PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα αρχή.. Διατροφή??



panagos159
13-07-11, 14:02
Καλησπέρα σε όλους. Μετά απο ένα διάλειμμα λόγω ενός προβλήματος υγείας σκοπεύω να ξανα-αρχίσω γυμναστήριο και Kick-Boxing. Επειδή όμως ποτέ δεν έκανα διατροφή δεν έβλεπα και αποτελέσματα ( λογικό :P ) θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθεια σας. Σαν στόχο έχω τη γενική αύξηση όγκου αλλά και τη γράμμωση των κοιλιακών μου. Θα ήθελα κάτι σχετικά συγκεκριμένο, δηλαδή όχι συμβουλές του τύπου να αποφύγω τα λιπαρά και τα junk food. Αν έχει κάποιος τη δυνατότητα να με βοηθήσει να φτιάξουμε ένα εβδομαδιαίο πρόγραμμα διατροφής ή κάποιο link σε κάτι αντίστοιχο θα με βοηθούσε πολύ. Επίσης συμβουλές για το πρόγραμμα άσκησης είναι ευπρόσδεκτες. Ευχαριστώ πολύ.

Kaloutsikos
13-07-11, 17:01
Ρίξε μια ματιά στις διατροφές που έχει το forum,
φτιάξε μια διατροφή σύμφωνα με το τι τρως,
και μεις θα κάνουμε τις διορθώσεις... :thumbup:

panagos159
13-07-11, 22:26
Apla epidi den exw katholou xrono na psaxw to forum kai tis polles pragmatika yposelides tha ektimousa opoiadipote symvouli i prosfora i akoma kai links se sygekrimena posts p na anaferoun kapoio plires programma diatrofis gia kapsimo koiliakou lipous kai auksisi myikou ogou. Euxaristw

Kaloutsikos
13-07-11, 22:45
Apla epidi den exw katholou xrono na psaxw to forum kai tis polles pragmatika yposelides tha ektimousa opoiadipote symvouli i prosfora i akoma kai links se sygekrimena posts p na anaferoun kapoio plires programma diatrofis gia kapsimo koiliakou lipous kai auksisi myikou ogou. Euxaristw

Καταρχήν είναι κανόνας του φόρουμ να γράφουμε με μικρά Ελληνικά,

δεν υπάρχει διατροφή που να γραμώνουν οι κοιλιακοί σου και για αύξηση μυικού ιστού,

δυστυχώς θέλει να περάσεις πολλές ώρες εδώ μέσα,
γιατί σίγουρα θα έχεις πολλές απορίες.

thanasis76
13-07-11, 23:41
αν δεν ψαξεις μονος σου τις διαφορες διατροφες και να δεις τι τεριαζει στο σωμα σου και στα ωραρια σου, εμεις οτι και να πουμε θα ειναι ακυρο...
βρες τι σου τεριαζει, γραψε μας το να σου κανουμε αν χρειαζεται τις απαραιτητες διορθωσεις...

panagos159
16-07-11, 22:34
Κάπου είδα αυτή τη διατροφή. Την επέλεξα γιατι το άτομο που την κάνει αναφέρει πως κάνει διπλή προπόνηση (πολεμικές τέχνες) όπως και εγώ και δεν έχει συμπληρώματα. Ακούω γνώμες:
ΠΡΩΙΝΟ
200ml γάλα 2%
120γρ βρώμη
1 κουτ. μέλι
2 ολόκληρα αυγά
4 ασπράδια αυγών
1 μπανάνα

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ
3 αποξηραμένα σύκα
1 μήλο
1 πορτοκάλι
200ml γάλα 2%

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
250γρ βρασμένος υδατάνθρακας (πατάτες, μακαρόνια, ρύζι)
120γρ κρέας
1κουτ. λάδι
150γρ σαλάτα

ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
1 σκουπ. πρωτείνη
2 μπανάνες

1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
250γρ βρασμένος υδατάνθρακας
100γρ κρέας
1κουτ. λάδι
150γρ σαλάτα

ΒΡΑΔΥΝΟ
400γρ γιαούρτι 2%
ίσως προσθέσω 3 αποξηραμένα δασμάσκηνα

Kaloutsikos
17-07-11, 23:19
ΠΡΩΙΝΟ
200ml γάλα 2%
120γρ βρώμη
1 κουτ. μέλι
4 ασπράδια αυγών
1 μπανάνα

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ
Ψωμί ολικής με γαλοπούλα και cotagge

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
250γρ βρασμένος υδατάνθρακας (πατάτες, μακαρόνια, ρύζι)
120γρ κρέας
1κουτ. λάδι
150γρ σαλάτα

ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
1 σκουπ. πρωτείνη
1 μπανάνζ

1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
250γρ βρασμένος υδατάνθρακας
100γρ κρέας
1κουτ. λάδι
150γρ σαλάτα

ΒΡΑΔΥΝΟ
200γρ γιαούρτι 2%
+ αμύγδαλα ωμά

Έτοιμος.:green:

Kostas95
17-07-11, 23:33
[QUOTE=panagos159;410365]Κάπου είδα αυτή τη διατροφή. Την επέλεξα γιατι το άτομο που την κάνει αναφέρει πως κάνει διπλή προπόνηση (πολεμικές τέχνες) όπως και εγώ και δεν έχει συμπληρώματα. Ακούω γνώμες:




ΜΕΤΑΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ
1 σκουπ. πρωτείνη
2 μπανάνες

Kostas95
17-07-11, 23:34
Καταρχας Καλωσηρθεσ και καλη αρχη!!!:welcome::welcome:

μια παρατηρηση αφου βρηκες διατροφη..το δες το συμπληρωμα?ειπες πως δεν εχει συμπληρωματα..προσεξε το αυτο επειδη εσυ θεσ να την κανεις χωρις συμπληρωμα προσεξε μην σου χαλασει τελειως ολη την διατροφη σου..

panagos159
18-07-11, 19:47
Ναι παρατήρησα αργότερα οτι έχει συμπλήρωμα. Καμια ιδέα με τι να αντικαταστασήσω τα συμπληρώματα? Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

spafspaf
19-07-11, 15:53
ναι παιδια και εγω αυτο ψαχω να αντικαταστισω το συμπλιρομα:unsure:

thanasis76
19-07-11, 16:08
μετα την προπονηση, βγαζετε τα συμπληρωματα και πηγαινετε σπιτι και βαλτε 100 γρ παραπανω κρεας στο βραδινο σας... :thumbup::thumbup:

Kaloutsikos
19-07-11, 23:03
ναι παιδια και εγω αυτο ψαχω να αντικαταστισω το συμπλιρομα:unsure:

Η τρως αυγά ή τρώς κατευθείαν στο σπίτι σου όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω.