PDA

Επιστροφή στο Forum : Μουδιάζουνε τα χέρια μου όταν κοιμάμαι



Kaloutsikos
05-07-11, 18:31
Ας γράψω και γω το πρόβλημα μου.:)

Εδώ και λίγο καιρό σχεδόν κάθε μέρα, κοιμάμαι το βράδυ και μετά από κανένα 5άωρο ξυπνάω γιατί μουδιάζει το χέρι μου, πως είναι αμα κοιμηθείς και έχεις το χέρι σου ψιλά για πολύ ώρα και μουδιάζει κάπως έτσι, μόνο που τα χέρια μου θα τα έχω η κάτω
από το μαξιλάρι μου η δίπλα, ούτε ψιλά δηλαδή ούτε χαμηλά, μετά το κουνάω λίγο προς το κάτω και ξεμουδιάζει.

Εχει τύχει σε κανέναν από εσας αυτή η περίπτωση?:unsure:

eri_87
05-07-11, 18:37
Κι εμένα τυχαίνει... Αλλά έδωσες μόνος σου την απάντηση! :) Επειδή τα έχεις κάτω από το μαξιλάρι πιέζονται και γιαυτό μουδιάζουν...

gym
05-07-11, 18:41
Ας γράψω και γω το πρόβλημα μου.:)

Εδώ και λίγο καιρό σχεδόν κάθε μέρα, κοιμάμαι το βράδυ και μετά από κανένα 5άωρο ξυπνάω γιατί μουδιάζει το χέρι μου, πως είναι αμα κοιμηθείς και έχεις το χέρι σου ψιλά για πολύ ώρα και μουδιάζει κάπως έτσι, μόνο που τα χέρια μου θα τα έχω η κάτω
από το μαξιλάρι μου η δίπλα, ούτε ψιλά δηλαδή ούτε χαμηλά, μετά το κουνάω λίγο προς το κάτω και ξεμουδιάζει.

Εχει τύχει σε κανέναν από εσας αυτή η περίπτωση?:unsure:

σχεδον καθε μερα....αφου τα παταω με το κεφαλι μου ...ε δεν θα μουδιασουν?πολυ συχνα το παθαινω...και διπλα τα εχω κ κατω το ιδιο γινεται....εφοσον για ποση ωρα δεν κουνιουνται,αρα μουδιαζουν...δεν νομιζω να ειναι κατι αλλο...(ελπιζω δηλαδη...)


εγω κατι αλλο να ρωτησω που ηθελα καιρο κιολας κ τωρα βρηκα ευκαιρια εφοσον ειναι σχετικο...

η θεια μου εχει ενα θεμα με μουδιασμα στα δαχτυλα των χεριων...δηλαδη εκει που καθεται μπορει να μουδιασουν,να τα νιωθει αδυναμα τοσο που δεν μπορει να σφιξει γροθια η να πιασει κατι...εχει παει σε γιατρους ,εξετασεις ολα τα σχετικα...αλλα τιποτα...δεν μπορουμε να καταλαβουμε τι ειναι...

ρωταω πιο πολυ γιατι ξερω οτι υπαρχει καποιος ειδικος εδω μεσα,οποτε θα εκτιμουσα πολυ την αποψη του,μηπως και βγαλουμε ακρη....:toast:

eri_87
05-07-11, 18:48
^^^ Μη το σκέφτεστε αυτό για τον ύπνο... απλά πιέζουμε για ώρα την περιοχή και δεν αιματώνεται σωστά.

Όσο για τη θεία σου... Δε νομίζω να περιμένεις διάγνωση εξ αποστάσεως και με τόσο λιγες πληροφορίες... (φιλικά πάντα). Υπάρχουν ένα σωρό παθήσεις που μπορεί να προκαλέσουν κάτι τέτοιο. Όταν λες έχει κάνει εξετάσεις εννοείς φαντάζομαι αξονικές, μαγνητικές, κανένα ηλεκτρομυογράφημα κτλ ε;

gym
05-07-11, 18:51
^^^ Μη το σκέφτεστε αυτό για τον ύπνο... απλά πιέζουμε για ώρα την περιοχή και δεν αιματώνεται σωστά.

Όσο για τη θεία σου... Δε νομίζω να περιμένεις διάγνωση εξ αποστάσεως και με τόσο λιγες πληροφορίες... (φιλικά πάντα). Υπάρχουν ένα σωρό παθήσεις που μπορεί να προκαλέσουν κάτι τέτοιο. Όταν λες έχει κάνει εξετάσεις εννοείς φαντάζομαι αξονικές, μαγνητικές, κανένα ηλεκτρομυογράφημα κτλ ε;

ερη εννοειται πως ΔΕΝ περιμενω διαγνωση...δεν ειπα κατι τετοιο...συζητηση κανουμε...
και ειπα...περιμενω απο καποιον ειδικο να πει καποια γνωμη...οπως ειπα κ πανω,εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις και τα σχετικα...ακομη κ θεραπειες εννοειται αλλα τιποτα κ εφοσον δεν εχουμε δει διαφορα κ συνεχιζεται γιατι να μην ρωτησω κ εδω?:unsure:

eri_87
05-07-11, 18:57
ερη εννοειται πως ΔΕΝ περιμενω διαγνωση...δεν ειπα κατι τετοιο...συζητηση κανουμε...
και ειπα...περιμενω απο καποιον ειδικο να πει καποια γνωμη...οπως ειπα κ πανω,εχουμε κανει τα παντα απο εξετασεις και τα σχετικα...ακομη κ θεραπειες εννοειται αλλα τιποτα κ εφοσον δεν εχουμε δει διαφορα κ συνεχιζεται γιατι να μην ρωτησω κ εδω?:unsure:

Ρώτα, δεν είπα το αντίθετο. Ξέρω ότι περιμένεις από 1-2 συγκεκριμένα άτομα απάντηση (:green:) απλά λέω ότι λογικό είναι να μην μπορούν να πούνε και πολλά χωρίς καν τις εξετάσεις στα χέρια. Δεν έχω κακή πρόθεση, αλλά είναι δύσκολα-περίεργα θέματα αυτά. Σορρυ αν φάνηκα "κάπως" . :)

gym
05-07-11, 19:00
Ρώτα, δεν είπα το αντίθετο. Ξέρω ότι περιμένεις από 1-2 συγκεκριμένα άτομα απάντηση (:green:) απλά λέω ότι λογικό είναι να μην μπορούν να πούνε και πολλά χωρίς καν τις εξετάσεις στα χέρια. Δεν έχω κακή πρόθεση, αλλά είναι δύσκολα-περίεργα θέματα αυτά. Σορρυ αν φάνηκα "κάπως" . :)

οχι βρε τι λες....ολα οκ...:toast::toast:

Kaloutsikos
05-07-11, 22:13
^^^ Μη το σκέφτεστε αυτό για τον ύπνο... απλά πιέζουμε για ώρα την περιοχή και δεν αιματώνεται σωστά.

Όσο για τη θεία σου... Δε νομίζω να περιμένεις διάγνωση εξ αποστάσεως και με τόσο λιγες πληροφορίες... (φιλικά πάντα). Υπάρχουν ένα σωρό παθήσεις που μπορεί να προκαλέσουν κάτι τέτοιο. Όταν λες έχει κάνει εξετάσεις εννοείς φαντάζομαι αξονικές, μαγνητικές, κανένα ηλεκτρομυογράφημα κτλ ε;

Mε προβληματίζει πολύ αυτό το θέμα γιατί μου τυχαίνει τον τελευταίο μήνα σχεδόν κάθε μέρα,

ουφ δεν ξέρω...:unsure:

Tasos Green
05-07-11, 22:19
Mε προβληματίζει πολύ αυτό το θέμα γιατί μου τυχαίνει τον τελευταίο μήνα σχεδόν κάθε μέρα,

ουφ δεν ξέρω...:unsure:

μην τρελαίνεσαι ρε συ...και εγω συνεχεια το παθαινω βαζω παντα τα χερια κατω απο τα μαξιλαρια και επειδή στην ουσια κοιμάμαι πανω στα χερια μου ξυπνάω τελείως κουλος... ;)

Kaloutsikos
05-07-11, 22:23
μην τρελαίνεσαι ρε συ...και εγω συνεχεια το παθαινω βαζω παντα τα χερια κατω απο τα μαξιλαρια και επειδή στην ουσια κοιμάμαι πανω στα χερια μου ξυπνάω τελείως κουλος... ;)

Ρε συ δεν τα έχω συνέχεια κάτω από το μαξιλάρι,
πολλές φορές τα έχω και δίπλα μου,
και εκεί απορώ τι μπορεί να παίζει,
λίγο δύσκολο όλο το βράδυ να μην κουνάω καθόλου τα χέρια μου ώστε να μην αιματώνονται...

PEGY
05-07-11, 22:23
Παντως η προπόνηση χεριών μπορεί να συνδέεται με το μουδιασμα το βράδυ.

Θυμάμαι άρχισε να με πιάνει οταν πρωτο ξεκίνησα γυμναστήριο κ ο προπονητης μου είχε πει οτι συμβάλει κ αυτό.
Τωρα πως κ γιατί :unsure:

Tasos Green
05-07-11, 22:32
Ρε συ δεν τα έχω συνέχεια κάτω από το μαξιλάρι,
πολλές φορές τα έχω και δίπλα μου,
και εκεί απορώ τι μπορεί να παίζει,
λίγο δύσκολο όλο το βράδυ να μην κουνάω καθόλου τα χέρια μου ώστε να μην αιματώνονται...


Παντως η προπόνηση χεριών μπορεί να συνδέεται με το μουδιασμα το βράδυ.

Θυμάμαι άρχισε να με πιάνει οταν πρωτο ξεκίνησα γυμναστήριο κ ο προπονητης μου είχε πει οτι συμβάλει κ αυτό.
Τωρα πως κ γιατί :unsure:

μην τρελαίνεστε θα ζήσετε!!! :green:

εγω εχω σπασει τον δείκτη του χεριου μου μια φορα στον υπνο μου (μαλλον πρεπει να παλευα στον υπνο μου και να εριξα καμια μπουνια στον τοιχο) και το καταλαβα το πρωι που πηγα να κανω καφε....

ηθικό δίδαγμα: υπάρχουν και χειρότερα!!!

Kaloutsikos
05-07-11, 23:03
μην τρελαίνεστε θα ζήσετε!!! :green:

εγω εχω σπασει τον δείκτη του χεριου μου μια φορα στον υπνο μου (μαλλον πρεπει να παλευα στον υπνο μου και να εριξα καμια μπουνια στον τοιχο) και το καταλαβα το πρωι που πηγα να κανω καφε....

ηθικό δίδαγμα: υπάρχουν και χειρότερα!!!

Σίγουρα μπουνιές θα έπαιζες με κάποιον.:green:

Kaloutsikos
05-07-11, 23:06
Παντως η προπόνηση χεριών μπορεί να συνδέεται με το μουδιασμα το βράδυ.

Θυμάμαι άρχισε να με πιάνει οταν πρωτο ξεκίνησα γυμναστήριο κ ο προπονητης μου είχε πει οτι συμβάλει κ αυτό.
Τωρα πως κ γιατί :unsure:

Μπα σίγουρα δεν οφείλεται σε αυτό.

sogoku
06-07-11, 00:59
Αν συνεχισει δες στο σε ορθοπαιδικο η νευρολογο.Ενα απο τα συμπτωματα του συνδρομου καρπιαιου σωληνα ειναι τα μουδιασματα στο χερι ιδιαιτερα τις νυχτερινες ωρες.Επισης αν καποιο νευρο πιεζεται στον αυχενα ισως αντανακλαται και στα χερια.Υποθετικα ολα αυτα εννοοειται αλλα αν συνεχισει κοιταξε το.

Kaloutsikos
06-07-11, 10:22
Καλημέρα:welcome:
Σήμερα ξύπνησα χαρούμενος γιατί δεν μούδιασαν καθόλου τα χέρια μου,
τι να πω, μάλλον από την συζήτηση που κάναμε είπαν να μην με ξαναπεδέψουν (τα χέρια μου). :P:)



Αν συνεχισει δες στο σε ορθοπαιδικο η νευρολογο.Ενα απο τα συμπτωματα του συνδρομου καρπιαιου σωληνα ειναι τα μουδιασματα στο χερι ιδιαιτερα τις νυχτερινες ωρες.Επισης αν καποιο νευρο πιεζεται στον αυχενα ισως αντανακλαται και στα χερια.Υποθετικα ολα αυτα εννοοειται αλλα αν συνεχισει κοιταξε το.

Μπα δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

luckyseven
06-07-11, 14:16
Αν συνεχισει δες στο σε ορθοπαιδικο η νευρολογο.Ενα απο τα συμπτωματα του συνδρομου καρπιαιου σωληνα ειναι τα μουδιασματα στο χερι ιδιαιτερα τις νυχτερινες ωρες.Επισης αν καποιο νευρο πιεζεται στον αυχενα ισως αντανακλαται και στα χερια.Υποθετικα ολα αυτα εννοοειται αλλα αν συνεχισει κοιταξε το.

Αυτό που γράφεις πρέπει να το έχει η θεία του/της gym σχετίκα με το μούδιασμα των δαχτύλων και το παθαίνουν αρκετές γυναίκες κυρίως λόγω του ότι κουβαλάνε τα ψώνια απο το σούπερ-μάρκετ και ασχολούνται με χειρωνακτικές δουλειές

christos drifter
06-07-11, 14:22
Η αλήθεια είναι ότι είχα αυτό το πρόβλημα παλαιώτερα, αλλά γίνεται μόνο όταν κοιμάμαι πάνω τους! Επίσης μια μέρα πρόσφατα το έπαθα που κοιμήθηκα με το ρολόι μου!

NASSER
06-07-11, 14:29
Οσο πιο σφυχτό είναι το σώμαμας, ειδικά τωρα το καλοκαίρι που το επιδιώκουμε όλοι, τόσο πιο εύκολο είνια οτσν πατιέται ενα μέρος μας να μουδιάζει.
Το μούδιασμα ξεκινάει απο τους ώμους και καταλήγει στις παλάμες και γίνεται ειδικά οταν κοιμόμαστε στο πλάι ή κοιμόμαστε πάνω στα χέρια μας. Λίγο πολύ, οι περισσότεροι το παθαίνουμε. Δεν είναι τιποτα ανησυχητικό, απλά μας χαλάει τον ύπνο καθως θα ξυπνήσουμε στο ενδιάμεσο απο το μούδιασμα.

Kaloutsikos
06-07-11, 14:43
Οσο πιο σφυχτό είναι το σώμαμας, ειδικά τωρα το καλοκαίρι που το επιδιώκουμε όλοι, τόσο πιο εύκολο είνια οτσν πατιέται ενα μέρος μας να μουδιάζει.
Το μούδιασμα ξεκινάει απο τους ώμους και καταλήγει στις παλάμες και γίνεται ειδικά οταν κοιμόμαστε στο πλάι ή κοιμόμαστε πάνω στα χέρια μας. Λίγο πολύ, οι περισσότεροι το παθαίνουμε. Δεν είναι τιποτα ανησυχητικό, απλά μας χαλάει τον ύπνο καθως θα ξυπνήσουμε στο ενδιάμεσο απο το μούδιασμα.

Thanks Nasser για τις πληροφορίες :toast:

Nive
06-07-11, 22:52
Φίλε και`γω σηκώνομαι κάποια βράδια και το χέρι μου κρέμεται!!! :P:P
Πραγματικά λέω πάει το κόβω,αλλά το πλακώνω,δεν είναι τίποτα.
Όταν μειώνεται η αιμάτωση σε μία περιοχή προκαλείται τοπική ισχαιμία,άρα μειωμένη αιμάτωση στους ιστούς,άρα υπαισθησία.:thumbup:
Φυσικά όταν αυτό το ``πλάκωμα`` αφορά και νευρικό ιστό (κάτι το οποίο είναι αυτονόητο μαζί με τα μαλακά μόρια) τότε τ`αποτελέσματα πολλαπλασιάζονται και απιταχύνουν...:unsure:

Αν δεις πως τα μουδιάσματα εμφανίζονται και άλλες ώρες της ημέρες τότε κρίνω απαραίτητο να πας σε νευρολόγο!
Φιλικά Νίκος.:green::welcome:

Kaloutsikos
07-07-11, 10:34
Φίλε και`γω σηκώνομαι κάποια βράδια και το χέρι μου κρέμεται!!! :P:P
Πραγματικά λέω πάει το κόβω,αλλά το πλακώνω,δεν είναι τίποτα.
Όταν μειώνεται η αιμάτωση σε μία περιοχή προκαλείται τοπική ισχαιμία,άρα μειωμένη αιμάτωση στους ιστούς,άρα υπαισθησία.:thumbup:
Φυσικά όταν αυτό το ``πλάκωμα`` αφορά και νευρικό ιστό (κάτι το οποίο είναι αυτονόητο μαζί με τα μαλακά μόρια) τότε τ`αποτελέσματα πολλαπλασιάζονται και απιταχύνουν...:unsure:

Αν δεις πως τα μουδιάσματα εμφανίζονται και άλλες ώρες της ημέρες τότε κρίνω απαραίτητο να πας σε νευρολόγο!
Φιλικά Νίκος.:green::welcome:

Ευτυχώς είναι μόνο τις ώρες του ύπνου μου,
είναι λογικό να μουδιάζει, αλλά με παραξενεύει επειδή γίνεται τον τελευταίο καιρό
σχεδόν σε καθημερινή χρήση.

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλος.

sogoku
07-07-11, 12:44
Αυτό που γράφεις πρέπει να το έχει η θεία του/της gym σχετίκα με το μούδιασμα των δαχτύλων και το παθαίνουν αρκετές γυναίκες κυρίως λόγω του ότι κουβαλάνε τα ψώνια απο το σούπερ-μάρκετ και ασχολούνται με χειρωνακτικές δουλειές


Γνωριζεις την θεια του/της?Δεν ειναι αναγκαστικο να την παθει κανεις απο ψωνια ουτε να ειναι να ειναι γυναικα αν και οι τελευταιες λογω κατασκευης και καποιων αλλων ιδιαιτερων καταστασεων το παθαινουν πιο συχνα χωρις αυτο να αποκλειει το αντρικο φυλο και τις ιδιαιτερες καταστασεις(κιθαριστες,υπολογιστακιδες κτλ)

Nive
08-07-11, 14:13
Αυτό που γράφεις πρέπει να το έχει η θεία του/της gym σχετίκα με το μούδιασμα των δαχτύλων και το παθαίνουν αρκετές γυναίκες κυρίως λόγω του ότι κουβαλάνε τα ψώνια απο το σούπερ-μάρκετ και ασχολούνται με χειρωνακτικές δουλειές

Αυτό που γράφεις φίλε μου είναι το αποτέλεσμα και όχι το αίτιο.
Επειδή έχουν Σ.Κ.Σ. όταν σηκώσουν βάρος--->κάνουν κάμψη δαχτύλων---->μειώνεται το διάστημα του καρπιαίου σωλήνα---> πιέζεται το μέσο νεύρο--->υπάρχει αδυναμία,άρα δεν μπορούν να σηκώσουν ούτε τα ψώνια...έτσι πάει.;)

Υ.Γ. το μέσο νεύρο είναι υπεύθυνο για την νεύρωση των καμμπτήρων του καρπού,με κοινό δερμοτόμιο και μυοτόμιο...(περίπου)..:green:

Πυγμάχος
17-07-11, 23:48
Ευτυχώς είναι μόνο τις ώρες του ύπνου μου,
είναι λογικό να μουδιάζει, αλλά με παραξενεύει επειδή γίνεται τον τελευταίο καιρό
σχεδόν σε καθημερινή χρήση.

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλος.


Είσαι τόσο τούμπανο που πιέζεσαι απο παντου τρελιάαααρηηηη !!!!! Δε χωράς στο κρεβάτι !! :P:P:P:green::green::green:

Έξω απο την πλάκα το έπαθα και εγώ σήμερα .. είχα αγκαλιά το μαξιλάρι και το χέρι είχε γίνει κούτσουρο .. ξύπνησα απο τον πόνο ... ;)

Kaloutsikos
18-07-11, 14:37
Είσαι τόσο τούμπανο που πιέζεσαι απο παντου τρελιάαααρηηηη !!!!! Δε χωράς στο κρεβάτι !! :P:P:P:green::green::green:

Έξω απο την πλάκα το έπαθα και εγώ σήμερα .. είχα αγκαλιά το μαξιλάρι και το χέρι είχε γίνει κούτσουρο .. ξύπνησα απο τον πόνο ... ;)

Αυτό με τσατίζει πιο πολύ που ξυπναώ,

τώρα που το ξανασκέφτομαι ξυπνάω που ξυπνάω γιατί δεν πίνω πρωτεΐνη? :turtle::green:

Tasos Green
18-07-11, 14:42
Αυτό με τσατίζει πιο πολύ που ξυπναώ,

τώρα που το ξανασκέφτομαι ξυπνάω που ξυπνάω γιατί δεν πίνω πρωτεΐνη? :turtle::green:

ξυπνατε επειδή μουδιαζει το χερι σας?:unsure:

εγω πέφτω που και που απο το κρεβατι και συνεχιζω και κοιμάμαι κατω... μην ξυπνατε ρε! αφηστε την α.o να λειτουργήσει με την ησυχια της!:green:

Kaloutsikos
18-07-11, 14:50
ξυπνατε επειδή μουδιαζει το χερι σας?:unsure:

εγω πέφτω που και που απο το κρεβατι και συνεχιζω και κοιμάμαι κατω... μην ξυπνατε ρε! αφηστε την α.o να λειτουργήσει με την ησυχια της!:green:

Καλα εντάξει εσύ είσαι ιδανικός για πολλές πλάκες να σου κάνουμε στον ύπνο σου! :green::green::green::green::green::green:

Tasos Green
18-07-11, 14:55
Καλα εντάξει εσύ είσαι ιδανικός για πολλές πλάκες να σου κάνουμε στον ύπνο σου! :green::green::green::green::green::green:

γιαυτο υπαρχουν οι κλειδαριές στις πορτες...:green:

Kaloutsikos
18-07-11, 15:39
γιαυτο υπαρχουν οι κλειδαριές στις πορτες...:green:

Θα μπω από την καμινάδα σαν τον Αη Βασίλη:P

TRIANTAFYLLOU
18-07-11, 19:40
αυτα είναι σαν υδροστατικές πιέσεις που συμβαίνουν όχι μόνο αν πλακώνουμε τα χέρια μας αλλα ακόμη και αν είναι σε καμια υπερέκταση και ακίνητα για ώρα και το καλοκαίρι λόγω της ζέστης είναι πιο έντονα αυτα τα συμπτώματα και καλό είναι να μην φοράμε ρολόι στον ύπνο γιατι και αυτο παίζει ρόλο πολλες φορές .

επίσης η κατακράτηση υγρών μπορεί να φέρει μούδιασμα , γιατι ακριβώς λόγω της υδροστατικής πίεσης , εμποδίζετε η καλή κυκλοφορία του αίματος και έρχετε το μούδιασμα , εμένα μια φορά μου έτυχε απο το ρολόι να μην μπορω να κουνήσω το χέρι μου , χτυπούσε το κινητο και δεν μπορούσα να το πιάσω και κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος πως κοιμάτε , γιατι απλά όταν κοιμάτε δεν το καταλαβαίνει και η ζέστη η υπερβολική φέρνει διαταραχές στον ύπνο

Kaloutsikos
19-07-11, 00:25
αυτα είναι σαν υδροστατικές πιέσεις που συμβαίνουν όχι μόνο αν πλακώνουμε τα χέρια μας αλλα ακόμη και αν είναι σε καμια υπερέκταση και ακίνητα για ώρα και το καλοκαίρι λόγω της ζέστης είναι πιο έντονα αυτα τα συμπτώματα και καλό είναι να μην φοράμε ρολόι στον ύπνο γιατι και αυτο παίζει ρόλο πολλες φορές .

επίσης η κατακράτηση υγρών μπορεί να φέρει μούδιασμα , γιατι ακριβώς λόγω της υδροστατικής πίεσης , εμποδίζετε η καλή κυκλοφορία του αίματος και έρχετε το μούδιασμα , εμένα μια φορά μου έτυχε απο το ρολόι να μην μπορω να κουνήσω το χέρι μου , χτυπούσε το κινητο και δεν μπορούσα να τοhttp://www.bodybuilding.gr/forum/images/smilies/asm_unsure.gif πιάσω και κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος πως κοιμάτε , γιατι απλά όταν κοιμάτε δεν το καταλαβαίνει και η ζέστη η υπερβολική φέρνει διαταραχές στον ύπνο

Δεν φοράω καθόλου ρολόι,
και την κρεατίνη έχει καιρό που σταμάτησα,
και το κακό είναι πως ακόμα έχω αυτό το πρόβλημα.:unsure:

Πυγμάχος
19-07-11, 09:18
Αν είχες πρόβλημα θα σε έπιανε και στον ξύπνιο .. οχι μόνο στον ύπνο πιστεύω .

Αλλά αν θες να σου φύγει κανένας φόβος ,πήγαινε σε ένα γιατρο να του πείς τα συμπτώματα και την περιοδικότητα .. ;)