PDA

Επιστροφή στο Forum : Γαλα για βρεφη



ntraik
22-07-11, 10:53
Επειδη ειμαι 17 χρονων και αρχισα καμια 10αρα μερες την γυμναστικη μου προτεινανε αντι για συμπληρωματα να παρω ενα γαλα που δινουν στα βρεφη που να εχει πολυ πρωτεινη.Πηρα το almiron 1 αλλα μου λεει μεση αναλυση 1.3g πρωτεινης......

SOSTARAS
22-07-11, 11:00
Επειδη ειμαι 17 χρονων και αρχισα καμια 10αρα μερες την γυμναστικη μου προτεινανε αντι για συμπληρωματα να παρω ενα γαλα που δινουν στα βρεφη που να εχει πολυ πρωτεινη.Πηρα το almiron 1 αλλα μου λεει μεση αναλυση 1.3g πρωτεινης......

στα ποσσα γραμαρια ;; βασικα αυτα πιο πολυ βασιζονται στα μεταλα στο σιδηρο στα ιχνοστοιχια στα λιπαρα δεν νομιζω οτι εχουν μεσα πολυ προτεινη!!!

ntraik
22-07-11, 11:05
φιλε λεει μονο μεση αναλυση τιποτα αλλο....

Kostas95
22-07-11, 11:11
γαλα για βρεφη?δεν το χω ξανακουσει..αυτο δεν εχει πολλες θερμιδες?

ntraik
22-07-11, 11:16
ειναι σκονη γαλακτος και ειπα να αρχισω για αρχη με αυτο μου ειπανε οτι καποια εχουνε πολυ πρωτεινη αλλα δεν μου διευκρινισανε αμα εχει δοκιμασει κανεις ας πει

SOSTARAS
22-07-11, 11:32
εγω θα σου πω οτι για ογκο ειναι τουμπανο !!!

Kaloutsikos
22-07-11, 11:49
Επειδη ειμαι 17 χρονων και αρχισα καμια 10αρα μερες την γυμναστικη μου προτεινανε αντι για συμπληρωματα να παρω ενα γαλα που δινουν στα βρεφη που να εχει πολυ πρωτεινη.Πηρα το almiron 1 αλλα μου λεει μεση αναλυση 1.3g πρωτεινης......

Το γάλα για βρέφη δεν έχουνε πολύ πρωτεΐνη,
αλλά άλα θρεπτικά συστατικά:welcome:

Kostas95
22-07-11, 11:52
Το γάλα για βρέφη δεν έχουνε πολύ πρωτεΐνη,
αλλά άλα θρεπτικά συστατικά:welcome:

αξιζουν ομως να αντικαταστησουν τα συμπληρωματα πρωτεινης?

Lao
22-07-11, 11:58
αξιζουν ομως να αντικαταστησουν τα συμπληρωματα πρωτεινης?

Όχι.

MusclesOfShadow
22-07-11, 11:59
αξιζουν ομως να αντικαταστησουν τα συμπληρωματα πρωτεινης?

oxι! Τι παραπανω θα παρεις απο ενα βρεφικο γαλα αν κανεις πολυ καλη διατροφη?

Kaloutsikos
22-07-11, 12:00
αξιζουν ομως να αντικαταστησουν τα συμπληρωματα πρωτεινης?

Οχι ρε συ,

ntraik
22-07-11, 12:04
δηλαδη παιδια επειδη αγορασα αυτο το γαλα απο το φαρμακειο και μου ειπε οτι αμα δεν μου κανει να το γυρισω,τη μπορω να παρω που να εχει πολλη πρωτεινη??

loukoulos
22-07-11, 13:20
[QUOTE=ntraik;414274]δηλαδη παιδια επειδη αγορασα αυτο το γαλα απο το φαρμακειο και μου ειπε οτι αμα δεν μου κανει να το γυρισω,τη μπορω να παρω που να εχει πολλη πρωτεινη??[/QUOTE
πρωτεϊνη δεν εχει εκεινο τ φαρμακειο ; αν εχει συμπληρωσε καποια λεφτα και παρε :unsure:
αν και τωρα μου μπηκε ιδεα για να δω μηπως αντικαταστησω το γαλα μ με βρεφικο για τα ιχνοστοιχεια τις βιταμινες κ οτι αλλο εχει

Saldi
22-07-11, 13:27
Γενικά τα βρεφικά προιόντα είναι πλούσια σε ιχνοστοιχια πρωτεινες κ.α ΑΛΛΑ ΚΑΙ σε θερμίδες!

Kostas95
22-07-11, 13:28
δηλαδη παιδια επειδη αγορασα αυτο το γαλα απο το φαρμακειο και μου ειπε οτι αμα δεν μου κανει να το γυρισω,τη μπορω να παρω που να εχει πολλη πρωτεινη??

17χρονων εισαι..απο το φαγητο καλυπτεις την πρωτεινη δεν χρειασεσαι συμπληρωματα..γαλακτοκομικα(γιαουρτι0-2%,γαλα 1,5%,φετα στο μεσημεριανο,κοττατζ 2%),οσπρια(φυτικη πρωτεινη,φακες,γιγαντες,φασολαδα),λαδερα(φασολακια,αρακας) ψαρια και σολομος τονος..επισης κρεας και σε καθημερινη βαση ασπραδια απο αυγα..και δεν νομιζω να χρειαζεσαι συμπληρωμα..βαλε και το ταχινι και το φυστικοβουτυρο στην διατροφη σου..;)

loukoulos
22-07-11, 13:35
Γενικά τα βρεφικά προιόντα είναι πλούσια σε ιχνοστοιχια πρωτεινες κ.α ΑΛΛΑ ΚΑΙ σε θερμίδες!
δεν θα με χαλουσε γτ ειμαι σε φαση που ανεβαζω θερμιδες οποτε ισως την ψαξω:thumbup:

jGod
22-07-11, 14:08
εχουν ζαχαριτσα αρκετη ολες οι παιδικες τροφες ακομη και το βρεφικο γαλα εχει γλυκοζη..και ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ τζαμπα λεφτα θα πετας σε αχρηστες σκονες! παρε 1 κιλο μοσχαρι να δεις θερμιδες και ογκος!

Saldi
22-07-11, 14:22
εχουν ζαχαριτσα αρκετη ολες οι παιδικες τροφες ακομη και το βρεφικο γαλα εχει γλυκοζη..και ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ τζαμπα λεφτα θα πετας σε αχρηστες σκονες! παρε 1 κιλο μοσχαρι να δεις θερμιδες και ογκος!

Το μοσχάρι πρέπει να το μαγειρέψεις να φάς κανονικά κλπ κλπ..Αυτο είνα ιευκολη λύση οπως κα ιτα συμπληρώματα!

jGod
22-07-11, 14:26
Το μοσχάρι πρέπει να το μαγειρέψεις να φάς κανονικά κλπ κλπ..Αυτο είνα ιευκολη λύση οπως κα ιτα συμπληρώματα!

ευκολια ναι..λυση δεν ειναι.bodybuilding με σκονες δεν κανεις..

Lao
22-07-11, 14:43
δηλαδη παιδια επειδη αγορασα αυτο το γαλα απο το φαρμακειο και μου ειπε οτι αμα δεν μου κανει να το γυρισω,τη μπορω να παρω που να εχει πολλη πρωτεινη??

Μαγιά μπύρας.

Το μόνο συμπλήρωμα που αξίζει να πάρεις από ελληνικό φαρμακείο.

ggeorge
22-07-11, 18:10
ε μιας και εγινε το λαθος παρε καμια πολυβιταμινη..

tolis93
22-07-11, 18:13
Μαγιά μπύρας.

Το μόνο συμπλήρωμα που αξίζει να πάρεις από ελληνικό φαρμακείο.

τι κανει δαυτο ωρε??

amateur666
22-07-11, 19:51
colostrum πηρεσ(http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?14143-Colostrum-(πρωτογαλα)!!!!!&)???...

ntraik
23-07-11, 11:28
παιδια τελικα τα γυρισα ολα πισω και πηρα απο σουπερμαρκετ μπισκοτοκρεμα που εχει ανα 100gr 15.5 πρωτεινη.Εχει λιγες παραπανω θερμιδες αλλα δεν με νιαζει κιολας

DimitrisT
23-07-11, 12:26
παιδια τελικα τα γυρισα ολα πισω και πηρα απο σουπερμαρκετ μπισκοτοκρεμα που εχει ανα 100gr 15.5 πρωτεινη.Εχει λιγες παραπανω θερμιδες αλλα δεν με νιαζει κιολας

Αυτη δεν ειναι τιγκα στη ζαχαρη; :unsure:

tvg5
23-07-11, 12:58
Επειδη ειμαι 17 χρονων και αρχισα καμια 10αρα μερες την γυμναστικη μου προτεινανε αντι για συμπληρωματα να παρω ενα γαλα που δινουν στα βρεφη που να εχει πολυ πρωτεινη.Πηρα το almiron 1 αλλα μου λεει μεση αναλυση 1.3g πρωτεινης......

Έφόσον είσαι 17 χρονών και δεν θέλεις να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα πρωτείνης, πιές κανονικό γάλα 0% ή 1.5%, φάε γιαούρτια και άφησε καλύτερα τα γάλατα που δίνουν στα βρέφη........απορώ ποιός σου πρότεινε κάτι τέτοιο? :-?

MusclesOfShadow
23-07-11, 13:04
εχουν ζαχαριτσα αρκετη ολες οι παιδικες τροφες ακομη και το βρεφικο γαλα εχει γλυκοζη..και ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΕΣ τζαμπα λεφτα θα πετας σε αχρηστες σκονες! παρε 1 κιλο μοσχαρι να δεις θερμιδες και ογκος!

Μεγαλε ξαφνικα σε συμπαθησα!
Ετσι, το μοσχαρι ειναι απτις καλυτερες τροφες για σοβαρα αποτελεσματα!:thumbup:


Το μοσχάρι πρέπει να το μαγειρέψεις να φάς κανονικά κλπ κλπ..Αυτο είνα ιευκολη λύση οπως κα ιτα συμπληρώματα!

Σιγα, το πετας στο φουρνο και μετα μπορεις να το φας οποτε γουσταρεις, αστο εξω σε μια πιατελιτσα, και θα δεις τ ευκολια που ειναι. Μια φορα μαγειρευεις, 3 φορες τρως.

Kaloutsikos
23-07-11, 15:01
Έφόσον είσαι 17 χρονών και δεν θέλεις να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα πρωτείνης, πιές κανονικό γάλα 0% ή 1.5%, φάε γιαούρτια και άφησε καλύτερα τα γάλατα που δίνουν στα βρέφη........απορώ ποιός σου πρότεινε κάτι τέτοιο? :-?

Σιγά ρε συ,
Τι απορείς πιος του το πρότινε,
Γιατι τι θα πάθει αν πάρει τέτοιο γάλα;

tvg5
23-07-11, 15:42
Σιγά ρε συ,
Τι απορείς πιος του το πρότινε,
Γιατι τι θα πάθει αν πάρει τέτοιο γάλα;

Δεν είπα ότι θα πάθει κάτι ρε συ, απλά απ'το να του προτείνουν να παίρνει βρεφικά γάλατα, γιώτης φαρίν λακτέ, και φρουτόκρεμες ας πάρει μια ΚΑΘΑΡΗ πρωτεϊνη.

deluxe
23-07-11, 15:55
παιδια τελικα τα γυρισα ολα πισω και πηρα απο σουπερμαρκετ μπισκοτοκρεμα που εχει ανα 100gr 15.5 πρωτεινη.Εχει λιγες παραπανω θερμιδες αλλα δεν με νιαζει κιολας
15,5gr πρωτεινης στα 100 ειναι πολυ μικρη ποσοτητα! Φοβαμαι οτι δε θα πετυχεις το αποτελεσμα που θελεις. Καλυτερα ενα γιαουρτακι.

tvg5
23-07-11, 16:01
15,5gr πρωτεινης στα 100 ειναι πολυ μικρη ποσοτητα! Φοβαμαι οτι δε θα πετυχεις το αποτελεσμα που θελεις. Καλυτερα ενα γιαουρτακι.

:thumbup:

Kaloutsikos
23-07-11, 21:17
Δεν είπα ότι θα πάθει κάτι ρε συ, απλά απ'το να του προτείνουν να παίρνει βρεφικά γάλατα, γιώτης φαρίν λακτέ, και φρουτόκρεμες ας πάρει μια ΚΑΘΑΡΗ πρωτεϊνη.

:thumbup:

ntraik
23-07-11, 21:19
Παντως τις 5 μερες την βδομαδα που κανω γυμναστικη παιρνω και μια σοκολατα πρωτεινης με 26gr.....Ειναι αρκετα για μια μερα?

Giannistzn
23-07-11, 21:22
Παντως τις 5 μερες την βδομαδα που κανω γυμναστικη παιρνω και μια σοκολατα πρωτεινης με 26gr.....Ειναι αρκετα για μια μερα?

Μακρυα απο τις σοκολατες. Εχουν πρωτεΐνη σογιας, η οποια μπορει να σου δημιουργησει προβλημα με οιστρογοννα. Δεν ειναι καλη λυση. Ασε που ειναι και ακριβες.

Kaloutsikos
23-07-11, 21:49
Παντως τις 5 μερες την βδομαδα που κανω γυμναστικη παιρνω και μια σοκολατα πρωτεινης με 26gr.....Ειναι αρκετα για μια μερα?

Τι εννοείς αν είναι αρκετά για μια μέρα?:unsure:

tolis93
23-07-11, 23:21
Παντως τις 5 μερες την βδομαδα που κανω γυμναστικη παιρνω και μια σοκολατα πρωτεινης με 26gr.....Ειναι αρκετα για μια μερα?

που να ακουσεις οτι για μια μερα εγω παιρνω 150-160 γρ πρωτεινη κ αλλοι εδω μεσα παιρνουν 200 κ 300 γραμμαρια δλδ:green::green::green::turtle::turtle::turtle::shock::shock:

tvg5
24-07-11, 02:40
Παντως τις 5 μερες την βδομαδα που κανω γυμναστικη παιρνω και μια σοκολατα πρωτεινης με 26gr.....Ειναι αρκετα για μια μερα?

Φίλε ntraik, άσε τίς σοκολάτες πρωτεϊνης και παρε μια "καθαρή" Whey Protein να κάνεις την δουλεία σου χωρίς τις περιττές ζάχαρες και ότι άλλο περιττό εχει μέσα η σοκολάτα και θα είσαι κυριλέ........

amateur666
24-07-11, 03:40
Παντως τις 5 μερες την βδομαδα που κανω γυμναστικη παιρνω και μια σοκολατα πρωτεινης με 26gr.....Ειναι αρκετα για μια μερα?

2γρ πρωτεινης ανα σωματικου κιλου βαρους για μυικη υπερτροφια(σσσ ογκο..)..δλδ αν εισαι 75κιλα 150γρ πρωτεινη την μερα...κτλπ..
κ επισης ο καθε οργανισμος δεν μπορει να απορροφησει πανω απο μια συγκεκριμενη ποσοτητα πρωτεινης τ φορα..γ αλλους αυτη η ποσοτητα ειναι 25γρ για αλλους 35 παιζεται!...δεν ειναι στανταρ....



αυτααααα...

Saldi
25-07-11, 02:19
Μεγαλε ξαφνικα σε συμπαθησα!
Ετσι, το μοσχαρι ειναι απτις καλυτερες τροφες για σοβαρα αποτελεσματα!:thumbup:



Σιγα, το πετας στο φουρνο και μετα μπορεις να το φας οποτε γουσταρεις, αστο εξω σε μια πιατελιτσα, και θα δεις τ ευκολια που ειναι. Μια φορα μαγειρευεις, 3 φορες τρως.
Ναι βάλτο στην παιτέλα και πάνε φάτο μετά απο 3 μέρες...!
Καλύτερα να το πετάξω στον τοίχο:D!

sofos
25-07-11, 09:16
παρε μια isolate αλλιως πινε γαλα η τρωγε γιαουρι η cottage...απλα τα πραγματα..