PDA

Επιστροφή στο Forum : Κρέπα με.....



exkaliber
10-07-11, 15:48
Εδω ας γραψει ο καθενας την Aγαπημενη του κρεπα,για να παρουμε ιδεες
αρχιζω

κρεπα με σοκολατα.μπανανα και τριμενο μπισκοτο :love::love::love::love::love:

RAMBO
10-07-11, 15:52
λοιπον αλμυρη-γαλοπουλα,αυγο,ντοματα,πατατακια,σαλατα κηπουρου,καλαμποκι:turtle: και γλυκια σοκολατα με μποσκοτο:turtle::clap::bowdown:

nopantas
10-07-11, 16:20
αλμυρη:κασερι,ζαμπον,μπεικον,μανιταρια,ντοματα,μανουρι,ουγγαρεζα:green:(εχω να τη φαω πανω απο ενα χρονο)
γλυκια:λευκη σοκολατα,μπισκοτα oreo ή πραλινα μπανανα,νουτελα

Αντωνης
10-07-11, 16:31
Μονο γλυκια κρεπα,με σοκολατα,τριμμενο μπισκοτο και κρεμα φραουλας:bowdown::bowdown::bowdown:

Ρε παιδια το πιστευετε οτι σε μια κρεπερι εδω περα εκανα τετοια παραγγελια και τι εκανε η θεα η ιδιοκτητρια?Εφτιαξε την κρεπα και μετα πηρε το τριμμενο μπισκοτο και το πεταξε πανω στην κρεπα:shock::shock::shock::shock::shock:

ελμερ
10-07-11, 16:37
βρε σαταναδες βαλτοι ειστε?:green: με νυχια και με δοντια κρατιεμαι,μου βαλατε ιδεα για κρεπα,η μανα μου μου αφησε στο ψυγειο μιλφειγ,ονειρευομουν παγωτα...τι θα γινει....:P:welcome:

Saldi
10-07-11, 18:03
Nutella,μπισκότο(τριμένο),κομματια φράουλας!
ΣΚΕΤΗ ΑΜΑΡΤΙΑ!!!!

Kaloutsikos
10-07-11, 21:44
Και με μαρμελάδα πρέπει να είναι ωραίες...

thegravijia
10-07-11, 21:57
παντα παραγγελνουμε 3
1η λευκη σοκολατα - καρυδα
2η σοκολατα μπισκοτο - μπανανα - κερασι
3η σοκολατα μπισκοτο (κατι ελαφρυ για το τελος )

αφου εχει προηγηθει χωριατικη πιτσα ενοατε παντα:green:

PEGY
10-07-11, 22:01
παντα παραγγελνουμε 3


:bowdown::bowdown::bowdown:
μα κ εγώ τόση ώρα διαβάζω, ολοι χρησιμοποιούν ενικό κ λέω μάλλον εχω ξεφύγει. παραλίγο να τρελαθώ!

Giannistzn
10-07-11, 22:26
Συνηθως προτιμω γλυκια, και ειναι λευκη / πραλινα φραουλα / μπισκοτο ή λευκη σοκολατα / σοκολατα γαλακτος / μπισκοτο.

Napakos
10-07-11, 22:27
γλυκεια μιση σοκολατα μιση φυστικοβουτηρο και τριμενο μπισκοτο ωραιο...
δεν εινια για βραδυ πολλες καουρες αλλα αξιζει....

SilverMan
10-07-11, 22:57
αλμυρη= κασερι-γαλοπουλα-ντοματα-αυγο-φετα-πατατακια(απαραδεκτος ε?)
γλυκια=σοκολατα λευκη και μαυρη(αναμικτη) και μπισκοτο.

Kaloutsikos
11-07-11, 01:26
παντα παραγγελνουμε 3
1η λευκη σοκολατα - καρυδα
2η σοκολατα μπισκοτο - μπανανα - κερασι
3η σοκολατα μπισκοτο (κατι ελαφρυ για το τελος )

αφου εχει προηγηθει χωριατικη πιτσα ενοατε παντα:green:

Είσαι τρελός! :green::green::green::green:

onymos
11-07-11, 01:34
οποιος δε ζει πατρα να φαει παγωτο απτο μαθιο χανει...ειναι εμπειρια ζωης! κολαση λεμεεεε! ολα μου τα τσιτ μιλ εκει γινονται! τι κρεπεσ μ λετε σεισ:P:P:P:P

jGod
11-07-11, 01:48
τι να λεμε τωρα..αν περασετε απο Σαλλλλονικη πατε Valentino ναβαρινου ..μερεντα με το τσουβαλι λεμε..λες και ριχνει λασπη για τουβλα.

ενταξει ομως το γαμησ@τε τωρα..εχουμε πεθανει στην κοτα κα ιτην σαλατα και μιλαμε για κρεπες!

onymos
11-07-11, 01:54
τι να λεμε τωρα..αν περασετε απο Σαλλλλονικη πατε Valentino ναβαρινου ..μερεντα με το τσουβαλι λεμε..λες και ριχνει λασπη για τουβλα.

ενταξει ομως το γαμησ@τε τωρα..εχουμε πεθανει στην κοτα κα ιτην σαλατα και μιλαμε για κρεπες!

μια φορα που πηγα σαλλονικα εκτος του οτι μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, εφαγα τσουρεκη απο τον τενκερλη...δεν ειχα αρχισει καν γυμν. τοτε χαχαχ τελειο ηταν λευκη σοκολατα και καστανο. τι μ λες τωρα παγωτο με μπαλες lila pause και kinder bueno και απο πανω σοκολατα σα μερεντα που μεσα εχει τριμμενο μπισκοτο:shock::shock::shock:

sofos
11-07-11, 01:54
τι να λεμε τωρα..αν περασετε απο Σαλλλλονικη πατε Valentino ναβαρινου ..μερεντα με το τσουβαλι λεμε..λες και ριχνει λασπη για τουβλα.

ενταξει ομως το γαμησ@τε τωρα..εχουμε πεθανει στην κοτα κα ιτην σαλατα και μιλαμε για κρεπες!

:thumbup::clap::bowdown:

sofos
11-07-11, 01:56
μια φορα που πηγα σαλλονικα εκτος του οτι μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, εφαγα τσουρεκη απο τον τενκερλη...δεν ειχα αρχισει καν γυμν. τοτε χαχαχ τελειο ηταν λευκη σοκολατα και καστανο. τι μ λες τωρα παγωτο με μπαλες lila pause και kinder bueno και απο πανω σοκολατα σα μερεντα που μεσα εχει τριμμενο μπισκοτο:shock::shock::shock:

κ ο τενκερλης ειναι κορυφη στο ειδος του :green: ωραιο παγωτο πολυ γευστικο ακουγεται,γενικα απ οτι καταλαβα τρελα πραγματα υπαρχουν οσο αφορα τη ζαχαροπλαστικη,μαγικος κοσμος,αλλα παχυντικος :green::P:P

onymos
11-07-11, 01:58
τι να λεμε τωρα..αν περασετε απο Σαλλλλονικη πατε Valentino ναβαρινου ..μερεντα με το τσουβαλι λεμε..λες και ριχνει λασπη για τουβλα.

ενταξει ομως το γαμησ@τε τωρα..εχουμε πεθανει στην κοτα κα ιτην σαλατα και μιλαμε για κρεπες!

με τι κ^$#λωνεις περισσοτερο με μια ακομα κρεπα ή βλεπωντασ το σωμα σ να μεταμορφωνεται? εμενα με πορωνει και μονο η ιδεα τοθ δευτερου:weights:;)

Saldi
11-07-11, 02:37
μια φορα που πηγα σαλλονικαεκτος του οτι μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, εφαγα τσουρεκη απο τον τενκερλη...δεν ειχα αρχισει καν γυμν. τοτε χαχαχ τελειο ηταν λευκη σοκολατα και καστανο. τι μ λες τωρα παγωτο με μπαλες lila pause και kinder bueno και απο πανω σοκολατα σα μερεντα που μεσα εχει τριμμενο μπισκοτο:shock::shock::shock:
Απο θεσσαλονίκη είμαι φίλε αλλα να ξέρεις έχει ανοίξει και 2 υποκαταστήματα στην Αθήνα:D

thegravijia
11-07-11, 02:42
με τι κ^$#λωνεις περισσοτερο με μια ακομα κρεπα ή βλεπωντασ το σωμα σ να μεταμορφωνεται? εμενα με πορωνει και μονο η ιδεα τοθ δευτερου:weights:;)
γιατι αμα φας μια κρεπα παραπανω δεν θα ''μεταμορφωθει'' το σωμα?

spyros92
11-07-11, 03:03
η 49 κρεπα απο το fetticio στη γλυφαδα!

Krokodeilakias
11-07-11, 14:29
ΣΑ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΣΑΤΑΝΑΔΕΣ!!!! 666 ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ 666!!!!! :evil2::evil2::evil2::evil2::evil2::turtle::turtle::turtle::turtle::green::green::P:P:moderator::moderator::moderator::moderator::moderator:

jGod
11-07-11, 14:36
saldi δεν το γνωριζα..ο τυπος εχει χεστει στο ταλαρο..αλλα προσωπικα για μενα αξιζει με το παραπανω! οσο για τα τσουρεκια..αυτα ειναι για τους αθηναιους..πιο τσουρεκι τωρα ρε παιδια....οσο για το παγωτο Freggio! απλα

tolis93
11-07-11, 14:41
crepperie 78 στα μελισσια κ αλλη μια στη πλατεια αναληψεως(μιλαμε για κρεπες....)
λπν γλυκια.κρεπα προφιτερολ.κρεπα μιλφειγ,κρεπα με σοκολατα φουντουκιου σοκολατα βανιλια μπισκοτο σιροπι καραμελλα κ σιροπι βυσσινο(καποτε εβαζα κ bailleys)
αρμηρη-->ντοματα κοτοπουλο μανηταρια κρεμα γαλακτος αυγο τυρι τυροσαλατα τυρι παπρικα

wonderboy
11-07-11, 14:41
jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
τι να λεμε τωρα..αν περασετε απο Σαλλλλονικη πατε Valentino ναβαρινου ..μερεντα με το τσουβαλι λεμε..λες και ριχνει λασπη για τουβλα.

Απλα δεν υπαρχουν η ποσοτητες νουτελα που βαζει το παληκαρη!

Qlim4X
11-07-11, 14:44
Γλυκια
καραμελα βουτυρου η λευκη σοκολατα, μπισκοτο, μπειλις

Αλμηρη
Τυρι, πιπερια, κοτοπουλο, κιπουρου

RAMBO
11-07-11, 15:08
εμενα ο ναος τησ κρεπας ειναι στην αγια παρασκευη το αστεριξ:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

Niiick
11-07-11, 15:18
Αναμικτη με μαυρο μπισκοτο:green:

onymos
11-07-11, 15:29
γιατι αμα φας μια κρεπα παραπανω δεν θα ''μεταμορφωθει'' το σωμα?

δν το εννοω σαν cheat..αλλα σα την διατροφη τ μεσου ανθρωπου ο οποιος σιγουρα δε τρωει ενα γλυκο τι βδομαδα....εγω 8υμαμαι αλλα καλοκαιρια πρωτου μπλεξω με γυμν και τετοιες ιστοριες κα8ε μερα για κρεπα ημουν ειδικα το καλοκαιρι:green:

Niiick
11-07-11, 20:36
δν το εννοω σαν cheat..αλλα σα την διατροφη τ μεσου ανθρωπου ο οποιος σιγουρα δε τρωει ενα γλυκο τι βδομαδα....εγω 8υμαμαι αλλα καλοκαιρια πρωτου μπλεξω με γυμν και τετοιες ιστοριες κα8ε μερα για κρεπα ημουν ειδικα το καλοκαιρι:green:

Αστα εγω ακομα ειμαι, ελπιζω φετος να το αλλαξω:green:

eri_87
12-07-11, 14:31
Ααααα... ωραίο θέμα! :P
Πάντα ήταν ΛΑΤΡΕΙΑ οι κρέπες με μερέντα αλλά μόλις πέρυσι άρχισα να δοκιμάζω πολλές γεύσεις και αλμυρές κρέπες! Αγαπημένες επιλογές:
-Νουτέλα-μπανάνα-μπισκότο & νουτέλα-λευκή σοκολάτα-μαρμελάδα φράουλα
-Τυρί-κοτόπουλο βραστό-πατάτες-σικάγο ή για λαιτ καταστάσεις... τυροσαλάτα-κοτόπουλο βραστό-ντομάτα! :green:

Παίζει να είμαι το μόνο άτομο στο φορουμ που δουλεύω σε κρεπερί, έτσι; :shifty:

Giannistzn
12-07-11, 15:18
Η καλυτερη δουλεια. Για χειμωνα ομως καλυτερα αν εισαι σε ογκο, να cheatαρεις που και που γιατι καλοκαιρακι, ειναι πολλοι οι πειρασμοι. Και η ζεστη βασικα. :D

RAMBO
12-07-11, 15:20
Παίζει να είμαι το μόνο άτομο στο φορουμ που δουλεύω σε κρεπερί, έτσι; :shifty:

:shock::shock::shock::shock::shock::shock:
:food::food::food::food::food:
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Saldi
12-07-11, 20:02
δν το εννοω σαν cheat..αλλα σα την διατροφη τ μεσου ανθρωπου ο οποιος σιγουρα δε τρωει ενα γλυκο τι βδομαδα....εγω 8υμαμαι αλλα καλοκαιρια πρωτου μπλεξω με γυμν και τετοιες ιστοριες κα8ε μερα για κρεπα ημουν ειδικα το καλοκαιρι:green:
Καθε μέρα 2 κρέπες κατα της 12 το βράδυ αφου πριν ήμουν ντερλικατέσεν για το βραδινό μου που είχε πάνω απο 2.000 και μετα 2 γλυκιες κρέπες...τωρα αυτα φαντάζουν ονειρο...Μια φορά την εβδομάδα τρώω γλυκο και πάλι το σκέφτομαι!

PEGY
12-07-11, 22:30
Παίζει να είμαι το μόνο άτομο στο φορουμ που δουλεύω σε κρεπερί, έτσι; :shifty:

Έρη είσαι ο άνθρωπός μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:turtle::rolf::rolf::turtle::rolf::rolf:

κ μόλις είδα το θέμα σε σκέφτηκα, τυχαιρούλα

magavaTOUT
12-07-11, 22:40
αλμηρη - κοτοπουλο πανε,μπεικον,ουγγαρεζα,πατατες,τυρι(ισως και ντοματα ετσι για την δροσια)
γλυκια- σοκολατα,μπισκοτο,καρυδα :bowdown:

exkaliber
12-07-11, 23:00
δε ξερω αν ειμαι προκατειλημενος αλλα δε μου πολυ αρεσουν οι αρμυρες κρεπες
εχουν βεβαια ωραια πραγματα μεσα,αλλα με τα ιδια λεφτα παιρνεις 2 γυρους και την κανεις ταρατσα
οι γλυκιες μ αρεσουν πολυ,και δεν πιανονται και για γλυκο:green:
εφαγα μια το απογευμα με σοκολατα βυσινο τυραμισου και κατι αλλα απροσδιοριστα
mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm




Παίζει να είμαι το μόνο άτομο στο φορουμ που δουλεύω σε κρεπερί, έτσι; :shifty:

ελα ρε συνονοματη,δωσε μας τα φωτα σου :turtle::turtle::turtle::turtle:

Manos1989
12-07-11, 23:03
Ααααα... ωραίο θέμα! :P
Πάντα ήταν ΛΑΤΡΕΙΑ οι κρέπες με μερέντα αλλά μόλις πέρυσι άρχισα να δοκιμάζω πολλές γεύσεις και αλμυρές κρέπες! Αγαπημένες επιλογές:
-Νουτέλα-μπανάνα-μπισκότο & νουτέλα-λευκή σοκολάτα-μαρμελάδα φράουλα
-Τυρί-κοτόπουλο βραστό-πατάτες-σικάγο ή για λαιτ καταστάσεις... τυροσαλάτα-κοτόπουλο βραστό-ντομάτα! :green:

Παίζει να είμαι το μόνο άτομο στο φορουμ που δουλεύω σε κρεπερί, έτσι; :shifty:

Oo δε δουλεύεις σε νοσοκομείο εσύ? Η εντελώς άκυρος είμαι?:green:
Πάντως αν δουλεύεις σε κρεπερί, να ρθουμε να κάνουμε τζίρο στο μαγαζί!!

Και για να είμαι ον τοπικ
Σοκολάτα-λευκή σοκολάτα-μπισκότο
Και αλμυρή με τα παντα ΟΛΑ μέσα!

eri_87
13-07-11, 13:33
Η καλυτερη δουλεια. Για χειμωνα ομως καλυτερα αν εισαι σε ογκο, να cheatαρεις που και που γιατι καλοκαιρακι, ειναι πολλοι οι πειρασμοι. Και η ζεστη βασικα. :D
Ευτυχώς είμαι στο σερβις εγώ... Άλλοι τρώνε τη κάψα! :green: Είμαι σε φάση χαλάρωσης αυτή τη περίοδο, οπότε κάτι απολαμβάνω κι εγώ... 8-)


Έρη είσαι ο άνθρωπός μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:turtle::rolf::rolf::turtle::rolf::rolf:

κ μόλις είδα το θέμα σε σκέφτηκα, τυχαιρούλα
Ω... Ευχαριστώ που με σκέφτηκες! :love: Μην ανησυχείς! Θα πάρω εγώ το βάρος στη πλάτη και θα τρώω για όλα τα παιδιά εδώ που στερούνται... :rolf:


Oo δε δουλεύεις σε νοσοκομείο εσύ? Η εντελώς άκυρος είμαι?:green:
Πάντως αν δουλεύεις σε κρεπερί, να ρθουμε να κάνουμε τζίρο στο μαγαζί!!

Εμ... άκυρος δεν είσαι! Απλά από τον Απρίλιο και μετά σταμάτησα τα αποκλειστικά και δουλεύω στο καφέ-κρεπερί (& άλλα καλούδια βασικά έχουμε... :green:).
:turtle::turtle::turtle:

Gaspari
13-07-11, 14:14
Αλμυρή: Καπνιστή γαλοπούλα , κασέρι , καλαμπόκι , πιπεριά , αυγό , πατατάκια (ίσως)

Γλυκιά: Νουτέλα , μπισκότο τριμμένο , άσπρη σοκολάτα , μέλι (ίσως) , φυστικοβούτηρο (ίσως) , μπανάνα.





*Το συγκεκριμένο κείμενο είναι γραμμένο με δάκρυα στα μάτια απο συγκίνηση και σάλια στο φανελάκι...

Kaloutsikos
13-07-11, 15:18
Αλμυρή: Καπνιστή γαλοπούλα , κασέρι , καλαμπόκι , πιπεριά , αυγό , πατατάκια (ίσως)

Γλυκιά: Νουτέλα , μπισκότο τριμμένο , άσπρη σοκολάτα , μέλι (ίσως) , φυστικοβούτηρο (ίσως) , μπανάνα.





*Το συγκεκριμένο κείμενο είναι γραμμένο με δάκρυα στα μάτια απο συγκίνηση και σάλια στο φανελάκι...

Εχουν οι κρεπερή φυστικοβούτυρο? :unsure:

tolis93
13-07-11, 16:26
Εχουν οι κρεπερή φυστικοβούτυρο? :unsure:

καλουτσικος.crepperie 78 αν περασεις απο μελισσια.οχι μονο φυστικοβουτηρο εχει...πραγματικα οτι μπορεις να σκεφτεις.τις προαλες εφτιαξε ενας φιλος μ κ μωλις ακουσα τη φραση "βαλε μεσα κ βυσινα και φραγκοσταφυλα...α καιπαπαγια αν μπορεις"
μετα τι να πει κανεις?

Kaloutsikos
13-07-11, 16:44
καλουτσικος.crepperie 78 αν περασεις απο μελισσια.οχι μονο φυστικοβουτηρο εχει...πραγματικα οτι μπορεις να σκεφτεις.τις προαλες εφτιαξε ενας φιλος μ κ μωλις ακουσα τη φραση "βαλε μεσα κ βυσινα και φραγκοσταφυλα...α καιπαπαγια αν μπορεις"
μετα τι να πει κανεις?

Απο Θεσσαλονίκη τίποτα,
ξέρουμε καμιά τέτοια κρεπερή? :green:

tolis93
13-07-11, 16:56
Απο Θεσσαλονίκη τίποτα,
ξέρουμε καμιά τέτοια κρεπερή? :green:

το χρυσο στο κεντρο ναβαρινου εχω ακουσει....και κατι για crepa crepa ακουσα καλο ;)

Kaloutsikos
13-07-11, 17:02
το χρυσο στο κεντρο ναβαρινου εχω ακουσει....και κατι για crepa crepa ακουσα καλο ;)

Τίποτα δεν σου ξεφεύγει βλέπω :green:

tolis93
13-07-11, 17:03
Τίποτα δεν σου ξεφεύγει βλέπω :green:

για κρεπες μιλαμε...:P:P:P

pepeismenos karga
13-07-11, 17:29
ποτε θ απαμε για κανα τσιτ ομαδικο ρε παιδια/??εχχεχεεχε..εγω παντως κλρεπες δεν τρωω και ομως εχω φαει ζητημα 2-3 σ εολη μου τη ζωη...αλλα αμα εχει μερεντα μεσα κατεβαζω ενα 24 ωρο οσες αντεχω χεχεεεεχεχχε

gym
13-07-11, 17:32
Απο Θεσσαλονίκη τίποτα,
ξέρουμε καμιά τέτοια κρεπερή? :green:

ολοι για αυτον τον βαλεντινο λενε παντως ναυαρινου

magavaTOUT
13-07-11, 17:32
ποτε θ απαμε για κανα τσιτ ομαδικο ρε παιδια/??εχχεχεεχε..εγω παντως κλρεπες δεν τρωω και ομως εχω φαει ζητημα 2-3 σ εολη μου τη ζωη...αλλα αμα εχει μερεντα μεσα κατεβαζω ενα 24 ωρο οσες αντεχω χεχεεεεχεχχε
εχοντας ριξει και μια ματια στο log σου, εχεις τη μερεντα σα θεο σου αχαχααχαχαχαχα

Kaloutsikos
13-07-11, 17:52
ποτε θ απαμε για κανα τσιτ ομαδικο ρε παιδια/??εχχεχεεχε..εγω παντως κλρεπες δεν τρωω και ομως εχω φαει ζητημα 2-3 σ εολη μου τη ζωη...αλλα αμα εχει μερεντα μεσα κατεβαζω ενα 24 ωρο οσες αντεχω χεχεεεεχεχχε

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

gym
13-07-11, 17:54
ποιος ανοιξε ρε αυτο το τοπικ την τρελα μου....φτου τουυυυυυυυυ!!!!!:shock:

Spyrous
13-07-11, 18:01
ΓΛΥΚΙΑ--->Μερεντα μπανανα φουντουκια μπισκοτο γλυκο κερασι και γενικα μερεντα οσω δεν παει αλλο
ΑΛΜΥΡΗ--->μπεικον κασερι κοτοκροκετες καλαμποκι και σοσ
και μετα εξομολογιση

Αντωνης
13-07-11, 18:05
Ρε σεις μην γραφουμε ολο τα ιδια και τα ιδια,καλο ειναι να ριχνουμε και νεες ιδεες στο τραπεζι.
Σημερα το βραδακι θα κουμπωσω μια γλυκια με καρυδια,μελι,κανελα,μηλο σωτε σβησμενο με ρουμι,πουρακια caprice και με λιγες σταφιδες.
Εχει δοκιμασει κανεις κατι παρομοιο?

Kaloutsikos
13-07-11, 18:06
ποιος ανοιξε ρε αυτο το τοπικ την τρελα μου....φτου τουυυυυυυυυ!!!!!:shock:

Kαι συνεχίζουν κιώλας να γράφουν συνταγές,

φτού σας :P:P

exkaliber
13-07-11, 18:30
το χρυσο στο κεντρο ναβαρινου εχω ακουσει....και κατι για crepa crepa ακουσα καλο ;)

το σερραικο τυροπιταδικο εννοεις?
κανεις και κρεπες τωρα?
μπραβο

exkaliber
13-07-11, 18:32
.
Σημερα το βραδακι θα κουμπωσω μια γλυκια με καρυδια,μελι,κανελα,μηλο σωτε σβησμενο με ρουμι,πουρακια caprice και με λιγες σταφιδες.
Εχει δοκιμασει κανεις κατι παρομοιο?

για πες μας
γτ δεν περασες στο τηλεπαιχνιδι με τους σεφ?
σε φαγαν τα κυκλωματα?:P:P:P:green:

Αντωνης
13-07-11, 18:44
για πες μας
γτ δεν περασες στο τηλεπαιχνιδι με τους σεφ?
σε φαγαν τα κυκλωματα?:P:P:P:green:

Δεν θα την φτιαξω εγω ρε συ,εγω το μονο που θα κανω θα ειναι να τα ακουμπησω στην κρεπερι...:unsure:
Εσυ δεν εχεις δοκιμασει κατι παρομοιο ε?Νταξει προσδωκομενο,ανθρωπος χωρις φαντασια και φιλοδοξιες,τι ρωταω και γω...:P:P:green:

sofos
13-07-11, 21:09
παιδες εδω Σερρες σ ενα μαγαζι μετα το γευμα εχει δωρο κρεπα που μεσα εχει παγωτο βανιλια κ απεξω απο πανω σοκολατα λιωμενη κ ειναι στρογγυλη σα μεγαλο γεμιστο τουλουμπακι ενα πραγμα,all the money ειναι :bowdown::bowdown:

exkaliber
13-07-11, 22:41
παιδες εδω Σερρες σ ενα μαγαζι μετα το γευμα εχει δωρο κρεπα που μεσα εχει παγωτο βανιλια κ απεξω απο πανω σοκολατα λιωμενη κ ειναι στρογγυλη σα μεγαλο γεμιστο τουλουμπακι ενα πραγμα,all the money ειναι :bowdown::bowdown:

ποιο?

tolis93
14-07-11, 11:33
εχω να προτεινω μια ιδεα περι κρεπας.αβοκαντο σιροπι βατομουρο λευκη σοκολατα καρυδα και μαλιμπου...και καλο καλοκαιρι.ακουσα τα καλυτερα χτες απο ενα παιδι π την εφαγε.μ λεει τι να βαλω μεσα?ε τ λεω βαλε αυτο αυτο αυτο αυτο κ αυτο:P π να πειναγα κ να μην επινα κ καφε εκεινη τη στιγμη...:P

psonara
14-07-11, 17:37
εχω να προτεινω μια ιδεα περι κρεπας.αβοκαντο σιροπι βατομουρο λευκη σοκολατα καρυδα και μαλιμπου...και καλο καλοκαιρι.ακουσα τα καλυτερα χτες απο ενα παιδι π την εφαγε.μ λεει τι να βαλω μεσα?ε τ λεω βαλε αυτο αυτο αυτο αυτο κ αυτο:P π να πειναγα κ να μην επινα κ καφε εκεινη τη στιγμη...:P

παιδια βαλτοι ειστε?χθες τη νυχτα κρεπες σκεφτομουν και δεν μπορουσα να κοιμηθω!το εχω καθιερωσει 1 φορα την εβδομαδα χτυπαω
1 αλμυρη[τυρι-κοτοπουλο-αυγο-ντοματα-πατατακια-πιπερια-γαλοπουλα]
και 2 γλυκιες[σοκολατα-μπισκοτο-cookies-caprice]
και εχω βρει και μια κρεπερι που τις κανει τεραστιες!μιλαμε σκαω αλλα γουσταρω πολυ!σε 2 ωρες εχω ραντεβου με τις προαναφερθεισες κρεπες και ανυπομονω!!!!!!!!!!!

tolis93
14-07-11, 18:05
παιδια βαλτοι ειστε?χθες τη νυχτα κρεπες σκεφτομουν και δεν μπορουσα να κοιμηθω!το εχω καθιερωσει 1 φορα την εβδομαδα χτυπαω
1 αλμυρη[τυρι-κοτοπουλο-αυγο-ντοματα-πατατακια-πιπερια-γαλοπουλα]
και 2 γλυκιες[σοκολατα-μπισκοτο-cookies-caprice]
και εχω βρει και μια κρεπερι που τις κανει τεραστιες!μιλαμε σκαω αλλα γουσταρω πολυ!σε 2 ωρες εχω ραντεβου με τις προαναφερθεισες κρεπες και ανυπομονω!!!!!!!!!!!
κ π ειναι αυτο το κρεπερι γτ παλεβουμε να βαλουμε κανα κιλακι??

ka2sel
14-07-11, 20:29
...κοτοπουλο (οχι κοτομπουκιες που ειναι τηγανισμενες),πιπερια,ντοματα,αυγο,μαρουλι και καλαμποκι....MUST...

gym
14-07-11, 20:30
αυτο ακομα να κλειδωθει οεοεοοοοοοοοοοοοοο????????//
φτου καταρα....:green:

tolis93
15-07-11, 13:34
εγω λεω να ανοιξουμε κ αλλο ενα θεμα με τιτλο βαφλες :P:P:P:P:P:P:P

exkaliber
15-07-11, 18:58
.
Εχει δοκιμασει κανεις κατι παρομοιο?

θελω να πιστευω οτι η πιο προστυχη και προκλητικη κρεπα δεν εχει γραφτει ακομα..

Kaloutsikos
15-07-11, 19:46
θελω να πιστευω οτι η πιο προστυχη και προκλητικη κρεπα δεν εχει γραφτει ακομα..

Περιμένει να την γράψεις εσύ:P

exkaliber
15-07-11, 19:48
Περιμένει να την γράψεις εσύ:P

σωθηκε :P
ρε ασε τις κρεπες και δες το οδηγο ληψης συμπληρωματων :green:

pepeismenos karga
15-07-11, 19:54
οπιος ανοιξει με θεμα βαφλες εγω το κανω γκολντ το θεμα..............η φαβλα ειναι θεικη κακα τ ψεμματα...

terataki
15-07-11, 19:56
οπιος ανοιξει με θεμα βαφλες εγω το κανω γκολντ το θεμα..............η φαβλα ειναι θεικη κακα τ ψεμματα...

η κρεπα ειναι καλυτερη ομως :green:
εχω κανει ρεκορ...12 κρεπες σε μεγεθος ταψιου γεματες με μερεντα :turtle:
και διπλα ενα ποτηρι γαλα να με ξεδηψαει οταν κολλησω

pepeismenos karga
15-07-11, 20:05
εισαι οχι τερατακι ...τερας κανονικοτατο...βρονντοσαυρος..εχεχχεχεεχε...αυτα ειναι 12 κρεπες με μερεντα...η θα εκανες διαιτα καιρο και θα επαθες καμια υπογλυκαιμια ή θα προσπαθουσες να φτασεις 3ψηφιο στη ζυγαρια...εφυγα και εγω για λιγη μερεντα...χεεχεχεχ

terataki
15-07-11, 20:08
εισαι οχι τερατακι ...τερας κανονικοτατο...βρονντοσαυρος..εχεχχεχεεχε...αυτα ειναι 12 κρεπες με μερεντα...η θα εκανες διαιτα καιρο και θα επαθες καμια υπογλυκαιμια ή θα προσπαθουσες να φτασεις 3ψηφιο στη ζυγαρια...εφυγα και εγω για λιγη μερεντα...χεεχεχεχ

axaxaxxa μιλαμε η μανα μου δεν προλαβενε να βγαζει απτο τηγανι τις κρεπες

Giannistzn
15-07-11, 20:30
Αλμυρη φιλου μου, τυρι / ζαμπον / γαλοπουλα / φιλετακια κοτοπουλο / philadelphia / τυροσαλατα / πατατες / κεφτεδακια αυτα νομιζω.

Εχει κανει και πιο μεγαλες αλλα δεν τις θυμαμαι, ειναι στο σταδιο πριν σκιστει το φυλλο της κρεπας :P

gym
15-07-11, 21:13
τι θα γινει με τη δουλεια σας ρε παιδες?ολο παταω νεα μηνυματα και ολο αυτη η κρεπα ερχεται να μπροστα μου...δηλαδη τι να κανω να την εξαφανισωωωωωωωωωωωωωωωω

terataki
15-07-11, 21:16
τι θα γινει με τη δουλεια σας ρε παιδες?ολο παταω νεα μηνυματα και ολο αυτη η κρεπα ερχεται να μπροστα μου...δηλαδη τι να κανω να την εξαφανισωωωωωωωωωωωωωωωω

γιατι δεν τρως μια να σου περασει? :green:

exkaliber
16-07-11, 00:47
C1DgmbMMOgA&feature=fvwrel

jGod
16-07-11, 01:16
καλως σας βρηκα μολις εφαγα 2 κρεπες nutella μπισκοτο απο το περιβοητο valentino στην θεσ.νικη και 1 παγωτο απο τα freggio! και σας εχω νεα..to valentino στην Aθηνα ΣΑΣ( :) ) είναι απομιμηση..μου πε το αφεντικο οτι δεν εχουν καμια σχεση! χεχε!
ειμαι αραχτο με a/c και χωνευω τα κρεπονια :) Καλοο βραδυ :)

exkaliber
16-07-11, 01:19
καλως σας βρηκα μολις εφαγα 2 κρεπες nutella μπισκοτο απο το περιβοητο valentino στην θεσ.νικη και 1 παγωτο απο τα freggio! και σας εχω νεα..to valentino στην Aθηνα ΣΑΣ( :) ) είναι απομιμηση..μου πε το αφεντικο οτι δεν εχουν καμια σχεση! χεχε!
ειμαι αραχτο με a/c και χωνευω τα κρεπονια :) Καλοο βραδυ :)

περιμενα περισσοτερα πραγματα απο σενα

Αντωνης
16-07-11, 01:22
Ρε σεις μην γραφουμε ολο τα ιδια και τα ιδια,καλο ειναι να ριχνουμε και νεες ιδεες στο τραπεζι.
Σημερα το βραδακι θα κουμπωσω μια γλυκια με καρυδια,μελι,κανελα,μηλο σωτε σβησμενο με ρουμι,πουρακια caprice και με λιγες σταφιδες.


Tελικα μουφα η δουλεια μαγκες...Τουλαχιστον εμενα η συγκεκριμενη μου φανηκε μετριοτατη.Και επειδη και ενα αλλο παιδι στην παρεα πηρε μια παρομοια με μενα,καταληξαμε στο συμπερασμα οτι γλυκια κρεπα χωρις τριμμενο μπισκοτο δεν νοειται:shock::bowdown:

exkaliber
16-07-11, 01:23
^
το μπισκοτο απ πανω?:unsure:

Αντωνης
16-07-11, 01:27
^
το μπισκοτο απ πανω?:unsure:

:rolf::rolf:Οχι ρε και σε παρακαλω μην μου το θυμιζεις:green:

jGod
16-07-11, 01:45
αντωνη και γω παλια τις παραφορτωνα maltesers και 1002 λαλακιες εβαζα..αν δεν νιωθεις φουλ μερεντα δεν λεει ..τα αλλα τζαμπα σε κανουν να εχεις αναγουλα απτην ζαχαρη ..exkaliber Οντως για πιο πολλα ειμαι..αλλα δεν εδινα αλλα λεφτα για τσιτ..ηρθα σπιτι και εφαγα ενα βαζο γλυκο του κουταλιου ΣΤΑΦΥΛΛΙ της γιαγιας μου..η κετο διαιτα πηγε περιπατο..αυριο πρωι πρωι αυγα με μαγιανεζα να μπουμε παλι στην κετο :)xaxa:P

Αντωνης
18-07-11, 14:05
Tελικα δν ειναι να παραγγελνεις κρεπες στο σπιτι..Ειχα πει να μν ξαναπαρω μετα απ τ τελευταιο συμβαν,αλλα λογω υπογλυκαιμιας:bowdown: το απογευμα ξαναπηρα με το ιδιο αποτελεσμα...Αργησε λιγο ο ντελιβερας και ψιλοξεραθηκε η κρεπα...Λιγο,αλλα αρκετα για να μην εχει καμια σχεση με οταν ειναι ζεστη...

Φφς,γιατι να μην ειναι ολοι οι ντελιβεραδες σαν τον Παρκερ τον Spiderman,να πρεπει δηλαδη να παραδοσουν την πραματεια τους σε εναν συγκεκριμενο μικρο χρονο?K υστερα σου λεει οτι η Αμερικη προβαλλει λανθασμενα προτυπα:lol::lol:

TheWorst
14-11-11, 20:46
Κρεπα με κοτατζ,αυγα και ωμο κοτοπουλο:green:

eli_din3
02-03-12, 17:17
στις καλες εποχες που ετρωγα τα παντα..κοτομπουκιες.. σως μουσταδρας...ντοματα..τηγανιτες πατατες..και πεθαινωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

exkaliber
02-03-12, 17:20
^
εχω ακουσει οτι η κρεπα με το μπισκοτο τριμενο απο πανω ειναι πολυ καλη
:chinese:

spyros Bodybuilding
02-03-12, 19:50
^
εχω ακουσει οτι η κρεπα με το μπισκοτο τριμενο απο πανω ειναι πολυ καλη
:chinese:

ναι ειναι,εχω δοκιμασει:thumbup:

41328

41329
http://www.sixthseal.com/images/kokoberry%20crepe%204.jpg

gym's sis
02-03-12, 20:14
Κρεπα με λευκη σοκολατα και τριμμενο μπισκοτο oreo.....Κολασηηηηη..!!!!!!!!!!!!

eli_din3
02-03-12, 20:15
Κρεπα με λευκη σοκολατα και τριμμενο μπισκοτο oreo.....Κολασηηηηη..!!!!!!!!!!!!

TI EIΠEΣ ΤΩΡΑ

tolis93
02-03-12, 20:20
εκανα μια τουμπανη τωρα....με ολικης αλεσεως κ ετσι ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ πρωτεινη βανηλια με γαλα και γιαουρτακι μεσα μια μπανανα ενα μηλο κανελλα μελι και μπισκοτο πτι μπερ ολικης απο πανω.ξεγυρισμενη παιδες...ζηλεψα παιδακι ειμαι

eli_din3
02-03-12, 20:21
εκανα μια τουμπανη τωρα....με ολικης αλεσεως κ ετσι ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ πρωτεινη βανηλια με γαλα και γιαουρτακι μεσα μια μπανανα ενα μηλο κανελλα μελι και μπισκοτο πτι μπερ ολικης απο πανω.ξεγυρισμενη παιδες...ζηλεψα παιδακι ειμαι

φχαριστουμε ρε τολη..οχι φχαριστουμε πολυ....................................... :P

Gianna
02-03-12, 22:44
[QUOTE=tolis93;529657]εκανα μια τουμπανη τωρα....με ολικης αλεσεως κ ετσι ΚΑΙ ΚΑΙ ΚΑΙ πρωτεινη βανηλια με γαλα και γιαουρτακι μεσα μια μπανανα ενα μηλο κανελλα μελι και μπισκοτο πτι μπερ ολικης απο πανω.ξεγυρισμενη παιδες...ζηλεψα παιδακι ειμαι[/QUOTE


Ωωωωωω, να τες πάλι οι ωραίες εμπνεύσεις.... Ο μάστερ - σεφ επιστρέφει:P

tolis93
02-03-12, 23:11
οταν πειναει ο σεφ και δε παιζει τιποτα ετοιμο(εννοω ετοιμασμενο ε) και εχει ξεμηνει κ απο αρκετα υλικα προκειμενου να φαει....:green: δε καταλαβα τα ευχαριστουμε ηταν ειρωνεια?διακρινω ειρωνεια?:green::green: τη συνταγη την εχετε καλη σας ορεξη:turtle:

Giannistzn
02-03-12, 23:18
Κρεπα με λευκη σοκολατα και τριμμενο μπισκοτο oreo.....Κολασηηηηη..!!!!!!!!!!!!

Με λευκη crunch και oreo ειναι ακομα πιο ωραια. 2 φορες εχω φαει, αλλα το 5ευρω τσουζει λιγο για 2 υλικα.. Κλεφτες

tolis93
02-03-12, 23:21
Με λευκη crunch και oreo ειναι ακομα πιο ωραια. 2 φορες εχω φαει, αλλα το 5ευρω τσουζει λιγο για 2 υλικα.. Κλεφτες

wtf? 5 ευρω? για να φτιαξω εγω κρεπα με 5 ευρω εκει π παω οοοταν παω πρεπει να πειναω:green: αλλαξε κρεπερι

Giannistzn
02-03-12, 23:24
Το ξερεις μωρε οτι στην 78 ειναι πανακριβα.. Αλλα δεν παιρνω συχνα, 1-2 φορες το χρονο απο εκει και αν. Δεν ειμαι αθηνα συχνα

Οι αλμυρες εκει βγαινουν 10+

tolis93
02-03-12, 23:27
Το ξερεις μωρε οτι στην 78 ειναι πανακριβα.. Αλλα δεν παιρνω συχνα, 1-2 φορες το χρονο απο εκει και αν. Δεν ειμαι αθηνα συχνα

Οι αλμυρες εκει βγαινουν 10+

πλεον η 78 εχω ακουσει οτι τις τιμες τις εχει παει θεουλη....αλλα ειναι ωραιες οι ατιμες.καποτε εκανες κρεπα με 7 ευρω και εμπαινε και αυτος π στην εφτιαχνε μεσα

TheWorst
02-03-12, 23:41
Χαχα,ελεος ρε παιδες..Με 10 ευρω θα παρω 2 κιλα κοτοπουλο , γιατι να τα δωσω για μια κρεπα.Εδω περα στο φορουμ καποιοι πολυ λεφταδες να πουμε :green: Ατιμα πλουσιοπαιδα:turtle: Νταξει 1-2 φορες τον χρονο - οκ.Απλως αν το κανεις συνηθειο πραγματικα κοστιζει ακριβα :shock:

Πωω το θρεντ μου θυμισε οτι εχω καιρο να κανω τις κρεπες μου με βρωμη + αυγα με μπανανα και κοτατζ.Περιεργος συνδυασμος , αλλα καλος ως προς γευση και οχι τοσο καλος για τους γυρους σου (φερνει αγρια αερια :turtle::green:)

marpi
03-03-12, 04:55
Με λευκη crunch και oreo ειναι ακομα πιο ωραια. 2 φορες εχω φαει, αλλα το 5ευρω τσουζει λιγο για 2 υλικα.. Κλεφτες

που πας κ βρησκεις crunch?????

Giannistzn
03-03-12, 09:54
E λογικα και αλλες κρεπερι θα εχουν. Στην creperie 78 στα μελισσια.

Aν και η κορυφαια κρεπερι για εμενα ειναι το βαλεντινο στη θεσσαλονικη. Βαζει μισο βαζο μερεντα μεσα ο ανθρωπος :bowdown:

marpi
03-03-12, 11:24
E λογικα και αλλες κρεπερι θα εχουν. Στην creperie 78 στα μελισσια.

Aν και η κορυφαια κρεπερι για εμενα ειναι το βαλεντινο στη θεσσαλονικη. Βαζει μισο βαζο μερεντα μεσα ο ανθρωπος :bowdown:

δεν εχω πετυχει πουθενα... :unsure:
αν κ για μενα η αγαπημενη μου ειναι feticcio γλυφαδα!!

eri_87
03-03-12, 11:53
Ωπα ρε παιδιά πρωί πρωί μου ανοίξατε πάλι την όρεξη! :green:


Κρεπα με λευκη σοκολατα και τριμμενο μπισκοτο oreo.....Κολασηηηηη..!!!!!!!!!!!!
Ξέρεις να φας λέμεεεεε! :thumbup: Αν προσθέσεις κ bailys...σουπερ!


Με λευκη crunch και oreo ειναι ακομα πιο ωραια. 2 φορες εχω φαει, αλλα το 5ευρω τσουζει λιγο για 2 υλικα.. Κλεφτες
Άντε καλέ που θα πάρεις απέξω.. Φτιάξε σπιτι, σιγά το δύσκολο! Θα κάνεις κ αλλαγές στη γέμιση! :rolf:

Άκους εκεί 5 και 10 ε για μια κρέπα... Και μετά παραπονιούνται εκεί που δουλεύω ότι έχουμε ακριβά τις κρέπες! (μια τούμπανη αλμυρή πάει 5ε περίπου) :shock:

ΦΩΤΗΣ83
03-03-12, 13:58
Εγώ παντός την φτιάχνω μονός μου και την κάνω τρέλα… και αλμύρες και γλύκες..
Παντός η αγαπημένη μου είναι η γλυκιά κρεπουλα.. και την φτιάχνω την ζύμη με βρώμη και ολικής αλεύρυ μισό μισό και βάζω νουτελα μπανάνα καρύδια. Και μπισκότο.. όλα τα λεφτά λέμε… :P:P:P:P

MusclesOfShadow
03-03-12, 15:31
Εχω αμαρτησει πολλες φορες στην ζωη μου...
Οι κρεπες με βοηθησαν πολυ σε αυτο....
Εχω ηδη ενα πολυ αμαρτωλο ιστορικο μαζι τους...
Ιστορικο που καλυτερα να μην αναφερω...
Αλλα αν οι κρεπες εχουν κατι καλο, αυτο ειναι η δυνοτητα να υπερβαλλεις...
Και εμενα μου αεσει η υπερβολη...
Αυτο που θελω να καταφερω, αλλα δεν μου εχει δοθει η ευκαιρια <τοπολογικα και χρονικα> ειναι να παρω απο μαγαζι την κρεπα ης ζωης μου....:
Αλμυρη κρεπα, με μπιφτεκι και χωριατικο λουκανικο, καλυμενα απο ρωσικη σαλατα και κετσαπ, μαζι με ντοματα και κρεμιδοκροκετες.....και μερικες πατατες τηγανιτες (ή πατατακια "ξυλακια")

Τολμηρο αλλα ετσι μαρεσει εμενα η κρεπα. Γεματη, και υπρβολικη

sTeLaKoS
03-03-12, 16:16
Aν και η κορυφαια κρεπερι για εμενα ειναι το βαλεντινο στη θεσσαλονικη. Βαζει μισο βαζο μερεντα μεσα ο ανθρωπος :bowdown:


+1
:bowdown::bowdown::bowdown:

Η κρέπα αν δεν έχει τόση μερέντα ώστε να σου φέρει αναγούλα, δεν αξίζει!

tolis93
03-03-12, 16:24
Ωπα ρε παιδιά πρωί πρωί μου ανοίξατε πάλι την όρεξη! :green:


Ξέρεις να φας λέμεεεεε! :thumbup: Αν προσθέσεις κ bailys...σουπερ!


Άντε καλέ που θα πάρεις απέξω.. Φτιάξε σπιτι, σιγά το δύσκολο! Θα κάνεις κ αλλαγές στη γέμιση! :rolf:

Άκους εκεί 5 και 10 ε για μια κρέπα... Και μετά παραπονιούνται εκεί που δουλεύω ότι έχουμε ακριβά τις κρέπες! (μια τούμπανη αλμυρή πάει 5ε περίπου) :shock:

και που ειπαμε δουλευεις ερη?:green:

eli_din3
03-03-12, 19:50
E λογικα και αλλες κρεπερι θα εχουν. Στην creperie 78 στα μελισσια.

Aν και η κορυφαια κρεπερι για εμενα ειναι το βαλεντινο στη θεσσαλονικη. Βαζει μισο βαζο μερεντα μεσα ο ανθρωπος :bowdown:

μια φορα εχω παρει και δεν ξαναπαιρνω.. ειχαμε παρει με μια φιλη μου και βρωμουσε αυγουλιλα και την πεταξαμε μεσα στ αρχαια (μωρα τωρα.. 15 πρεπει να μασταν?? :D) θα ετυχε αλλα εμενα μου χει μεινει τραυμα :P

Giannistzn
03-03-12, 20:18
+1
:bowdown::bowdown::bowdown:

Η κρέπα αν δεν έχει τόση μερέντα ώστε να σου φέρει αναγούλα, δεν αξίζει!

Μεχρι 1,5 εχω φαει απο εκει.

Φαντασου μια με μερεντα-μπισκοτο
Και μιση με λευκη-πραλινα φραουλα και malteesers

Μετα εκανα ονειρα γλυκα :green:

exkaliber
05-04-12, 22:39
δοκιμασα την κλασικη σοκολατα μπανανα μπισκοτο και εβαλα και πραλινα φραουλα
ωραια ηταν