PDA

Επιστροφή στο Forum : ΟΛΙΚΗ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ!



janinis
25-07-11, 17:14
Για χαρα σε ολους.μετα απο αποχη καποιων χρονων ειπα να επιστρεψω για τα καλα.λιγα στοιχεια για μενα,υψος 178 κιλα 98 με αρκετο λιπος.Ειμαι ηδη σε διαιτα με ψητα βραστα σαλατες και 1-2 φρουτα ημερησιως κανω αεροβια τρεξιμο περπατημα σχεδον καθε μερα και καποιες ασκησεις με βαρη,δηλαδη δυο μυικες ομαδες τη φορα απο 2-3 ασκησεις των 2-3 σετ.Δεν θελω να πεσω ακομα στα βαρη προτου χασω καποια κιλα.Στοχος μου δεν ειναι τα κιλα σαν απωλεια οσο το να δω βελτιωση στην απωλεια λιπους.Γυμναζομαι αρκετα χρονια με βαρη αλλα τα τελευταια χρονια οχι εντατικα με αποτελεσμα να χασω το ''αμπαλαρισμα''που με τοσο κοπο ειχα καταφερει. Σε μια εβδομαδα φευγω για 15 ημερες διακοπες και θελω τις συμβουλες σας.το προγραμμα θα περιλαμβανει πρωινο ξυπνημα και τρεξιμο στο δρομο και μετα πρωινη βουτια.Μαζι μου θα εχω και δυο αλτηρες με δεκα κιλα ο καθε ενας περιπου.Πους απς και κοιλιακοι κι αυτοι σε σχεδον καθημερινοι βαση.Ακουω συμβουλες παιδια.Ολες οι γνωμες καλοδεχουμενες.

jannous44
25-07-11, 17:40
προς το παρον επικεντρωσου στη διατροφη πρωτα και μετα ολα τα υπολοιπα... βαλε μας το τι τρως για να σου προτεινουμε τυχον διορθωσεις αλλα κ για να δουμε σε τη θερμιδες εισαι...

janinis
25-07-11, 18:19
προς το παρον επικεντρωσου στη διατροφη πρωτα και μετα ολα τα υπολοιπα... βαλε μας το τι τρως για να σου προτεινουμε τυχον διορθωσεις αλλα κ για να δουμε σε τη θερμιδες εισαι...

Το προγραμμα ειναι περιπου ετσι,

ΠΡΩΙΝΟ
δημητριακα ολικης αλεσεως με γαλα 2% (οταν δεν παω προπονηση)οταν παω προπονηση το πρωινο ειναι μετα απο αυτην,

ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ
1 φρουτο η δυο φρυγανιες με λιγο κιτρινο τυρι η 1 γιαουρτι,

ΓΕΥΜΑ
κοτοπουλο στηθος βραστο η ψητο,μοσχαρι,μπιφτεκια απο απαχο κιμα,τονος σε νερο,με βραστα λαχανικα η ωμη σαλατα.Ολα αυτα σε μετριες μεριδες δηλαδη οχι σε μεριδες που θα χορταιναν καποιον στα κιλα τα δικα μου.

ΑΠΟΓΕΥΜΑ
δυο φρουτα η ενα ποτηρι γαλα,η αν πειναω πολυ δυο φρυγανιες με κιτρινο τυρι συνηθως καπιοα γραβιερα.

ΒΡΑΔΥΝΟ
η δημητριακα η ενα γιαουρτι με δυο φρυγανιες η τονος με σαλατα.

Πανω κατω αυτη ειναι η διατροφη μου την οποια ακολουθω απο τη περασμενη δευτερα και η απωλεια μου ειναι περιπου 4-5κιλα

jannous44
26-07-11, 14:02
Το προγραμμα ειναι περιπου ετσι,

ΠΡΩΙΝΟ
δημητριακα ολικης αλεσεως με γαλα 2% (οταν δεν παω προπονηση)οταν παω προπονηση το πρωινο ειναι μετα απο αυτην,

ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ
1 φρουτο η δυο φρυγανιες με λιγο κιτρινο τυρι η 1 γιαουρτι,

ΓΕΥΜΑ
κοτοπουλο στηθος βραστο η ψητο,μοσχαρι,μπιφτεκια απο απαχο κιμα,τονος σε νερο,με βραστα λαχανικα η ωμη σαλατα.Ολα αυτα σε μετριες μεριδες δηλαδη οχι σε μεριδες που θα χορταιναν καποιον στα κιλα τα δικα μου.

ΑΠΟΓΕΥΜΑ
δυο φρουτα η ενα ποτηρι γαλα,η αν πειναω πολυ δυο φρυγανιες με κιτρινο τυρι συνηθως καπιοα γραβιερα.

ΒΡΑΔΥΝΟ
η δημητριακα η ενα γιαουρτι με δυο φρυγανιες η τονος με σαλατα.

Πανω κατω αυτη ειναι η διατροφη μου την οποια ακολουθω απο τη περασμενη δευτερα και η απωλεια μου ειναι περιπου 4-5κιλα

1300-1400 θερμιδες κοιτα οτι θα χασεις ειναι σιγουρο.. το θεμα ειναι με τοσες χαμηλες θερμιδες σιγουρα θα πεινας αρκετα... κ απο την αλλη θα νιωθεις λιγο αδυναμος... διαιτολογος στην εβγαλε? γιατι και εγω σε καπια φαση που ημουν πολυ περισσοτερα κιλα ειχα παει και μου εβγαλε πανω κατω το ιδιο προγραμμα αλλα σαβουριαζα συνεχεια επειδη πεινουσα... αμα θες ριξε λιγο μια ματια στην ενοτητα διατροφη εχει αρκετα παραδειγματα απο αλλα παιδια αλλα και αρθα διατροφης που σου λεει πως να υπολογισεις τις θερμιδες αναλογα με το βαρος σου... ψαξου λιγο και φτιαξε λιγο τι διατροφη σου. προσπαθησε αν οχι σε ολα στα περισσοτερα γευματα να εχεις πηγες πρωτεινης(γαλακτοκομικα,κρεατικα)

janinis
28-07-11, 18:57
1300-1400 θερμιδες κοιτα οτι θα χασεις ειναι σιγουρο.. το θεμα ειναι με τοσες χαμηλες θερμιδες σιγουρα θα πεινας αρκετα... κ απο την αλλη θα νιωθεις λιγο αδυναμος... διαιτολογος στην εβγαλε? γιατι και εγω σε καπια φαση που ημουν πολυ περισσοτερα κιλα ειχα παει και μου εβγαλε πανω κατω το ιδιο προγραμμα αλλα σαβουριαζα συνεχεια επειδη πεινουσα... αμα θες ριξε λιγο μια ματια στην ενοτητα διατροφη εχει αρκετα παραδειγματα απο αλλα παιδια αλλα και αρθα διατροφης που σου λεει πως να υπολογισεις τις θερμιδες αναλογα με το βαρος σου... ψαξου λιγο και φτιαξε λιγο τι διατροφη σου. προσπαθησε αν οχι σε ολα στα περισσοτερα γευματα να εχεις πηγες πρωτεινης(γαλακτοκομικα,κρεατικα)

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για τις συμβουλες.θα κανω οτι καλυτερο μπορω γιατι θελω να επανελθω σε αυτο που ειχα καποτε.Για οτι προκυπτει θα ενημερωνω.Και παλι ευχαριστω και καλες προπονησεις να εχουμε!