PDA

Επιστροφή στο Forum : ερωτηση για ποδια...



thanasis76
12-07-11, 09:29
καλημερα!!!! θελω να κανω μια ερωτηση αν και η απαντηση ειναι γνωστη...
το σωμα οπως ξερουμε χανει λιπος απο παντου, και ποτε τοπικα...
αλλου πιο γρηγορα και αλλου πιο αργα...
τα ποδια λογο παλιου προβληματος δεν τα γυμναζω οπως πρεπει, αλλα πολυ νορμαλ και με διαδρομο καθε μερα...
κατα ποσο θα γραμμωσουν τα ποδια κατεβαζοντας το σωματικο λιπος χαμηλα??
λογικα θα αργησουν πιο πολυ αλλα θα γραμωσουν σωστα???
εννοειτε οτι μυες εχουν τα ποδια και ογκο...;);)

beefmeup
12-07-11, 11:51
τα ποδια ακομα κ σε αγωνιστικες καταστασεις απο οσο ξερω ειναι τα τελευταια που γραμμωνουν..
εκτος αν εισαι κωλοφαρδος απο την φυση σου,που μαλλον δεν εισαι γιατι δεν θα ρωταγες αν εισουν;)
ειδικα αν δεν τους αυξησεις την μυικοτητα οπως γραφεις λογω θεματος με την βαρια προπονηση τους που εχεις.

Qlim4X
12-07-11, 12:16
Η γραμμοση στα ποδια ειναι το πιο δυσκολο κοματι γιατι ειναι ενα σημιο που δουλευετε συνεχεια και κραταει νερα.

για να γραμμοσουνε αγωνιστικα θελουν ξεκουραση 2 ευδομαδες χωρις προπονηση και στην τελεφτεα προπονηση πολλεςςςςςςςς επαναληψης οστε να αδιασουν. και φυσικα οχι αεροβιο 3-4 μερες.

αν σε ενδιαφερει απλα για παραλια τοτε χτιπατα με επαναληψης ανα 2 ευδομαδες. αρκει να εχουν κρεας πανο τους και οχι να ειναι καλαμακια.

οταν δεις φλεβες στους τετρακεφαλους και μοιριεους θα εισαι οκ. απο εκει και περα ομως ειναι δυσκολα τα πραγματα.

thanasis76
12-07-11, 12:26
οποτε καλος η κακος κατεβαζοντας το λιπος στο σωμα θα φτιαξουν και τα ποδια...
τα ποδια μου γενικα εχουν μυες γιατι πριν τραυματισω το γονατο, τα δουλευα κανονικα με τις δυσκολες-καλες ασκησεις...
τωρα απλα κανω στα μηχανηματα ολες τις ομαδες των ποδιων με 50-60 κιλα ( ξεκινησα με 10 και πονουσα ) απλα φοβαμε να κανω οτι πρεσσαρει και ζοριζει το γονατο...:(
αληθεια τα ποδια στεγνωνουν μετα η πριν απο την κοιλια...???

Qlim4X
12-07-11, 12:48
αληθεια τα ποδια στεγνωνουν μετα η πριν απο την κοιλια...???

μετα και με συγκεκριμενο τροπο οπως προανεφερα

thanasis76
12-07-11, 12:59
μετα και με συγκεκριμενο τροπο οπως προανεφερα

οκ. ευχαριστω!!! οχι οτι θα παθω τιποτα αν δεν γραμμωσουν αλλα να ξερω τι γινετε..
εξαλου τωρα επιασα το 18% λιπος, μεχρι το αλλο καλοκαιρι....:P:weights:

Qlim4X
12-07-11, 13:15
οκ. ευχαριστω!!! οχι οτι θα παθω τιποτα αν δεν γραμμωσουν αλλα να ξερω τι γινετε..
εξαλου τωρα επιασα το 18% λιπος, μεχρι το αλλο καλοκαιρι....:P:weights:

18?

πρεπει να κατεβεις κατω απο 10 για να δεις τα ποδια σου.

thanasis76
12-07-11, 14:47
18?

πρεπει να κατεβεις κατω απο 10 για να δεις τα ποδια σου.

ναι το ξερω!!!! :green: αλλα αν σκεφτεις οτι Ιανουαριο ειμουν 133 κιλα και τωρα ειμαι 89 με 18% λιπος ειμαι σε πολυ καλο δρομο για του χρονου το καλοκαιρι....:weights::weights::weights:

Qlim4X
12-07-11, 15:37
ναι το ξερω!!!! :green: αλλα αν σκεφτεις οτι Ιανουαριο ειμουν 133 κιλα και τωρα ειμαι 89 με 18% λιπος ειμαι σε πολυ καλο δρομο για του χρονου το καλοκαιρι....:weights::weights::weights:

επηδη ειναι αποτομη η αλαγη βαρους προσεχε το δερμα σου να μην χαλαροσι γιατι και τσιγαροχαρτο να γινει δεν θα κολαει στους κοιλιακους πανω.

thanasis76
12-07-11, 15:57
επηδη ειναι αποτομη η αλαγη βαρους προσεχε το δερμα σου να μην χαλαροσι γιατι και τσιγαροχαρτο να γινει δεν θα κολαει στους κοιλιακους πανω.

ναι δεν εχεις αδικο, το παλευω οσο μπορω!!!! το καλο ειναι οτι εχω μυες σε ολο το σωμα, οποτε παλευεται...
φαντασου οτι και στα ποδια βλεπεις τους μυες... κατα τον Σεπτεμβρη πριν ξεκινησω να δουλευω τα κιλα του στοχου μου θα βγαλω καμια φωτο να δειτε τα χαλια μου....:green::green::green:

Qlim4X
12-07-11, 16:00
ναι δεν εχεις αδικο, το παλευω οσο μπορω!!!! το καλο ειναι οτι εχω μυες σε ολο το σωμα, οποτε παλευεται...
φαντασου οτι και στα ποδια βλεπεις τους μυες... κατα τον Σεπτεμβρη πριν ξεκινησω να δουλευω τα κιλα του στοχου μου θα βγαλω καμια φωτο να δειτε τα χαλια μου....:green::green::green:

βγαλε απο τωρα για να σε καθοδιγισουμε καλυτερα.

thanasis76
12-07-11, 16:08
βγαλε απο τωρα για να σε καθοδιγισουμε καλυτερα.

χαχαχαχαχα δεν εχεις αδικο, αλλα το βασικο ειναι οτι ντρεπομαι... χαχαχαχαχα :unsure::unsure:
και προσπαθω να το καταπολεμησω.... :P
ασε που δεν ξερω να ποζαρω...:P

sadistic
12-07-11, 16:23
ελα μην τρεπεσε.αν στο ζηταγε κανα μωρο!!!!θα ταβγαζες στο φτερο...χαχαχ:Pεχει δικιο το παιδι απο πανω.σημερα και το ...αυριο ;)

thanasis76
12-07-11, 17:17
ελα μην τρεπεσε.αν στο ζηταγε κανα μωρο!!!!θα ταβγαζες στο φτερο...χαχαχ:Pεχει δικιο το παιδι απο πανω.σημερα και το ...αυριο ;)

:green::green: αλλο αυτο το γδυσιμο....:P
καλα το σημερα ειναι πολυ καλο σε σχεση με το χθες, αλλα θα ειναι καλητερα το αυριο... :weights::weights:
θα κοιταξω να βαλω μια φωτο του Ιανουαριου που εχω ντυμενος, και θα βαλω και τωρα μια ντυμενος, και βλεπουμε για στριπτιζ... :shock:

Qlim4X
12-07-11, 17:20
στα 35 σου και να ντρεπεσε ειναι λιγο παρατραβιγμενο...

thanasis76
12-07-11, 17:34
στα 35 σου και να ντρεπεσε ειναι λιγο παρατραβιγμενο...

κι ομως!!! φαντασου οτι δεν εκανα μπανια
γιατι δεν ενιωθα καλα με το σωμα μου...:(:(:(