PDA

Επιστροφή στο Forum : μειωση κιλων-αυξηση ογκου



tolis93
15-07-11, 13:51
καλησπερα.δεν ηθελα να ανοιξω θεμα αλλα ειναι λιγο περιπλοκη η περιπτωση μου.ειμαι 1,92 με 77 κιλα(ολοι θα πειτε λιγα κ συμφωνω)αυτο π μ κανει εντυπωση ειναι οτι οταν ημουν 81 κιλα δεν ειχα την ιδια μυικοτητα(εχω κ φωτος παρακατω(σε αυτη π ειμαι με τη γουνα μ ειμαι 81 κιλα:P στην αλλη 77).αυτο πως ακριβως γινεται?επισης θα ηθελα να παρω καποιο βαρος δηλαδη 3-4 κιλα αλλα τα θελω καθαρα.ο μεταβολισμος μου ειναι και λιγο τουρμπο δλδ το λιπος το εξαφανιζει για τη πλακα και χανω πολυ ευκολοτερα απο οτι παιρνω.(3 μερες εριξα τον υδατανθρακα 50 γρ κ στεγνωσα ας πουμε)
γυμναζομαι 6 φορες τη βδομαδα απο 1μισι με 2 ωρες(καθαρη γυμναστικη χωρις τα διαλειμματα) αεροβιο κανω 15-17 λεπτα(δε χρειαζομαι παραπανω ποτε δε χρειαστηκα)γυμναζω μια μυικη ομαδα καθε μερα(στηθος τρικεφαλα.ποδια.κοιλιακους.πλατη δικεφαλα.κοιλιακους.ωμους)
η διατροφη μου ειναι η εξης
1)250 μλ γαλα(πριν προπονηση)
2)4-6 ασπραδια 150 γρ γλυκοπατατα η 60 γρ βρωμη 4-6 ασπραδια
3)3-4 φρουτα(μηλα συνηθως κ πεπονι)200 γρ γιαουρτι(1 κουταλια τ γλυκου μελι οχι παντα)
4)κρεας απαχο(γαλοπουλα κοτοπουλο)200 γρ μαζι με πρασιναδα κ 100 γρ κοτατζ
η οσπρια(φασολια φακες)με 100 γρ κοτατζ και σαλατα η ψαρι 300γρ με 100 γρ κοτατζ κ πρασιναδα (συνηθως συνοδευονται κ απο 50 γρ μακαρονια η 50 γρ καλαμποκι βραστα κ τα 2)
5)αραβικη πιτα 2 φετες γαλοπουλα 1 φετα τυρι απαχο κιτρινο 200 γρ γιαουρτι 3 φρουτα
6)ιδιο με το 4ο (χωρις τα μακαρονια η το καλαμποκι)
7)200 γρ γιαουρτι

επισημαινω πως μεσα στη μερα θα τσιμπολογισω σιγουρα κ κατι ακομα αλλα σε μικρες ποσοτητες(λιγα δημιτριακα πχ κ τετοια)
ξεχασα να επισημανω πως ειμαι 18 χρονων.
τα ποσταρα ολα αυτα για να εχετε πληρη εικονα.οποιαδειποτε γνωμη ειναι δεκτη αρκει να βασιζεται καπου.ευχαριστω εκ των προτερων

terataki
15-07-11, 13:56
πια μειωση κιλων ρε φιλε :shock: κατσε φαε εισαι αδυνατουλης

tolis93
15-07-11, 13:57
πια μειωση κιλων ρε φιλε :shock: κατσε φαε εισαι αδυνατουλης
μα αυτο λεω.μειωθηκαν τα κιλα μ αυξηθηκε ο ογκος μ.να παρω 3-4 κιλα θελω οχι να χασω:)

terataki
15-07-11, 14:02
μα αυτο λεω.μειωθηκαν τα κιλα μ αυξηθηκε ο ογκος μ.να παρω 3-4 κιλα θελω οχι να χασω:)

δεν στοχευεις να παρεις 4κιλα γιατι αν στοχευεις τοσο δεν θα παρεις ουτα τα μισα...στοχευε για κατι παραπανω εισαι 15 κιλα κατω απτο υψος σου...

magavaTOUT
15-07-11, 16:02
το πρωι πινεις ενα μικρο ποτηρι γαλα και μετα πας για βαρη δλδ ?:unsure: φαε καναν υ/α να ισιωσεις!

Kaloutsikos
15-07-11, 16:23
Συμπληρώματα δεν χρησιμοποιείς?

Ρε παιδιά πως μπορείτε και κάνετε προπόνηση το πρωί,
σήμερα έκανα, και δεν πρόκειται να ξανακάνω. :green:

magavaTOUT
15-07-11, 16:27
εξαρταται απο το τι κανεις ολο το βραδυ ;)

thanasis76
15-07-11, 16:31
φιλε πρεπει να αυξησεις το καθαρο φαγητο σου!!!! πρεπει να παρεις κιλα, και για να παρεις κιλα χωρις φαγητο δεν γινετε...
το πρωι καλο θα ηταν να τρως πολλα περισσοτερα και να πηγαινεις πιο μετα για προπονηση...
και εκει που εχεις τα φρουτα βαλε φαγητο!!!!!
οσο πιο πολυ πρωτεινη τρως τοσο πιο πολλα κιλα θα παρεις μαζι με καλη γυμναστικη...

pepeismenos karga
15-07-11, 17:05
νατος ο τολης.......τωρα εχω καθαρη αποψη για τα 77 κιλα σου και για το 192 υψος σου...λοιπον.....αρχικα θα σου προτεινα 5-6 τηλεφωνα απο πιτσαριες-σουβλατζιδικα κρεπερυ για να τις εχεις στο νου σου...
σοβαρα ομως τωρα....εξηγησε μου το κομπλεξ με τα κιλα???οχι εσενα μονο μην παρεξηγηθω αλαλ οι μισοι θελουν να βαζουν μονο μυς......ουτε σπιθαμη λιπος,να ειναι και νατουραλ να τα εχουμε ολα δεν γινεται...ποσο μαλλον εσυ που εισαι ασχετα με την μυιοτητα σου που εχεις ή δεν εχεις ή θελεις να αποκτησεις εισαι 15 κιλα κατω απο το υψος σου..και ολο λιπος να ηταν παλι θα φενοσουν υπερβολικα λετπος..ειναι σαν να σου λεω εγω ειμαι 60 κιλα.....εχω δεν εχω λιπος ή μυς θα ειμαι λεπτος...
εαν δεν φτασεις τουλαχιστον,το τονιζω τουλαχιστον τα κιλα με το υψος σου μην περιμενεις προκοπη ιδααιτερη....δεν ειπα να ξογινεις στο λιπος μονο για να απαρεις κιλα......αλαλ οι ποσοτητες που τρως με βαση το μεταβολισμο που ισχυριζεσαι πως εχεις και με την προπονηση που κανεις ειναι αντιθετη με το αποτελεσμα που θεσ να επιτυχεις....
τωρα μου κανει γευμα με 4-6 ασπραδια και 60 γραμαμρια βρωμη και σε αλλο 250 μλ γαλα και πς για προπονηση???προσπαθησε αφου εχεις γρηγορο μεταβολισμο να αυξησεις σε ολα τα γευματα ποσοτητες πρωτεινης και λιπαρων πρωτα και επειτα υδατανθρακα...ας πομε στο γευμα με τα αυγα και τη βρωμη φαε τα 6 ολοκληρα μαζι με τα 60 γραμαμρια βρωμη[τυχαιο παραδειγμα]και στο πρωτο γευμα χωσε οτι βρεις γιαιτ ειναι πρωινο με γαλα μονο απορω πως δεν πεφτεις και κατω...
υ.γ.αυτα τα λεω με καλη προθεση ουτε γι ανα στην πω,ουτε τιποτα...απλα συμβουλες σου δινω επειδη θεωρω πως θες να βαλεις κιλα...

terataki
15-07-11, 17:09
νατος ο τολης.......τωρα εχω καθαρη αποψη για τα 77 κιλα σου και για το 192 υψος σου...λοιπον.....αρχικα θα σου προτεινα 5-6 τηλεφωνα απο πιτσαριες-σουβλατζιδικα κρεπερυ για να τις εχεις στο νου σου...
σοβαρα ομως τωρα....εξηγησε μου το κομπλεξ με τα κιλα???οχι εσενα μονο μην παρεξηγηθω αλαλ οι μισοι θελουν να βαζουν μονο μυς......ουτε σπιθαμη λιπος,να ειναι και νατουραλ να τα εχουμε ολα δεν γινεται...ποσο μαλλον εσυ που εισαι ασχετα με την μυιοτητα σου που εχεις ή δεν εχεις ή θελεις να αποκτησεις εισαι 15 κιλα κατω απο το υψος σου..και ολο λιπος να ηταν παλι θα φενοσουν υπερβολικα λετπος..ειναι σαν να σου λεω εγω ειμαι 60 κιλα.....εχω δεν εχω λιπος ή μυς θα ειμαι λεπτος...
εαν δεν φτασεις τουλαχιστον,το τονιζω τουλαχιστον τα κιλα με το υψος σου μην περιμενεις προκοπη ιδααιτερη....δεν ειπα να ξογινεις στο λιπος μονο για να απαρεις κιλα......αλαλ οι ποσοτητες που τρως με βαση το μεταβολισμο που ισχυριζεσαι πως εχεις και με την προπονηση που κανεις ειναι αντιθετη με το αποτελεσμα που θεσ να επιτυχεις....
τωρα μου κανει γευμα με 4-6 ασπραδια και 60 γραμαμρια βρωμη και σε αλλο 250 μλ γαλα και πς για προπονηση???προσπαθησε αφου εχεις γρηγορο μεταβολισμο να αυξησεις σε ολα τα γευματα ποσοτητες πρωτεινης και λιπαρων πρωτα και επειτα υδατανθρακα...ας πομε στο γευμα με τα αυγα και τη βρωμη φαε τα 6 ολοκληρα μαζι με τα 60 γραμαμρια βρωμη[τυχαιο παραδειγμα]και στο πρωτο γευμα χωσε οτι βρεις γιαιτ ειναι πρωινο με γαλα μονο απορω πως δεν πεφτεις και κατω...
υ.γ.αυτα τα λεω με καλη προθεση ουτε γι ανα στην πω,ουτε τιποτα...απλα συμβουλες σου δινω επειδη θεωρω πως θες να βαλεις κιλα...

:thumbup: κατι ξερει

jimmy007
15-07-11, 17:10
νατος ο τολης.......τωρα εχω καθαρη αποψη για τα 77 κιλα σου και για το 192 υψος σου...λοιπον.....αρχικα θα σου προτεινα 5-6 τηλεφωνα απο πιτσαριες-σουβλατζιδικα κρεπερυ για να τις εχεις στο νου σου...
σοβαρα ομως τωρα....εξηγησε μου το κομπλεξ με τα κιλα???οχι εσενα μονο μην παρεξηγηθω αλαλ οι μισοι θελουν να βαζουν μονο μυς......ουτε σπιθαμη λιπος,να ειναι και νατουραλ να τα εχουμε ολα δεν γινεται...ποσο μαλλον εσυ που εισαι ασχετα με την μυιοτητα σου που εχεις ή δεν εχεις ή θελεις να αποκτησεις εισαι 15 κιλα κατω απο το υψος σου..και ολο λιπος να ηταν παλι θα φενοσουν υπερβολικα λετπος..ειναι σαν να σου λεω εγω ειμαι 60 κιλα.....εχω δεν εχω λιπος ή μυς θα ειμαι λεπτος...
εαν δεν φτασεις τουλαχιστον,το τονιζω τουλαχιστον τα κιλα με το υψος σου μην περιμενεις προκοπη ιδααιτερη....δεν ειπα να ξογινεις στο λιπος μονο για να απαρεις κιλα......αλαλ οι ποσοτητες που τρως με βαση το μεταβολισμο που ισχυριζεσαι πως εχεις και με την προπονηση που κανεις ειναι αντιθετη με το αποτελεσμα που θεσ να επιτυχεις....
τωρα μου κανει γευμα με 4-6 ασπραδια και 60 γραμαμρια βρωμη και σε αλλο 250 μλ γαλα και πς για προπονηση???προσπαθησε αφου εχεις γρηγορο μεταβολισμο να αυξησεις σε ολα τα γευματα ποσοτητες πρωτεινης και λιπαρων πρωτα και επειτα υδατανθρακα...ας πομε στο γευμα με τα αυγα και τη βρωμη φαε τα 6 ολοκληρα μαζι με τα 60 γραμαμρια βρωμη[τυχαιο παραδειγμα]και στο πρωτο γευμα χωσε οτι βρεις γιαιτ ειναι πρωινο με γαλα μονο απορω πως δεν πεφτεις και κατω...
υ.γ.αυτα τα λεω με καλη προθεση ουτε γι ανα στην πω,ουτε τιποτα...απλα συμβουλες σου δινω επειδη θεωρω πως θες να βαλεις κιλα...

:thumbup::toast:

ska
15-07-11, 17:33
προσπαθησε αφου εχεις γρηγορο μεταβολισμο να αυξησεις σε ολα τα γευματα ποσοτητες πρωτεινης και λιπαρων πρωτα και επειτα υδατανθρακα...

Συμφωνω σε ολα pepeismene,μονο σε αυτο το σημειο θελω να σε ρωτησω κατι.Βλεπω οτι πολλοι προτεινουν να κρατας σταθερα 2γρ πρωτεινης για καθε κιλο σου και 1γ λιπος για καθε κιλο σου και απο εκει και περα να αυξανεις τον υδατανθρακα οταν θες να προσθεσεις θερμιδες.Εσυ θεωρεις οτι ειναι πιο σωστο να αυξανονται σταδιακα τα λιπαρα και οχι ο υδατανθρακας σε μια υπερθερμιδικη?

pepeismenos karga
15-07-11, 18:11
το τι θεωρω εγω σωστο με το πιανει τον καθενα δεν το γνωριζω...σιγουρα σε μαι υπερθερμιδικη διατροφη καλο ειναι να υπορχουν αφθονα ολα τ αμακροσυστατικα..απλα αναλογα με το μεταβολισμο του καθενος κανονιζει ή καθοριζει πεστο οπως θεσ τη ποσοτητα υδατανθρακων που χρειαζεται...
εγω τρωω 400 γρ πρωτεινης 120 γρ λιπαρων και μπορει εμεσα 100 γρ υδατανθρακων...γενικα ο υδατανθρακας ειναι ο λιοτερο αναγκαιος απο τα 3 μακροσυστατικα...αλαλ ειναι χρησιμος σας πηγη ενεργειας[μονο για αυτο,επομενως η θα χρησιμοποιηθει ή θα γινει γλυκογονο ή λιπος]το ποσο χρειαζεται ο καθενας το καθοριζει αναλογα στοχους,μεταβολισμο,ηλικια,δραστηριοτητα και τετια...
εγω στο γευμα τρωω 50 γρ πρωτεινη 15 γρ λιπαρων και υδ απο 5 μεχρι 20 γραμαμρια αναλογα εαν τρωω σνιτσελ,ξηροκαρπια,χορταρικα....και ειαμαι μια χαρα....θεωρω πως βαζω μυς αφου τρωω υπεραρκετη πρωτεινη...γενικα εαν τρως πολλους υδατανθρακες δεν θες τοση πρωτεινη ...εαν δεν τρως μπορεις να εχεις περισσοτερη...
θα σου προτεινα στη τυχει σε καθε γευμα σου να τρως 30-40 γρ πρωτεινης 15-20 γρ λιπαρων και 25-50 γραμμαρια υδατανθρακων...πεξε με καποια απο αυτα τα ποσσοτα και εαν δεις οτι λιπωνεις η θολωνεις μειωνεις αλλιως εαν δεν βαζεις αυξανεις..δεν ξερω μια βαση σου δινω...παντως γενικα το βαρος σε πρωτεινη επι 3 και το βαρος σε λιπος χ1 ειναι κανονας για χασιμου λιπους...αμα κανεις ομως το βαρος σου επι 2 σε λιπος...τοτε θα βαζεις λογικα...αλαλ ολα αυτα ειναι τυχαια...

pepeismenos karga
15-07-11, 19:16
http://www.jissn.com/content/1/2/7
http://tnation.t-nation.com/free_online_forum/sports_body_training_performance_bodybuilding/bodybuilding_on_the_anabolic_diet

παραθετω 2 λινκς και θα ηθελα οσοι μποορουν να τα διαβασουν γι ανα καταλβουν καλυτεροι τι χρειαζεται καθε οργανισμος γι ανα βαλλει μυς...
το πρωτο λινκ αναφερεται στις κετονες και στους υδατανθρακες σε σχεση με τη ινσουλινη και το εαν βαζει κιλα καπιος μυς ή λίπος αναλογα με τη διατροφη
και το δευτερο ειναι ενας προπονητης που αναφερει τι χρειαζεται ο μυς για να μεγαλωσει απο θεμα διατροφης...οσοι μπορουν καλο κανει να διαβασον ειδικα το δευτερο...

tolis93
15-07-11, 23:50
το πρωι πινεις ενα μικρο ποτηρι γαλα και μετα πας για βαρη δλδ ?:unsure: φαε καναν υ/α να ισιωσεις!
απλα για να φαω πριν τη προπονηση πρεπει να σηκωθω απο τις 7 για να τη παλεψω.το χειμωνα κανω απογευμα γυμναστικη κ δν υπαρχει τετοιο θεμα

tolis93
15-07-11, 23:55
http://www.jissn.com/content/1/2/7
http://tnation.t-nation.com/free_online_forum/sports_body_training_performance_bodybuilding/bodybuilding_on_the_anabolic_diet

παραθετω 2 λινκς και θα ηθελα οσοι μποορουν να τα διαβασουν γι ανα καταλβουν καλυτεροι τι χρειαζεται καθε οργανισμος γι ανα βαλλει μυς...
το πρωτο λινκ αναφερεται στις κετονες και στους υδατανθρακες σε σχεση με τη ινσουλινη και το εαν βαζει κιλα καπιος μυς ή λίπος αναλογα με τη διατροφη
και το δευτερο ειναι ενας προπονητης που αναφερει τι χρειαζεται ο μυς για να μεγαλωσει απο θεμα διατροφης...οσοι μπορουν καλο κανει να διαβασον ειδικα το δευτερο...
ευχαριστω για ολα τα παραπανω που εγραψες.ηδη αρχισα να αυξανω υδατανθρακες παιζω καπου στους 270 290 απο 240-250 δεν εχω τοσο κολλημα να παρω λιπος το ξερω πως για να παρω σε μυες θα παρω κ λιπος.το λιπος ερχεται κ φευγει το ξερω απο πρωτο χερι(105 κιλα ημουν) απλα δε θελω να παρω πολυ λιπος αυτο ειναι ολο.τωρα στο θεμα φρουτων συμφωνω πως κατι πρεπει να γινει οκ τα γουσταρω αλλα πρεπει να αντικατασταθουν.εχεις να προτυνεις κατι?btw ευχαριστω κ για τα λινκ π ποσταρες μωλις τα διαβαζω

tolis93
15-07-11, 23:57
Συμπληρώματα δεν χρησιμοποιείς?

Ρε παιδιά πως μπορείτε και κάνετε προπόνηση το πρωί,
σήμερα έκανα, και δεν πρόκειται να ξανακάνω. :green:

συμπληρωματα θεωρω πως ειμαι καπως μικρουλης ακομα και οτι δε χρειαζονται μπορω να τη βγαλω κ με καθαρο φαγητο(αν κ τρελενομαι οταν ακουω πρωτεινες με κατι γευσεις cookies and cream caramel choco κτλπ αλλα δν ειναι θεμα η γευση αλλα η δουλεια π κανουν) τωρα αν χρειαστω καποια στιγμη π αυτο θα το δω στη ποροια λογικα.θα παρω κ εγω το κατι τις μου
edit:οσο για το πως βγαινει το πρωι η προπονα καποιες μερες το αναρωτιεμαι κ εγω.ειδικα αυτη η μαμημενη η αεροβια 15 με 17 λεπτα τη μερα δε.απαλευτη δε.τη βαριεμαι κιολας

amateur666
16-07-11, 00:42
εξαρταται απο το τι κανεις ολο το βραδυ ;)

μμμμμ...νυχτερινη αεροβιααα????..μηπως :green: :P :P :P

περα απο τ πλακα ειναι κ θεμα συνηθειασ..τ οργανισμου.

Kaloutsikos
16-07-11, 01:58
συμπληρωματα θεωρω πως ειμαι καπως μικρουλης ακομα και οτι δε χρειαζονται μπορω να τη βγαλω κ με καθαρο φαγητο(αν κ τρελενομαι οταν ακουω πρωτεινες με κατι γευσεις cookies and cream caramel choco κτλπ αλλα δν ειναι θεμα η γευση αλλα η δουλεια π κανουν) τωρα αν χρειαστω καποια στιγμη π αυτο θα το δω στη ποροια λογικα.θα παρω κ εγω το κατι τις μου
edit:οσο για το πως βγαινει το πρωι η προπονα καποιες μερες το αναρωτιεμαι κ εγω.ειδικα αυτη η μαμημενη η αεροβια 15 με 17 λεπτα τη μερα δε.απαλευτη δε.τη βαριεμαι κιολας

:thumbup:

jGod
16-07-11, 02:05
πριν καποια χρονια αν διαβαζα οσα λεει ο πεπεισμενος..μαλλον θα τον εκραζα αν οχι σιγουρα!υστερα απο πολυ πειραματισμο ειδα οτι δυστηχως πανω μου ο υδατανθρακας που δινει πολλα νερα και λιπος..τπτ παραπανω..σιγουρα και αντοχη στην δυναμη στην προπονηση!ενω μια διατροφη κετοσης μου δινει επισης δυναμη πολλη ενεργεια...και με στεγνωνει οσο τιποτε αλλο!βεβαια εγω αποσο εχω κτλβει εχω μεγαλη ευαισθησια στην ινσουλινη ισως σε αλλους δεν λειτουργει ο υδατανθρακας τοσο αρνητικα!

tolis93
16-07-11, 21:32
παιδες καμια προταση extra?ποσο να παω θερμιδες η καποιες τροφες π θα πρεπε να τρωω? σημερα κουβαλισα μακαρονια με γαλοπουλα στη παραλια κ το γουσταρα:P:P

sadistic
16-07-11, 21:41
πριν καποια χρονια αν διαβαζα οσα λεει ο πεπεισμενος..μαλλον θα τον εκραζα αν οχι σιγουρα!υστερα απο πολυ πειραματισμο ειδα οτι δυστηχως πανω μου ο υδατανθρακας που δινει πολλα νερα και λιπος..τπτ παραπανω..σιγουρα και αντοχη στην δυναμη στην προπονηση!ενω μια διατροφη κετοσης μου δινει επισης δυναμη πολλη ενεργεια...και με στεγνωνει οσο τιποτε αλλο!και σε μενα ετσι ακριβως δουλευει.

terataki
16-07-11, 21:45
πριν καποια χρονια αν διαβαζα οσα λεει ο πεπεισμενος..μαλλον θα τον εκραζα αν οχι σιγουρα!υστερα απο πολυ πειραματισμο ειδα οτι δυστηχως πανω μου ο υδατανθρακας που δινει πολλα νερα και λιπος..τπτ παραπανω..σιγουρα και αντοχη στην δυναμη στην προπονηση!ενω μια διατροφη κετοσης μου δινει επισης δυναμη πολλη ενεργεια...και με στεγνωνει οσο τιποτε αλλο!βεβαια εγω αποσο εχω κτλβει εχω μεγαλη ευαισθησια στην ινσουλινη ισως σε αλλους δεν λειτουργει ο υδατανθρακας τοσο αρνητικα!

μια απτα ιδια και εδω :green:
αλλα φιλε μου αν δεν φας υπερθερμιδικα μην περιμενεις να δεις τους μυς να μεγαλωνουν...πρεπει να κανουμε υποχωρησεις,εμενα ο υδατανθρακας με θολωνει απιστευτα μολις τον κοψω για 2-3 μερες καθαριζω τελειως...ετσι ειναι

Giannistzn
16-07-11, 21:45
Τολη, εχω την εντυπωση οτι ειναι ελλειπης σε λιπαρα η διατροφη σου.. Εαν βαλεις ταχινι, ξηροκαρπια, και λαδακι θα δεις για ποτε θα ανεβουν οι θερμιδες και θα παρεις. Το πρωι βαζε και κανενα κροκο, γιατι μονο ασπραδια?

Spyrous
16-07-11, 21:46
και σε μενα ετσι ακριβως δουλευει.

Ρε παιδια τι λεμε τωρα ο υδατανθρακας σε φουσκωνει πως το λενε σε βαζει νερα,κιλα, θολωνεις λογικο ειναι με την αεροβια ξεφουσκονεις στους περισσοτερους ετσι ειναι οπως και σε μενα... σορρυ για το οφ
Τολι φαε ρε φιλε οσο πιο κα8αρα μπορεις και 8α ερ8ουνε ολα με την σειρα τους απλως μεσα στις 2-3βδομαδες φαε και απο ενα βρωμικο[3πιτσες] Ευκολα μπαινουν δυσκολα βγαινουν!!!

terataki
16-07-11, 21:53
Ρε παιδια τι λεμε τωρα ο υδατανθρακας σε φουσκωνει πως το λενε σε βαζει νερα,κιλα, θολωνεις λογικο ειναι με την αεροβια ξεφουσκονεις στους περισσοτερους ετσι ειναι οπως και σε μενα... σορρυ για το οφ
Τολι φαε ρε φιλε οσο πιο κα8αρα μπορεις και 8α ερ8ουνε ολα με την σειρα τους απλως μεσα στις 2-3βδομαδες φαε και απο ενα βρωμικο[3πιτσες] Ευκολα μπαινουν δυσκολα βγαινουν!!!

ο υδατανθρακας επισης δεν θολωνει αν δεν πινεται νερο,να χετε και αυτο υποψην σας :green:

tolis93
16-07-11, 21:53
Τολη, εχω την εντυπωση οτι ειναι ελλειπης σε λιπαρα η διατροφη σου.. Εαν βαλεις ταχινι, ξηροκαρπια, και λαδακι θα δεις για ποτε θα ανεβουν οι θερμιδες και θα παρεις. Το πρωι βαζε και κανενα κροκο, γιατι μονο ασπραδια?

ξερω πως δε κανει πανω απο 2-3 κροκους τη βδομαδα γιαυτο.πλεον τρωω φυστικοβουτηρο γιατι οντως τα λιπαρα π επαιρνα ηταν ελαχιστα.λιγο ελαιολαδο στο φαγητο το μεσημερι ελαχιστο δλδ 1 κουταλια τ γλυκου(δε το μπορω βασικα) και οτι ειχαν οι τροφες εκ φυσεως.ταχινι ειναι καλη επιλογη γενικα?

tolis93
16-07-11, 21:55
Ρε παιδια τι λεμε τωρα ο υδατανθρακας σε φουσκωνει πως το λενε σε βαζει νερα,κιλα, θολωνεις λογικο ειναι με την αεροβια ξεφουσκονεις στους περισσοτερους ετσι ειναι οπως και σε μενα... σορρυ για το οφ
Τολι φαε ρε φιλε οσο πιο κα8αρα μπορεις και 8α ερ8ουνε ολα με την σειρα τους απλως μεσα στις 2-3βδομαδες φαε και απο ενα βρωμικο[3πιτσες] Ευκολα μπαινουν δυσκολα βγαινουν!!!

ολα στο θεμα μας ειναι πιστεψε με:) κ σε εμενα ο υδατανθρακας λειτουργει καπως ετσι αλλα δε με θολωνει πολυ.παντως με το π τον μειωσω σταφιδα τελειως στεγνωσα

Spyrous
16-07-11, 22:04
ολα στο θεμα μας ειναι πιστεψε με:) κ σε εμενα ο υδατανθρακας λειτουργει καπως ετσι αλλα δε με θολωνει πολυ.παντως με το π τον μειωσω σταφιδα τελειως στεγνωσα

Kαι εγω ετρωγα κα8ε φορα 250γρ σταφιδα δηλαδη ολο το σακουλακι τραβουσανε και γαλα ασε ξεφευγε αλλα γουσταρα τρελα τωρα δεν εχουμε εδω και 1 βδομαδα και κα8αρισα μαχ επισης το κοτταζε απο λι%#@ ;) 200γρ με εχει κανει τρομερη δουλεια καμια διαφορα με το γαλα που επεινα ...ο υδαταν8ρακας πολυ απλα ειναι πριν την γυμναστικη για energy τουλαχιστον σε μενα ετσι ειναι και μετα την προπονιση τον χερεταω:welcome::welcome: οτι υδατανρ8ακα 8α παρω ειναι απο αυγα και τα αμυγδαλα μου κατα τις 1:30 το βραδακι αλλα το κοττατζ :bowdown::bowdown:

pepeismenos karga
16-07-11, 22:09
ρε παιδια το πως λειτουργει ο υδατανθρακας σε καθε σωμα ειναι ξεχωριστος...σε γενικες γραμμες παντα θολωνει,γεμιζει γλυκογονο κραταει νερα..κυριως αυτα....σιγουρα ομως δινει και ενεργεια και χρησιμοποιουμε αυτον αντι να χρησιμοποιουμε την πρωτεινη ως πηγη ενεργειας[αυτη τη θελουμε για την αναδομηση των μυων]
το θεμα δεν ειναι το θολωμα σιγα...εγω και τωρα που δεν τρωω θολος θεωρουμαι αφου εχω λιπος που καλυπτει τη μυικοτητα μου....το θεμα ειναι οτι σε πολλλους κανει μεγαλα σκαμπανεβασματα στην ινσουλινη και αυτο εχει επιπτωσεις...δεν εχεις σταθερη διαθεση,σταθερη δυναμη ενεργεια...[μην ξεχναμε ειναι κυρια αιτια του διαβητη και των βουλιμικων]...
αλλος τρωει και ουτε καν θολωνει[ειδικα αυτοι που εχουν πολοι γρηγορο μεταβολισμο θελουν οπωςδηποτε υδατνθρακα]αλλος τρωει και γεμιζει νερα...εγω οτνα τρωω μετρια ποσοτητα με πιανει υπνηλια αμεσως....και εκτος αυτου με πιανει και βουλιμικα συνδρομα...για να μην μιλησω γιατ ην κατακρατηση νερων που ειναι απο αλλο πλανητη...εγω περσυ που εκανα την αναμπολικ ντιετ και την κυριακη εκανα υδατανθρακωση και καλα με αρκετα τσιτ μεν εβαζα απο 6-10 κιλα!!σε 1 μερα...
δεν ειμαστε το ιδιο ολοι....αλαλ το σιγουρο ειναι οτι ο υδατνθρακας χρησιμευει μονο σαν πηγη ενεργειας[και στο μεταβολισμο εχει επιπτωση και σ εκαποιες ορμονες μεν εν μεσω της ινσουλινη]...πουθενα αλλου......ειναι απλα αντικειμενικο αυτο....αλλα ο καθενας εχει διαφορετικη αντιμετωπιση σε αυτον...οι ενδομορφοι αμα φανε 500 γρ καθε μερα καθε μερα θα βαζουν ενα κιλο...ο εκτομορφος εαν δεν φαει τοσα καθε μερα θα χανει ενα κιλο....κοιταχτε τι ταιριαζει στο καθενα και πραξτε αναλογως...
εγω παντως με βλεπω να κανω κινημα κετωσης .....και σε ογκο και σε γραμμωση μια ειναι η λυσις...ΚΕΤΩΣΗΣ...χεεχχεχεχεε

terataki
16-07-11, 22:09
Kαι εγω ετρωγα κα8ε φορα 250γρ σταφιδα δηλαδη ολο το σακουλακι τραβουσανε και γαλα ασε ξεφευγε αλλα γουσταρα τρελα τωρα δεν εχουμε εδω και 1 βδομαδα και κα8αρισα μαχ επισης το κοτταζε απο λι%#@ ;) 200γρ με εχει κανει τρομερη δουλεια καμια διαφορα με το γαλα που επεινα ...ο υδαταν8ρακας πολυ απλα ειναι πριν την γυμναστικη για energy τουλαχιστον σε μενα ετσι ειναι και μετα την προπονιση τον χερεταω:welcome::welcome: οτι υδατανρ8ακα 8α παρω ειναι απο αυγα κοτοπουλο και τα αμυγδαλα μου κατα τις 1:30 το βραδακι αλλα το κοττατζ :bowdown::bowdown:

εχει υδατανθρακα το κοτοπουλο? :unsure:

Spyrous
16-07-11, 22:18
εχει υδατανθρακα το κοτοπουλο? :unsure:

:chinese::chinese: ειπα εγω τετιο πραγμα?:shock::shock:

terataki
16-07-11, 22:20
:chinese::chinese: ειπα εγω τετιο πραγμα?:shock::shock:

δες τι εγραψες,δεν ξερεις τι γραφεις? :green:
α ωραια...τωρα εκανες εντιτ και το σβησες αχαχαχαχαχ

Spyrous
16-07-11, 22:22
δες τι εγραψες,δεν ξερεις τι γραφεις? :green:
α ωραια...τωρα εκανες εντιτ και το σβησες αχαχαχαχαχ

Μπα εγω δεν εγραψα κατι τετιο μπορεις να το ξαναδεις εσυ το εκανε fake για να δηιμιουργησεις σκηνικο:):)

terataki
16-07-11, 22:25
Μπα εγω δεν εγραψα κατι τετιο μπορεις να το ξαναδεις εσυ το εκανε fake για να δηιμιουργησεις σκηνικο:):)

οτι νομιζεις φιλε μου...παντως μην τρως κοτοπουλο γιατι αυτο που περνεις και εχει υδατανθρακα θα σε θολωσει
τωρα το ειδα και το αλλο...εχεις γραψει και αυγα..ω ρε μανααααα

Spyrous
16-07-11, 22:27
οτι νομιζεις φιλε μου...παντως μην τρως κοτοπουλο γιατι αυτο που περνεις και εχει υδατανθρακα θα σε θολωσει

Για αστειατορας καλος εισαι:thumbup:

giannis64
16-07-11, 22:36
Kαι εγω ετρωγα κα8ε φορα 250γρ σταφιδα δηλαδη ολο το σακουλακι τραβουσανε και γαλα ασε ξεφευγε αλλα γουσταρα τρελα τωρα δεν εχουμε εδω και 1 βδομαδα και κα8αρισα μαχ επισης το κοτταζε απο λι%#@ ;) 200γρ με εχει κανει τρομερη δουλεια καμια διαφορα με το γαλα που επεινα ...ο υδαταν8ρακας πολυ απλα ειναι πριν την γυμναστικη για energy τουλαχιστον σε μενα ετσι ειναι και μετα την προπονιση τον χερεταω:welcome::welcome: οτι υδατανρ8ακα 8α παρω ειναι απο αυγα κοτοπουλο και τα αμυγδαλα μου κατα τις 1:30 το βραδακι αλλα το κοττατζ :bowdown::bowdown:
:bowdown::bowdown:


Μπα εγω δεν εγραψα κατι τετιο μπορεις να το ξαναδεις εσυ το εκανε fake για να δηιμιουργησεις σκηνικο:):)

εδω εισαι λαθος. αυτο ειναο το πρωτο σου ποστ. ειναι καλυτερα να λεμε που και που οτι γραψαμε κατι λαθος.

tolis93
17-07-11, 00:11
ρε παιδια το πως λειτουργει ο υδατανθρακας σε καθε σωμα ειναι ξεχωριστος...σε γενικες γραμμες παντα θολωνει,γεμιζει γλυκογονο κραταει νερα..κυριως αυτα....σιγουρα ομως δινει και ενεργεια και χρησιμοποιουμε αυτον αντι να χρησιμοποιουμε την πρωτεινη ως πηγη ενεργειας[αυτη τη θελουμε για την αναδομηση των μυων]
το θεμα δεν ειναι το θολωμα σιγα...εγω και τωρα που δεν τρωω θολος θεωρουμαι αφου εχω λιπος που καλυπτει τη μυικοτητα μου....το θεμα ειναι οτι σε πολλλους κανει μεγαλα σκαμπανεβασματα στην ινσουλινη και αυτο εχει επιπτωσεις...δεν εχεις σταθερη διαθεση,σταθερη δυναμη ενεργεια...[μην ξεχναμε ειναι κυρια αιτια του διαβητη και των βουλιμικων]...
αλλος τρωει και ουτε καν θολωνει[ειδικα αυτοι που εχουν πολοι γρηγορο μεταβολισμο θελουν οπωςδηποτε υδατνθρακα]αλλος τρωει και γεμιζει νερα...εγω οτνα τρωω μετρια ποσοτητα με πιανει υπνηλια αμεσως....και εκτος αυτου με πιανει και βουλιμικα συνδρομα...για να μην μιλησω γιατ ην κατακρατηση νερων που ειναι απο αλλο πλανητη...εγω περσυ που εκανα την αναμπολικ ντιετ και την κυριακη εκανα υδατανθρακωση και καλα με αρκετα τσιτ μεν εβαζα απο 6-10 κιλα!!σε 1 μερα...
δεν ειμαστε το ιδιο ολοι....αλαλ το σιγουρο ειναι οτι ο υδατνθρακας χρησιμευει μονο σαν πηγη ενεργειας[και στο μεταβολισμο εχει επιπτωση και σ εκαποιες ορμονες μεν εν μεσω της ινσουλινη]...πουθενα αλλου......ειναι απλα αντικειμενικο αυτο....αλλα ο καθενας εχει διαφορετικη αντιμετωπιση σε αυτον...οι ενδομορφοι αμα φανε 500 γρ καθε μερα καθε μερα θα βαζουν ενα κιλο...ο εκτομορφος εαν δεν φαει τοσα καθε μερα θα χανει ενα κιλο....κοιταχτε τι ταιριαζει στο καθενα και πραξτε αναλογως...
εγω παντως με βλεπω να κανω κινημα κετωσης .....και σε ογκο και σε γραμμωση μια ειναι η λυσις...ΚΕΤΩΣΗΣ...χεεχχεχεχεε

εμενα η μειωση υδατανθρακα μεχρι κ ελαχιστα με πεθαινει.αλλα μια κετο καποια στιγμη τη θελω να τη κανω να πειραματηστω κιολας στη τελικη π λεμε.μ χει κινησει το ενδιαφερον αυτο το πρωτεινες λιπαρα κυριως.αληθεια πως μπορει να καταλαβει κανεις αν ειναι ενδομορφος η εκτομορφος?εννοω αν υπαρχει κ καποιο τεστ κτλπ κ οχι μονο απο παρατηρησεις

the_trooper
17-07-11, 00:14
εγω παντως με βλεπω να κανω κινημα κετωσης .....και σε ογκο και σε γραμμωση μια ειναι η λυσις...ΚΕΤΩΣΗΣ...χεεχχεχεχεε

Πάνω σ' αυτο (και σόρρυ Τόλη που σου ψιλοχαλάω το τόπικ), πόσο "εφικτός" είναι ο όγκος με διατροφή κέτωσης; Σκέφτομαι να το εφαρμόσω σιγά σιγά επειδή το καλοκαίρι δεν τραβιέται ο υδατάνθρακας, τρώω και ιδρώνω!! Τώρα παίζω περίπου στις 3.300, αν αντικαταστήσω σταδιακά τον υδατάνθρακα με λιπαρά και μπω σε υπερθερμιδική κέτωση θα έχω αποτέλεσμα;

tolis93
17-07-11, 00:29
Μια ακομη ερώτηση. Τις τελευταίες.2_3 μέρες εχω παρατηρήσει πως πεινάω συνέχεια ενώ τρώω ίδιες ποσότητες κ θερμιδες μπορεί να μου αιτιολόγησει κάποιος γιατί γίνεται αυτό???

sTeLaKoS
17-07-11, 00:31
αληθεια πως μπορει να καταλαβει κανεις αν ειναι ενδομορφος η εκτομορφος?εννοω αν υπαρχει κ καποιο τεστ κτλπ κ οχι μονο απο παρατηρησεις

Τσέκαρε το αρθράκι ;)

Σωματότυποι (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?308-%CE%A3%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B9)

tolis93
17-07-11, 00:36
Τσέκαρε το αρθράκι ;)

Σωματότυποι (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?308-%CE%A3%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%CE%B9)

Είμαι λίγο εκτομορφια η μ φενεται :-)?

tolis93
17-07-11, 16:06
Μια ακομη ερώτηση. Τις τελευταίες.2_3 μέρες εχω παρατηρήσει πως πεινάω συνέχεια ενώ τρώω ίδιες ποσότητες κ θερμιδες μπορεί να μου αιτιολόγησει κάποιος γιατί γίνεται αυτό???
για αυτο εδω καμια απαντηση ρ παιδια??????????

pepeismenos karga
17-07-11, 16:21
επειδη πεινας σημαινει οτι καις και πολλες ,χρειαζεσαι περισσοτερες...δεν τρως τροφρες που φερνουν κορεσμο....δεν μπορω να το αιτιολογησω παντως....εαν πεινας αυξησε κιαλλο θερμιδες...και αν ξερεις οτι και τα λιπαρα φερνουν μεγαλυτερο κορεσμο απο τους υδατανθρακες...

οσον αφορα αυτο που ειπε ο τρουπερ...γιανα βαλεις ογκο στη κετωση πρπει να εχεις αρκετα εναπομειναντα αποθεματα ενεργειας απο τις τροφες που τρως....θερμιδικο πλεονασμα δηλαδη...σδτην κετωση για ογκο θες πολυ περισσοτερη πρωτεινη καθως θα καις καποια στην προπονηση[αφου δνε τρως υδατανθρακες]....εγω θα προτεινα ας πουμε στη κετωση 4γρ πρ ανα κιλο και 1-2 γρ λιπαρων ανα κιλο...και οτι υδατνθρακα περνεις απο σαλατες και λοιπα..εαν βαζεις πολυ μειωνεις 10%απο πρωτεινες'η\και λιπαρα και βλεπεις... εαν οχι αυξανεις αναλογα παλι....απαλ θεωρω πως πρπει να εχεις περισσεια πρωτεινη για να μην ανακοπτεις τη διαδικασια της πρωτεινοσυνθεσης επειδη θα χρησιμοποιεις τη πρωτεινη και σαν ενεργεια...
κατι τελευταιο η αναμπολικ ντιετ προτεινει παρα πολλα λιπρα μετρια πρωτεινη και ελαχιστους υδατανθρακες...εκει δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να βαλεις μυς....γιατι εαν τυχον καις καποια απο την πρωτεινη σου[δεν ξερω εαν μπορει αυτο να γινει εαν εχεις υπερπληθωρα λιπαρων]τοτε με μετρια πρωτεινη θα ειναι δυσκολο..εγω περσυ που την εκανα ετρωγα και πολυ πρωτεινη και πολλα λιπαρα και παρα εβαζα κιλα..επειδη ειχα υπερπληθωρα ενεργειας και εβαζα και λιπος...θα προτεινα γενικα πολυ πρωτεινη και μετρια λιπαρα...

tolis93
17-07-11, 16:32
επειδη πεινας σημαινει οτι καις και πολλες ,χρειαζεσαι περισσοτερες...δεν τρως τροφρες που φερνουν κορεσμο....δεν μπορω να το αιτιολογησω παντως....εαν πεινας αυξησε κιαλλο θερμιδες...και αν ξερεις οτι και τα λιπαρα φερνουν μεγαλυτερο κορεσμο απο τους υδατανθρακες...

οσον αφορα αυτο που ειπε ο τρουπερ...γιανα βαλεις ογκο στη κετωση πρπει να εχεις αρκετα εναπομειναντα αποθεματα ενεργειας απο τις τροφες που τρως....θερμιδικο πλεονασμα δηλαδη...σδτην κετωση για ογκο θες πολυ περισσοτερη πρωτεινη καθως θα καις καποια στην προπονηση[αφου δνε τρως υδατανθρακες]....εγω θα προτεινα ας πουμε στη κετωση 4γρ πρ ανα κιλο και 1-2 γρ λιπαρων ανα κιλο...και οτι υδατνθρακα περνεις απο σαλατες και λοιπα..εαν βαζεις πολυ μειωνεις 10%απο πρωτεινες'η\και λιπαρα και βλεπεις... εαν οχι αυξανεις αναλογα παλι....απαλ θεωρω πως πρπει να εχεις περισσεια πρωτεινη για να μην ανακοπτεις τη διαδικασια της πρωτεινοσυνθεσης επειδη θα χρησιμοποιεις τη πρωτεινη και σαν ενεργεια...
κατι τελευταιο η αναμπολικ ντιετ προτεινει παρα πολλα λιπρα μετρια πρωτεινη και ελαχιστους υδατανθρακες...εκει δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να βαλεις μυς....γιατι εαν τυχον καις καποια απο την πρωτεινη σου[δεν ξερω εαν μπορει αυτο να γινει εαν εχεις υπερπληθωρα λιπαρων]τοτε με μετρια πρωτεινη θα ειναι δυσκολο..εγω περσυ που την εκανα ετρωγα και πολυ πρωτεινη και πολλα λιπαρα και παρα εβαζα κιλα..επειδη ειχα υπερπληθωρα ενεργειας και εβαζα και λιπος...θα προτεινα γενικα πολυ πρωτεινη και μετρια λιπαρα...

ευχαριστω να σαι καλα.τωρα για κετο δε νομιζω να κανω ακομα κατι.για την ωρα κανω κατι σαν κετο δλδ αυξανω λιπαρα μειωνω υδατανθρακα.δλδ απο εκει π επαιζα 250 γρ υδατανθρακα παιζω στα 200 κ λιπαρα απο εκει π ημουν 10 παιζω στα 35.τα υπολοιπα πρωτεινες.το κανω μερα παρα μερα αυτο κ η αληθεια ειναι πως πηρα μισο κιλο χωρις να δω το ελαχιστο θολωμα πανω μ.μεγαλωσε το στηθος μ ελαφρως(μιλαμε για χιλιοστα νταξει) παντως ετσι βλεπω βελτιωση.
μια ερωτηση επειδη βλεπω πως τιμας τα ωραια καλα λιπαρα.ταχινι η φυστικοβουτηρο??

pepeismenos karga
17-07-11, 16:50
μπραβο σου τολη...μια χαρα...συνεχισε ετσι με τη διατροφη σου και θα διες και αλλες διαφορες...τωρα και το ταχινι και το φυστικοβουτρο εχουν και τα 2 αρκετα πολυακορεστα...και τα 2 καλα ειναι...απαλ εγω προτιμω φυστικοβουτηρο...\ παντως 200 γρ καλων λιπαρω καθ εμερα ειναι σουπερ....σουπερ........

tolis93
17-07-11, 17:03
μπραβο σου τολη...μια χαρα...συνεχισε ετσι με τη διατροφη σου και θα διες και αλλες διαφορες...τωρα και το ταχινι και το φυστικοβουτρο εχουν και τα 2 αρκετα πολυακορεστα...και τα 2 καλα ειναι...απαλ εγω προτιμω φυστικοβουτηρο...\ παντως 200 γρ καλων λιπαρω καθ εμερα ειναι σουπερ....σουπερ........

200 γρ δν ειναι καπως αρκετα?βεβαια αναλογως κ τις αναγκες τ καθενος.παντως ευχαριστω γιατι με ξεκολλησες απο αυτη τη βλακεια μη παρω λιπος μη παρω λιπος.αλλα αν δν παρεις δε χτιζεις...

pepeismenos karga
17-07-11, 17:20
200 γρ ειναι παρα πολυ καλα το θεμα ειναι για σενα εαν ειναι πολλα ή οχι θα το δεις αναλογα με το ποσο γρηγορα ανεβαινεις σ κιλα ή λιπωνεις...και θα πραξεις αναλογως..εαν βαζεις γρηγορα μειωνεις λιγο εαν βαζεις σταθερα λιγο καθε βδοαμδα τον αφηνεις οπως εχει,εαν δεν βαζεις καθολου και παλι χανεις τοτε ανεβαζεις ..απλο...
βεβαια ενταξει δνε χρειαζεται να παρεις και 50 κιλα λιπος για να χτισεις μυς...απλα εαν εχεις πληθωρα θερμιδων αθ παρεις και λιπος...ειανι λογικο......

tolis93
17-07-11, 18:09
200 γρ ειναι παρα πολυ καλα το θεμα ειναι για σενα εαν ειναι πολλα ή οχι θα το δεις αναλογα με το ποσο γρηγορα ανεβαινεις σ κιλα ή λιπωνεις...και θα πραξεις αναλογως..εαν βαζεις γρηγορα μειωνεις λιγο εαν βαζεις σταθερα λιγο καθε βδοαμδα τον αφηνεις οπως εχει,εαν δεν βαζεις καθολου και παλι χανεις τοτε ανεβαζεις ..απλο...
βεβαια ενταξει δνε χρειαζεται να παρεις και 50 κιλα λιπος για να χτισεις μυς...απλα εαν εχεις πληθωρα θερμιδων αθ παρεις και λιπος...ειανι λογικο......
καλα σιγουρα σε γενικες γραμμες μαθηματικα ειναι.σκοπευω να παρω 3-4 κιλα να παω 81 82 μετα να χασω κανα 2 να παρω αλλα 4 να χασω 2 κ παει λεγοντας.πιστευω οτι ετσι καποιος μπορει να παρει ογκο χωρις να κραταει λιπος πανω τ

ska
17-07-11, 18:16
.δλδ απο εκει π επαιζα 250 γρ υδατανθρακα παιζω στα 200 κ λιπαρα απο εκει π ημουν 10 παιζω στα 35.

Ρε συ τολη με 200γρ υδατανθρακα και 35γρ λιπαρα λογικα δε θα εισαι υπερθερμιδικα μου φαινονται λιγες οι ποσοτητες για το υψος και τα κιλα σου,εκτος αν μπερδευτηκα με τα νουμερα καπου στις αλλαγες που λες οτι εκανες

Giannistzn
17-07-11, 18:49
Ρε συ τολη με 200γρ υδατανθρακα και 35γρ λιπαρα λογικα δε θα εισαι υπερθερμιδικα μου φαινονται λιγες οι ποσοτητες για το υψος και τα κιλα σου,εκτος αν μπερδευτηκα με τα νουμερα καπου στις αλλαγες που λες οτι εκανες

Εγω το ειπα και πιο πανω. Τα λιπαρα ειναι μηδενικα σχεδον. 200x4 = 800 και 35x9= 315 οποτε συνολο 1115. Θες αλλες 1500 μεσα στο νερο για να εισαι υπερθερμιδικα.

Για εμενα εισαι λαθος, το φοβασαι λιγο νομιζω. Ασε υδ/κα οπως ειναι και ανεβασε λιπαρα.

tolis93
17-07-11, 23:06
Εγω το ειπα και πιο πανω. Τα λιπαρα ειναι μηδενικα σχεδον. 200x4 = 800 και 35x9= 315 οποτε συνολο 1115. Θες αλλες 1500 μεσα στο νερο για να εισαι υπερθερμιδικα.

Για εμενα εισαι λαθος, το φοβασαι λιγο νομιζω. Ασε υδ/κα οπως ειναι και ανεβασε λιπαρα.
δε λαβατε υποψη τις πρωτεινες:) ανεβαζω βασικα καθε μερα κ περισσοτερο ειδικα λιπαρα γιατι ο ηλιθιος δε τα χα καν μεσα στη διατροφη μ λες κ μ κανουν κακο εκανα.αμυγδαλακι φυστικοβουτηρο ταχινι κροκος αυγου πανε συννεφο.εννοειται σε λογικα πλαισια:green:

Giannistzn
17-07-11, 23:11
δε λαβατε υποψη τις πρωτεινες:) ανεβαζω βασικα καθε μερα κ περισσοτερο ειδικα λιπαρα γιατι ο ηλιθιος δε τα χα καν μεσα στη διατροφη μ λες κ μ κανουν κακο εκανα.αμυγδαλακι φυστικοβουτηρο ταχινι κροκος αυγου πανε συννεφο.εννοειται σε λογικα πλαισια:green:

Ναι δεν εβαλα πρωτεΐνες, αλλα δεν νομιζω να παιρνεις 1500 απο πρωτεΐνες. Και 300 γρ να τρως (που ειναι υπερβολη) παιρνεις 1200... Οποτε ανεβασε σταδιακα καθε βδομαδα λιπαρα καλυτερα.

tolis93
17-07-11, 23:12
Ναι δεν εβαλα πρωτεΐνες, αλλα δεν νομιζω να παιρνεις 1500 απο πρωτεΐνες. Και 300 γρ να τρως (που ειναι υπερβολη) παιρνεις 1200... Οποτε ανεβασε σταδιακα καθε βδομαδα λιπαρα καλυτερα.

ε ηδη απο σημερα εκανα μια ανοδο.ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον

DrNio
17-07-11, 23:41
Μια ακομη ερώτηση. Τις τελευταίες.2_3 μέρες εχω παρατηρήσει πως πεινάω συνέχεια ενώ τρώω ίδιες ποσότητες κ θερμιδες μπορεί να μου αιτιολόγησει κάποιος γιατί γίνεται αυτό???

Απο την ζέστη είναι και απο την ένταση της καθημερινής σου ζωής,εκτιμώ.

tolis93
17-07-11, 23:48
Απο την ζέστη είναι και απο την ένταση της καθημερινής σου ζωής,εκτιμώ.

απο τη ζεστη δε μειωνεται η ορεξη?κατι κετσαπ κ τετοια δεν κανουν τπτ τετοιο ετσι?γιατι καπου διαβαζα για ισογλυκοζη οτι κανει τετοια δουλεια σ αυξανει τη πεινα:unsure:

DrNio
18-07-11, 00:54
Το καλοκαίρι καις περισσότερες θερμίδες.

Ιδρώνεις χωρίς καν να κουνηθείς.

Saldi
18-07-11, 01:05
Συμπληρώματα δεν χρησιμοποιείς?

Ρε παιδιά πως μπορείτε και κάνετε προπόνηση το πρωί,
σήμερα έκανα, και δεν πρόκειται να ξανακάνω. :green:

Εγω μια φορά έκανα πρωι και το ΛΑΤΡΕΨΑ!!!ΜΑΚΑΡΙ να είχα την δυνατότηα λόγο δουλειάς κλπ να κάνω κάθε μέρα πρωι.. Ξυπνησα 9 πάρα...Εφαγα ενα δυνατό πρωινο πέιρα λίγη πρωτείνη...μετα απο 1 μιση ώρα περίπου πήγα gym μετα πείρα πάλι πρωτεινη και η μέρα μου ξεκίνησε SUPER!

Kaloutsikos
18-07-11, 12:47
Εγω μια φορά έκανα πρωι και το ΛΑΤΡΕΨΑ!!!ΜΑΚΑΡΙ να είχα την δυνατότηα λόγο δουλειάς κλπ να κάνω κάθε μέρα πρωι.. Ξυπνησα 9 πάρα...Εφαγα ενα δυνατό πρωινο πέιρα λίγη πρωτείνη...μετα απο 1 μιση ώρα περίπου πήγα gym μετα πείρα πάλι πρωτεινη και η μέρα μου ξεκίνησε SUPER!

Ανωμαλίες που υπάρχουν στον κόσμο:P:green:

tolis93
18-07-11, 12:50
Ανωμαλίες που υπάρχουν στον κόσμο:P:green:

φιλτατε ειναι πλ ωραιο να εισαι μετα τη γυμναστικη με αυτη τη γλυκια κουραση.να εχεις βγει μωλις απο το μπανιο.να τρως κ μετα με φραπεδια στον υπολογιστη

Kaloutsikos
18-07-11, 14:54
φιλτατε ειναι πλ ωραιο να εισαι μετα τη γυμναστικη με αυτη τη γλυκια κουραση.να εχεις βγει μωλις απο το μπανιο.να τρως κ μετα με φραπεδια στον υπολογιστη

συμφωνώ αλλά όχι το πρωί,
δεν μπορώ με την τσίμπλα στο μάτι να κάνω δυνατή προπόνηση:)

tolis93
18-07-11, 15:43
συμφωνώ αλλά όχι το πρωί,
δεν μπορώ με την τσίμπλα στο μάτι να κάνω δυνατή προπόνηση:)

το τρεξιμο οντως ειναι θανατος.παλι καλα π απο αεροβια ειμαι κανα τεταρτακι.ξανα αρχισα κ το σχοινακι τωρα βγαινει ευκολοτερα

tolis93
19-07-11, 16:13
παιδες παρατηρησα πως αρχησα να ψιλοκολαω παλι.σχετικα με τη διατροφη μ.την εχω ποσταρει κιολας.εχει να πει κανενας τπτ?να αυξησω η να μειωσω κατι?δηλαδη τι θα ηταν καλυτερο εννοω

Giannistzn
19-07-11, 18:55
παιδες παρατηρησα πως αρχησα να ψιλοκολαω παλι.σχετικα με τη διατροφη μ.την εχω ποσταρει κιολας.εχει να πει κανενας τπτ?να αυξησω η να μειωσω κατι?δηλαδη τι θα ηταν καλυτερο εννοω

Σε τι αναλογιες εισαι τωρα? Π / Υ / Λ?

terataki
19-07-11, 18:57
παιδες παρατηρησα πως αρχησα να ψιλοκολαω παλι.σχετικα με τη διατροφη μ.την εχω ποσταρει κιολας.εχει να πει κανενας τπτ?να αυξησω η να μειωσω κατι?δηλαδη τι θα ηταν καλυτερο εννοω

πως το βγαλες αυτο το συμπερασμα?
μετρα περιφερειες ειναι ο καλυτερος τροποσ να ξερεις που βρισκεσαι,πιστεψε με

Giannistzn
19-07-11, 18:59
πως το βγαλες αυτο το συμπερασμα?
μετρα περιφερειες ειναι ο καλυτερος τροποσ να ξερεις που βρισκεσαι,πιστεψε με

Καλα, ισχυει αυτο, αλλα θελει να ανεβει στη ζυγαρια. Ειναι αρκετα κατω απο το βαρος του αν δεις.

Kaloutsikos
19-07-11, 22:53
παιδες παρατηρησα πως αρχησα να ψιλοκολαω παλι.σχετικα με τη διατροφη μ.την εχω ποσταρει κιολας.εχει να πει κανενας τπτ?να αυξησω η να μειωσω κατι?δηλαδη τι θα ηταν καλυτερο εννοω

τι να μοιώσεις ρε συ,
να βάλεις πρέπει

tolis93
19-07-11, 22:55
Σε τι αναλογιες εισαι τωρα? Π / Υ / Λ?
150-200-20 καπου εκει.πρεπει να ειναι λιγα γιατι τις τελευταιες μερες πειναω.κ καθομαι κ τσιμπολογαω σα τον ηλιθιο....

tolis93
19-07-11, 22:57
πως το βγαλες αυτο το συμπερασμα?
μετρα περιφερειες ειναι ο καλυτερος τροποσ να ξερεις που βρισκεσαι,πιστεψε με

περιφερια μεσης εχω 78 πανω απο αφαλο.κατω απο αφαλο 81.πλατη σε μηκος 47 στηθος σε μηκος 28.δεν εχω ξανα κανει κ τετοιες μετρησεις δε ξερω κ τι να μετρησω

Giannistzn
20-07-11, 01:36
150-200-20 καπου εκει.πρεπει να ειναι λιγα γιατι τις τελευταιες μερες πειναω.κ καθομαι κ τσιμπολογαω σα τον ηλιθιο....

350 x 4 = 1400 και 20 x 9 = 180 συνολικα δηλαδη μιλαμε για 1580 θερμιδες. Θες να πιστεψουμε οτι με αυτα ανεβασες βαρος? Ρε τολη πραγματικα..

Σε καθε γευμα βαλε μαγιονεζα και ελαιολαδο. Τα λιπαρα σου πρεπει να πανε πανω απο 100 - 120. Το 20 που εχεις ειναι αστειο. Δηλαδη, τρως 2 κουτ. σουπας λαδι ολη μερα π.χ.?

Δοκιμασε κατι σε 180 Π / 200 Υ / 120 Λ και θα δεις για ποτε θα ανεβεις.

the_trooper
20-07-11, 02:41
Ρε Τόλη, ΦΑΕ! Ή έλα στο μαγαζί να σε ταϊσω εγώ, θα ρίξω σύρμα στην κουζίνα να βάλουν κανα μισολιτρο λάδι, άκου 20γρ λιπαρά, εγώ είμαι στο 200 σχεδόν :green:

tolis93
20-07-11, 13:46
Ρε Τόλη, ΦΑΕ! Ή έλα στο μαγαζί να σε ταϊσω εγώ, θα ρίξω σύρμα στην κουζίνα να βάλουν κανα μισολιτρο λάδι, άκου 20γρ λιπαρά, εγώ είμαι στο 200 σχεδόν :green:
ρε δε ξερω πως γινεται οταν υπολογιζω τα γευματα στο συνολο φτανω κ τις 3000 θερμιδες καποιες μερες.εκατσα κ τα υπολογισα τωρα κ κατα μεσο ορο βγαινουν 1800 πως στο διαολο γινεται αυτο δε ξερω.το λαδι δε μαρεσει αλλα το σαββατο απο οτι λεμε π θα ρθουμε με τα γουρουνια.4 πιτα θα τα χτυπησω.με τα παντα ολα ξερεις κ ο ψηστης μεσα

Giannistzn
20-07-11, 14:33
ρε δε ξερω πως γινεται οταν υπολογιζω τα γευματα στο συνολο φτανω κ τις 3000 θερμιδες καποιες μερες.εκατσα κ τα υπολογισα τωρα κ κατα μεσο ορο βγαινουν 1800 πως στο διαολο γινεται αυτο δε ξερω.το λαδι δε μαρεσει αλλα το σαββατο απο οτι λεμε π θα ρθουμε με τα γουρουνια.4 πιτα θα τα χτυπησω.με τα παντα ολα ξερεις κ ο ψηστης μεσα

1 μέρα δεν κάνει τη διάφορα. Αν δεν ανεβασεις λιπαρά, βάρος δεν θα βάλεις. Φαε μαγιονεζα αν δεν σου αρέσει το λάδι, ξηροκαρπικα, φυστικοβουτυρο. Έχεις απειρες λύσεις.

tolis93
20-07-11, 14:37
1 μέρα δεν κάνει τη διάφορα. Αν δεν ανεβασεις λιπαρά, βάρος δεν θα βάλεις. Φαε μαγιονεζα αν δεν σου αρέσει το λάδι, ξηροκαρπικα, φυστικοβουτυρο. Έχεις απειρες λύσεις.

αυτο κανω.τωρα τρωω το κορυφαιο.ντοματες με μελι...

Giannistzn
20-07-11, 15:10
αυτο κανω.τωρα τρωω το κορυφαιο.ντοματες με μελι...

Έχει λιπαρά το μέλι; Ή η ντομάτα;; :unsure: Τέλος πάντων, Εγω την άποψη μου στην εχω πει ήδη 2 φορές. Απο εκει και πέρα βλέπεις και κάνεις :toast:

tolis93
20-07-11, 15:19
Έχει λιπαρά το μέλι; Ή η ντομάτα;; :unsure: Τέλος πάντων, Εγω την άποψη μου στην εχω πει ήδη 2 φορές. Απο εκει και πέρα βλέπεις και κάνεις :toast:

τωρα υδατανθρακα συμπληρωνω οχι λιπαρα.λιπαρα μετα το απογευμα:green::green: μισο κουτακι φυστηκοβουτηρο κ βλεπουμε

tolis93
22-07-11, 17:40
σχεδον μια βδομαδα μετα νομιζω κατι καταφερα...ανεβαζω 2 νεες φωτος.πηρα λιγο στο στηθος.αν κ ψιλοθολωσα αλλα σκασιλα μ.ογκος :green::green::green: καθε γνωμη κ αποψη μετραει κ ειναι σημαντικη.ευχαριστω

Kaloutsikos
22-07-11, 18:02
Από πριν είσαι καλύτερος:clap:

Τις επαναλήψεις να της κάνεις αργά για να δεις γρήγορα αποτελέσματα;)

tolis93
22-07-11, 18:06
Από πριν είσαι καλύτερος:clap:

Τις επαναλήψεις να της κάνεις αργά για να δεις γρήγορα αποτελέσματα;)
παντα αργα κ παντα ΚΙΛΑ:green::green:

tasos2
22-07-11, 19:23
αλαλ το σιγουρο ειναι οτι ο υδατνθρακας χρησιμευει μονο σαν πηγη ενεργειας[και στο μεταβολισμο εχει επιπτωση και σ εκαποιες ορμονες μεν εν μεσω της ινσουλινη]...πουθενα αλλου......ειναι απλα αντικειμενικο αυτο....αλλα ο καθενας εχει διαφορετικη αντιμετωπιση σε αυτον...

Aφου ανεβαζουν την ινσουλινη που ειναι βασικη αναβολικη ορμονη δε βοηθουν (αν δεν ειναι απαραιτητοι) και στη μυικη αναπτυξη αμεσα (οχι μονο εμμεσα δινοντας ενεργεια) ??

tolis93
22-07-11, 22:31
Aφου ανεβαζουν την ινσουλινη που ειναι βασικη αναβολικη ορμονη δε βοηθουν (αν δεν ειναι απαραιτητοι) και στη μυικη αναπτυξη αμεσα (οχι μονο εμμεσα δινοντας ενεργεια) ??

εγω παντως χωρις υδατανθρακα πεφτω ξερος δε τη παλευω.κ με το που τους μειωσω λιγο στεγνωνω τραγικα.

tolis93
23-07-11, 00:04
λεω απο δευτερα να αρχισω και σουπερσετ.εχει κανει κανενας? απο αποτελεσματα τι λεει?μπορω να κανω εξτρα?δλδ τελειωνω τη προπονα κ χτυπαω 2 ασκησεις σουπερσετ??

Kaloutsikos
23-07-11, 00:16
λεω απο δευτερα να αρχισω και σουπερσετ.εχει κανει κανενας? απο αποτελεσματα τι λεει?μπορω να κανω εξτρα?δλδ τελειωνω τη προπονα κ χτυπαω 2 ασκησεις σουπερσετ??

Πηραματίσου για να δεις τι δουλεύει καλύτερα πάνω σου,

Εγώ δεν τα πολύ προτιμό για όγκο.

tolis93
23-07-11, 00:19
Πηραματίσου για να δεις τι δουλεύει καλύτερα πάνω σου,

Εγώ δεν τα πολύ προτιμό για όγκο.
δε σου κανουν δουλεια δλδ?γιατι υποτιθεται πριζουν

loukiss
23-07-11, 01:20
γτ ντε και καλα να σηκωνει κανεις αργα για καλυτερα αποτελεσματα??

το πρηξιμο δν εχει καμια σχεση με το ποσο "καλη δουλεια" γινεται .. ειναι κατι της στιγμης .. τα super set ειναι καλα για να αυξησεις την ενταση της προπονησης.

sofos
23-07-11, 01:34
γτ ντε και καλα να σηκωνει κανεις αργα για καλυτερα αποτελεσματα??

το πρηξιμο δν εχει καμια σχεση με το ποσο "καλη δουλεια" γινεται .. ειναι κατι της στιγμης .. τα super set ειναι καλα για να αυξησεις την ενταση της προπονησης.

φιλε μου η φλεγμονη που δημιουργεις οταν παιζεις αργα και με πολλα κιλα δε συγκρινεται με νορμαλ η γρηγορα και λιγοτερα κιλα και περισσοτερα σετς κλπ κλπ...

loukiss
23-07-11, 01:49
αμα παιζεις κοντα στα max κιλα σου (3-5 reps) λογικο ειναι να σηκωνεις αργα οσο και να προσπαθεις... παρολα αυτα εσυ θα εννοεις High reps ...
ακομα κ μ αυτες ομως πρεπει να σηκωνουμε με τη μεγιστη επιταχυνση (acceleration) ετσι ωστε να ενεργοποιουνται τα μεγαλυτερα Motor units ,εκτος απ τα μικροτερα π ενεργοποιουνται πρωτα...κ αυτο γιατι F= m * a αν a=a(max) τοτε και F= F(max) therefore εχουμε Big Motor Units Recruitement... επαναλαμβανω το πρηξιμο δν παιζει κανεναν απολυτως ρολο ουτε το αν τρεμουν τα χερια σας μετα απο καθε σετ ..οσο και να σας αρεσει αυτη η εικονα στον καθρεφτη ,δν ειναι ο αποτελεσματικοτερος τροπος ...

EDIT: επισης ακομα και στα βαρια κιλα που η επιταχυνση ειναι σχεδον αδυνατη , μετραει η προθεση μας να επιταχυνουνμε...CNS rules...

geo28
23-07-11, 01:55
ως προς την ταχυτητα της επαναληψης καλο ειναι να γινετε διακριση αναμεσα στις βασικες
που ειναι ασκησης δυναμης και στις υπολοιπες που τις χρησιμοποιουμε στο κοματι της υπερτροφιας..
στις ασκησης δυναμης καλο ειναι οι αρνητικες να γινονται ψιλοαργα και στην θετικη να υπαρχει επιταχυνση
οσο βεβαια ειναι δυνατο οσο ανεβεναινουμε προς τα μεγιστα κιλα.αρα πρεπει να υπαρχει μια προθεση για επιταχυνση..
αρα εδω δε μας ενδιαφερει τοσο η αρνητικη,απλα προετοιμαζομαστε για τη θετικη..
στις βοηθητικες ασκησεις,που χρησιμοποιουνται για υπερτροφια,εδω μς ενδιαφερει περισσοτερο το time under tension.
αρα καλυτερη ειναι η εκτελεση αργων αρνητικων οπως και θετικων για να εξασφαλιστει μεγαλυτερος χρονος εκθεσης στο ερεθισμα..
εγω τουλαχισον αυτο εφαρμοζω,εδω και καιρο που χρησιμοποιω τις βασικες ως ασκησεις δυναμης και τις υπολοιπες για
αλλο λογο..

humanoid
23-07-11, 21:43
αμα παιζεις κοντα στα max κιλα σου (3-5 reps) λογικο ειναι να σηκωνεις αργα οσο και να προσπαθεις... παρολα αυτα εσυ θα εννοεις High reps ...
ακομα κ μ αυτες ομως πρεπει να σηκωνουμε με τη μεγιστη επιταχυνση (acceleration) ετσι ωστε να ενεργοποιουνται τα μεγαλυτερα Motor units ,εκτος απ τα μικροτερα π ενεργοποιουνται πρωτα...κ αυτο γιατι F= m * a αν a=a(max) τοτε και F= F(max) therefore εχουμε Big Motor Units Recruitement... επαναλαμβανω το πρηξιμο δν παιζει κανεναν απολυτως ρολο ουτε το αν τρεμουν τα χερια σας μετα απο καθε σετ ..οσο και να σας αρεσει αυτη η εικονα στον καθρεφτη ,δν ειναι ο αποτελεσματικοτερος τροπος ...

EDIT: επισης ακομα και στα βαρια κιλα που η επιταχυνση ειναι σχεδον αδυνατη , μετραει η προθεση μας να επιταχυνουνμε...CNS rules...


ως προς την ταχυτητα της επαναληψης καλο ειναι να γινετε διακριση αναμεσα στις βασικες
που ειναι ασκησης δυναμης και στις υπολοιπες που τις χρησιμοποιουμε στο κοματι της υπερτροφιας..
στις ασκησης δυναμης καλο ειναι οι αρνητικες να γινονται ψιλοαργα και στην θετικη να υπαρχει επιταχυνση
οσο βεβαια ειναι δυνατο οσο ανεβεναινουμε προς τα μεγιστα κιλα.αρα πρεπει να υπαρχει μια προθεση για επιταχυνση..
αρα εδω δε μας ενδιαφερει τοσο η αρνητικη,απλα προετοιμαζομαστε για τη θετικη..
στις βοηθητικες ασκησεις,που χρησιμοποιουνται για υπερτροφια,εδω μς ενδιαφερει περισσοτερο το time under tension.
αρα καλυτερη ειναι η εκτελεση αργων αρνητικων οπως και θετικων για να εξασφαλιστει μεγαλυτερος χρονος εκθεσης στο ερεθισμα..
εγω τουλαχισον αυτο εφαρμοζω,εδω και καιρο που χρησιμοποιω τις βασικες ως ασκησεις δυναμης και τις υπολοιπες για
αλλο λογο..

Ωραια ποστ παιδια:clap:

tolis93
23-07-11, 22:51
δοκιμασα σουπερσετ σημερα.μπορω να πω οτι δουλεψαν αρκετα.μετρησα 2 κεφαλα μετα κ τα εβγαλα 3 εκατοστα παραπανω,μιση ωρα μετα τη προπονηση αυτο βεβαια νταξει απλα αλλες φορες δεν εβγαιναν πανω απο 1,5 2 εκατοστα παραπανω απο το συνηθησμενο.

Toxical
23-07-11, 23:01
ως προς την ταχυτητα της επαναληψης καλο ειναι να γινετε διακριση αναμεσα στις βασικες
που ειναι ασκησης δυναμης και στις υπολοιπες που τις χρησιμοποιουμε στο κοματι της υπερτροφιας..
στις ασκησης δυναμης καλο ειναι οι αρνητικες να γινονται ψιλοαργα και στην θετικη να υπαρχει επιταχυνση
οσο βεβαια ειναι δυνατο οσο ανεβεναινουμε προς τα μεγιστα κιλα.αρα πρεπει να υπαρχει μια προθεση για επιταχυνση..
αρα εδω δε μας ενδιαφερει τοσο η αρνητικη,απλα προετοιμαζομαστε για τη θετικη..
στις βοηθητικες ασκησεις,που χρησιμοποιουνται για υπερτροφια,εδω μς ενδιαφερει περισσοτερο το time under tension.
αρα καλυτερη ειναι η εκτελεση αργων αρνητικων οπως και θετικων για να εξασφαλιστει μεγαλυτερος χρονος εκθεσης στο ερεθισμα..
εγω τουλαχισον αυτο εφαρμοζω,εδω και καιρο που χρησιμοποιω τις βασικες ως ασκησεις δυναμης και τις υπολοιπες για
αλλο λογο..

+1 Και εγω απο τοτε που αρχισα να παιζω με μεγιστα κιλα απο το πρωτο σετ για 5-6 επαναληψεις και φυσικα αργες αρνητικες οπως λεει και ο Dorian Yates ειδα πολυ μεγαλυτερη διαφορα απο οταν επαιζα επαναληψεις του στυλ 12-10-8-6.

Τολι ποσα cm ειναι τα δικεφαλα σου?(Αφου μετρησες στηθος πλατη και τα αλλα μετρα και αυτα )

tolis93
23-07-11, 23:12
+1 Και εγω απο τοτε που αρχισα να παιζω με μεγιστα κιλα απο το πρωτο σετ για 5-6 επαναληψεις και φυσικα αργες αρνητικες οπως λεει και ο Dorian Yates ειδα πολυ μεγαλυτερη διαφορα απο οταν επαιζα επαναληψεις του στυλ 12-10-8-6.

Τολι ποσα cm ειναι τα δικεφαλα σου?(Αφου μετρησες στηθος πλατη και τα αλλα μετρα και αυτα )
δικεφαλα ειμαστε πατος.ηταν 33 κ εχουν παει 34 βεβαια μεσα σε μια βδομαδα κ κατι.κ μαλιστα χερομαι γτ περιφερια δε μεγαλωνει.σταθερος στο 78 πανω απο αφαλο κ σε υψος αφαλου 82 απλα εχω ψιλοθολωσει:green: αν δε τα φτασω τα ρημαδια 40 δεν ειμαι ευχαριστημενος ρε!

tolis93
10-08-11, 00:20
παιδες τη προσοχη σας αν σας ειναι ευκολο.μετα απο περιπου 1 μηνα ογκου(οσο γινοταν γιατι ολη μερα παραλια ημουν αν κ την εβγαζα καθε μεσημερι με 200 γραμμαρια κοτα κ το βραδυ με 500-600 γραμμαρια κοτα παντα ζυγισμενη ψημενη(κωλοφαρδος μη ρωτησετε πολλα απλα ειχε ψησταρια εκει π ημουν)) πιστευω πως κατι καταφερα βεβαια αυτο π μ κανει εντυπωση ειναι πως στη ζυγαρια δεν ανεβηκα γραμμαριο.δειτε φωτο κ πλζ σχολιαστε οσοι παρακολουθητε(και οσοι οχι.εχει σημασια).να επισημανω πως 1 βδομαδα τωρα εκανα λιγοτερο εντατικη προπονηση για να ξεκουραστει το σωμα(επαιζα λιγοτερα κιλα)και απο αυριο(μιας κ π ηρθαν τα νεα βαρη....)ξεκιναω σουπερσετς κ ελπιζω να δω διαφορες.

Giannistzn
10-08-11, 08:22
Για εμενα εκανες καλη δουλεια. Εμφανης σιγουρα ο ογκος που εβαλες και φανηκαν πολυ καλυτερα οι μυς σου.

Θα σου ελεγα να τις βαλεις στις φωτογραφιες μελων καλυτερα, που θα παρεις και πιο πολλες γνωμες.

Πιστευω παντως οτι ειναι τρομερο πρωτερημα σου το οτι (απ'οσο βλεπω τουλαχιστον), δεν λιπωνεις και δεν θωλωνεις ακομα και με σαβουριασμα.

tolis93
10-08-11, 12:16
Για εμενα εκανες καλη δουλεια. Εμφανης σιγουρα ο ογκος που εβαλες και φανηκαν πολυ καλυτερα οι μυς σου.

Θα σου ελεγα να τις βαλεις στις φωτογραφιες μελων καλυτερα, που θα παρεις και πιο πολλες γνωμες.

Πιστευω παντως οτι ειναι τρομερο πρωτερημα σου το οτι (απ'οσο βλεπω τουλαχιστον), δεν λιπωνεις και δεν θωλωνεις ακομα και με σαβουριασμα.

φιλτατε σε αυτο το θεμα ειμαι τρελα τυχερακιας.μπορει να σαβουριαζω 10 μερες κ να κοψω τα καρμπς ενα 5ημερο κ να φενεται κ φλεβα μεχρι κ στο κεφαλι σαν αυτη του κολινα τ διαιτητη:green:σε ευχαριστω για τη συμβουλη.παω να ανεβασω κ εκει τις φωτο μ.

franky94
10-08-11, 18:23
Φιλε τολη σε θαυμαζω ευγε!!Χαιρομαι να βλεπω τις φωτογραφιες σου φιλε!!!επι τις ευκαιριας κατι φωτογραφιες που μου ειχες στηλει δικες σου πριν ποσο καιρο ητανε γιατι εισουν το ακριβως αντιθετο απο οτι τωρα!!!??

tolis93
10-08-11, 22:44
Φιλε τολη σε θαυμαζω ευγε!!Χαιρομαι να βλεπω τις φωτογραφιες σου φιλε!!!επι τις ευκαιριας κατι φωτογραφιες που μου ειχες στηλει δικες σου πριν ποσο καιρο ητανε γιατι εισουν το ακριβως αντιθετο απο οτι τωρα!!!??ευχαριστω πολυ φιλε φρανκυ.ναι δικιες μ ηταν εχω ενα πλεονεκτηματακι με τη γραμμωση λογω γονιδιων κ μεσοεκτομορφισμου:P

franky94
11-08-11, 16:11
Καλη συνεχεια ευχομαι αντε και στα δικα μας :P!!