PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρωτείνη χωρίς υδατάνθρακα?



crystalised
02-07-11, 00:04
Θέλω τη γνώμη σας για πρωτείνη χωρίς πολλούς υδατάνθρακες (έως καθόλου) αλλά με αρκετή περιεκτικότητα καθαρής πρωτείνης και αμινοξέων μιας και θέλω να μπω σε φάση γράμμωσης. Τι γνώμη έχετε για την micro whey της reflex ή για την diet whey της phd? επίσης χρησιμοποιώ από αμινοξέα το animal nitro και από κρεατίνη monohydrate της dymatize.

tolis93
02-07-11, 00:12
Θέλω τη γνώμη σας για πρωτείνη χωρίς πολλούς υδατάνθρακες (έως καθόλου) αλλά με αρκετή περιεκτικότητα καθαρής πρωτείνης και αμινοξέων μιας και θέλω να μπω σε φάση γράμμωσης. Τι γνώμη έχετε για την micro whey της reflex ή για την diet whey της phd? επίσης χρησιμοποιώ από αμινοξέα το animal nitro και από κρεατίνη monohydrate της dymatize.

εγω προσωπικα λεω 10 ασπραδια και τελειωσε.και φυσικη τροφη και ποσοτητουλα και καθαρη πρωτεινη

themisdas
02-07-11, 00:13
Tην reflex,:thumbup: εχει μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε πρωτεινη 86% ενω αν δεν κανω λαθος της PHD ειναι 70%...

crystalised
02-07-11, 00:20
themisdas ευχαριστώ για την απόψη σου!! tolis93 τρώω 4-5 ασπράδια μετά την προπόνηση με αγγουροντομάτα και κιμά σόγιας(άψητο), αφού πάρω τα συμπληρώματα. Δλδ να πάρω ανεπιφύλακτα την micro whey της reflex? Εδώ και 2 μήνες χρησιμοποιούσα την myofusion της gaspari, δε λέω πολύ καλή πρωτείνη γενικά αλλά θέλω να μειώσω λίγο τη λήψη υδατανθράκων.

Devil
02-07-11, 00:59
οποιδηποτε whey isolate..... φτανει να ειναι μονο isolate μεσα και οχι blend....

vill@g3r
02-07-11, 02:49
δηλαδη ποια η διαφορα υδατανθρακα αναμεσα σε αυτες τς πρωτεινες?3γρ ανα σκουπ?!γ ν μιλας γ τετοια διαφορα αρα ψαχνεις λεπτομερεια!!αρα κοψε τ ασπραδια γτ εχουν αλατι κ μαζι μ τν κρεατινη προφανως εχεις αρκετη κατακρατυση υγρων!!κ αν θες isolate παρε nutrisport isolate που ειναι κ καλη κ φτηνη!!!

Stamer
02-07-11, 02:57
VPX zero carb.κορυφαία isolate:thumbup:..προσωπικα εγω την εχω δοκιμασει,πολυ καλη αλλα λιγο ακριβή

crystalised
02-07-11, 08:03
Δηλαδή να επιλέξω κάποια isolate. Για τη Nitro Isolate 65 τι λέτε? Τι γνώμη έχετε για τις πρωτείνες καζείνης? Μήπως θα ήταν καλύτερα να συνδυάσω δύο τύπους πρωτεινών κάποια σαν αυτή που χρησιμοποιώ ας πούμε την myofusion της gaspari για πρωί, για πρίν την προπόνηση και μετά την προπόνηση, επειδή τελειώνω συνήθως 21:00, μία πρωτείνη καζείνης η μία isolate για μεταπροπονητικό?

Kaloutsikos
02-07-11, 19:02
δηλαδη ποια η διαφορα υδατανθρακα αναμεσα σε αυτες τς πρωτεινες?3γρ ανα σκουπ?!γ ν μιλας γ τετοια διαφορα αρα ψαχνεις λεπτομερεια!!αρα κοψε τ ασπραδια γτ εχουν αλατι κ μαζι μ τν κρεατινη προφανως εχεις αρκετη κατακρατυση υγρων!!κ αν θες isolate παρε nutrisport isolate που ειναι κ καλη κ φτηνη!!!

Τι εχουνε τα ασπράδια;


Δηλαδή να επιλέξω κάποια isolate. Για τη Nitro Isolate 65 τι λέτε? Τι γνώμη έχετε για τις πρωτείνες καζείνης? Μήπως θα ήταν καλύτερα να συνδυάσω δύο τύπους πρωτεινών κάποια σαν αυτή που χρησιμοποιώ ας πούμε την
myofusion της gaspari για πρωί, για πρίν την προπόνηση και μετά την προπόνηση, επειδή τελειώνω συνήθως 21:00, μία πρωτείνη καζείνης η μία isolate για μεταπροπονητικό?

Η καζείνη καλύτερα είναι για πριν τον υπνο,

Γιατί να πάρεις isolate για μετά την πρπόνηση και όχι μια whey;

Polyneikos
02-07-11, 19:31
Εδω ειναι μερικες επιλογες πρωτεινης χωρις πολυ υδατανθρακα

Zero Carb Isopure (Nature's Best) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?763-Zero-Carb-Isopure-(Nature-s-Best))

Zero Carb (VPX) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7358-Zero-Carb-(VPX))

Metapure Ζero Carb (QNT) (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?5590-Metapure-Ζero-Carb-(QNT))

lila_1
02-07-11, 20:23
οποιδηποτε whey isolate..... φτανει να ειναι μονο isolate μεσα και οχι blend....

Γιατί αποκλειστικά isolate? Αν είναι blend τί πειράζει ? (χωρίς υ/κα)

crystalised
02-07-11, 20:56
υπάρχει πρωτείνη blend χωρίς υδατάνθρακα?

Kaloutsikos
02-07-11, 21:26
υπάρχει πρωτείνη blend χωρίς υδατάνθρακα?

Επειδη βλέπω ότι εχεις μπερδευτεί παρε αυτή (http://bodyworks.gr/bodyworks-s/product.php?id_product=178) και εισαι εντάξει.

crystalised
02-07-11, 21:53
τελικά πήρα την micro whey της reflex. Πιστεύω είναι εντάξει.

sab
04-07-11, 11:37
πως ειναι τελικα η reflex πες εντυπωσεις..

Giannistzn
04-07-11, 12:57
Και της ΟΝ δεν εχει μικρη περιεκτικοτητα σε υδ/κες? 4gr/σκουπ λεει

Kaloutsikos
04-07-11, 13:49
Και της ΟΝ δεν εχει μικρη περιεκτικοτητα σε υδ/κες? 4gr/σκουπ λεει

Εχει και η ΟΝ λίγο υδατάνθρακα.

Τι πειράζει ρε παιδιά να έχει λίγο υδατάνθρακα μέσα?

Giannistzn
04-07-11, 16:25
Εχει και η ΟΝ λίγο υδατάνθρακα.

Τι πειράζει ρε παιδιά να έχει λίγο υδατάνθρακα μέσα?

Αυτο εννοουσα και εγω, οτι ειναι ελαχιστο τα 4γρ, γιατι ψαχνονται με isolate

sab
05-07-11, 11:44
εγω δεν βρισκω πουθενα ποση χοληστερολη εχει η reflex,γιατι εχω κ μια κληρονομικοτητα στη χοληστερολη.

Polyneikos
06-07-11, 10:25
Εχει και η ΟΝ λίγο υδατάνθρακα.

Τι πειράζει ρε παιδιά να έχει λίγο υδατάνθρακα μέσα?

Η πλακα είναι που οι μισοι και βαλε πινουν υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο αλλα στην πρωτεινη τους πειραζει:P:P:P

Saldi
06-07-11, 10:36
Μετα προπονητικα αλλωστε θέλουμε και λιιιγο υδατάνθρακα...
εκτος αν το παλικάρι παίρνει πολύ υδατάνθρακα απο την διατροφή του και δεν θέλει και μέσα στην προτεινη!

Kaloutsikos
06-07-11, 15:08
Η πλακα είναι που οι μισοι και βαλε πινουν υδατανθρακα στο μεταπροπονητικο αλλα στην πρωτεινη τους πειραζει:P:P:P

:green:


Μετα προπονητικα αλλωστε θέλουμε και λιιιγο υδατάνθρακα...
εκτος αν το παλικάρι παίρνει πολύ υδατάνθρακα απο την διατροφή του και δεν θέλει και μέσα στην προτεινη!

Δε νομίζω τα 4γρ. να σου κάνουνε ζημιά,
αλλά και πάλι, βγάζεις λίγο από τα υπόλοιπα γεύματα και τελείωσε η υπόθεση.

Saldi
06-07-11, 20:30
Φίλε κα ιεγώ ετσι λέω αλλα κάποιος για τους δικούς του λόγους μπορεί να μην θέλει ΤΙΠΟΤΑ είτε γιατι απλα δεν θέλει ουτε μισο gr μεταπροπονιτικο είτε γιατι δεν θέλει να αφαιρέσει τίποτα απο την τροφή του γιατι ίσως ειναι πολύ....
Εμένεα δεν με απασχολεί!

Kaloutsikos
07-07-11, 01:12
Φίλε κα ιεγώ ετσι λέω αλλα κάποιος για τους δικούς του λόγους μπορεί να μην θέλει ΤΙΠΟΤΑ είτε γιατι απλα δεν θέλει ουτε μισο gr μεταπροπονιτικο είτε γιατι δεν θέλει να αφαιρέσει τίποτα απο την τροφή του γιατι ίσως ειναι πολύ....
Εμένεα δεν με απασχολεί!

Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα προτιμούσα τα αμινοξέα.