PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιασιμο στον αυχενα



RectuS
05-07-11, 20:55
Διαβασα τι εχουν πει καποια παιδια στο http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?15502-%CE%91%CF%85%CF%87%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7 αλλα δεν ειναι ακριβως αυτο το προβλημα μου.

Εχω ενα μονιμο πιασιμο στον δεξι τμημα του αυχενα το οποιο χτυπαει και στο πανω δεξια τμημα της πλατης. Εννοειται οτι μετα απο τη μερα που κανω ωμους ειναι πετρα και οποτε κουναω ελαφρως αριστερα το κεφαλι αρχιζουν τα κρακ.

Το προβλημα αυτο εμφανιστηκε περιπου στα 14-15 μου, τωρα ειμαι 21 και καλα κρατει :P .Εχω παει μεσα σε αυτα τα χρονια και σε ορθοπαιδικο,και μαγνητικη εχω βγαλει και ολοι ειπαν οτι δεν ειναι κατι.Σε φυσικοθεραπευτη εχω παει, κλασσικα διατασεις υπερηχος μασαζακι αλλα το προβλημα παραμενει,το αριστερο τμημα ειναι παντα μια χαρα.

Εχω δοκιμασει πολλα διαφορετικα πραγματα,ακομα και να κραταω αυστηρες στασεις στον υπνο μπας φτεει αυτο η να κανω παντα διατασσεις.Βολταρεν και τετοια ειχαν μηδενικο αποτελεσμα.

Σορρυ για το μεγαλο ποστ αλλα ηθελα να το εξηγησω οσο καλυτερα μπορουσα :unsure:
Αν εχει κανεις καμια ιδεα θα με βοηθουσε γιατι αποτι φιανεται ειναι κατι χρονιο που θα με ταλαιπωρει

RectuS
07-07-11, 12:41
Κανεις????:unsure:

Kaloutsikos
08-07-11, 12:20
Το ότι σε χτυπάει και στην πλάτη δεν μου φαίνεται να είναι και πολύ αθώο παρόλα αυτά
δεν είμαι ειδικός για να σου πω τι μπορεί να γίνεται.

Οταν θα κάνεις γυμναστική να προσπαθείς να μην κουνάς καθόλου το κεφάλι σου,
να μην είναι πάνω, κάτω, δεξιά, αριστερά, μην πάθεις τίποτα χειρότερο.

Εύχομαι να βρεθεί λύσει στο πρόβλημα σου γιατί ο αυχένας είναι ότι χειρότερο!

GHOSTGR
09-07-11, 12:32
Καλο θα ειναι να πας σε καποιον αθληατρο η νευροχειρουργο με την μαγητικη σου...

RectuS
09-07-11, 15:57
Υπαρχει περιπτωση να εχει επιδεινωθεί απο ψυξη?