PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγραμμα διαλλειματικης προπονησης ( H.I.I.T )



superman1924
14-07-11, 23:40
ανεβαινουμε σε διαδρομο που μετραει χλμ/ωρα, ξεκιναμε με ζεσταμα 5 λεπτων στα 5 χλμ/ωρα και ανα ενα λεπτο ανεβαζουμε 2 χλμ/ωρα εχοντας σαν βαση τα 7 χλμ/ωρα, δηλαδη:

5 λεπτα ζεσταμα

1 λεπτο στα 7 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 9 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 11 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 13 χλμ/ωρα

5 λεπτα αποθεραπεια στα 5 χλμ/ωρα


επαναλαμβανουμε τον κυκλο για 5 φορες και εχουμε καθαρη διαλλειματικη προπονηση 20 λεπτων, σε εναν μηνα ΤΟΥΡΜΠΟ !!!:weights::weights::thumbup::thumbup::turtle::turtle::turtle:

andreasloui
14-07-11, 23:44
ανεβαινουμε σε διαδρομο που μετραει χλμ/ωρα, ξεκιναμε με ζεσταμα 5 λεπτων στα 5 χλμ/ωρα και ανα ενα λεπτο ανεβαζουμε 2 χλμ/ωρα εχοντας σαν βαση τα 7 χλμ/ωρα, δηλαδη:

5 λεπτα ζεσταμα

1 λεπτο στα 7 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 9 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 11 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 13 χλμ/ωρα

5 λεπτα αποθεραπεια στα 5 χλμ/ωρα


επαναλαμβανουμε τον κυκλο για 5 φορες και εχουμε καθαρη διαλλειματικη προπονηση 20 λεπτων, σε εναν μηνα ΤΟΥΡΜΠΟ !!!:weights::weights::thumbup::thumbup::turtle::turtle::turtle:

Φιλε μου οντως πρεπει να ειναι πολυ καλο!!!!!!!:thumbup:Ποσες φορες την εβδομαδα ομως?

gym
14-07-11, 23:45
ανεβαινουμε σε διαδρομο που μετραει χλμ/ωρα, ξεκιναμε με ζεσταμα 5 λεπτων στα 5 χλμ/ωρα και ανα ενα λεπτο ανεβαζουμε 2 χλμ/ωρα εχοντας σαν βαση τα 7 χλμ/ωρα, δηλαδη:

5 λεπτα ζεσταμα

1 λεπτο στα 7 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 9 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 11 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 13 χλμ/ωρα

5 λεπτα αποθεραπεια στα 5 χλμ/ωρα


επαναλαμβανουμε τον κυκλο για 5 φορες και εχουμε καθαρη διαλλειματικη προπονηση 20 λεπτων, σε εναν μηνα ΤΟΥΡΜΠΟ !!!:weights::weights::thumbup::thumbup::turtle::turtle::turtle:

δικο σου προγραμμα?

superman1924
14-07-11, 23:51
το προγραμμα καπου το ειχα βρει δε θυμαμαι,το κανω σχεδον καθε μερα.

ginus
11-08-11, 01:33
βασικα στην διαλλειματικη προπονηση δεν εχουμε αυξομοιωσεις ταχυτητας..τουλαχιστον σημαντικες...και για αυτο συνηθως αυτες τις προπονησεις τις κρινουμε με το χρονομετρο και οχι με την αντιληψη της ταχυτητας..(δεν μιλαμε για την ταχυτητα της διαλλειματικης εαν και εφοσον ολη η προπονηση γινει χωρις ξεκουραση)και συνηθως αναφερομαστε σε 1:1 αεροβιο-διαλλειμα...και σε 1:2 εαν αναφερομαστε σε αρχαριους αθλητες(αυτο στην περιπτωση που κανουμε διαλλειμα μεταξυ της αεροβιας)..ειναι λιγο ξεθαμα...αλλα επειδη ειχε μεινει ορφανο το θεμα ειπα να το σκουντηξω:P:P

panakos
14-09-11, 12:46
καλησπερα!!το προγραμμα αυτο ειναι φοβερο αλλα δεν ειναι διαλλειματικη!!
παντως σαν αποτελεσμα μετραει!!!το εκανα σε περιοδο γραμμωσης!!το μπλουζακι γινοταν αλλο χρωμα απο το ιδρωμα...

το προγραμμα αυτο ομως ειναι περισσοτερο προγραμμα αντοχης που το κανουν κυριως ποδοσφαιριστες για ανοιγματα...
διαλειμματικο ειναι ενα προγραμμα με μικρη αυξομειωση και χωρις το μεγαλο διαλλειμμα(5 λεπτων)

παντως απο αποτελεσμα οποιος το κανει θα δει σιγουρα αποτελεσμα....:shock::shock:

SOSTARAS
14-09-11, 13:00
ανεβαινουμε σε διαδρομο που μετραει χλμ/ωρα, ξεκιναμε με ζεσταμα 5 λεπτων στα 5 χλμ/ωρα και ανα ενα λεπτο ανεβαζουμε 2 χλμ/ωρα εχοντας σαν βαση τα 7 χλμ/ωρα, δηλαδη:

5 λεπτα ζεσταμα

1 λεπτο στα 7 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 9 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 11 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 13 χλμ/ωρα

5 λεπτα αποθεραπεια στα 5 χλμ/ωρα


επαναλαμβανουμε τον κυκλο για 5 φορες και εχουμε καθαρη διαλλειματικη προπονηση 20 λεπτων, σε εναν μηνα ΤΟΥΡΜΠΟ !!!:weights::weights::thumbup::thumbup::turtle::turtle::turtle:

δηλαδη μολισ κανουμε το τελευταιο λεπτο στα 13χλμ μετα παμε ξανα απο την αρχη για ενα λεπτο στα 7 χλμ χωρισ διαλειμα και ξανα ολο τον κυκλο 5 φορεσ μαζι με ζεσταμα 25 λεπτα!!

panakos
14-09-11, 13:18
δηλαδη μολισ κανουμε το τελευταιο λεπτο στα 13χλμ μετα παμε ξανα απο την αρχη για ενα λεπτο στα 7 χλμ χωρισ διαλειμα και ξανα ολο τον κυκλο 5 φορεσ μαζι με ζεσταμα 25 λεπτα!!

φιλε μου οχι!!ειναι 45 λεπτα το προγραμμα μολις τελειωσεις το 13 πας ξανα 5 λεπτα στο 5 και ξανα απο την αρχη....

Galthazar
14-09-11, 23:50
Δεν ειναι διαλλειματικη προπονηση αλλα παρολαυτα φαινεται πολυ καλο αξιζει μια δοκιμη! :thumbup: Κοιτα να δεις τωρα βρηκε να χαλασει ο διαδρομος...:cursing:

xristosgaz
15-09-11, 02:41
http://www.youtube.com/watch?v=dKUp4DbRjTk&feature=player_embedded

xristosgaz
15-09-11, 02:42
http://www.youtube.com/watch?v=dKUp4DbRjTk&feature=player_embedded

απο προσωπικη εμπειρια που το δοκιμασα πολυ καλο

PEGY
16-09-11, 07:00
Το πρόγραμμα είναι πολύ καλο κ πραγματικά στο τέλος τρέμουν πόδια.
Είναι παρόμοιο με ένα προγραμμα που είχε αναφέρει αρχικα ο savage κ το είχα προτείνει κ εγώ πολύ αργότερα, καθότι ως νέα δεν είχα διαβάσει όλα τα αερόβια που έχουν προταθεί. Έψαξα για να το επισυννάψω αλλα δεν το βρήκα:(

Ωστόσο ο βαθμός δυσκολίας του συγκεκριμένο προγράμματος δεν είναι εξατομικευμένος κ ενώ για κάποιον να είναι προκληση να τρέχει σ΄αυτές τις εντάσεις, για κάποιον άλλο που έχει δουλέψει το αερόβιο του να είναι παιχνιδάκι κ να μπορεί να ανέβει κ άλλο, κ βέβαια κάποιος άλλος να μην μπορεί καν να πιάσει τις ταχύτητες αυτές να απογοητευτεί κ να τα παρατήσει.

Gianna
16-09-11, 08:22
Σάββατο πρωί παίζω τρέξιμο στο διάδρομο, οπότε θα το δοκιμάσω:clap:
Και γω ένα πρόγραμμα με αυξομειώσεις κάνω, αλλά δεν το χω σταθεροποιήσει (στα 13 χλμ δεν το χω πάει ποτέ, μέχρι τα 11 έχω βάλει, πλάκα θα χει:rolf::rolf:)

SOSTARAS
16-09-11, 08:29
ανεβαινουμε σε διαδρομο που μετραει χλμ/ωρα, ξεκιναμε με ζεσταμα 5 λεπτων στα 5 χλμ/ωρα και ανα ενα λεπτο ανεβαζουμε 2 χλμ/ωρα εχοντας σαν βαση τα 7 χλμ/ωρα, δηλαδη:

5 λεπτα ζεσταμα

1 λεπτο στα 7 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 9 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 11 χλμ/ωρα
1 λεπτο στα 13 χλμ/ωρα

5 λεπτα αποθεραπεια στα 5 χλμ/ωρα


επαναλαμβανουμε τον κυκλο για 5 φορες και εχουμε καθαρη διαλλειματικη προπονηση 20 λεπτων, σε εναν μηνα ΤΟΥΡΜΠΟ !!!:weights::weights::thumbup::thumbup::turtle::turtle::turtle:

ρε φιλε κατσε θα τρελαθω τωρα 5λεπτα ζεσταμα +20 λεπτα αεροβιο +25 λεπτα αποθεραπεια=50 λεπτα ολο μαζι!!

ginus
16-09-11, 11:12
εγω αυτο το ταμπατα δεν μπορω να καταλω πως θα βοηθησει...με 20' μεσα και 10' εξω...αυτο ειναι να το κανεις για ξεκολλημα..να ανεβασεις πολυ γρηγορα στους 180+ τους σφυγμους σου...παρομοιο αλλα πιο λειτουργικο προγραμμα ειναι το 15-30-45-1-45-30-15
15δευτερα χαλαρο τζοκιν-πιο αργα και απο αποθεραπεια ---15δευτερα σπριντ στο 100%
30 δευτερα χαλαρο τζοκιν------30' σπριντ
και παει λεγοντας
8 λεπτα τρεξιματος και ψαχνεις μασκα οξυγονου
αλλα αυτο οπως ειπα ΔΕΝ ειναι για καθημερινη προπονηση...
sostaras το προγραμμα ειναι προσωπικη αποψη και διημιουργια μελους..δεν συμφωνω μαζι του αλλα δεν σημαινει το οτι διαφωνω εγω δεν το επιλεγει καποιος
:welcome:

SOSTARAS
16-09-11, 11:32
δεν το ειπα επειδη δεν συμφωνω η ειναι πολυ δυσκολο το λεω γιατι ειπε οτι ειναι 45 λεπτα και εγω οπωσ το κανω βγαινει 50 απλα μηπωσ κανω κατι λαθοσ!!

ginus
16-09-11, 12:25
δεν το ειπα επειδη δεν συμφωνω η ειναι πολυ δυσκολο το λεω γιατι ειπε οτι ειναι 45 λεπτα και εγω οπωσ το κανω βγαινει 50 απλα μηπωσ κανω κατι λαθοσ!!

45 λεπτα εννοει λογικα χωρις το ζεσταμα των 5 λεπτων

xristosgaz
16-09-11, 12:29
Εγω tabata εκανα σταδιακο ανεβασμα δλδ συνολο εφτασα δεκαλεπτο αμα θες το κανεις και 40-20.Βασικα δεν βολευει στον διαδρομο καντε το η στεπ η ελλειπτικο η spinbike.Απλα με την HIIT εχεις μεγαλο afterburn και γρηγορο αδειασμα του γλυκογονου και μετα τα 20 λεπτα που θα κανεις αεροβιο σε 130 σφυμους ειναι πιο αποδοτικα οσο αφορα την καυση λιπους

ginus
16-09-11, 12:31
Εγω tabata εκανα σταδιακο ανεβασμα δλδ συνολο εφτασα δεκαλεπτο αμα θες το κανεις και 40-20.Βασικα δεν βολευει στον διαδρομο καντε το η στεπ η ελλειπτικο η spinbike.Απλα με την HIIT εχεις μεγαλο afterburn και γρηγορο αδειασμα του γλυκογονου και μετα τα 20 λεπτα που θα κανεις αεροβιο σε 130 σφυμους ειναι πιο αποδοτικα οσο αφορα την καυση λιπους

εμενα γιατι αυτο μου φαινεται μυικοαυτοκτονικο?

xristosgaz
16-09-11, 12:51
Οπως το βλεπει ο καθενας ........ και αναλογα τι προπονηση δουλευει σε καποιον και σε τι επιπεδο ειναι καποιος.Για τις αυτοκτονιες που αναφερεις πιστευω μια καλη ισορροπιμενη διατροφη τις αποτρεπει απλα να μην ξεχναμε οτι BB ειναι ενας τροπος ζωης αν σπασει ενα κομματι της αλυσιδας χανεται και η προσπαθεια(διατροφη - προπονηση - ξεκουραση)

deluxe
21-09-11, 02:41
Οι προπονησεις H.I.I.T δε πρεπει να ειναι πανω απο 20 λεπτα το μεγιστο! Εγω κανω συνηθως στα 10-12 λεπτα.

1,5 λεπτο στο 7
1 λεπτο στο 11
1,5 λεπτο στο 5
1 λεπτο στο 12
1,5 λεπτο στο 5
1 λεπτο στο 11
0,5 λεπτο στο 13
1,5 λεπτο στο 5

Καπως ετσι. Μεσα σε 10 λεπτα καιω 100 θερμιδες. Αρκετος ιδρωτας που συνεχιζει και στο σπιτι! 2,3 φορες την εβδομαδα μετα απο γυμναστικη με βαρη και κοιλιακους.

magavaTOUT
21-09-11, 02:43
γιατι οχι πανω απο 20 ?

deluxe
21-09-11, 02:48
Δε νομιζω να αντεχει ο οργανισμος τετοια ενταση για τοσο πολυ ωρα.. Επισης απο καποιο σημειο και μετα θα αρχισεις να καις και μυϊκο ιστο.

SOSTARAS
21-09-11, 08:24
Δε νομιζω να αντεχει ο οργανισμος τετοια ενταση για τοσο πολυ ωρα.. Επισης απο καποιο σημειο και μετα θα αρχισεις να καις και μυϊκο ιστο.

deluxe δεν ξερω τι αεροβια κανεισ και ποσο εχεισ μαθει να τρεχεισ αλλα αυτο δεν ειναι και τοσο δυσκολο εγω μπορει με τα βαρη να μην τα πηγαινω πολυ καλα αλλα απο αεροβια πιστευω μια χαρα τα παω... αυτο το προγραμα βγαινει μια χαρα 4 λεπτα ειναι η αεροβια γιατι κανεισ αποθεραπεια 5 λεπτων και απο αυτα τα 4 λεπτα τα 2 εχουνε ενταση (11)και (13)χιλιομετρα δεν νομιζω οτι ενασ με λιγο καλη φυσικη κατασταση δεν το βγαζει!!

xristosgaz
21-09-11, 08:33
deluxe δεν ξερω τι αεροβια κανεισ και ποσο εχεισ μαθει να τρεχεισ αλλα αυτο δεν ειναι και τοσο δυσκολο εγω μπορει με τα βαρη να μην τα πηγαινω πολυ καλα αλλα απο αεροβια πιστευω μια χαρα τα παω... αυτο το προγραμα βγαινει μια χαρα 4 λεπτα ειναι η αεροβια γιατι κανεισ αποθεραπεια 5 λεπτων και απο αυτα τα 4 λεπτα τα 2 εχουνε ενταση (11)και (13)χιλιομετρα δεν νομιζω οτι ενασ με λιγο καλη φυσικη κατασταση δεν το βγαζει!!

γιαυτο το αεροβιο δεν ειναι σωστο να το μετρας με ταχυτητα αλλα με παλμους.Χρειαζεσαι καρδιοσυχνομετρο για να βελτιωνεις συνεχως την αεροβικη σου ικανοτητα.Προφανως εσυ εχεις καλυτερη αεροβικη ικανοτητα απο τον deluxe επειδη παιζεις ποδοσφαιρο......

PEGY
21-09-11, 09:13
Θα συμφωνήσω οτι οι προπονήσεις χιτ δεν πρέπει να είναι πάνω από 20'
(και της περισσότερες φορές δεν μπορούν να είναι κ πάνω από 20'). Αμά έχει κάνει παραπάνω τότε μάλλον δεν προσπάθησες αρκετά.
Βέβαια είπαμε πως το πρόγραμμα αυτό είναι περισσότερο αερόβιο κ απλά ανεβάζεις σφυγμούς γύρω στο 70-80% κ όχι στο 65% όπως συνηθίζεται, αλλά και πάλι στα πλαίσια του αερόβιου είμαστε

SOSTARAS
21-09-11, 09:22
γιαυτο το αεροβιο δεν ειναι σωστο να το μετρας με ταχυτητα αλλα με παλμους.Χρειαζεσαι καρδιοσυχνομετρο για να βελτιωνεις συνεχως την αεροβικη σου ικανοτητα.Προφανως εσυ εχεις καλυτερη αεροβικη ικανοτητα απο τον deluxe επειδη παιζεις ποδοσφαιρο......

ναι γιατι αν σου γραψω ενα προγραμμα μιασ μερα που ειχε 15 λεπτα ζεσταμα 12 λεπτα αεροβιο σε 150-160 σφυγμουσ 3 λεπτα διατασεισ και ανασεσ μετα 5 400αρια σπριντ με 200 μετρα περπατημα για 5 φορεσ μετα 5 200 αρια με 100 μετρα περπατημα μετα 5 λεπτα ανασεσ διατασεισ ξανα αεροβια 12 λεπτο 3 λεπτα ανασεσ και μετα 5σπριντ 40αρια,5 σπριντ 60αρια,5 σπριντ 80αρια,5 σπριντ100,5 σπριντ 80αρια,5 σπριντ60αρια,5 σπριντ 40αρια και μετα 2 γυρουσ αργουσ αποθεραπεια!!!:shock::shock:

xristosgaz
21-09-11, 11:43
ναι γιατι αν σου γραψω ενα προγραμμα μιασ μερα που ειχε 15 λεπτα ζεσταμα 12 λεπτα αεροβιο σε 150-160 σφυγμουσ 3 λεπτα διατασεισ και ανασεσ μετα 5 400αρια σπριντ με 200 μετρα περπατημα για 5 φορεσ μετα 5 200 αρια με 100 μετρα περπατημα μετα 5 λεπτα ανασεσ διατασεισ ξανα αεροβια 12 λεπτο 3 λεπτα ανασεσ και μετα 5σπριντ 40αρια,5 σπριντ 60αρια,5 σπριντ 80αρια,5 σπριντ100,5 σπριντ 80αρια,5 σπριντ60αρια,5 σπριντ 40αρια και μετα 2 γυρουσ αργουσ αποθεραπεια!!!:shock::shock:

ΟΚ φιλος αμα το αεροβιο εβαζε και μυς θα ειχες γινει Cutler με τοσο αεροβιο......

SOSTARAS
21-09-11, 11:45
ναι αστα να πανε για αυτο δεν μπορω να κανω και τιποτα 2.5 μηνεσ το καλοκαιρι βαρη κατι παει να γινει και μετα χανονται ολα δεν μενει τιποτα :(

deluxe
21-09-11, 12:12
Κοιταξτε, ισως εαν αφιερωνα μια ημερα αποκλειστικα για αεροβιο να εκανα παραπανω. Αλλα εφοσον ηηδη εχω κανει 45 λεπτα βαρη + 10-15 λεπτα κοιλιακους, δε αντεχω να κανω και αρκετο διαδρομο, ποσο μαλλον σε H.I.I.T ρυθμους. 10-12 λεπτα για εμενα ειναι το ιδανικο μετα την προπονηση μου.

Επισης το θεμα με την H.I.I.T δεν ειναι να κανεις 5 λεπτα χαλαρο περπατημα ή ζεσταμα, αλλα γρηγορες εναλλαγες των καρδιακων παλμων. Μερικες διατασεις πριν θα ηταν ο,τι πρεπει.

xristosgaz
22-09-11, 01:15
Κοιταξτε, ισως εαν αφιερωνα μια ημερα αποκλειστικα για αεροβιο να εκανα παραπανω. Αλλα εφοσον ηηδη εχω κανει 45 λεπτα βαρη + 10-15 λεπτα κοιλιακους, δε αντεχω να κανω και αρκετο διαδρομο, ποσο μαλλον σε H.I.I.T ρυθμους. 10-12 λεπτα για εμενα ειναι το ιδανικο μετα την προπονηση μου.

Επισης το θεμα με την H.I.I.T δεν ειναι να κανεις 5 λεπτα χαλαρο περπατημα ή ζεσταμα, αλλα γρηγορες εναλλαγες των καρδιακων παλμων. Μερικες διατασεις πριν θα ηταν ο,τι πρεπει.

Αν ο σκοπος σου ειναι να εισαι συνεχεια με ποσοστο λιπους κατω απο 10 % και να πεφτεις οκ κανε HIIT.Αλλα το να κανεις συνεχεια μετα τα βαρη HIIT ειναι αρκετα βαρυ ειδικα αν το κανεις και για μεγαλη περιοδο.Μετα την προπονηση το γλυκογονο ειναι στο ναδιρ αρα και ενα 20 λεπτο σε σταθερο τεμπο μεσα στο target zone των 120 - 135 σφυγμων θα κανει την δουλεια αρκετα καλα.Εγω προσωπικα επιλεγω πολυ ανηφορα σε χαμηλη ταχυτητα οταν κανω γραμμωση.Σε καμια περιπτωση μην κανεις HIIT αν εχεις γυμνασει πιο πριν τα ποδια σου:shock::shock::shock:

deluxe
22-09-11, 02:19
Επειδη βαριεμαι να τρεχω μετα την προπονηση με τα βαρη 30-45 λεπτα, για αυτο κανω HIIT να τελειωνω πιο γρηγορα. Βασικα μου αρεσει και περισσοτερο. Το εχω δοκιμασει και μετα απο προπονηση ποδιων. Ταυλα ειναι!! :green:

Kazmaier
22-09-11, 12:27
Επειδη βαριεμαι να τρεχω μετα την προπονηση με τα βαρη 30-45 λεπτα, για αυτο κανω HIIT να τελειωνω πιο γρηγορα. Βασικα μου αρεσει και περισσοτερο. Το εχω δοκιμασει και μετα απο προπονηση ποδιων. Ταυλα ειναι!! :green:

μετα απο προπονηση ποδιων ειχες δυναμεις και για να κανεις hiit ? καλα στα ποδια τι ασκησεις κανεις ,μονο προσαγωγους στο γνωστο γυναικειο μηχανημα?

deluxe
22-09-11, 22:18
Σε προσκαλω να ερθεις μια ημερα να δεις την προπονηση που κανω.. Ξεκιναω με full squat και παω μεγιστο τα 80χ6 και μετα παω στην πρεσσα και παω μεγιστο 140χ10

Λιγα ειναι τα κιλα, παλαιοτερα εκανα παραπανω, απλα δε τα δουλευω τοσο πολυ..

xristosgaz
22-09-11, 23:08
Σε προσκαλω να ερθεις μια ημερα να δεις την προπονηση που κανω.. Ξεκιναω με full squat και παω μεγιστο τα 80χ6 και μετα παω στην πρεσσα και παω μεγιστο 140χ10

Λιγα ειναι τα κιλα, παλαιοτερα εκανα παραπανω, απλα δε τα δουλευω τοσο πολυ..

Τα χαιδευεις λιγο τα ποδαρακια η μου φαινεται;Δωστου να καταλαβει αμα μετα το τελος της προπονησης δεν πας σαν χεσμενος κατι κανεις λαθος...............

deluxe
22-09-11, 23:34
Για 70,5 κιλα που ειμαι, οντως τα χαϊδευω..

skevaras1998
02-06-12, 09:38
παιδες αυτο το προγραμμα βοηθαει για λιποδιαλιση?

kokolakis
02-06-12, 13:05
ναι φίλε, ανέβα πάνω και λίωσε....! :thumbup:
εγω κάνω 2λεπτα στο 9, 2 λεπτα στο 12 για κανα 20-30λεπτα στον διαδρομο, και οταν τρεχω εξω στην φυση :P οτι ρυθμο με βολέψει τότε και ανάλογα την διάθεση που έχω :)

Explicit7
24-06-13, 10:12
Kalimera pedia egw pisteuw to kalitero hiit programa ston diadromo einai to "5 lepta zestama sta 5-8km
kai meta arxizis 30 Deutera sta 16km 1.30 lepto sta 6km auto gia 10 fores ! kai sto telos 2-3 lepta apotherapia (3 fores tin evdomada xoris na exis kani vari ekini tin imera) akouw gnwmes ;)

*** Γραφε με ελληνικους χαρακτηρες, ειναι κανονας του φορουμ. Mods Team ***
-------------- Εργαλείο μετατροπής greeklish χαρακτήρες σε Ελληνικούς.--------------------- (http://services.innoetics.com/Greeklish/)


Καλημέρα παιδιά εγώ πιστεύω το καλύτερο hiit πρόγραμμα στον διάδρομο είναι το "5 λεπτά ζέσταμα στα 5-8km
και μετά αρχίζεις 30 Δευτερα στα 16km 1.30 λεπτό στα 6km αυτό για 10 φορες ! και στο τέλος 2-3 λεπτά αποθεραπεία (3 φορες την εβδομάδα χωρίς να εξής κάνει βάρη εκείνη την ημερα) ακούω γνώμες

ΠανοςΒ
24-06-13, 10:21
Ολα τα προγραμματα κατα την αποψη μου παυουν να ειναι καλα οταν συνηθιζονται. Οπότε καλο ειναι ν'αλλάζεις συχνα. Και φυσικά εξαρταται απο το επιπεδο της φυσικης καταστασης του καθένα.