PDA

Επιστροφή στο Forum : αξιολογηση bbing φαγητου



teenage bodybuilder
26-07-11, 19:31
λοιπον για βοηθηστε ρε παιδια λιγο γιατι φοβαμε πωσ δεν παιρνω αρκετη πρωτεινη

πρωινο
3 κουταλιεσ τησ σουπασ quaker μαζι με 300 ml γαλα
2 αβγα ολοκληρα (με το τσοφλι χαχαχα)

δεκατιανο
2 φετεσ ψωμι τοστ
4 φετεσ γαλοπουλα βραστη
1φετα gouda
26 αμυγδαλα


μεσημεριανο
κοτοπουλο με πατατεσ ή ρυζι ή
μακαρονια με κιμα (βαζω αρκετο για να αυξησω την πρωτεινη) + 3 φετεσ γαλοπουλα ή
γεμιστα με ρυζι μεσα οχι κιμα + 3 φετεσ γαλοπουλα ή
μπιφτεκια με πατατεσ ή
μπριζολα με πατατεσ

απογευματινο
3 κουταλιεσ βρωμη
300 μλ γαλα
1 μπανανα
και τησ μερεσ που προπονουμε τρωω και ενα γιαουρτι με μελι


βραδινο
ιδιο με το μεσημεριανο

MusclesOfShadow
26-07-11, 19:43
Eγω ποτε δεν εχω φτιαξει προγραμμα διατροφης οποτε και να μην ακουσεις την γνωμη μου δεν με πειραζει, απλα εγω τα παω παντα με το ματι και με το πως αισθανομαι.
Κοιτα προσθεσε λαχανικα και σαλατα. Ουτε εμενα μαρεσουν πολυ αλλα το σπανακι και το μπροκολο θα τα φαω. Και λιγη ντοματα που και που, αλλα θα τα φαω αν και δεν μαρεσουν. Αλλες νοστιμες επιλογες ειναι καροτα, λαχανο, μαρουλι...

Οσο για πρωτεινη και τετοια....
Μπορεις να τρως ακομα και τρεις φορες το μεσημεριανο σου, μεσημερι απογευμα βραδυ, κατι τετοιο, ειδικα αν ειναι κρεατικο. Ετσι θα εχεις και περισσοτερα γευματα!

Επισης μπορεις να προσθεσεις καρυδια, κασιους και κατι που μου αρεσει πολυ, ταχινι με μελι και λιναροσπορο, ολα μαζι ανακατεμενα!!!


-κατι αλλο, γιατι ολοι βαζετε βρωμη στα προγραμματα σας? αληθεια, δεν ξερω...

jannous44
26-07-11, 19:43
λοιπον για βοηθηστε ρε παιδια λιγο γιατι φοβαμε πωσ δεν παιρνω αρκετη πρωτεινη

πρωινο
3 κουταλιεσ τησ σουπασ quaker μαζι με 300 ml γαλα
2 αβγα ολοκληρα (με το τσοφλι χαχαχα) βαλε και αλλα 3-4 ασπραδια

δεκατιανο
2 φετεσ ψωμι τοστ
4 φετεσ γαλοπουλα βραστη
1φετα gouda( προτημισε arla delite 5%)
26 αμυγδαλα βγαλτα απο εδω*** και βαλε ε 3 αυγα ολοκληρα


μεσημεριανο
κοτοπουλο με πατατεσ ή ρυζι ή
μακαρονια με κιμα (βαζω αρκετο για να αυξησω την πρωτεινη) + 3 φετεσ γαλοπουλα ή
γεμιστα με ρυζι μεσα οχι κιμα + 3 φετεσ γαλοπουλα ή
μπιφτεκια με πατατεσ ή
μπριζολα με πατατεσ

απογευματινο
3 κουταλιεσ βρωμη
300 μλ γαλα
1 μπανανα
και τησ μερεσ που προπονουμε τρωω και ενα γιαουρτι με μελι


βραδινο
ιδιο με το μεσημεριανο

*** πριν το υπνο βαλε ενα ακομα γευμα 1-2 γιαουρτια και τα 26 αμυγδαλα που εβγαλες απο το 2ο γευμα


αυτα απο μενα!:thumbup: παντως πολυ γαλοπουλα πεφτει... θα σου ελεγα να την βγαλεις και να βαλεις αυγα αλλα απο εκει και περα παει σε θεμα αν σου αρεσει να τρως τοσα αυγα για γευση παντα μιλαω... αλλα αν δεν μπορεις και η γαλοπουλα ειναι κομπλε!

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:19
αυτα απο μενα!:thumbup: παντως πολυ γαλοπουλα πεφτει... θα σου ελεγα να την βγαλεις και να βαλεις αυγα αλλα απο εκει και περα παει σε θεμα αν σου αρεσει να τρως τοσα αυγα για γευση παντα μιλαω... αλλα αν δεν μπορεις και η γαλοπουλα ειναι κομπλε!

σασ ευχαριστω και τουσ δυο . κοιτα φιλε η μανα μου δεν με αφηνει τοσα πολλα αβγα . φοβαται . καλοσ στο μυαλο . α ξεχασα να πω ειμαι 170 και 75 κιλα και γυρω στο 11%ποσοστο λιπουσ . για πεσ τι αλλο να φαω εκτοσ απο αβγα . σκεφτομουνα cottage αν και δεν μου αρεσει και ειναι και ακριβο.

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:21
α και γιατι τα αμυγδαλα το βραδυ ? υπαρχει λογοσ?

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:22
Eγω ποτε δεν εχω φτιαξει προγραμμα διατροφης οποτε και να μην ακουσεις την γνωμη μου δεν με πειραζει, απλα εγω τα παω παντα με το ματι και με το πως αισθανομαι.
Κοιτα προσθεσε λαχανικα και σαλατα. Ουτε εμενα μαρεσουν πολυ αλλα το σπανακι και το μπροκολο θα τα φαω. Και λιγη ντοματα που και που, αλλα θα τα φαω αν και δεν μαρεσουν. Αλλες νοστιμες επιλογες ειναι καροτα, λαχανο, μαρουλι...

Οσο για πρωτεινη και τετοια....
Μπορεις να τρως ακομα και τρεις φορες το μεσημεριανο σου, μεσημερι απογευμα βραδυ, κατι τετοιο, ειδικα αν ειναι κρεατικο. Ετσι θα εχεις και περισσοτερα γευματα!

Επισης μπορεις να προσθεσεις καρυδια, κασιους και κατι που μου αρεσει πολυ, ταχινι με μελι και λιναροσπορο, ολα μαζι ανακατεμενα!!!


-κατι αλλο, γιατι ολοι βαζετε βρωμη στα προγραμματα σας? αληθεια, δεν ξερω...

κοιτα εγω βαζω γιατι εινια οικονομικη , εχει πολλλουσ υδατανθρακεσ και μαρεσει που ξερω οτι το ιδιο πραγμα τρωνε οι εππαγγελματιεσ . ξερεισ πνευματικη ωθηση κατα καποιο τροπο .;)

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:27
ρε σεισ να βαλλω ενα μιλκο ? αντι για τα ασπραδια του δεκατιανου ?

tolis93
26-07-11, 23:30
ρε σεισ να βαλλω ενα μιλκο ? αντι για τα ασπραδια του δεκατιανου ?

Κ εγώ θα γουσταρα αλλά είναι μαπα διατροφικα π κ π κανένα 0% μόνο κατά τη γνώμη μ κάτι άλλο π βρήκες υδατανθρακα στη γσλοπουλα??

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:33
Κ εγώ θα γουσταρα αλλά είναι μαπα διατροφικα π κ π κανένα 0% μόνο κατά τη γνώμη μ κάτι άλλο π βρήκες υδατανθρακα στη γσλοπουλα??

για την βρωμη το ειπα οτι εχει υδατανθρακεσ ποια γαλοπουλα ?????

MusclesOfShadow
26-07-11, 23:36
ρε σεισ να βαλλω ενα μιλκο ? αντι για τα ασπραδια του δεκατιανου ?

Μπα, με τιποτα βιομηχανοποιημενα και τετοια...ειδικα το milko!
Επισης σκεψου και για τα λαχανικα τι ειπα...;)
Οσο για το προβλημα της πρωτεινης σου, δεν μπορεις να κανεις και παααρα πολλα εκτος απτο να τρως φαγητο απτο μεσημεριανο σου 2-3 ακομα και 4 φορες την ημερα (ακομα και πρωι, αν εχει μεινει απο χθες). Φυσικα αυτο το φαι θα πρεπει να ειναι ενα καλο κρεατικο.

Επισης σκεψου φαγητα οπως ταχινι με μελι, παστελι, χαλβαδοπιτα.....
Α, ψαρια? Σαρεσουν?:green: εγω τρελαινομαι για σολωμο (πρωτεινη, ωμεγα3 λιπαρα...)με πατατες τηγανιτες....αν και τιποτα δεν συγκρινεται με μπριζολα μοσχαρισια με πατατες και σπανακι ή μπροκολο..... :twisted:

jannous44
26-07-11, 23:38
ρε σεισ να βαλλω ενα μιλκο ? αντι για τα ασπραδια του δεκατιανου ?

μιλκο 0% μπορεις να βαλεις αμεσως μετα τη προπονηση σου η στο πρωινο σου με 2 γιαουρτια πχ αυτο εκανα 1-2 φορες που ημουν σε διακοπες κ οπως καταλαβαινεις ειναι λιγο δυσκολο το θεμα διατροφης... αλλα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη.. αλλα απο το τιποτα ειναι καλο. τωρα για τα αυγα που λες μπορεις να τα αντικαταστησεις με cottage

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:39
Μπα, με τιποτα βιομηχανοποιημενα και τετοια...ειδικα το milko!
Επισης σκεψου και για τα λαχανικα τι ειπα...;)
Οσο για το προβλημα της πρωτεινης σου, δεν μπορεις να κανεις και παααρα πολλα εκτος απτο να τρως φαγητο απτο μεσημεριανο σου 2-3 ακομα και 4 φορες την ημερα (ακομα και πρωι, αν εχει μεινει απο χθες). Φυσικα αυτο το φαι θα πρεπει να ειναι ενα καλο κρεατικο.

Επισης σκεψου φαγητα οπως ταχινι με μελι, παστελι, χαλβαδοπιτα.....
Α, ψαρια? Σαρεσουν?:green: εγω τρελαινομαι για σολωμο (πρωτεινη, ωμεγα3 λιπαρα...)με πατατες τηγανιτες....αν και τιποτα δεν συγκρινεται με μπριζολα μοσχαρισια με πατατες και σπανακι ή μπροκολο..... :twisted:

μαρεσε ο τροποσ που σκεφτεσαι . αλλα ρε συ πρωινιατικα θα φαω κοτα πχ? πωσ σου φενεται αυτα που προσθεσε ο jannous ? α επεισησ παιδια μην ξεχνατε οτι δεν θελω να παιρνω πρωτεινη που δεν θα χρησιμοποιηθει και να γινει λιποσ . γιαθτο εδωσα στατιστικα .

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:41
μιλκο 0% μπορεις να βαλεις αμεσως μετα τη προπονηση σου οπως και στο πρωινο σου με 2 γιαουρτια πχ αυτο εκανα 1-2 φορες που ημουν σε διακοπες κ οπως καταλαβαινεις ειναι λιγο δυσκολο το θεμα διατροφης... αλλα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη.. αλλα απο το τιποτα ειναι καλο. τωρα για τα αυγα που λες μπορεις να τα αντικαταστησεις με cottage

οκ ρε φιλε θα δω και τι μπορω να παζαρεψω με την μανα μου . ξερεισ φαση η τρωω οσα ασπραδια θελω ή δεν περναω πολυτεχνιο . αχαχαχαχα . ειμαι καφροσ.:green::green::green:

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:42
μιλκο 0% μπορεις να βαλεις αμεσως μετα τη προπονηση σου η στο πρωινο σου με 2 γιαουρτια πχ αυτο εκανα 1-2 φορες που ημουν σε διακοπες κ οπως καταλαβαινεις ειναι λιγο δυσκολο το θεμα διατροφης... αλλα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη.. αλλα απο το τιποτα ειναι καλο. τωρα για τα αυγα που λες μπορεις να τα αντικαταστησεις με cottage

α και δεν μου λεσ ρε φιλε . αυτεσ οι βελτιωσει που εκανεσ δεν θα μου δωσουν υπερβολικη πρωτεινη ετσι?

jannous44
26-07-11, 23:43
οκ ρε φιλε θα δω και τι μπορω να παζαρεψω με την μανα μου . ξερεισ φαση η τρωω οσα ασπραδια θελω ή δεν περναω πολυτεχνιο . αχαχαχαχα . ειμαι καφροσ.:green::green::green:

ασπραδια οσα θες... ολοκληρα μπορεις να φας παλι οσα θες αν δεν εχεις προβλημα με χολιστερινη να υπολογιζεις πανω κατω 1 ασπραδι = 4πρωτεινη, 1 αυγο ολοκληρο = 7πρωτεινη.

MusclesOfShadow
26-07-11, 23:44
μιλκο 0% μπορεις να βαλεις αμεσως μετα τη προπονηση σου η στο πρωινο σου με 2 γιαουρτια πχ αυτο εκανα 1-2 φορες που ημουν σε διακοπες κ οπως καταλαβαινεις ειναι λιγο δυσκολο το θεμα διατροφης... αλλα δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη.. αλλα απο το τιποτα ειναι καλο. τωρα για τα αυγα που λες μπορεις να τα αντικαταστησεις με cottage

Tι στο καλο εχει το milko ρε παιδια και το χρησιμοποιειτε και το προτεινετε?:green::P


μαρεσε ο τροποσ που σκεφτεσαι . αλλα ρε συ πρωινιατικα θα φαω κοτα πχ? πωσ σου φενεται αυτα που προσθεσε ο jannous ? α επεισησ παιδια μην ξεχνατε οτι δεν θελω να παιρνω πρωτεινη που δεν θα χρησιμοποιηθει και να γινει λιποσ . γιαθτο εδωσα στατιστικα .

Ναι ειναι ο τροπος σκεψης των σκληροπυρηνικων! χεχε.....xP :bbbiceps:
Ναι, εμενα αν με αφηναν οι γονεις μου να φτιαξω την δικη μου διατροφη, θα εφτιαχνα π.χ. χοιρινη μπριζολα (αρκετη.......) και θα την ετρωγα σε 3-4 γευματα στην μερα μεσα...
Απο σαλαμια εγω προτιμω σαλαμι αερος και κανα χωριατικο λουκανικο ή σουτζουκι. Δεν ειναι και πολυ καλα παντως τα αλαντικα, να προσεχουμε, αν και η γαλοπουλα λενε ειναι καλη...

:bowdown:

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:49
σασ ευχαριστω πολυ . δεν μου λετε εγω οταν τρωωω κοτοπουλο τρωω το μπουτι ξερεισ το κοκκαλο και το κρεασ γυρω του αλλα παω και λιγο πιο ανω εκει που τελειωνει η αρθρωση .αυτο τολεω γιατι φοβαμαι τισ μερεσ που τρωω κοτοπουλο να τρωω πολυ πρωτεινη και απο αλλου μην γινω και χοντροσ κιολασ . καπου ειχα διαβασει το μπουτι εχει 30 γραμμαρια πρωτεινη αλλα εννοει μεχρι την αρθρωση ή μονο το κοκκαλο ?

tolis93
26-07-11, 23:55
σασ ευχαριστω πολυ . δεν μου λετε εγω οταν τρωωω κοτοπουλο τρωω το μπουτι ξερεισ το κοκκαλο και το κρεασ γυρω του αλλα παω και λιγο πιο ανω εκει που τελειωνει η αρθρωση .αυτο τολεω γιατι φοβαμαι τισ μερεσ που τρωω κοτοπουλο να τρωω πολυ πρωτεινη και απο αλλου μην γινω και χοντροσ κιολασ . καπου ειχα διαβασει το μπουτι εχει 30 γραμμαρια πρωτεινη αλλα εννοει μεχρι την αρθρωση ή μονο το κοκκαλο ?
Φιλε μ. Το μπούτι δε πολυσυνιστσται νομίζω έχει αρκετά λιπαρά δυστυχώς

teenage bodybuilder
26-07-11, 23:57
Φιλε μ. Το μπούτι δε πολυσυνιστσται νομίζω έχει αρκετά λιπαρά δυστυχώς

σοβαρα ? αφου βγαζω την πετσα. εχει και μεσα στο κρεασ λιποσ?

tolis93
26-07-11, 23:59
σοβαρα ? αφου βγαζω την πετσα. εχει και μεσα στο κρεασ λιποσ?
Από όσο ξέρω ναι πάντως πρωτεινη σταθερά 23-24 γρ στα 100

teenage bodybuilder
27-07-11, 00:02
Από όσο ξέρω ναι πάντως πρωτεινη σταθερά 23-24 γρ στα 100

καλα οκ θα τρωω στηθοσ . το στηθοσ ποση πρωτεινη εχει ξερεισ? ολοκληρο πεσ μου

tolis93
27-07-11, 00:08
καλα οκ θα τρωω στηθοσ . το στηθοσ ποση πρωτεινη εχει ξερεισ? ολοκληρο πεσ μου

Κ τα 2 κομμάτια κάπου στα 46-48 γρ πάνε. Με μουσταρδα κ καρυ μετράει

MusclesOfShadow
27-07-11, 00:11
σοβαρα ? αφου βγαζω την πετσα. εχει και μεσα στο κρεασ λιποσ?

Ρε συ, γιατι μου ανησυχεις?
Ογκο δεν κανεις?
Εγω τρωω ολο το μισο κοτοπουλο-φτερουγα, στηθος, μπουτι.
Σιγαα...
Και τι εγινε?
Κανω την βαρια προπονηση μου και μετα τρωω πολυ. Αν μπορουσα θα ετρωγα και σιδερο που λεει ο λογος αρκει να ειναι υγειινο και θρεπτικο. Τωρα αν εχει λιγο λιπος παραπανω η πρωτεινη παραπανω δεν θα σωθουμε απτο 1 γραμμαριο... Τρωγε ολο σου το κοτοπουλο μεγαλε (εκτος απτην πετσα, και τα κοκκαλα...εκτος και αν μπορεις να τα χωνεψεις) :thumbup:

Φυσικα αυτη ειναι η αποψη μου μονο....

tolis93
27-07-11, 00:17
Ρε συ, γιατι μου ανησυχεις?
Ογκο δεν κανεις?
Εγω τρωω ολο το μισο κοτοπουλο-φτερουγα, στηθος, μπουτι.
Σιγαα...
Και τι εγινε?
Κανω την βαρια προπονηση μου και μετα τρωω πολυ. Αν μπορουσα θα ετρωγα και σιδερο που λεει ο λογος αρκει να ειναι υγειινο και θρεπτικο. Τωρα αν εχει λιγο λιπος παραπανω η πρωτεινη παραπανω δεν θα σωθουμε απτο 1 γραμμαριο... Τρωγε ολο σου το κοτοπουλο μεγαλε (εκτος απτην πετσα, και τα κοκκαλα...εκτος και αν μπορεις να τα χωνεψεις) :thumbup:

Φυσικα αυτη ειναι η αποψη μου μονο....

Χτες Εφαγα 6 καλαμάτα 2 αγγουροντοματα κ κανα κιλό κεμπαπ μουστσρδα. Όγκος ρε! Θέλει ιδρώτα στα. Σαγόνια

MusclesOfShadow
27-07-11, 00:20
Χτες Εφαγα 6 καλαμάτα 2 αγγουροντοματα κ κανα κιλό κεμπαπ μουστσρδα. Όγκος ρε! Θέλει ιδρώτα στα. Σαγόνια

ετσι, πες τα του!:thumbup:
Και γω 3 γεματα χοιρινα με απολα!

luckyseven
27-07-11, 00:25
σοβαρα ? αφου βγαζω την πετσα. εχει και μεσα στο κρεασ λιποσ?

Μια χαρά είναι απλά φάτο στο μεσημεριανό σου και στο βραδυνό βάλε στήθος.

tolis93
27-07-11, 00:34
ετσι, πες τα του!:thumbup:
Και γω 3 γεματα χοιρινα με απολα!
Νσ τος να τος ο παίχτης. Δώστε πόνο στη κουζίνα ρεεεεε

vaggos@
27-07-11, 01:20
πω [ω πιτογυρα και δωσε μια φορα τηβ εβδοαδα χτυπαω τρια!!!χα χαπροβλεπετε ετσι?:P

jannous44
27-07-11, 09:56
Ρε συ, γιατι μου ανησυχεις?
Ογκο δεν κανεις?
Εγω τρωω ολο το μισο κοτοπουλο-φτερουγα, στηθος, μπουτι.
Σιγαα...
Και τι εγινε?
Κανω την βαρια προπονηση μου και μετα τρωω πολυ. Αν μπορουσα θα ετρωγα και σιδερο που λεει ο λογος αρκει να ειναι υγειινο και θρεπτικο. Τωρα αν εχει λιγο λιπος παραπανω η πρωτεινη παραπανω δεν θα σωθουμε απτο 1 γραμμαριο... Τρωγε ολο σου το κοτοπουλο μεγαλε (εκτος απτην πετσα, και τα κοκκαλα...εκτος και αν μπορεις να τα χωνεψεις) :thumbup:

Φυσικα αυτη ειναι η αποψη μου μονο....

+1:thumbup:

το μιλκο ειναι καλο υποκαταστατο γιατι μετα τη προπονηση επειδη εχει μεσα ενα καλο ποσοστο πρωτεινης και υψηλους ζαχκαρουχους υδατανθρακες αυτου ακριβως που θελουμε για αποκατασταση και αυξηση του γλυκογουνου οπως κ για γρηγορη αποροφηση αν το συνδιασεις με καποια κρεατινη αμινοξεα.. κανει κ για το πρωι επειδη ο οργανισμος σου μετα απο υπνο χρειαζεται αμεσα θρεπτικα συστατικα ετσι με τα σακχαρα επιταχυνεις την αποποροφηση αυτων... απλα δεν ειναι για συνεχεια μονο για ωρα αναγκης κ να προτειματε το 0%

ελπιζω να βοηθησα...

teenage bodybuilder
27-07-11, 10:03
μαγκεσ δικιο εχετε thnx .

MusclesOfShadow
27-07-11, 10:41
+1:thumbup:

το μιλκο ειναι καλο υποκαταστατο γιατι μετα τη προπονηση επειδη εχει μεσα ενα καλο ποσοστο πρωτεινης και υψηλους ζαχκαρουχους υδατανθρακες αυτου ακριβως που θελουμε για αποκατασταση και αυξηση του γλυκογουνου οπως κ για γρηγορη αποροφηση αν το συνδιασεις με καποια κρεατινη αμινοξεα.. κανει κ για το πρωι επειδη ο οργανισμος σου μετα απο υπνο χρειαζεται αμεσα θρεπτικα συστατικα ετσι με τα σακχαρα επιταχυνεις την αποποροφηση αυτων... απλα δεν ειναι για συνεχεια μονο για ωρα αναγκης κ να προτειματε το 0%

ελπιζω να βοηθησα...

Μελακι και ταχινακι:thumbup::bbbiceps:

DimitrisT
27-07-11, 14:59
Μελακι και ταχινακι:thumbup::bbbiceps:

Το ''ταχινακι'' εχει καλα λιπαρα..

MusclesOfShadow
27-07-11, 15:17
Το ''ταχινακι'' εχει καλα λιπαρα..

Ennοεις εχει πολλα ή εχει "καλα" λιπαρα (οχι τρανς)?
Παντως οτι εχει, εχει, εχει περισσοτερα λιπαρα απο πρωεινη αλλα και πρωτεινη εχει και απολα, σε καλη ποσοτητα. Εγω το τρωω συχνα και μπορεις να το παιρνεις και μαζι σου, στο σχολειο, τη δουλεια, απλα το βαζεις σε ενα ταπερακι, και κολλαει κιολας αυτο και το τρως παντου. Το μονο προβλημα ειναι τα σχολια των αλλων...

Ακους εκει εμετος ελεφαντα....:cursing:

DimitrisT
27-07-11, 15:26
Ennοεις εχει πολλα ή εχει "καλα" λιπαρα (οχι τρανς)?
Παντως οτι εχει, εχει, εχει περισσοτερα λιπαρα απο πρωεινη αλλα και πρωτεινη εχει και απολα, σε καλη ποσοτητα. Εγω το τρωω συχνα και μπορεις να το παιρνεις και μαζι σου, στο σχολειο, τη δουλεια, απλα το βαζεις σε ενα ταπερακι, και κολλαει κιολας αυτο και το τρως παντου. Το μονο προβλημα ειναι τα σχολια των αλλων...

Ακους εκει εμετος ελεφαντα....:cursing:

Οχι καλα λιπαρα εχει, αλλα η πρωτεινη ειναι πρωτον φυτικη και δευτερον εχει πολυ λιγη στα 100g (αυτο που εχω εγω εχει π.χ. 26,9gr στα 100gr).
Εκτος και αν πια τρως 100gr ταχινι καθε φορα (650 θερμιδες)..