PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη για διακοπες



stoup
26-06-11, 19:24
θα ηθελα να με βοηθισετε οσο αναφορα τη διατροφη που θα πρεπει να ακολουθησω στις καλοκαιρινεσ διακοπεσ(περιπου 15 μερες που θα ειμαι εκτοσ προπονησεων) ετσι ωστε να μπορεσω να κρατηθω στα ιδια επιπεδα που βρησκομαι ηδη.
κανω εδω και καιρω υποθερμιδικη διατροφη (γραμμωσησ)και το εχω πετυχη σε καλο βαθμο 1.91 υψος 85 κιλα με 11%λιπος....να συνεχισω να τροω ασταματητα κρεασ ή να την αλλαξω???καμια προταση???

RAMBO
26-06-11, 19:30
τι διακοπεσ θα κανεισ χωρισ παιδακια,τζατζικι,παγωτο,σαντουιτσ,πατατεσ κ πολλα αλλα γλυκαδια?

just chris
26-06-11, 19:46
να κανεις αυτα που σου λεει ο απο πανω εκτος κ αν ειναι να κατεβεις σε αγωνες.σου απανταω εγω,οχι δεν θα κατεβεις σε αγωνες οποτε χαλαρωσε κ φαε οτι βρεις μπροστα σου στις διακοπες!μην το παιρνετε τοσο προσωπικα λεμεεεεεε.

Manos1989
26-06-11, 22:33
Καλά μη κάτσεις με το ζόρι να σαβουριάσεις λολ.
Μπορείς να χαλαρώσεις λίγο αλλά όσο θες εσύ...όχι σε στυλ ''είμαι διακοπές, τρώω ότι βρω όλη μέρα''.
Εγώ πρωτείνη πάντως θα κρατούσα ψηλά και υδ/κες μειωμένους.

lef
26-06-11, 22:36
Καλά μη κάτσεις με το ζόρι να σαβουριάσεις λολ.
Μπορείς να χαλαρώσεις λίγο αλλά όσο θες εσύ...όχι σε στυλ ''είμαι διακοπές, τρώω ότι βρω όλη μέρα''.
Εγώ πρωτείνη πάντως θα κρατούσα ψηλά και υδ/κες μειωμένους.

μπα λιγο δυσκολο
club sadwich στα μπιτσομπαρα τρωει ο κοσμος στισ διακοπεσ:green:

RAMBO
26-06-11, 22:54
μπα λιγο δυσκολο
club sadwich στα μπιτσομπαρα τρωει ο κοσμος στισ διακοπεσ:green:

:thumbup::thumbup::thumbup:

stoup
26-06-11, 23:59
καλα και δελεαστικα ακουγοντε αυτα για τα κοψιδια και τα club αλλα κατσε δεν εχω λυσακσι στη πεινα τοσο καιρο για να τα καταστεψω ολα:P
μαλον θα προσπαθησω να κρατησω χαμηλα υδατανθρακα και ψηλα πρωτεινη
βαιβεα για να μην το πιστεψω και τοσο θα ορμησω και σε καμια ψησταρια να σαβουριασω τπτ :bowdown::bowdown:αλλα οχι και καθε μερα!!:P

tolis93
27-06-11, 11:23
καλα και δελεαστικα ακουγοντε αυτα για τα κοψιδια και τα club αλλα κατσε δεν εχω λυσακσι στη πεινα τοσο καιρο για να τα καταστεψω ολα:P
μαλον θα προσπαθησω να κρατησω χαμηλα υδατανθρακα και ψηλα πρωτεινη
βαιβεα για να μην το πιστεψω και τοσο θα ορμησω και σε καμια ψησταρια να σαβουριασω τπτ :bowdown::bowdown:αλλα οχι και καθε μερα!!:P
ε πολυ απλα ψαρακι καλαμαρακια χταποδακια κ τετοια θαλασσινα που λενε το καλοκαιρι.στη τελικη και μια σκορδαλια να παει στο διαολο χτυπα τη.κοιτα στις διακοπουλες να θυμασαι πως κινεισαι πολυυυυ παραπανω απο οταν εισαι στη πολη.σκεψου το λιγο...μπανιο ολη μερα...;) στη τελικη παρε κ ενα ζευγαρι αλτηρες μαζι σ κανε κ καμια καμψη κ τρωγε οτι θελεις.διακοπες ειναι.διακοπες σε ολα;)

wonderboy
27-06-11, 12:02
Βγαλε απο το μυαλο σου την προπονηση,διακοπες πας για να ξεσκασεις και να ξεκουραστης,τρωγε νορμαλ και αν λαχταρισεις κατι φατω.Μην μπεις ουτε στη διαδικασια οτι στις διακοπες εκδικουμαστε τον εαυτο μας που ετρωγε σωστα τον υπολοιπο καιρο ουτε και στο αλλο ακρο(ποση πρωτεινη εχει αυτο ποσο υδατανθρακα τι γλυκαιναιμικο δεικτη εχει αυτο κ.λ.π)παιρνα καλα τιποτε αλλο.

Kaloutsikos
27-06-11, 14:43
Βγαλε απο το μυαλο σου την προπονηση,διακοπες πας για να ξεσκασεις και να ξεκουραστης,τρωγε νορμαλ και αν λαχταρισεις κατι φατω.Μην μπεις ουτε στη διαδικασια οτι στις διακοπες εκδικουμαστε τον εαυτο μας που ετρωγε σωστα τον υπολοιπο καιρο ουτε και στο αλλο ακρο(ποση πρωτεινη εχει αυτο ποσο υδατανθρακα τι γλυκαιναιμικο δεικτη εχει αυτο κ.λ.π)παιρνα καλα τιποτε αλλο.

+1

stoup
27-06-11, 16:29
thanks παιδες θα το χαλαροσω στο μυαλο μου...δν προκειτε να ξεφυγω κιολασ αλλα προσεγμενα και ασε να περασω καλα:P:P

Niiick
27-06-11, 17:29
μπα λιγο δυσκολο
club sadwich στα μπιτσομπαρα τρωει ο κοσμος στισ διακοπεσ:green:

Ευγε:green:

lef
27-06-11, 18:36
Ευγε:green:

ηξερα οτι στο προσωπο σου θα εβρισκα εναν υποστηρικτη της αποψης μου:green:

Spyrous
27-06-11, 20:11
Λαδωσου;)

sofos
27-06-11, 21:08
απλα τα πραγματα παιρνε μαζι σου στην παραλια ενα σεηκ με πολλων πηγων πρωτεινη μεσα και μπολικα παγακια και αν θες κανα φρουτο,οπως μπανανα μηλο και εισαι κιριλε

Panosss
29-06-11, 11:11
Οι διακοπές είναι... διακοπές! Το λέει και η λέξη.
Κάνε οτι σε ευχαριστεί, χωρίς ενοχές!
Αν σε ικανοποιεί να είσαι στην τσίτα με την διατροφή σου ακόμα και στις διακοπές, καλά κάνεις και είσαι.
Εγώ δεν είμαι έτσι. Προσεκτικά μεν, χαλαρά δε στις διακοπές για να ξεθολώσει το μυαλό μου και να... επανεκινήσει ο μεταβολισμός μου

DrNio
29-06-11, 11:32
απλα τα πραγματα παιρνε μαζι σου στην παραλια ενα σεηκ με πολλων πηγων πρωτεινη μεσα και μπολικα παγακια και αν θες κανα φρουτο,οπως μπανανα μηλο και εισαι κιριλε

Σόπα ρε..πολύ καλή ιδέα.

Μπορεί να μην έπαιρνα τίποτα,αλλά αν το φέρουν οι περιστάσεις σε δουλειά ή διακοπές,απο το να μείνω νηστικός ή να φάω κάτι "μη επιτρεπτό" καλύτερα η λύση σου.
:toast:

Πυγμάχος
04-07-11, 01:09
Φάτα όλα .. διακοπές είναι ! :green:

tolis93
04-07-11, 13:24
εγω προσωπικα παιρνω πακετακι φαγητο στη παραλια.αλλα μεταξυ μας.στη μια ωρα κολυμπι καις καπου στις 600 θερμιδες.ε δε θα σαι μεσα κανα 2ωρο?εγω σ λεω τη μια ωρα να κοπανιθεις λιγο.δν θα καψεις κ αλλες 200-300 με το χαλαρο κολυμπι?με τοσες εξτρα θερμιδες μεγαλε μην ανχωνεσαι για τπτ.εγω παω για μπανιο κ κοπαναω κ κανα παγωτακι ετσι να γουσταρω.με τοσο κολυμπι...