PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτηση διαιτας



rinaki
03-07-11, 18:42
Καλησπερα σε ολους και ολες :welcome: ειμαι καινουρια και στην κοινοτητα σας αλλα και σε οτι εχει σχεση με διατροφη χιχι..Λοιπον θα ηθελα να με βοηθησετε σε καποια θεματακια που εχω,μετα απο ΠΟΛΥΥΥ καιρο με πολλα παραπανισια κιλα αποφασησα πριν απο 2 εβδομαδες να κανω διατροφη,ετσι λοιπον βρηκα κατατυχη το φορουμ σας και νομιζω οτι ολα αυτα που λετε με εχουν βοηθησει.Το θεμα μου ειναι αν τα κανω σωστα, για αυτον τον λογο θέλω να σας πω περιπου το προγραμμα διατροφης που ακολουθω για να με συμβουλεψετε σε τυχων λαθοι..

Εγω : ειμαι 1,66 υψος και μετα απο 2 εβδομαδες διαιτα ειμαι 101,3 κιλα (εχασα 2,3 κιλα :thumbup: )

Πρωινο : δεν τρωω τιποτα αν και καθημερινα ξυπναω στις 7 λογο δουλειας αρχιζω να πειναω κατα της 11 και τρωω μια μπακετουλα με γαλοπουλα βραστη και τυρι

ενδιαμεσο : τρωω κατα της 4 παλι :unsure: μια μπαγκετουλα γαλοπουλα τυρι στην ουσια μεσιμεριανο δεν τρωω

απογευμα : θα φαω κατα της 6 ενα γιαουρτι με 2 % λιπαρα με μιση μπανανα ή μισο μήλο 1 κουταλια του γλυκου μελι και kellogs special k ή μουσλι ή θα φταξω κρέμα με βρωμη,γαλα 2% , βανιλια ,μελι και σταφιδες (αναλογος την ορεξη μου :turtle: )

βραδυ : το βραδυ τρωω μια σαλατα με μαρουλι,κρεμμυδι,1 κουταλια σουπας λαδι, λιγο ξυδι , μισο φιλετο κοτας και ανακατευω μισο γιαουρτι με λιγο μουσταρδα hellmans dijon.

Πινω περιπου 3 καφεδες την ημερα με γαλα :unsure: φυσικο χυμο και 1,5 λιτρο νερο.

Σας ζαλισα πολυ το ξερω αλλα αν κανω καπου λαθος θα ηθελα να με βοηθησετε γιατι θελω παρα πολυ να χασω τα κιλα μου.Λογο του οτι εχω και οσφυαλγια :( δεν ξερω ακομα τη ασκηση μπορω να κανω αν μπορειτε να μου πειτε κατι ετσι ωστε να αρχισω σιγα σιγα:) . Σας ευχαριστω εκ των προτερων :clap::turtle:

TToni Shark
03-07-11, 18:46
:welcome::welcome::welcome:.Μέγα λάθος να μην τρως πρωινό;)

rinaki
03-07-11, 19:48
τι πρωινο θα μπορουσα να τρωω? :)

wonderboy
03-07-11, 19:51
welcome,κουακερ,δημητριακα χωρις σακχαρα,ισως αυγα.

rinaki
04-07-11, 09:12
Ευχαριστω πολυ που απαντησατε , για το πρωινο το καταλαβα , κατα τα αλλα αυτα που τρωω ειναι οκ η χρειαζεται να προσθεσω/αφαιρεσω κατι ? ευχαριστω εκ των προτερων.:turtle:

Spyrous
04-07-11, 09:35
Ευχαριστω πολυ που απαντησατε , για το πρωινο το καταλαβα , κατα τα αλλα αυτα που τρωω ειναι οκ η χρειαζεται να προσθεσω/αφαιρεσω κατι ? ευχαριστω εκ των προτερων.:turtle:

Tο βρδυ 8α εβγαζα το κοτοπουλο επισης 8α αρχιζα τρεξιμο και οτιδηποτε αλλο ωστε να με ιδρωσει!!:welcome::welcome:

jimmy007
04-07-11, 15:13
:welcome::welcome::welcome:.Μέγα λάθος να μην τρως πρωινό;)

Ε ντάξει δεν έχει και τόση μεγάλη σημασία.