PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη λιποδιαλυσης :)



Giwrgos7
28-07-11, 01:50
Καλησπερα παιδες ,εχω ως στοχο την μειωση του λιπους κ καποιων περιττων κιλων που πηρα λογω πανελληνιων !! Ειμαι 17 ετων 1.81 80 κιλα....λοιπον η διατροφη :

Πρωϊνο: βρωμη με γαλα ( πρασινο κουτακι ) κ 1 πρασινο μηλο

Δεκατιανο:2 φετες βραστη Γαλοπουλα-Τυρι Light-Φετες ολ. αλέσεως

Μεσημερι :Ψαρι,Κοτόπουλο (Στηθος),Γαλοπουλα,Μοσχαρίσια μπιφτεκια + Ρύζι ή Βραστη πατατα + σαλατα με 2 κουταλιες ελαιολαδο

Απόγευμα : τονοσαλατα ή κανα 2 μηλα

Βραδυνο : 1 γιαουρτι με 10 αμυγδαλα

αυτααααααα , σκευτομαι ν παρω κ καποιον λιποδιαλυτη για να εχω πιο γρηγορα αποτελεσματα...αα ξεχασα γυμναστηριο 5 φορες την βδομαδα 3-4 φορες κανω αεροβια μετα τα βαρη. Περιμενω απαντησεις ευχαριστω εκ των προτερων !!! :P

sTeLaKoS
30-07-11, 20:36
Πρωϊνο: βρωμη με γαλα ( πρασινο κουτακι ) κ 1 πρασινο μηλο
Πρωτείνη από που παίρνεις; Βάλε 3-4 ασπράδια. Διαφορετικά, πιες πάνω από μισό λίτρο γάλα.

Δεκατιανο:2 φετες βραστη Γαλοπουλα-Τυρι Light-Φετες ολ. αλέσεως
Ανέβασε κι άλλο τη γαλοπούλα.

Μεσημερι :Ψαρι,Κοτόπουλο (Στηθος),Γαλοπουλα,Μοσχαρίσια μπιφτεκια + Ρύζι ή Βραστη πατατα + σαλατα με 2 κουταλιες ελαιολαδο :thumbup:

Απόγευμα : τονοσαλατα ή κανα 2 μηλα :thumbup:

Βραδυνο : 1 γιαουρτι με 10 αμυγδαλα :thumbup:


Σου έκανα κάποιες διορθώσεις στα γρήγορα, γενικά πρέπει να κρατάς ψηλά τη πρωτείνη σου. Εαν ξεκινάς τώρα τη δίαιτα μη ρίξεις απότομα τις θερμίδες σου, κάθε βδομάδα μείωνε κι από λίγο.

Λιποδιαλύτη θα σου λεγα να μη πάρεις, θα σου δώσει πολύ λιγότερα από αυτά που νομίζεις. Μπορεί και τίποτα.

ελμερ
30-07-11, 20:45
καλησπερα...συμφωνω και γω,μη παρεις λιποδιαλυτη,μπορεις με υπομονη και μεθοδικοτητα να εχεις γρηγορο αποτελεσμα....ο καλυτερος λιποδιαλυτης ειναι η ηλικια σου....μονο μην τα παρατησεις....υπομονη.....

Giwrgos7
01-08-11, 20:58
ευχαριστω παιδια...ναι ειχα ξεχασει να γραψω τα 3-4 ασπραδια :P βρηκα και πως το BMR μου ειναι 1952 και οι ημερισιες θερμιδες μου ειναι 2929.......η διατροφη που κανω ειναι σωστη βαση αυτων των στοιχειων ????