PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφη μου!!



franky94
25-07-11, 23:11
Γεια σας παιδια!!!Ειμαι 17 χρονων και θα ηθελα να συζιτησουμε για την διατροφη μου!!
πρωινο:μια κουπα γαλα με 4 φριγανιες ολικης και 1 κουταλια μελι!!(το προτειμω αντι δημιτριακα!!)
δεκατιανο:ενα τοστ με γαλοπουλα τυρι και ψωμι ολικης
μεσημεριανο:στηθος κοτοπουλου ψητο,οσπρια,ψαρι,τονο και συνηθως οτι φτιαχνει το σπιτι οχι με πολλα λαδια,τυγανιτα ξεχασμενα και σαλατα!!!
πριν την προπονηση:μπανανα η γενικα 1 φρουτο η γιαουρτι!!
μετα την προπονηση:3-4 ασπραδια αυγου!(η προπονηση ειναι 9-10,30)
Οταν δεν εχω προπονηση τρωω το απογευμα ενα φρουτο η πινω κανενα χυμο η καφε και το βραδυ συνηθως καμια σαλατα!!!

tolis93
25-07-11, 23:57
Γεια σας παιδια!!!Ειμαι 17 χρονων και θα ηθελα να συζιτησουμε για την διατροφη μου!!
πρωινο:μια κουπα γαλα με 4 φριγανιες ολικης και 1 κουταλια μελι!!(το προτειμω αντι δημιτριακα!!)
δεκατιανο:ενα τοστ με γαλοπουλα τυρι και ψωμι ολικης
μεσημεριανο:στηθος κοτοπουλου ψητο,οσπρια,ψαρι,τονο και συνηθως οτι φτιαχνει το σπιτι οχι με πολλα λαδια,τυγανιτα ξεχασμενα και σαλατα!!!
πριν την προπονηση:μπανανα η γενικα 1 φρουτο η γιαουρτι!!
μετα την προπονηση:3-4 ασπραδια αυγου!(η προπονηση ειναι 9-10,30)
Οταν δεν εχω προπονηση τρωω το απογευμα ενα φρουτο η πινω κανενα χυμο η καφε και το βραδυ συνηθως καμια σαλατα!!!

καλησπερα φιλαρακι κ καλως ηρθες.υψος βαρος δωσε περαν απο ηλικια δωσε κ καμια φωτο για να διξει κ τι θελεις.ογκο γραμμωση πες μας τι στοχους εχεις για να δωσουμε κ εμεις οτι ξερουμε.για μενα η διατροφη σου συνουσιαζει και ραπει να το πω και ορθα. απλα μου φενονται καπως λιγα.παντως τρως τελεια.δεν βλεπω ομως πουθενα βρωμη δε βλεπω λιπαρα καθολου δε βλεπω κανα κοτατζ(εχω ψυχωση με αυτα) δλδ δε βλεπω μερικα ψιλο βασικα.οπως τα λιπαρα

kostas_med13
26-07-11, 10:41
Γεια σας παιδια!!!Ειμαι 17 χρονων και θα ηθελα να συζιτησουμε για την διατροφη μου!!
πρωινο:μια κουπα γαλα με 4 φριγανιες ολικης και 1 κουταλια μελι!!(το προτειμω αντι δημιτριακα!!)
δεκατιανο:ενα τοστ με γαλοπουλα τυρι και ψωμι ολικης
μεσημεριανο:στηθος κοτοπουλου ψητο,οσπρια,ψαρι,τονο και συνηθως οτι φτιαχνει το σπιτι οχι με πολλα λαδια,τυγανιτα ξεχασμενα και σαλατα!!!
πριν την προπονηση:μπανανα η γενικα 1 φρουτο η γιαουρτι!!
μετα την προπονηση:3-4 ασπραδια αυγου!(η προπονηση ειναι 9-10,30)
Οταν δεν εχω προπονηση τρωω το απογευμα ενα φρουτο η πινω κανενα χυμο η καφε και το βραδυ συνηθως καμια σαλατα!!!

ειναι ελλιπης σε πρωτεινη η δαιτροφη σου ειδικα στο πρωινο!

franky94
26-07-11, 15:18
καλησπερα φιλαρακι κ καλως ηρθες.υψος βαρος δωσε περαν απο ηλικια δωσε κ καμια φωτο για να διξει κ τι θελεις.ογκο γραμμωση πες μας τι στοχους εχεις για να δωσουμε κ εμεις οτι ξερουμε.για μενα η διατροφη σου συνουσιαζει και ραπει να το πω και ορθα. απλα μου φενονται καπως λιγα.παντως τρως τελεια.δεν βλεπω ομως πουθενα βρωμη δε βλεπω λιπαρα καθολου δε βλεπω κανα κοτατζ(εχω ψυχωση με αυτα) δλδ δε βλεπω μερικα ψιλο βασικα.οπως τα λιπαρα


Φιλε ειμαι 77 κιλα 180 υψος!!βασικα θελω να χασω λιπος γενικα να στεγνωσω γιατι ειμουν απο παλια τροφαντος!!!Βρωμη φιλε τρωω σπανια γιατι δεν μου πολυ αρεσει γενικα προτειμω κατι που να γλυκιζει !!


@kostas_medi13 φιλε μου τι θα μπορουσα παραπανω να τρωω το πρωι?

tolis93
26-07-11, 15:22
Φιλε ειμαι 77 κιλα 180 υψος!!βασικα θελω να χασω λιπος γενικα να στεγνωσω γιατι ειμουν απο παλια τροφαντος!!!Βρωμη φιλε τρωω σπανια γιατι δεν μου πολυ αρεσει γενικα προτειμω κατι που να γλυκιζει !!


@kostas_medi13 φιλε μου τι θα μπορουσα παραπανω να τρωω το πρωι? μεγαλε να χασεις λιπος και να μη φτυσεις λιγο αιματακι π λεω κ εγω δε γινεται.η βρωμη ειναι ΒΑΣΙΚΗ τροφη και πρεπει να συμπεριλαμβανεται στη διατροφη σου κατα τη γνωμη μου.βαλτη σε γιαουρτι με μελι στη χειροτερη ρε αδερφε....κοιτα κ εγω ημουν τροφαντος.αλλα οπως το πες ΗΜΟΥΝ.το θεμα ειναι τι εισαι τωρα πως εισαι κτλπ.ανεβασε μια φωτο καλυτερα γιατι φιλτατε αν εχεις χαμηλα ποσοστα κ πεσεις κ αλλο σε λιπος παιζει να σε χαλασει.αν κ οκ το να στεγνωσεις κ μετα ογκος ειναι για μενα παλι.μια καλη στρατηγικη

jannous44
26-07-11, 15:23
Φιλε ειμαι 77 κιλα 180 υψος!!βασικα θελω να χασω λιπος γενικα να στεγνωσω γιατι ειμουν απο παλια τροφαντος!!!Βρωμη φιλε τρωω σπανια γιατι δεν μου πολυ αρεσει γενικα προτειμω κατι που να γλυκιζει !!


@kostas_medi13 φιλε μου τι θα μπορουσα παραπανω να τρωω το πρωι?

καταρχιν αφου λες οτι η προπονηση ειναι 9.30-10.00 αναμεσα στο μεσημεριανο και στο γευμα που εχεις πριν τη προπονηση μπορεις να βαλεις 1 ακομα στερεο γευμα ιδιο με το μεσημεριανο. 1 ωρα πριν τι προπονηση να βαλεις 1 γιαουρτι και μετα τη προπονηση να βαλεις τη μπανανα-φρουτο μαζι με τα ασπραδια.. τωρα στο πρωινο για πρωτεινη βαλε 4 ολοκληρα αυγα(αν δεν εχεις προβλημα με χολιστερινη). η 1ολοκληρο και 5-6 ασπραδια...

franky94
26-07-11, 15:58
Δεν ειναι υπερβολικα τα 5-6 ασπραδια?

tolis93
26-07-11, 16:02
Δεν ειναι υπερβολικα τα 5-6 ασπραδια?

αλλοι τρωνε κ 30 τη μερα:green:

franky94
26-07-11, 16:04
φιλε τολη αν θες να σου στειλω φοτο σε πμ οκ?

tolis93
26-07-11, 16:06
φιλε τολη αν θες να σου στειλω φοτο σε πμ οκ?

στειλε γιατι οχι

franky94
27-07-11, 17:06
παιδια θα μου προτεινατε να επερνα λιποδιαλυτη?

Stathgel
27-07-11, 17:30
Ο καλητερος λιποδυαλητης ''παντα για μενα φυσικα'' ειναι η καλη και πλουσια.. διατροφη!! μαζι φυσικα με τα βαροι και το σχοινακι...το γνωστο!! θα γινεις αρχοντας....προσπαθησε οσο μπορεις να μην χασεις αυτα τα περριτα κιλα γρηγορα.. και σε συνδιασμο με ενα καλο προγραμμα διατροφης ενεργεια φουλ. (γιατι απο τα τηγανητα ειναι λες και εχεις πιει πρ...α)υπαρχουν και διαφορα threads μεσα στο:bodybuildinggr: οπως κατηγοριες διατροφης που θα σε βοηθησουν απολυτα για το τι θες να φτιαξεις!!

franky94
27-07-11, 20:15
Φιλε συμφωνω αλλα ποσο υπομονη ακομα θα χρειαστει???αν ακουσω ποσο καιρο περιπου θελω τελιωσε τοτε θα τα δωσω ολα!!!!σχοινακι κανω 2-3 λεπτα συνεχομενα σε πολυ γρηγορους ρυθμους οσο για βαρη κανω βαρακια κοιλιακους και push-ups!

ionos1
27-07-11, 22:37
αλλοι τρωνε κ 30 τη μερα:green:

...P.S. εχω φτάσει μεχρι τα 13 σε μια μέρα και νόμιζα θα βγάλω φτερα ... δεν συζητώ καν τα σχολια των δικών μου!:P