PDA

Επιστροφή στο Forum : πλανο ογκου



stoup
20-07-11, 23:53
μιας και η περιοδοσ ογκου πλησιαζει λεω να σασ πω το πλανο με διατροφη και συμπληροματα που λεω να παρω για να μου πειτε τη γνωμη σασ
λιπον αρχικα ειμαι 22 χρονων 1.92 86 κιλα με 11% λιποσ ασχολουμε με βαρη τον τελευταιο χρονο αλλα με τη γυμναστηκη τα τελευταια 4 χρονια καθωσ ασχολουμε με την πυγμαχια σε αγωνιστικο επιπεδο
η διατροφη μου λιπον

Πρωινό
-1 σκουπ whey
-4 ασπράδια
-1 μπολ βρώμη με γάλα πρασινο
-1 κουταλια του γλυκου μελι
+1 πολυβιταμινη

Δεκατιανό
-1 τοστ με 1 φέτα τυρί, 3 φέτες γαλοπούλο


Μεσημεριανό
κρεας:μοσχαρι 350γρ/κοτοπουλο 350γρ/2κονσερβεσ τονο/350γρ γαλοπουλα
+σαλατα
+ρυζι/μακαρονια (δεν ξερω τι ποσοτητα να βαλω εδω θα χρειαστω τη βοηθεια σασ)

- - προπονηση - -γυρω στισ 4:00
αμεσωσ μετα 1 σκουπ whey 1 κουταλακι του γλυκου κρεατινη μονουδρικη +δεξτροζι+1 μπανανα

Απογευματινό
1 τοστ με τυρί και 2 φετεσ γαλοπουλα +λιγο μελι με ομουσ ξηρουσ καρπουσ

Βραδυνό
κρεασ:μοσχαρι 250γρ/κοτοπουλο-γαλοπουλα 250γρ/2κονσερβεσ τονο
+σαλατα
(για υδατανθρακα δεν ξερω αμα πρεπει να βαλω και εδω θα χρειαστω τη βοηθεια σασ

Πριν τον ύπνο
1 κεσεδάκια γιαούρτι 0% λιπαρά με καμια δεκαριά αμύγδαλα και 1 ξυνο μηλο

απο συμπληροματα
πρωτεινη whey on
πολυβιταμινη mdw την μαξ
κρεατινη τησ on
και δεξτροζη

thanasis76
21-07-11, 09:04
καλημερα!!
την διατροφη σου την βλεπω μια χαρα, με πολυ κρεας, αλλα μιας και θελεις ογκο,:thumbup:
το μεσημερι αν θελεις μπορεις να βαλεις 150-200 γρ. ζυμαρικο και το βραδυ πιο καλα ασε μονο την σαλατα. επισης αν θελεις λιγο πρωτεινη παραπανω βαλε στο δεκατιανο σου 4-5 φετες γαλοπουλα... αυτα. κατα τα αλλα μια χαρα σε βλεπω...:weights::weights:

stoup
21-07-11, 13:25
αρχικα θαναση σε ευχαριστω που ασχοληθικες με το ποστ μου αλλα και για τισ συμβουλεσ σου...για τοσεσ πολεσ ομωσ φετεσ γαλοπουλα δν το νομιζω να το κανω οχι για τπτ αλλο αλλα δν θα τρογετε πια αυτο το τοστ:P
ισωσ να προσθεσω κανενα ασπραδι για να ανεβει ι πρωτεινη....

thanasis76
21-07-11, 13:30
αρχικα θαναση σε ευχαριστω που ασχοληθικες με το ποστ μου αλλα και για τισ συμβουλεσ σου...για τοσεσ πολεσ ομωσ φετεσ γαλοπουλα δν το νομιζω να το κανω οχι για τπτ αλλο αλλα δν θα τρογετε πια αυτο το τοστ:P
ισωσ να προσθεσω κανενα ασπραδι για να ανεβει ι πρωτεινη....

ok. εσυ ξερεις τι μπορεις να τρως...
παντος να κοιταξεις να μοιρασεις σε ολα τα γευματα σου τις πρωτεινες που χρειαζεσαι ολη μερα...