PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη 16χρονου



Kostas95
04-07-11, 13:31
Λοιπον ειμαι 16χρονων πριν λιγες μερες ξεκινησα εντατικα να ασχολουμαι με γυμανστικη,διατροφη..ειμαι 1.78 και 66κιλα και θα σας αναφερω την διατροφη που ακολουθω..

7:45-δημητριακα ολικης αλεσεως με γαλα(1κανονικη μεριδα)2ποτηρια νερο
12:00-2αυγα βραστα,2φρυγανιες,2ποτηρια νερο,συμπληρωμα διατροφης ρεξοδον σιδηρου κ βιταμηνη C(1 αναβραζον δισκακι γευση πορτοκαλι)
13:00-ενεργειακο ποτο mixxed up(light) ειναι στυλ redbull-monster αλλα πιο οικονομικο και light (δηλαδη πριν απο προπονηση πινω ενα)
15:00-ψαρι,κοτοπουλο,γαλοπουλα,μοσχαρι,χοιρινο,λαδερα(οχι σαλατα),οσπρια(οχι σαλατα),μακαρονια (ΟΛΑ εκτος απο οσα αναφερω συνοδευομενα με σαλατα(ντοματα,κρεμυδι,αγγουρι η μπροκολο,καροτο,λαχανο) και 2ποτηρια νερο παντα
18:00-2φετες ανανα,5δαμασκηνα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-1 red bull
23:00 ντακοσαλατα(ντακος,φετα,κρεμυδι,αγγουρι,ντοματα).η σολομο με βραστα λαχανικα και λιγη μαγιονεζα,η ομελετα(4αυγα με κρεμμυδι και πιπερι) η 1-2τοστ γαλοπουλα,τυρι(light),ντοματα,μαρουλι,η τρωω το μεσημεριανο που ειχα αλλα σε μικροτερη ποσοτητα,παντα 2ποτηρια νερο και 1ποτηρι γαλα(1,5%λιπαρα)
αυτο ειναι το καθημερινο προγραμμα διατροφης που ακολουθω για τον μηνα ιουλιο και οι θερμιδες πιστευω πως καλυπτουνε τις ωρες γυμναστικης που κανω..τρεξιμο 30-45λεπτα,κολυμπι 30-45λεπτα,σχοινακι 15-20λεπτα,μονοζυγο,πους απς,ραχαοι,ασκησεις κοιλιακων,ασκησεις με βαρακια ποδιων,ασκησεις με βαρακια(5κιλα για χερια)
αυτο ειναι το καθημερινο μου προγραμμα..
πειτε γνωμες..

Kostas95
04-07-11, 14:23
καμια γνωμη ρ παιδια..:unsure:

jimmy007
04-07-11, 15:36
Βασικά δεν γράφεις ποσότητες. Πρόσεξε να παίρνεις τουλάχιστον 120-150 γρ πρωτεινών την ημέρα(περίπου 500 γρ κρέας είναι τόσα αλλά φυσικά παίρνεις και από γαλακτοκομικά,αλλαντικά και ψάρι οπότε δεν χρειάζεται τόσο κρέας), μερικά πολυακόρεστα λιπαρά από πηγές όπως σολωμός,ξηροί καρποί(τα αμύγδαλα είναι τα καλύτερα) και μετά ρύθμισε τους υδ/κεσ ανάλογα με το πόσο εύκολα παίρνεις βάρος.

Kostas95
04-07-11, 15:48
Βασικά δεν γράφεις ποσότητες. Πρόσεξε να παίρνεις τουλάχιστον 120-150 γρ πρωτεινών την ημέρα(περίπου 500 γρ κρέας είναι τόσα αλλά φυσικά παίρνεις και από γαλακτοκομικά,αλλαντικά και ψάρι οπότε δεν χρειάζεται τόσο κρέας), μερικά πολυακόρεστα λιπαρά από πηγές όπως σολωμός,ξηροί καρποί(τα αμύγδαλα είναι τα καλύτερα) και μετά ρύθμισε τους υδ/κεσ ανάλογα με το πόσο εύκολα παίρνεις βάρος.

δεν εχω σκοπο να παρω βαρος προτιμω να μεινω στα 66 προς το παρον μεχρι αυγουστο..εννοειται για ξηρους καρπους για απογευματινο τρωω και αναλατα αμυγδαλα,τρωω και καρυδια με γιαουρτι και μελι..αποφευγω τους υδατανθρακες και δεν τρωω σχεδον καθολου ψωμι μονο μαυρο ολικης αλεσεως σε τοστ..

jimmy007
04-07-11, 15:54
δεν εχω σκοπο να παρω βαρος προτιμω να μεινω στα 66 προς το παρον μεχρι αυγουστο..εννοειται για ξηρους καρπους για απογευματινο τρωω και αναλατα αμυγδαλα,τρωω και καρυδια με γιαουρτι και μελι..αποφευγω τους υδατανθρακες και δεν τρωω σχεδον καθολου ψωμι μονο μαυρο ολικης αλεσεως σε τοστ..

Ναι εντάξει για το καλοκαίρι λογικό μου φαίνεται αυτό.Δεν είναι βέβαια ανέφικτο να παίρνεις μύες και να χάνεις λίπος ταυτόχρονα. Ειδικά αν είσαι αρχάριος όπως υποθέτω λόγω ηλικίας. Παρεπιπτόντως μην νομίζεις ότι έχει μεγάλη διαφορά το μαύρο και το άσπρο ψωμί.

MusclesOfShadow
04-07-11, 15:54
Το red bull τι το θες?

Kostas95
04-07-11, 15:56
Το red bull τι το θες?

εχει καποια συστατικα αρκετα καλα και ειναι αρκετα θρεπτικο και δροσιστικο..

MusclesOfShadow
04-07-11, 15:57
Εγω δεν θα επινα........8):thumbup:

Kostas95
04-07-11, 15:59
Εγω δεν θα επινα........8):thumbup:

ισως το αντικαταστησω με mixxed up(light).. ισως ομως να πινω μονο ενα την ημερα και οχι δυο..

MusclesOfShadow
04-07-11, 16:02
Οσο για το συμπληρωμα σιδηρου και βιταμινης C? Απο μονος σου τα παιρνεις?

jimmy007
04-07-11, 16:03
Οσο για το συμπληρωμα σιδηρου και βιταμινης C? Απο μονος σου τα παιρνεις?

Όντως δεν τα πρόσεξα εγώ.

Kostas95
04-07-11, 16:13
Όντως δεν τα πρόσεξα εγώ.

μου το εχει προτινει ενας γνωστος μου γυμναστης και ο θειος μου που ειναι γιατρος..ακομη και οι γονεις το περνουνε(λογω καπνισματος για να καλυπτεις αυτα τα σημαντικα θρεπτικα στοιχεια)..επειδη τρεχω 5-6χλμ την ημερα και γυμναζομαι χρειαζεται να καλυπτεις καποια θρεπτικα στοιχεια..1φορα την ημερα πινω ενα αναβραζον δισκο το πρωι παντα και στην ουσια ειναι σαν να πινεις φυσικο χυμο και καλυπτεις περισσοτερο σε ποσοτητα καποια συστατικα..θα το χρησιμοποιησω 1μηνα και θα σας ενημερωσω σε περαιτερω...παντως δεν το περνω ετσι στην τυχη..ισως μετα απο μηνες να παρω και συμπληρωματα πρωτεινης αλλα θα ρωτησω και γυμναστη..

jimmy007
04-07-11, 16:55
μου το εχει προτινει ενας γνωστος μου γυμναστης και ο θειος μου που ειναι γιατρος..ακομη και οι γονεις το περνουνε(λογω καπνισματος για να καλυπτεις αυτα τα σημαντικα θρεπτικα στοιχεια)..επειδη τρεχω 5-6χλμ την ημερα και γυμναζομαι χρειαζεται να καλυπτεις καποια θρεπτικα στοιχεια..1φορα την ημερα πινω ενα αναβραζον δισκο το πρωι παντα και στην ουσια ειναι σαν να πινεις φυσικο χυμο και καλυπτεις περισσοτερο σε ποσοτητα καποια συστατικα..θα το χρησιμοποιησω 1μηνα και θα σας ενημερωσω σε περαιτερω...παντως δεν το περνω ετσι στην τυχη..ισως μετα απο μηνες να παρω και συμπληρωματα πρωτεινης αλλα θα ρωτησω και γυμναστη..


Βασικά σίδηρο αν δεν συντρέχει άλλος λόγος(π.χ. χαμηλός αιματοκρίτης) δεν βρίσκω σκόπιμο να παίρνεις δεδομένου του ότι μπορείς να τρως κόκκινο κρέας κάποιες φορές την εβδομάδα. Η βιταμίνη C είναι απαραίτητη σε κάποια ποσότητα αλλά σε υπερδοσολογία μπορεί να επιδράσει αρνητικά στην μυική υπερτροφία λόγω μείωσης των ελευθέρων ριζών. Πάντως σίγουρα κάποιος που αθλείται έχει μεγαλύτερες ανάγκες. Συμπλήρωμα πρωτείνης whey μπορείς να πάρεις άφοβα.
Το redbull δεν έχει και τίποτα το πολύ αξιόλογο μέσα. Δηλαδή ελάχιστη διαφορά το παίρνεις δε το παίρνεις.

Kostas95
04-07-11, 16:58
Βασικά σίδηρο αν δεν συντρέχει άλλος λόγος(π.χ. χαμηλός αιματοκρίτης) δεν βρίσκω σκόπιμο να παίρνεις δεδομένου του ότι μπορείς να τρως κόκκινο κρέας κάποιες φορές την εβδομάδα. Η βιταμίνη C είναι απαραίτητη σε κάποια ποσότητα αλλά σε υπερδοσολογία μπορεί να επιδράσει αρνητικά στην μυική υπερτροφία λόγω μείωσης των ελευθέρων ριζών. Πάντως σίγουρα κάποιος που αθλείται έχει μεγαλύτερες ανάγκες. Συμπλήρωμα πρωτείνης whey μπορείς να πάρεις άφοβα.
Το redbull δεν έχει και τίποτα το πολύ αξιόλογο μέσα. Δηλαδή ελάχιστη διαφορά το παίρνεις δε το παίρνεις.

το συμπληρωμα πρωτεινης που αναφερεις ειναι καλο?δηλαδη θα παρατηρησω αξιολογα αποτελεσματα?

jimmy007
04-07-11, 17:41
τι λες τωρα!

οπως και τα Ω3 εεε? που λεει δεν κανει να τα παιρνεις μεταπρο?


να εχεις με υπερδοσολογηση οξειδωση αντι αντιοξειδωση παιζει?

Κοίτα εντάξει δεν είπα ότι πρέπει να εξαλείψουμε όλα τα αντιοξειδωτικά απλά καλύτερα είναι και τα ω-3 να τα παίρνεις μακριά από την προπόνηση.
Μπα δεν νομίζω. Απλά δεν είναι κακό να έχουμε αυξημένες οξειδώσεις μέχρι ένα σημείο..

giannis64
06-07-11, 20:06
να επανελθουμε στο θεμα του σταρτερ?;)

Saldi
07-07-11, 02:27
Είδα και redbull και ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ!!!
Αυτα τι τα θές??Εκτος οτι και το redbull και τα mixed up είναι ακριβά και δεν προσφέρουν τίποτα σχεδον εκτος πα οτην ωραία γευση ειναι ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ποσο μάλλον για ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
Οσο για την μαγιονεζα νομίζω δεν χρειάζετε να πω ΚΑΝ κατι...

Kostas95
07-07-11, 10:51
Είδα και redbull και ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ!!!
Αυτα τι τα θές??Εκτος οτι και το redbull και τα mixed up είναι ακριβά και δεν προσφέρουν τίποτα σχεδον εκτος πα οτην ωραία γευση ειναι ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΑ ποσο μάλλον για ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ.
Οσο για την μαγιονεζα νομίζω δεν χρειάζετε να πω ΚΑΝ κατι...

η μαγιονεζα μονο με σολομο γιατι δεν μπορω να τον φαω αλλιως και τα mixxed up(light) περνω,πινω 4την βδομαδα συνολικα και εχουν 50λεπτα στο lidl ;)

Saldi
07-07-11, 11:12
Αρα ξεπερνάμε το κόστος...βεβαι πίνεις 4 mixed up βάλε και τα red bull...
Για εμένα χωρις να ξέρω πολλα απο διατροφες για να σου πω σε φάση..
Βγάλε τόσο υδατάνθρακα κάνε εκείνο και το άλλο...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ

ΒΓΑΛΕ RED BULL και ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ
και βάλε
ΝΕΡΟ και ΓΙΑΟΥΡΤΙ!

Kostas95
07-07-11, 11:51
Αρα ξεπερνάμε το κόστος...βεβαι πίνεις 4 mixed up βάλε και τα red bull...
Για εμένα χωρις να ξέρω πολλα απο διατροφες για να σου πω σε φάση..
Βγάλε τόσο υδατάνθρακα κάνε εκείνο και το άλλο...ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ

ΒΓΑΛΕ RED BULL και ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ
και βάλε
ΝΕΡΟ και ΓΙΑΟΥΡΤΙ!

redbull εχω βγαλει..νερο πινω αφθονο..και μαγιονεζα σου ξαναλεω τρωω μονο με σολομο,με κανενα αλλο γευμα δηλαδη καθε 1-2βδομαδες,οποτε τρωω σολομο..

billy89
07-07-11, 12:44
Βγάλε μια πιο καθαρή διατροφή... Δηλαδή για παράδειγμα η ντακοσαλάτα δεν έχει τα ίδια θρεπτικά συστατικά με τα τοστ ούτε με το να φας μεσημεριανό σε μικρότερη ποσότητα. Προσπάθησε τα γεύματά σου να είναι ισοδύναμα αν θέλεις οπωσδήποτε να μην τρως τα ίδια κάθε μέρα. Η πχ φρούτα και μέλι έχουν μόνο υδατάνθρακες και καθόλου πρωτείνη.

Kostas95
07-07-11, 14:04
Βγάλε μια πιο καθαρή διατροφή... Δηλαδή για παράδειγμα η ντακοσαλάτα δεν έχει τα ίδια θρεπτικά συστατικά με τα τοστ ούτε με το να φας μεσημεριανό σε μικρότερη ποσότητα. Προσπάθησε τα γεύματά σου να είναι ισοδύναμα αν θέλεις οπωσδήποτε να μην τρως τα ίδια κάθε μέρα. Η πχ φρούτα και μέλι έχουν μόνο υδατάνθρακες και καθόλου πρωτείνη.

και ποιες τροφες να προσθεσω για περισσοτερη πρωτεινη δηλαδη?:unsure:

billy89
08-07-11, 01:01
Κρέας, ψάρι, γαλακτοκομικά, γαλοπούλα, αυγά, ορός γάλακτος. Οι ανάγκες σου σε πρωτείνη υδατάνθρακες και λιπαρά να μοιράζονται στον αριθμό των γευμάτων που κάνεις και κάθε γεύμα σου να περιέχει ποσότητα και από τα τρια. Χρειάζεσαι α) έναν πίνακα τροφίμων β) μια ζυγαριά (προαιρετικά αν δεν θέλεις να μπλέξεις τόσο) γ) διάβασε τα αντίστοιχα θέματα στο forum. Πάρε τουλάχιστον τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά κάθε μέρα και κατά τα άλλα μην το φοβάσαι το φαί, 16 είσαι στο κάτω κάτω.

gym
08-07-11, 03:31
εγω μια συμβουλη θα σου δωσω και θα σου πω το εξης...

εισαι 16 χρονων...να μαθεις να τρως σωστα...χωρις σαβουρες αλλα και χωρις υπερβολες...και καμια φορα κ εξβ θα βγεις με φιλους κ θα φας κατι....μην παιρνεις συμπληρωματα και ην υποτιμας το φαγητακι....
φαε απο το σπιτι σου οσο πιο καθρα μπορεις,..16 χρονων και αν μπλεξεις απο τωρα με γραμμαρια,ζυγαριες,βραστα κοτοπουλα και ιστοριες στα 25 σου και πολυ λεω θα τα εχεις σιχαθει ολα και μπορει να ξεσπασεις...
θελει ενα μετρο σε ολα...
κανε την προπονηση σου σωστα,φαε σωστα απο το σπιτι(αυτα τα αναψυτκικα ομως βγαλτα δεν σου δινουν κατι) και θα δεις το σωμα σου να μεταμορφωνεται με τον καιρο...

και τωρα πιο πρακτικα...βγαλε μια φορα τις θερμιδες συντηρησης σου να σου φυγει η περιεργεια..υπολογισε θερμιδες,ποσοτητες φαγητου για να δεις πιο πολυ που κυμαινεσαι...και μετα να εχεις εναν μπουσουλα...να ζυγιζεσαι μια φορα την εβδομαδα(διαλεξε μια μερα) και να παρακολουθεις την προοοδο σου....και ολα θα πανε καλα...

δηλαδη με αλλα λογια μην εισαι με το μπλοκακι στο χερι ποσα γραμμαρια να φαω κτλ...απλα στο περιπου να ξερεις ποτε ειναι το εχω ξεφυγει κ ποτε το δεν εχω φαει καλα σημερα και ειμαι υπερβολικα υποθερμδιικα...

αυτα απο μενα και καλη σου επιτυχια στους στοχους σου!:toast:

Kostas95
08-07-11, 10:31
εγω μια συμβουλη θα σου δωσω και θα σου πω το εξης...

εισαι 16 χρονων...να μαθεις να τρως σωστα...χωρις σαβουρες αλλα και χωρις υπερβολες...και καμια φορα κ εξβ θα βγεις με φιλους κ θα φας κατι....μην παιρνεις συμπληρωματα και ην υποτιμας το φαγητακι....
φαε απο το σπιτι σου οσο πιο καθρα μπορεις,..16 χρονων και αν μπλεξεις απο τωρα με γραμμαρια,ζυγαριες,βραστα κοτοπουλα και ιστοριες στα 25 σου και πολυ λεω θα τα εχεις σιχαθει ολα και μπορει να ξεσπασεις...
θελει ενα μετρο σε ολα...
κανε την προπονηση σου σωστα,φαε σωστα απο το σπιτι(αυτα τα αναψυτκικα ομως βγαλτα δεν σου δινουν κατι) και θα δεις το σωμα σου να μεταμορφωνεται με τον καιρο...

και τωρα πιο πρακτικα...βγαλε μια φορα τις θερμιδες συντηρησης σου να σου φυγει η περιεργεια..υπολογισε θερμιδες,ποσοτητες φαγητου για να δεις πιο πολυ που κυμαινεσαι...και μετα να εχεις εναν μπουσουλα...να ζυγιζεσαι μια φορα την εβδομαδα(διαλεξε μια μερα) και να παρακολουθεις την προοοδο σου....και ολα θα πανε καλα...

δηλαδη με αλλα λογια μην εισαι με το μπλοκακι στο χερι ποσα γραμμαρια να φαω κτλ...απλα στο περιπου να ξερεις ποτε ειναι το εχω ξεφυγει κ ποτε το δεν εχω φαει καλα σημερα και ειμαι υπερβολικα υποθερμδιικα...

αυτα απο μενα και καλη σου επιτυχια στους στοχους σου!:toast:

ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου..και γω κυριως σε αυτο σκοπευω σε μια υγιεινη διατροφη χωρις υπερβολες..αν βγω με φιλους απλα ας πουμε προτιμαω σουβλακια κοτοπουλο και αναψυκτικο κοκα-κολα light.. τα junk food τα συσκευασμενα οπως πατατακια,γαριδακια,κρουασαν,ακομα και σοκαλατες,αυτα τα εχω κοψει εδω και 3χρονια ;)..

Spyrous
08-07-11, 10:43
Βγαλε λοιπον μια διατροφη μετα απο τις παρατιρισεις και οτι σου ειπε η @GYM ειναι ορθω!

Kostas95
11-07-11, 21:18
Λοιπον Δευτερη Βδομαδα... Εχω καθαρισει την διατροφη θελω να ακουσω γνωμες για το ποσο καλη ειναι..
Ημερα1η
7:00-2τοστ(μαυρο ψωμι,τυρι,γαλοπουλα),1ποτηρι γαλα250μλ,2ποτηρια νερο
(Μετα Παω γυμναστηριο και πινω στον δρομο εναν καφε(συνηθως διπλο εσπρεσσο η φραπε για να ξυπνησω)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,2φρυγανιες,2ποτηρια νερο
14:00-3μπιφτεκια,μια μεριδα ρυζι,η μια μεριδα μακαρονια με τυρι light,2ποτηρια νερο,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι,φετα)¨
30λεπτα κολυμπι(θαλασσα) 15λεπτα(σχοινακι) μονοζυγο πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι
18:00-2φετες ανανα,7δαμασκηνα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-1γιαουρτι2%(1κουταλια γλυκου μελι,λιγα καρυδια)2ποτηρια νερο
23:30-υπνος

Ημερα2η
7:00-ενα μπολ δημητρια φιτνεςς(ολικης αλεσεως),2ποτηρια νερο
(παω γυμναστηριο,πινω ενα καφε πριν στο δρομο)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,1μηλο,2ποτηρια νερο
14:00-οσπρια(φακες η φασολαδα η ρεβυθια)1φετα ψωμι,λιγη φετα,2ποτηρια νερο(οχι σαλατα)
30λεπτα κολυμπι(θαλασσα) 15λεπτα(σχοινακι) μονοζυγο πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι
18:00-καρπουζι(μια κανονικη μεριδα,7βερυκοκα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-ντακοσαλατα,2ποτηρια γαλα250μλ,οχι νερο
23:30-υπνος
Ημερα 3η
7:00-3φετες ψωμι με μαρμελαδα(γευση αναλογα τι υπαρχει διαθεσιμη:P)1ποτηρι γαλα 250μλ,2ποτηρια νερο
(κλασσικη ρουτινα μπλα μπλα μπλα γυμναστηριο,καφεδακι)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,1μπανανα,2ποτηρια νερο
14:00-λαδερα(φασολακια η αρακας η γιγαντες) 1φετα ψωμι,λιγη φετα,2ποτηρια νερο(οχι σαλατα)
3ημερα της εβδομαδος δεν κανω το ατομικο μου προγραμμα
18:00-1μηλο,1πορτοκαλι,7δαμασκηνα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-να τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-3σουβλακια χοιρινα,2ζυμαρακια αλαδωτα,1ποτηρι γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
Ημερα 4η
7:00-1πολυ ωραια μπαγκετα απο το εβερεστ(με χαμηλα λιπαρα,μαυρο ψωμακι,φετα,γαλοπουλα,μαρουλι,ντοματα,τυρι),2ποτηρια νερο,1ποτηρι γαλα
(γυμναστηριο,εχω πιει εναν καφε)
11:30-1μπανανα+1ακομα φρουτο(οτιδηπωτε γουσταρω εκεινη την ωρα μεταξυ(μηλο,αχλαδι,πορτοκαλι),1αμιτα μοτιον χυμο(330μλ),2ποτηρια νερο(ορε δεν τρωω αυγα:P)
14:00-ψαρι(αναλογα τι μου εχει φτιαξει η μαμα:) 1-2κουταλιτσες μαγιονεζα,σαλατα(μπροκολο,λαχανο,καροτο,μαρουλι,αναλογα τι ειναι διαθεσιμο απο αυτα),2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,κοιλιακοι,πους απς,ραχαιοι,μονοζυγο
18:00-2φετες ανανα,7βερυκοκα,2κουταλιες σουπας μελι),2ποτηρια νερο
22:30-ομελετα(4αυγα,πιπερι,κρεμμυδι,τσιλι)(συνταγη της αδερφης μου) 2ποτηρια γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
Υπνος 12η ωρα
5η μερα
(Αυτην την Μερα δεν παω γυμναστηριο ξεκουραζομαι δηλαδη;)
9:00-2τοστ με τυρι γαλοπουλα,μαυρο ψωμι,1ποτηρι γαλα 250μλ,2ποτηρια νερο
11:30-καρπουζι(οσο θελω:P),2ποτηρια νερο
14:00-μακαρονια με τυρι και κιμα,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι),2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,κοιλιακοι,μονοζυγο,ραχαιοι,πους απς
18:00-1αχλαδι,7βερυκοκα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-δεν υπαρχει ροφημο..
22:30-Συνηθως βγαινω με φιλους οποτε θα κανω και το cheat meal μου;),φυσικα χωρις να ειναι κατι υπερβολικο αλλα μπορει να πιω καμια μπυρα και να φαω 2πιτες απο ολα με γυρο:unsure:,η να φαω καμια κρεπα γλυκια
υπνος αναλογα τι ωρα γυρισω σπιτι:P
6η μερα
(FREE DAY!!!!!!)
πρωινο αναλογα τι ωρα ξυπνησω:P(1μπολ κοφλεικς φιτνεσσ,2ποτηρια νερο)
δευτερο γευμα δεν υπαρχει γιατι θα παω στην παραλια και δεν γινεται με γεματο στομαχι..
16:00-2μπριζολες χοιρινες,πατατες φουρνου η ρυζι,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,φετα,κρεμμυδι),2ποτηρια νερο
δεν υπαρχει γευμα ουτε ροφημα το απογευμα
22:30-το ιδιο με το μεσημερι,1ποτηρι γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
υπνος23:30
7η μερα
7:00-3φετες με μαρμελαδα(οποιαδηπωτε γευση)2ποτηρια νερο,1ποτηρι γαλα
(παλι ρουτινα γυμναστηριο,καφεδακι)
11:30-3ασπραδια,1κροκος,1μηλο,2ποτηρια νερο
14:00-ψαρι(οποιο φτιαξει η μανα μου)σαλατα(μπροκολο,καροτο,λαχανο,μαρουλι),1-2κουταλιες μαγιονεζα,2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,πους απς,ραχαιοι.,μονοζυγο,κοιλιακοι
18:00-2φετες ανανα,7δαμασκηνα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-1kottage(2%),2φρυγανιες,2ποτηρια νερο
Υπνος 23:30

Ειμαι 16χρονων 1.78 και 66κιλα..Πριν μια βδομαδα ξεκινησα την διατροφη που ειχα αναφερει αρχικα-αρχικα..Εκανα Καποιες μικρες τροποποιησεις και την οργανωσα οσο την δυνατον καλυτερα..Σκοπευω να μεινω στα ιδια κιλα μεχρι σεπτεβρη-οκτωβρη..Αυτην την διατροφη Θα την ακολουθησω κατα γραμμα μεχρι 11σεπτεβρη..
5φορες την εβδομαδα παω γυμναστηριο,και 5φορες κανω το ατομικο μου προγραμμα..Το ατομικο προγραμμα δεν ειναι τιποτα το τρομερο ειναι συνολικα 1ωρα και 15λεπτα και ειναι συμπληρωμα για ολη την ημερα(45λεπτα κολυμπι-σχοινακι και αλλα 20-30λεπτα μονοζυγο,πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι,λιγες επαναληψεις χωρις φοβερη πιεση..Τον καφε πριν το γυμναστηριο τον πινω για να ξυπνησω γιατι παω 9το πρωι γυμναστηριο(παω τετοια ωρα κυριως για να μην μου τρωει χρονο απο την ημερα,και επειδη ντρεπομαι με πολυ κοσμο στο γυμναστηριο:unsure:) το τσαι,μιχχεδ υπ,φαντα βερντια που πινω κατα τις 8 ειναι για να αντεξω μεχρι το βραδυνο και για να νιωσω λιγη ευεξια..
Να τονισω πως επειδη μενω σε χωριο(αρκετα χιλιομετρα εξω απο την πολη της πατρας) αναγκαζομαι καθε πρωι να περνω λεωφορειο για να παω στο γυμναστηριο στις 9 ειμαι στο γυμναστηριο(περνω στις 7μιση το λεωφορειο κανω 45λεπτα περιπου να μπω στην πολη) και 8και 20 παω να πιω ενα καφεδακι να ξυπνησω για να με οκ στο γυμναστηριο..

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ,ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΡΑΚΙ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ

ΥΓ: η βδομαδα ξεκιναει απο την τριτη,δηλαδη 1ημερα εχω ορισει την τριτη,free day μου δηλαδη για να καταλαβετε ειναι η κυριακη(6η μερα)

jGod
11-07-11, 21:45
μια χαρα ειναι η διατροφη σου κωστη!για την ηλικια σου ειναι ο,τι καλυτερο!δεν χρειαζεται μονοφαγια σε αυτη την ηλικια!δωσε ενταση στην προπονηση..και μαθε τισ ασκησεις να τις εκτελεις σωστα..ειναι ισως το πιο σημαντικο!!!

Kostas95
11-07-11, 21:48
μια χαρα ειναι η διατροφη σου κωστη!για την ηλικια σου ειναι ο,τι καλυτερο!δεν χρειαζεται μονοφαγια σε αυτη την ηλικια!δωσε ενταση στην προπονηση..και μαθε τισ ασκησεις να τις εκτελεις σωστα..ειναι ισως το πιο σημαντικο!!!

ευχαριστω πολυ jgod για την απαντηση σου..για αυτο και παω γυμναστηριο για να μου δειχνουν τις ασκησεις,μην κανω κατι λαθος και καψω τους μυς και να περνω και συμβουλες απο τους γυμναστες..τωρα μονος μου στο ατομικο προγραμμα ξαναναφερω πως δεν κανω κατι σπουδαιο δηλαδη κολυμπι-σκοινακι με τον βασικο τροπο,ραχαιους,κοιλιακους,πους απς με κλασσικο τροπο χωρις κατι σπουδαιο..

MusclesOfShadow
11-07-11, 21:53
Kosta, δεν θελω να σε κανω στρατιωτακι αλλα για μενα, ξεχνα και τον καφε...:[
Το αλλο το ποτο το mixxed up, νταξει δεν λεω, μπορει να σαρεσει οπως εμενα μαρεσει...ο παστουρμας:green:
Αλλα καφε και μπυρα κυριως(:evilno:) βγαλτα τελειως!!!!!

-Βεβαια οκ, καταλαβαινω, επειδη ειναι πρεπει να ξυπνησεις οκ, πιες, αλλα φροντισε να ειναι απο τους υγειινους, του τυπου ελληνικος και τετοια. Νescafe και απο αυτα στα σκουπιδια.

Σου εχω εμπιστοσυνη μην ανησυχεις;)

Kostas95
11-07-11, 21:55
Kosta, δεν θελω να σε κανω στρατιωτακι αλλα για μενα, ξεχνα και τον καφε...:[
Το αλλο το ποτο το mixxed up, νταξει δεν λεω, μπορει να σαρεσει οπως εμενα μαρεσει...ο παστουρμας:green:
Αλλα καφε και μπυρα κυριως(:evilno:) βγαλτα τελειως!!!!!

-Βεβαια οκ, καταλαβαινω, επειδη ειναι πρεπει να ξυπνησεις οκ, πιες, αλλα φροντισε να ειναι απο τους υγειινους, του τυπου ελληνικος και τετοια. Νescafe και απο αυτα στα σκουπιδια.

Σου εχω εμπιστοσυνη μην ανησυχεις;)

καφε πινω συνηθως εσπρεσσο και ελληνικους(πιο πολυ γουσταρω φραπεδες αλλα τεσπα) απλα το πρωι παω νωρις γυμναστηριο και δεν μπορω να παρω τα ποδια χωρις καφε(το καταλαβα τις 3πρωτες μερες) κοιταω να τον πιω σκετο η με λιγη ζαχαρη και οσο πιο καθαρο γινετε..τωρα οσων αφορα τις μπυρες απλα τα σαββατα βγαινω και νταξει μπαινω στον πειρασμο κανω και ενα cheat meal εκεινο το βραδυ χωρις ομως υπερβολες..

Serious7
11-07-11, 22:01
κωστα,πρεπει να ειμαι ενα χρονο μεγαλυτερος σου...Ασχολουμαι και εγω με την διατροφη μου ,και χαιρομαι που βρισκω αλλο ενα παιδι κοντα στην ηλικια μου να ενδιαφερεται πραγματικα...Επιπλεον,εχω και εγω το σαββατο free :P ..Θα σου προτηνα να προσθαισεις στην διατροφη σου ,την βρωμη ,και ολα τα γαλακτοκομικα σου να ειναι 2% . Επιπλεον παιρνω συμπληρωματα και πιστευω παραπανω απο οσα πρεπει για την ηλικια μου ,γιατι εκανα απαιτητικο αθλητισμο...Αν και τωρα που θα κανω απλο γυμναστηριο,θα παιρνω την πολυβιταμινη μου και την πρωτεινη.Μιας και παιρνεις βιταμινες,θα σου προτηνα να επαιρνες μια καθαρη πρωτεινη.Θα σε βοηθησει σιγουρα .Αν την <<φοβασε>> ψαξε να βρεις μια βιολογικη πρωτεινη(απαισια γευση:P). Επισης αν θες αυξησε τα ασπραδια των αυγων,εγω τρωω 5-6 την ημερα,καθε πρωι.Αυτα απο εμενα :)

MusclesOfShadow
11-07-11, 22:05
καφε πινω συνηθως εσπρεσσο και ελληνικους(πιο πολυ γουσταρω φραπεδες αλλα τεσπα) απλα το πρωι παω νωρις γυμναστηριο και δεν μπορω να παρω τα ποδια χωρις καφε(το καταλαβα τις 3πρωτες μερες) κοιταω να τον πιω σκετο η με λιγη ζαχαρη και οσο πιο καθαρο γινετε..τωρα οσων αφορα τις μπυρες απλα τα σαββατα βγαινω και νταξει μπαινω στον πειρασμο κανω και ενα cheat meal εκεινο το βραδυ χωρις ομως υπερβολες..

δεν ειναι cheat για μενα η μπυρα, ειναι καταστροφη του εγκεφαλου...μας.:shock:

Kostas95
11-07-11, 22:12
κωστα,πρεπει να ειμαι ενα χρονο μεγαλυτερος σου...Ασχολουμαι και εγω με την διατροφη μου ,και χαιρομαι που βρισκω αλλο ενα παιδι κοντα στην ηλικια μου να ενδιαφερεται πραγματικα...Επιπλεον,εχω και εγω το σαββατο free :P ..Θα σου προτηνα να προσθαισεις στην διατροφη σου ,την βρωμη ,και ολα τα γαλακτοκομικα σου να ειναι 2% . Επιπλεον παιρνω συμπληρωματα και πιστευω παραπανω απο οσα πρεπει για την ηλικια μου ,γιατι εκανα απαιτητικο αθλητισμο...Αν και τωρα που θα κανω απλο γυμναστηριο,θα παιρνω την πολυβιταμινη μου και την πρωτεινη.Μιας και παιρνεις βιταμινες,θα σου προτηνα να επαιρνες μια καθαρη πρωτεινη.Θα σε βοηθησει σιγουρα .Αν την <<φοβασε>> ψαξε να βρεις μια βιολογικη πρωτεινη(απαισια γευση:P). Επισης αν θες αυξησε τα ασπραδια των αυγων,εγω τρωω 5-6 την ημερα,καθε πρωι.Αυτα απο εμενα :)

τα γαλακτοκομικα μου ειναι ολα 2% και τα γαλατα 1.5%..τα ασπραδια προς το παρον..και για πρωτεινη δεν ξερω ακομα..αυτο θα το κρατησω σταθερο μεχρι 12σεπτεβρη ισως να κανω μερικες αλλαγες αλλα πολυ μικρες..

Αντωνης
11-07-11, 22:13
δεν ειναι cheat για μενα η μπυρα, ειναι καταστροφη του εγκεφαλου...μας.:shock:

Noμιζω εχεις μπερδεψει την μπυρα με κατι αλλο...:unsure:Την κοκαινη δεν την πουλανε στα περιπτερα...


Πιες μπυρονια 1-2 φορες την βδομαδα αφοβα φιλε Κωστα...

Kostas95
11-07-11, 22:13
δεν ειναι cheat για μενα η μπυρα, ειναι καταστροφη του εγκεφαλου...μας.:shock:

καλα 1μπυριτσα την βδομαδα δεν παθαινω και κατι..:P

MusclesOfShadow
11-07-11, 22:17
Noμιζω εχεις μπερδεψει την μπυρα με κατι αλλο...:unsure:Την κοκαινη δεν την πουλανε στα περιπτερα...


Πιες μπυρονια 1-2 φορες την βδομαδα αφοβα φιλε Κωστα...

δεν θα κανεις αλκοολικο τον φιλο μου Αντωνη:P
χαχα, οκ, δεν θα παθει κατι, δεν ειμαι και τοοοσο τρελος να το πιστευω αυτο, αλλα ειναι 16 και θα συνηθισει στα ποτα? Εμενα μου δινανε και δεν επινα...

Αντωνης
11-07-11, 22:24
δεν θα κανεις αλκοολικο τον φιλο μου Αντωνη:P
χαχα, οκ, δεν θα παθει κατι, δεν ειμαι και τοοοσο τρελος να το πιστευω αυτο, αλλα ειναι 16 και θα συνηθισει στα ποτα? Εμενα μου δινανε και δεν επινα...

Δεν προκειται να εθιστει καποιος στα ποτα πινοντας 1-2 φορες την βδομαδα μπυρες...Αυτο που θα εθισει πλαγιως ειναι η ελλειψη ενδιαφεροντων,απογοητευσεις κτλ...Εν αντιθεσει με την παραπανω σκονη που ανεφερα η μπυρα δεν προκαλει σωματικη εξαρτηση τοσο ευκολα,και τα ποτα γενικα

MusclesOfShadow
11-07-11, 22:30
Δεν προκειται να εθιστει καποιος στα ποτα πινοντας 1-2 φορες την βδομαδα μπυρες...Αυτο που θα εθισει πλαγιως ειναι η ελλειψη ενδιαφεροντων,απογοητευσεις κτλ...Εν αντιθεσει με την παραπανω σκονη που ανεφερα η μπυρα δεν προκαλει σωματικη εξαρτηση τοσο ευκολα,και τα ποτα γενικα

Ναι αλλα συχνα γινονται συνηθεια αυτο ειναι το κακο και μετα λες δεν πειρζει και δεν πειραζει. Φυσικα δεν ειμαι ειδικος σε αυτα, απλα απο αυτα που βλεπω.

Οσο για την διατροφη γενικα πολυ καλη!!!;) μπραβο Kosta95!

Kostas95
11-07-11, 22:34
δεν θα κανεις αλκοολικο τον φιλο μου Αντωνη:P
χαχα, οκ, δεν θα παθει κατι, δεν ειμαι και τοοοσο τρελος να το πιστευω αυτο, αλλα ειναι 16 και θα συνηθισει στα ποτα? Εμενα μου δινανε και δεν επινα...

η κοπελα μου οποτε βγαινουμε παντα πινει 2-3μπυρες και καπνιζει 1πακετο την ημερα..(και βγαινουμε καθε βδομαδα:P) αλλα πες ειναι και 10μηνες μεγαλυτερη,αλλα ντροπη της γιατι ασχολειτε με tae kwon do και ειχε βγει και καλη θεση στο παννεληνιο

Kostas95
11-07-11, 22:46
τελος παντων μην βγαινουμε εκτος θεματος..κανας αλλος εχει καμια γνωμη να μου πει για την διατροφη νο2?

MusclesOfShadow
11-07-11, 22:47
η κοπελα μου οποτε βγαινουμε παντα πινει 2-3μπυρες και καπνιζει 1πακετο την ημερα..(και βγαινουμε καθε βδομαδα:P) αλλα πες ειναι και 10μηνες μεγαλυτερη,αλλα ντροπη της γιατι ασχολειτε με tae kwon do και ειχε βγει και καλη θεση στο παννεληνιο

:affraid::puke::spank::spank:

Tasos Green
11-07-11, 22:48
μια χαρα ειναι κωστα η διατροφη σου! αυτο που μου δεν μου άρεσε ειναι οτι πας στο γυμναστηριο 9 το πρωι γιατι ντρεπεσε... γιατι ντρεπεσε? κανενας δεν γεννήθηκε bodybuilder.. απο διατροφη εισαι μια χαρα αν ανεβει και λιγο η αυτοπεποίθηση θα εχεις ολο το πακετο! ;)

MusclesOfShadow
11-07-11, 22:53
Nαι πρεπει να λαβεις και την αυτοπεποιθηση ρε θηριο!

Kostas95
11-07-11, 22:59
μια χαρα ειναι κωστα η διατροφη σου! αυτο που μου δεν μου άρεσε ειναι οτι πας στο γυμναστηριο 9 το πρωι γιατι ντρεπεσε... γιατι ντρεπεσε? κανενας δεν γεννήθηκε bodybuilder.. απο διατροφη εισαι μια χαρα αν ανεβει και λιγο η αυτοπεπηθηση θα εχεις ολο το πακετο! ;)

απλα ειμαι 16χρονων και ντρεπομαι να με κοιτανε ξερω γω που σηκωνω τα βαρη και να κανω πεκ-ντεκ ξερω γω..στο συγκεκριμενο γυμναστηριο που παω ολοι οι 16χρονοι που ειναι οι θα ειναι τερατα υπερβαροι και θα πανε να χασουνε βαρος η θα ειναι αδιαφοροι η κανα πλουσιοπαιδο..εγω ομως ειμαι πορωμενος με αυτο που κανω..δεν εχω λεφτα σχετικα δεν μου παρεχει η οικογενεια μου τα λεφτα,δουλευα ολο πασχα,χριστουγεννα,σαββατοκυριακα,ιουνιο ολη την χρονια να μαζεψω λεφτα..δεν ειναι μονο θεμα ντροπης απλα μου βγαινει και καλυτερα το προγραμμα..

Kostas95
11-07-11, 23:01
εγω κυριως σκοπευω κατι που να ειναι κυριως fitness category..θελω στυλακι οπως ενα αλλο μελος ο(Colovos) τετοιο σωμα κοιταω να φτιαξω..εχω φιλοδοξιες σε 3-4χρονια οταν ειμαι 20-21 να παρω μερος σε bodybuilding αλλα σε φιτνεςς κατηγορια,για αυτο δεν κοιταω ογκο τοσο προς το παρον..

Tasos Green
11-07-11, 23:07
απλα ειμαι 16χρονων και ντρεπομαι να με κοιτανε ξερω γω που σηκωνω τα βαρη και να κανω πεκ-ντεκ ξερω γω..στο συγκεκριμενο γυμναστηριο που παω ολοι οι 16χρονοι που ειναι οι θα ειναι τερατα υπερβαροι και θα πανε να χασουνε βαρος η θα ειναι αδιαφοροι η κανα πλουσιοπαιδο..εγω ομως ειμαι πορωμενος με αυτο που κανω..δεν εχω λεφτα σχετικα δεν μου παρεχει η οικογενεια μου τα λεφτα,δουλευα ολο πασχα,χριστουγεννα,σαββατοκυριακα,ιουνιο ολη την χρονια να μαζεψω λεφτα..δεν ειναι μονο θεμα ντροπης απλα μου βγαινει και καλυτερα το προγραμμα..

να μην ειναι θεμα ντροπης... και να μην συγκρίνεσαι με κανέναν εκει μεσα..
αμα σε βολευει στο προγραμμα σου καλος... αλα μην ξανακουσω για ντροπες και τετοια αλιως δεν κανουμε δουλεια..

Kostas95
11-07-11, 23:07
να πω την αληθεια η φοτο που εχω ανεβασει με αδικουνε πολυ..εχω πολυ καλο δικεφαλο στα χερια,στηθος ειμαι πετρα,τα ποδια αμα τα ξυρισω ειναι αρκετα γυμνασμενα..πλατη πρεπει να ανοιξω και να φτιαξω κοιλιακους..πραγματικα ομως στο στηθος ειμαι πολυ δουλεμενος στα αλλα οχι κατι σπουδαιο..
σοζ για οφφ τοπικ.

Kostas95
11-07-11, 23:08
να μην ειναι θεμα ντροπης... και να μην συγκρίνεσαι με κανέναν εκει μεσα..
αμα σε βολευει στο προγραμμα σου καλος... αλα μην ξανακουσω για ντροπες και τετοια αλιως δεν κανουμε δουλεια..

ειμαι ακομα αρχη στο γυμναστηριο..οσο προχωραει ο καιρος τοσο θα κερδισω αυτοπεποιθηση:)

MusclesOfShadow
11-07-11, 23:14
εγω κυριως σκοπευω κατι που να ειναι κυριως fitness category..θελω στυλακι οπως ενα αλλο μελος ο(Colovos) τετοιο σωμα κοιταω να φτιαξω..εχω φιλοδοξιες σε 3-4χρονια οταν ειμαι 20-21 να παρω μερος σε bodybuilding αλλα σε φιτνεςς κατηγορια,για αυτο δεν κοιταω ογκο τοσο προς το παρον..

Δωστου!!!:clap:


ειμαι ακομα αρχη στο γυμναστηριο..οσο προχωραει ο καιρος τοσο θα κερδισω αυτοπεποιθηση:)

:thumbup:

Kostas95
11-07-11, 23:16
Δωστου!!!:clap:



:thumbup:

muscle περιμενω φοτο γιατι δειχνεις πολυ φιλοδοξο παιδι,και σε κοβω για πολυ καλο σωματοτυπο,και παιδι που χει μελλον στο weight lifting;)

jimmy007
11-07-11, 23:18
μια χαρα ειναι κωστα η διατροφη σου! αυτο που μου δεν μου άρεσε ειναι οτι πας στο γυμναστηριο 9 το πρωι γιατι ντρεπεσε... γιατι ντρεπεσε? κανενας δεν γεννήθηκε bodybuilder.. απο διατροφη εισαι μια χαρα αν ανεβει και λιγο η αυτοπεποίθηση θα εχεις ολο το πακετο! ;)

:thumbup::thumbup:
Επίσης, πρόσεξε να παίρνεις αρκετές πρωτείνες γιατί σε μερικές μέρες η πρωτεινική λήψη μου φαίνεται ελλιπής.

Kostas95
11-07-11, 23:22
:thumbup::thumbup:
Επίσης, πρόσεξε να παίρνεις αρκετές πρωτείνες γιατί σε μερικές μέρες η πρωτεινική λήψη μου φαίνεται ελλιπής.

οχι αν προσεξεις τις μερες που δεν τρωω αυγα στο μεταπροπονητικο,τρωω κρεας η ψαρι..Παντως εχεις δικιο θα το προσεξω και ισως την επομενη εβδομαδα που θα ξανακανω εκκαθαριση στο προγραμμα διατροφης ισως προσθεσω ενα ακομα ασπραδι καθε φορα στο μεταπροπονητικο..απο χωριο ειμαι και στο διπλα σπιτι μενει η γιαγια μου που εχει κοτετσι με φρεσκα αυγουλακια οποτε να το εκμεταλευτω:)

MusclesOfShadow
11-07-11, 23:23
muscle περιμενω φοτο γιατι δειχνεις πολυ φιλοδοξο παιδι,και σε κοβω για πολυ καλο σωματοτυπο,και παιδι που χει μελλον στο weight lifting;)

χαχαχ, τα σπας, το ξερεις?! :thumbup:

Ναι σκοπευω να βαλω φωτο, αναμενεται η διαδικασια! Θελω να δω πως θα με δουν οι μεγαλυτεροι και οι συνομιλικοι μ.

Kostas95
11-07-11, 23:26
χαχαχ, τα σπας, το ξερεις?! :thumbup:

Ναι σκοπευω να βαλω φωτο, αναμενεται η διαδικασια! Θελω να δω πως θα με δουν οι μεγαλυτεροι και οι συνομιλικοι μ.

ωραια περιμενω να δουμε:)

Kostas95
11-07-11, 23:27
καμια αλλη γνωμη για την διατροφη μου καποιος αλλος πειτε παιδια γιατι το εχω παρει σοβαρα και θελω να ακουσω ελευθερα αποψεις..

jimmy007
11-07-11, 23:33
οχι αν προσεξεις τις μερες που δεν τρωω αυγα στο μεταπροπονητικο,τρωω κρεας η ψαρι..Παντως εχεις δικιο θα το προσεξω και ισως την επομενη εβδομαδα που θα ξανακανω εκκαθαριση στο προγραμμα διατροφης ισως προσθεσω ενα ακομα ασπραδι καθε φορα στο μεταπροπονητικο..απο χωριο ειμαι και στο διπλα σπιτι μενει η γιαγια μου που εχει κοτετσι με φρεσκα αυγουλακια οποτε να το εκμεταλευτω:)

Πρωτείνες δεν παίρνεις μόνο στο μεταπροπονητικό αλλά όλη την ημέρα. Κοίτα το σχετικό post μου στην 1η σελίδα.:toast:

Kostas95
11-07-11, 23:36
Πρωτείνες δεν παίρνεις μόνο στο μεταπροπονητικό αλλά όλη την ημέρα. Κοίτα το σχετικό post μου στην 1η σελίδα.:toast:

ναι φιλε το ξερω..αμα δεις το προγραμμα μου σε διατροφη,τρωω σχεδον σε ολα τα γευματα φαγητα με πρωτεινες,εκτος απο το απογευματινο που τρωω φρουτα και μελι που εχουν υδατανθρακες για να ισοσταθμισω τα θρεπτικα στοιχεια που περνω καθε μερα και να μην ξεπερασω τις πρωτεινες..αμα προσεξεις μεσημεριανο,τρωω παντα ψαρι,κρεας,και οσπρια που εχουν φυτικες πρωτεινες..και πρωινο,βραδυνο πινω γαλα παντα,τρωω γιαουρτι σε μερικα γευματα και κοτατζ(το οποιο λατρευω)..τα εχω ψαξει καλα δεν το χω οργανωσει επιπολαια,εχω κατσει πανω απο 3ωρα την ημερα για 2-3μηνες για να οργανωσω οτι πρεπει χωρις λαθη

Serious7
12-07-11, 09:11
κωστα,μην ντρεπεσαι για το γυμναστηριο,οντως...στο δικο μου οι μισοι στην ηλικια μου και πες το 90% του γυμναστηριου ειναι χαπακομενοι και αυτο αποδεδηγμενο..με κοροιδευουνε που κανω με πιο λιγα βαρη,βασικα με τα παντα...αλλα δεν δινω σημασια

tolis93
12-07-11, 14:10
Λοιπον Δευτερη Βδομαδα... Εχω καθαρισει την διατροφη θελω να ακουσω γνωμες για το ποσο καλη ειναι..
Ημερα1η
7:00-2τοστ(μαυρο ψωμι,τυρι,γαλοπουλα),1ποτηρι γαλα250μλ,2ποτηρια νερο
(Μετα Παω γυμναστηριο και πινω στον δρομο εναν καφε(συνηθως διπλο εσπρεσσο η φραπε για να ξυπνησω)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,2φρυγανιες,2ποτηρια νερο
14:00-3μπιφτεκια,μια μεριδα ρυζι,η μια μεριδα μακαρονια με τυρι light,2ποτηρια νερο,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι,φετα)¨
30λεπτα κολυμπι(θαλασσα) 15λεπτα(σχοινακι) μονοζυγο πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι
18:00-2φετες ανανα,7δαμασκηνα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-1γιαουρτι2%(1κουταλια γλυκου μελι,λιγα καρυδια)2ποτηρια νερο
23:30-υπνος

Ημερα2η
7:00-ενα μπολ δημητρια φιτνεςς(ολικης αλεσεως),2ποτηρια νερο
(παω γυμναστηριο,πινω ενα καφε πριν στο δρομο)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,1μηλο,2ποτηρια νερο
14:00-οσπρια(φακες η φασολαδα η ρεβυθια)1φετα ψωμι,λιγη φετα,2ποτηρια νερο(οχι σαλατα)
30λεπτα κολυμπι(θαλασσα) 15λεπτα(σχοινακι) μονοζυγο πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι
18:00-καρπουζι(μια κανονικη μεριδα,7βερυκοκα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-ντακοσαλατα,2ποτηρια γαλα250μλ,οχι νερο
23:30-υπνος
Ημερα 3η
7:00-3φετες ψωμι με μαρμελαδα(γευση αναλογα τι υπαρχει διαθεσιμη:P)1ποτηρι γαλα 250μλ,2ποτηρια νερο
(κλασσικη ρουτινα μπλα μπλα μπλα γυμναστηριο,καφεδακι)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,1μπανανα,2ποτηρια νερο
14:00-λαδερα(φασολακια η αρακας η γιγαντες) 1φετα ψωμι,λιγη φετα,2ποτηρια νερο(οχι σαλατα)
3ημερα της εβδομαδος δεν κανω το ατομικο μου προγραμμα
18:00-1μηλο,1πορτοκαλι,7δαμασκηνα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-να τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-3σουβλακια χοιρινα,2ζυμαρακια αλαδωτα,1ποτηρι γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
Ημερα 4η
7:00-1πολυ ωραια μπαγκετα απο το εβερεστ(με χαμηλα λιπαρα,μαυρο ψωμακι,φετα,γαλοπουλα,μαρουλι,ντοματα,τυρι),2ποτηρια νερο,1ποτηρι γαλα
(γυμναστηριο,εχω πιει εναν καφε)
11:30-1μπανανα+1ακομα φρουτο(οτιδηπωτε γουσταρω εκεινη την ωρα μεταξυ(μηλο,αχλαδι,πορτοκαλι),1αμιτα μοτιον χυμο(330μλ),2ποτηρια νερο(ορε δεν τρωω αυγα:P)
14:00-ψαρι(αναλογα τι μου εχει φτιαξει η μαμα:) 1-2κουταλιτσες μαγιονεζα,σαλατα(μπροκολο,λαχανο,καροτο,μαρουλι,αναλογα τι ειναι διαθεσιμο απο αυτα),2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,κοιλιακοι,πους απς,ραχαιοι,μονοζυγο
18:00-2φετες ανανα,7βερυκοκα,2κουταλιες σουπας μελι),2ποτηρια νερο
22:30-ομελετα(4αυγα,πιπερι,κρεμμυδι,τσιλι)(συνταγη της αδερφης μου) 2ποτηρια γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
Υπνος 12η ωρα
5η μερα
(Αυτην την Μερα δεν παω γυμναστηριο ξεκουραζομαι δηλαδη;)
9:00-2τοστ με τυρι γαλοπουλα,μαυρο ψωμι,1ποτηρι γαλα 250μλ,2ποτηρια νερο
11:30-καρπουζι(οσο θελω:P),2ποτηρια νερο
14:00-μακαρονια με τυρι και κιμα,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι),2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,κοιλιακοι,μονοζυγο,ραχαιοι,πους απς
18:00-1αχλαδι,7βερυκοκα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-δεν υπαρχει ροφημο..
22:30-Συνηθως βγαινω με φιλους οποτε θα κανω και το cheat meal μου;),φυσικα χωρις να ειναι κατι υπερβολικο αλλα μπορει να πιω καμια μπυρα και να φαω 2πιτες απο ολα με γυρο:unsure:,η να φαω καμια κρεπα γλυκια
υπνος αναλογα τι ωρα γυρισω σπιτι:P
6η μερα
(FREE DAY!!!!!!)
πρωινο αναλογα τι ωρα ξυπνησω:P(1μπολ κοφλεικς φιτνεσσ,2ποτηρια νερο)
δευτερο γευμα δεν υπαρχει γιατι θα παω στην παραλια και δεν γινεται με γεματο στομαχι..
16:00-2μπριζολες χοιρινες,πατατες φουρνου η ρυζι,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,φετα,κρεμμυδι),2ποτηρια νερο
δεν υπαρχει γευμα ουτε ροφημα το απογευμα
22:30-το ιδιο με το μεσημερι,1ποτηρι γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
υπνος23:30
7η μερα
7:00-3φετες με μαρμελαδα(οποιαδηπωτε γευση)2ποτηρια νερο,1ποτηρι γαλα
(παλι ρουτινα γυμναστηριο,καφεδακι)
11:30-3ασπραδια,1κροκος,1μηλο,2ποτηρια νερο
14:00-ψαρι(οποιο φτιαξει η μανα μου)σαλατα(μπροκολο,καροτο,λαχανο,μαρουλι),1-2κουταλιες μαγιονεζα,2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,πους απς,ραχαιοι.,μονοζυγο,κοιλιακοι
18:00-2φετες ανανα,7δαμασκηνα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-1kottage(2%),2φρυγανιες,2ποτηρια νερο
Υπνος 23:30

Ειμαι 16χρονων 1.78 και 66κιλα..Πριν μια βδομαδα ξεκινησα την διατροφη που ειχα αναφερει αρχικα-αρχικα..Εκανα Καποιες μικρες τροποποιησεις και την οργανωσα οσο την δυνατον καλυτερα..Σκοπευω να μεινω στα ιδια κιλα μεχρι σεπτεβρη-οκτωβρη..Αυτην την διατροφη Θα την ακολουθησω κατα γραμμα μεχρι 11σεπτεβρη..
5φορες την εβδομαδα παω γυμναστηριο,και 5φορες κανω το ατομικο μου προγραμμα..Το ατομικο προγραμμα δεν ειναι τιποτα το τρομερο ειναι συνολικα 1ωρα και 15λεπτα και ειναι συμπληρωμα για ολη την ημερα(45λεπτα κολυμπι-σχοινακι και αλλα 20-30λεπτα μονοζυγο,πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι,λιγες επαναληψεις χωρις φοβερη πιεση..Τον καφε πριν το γυμναστηριο τον πινω για να ξυπνησω γιατι παω 9το πρωι γυμναστηριο(παω τετοια ωρα κυριως για να μην μου τρωει χρονο απο την ημερα,και επειδη ντρεπομαι με πολυ κοσμο στο γυμναστηριο:unsure:) το τσαι,μιχχεδ υπ,φαντα βερντια που πινω κατα τις 8 ειναι για να αντεξω μεχρι το βραδυνο και για να νιωσω λιγη ευεξια..
Να τονισω πως επειδη μενω σε χωριο(αρκετα χιλιομετρα εξω απο την πολη της πατρας) αναγκαζομαι καθε πρωι να περνω λεωφορειο για να παω στο γυμναστηριο στις 9 ειμαι στο γυμναστηριο(περνω στις 7μιση το λεωφορειο κανω 45λεπτα περιπου να μπω στην πολη) και 8και 20 παω να πιω ενα καφεδακι να ξυπνησω για να με οκ στο γυμναστηριο..

ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ,ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΜΕ ΠΟΛΥ ΜΕΡΑΚΙ,ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΛΕΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΩ

ΥΓ: η βδομαδα ξεκιναει απο την τριτη,δηλαδη 1ημερα εχω ορισει την τριτη,free day μου δηλαδη για να καταλαβετε ειναι η κυριακη(6η μερα)
τη βρισκω αρκετα οκ ειδικα για την ηλικια σου.για μενα δε πρεπει να πινεις αυτη τη φαντα γιατι ειναι οτι να ναι μεσα...τσαγακι linea και εισαι τουμπανος.επισης δοκιμασε κ το τυρι κοτατζ πολυ καλο.αυτα ειναι συμβουλες γενικα η διατροφη σ μαρεσει
και μεταξυ μας εισαι θεος π το κανεις ολο αυτο.εγω εχω φτιαξει γυμναστηριο σπιτι μ κ υπαρχουν φορες π απλα βαριεμαι να κατεβω απο το 2ο μεχρι το υπογειο κ βριζω π θελω ενα 10λεπτο να βαλω φορμες παπουτσια κτλπ μετα τν υπνο...

Kostas95
12-07-11, 15:00
τη βρισκω αρκετα οκ ειδικα για την ηλικια σου.για μενα δε πρεπει να πινεις αυτη τη φαντα γιατι ειναι οτι να ναι μεσα...τσαγακι linea και εισαι τουμπανος.επισης δοκιμασε κ το τυρι κοτατζ πολυ καλο.αυτα ειναι συμβουλες γενικα η διατροφη σ μαρεσει
και μεταξυ μας εισαι θεος π το κανεις ολο αυτο.εγω εχω φτιαξει γυμναστηριο σπιτι μ κ υπαρχουν φορες π απλα βαριεμαι να κατεβω απο το 2ο μεχρι το υπογειο κ βριζω π θελω ενα 10λεπτο να βαλω φορμες παπουτσια κτλπ μετα τν υπνο...

τρωω αν προσεξες στο βραδυνο τυρι κοτατζ,1-2φορες την εβδομαδα..οκ για την φαντα θα πινω τσαι λινεα και mixxed up(light) που μου αρεσει πολυ και το βρισκω φτηνα στο Lidl..Οσων αφορα την αποσταση που κανω δυστυχως μενω σε χωριο,εχω βεβαια το πλεονεκτημα διπλα θαλασσα,φυση,οποτε καλυπτω καποια πραγματα ειδικα στην αεροβια..Οταν θες κατι πραγματικα κανεις τα παντα για αυτο και μενα αυτο ειναι μεγαλος στοχος μου..

MusclesOfShadow
12-07-11, 15:05
τρωω αν προσεξες στο βραδυνο τυρι κοτατζ,1-2φορες την εβδομαδα..οκ για την φαντα θα πινω τσαι λινεα και mixxed up(light) που μου αρεσει πολυ και το βρισκω φτηνα στο Lidl..Οσων αφορα την αποσταση που κανω δυστυχως μενω σε χωριο,εχω βεβαια το πλεονεκτημα διπλα θαλασσα,φυση,οποτε καλυπτω καποια πραγματα ειδικα στην αεροβια..Οταν θες κατι πραγματικα κανεις τα παντα για αυτο και μενα αυτο ειναι μεγαλος στοχος μου..

Μην τον αφησεις ποτε μεγαλε!!! Και για κανεναν! Θα γινεις μεγαλος αθλητης, το ξερω!;)

Kostas95
12-07-11, 15:12
Μην τον αφησεις ποτε μεγαλε!!! Και για κανεναν! Θα γινεις μεγαλος αθλητης, το ξερω!;)

μακαρι..:P αμα ειμαι τυχερος και δεν εχω καποιον τραυματισμο τα αλλα θα ερθουν πιστη και θεληση υπαρχει,περιττα κιλα δεν υπαρχουν,διαθεση υπαρχει,διαθεσιμα χρηματα(ψιλουπαρχουν:P),ισως απο οκτωβρη να μπω σε ογκο θα δω την σταδιοδρομια μου μεχρι τοτε,ενα πραγμα που με ανυσηχησε ηταν οτι ειχα την ζυγαρια 1κιλο μπροστα και δεν ειμαι 66 κιλα και 1.78 αλλα 65κιλα και 1.78:unsure:

MusclesOfShadow
14-07-11, 20:25
μακαρι..:P αμα ειμαι τυχερος και δεν εχω καποιον τραυματισμο τα αλλα θα ερθουν πιστη και θεληση υπαρχει,περιττα κιλα δεν υπαρχουν,διαθεση υπαρχει,διαθεσιμα χρηματα(ψιλουπαρχουν:P),ισως απο οκτωβρη να μπω σε ογκο θα δω την σταδιοδρομια μου μεχρι τοτε,ενα πραγμα που με ανυσηχησε ηταν οτι ειχα την ζυγαρια 1κιλο μπροστα και δεν ειμαι 66 κιλα και 1.78 αλλα 65κιλα και 1.78:unsure:

Kαι τι πειραζει το ενα κιλο?:unsure: Εχεις 65 κιλα, το 1 σ ελειψε?:green:
Πλακα σ κανω.
Το προβλημα το εχω εγω που εχω αρχισει στασιμοτητα στα κιλα μ...

Kostas95
14-07-11, 23:51
και εσυ στοχευεις και σε ογκο..:unsure:

Kostas95
17-07-11, 21:36
3η εβδομαδα νεες αλλαγες σε διατροφη..Λοιπον 1ηβδομαδα ημουν 1.78 66κιλα 2η βδομαδα 1.78 65κιλα 3η βδομαδα 67κιλα..περιεργο λιγο αλλα ισως ειναι απο κατακρατηση υγρων..

MusclesOfShadow
17-07-11, 21:44
3η εβδομαδα νεες αλλαγες σε διατροφη..Λοιπον 1ηβδομαδα ημουν 1.78 66κιλα 2η βδομαδα 1.78 65κιλα 3η βδομαδα 67κιλα..περιεργο λιγο αλλα ισως ειναι απο κατακρατηση υγρων..

Καλα μην παιζεις και με τα γραμμαρια τωρα, εχει να κανει το ποτε μετρηθηκες και τα λοιπα και τα λοιπα. Εγω συνεχεια παιρνω-χανω 2-3 κιλα:P βεβαια στην διατροφη τωρα ειμαι σε κατι σαν "πλατο" αλλα τελοσπαντων, απο τελη αυγουστου ξεκινω βαρια, ψιλοαναρρωνω τωρα.
Προσεχε παντως μην σε τρελενουν οι μικρες αλλαγες που βλεπεις.
Τι θες, να παρεις η να χασεις κιλα?

Kostas95
17-07-11, 21:52
λοιπον Τριτη Βδομαδα... Εχω καθαρισει την διατροφη ακομα περισσοτερο, θελω να ακουσω γνωμες για το ποσο καλη ειναι,αν βελτιωθηκε η χειροτερεψε
Ημερα1η(Δευτερα18Ιουλη)
8:00-2τοστ(μαυρο ψωμι,τυρι,γαλοπουλα),1ποτηρι γαλα250μλ,2ποτηρια νερο
(Μετα Παω γυμναστηριο και πινω στον δρομο εναν καφε(συνηθως διπλο εσπρεσσο η φραπε για να ξυπνησω)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,2φρυγανιες,2ποτηρια νερο
14:00-3μπιφτεκια,μια μεριδα ρυζι η πατατες φουρνου, light,2ποτηρια νερο,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι,φετα)¨
30λεπτα κολυμπι(θαλασσα) 15λεπτα(σχοινακι) μονοζυγο πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι
18:00-2φετες ανανα,7δαμασκηνα,,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-1γιαουρτι2%(1κουταλια γλυκου μελι,λιγα καρυδια)2ποτηρια νερο
23:30-υπνος

Ημερα2η (Τριτη 19Ιουλη)
7:00-ενα μπολ δημητρια φιτνεςς(ολικης αλεσεως),2ποτηρια νερο
(παω γυμναστηριο,πινω ενα καφε πριν στο δρομο)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,1μηλο,2ποτηρια νερο
14:00-οσπρια(φακες η φασολαδα η ρεβυθια)1φετα ψωμι,λιγη φετα,2ποτηρια νερο(οχι σαλατα)
30λεπτα κολυμπι(θαλασσα) 15λεπτα(σχοινακι) μονοζυγο πους απς,κοιλιακοι,ραχαιοι
18:00-καρπουζι(μια κανονικη μεριδα,7βερυκοκα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-ενα τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-ντακοσαλατα(ντοματα,φετα,αγγουρι,κρεμυδι,λουκανικο,ντακος),2ποτηρια γαλα250μλ,οχι νερο
23:30-υπνος
Ημερα 3η(Τεταρτη20Ιουλη)
7:00-3φετες ψωμι με μαρμελαδα(γευση αναλογα τι υπαρχει διαθεσιμη)1ποτηρι γαλα 250μλ,2ποτηρια νερο
(κλασσικη ρουτινα μπλα μπλα μπλα γυμναστηριο,καφεδακι)
11:30-3ασπραδια αυγου,1κροκος,1μπανανα,2ποτηρια νερο
14:00-λαδερα(φασολακια η αρακας η γιγαντες) 1φετα ψωμι,λιγη φετα,2ποτηρια νερο(οχι σαλατα)
3ημερα της εβδομαδος δεν κανω το ατομικο μου προγραμμα
18:00-1μηλο,1πορτοκαλι,7δαμασκηνα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-να τσαι η μια φαντα πρασινο μηλο(χωρις θερμιδες) mixxed up light
22:30-3σουβλακια χοιρινα,3ζυμαρακια αλαδωτα,1ποτηρι γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
Ημερα 4η(Πεμπτη21Ιουλη)
7:00-1πολυ ωραια μπαγκετα απο το εβερεστ(με χαμηλα λιπαρα,μαυρο ψωμακι,φετα,γαλοπουλα,μαρουλι,ντοματα,τυρι),2ποτηρια νερο,1ποτηρι γαλα
(γυμναστηριο,εχω πιει εναν καφε)
11:30-1μπανανα+1ακομα φρουτο(οτιδηπωτε γουσταρω εκεινη την ωρα μεταξυ(μηλο,αχλαδι,πορτοκαλι),1αμιτα μοτιον χυμο(330μλ),2ποτηρια νερο(ορε δεν τρωω αυγα)
14:00-ψαρι(αναλογα τι μου εχει φτιαξει η μαμα 1-2κουταλιτσες μαγιονεζα,σαλατα(μπροκολο,λαχανο,καροτο,μαρουλι,αναλογα τι ειναι διαθεσιμο απο αυτα),2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,κοιλιακοι,πους απς,ραχαιοι,μονοζυγο
18:00-2φετες ανανα,7βερυκοκα,1κουταλια σουπας μελι),2ποτηρια νερο
22:30-ομελετα(4αυγα,πιπερι,κρεμμυδι,τσιλι)(συνταγη της αδερφης μου) 2ποτηρια γαλα 250μλ,1ποτηρι νερο
Υπνος 12η ωρα
5η μερα(Παρασκευη22Ιουλη)
(Ελευθερη Μερα)
9:00-2τοστ με τυρι γαλοπουλα,μαυρο ψωμι,1ποτηρι γαλα 250μλ,2ποτηρια νερο
11:30-καρπουζι(οσο θελω),2ποτηρια νερο
14:00-μακαρονια με τυρι και κιμα,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι),2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,κοιλιακοι,μονοζυγο,ραχαιοι,πους απς
18:00-1πορτοκαλι,7βερυκοκα,1κουταλια σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-δεν υπαρχει ροφημο..
22:30-1κοττατζ 2% 2φρυγανιες,2ποτηρια νερο
υπνος:24:00

6η μερα(Σαββατο23Ιουλη)
7:00-3φετες με μαρμελαδα(οποιαδηπωτε γευση)2ποτηρια νερο,1ποτηρι γαλα
(παλι ρουτινα γυμναστηριο,καφεδακι)
11:30-3ασπραδια,1κροκος,1μηλο,2ποτηρια νερο
14:00-ψαρι(οποιο φτιαξει η μανα μου)σαλατα(μπροκολο,καροτο,λαχανο,μαρουλι),1-2κουταλιες μαγιονεζα,2ποτηρια νερο
30λεπτα κολυμπι,15λεπτα σχοινακι,πους απς,ραχαιοι.,μονοζυγο,κοιλιακοι
18:00-2φετες ανανα,7δαμασκηνα,2κουταλιες σουπας μελι,2ποτηρια νερο
20:00-οχι ροφημο

Συνηθως βγαινω με φιλους οποτε θα κανω και το cheat meal μου,φυσικα χωρις να ειναι κατι υπερβολικο αλλα μπορει να πιω καμια μπυρα και να φαω 2πιτες απο ολα με γυρο,η να φαω καμια κρεπα γλυκια,με μετρο(γιατι το προηγουμενο σαββατο ξεκολιαστηκα:P
υπνος αναλογα τι ωρα γυρισω σπιτι

(7η μερα Κυριακη 24Ιουλη)
πρωινο αναλογα τι ωρα ξυπνησω(1μπολ κοφλεικς φιτνεσσ,2ποτηρια νερο)
δευτερο γευμα δεν υπαρχει γιατι θα παω στην παραλια και δεν γινεται με γεματο στομαχι..
16:00-2μπριζολες χοιρινες,πατατες φουρνου η ρυζι,σαλατα(ντοματα,αγγουρι,φετα,κρεμμυδι),2ποτηρια νερο
δεν υπαρχει γευμα ουτε ροφημα το απογευμα
22:30-1τοστ με τυρι γαλοπουλα,1λιτρο γαλα,οχι νερο
υπνος23:30

ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ:οσων αφορα την σαλατα αναλογα την ορεξη μου διαλεγω αν θα φαω ντοματα,αγγουρι,κρεμμυδι,φετα η μπροκολο,λαχανο,καροτο και αναλογα τα λαχανικα που ειναι διαθεσιμα
Ο καφες οπως παω για γυμναστηριο ειναι προαιρετικος,δηλαδη καποια μερα αμα νιωθω καλα,μπορει να μην πιω,και αμα νιωθω ξυπνιος..το ροφημα στις 8 η ωρα ειναι προαιρετικο,το πινω κυριως για να ξεγελασω την πεινα,αμα πειναω

ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔA:ξυπναω 8 και οχι 7,πηγα δηλαδη το πρωινο μου μια ωρα αργοτερα και το ξυπνημα και το γυμναστηριο
Ελλατωσα Απο 2κουταλιες σουπας μελι σε 1στο απογευματινο γευμα(επειδη ειδα να ανεβαινω σε βαρος,οχι ομως κατι τρομερο)
Εβαλα Στο βραδυνο με ντακοσαλατα και λουκανικα
Εβαλα Στο Βραδυνο Με Κοττατζ και 2φρυγανιες

ΙΣΩΣ ΑΥΞΗΣΩ ΤΑ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΑΠΟ 3 ΣΕ 4..

Γνωμες παρακαλω:)

Kostas95
17-07-11, 21:54
Καλα μην παιζεις και με τα γραμμαρια τωρα, εχει να κανει το ποτε μετρηθηκες και τα λοιπα και τα λοιπα. Εγω συνεχεια παιρνω-χανω 2-3 κιλα:P βεβαια στην διατροφη τωρα ειμαι σε κατι σαν "πλατο" αλλα τελοσπαντων, απο τελη αυγουστου ξεκινω βαρια, ψιλοαναρρωνω τωρα.
Προσεχε παντως μην σε τρελενουν οι μικρες αλλαγες που βλεπεις.
Τι θες, να παρεις η να χασεις κιλα?

προς το παρον θελω να μεινω στα 66..απο αυγουστο,εχοντας συμπληρωσει 1μηνα και συγκρινοντας τις φωτογραφιες θα σκεφτω εν λογο αλλαγες..