυτα που ειχε παρει το ματι μου για την ΟΝ απο Βουλγαρια ειναι οτι ειχαν μεσα μεγαλες ποσοτητες βαρεων μεταλλων,ουρια αν δεν κανω λαθος:shock: και κατι αλλα που δεν θυμαμαι

sobral
22-06-11, 23:23
απο ποτε??????:unsure:

τώρα μόνο?? από το 2010 είναι στην λίστα της WADA. Άσχετα αν οι μισές εταιρείες το βάζουν. Είναι banned 100%.

tasos2
22-06-11, 23:58
υπηρχε ενα θεμα με την nitrotech καποτε.... παλιοτερα μιλαμε... βεβαια δεν νομιζω να βρεις κατι στο νετ... ;)

Αντιθετως στο νετ θα βρεις παρα πολλα σε ξενα φορουμς για τη muscletech και τα ΑΑΣ.
Απλα εγω επαιρνα mesotech για μεγαλο διαστημα και οπως ειπα δεν ειδα να αλλαξει κατι πανω μου, γι αυτο λεω για ραδιο αρβυλα ή αλλιως τι σοι ΑΑΣ βαζουνε που δεν δεν εχουν κανενα αποτελεσμα.

Devil
23-06-11, 00:07
τώρα μόνο?? από το 2010 είναι στην λίστα της WADA. Άσχετα αν οι μισές εταιρείες το βάζουν. Είναι banned 100%.

αλλο στη WADA... αλλο σαν συμπληρωμα...

Devil
23-06-11, 00:09
Αντιθετως στο νετ θα βρεις παρα πολλα σε ξενα φορουμς για τη muscletech και τα ΑΑΣ.
Απλα εγω επαιρνα mesotech για μεγαλο διαστημα και οπως ειπα δεν ειδα να αλλαξει κατι πανω μου, γι αυτο λεω για ραδιο αρβυλα ή αλλιως τι σοι ΑΑΣ βαζουνε που δεν δεν εχουν κανενα αποτελεσμα.

δεν μιλαω για φορουμ....;) αλλα και εκει υπηρχαν σχολια....

andro ειχε μεσα...

tasos2
23-06-11, 00:22
δεν μιλαω για φορουμ....;) αλλα και εκει υπηρχαν σχολια....

andro ειχε μεσα...

Ωραια. Ετσι ελεγαν και στο ξενο φορουμ που ειχα διαβασει τοτε. Απαντησε μου τωρα στην ερωτηση. Γιατι δεν αλλαξε κατι πανω μου. Εκεινο τον καιρο επαιρνα κι εγω

Devil
23-06-11, 00:36
Ωραια. Ετσι ελεγαν και στο ξενο φορουμ που ειχα διαβασει τοτε. Απαντησε μου τωρα στην ερωτηση. Γιατι δεν αλλαξε κατι πανω μου. Εκεινο τον καιρο επαιρνα κι εγω

καλα πλακα μου κανεις?

ας πουμε οτι το δικο σου συμπληρωμα ειχε.... οκ?
και ποσο ειχε μεσα? ξερεις? αν ειχε μικρη ποσοτητα τι περιμενες να δεις?

εστω και 1mg να βρεθικε μεσα σημαινει οτι ειχε andro μεσα.... τωρα αν εσυ περιμενες να δεις αποτελεσματα απο το 1mg....κουραγιο:welcome:

tasos2
23-06-11, 00:51
καλα πλακα μου κανεις?

ας πουμε οτι το δικο σου συμπληρωμα ειχε.... οκ?
και ποσο ειχε μεσα? ξερεις? αν ειχε μικρη ποσοτητα τι περιμενες να δεις?

εστω και 1mg να βρεθικε μεσα σημαινει οτι ειχε andro μεσα.... τωρα αν εσυ περιμενες να δεις αποτελεσματα απο το 1mg....κουραγιο:welcome:

Aν ειναι να μην βλεπεις ουτε αποτελεσμα ουτε παρενεργεια απο το 1mg τοτε ποιος ο λογος που το βαζουν και αν το βαζουν ποια η διαφορα για εμας και μας απασχολει τοσο πολυ

Devil
23-06-11, 01:04
Aν ειναι να μην βλεπεις ουτε αποτελεσμα ουτε παρενεργεια απο το 1mg τοτε ποιος ο λογος που το βαζουν και αν το βαζουν ποια η διαφορα για εμας και μας απασχολει τοσο πολυ

καλα ρε τασο με δουλευεις???

καταρχην το 1mg που μιλαμε ειναι υποθετικο... αρα παμε να το κανουμε Χmg...

το οτι υπαρχει μια προορμονη μεσα στην πρωτεινη δεν σε ενοχλει?

οκ και πες στα Xmg δεν ειναι suppresive... στα 3 η' 5 x Xmg τι γινετε?

καταλαβαινεις οτι μιλαμε για μια προορμονη σε αγνωστη ποσοτητα σε μια πρωτεινη?

και γιατι δεν το εγραφαν στα συστατικα εφοσον ηταν νομιμο τοτε? για να μην λερωσει το ονομα της με προορμονες?

επ ευκαιριας... για ολους.... αν δω να μιλαμε για andro, δοσεις, pct κτλ κτλ κτλ... το εκλεισα.

tasos2
23-06-11, 01:40
καλα ρε τασο με δουλευεις???

καταρχην το 1mg που μιλαμε ειναι υποθετικο... αρα παμε να το κανουμε Χmg...

το οτι υπαρχει μια προορμονη μεσα στην πρωτεινη δεν σε ενοχλει?

οκ και πες στα Xmg δεν ειναι suppresive... στα 3 η' 5 x Xmg τι γινετε?

καταλαβαινεις οτι μιλαμε για μια προορμονη σε αγνωστη ποσοτητα σε μια πρωτεινη?

και γιατι δεν το εγραφαν στα συστατικα εφοσον ηταν νομιμο τοτε? για να μην λερωσει το ονομα της με προορμονες?

επ ευκαιριας... για ολους.... αν δω να μιλαμε για andro, δοσεις, pct κτλ κτλ κτλ... το εκλεισα.

Δεν σε δουλευω. Εμενα παλι μου φαινεται πολυ λογικο το ερωτημα μου. To καταλαβα οτι το ειπες υποθετικα. Το ερωτημα μου ειναι οτι επαιρνα nitrotech και mesotech την περιοδο που κυκλοφορουσε αυτη η φημη και μαλιστα για μεγαλο διαστημα πανω απο χρονο. Εφοσον δεν αλλαξε κατι στη σωματικη μου βελτιωση, στη ψυχολιγια μου, στην υγεια μου (διαπιστωμανο απο εξετασεις αιματος), στα ανδρικα χαρακτηριστικα μου, τριχοφυια, γυναικομαστια (τις φουσκωμενες ρογες που εχω στις φωτο τις ειχα απο 15 χρονων) και τα λοιπα γιατι πρεπει να με απασχολει αν υπηρχε μια καποια ποσοτητα και ακομα παραπερα τι κερδισε η muscletech που ξοδεψε λεφτα για να την βαλει εφοσον κανεις πελατης δεν ειδε διαφορα?? Αυτα εξακολουθουν να μενουν αναπαντητα και με οδηγουν στο συμπερασμα οτι προκειται για ραδιο-αρβυλα

TEFAAtzis
23-06-11, 01:57
στο ειπε και ο Devil γιατι δεν νιωθεις???Μπορει ειτε να ηταν μικροποσοτητα(που μπορει να την εβαζαν καταλαθος λεμε τωρα) ειτε μπορει αυτα που επαιρνες να ησουν ατυχος και να μην ειχαν :green:

Devil
23-06-11, 02:44
Δεν σε δουλευω. Εμενα παλι μου φαινεται πολυ λογικο το ερωτημα μου. To καταλαβα οτι το ειπες υποθετικα. Το ερωτημα μου ειναι οτι επαιρνα nitrotech και mesotech την περιοδο που κυκλοφορουσε αυτη η φημη και μαλιστα για μεγαλο διαστημα πανω απο χρονο. Εφοσον δεν αλλαξε κατι στη σωματικη μου βελτιωση, στη ψυχολιγια μου, στην υγεια μου (διαπιστωμανο απο εξετασεις αιματος), στα ανδρικα χαρακτηριστικα μου, τριχοφυια, γυναικομαστια (τις φουσκωμενες ρογες που εχω στις φωτο τις ειχα απο 15 χρονων) και τα λοιπα γιατι πρεπει να με απασχολει αν υπηρχε μια καποια ποσοτητα και ακομα παραπερα τι κερδισε η muscletech που ξοδεψε λεφτα για να την βαλει εφοσον κανεις πελατης δεν ειδε διαφορα?? Αυτα εξακολουθουν να μενουν αναπαντητα και με οδηγουν στο συμπερασμα οτι προκειται για ραδιο-αρβυλα

οκ...

αλλη μια πιθανοτητα ειναι να μην ειχε η παρτιδα σου τιποτα... που ειναι και η πιο πιθανη...

απο εκει και περα τι θα κερδιζε αν εβαζε καποια εταιρια μια τετοια ουσια στα συμπληρωματα τις?.... την διαφημιση....

θα δουλευαν η' δεν θα δουλευαν τοτε?

εμενα δεν με πειραζει που εβαλαν την Χ ουσια... αυτο που με πειραζει ειναι οτι εχουν 1 ουσια μεσα την οποια δεν γραφουν στα συστατικα τους...

αν την επομενη φορα ειναι ποντικοφαρμακο τι γινετε?:green:

chris corfu
23-06-11, 13:44
Δεν σε δουλευω. Εμενα παλι μου φαινεται πολυ λογικο το ερωτημα μου. To καταλαβα οτι το ειπες υποθετικα. Το ερωτημα μου ειναι οτι επαιρνα nitrotech και mesotech την περιοδο που κυκλοφορουσε αυτη η φημη και μαλιστα για μεγαλο διαστημα πανω απο χρονο. Εφοσον δεν αλλαξε κατι στη σωματικη μου βελτιωση, στη ψυχολιγια μου, στην υγεια μου (διαπιστωμανο απο εξετασεις αιματος), στα ανδρικα χαρακτηριστικα μου, τριχοφυια, γυναικομαστια (τις φουσκωμενες ρογες που εχω στις φωτο τις ειχα απο 15 χρονων) και τα λοιπα γιατι πρεπει να με απασχολει αν υπηρχε μια καποια ποσοτητα και ακομα παραπερα τι κερδισε η muscletech που ξοδεψε λεφτα για να την βαλει εφοσον κανεις πελατης δεν ειδε διαφορα?? Αυτα εξακολουθουν να μενουν αναπαντητα και με οδηγουν στο συμπερασμα οτι προκειται για ραδιο-αρβυλα


τασο εχουν οντως ακουστει παλαιοτερα για παλιες παρτιδες, αλλα αν εχουν ανδρογονα μεσα δεν θα πω ονοματα για να μην κλειδωθει, δεν εχεις μυικα κερδη κτλ αλλα αυξηση καποιας δυναμης και αν καποιος επαιρνε βεβαια και καμια τριαρα δοσεις την μερα ωστε αυτη η μικρη ποσοτητα που ειχε να εφθανε σε ενα μαγαλυτερο ποσο που θα εδινε τη δυναμη που αναφερω.
επισης να αναφερω οτι στην αμερικη εχουν νομο, οτι βρισκεται κατω απο 1% στα σκευασματα δεν ειναι υποχρεωμενοι να το αναγραφουν στην συσκευασια. :toast:

tasos2
23-06-11, 13:56
επισης να αναφερω οτι στην αμερικη εχουν νομο, οτι βρισκεται κατω απο 1% στα σκευασματα δεν ειναι υποχρεωμενοι να το αναγραφουν στην συσκευασια. :toast:

Αυτο το ξερω αλλα για να το λενε μηπως σημαινει οτι αυτη ποσοτητα ειναι αμελητεα και δεν αλλαζει κατι για να μας απασχολει?

nikolac
23-06-11, 16:53
καλησπερα παιδια..ετυχε χθες τ απογευμα να δω μια εκπομπη στ ετ3 με θεμα τα συπμληρωματα διατροφης.Ειχε καλεσμενο εναν καθηγητη κλινικης παθολογιας ο οποιος υποστηριζε οτι πολλες φορες εχουν βρεθει σε συμπληρωματα διατροφης απογορευμενες ουσιες και συγκεκριμενα στεροοιδη..κατα ποσο μπορει να ισχυει αυτο?

πως μπορουμε να προστατευτουμε απο τα αλλοιωμενα σκευασματα?
αγοραζωντας μια αξιοπιστη μαρκα και απο γνωστο μαγαζι?

chris corfu
23-06-11, 17:35
Αυτο το ξερω αλλα για να το λενε μηπως σημαινει οτι αυτη ποσοτητα ειναι αμελητεα και δεν αλλαζει κατι για να μας απασχολει?

κοιτα 1% γενικα ναι ειναι κατι αμελητεο, αλλα 1% σε φαρμακο σε 2-3 σκουπ δεν ειναι λιγα τα mg γτ σε αυτα παιζεις με mg και οχι gr.. αρα μπορει να εχει το αποτελεσμα που σου ανεφερα παραπανω.. οχι οτι θα δεις κατι στον καθρευτη ομως..

αλλα γι αυτους αλλο να λες οτι με τα 2 γρ κρετινης που εχει η νιτρο στο σκουπ ειχα δυναμη και αλλο να εχεις δυναμη που δεν αρκει η κρεατινη μονο για να αποκτησεις..
αλλα ειπαμε ολα αυτα σε παρτιδες οπως ανεφεραν τα παιδια παραπανω..

εγω συγκεκριμενα επαιρνα πριν αρκετοο καιρο νιτρο,(και meso tech πιο παλια ομως) ισως καπου το χω ξαναγραψει και ναι ειχα δει την δυναμη που λεω και δεν μπορει να ειναι placebo γτ ο θεος μου εδωσε δυναμη και το χερι μου ειχε παει να εκραγει?? ακομα το θυμαμαι.. και στο λεει ατομο που με κρεατινη δεν βλεπει καμια τρελη διαφορα σε δυναμη αλλα πολυ μικρη..(σε χρηση καθαρης μονουδρικης εννοω οπως εχει η νιτρο)

και επισης απο ανδρο δυσκολα θα φανει κατι ανεβασμενο σε εξετασεις.. βασικα τπτ δεν θα φανει με τετοιες δοσεις..

tasos2
23-06-11, 22:18
εγω συγκεκριμενα επαιρνα πριν αρκετοο καιρο νιτρο,(και meso tech πιο παλια ομως) ισως καπου το χω ξαναγραψει και ναι ειχα δει την δυναμη που λεω και δεν μπορει να ειναι placebo γτ ο θεος μου εδωσε δυναμη και το χερι μου ειχε παει να εκραγει?? ακομα το θυμαμαι..

Αρα ημουν ατυχος ή τυχερος και οι δικες μου παρτιδες σε διαρκεια ενος χρονου δεν ειχαν τιποτα γιατι δεν ειδα ιχνος απο αυξηση δυναμης ουτε καν τη μικρη που σου δινει η κρεατινη.
Παντως μην αποκλειεις το placebo γιατι εχει τρομερα αποτελεσματα. Το μυαλο εχει απιστευτη δυναμη. Διαβασες οτι θα αυξησεις δυναμη με το nitrotech το πιστεψες και ετσι κι εγινε πιθανως.
Οταν λες πηγε να εκραγει το χερι σου εννοεις απο πρηξιμο την ωρα της προπονησης? Γιατι αυτο μπορει να ειναι λογω του νιτρικου οξειδιου που εχει η nitrotech

chris corfu
23-06-11, 22:31
Αρα ημουν ατυχος ή τυχερος και οι δικες μου παρτιδες σε διαρκεια ενος χρονου δεν ειχαν τιποτα γιατι δεν ειδα ιχνος απο αυξηση δυναμης ουτε καν τη μικρη που σου δινει η κρεατινη.
Παντως μην αποκλειεις το placebo γιατι εχει τρομερα αποτελεσματα. Το μυαλο εχει απιστευτη δυναμη. Διαβασες οτι θα αυξησεις δυναμη με το nitrotech το πιστεψες και ετσι κι εγινε πιθανως.
Οταν λες πηγε να εκραγει το χερι σου εννοεις απο πρηξιμο την ωρα της προπονησης? Γιατι αυτο μπορει να ειναι λογω του νιτρικου οξειδιου που εχει η nitrotech

οχι ρε συ, δεν ειχα δει οτι ειναι φοβερη η κατι τετοιο.. απλα την ειχα παρει επειδη ηθελα μια πρωτεινη απλα, αφου μετα οταν την ειχα ηδη παρει εμπεδωσα οτι ειχε και λιγο κρεατινη.. δεν νομιζα οτι επαιρνα κανα τουρμποσυμπληρωμα..

ναι απο το πρηξιμο εννοω, αλλα τα bolt απο που το εχουμε??? αφου δεν εχει κατι τετοιο μεσα..

tasos2
23-06-11, 22:37
ναι απο το πρηξιμο εννοω, αλλα τα bolt απο που το εχουμε??? αφου δεν εχει κατι τετοιο μεσα..

Σαφως και εχει και το γραφει στις διαφημισεις στα musclemug. Εξαλλου και το ονομα nitrotech απο εκει το πηρε.

chris corfu
23-06-11, 22:47
Σαφως και εχει και το γραφει στις διαφημισεις στα musclemug. Εξαλλου και το ονομα nitrotech απο εκει το πηρε.

τι να σου πω, δεν θυμαμαι καλα, αλλα απο οτι θυμαμαι ειχε διαφορες μικροποσοτητες αλλα ηταν μικρες και δεν ειχα δωσει σημασια..
οτι κ να σου πω ομως τωρα δεν θυμαμαι γτ παει καιρος απο την τελευταια χρηση..

beefmeup
23-06-11, 22:51
Σαφως και εχει και το γραφει στις διαφημισεις στα musclemug. Εξαλλου και το ονομα nitrotech απο εκει το πηρε.

οχι τασο.
το ονομα το πηρε μαλλον γιατι οταν ειχε ξεκινησει να λανσαρεται στην αγορα υποσχοταν μεγαλυτερη κατακρατηση αζωτου(nitrogen retention) στο σωμα σε σχεση με αλλες πρωτεινες.

tasos2
23-06-11, 23:03
οχι τασο.
το ονομα το πηρε μαλλον γιατι οταν ειχε ξεκινησει να λανσαρεται στην αγορα υποσχοταν μεγαλυτερη κατακρατηση αζωτου(nitrogen retention) στο σωμα σε σχεση με αλλες πρωτεινες.

Mπορει. Παντως οτι εχει το λεει σε διαφημιση στο musclemug και μαλιστα ειναι το συστατικο που δινει βαρος για να σε πεισει για την ποιοτητα της και τη διαφορα της απο αλλες πρωτεινες. Ουτε καν στην κρεατινη δεν αναφερεται τοσο πολυ. ΑΝ θελετε σας λεω και αριθμο τευχους

beefmeup
23-06-11, 23:05
Mπορει. Παντως οτι εχει το λεει σε διαφημιση στο musclemug και μαλιστα ειναι το συστατικο που δινει βαρος για να σε πεισει για την ποιοτητα της.

κ σκεψου οτι,το πρωτο προιον νιτρικου οξειδιου βγηκε περιπου το 2005-6(απτην ιδια εταιρια αν δεν απατωμαι,το ειχα δοκιμασει τοτε:green:)..πριν απο αυτο ουτε που ξεραμε τι ειναι το ΝΟ.
η πρωτεινη αυτη υπηρχε στην αγορα πολλα χρονια πριν.
τωρα για το μαρκετινγκ αυτοι μπορει να γραφουν οτι θελουν,η απλα μπορει να αλλαξαν τα συστατικα της κ να χει πλεον ΝΟ precursors.

tasos2
23-06-11, 23:08
κ σκεψου οτι,το πρωτο προιον νιτρικου οξειδιου βγηκε περιπου το 2005-6(απτην ιδια εταιρια αν δεν απατωμαι,το ειχα δοκιμασει τοτε:green:)..πριν απο αυτο ουτε που ξεραμε τι ειναι το ΝΟ.
η πρωτεινη αυτη υπηρχε στην αγορα πολλα χρονια πριν.
τωρα για το μαρκετινγκ αυτοι μπορει να γραφουν οτι θελουν,η απλα μπορει να αλλαξαν τα συστατικα της κ να χει πλεον ΝΟ precursors.

Το 2006 διαβασα τη διαφημιση. Aπο τοτε εχει

chris corfu
23-06-11, 23:15
αν θυμαμαι καλα καπου στο 2007-8 την πηρα εγω.. παντως θυμαμαι οτι κ να ειχε ελεγε πολυ μικρες ποσοτητες κ δεν ειχα δοσει καν σημασια..