PDA

Επιστροφή στο Forum : Περίπτωση αλλοίωσης πρωτείνης



Akistsam
29-06-11, 14:55
Καλησπέρα σε όλους παιδια!

Έχω αγοράσει την ON Whey Gold Standard καθώς επίσης και την Hydrowhey Platinum της ίδιας εταιρείας..

Η ερώτηση μου είναι η εξής:

Επειδή τους καλοκαιρινούς μήνες μένω σε σοφίτα όπου έχει ΠΟΛΥ ζέστη φοβάμαι να αφήσω εκεί τις πρωτείνες μήπως αλλοιωθούν..Η άλλη επιλογή που σκέφτηκα είναι να τις βάλω στο ψυγείο:green: Μήπως αυτό θα το κάνει χειρότερα; Πως είναι καλύτερα να τισ διατηρήσω;

Φιλικά :welcome:

themisdas
29-06-11, 15:01
δοκιμασε σε καποιο ντουλαπι... συνηθως εχει δροσια μεσα στα ντουλαπια:)

Akistsam
29-06-11, 15:04
Σωστός απλά το θέμα είναι ότι δν έχω ντουλάπια :turtle:

Μόνο μεταλλικές ραφιέρες αλλά δεν νομίζω ότι κάνει...:P

Akistsam
30-06-11, 14:27
Κανείς κάποια γνώμη ρε παιδιά;;:unsure:

tasos2
30-06-11, 14:38
Προσεξε το αυτο παντως. Ειχα αφησει μια και γω στο σπιτι για κανα μηνα που πηγα διακοπες καλοκαιρι με παρα πολλη ζεστη και οταν πηρα μετα με πηγε...:turtle: Δεν επαθα τιποτα σοβαρο βεβαια.
Δε νομιζω να χανει κατι μεσα στο ψυγειο

Akistsam
30-06-11, 14:51
Ναι για αυτο το σκεφτόμουν και γω...Και έτσι λεω ίσως καλύτερα στο ψυγείο παρά στην ζέστη...

Kaloutsikos
30-06-11, 15:01
Προσεξε το αυτο παντως. Ειχα αφησει μια και γω στο σπιτι για κανα μηνα που πηγα διακοπες καλοκαιρι με παρα πολλη ζεστη και οταν πηρα μετα με πηγε...:turtle: Δεν επαθα τιποτα σοβαρο βεβαια.
Δε νομιζω να χανει κατι μεσα στο ψυγειο

Απο το να είναι στην ζέστη μάλλον είναι προτιμότερο το ψυγείο.

Akistsam
30-06-11, 15:03
Οκ τότε μάλλον αυτό θα κάνω..!! Ευχαριστώ πολύ παιδιά!! ;););)

sadistic
30-06-11, 23:02
βαλτη στο ψυγειο γιατι βλεπω να κλαις τα λεφτα και την πρωτεινη.:Pεμενα μου εχει τυχει το συγκεκριμενο και οχι σε πολυ ζεστη,και στη συγκεκριμενη πρωτεινη.

Akistsam
01-07-11, 14:10
βαλτη στο ψυγειο γιατι βλεπω να κλαις τα λεφτα και την πρωτεινη.:Pεμενα μου εχει τυχει το συγκεκριμενο και οχι σε πολυ ζεστη,και στη συγκεκριμενη πρωτεινη.


Για καλό και για κακό έτσι με βλέπω!! Και καλά η Whey Gold είναι και στα ψιλιοτελειώματα, πάει και έρχεται...Αλλά η Platinum ρε αδερφέ και αχρησιμοποίητη είναι και πανάκριβη, εκεί όντως θα τα κλαίω!! :P

eri_87
01-07-11, 14:17
Παιδιά το ψυγείο έχει υγρασία και οι πρωτεΐνες πρέπει να φυλάσσονται σε δροσερό και ΞΗΡΟ μέρος... Οπότε δε ξέρω κατά πόσο κάνει... Λες ότι τιε έχεις στη σοφίτα, βάλτες σε ένα άλλο δωμάτιο που έχει πιο δροσιά. Εσύ πώς αντέχεις σε τόση ζέστη; Λογικά έχει φυσιολογική θερμοκρασία το δωμάτιό σου, οπότε βάλτες εκεί.

ginus
01-07-11, 14:23
οτι ειπε και η προλαλησασα και συνονοματη..στο ψυγειο θα σβολιασει..

amateur666
01-07-11, 14:47
παιδια σημερα πηρα κουακερ απο τ σουπερ μαρκετ κ επειδη δεν μ αρεσει κ τοσο η γευση τουσ κτλπ..τ εκανα σκονη στο μουλτι..η ερωτηση μ ειναι εξης γτ απο τ παραπανω π λενε τ παιδια απο πανω για την πρωτεινη δεν κατεληξα καπου για το αν ειναι προτιμοτερο στο ψηγειο η εξω...θυμιζω οτι λεει σε ξηρο κ δροσερο μεροσ(τ ψηγειο ειναι δροσερο αλλα δεν νομιζω να ισχυει τ ιδιο κ για τ ξηρο!!..)..αλλα κ παλι εξω τετοια εποχη δεν το λεσ κ δροσερο μεροσ :(...εγω εχω σκεφτει μεσα στα ταπερ που την εχω βαλει να ριξω και κανω δυο φακελακια απο αλλα sups π ειχα κ τα ειχαν μεσα για να τραβουν την υγρασια κτλπ σε καποιο βαθμο θα βοηθησουν λογικα..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΑ Η ΕΞΩ ΑΠΟ Τ ΨΗΓΕΙΟ?????...:unsure:

Akistsam
02-07-11, 20:26
Παιδιά το ψυγείο έχει υγρασία και οι πρωτεΐνες πρέπει να φυλάσσονται σε δροσερό και ΞΗΡΟ μέρος... Οπότε δε ξέρω κατά πόσο κάνει... Λες ότι τιε έχεις στη σοφίτα, βάλτες σε ένα άλλο δωμάτιο που έχει πιο δροσιά. Εσύ πώς αντέχεις σε τόση ζέστη; Λογικά έχει φυσιολογική θερμοκρασία το δωμάτιό σου, οπότε βάλτες εκεί.

Κοίτα Έρη για το ψυγείο που λες δεν το ήξερα και μάλλον έχεις δίκιο δεν το είχα σκεφτεί..Οπότε thanx!;)

Όσο για μένα έχω ανοιχτό παράθυρα και από το ρεύμα που κάνει δροσίζομαι αλλιώς δεν παλεύεται και πολύ...

eri_87
03-07-11, 12:39
Κοίτα Έρη για το ψυγείο που λες δεν το ήξερα και μάλλον έχεις δίκιο δεν το είχα σκεφτεί..Οπότε thanx!;)

Όσο για μένα έχω ανοιχτό παράθυρα και από το ρεύμα που κάνει δροσίζομαι αλλιώς δεν παλεύεται και πολύ...

Εφόσον αντέχεις εσύ στη θερμοκρασία αυτή, αντέχουν κ οι πρωτεΐνες... Δεν είναι πχ αποθήκη που έχει πιο ανεβασμένη θερμοκρασία, οπότε νομίζω είναι οκ. Ψυγείο όχι... Πρέπει να χει συζητηθεί και αλλού αλλά δε θυμάμαι πού. :green:

TToni Shark
03-07-11, 18:51
Όχι ψυγείο θα χαλάσει από την υγρασία.Το καλύτερο είναι στο δωμάτιο που τρώει λιγότερο ήλιο:thumbup: