PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαλάρωση δέρματος



Gaspari
29-07-11, 00:54
Καλησπέρα,

Μια ερώτηση να κάνω.. Έαν κάποιος έχει χάσει σχεδόν 20 κιλά μέσα σε ένα καλοκαίρι και έχει μια χαλάρωση στο δέρμα του στην ηλικία των..; 17-18 ας πούμε, μπορεί να επανέλθει ξανά το δέρμα του χωρίς επεμβάσεις κλπ; Ή απλά "καταστράφηκε";

eri_87
29-07-11, 01:15
Σίγουρα τίποτα δε χάθηκε!:) Με γυμναστικη και διατροφή μπορεί να φτιάξει το θέμα, αλλά χρειάζεται και πολύ υπομονή... Δες νομίζω να είναι τόσο τραγικά τα πράγματα που να είναι το νυστέρι η μοναδική λύση!!! Η ηλικία είναι μεγάλο προτέρημα... ;)

thanasis76
29-07-11, 15:46
μιας και χθες πηγα για γενικες εξετασεις και με ρωτησε ο γιατρος πως αδυνατησα ετσι, το εφερε η κουβεντα
και του λεω οτι τωρα εμεινε λιγο χαλαρωση στην κοιλια...
και μου ειπε οτι οταν χανουμε γρηγορα κιλα το δερμα δεν προλαβαινει να ακολουθησει τον γρηγορο ρυθμο και απλα εκεινο συνεχιζει να πηγαινει με τον ρυθμο του...
δηλαδη, καποια στιγμη το δερμα θα επανελθει....
με γυμναστικη, διατροφη , υπομονη , και ενυδατωση καλη το βοηθαμε κι εμεις...

Gaspari
29-07-11, 21:00
Αυτή η περίπτωση που έγραψα, συμβαίνει σε μένα.. Ενυδάτωση σώματος έχω στα 68-70%.. Πιστεύω είμαι πολύ καλά..
Διατροφή επίσης κάνω εδώ και μήνες σωστή και γυμναστική μέχρι τώρα καθημερινά.. Βέβαια σήμερα τελείωσε η συνδρομή μου, οπότε απο σεπτέμβρη ξανά.. Τώρα θάλασσα, κανάς κοιλιακός 2 φορές την εβδομάδα, έλξεις κλπ.. Χαλαρά πράγματα.. Να ξεκουράσω και λίγο το σώμα μωρέ, βαράω ασταμάτητα κάθε μέρα απ τον προηγούμενο οκτώβρη....

gym
29-07-11, 21:11
Αυτή η περίπτωση που έγραψα, συμβαίνει σε μένα.. Ενυδάτωση σώματος έχω στα 68-70%.. Πιστεύω είμαι πολύ καλά..
Διατροφή επίσης κάνω εδώ και μήνες σωστή και γυμναστική μέχρι τώρα καθημερινά.. Βέβαια σήμερα τελείωσε η συνδρομή μου, οπότε απο σεπτέμβρη ξανά.. Τώρα θάλασσα, κανάς κοιλιακός 2 φορές την εβδομάδα, έλξεις κλπ.. Χαλαρά πράγματα.. Να ξεκουράσω και λίγο το σώμα μωρέ, βαράω ασταμάτητα κάθε μέρα απ τον προηγούμενο οκτώβρη....

μην φοβασαι καθολου...στην ηλικια σου ολα θα γινουν κ το δερμα θα φτιαξει με τον καιρο....υπομονη ,επιμονη,διατροφη κ προπονηση κ ολα θα γινουν...

GREEK POWER
29-07-11, 22:44
μην φοβασαι καθολου...στην ηλικια σου ολα θα γινουν κ το δερμα θα φτιαξει με τον καιρο....υπομονη ,επιμονη,διατροφη κ προπονηση κ ολα θα γινουν...

Δηλαδη εμεις η καπως μεγαλυτεροι δεν εχουμε ελπιδες ,παει το χασαμε το κορμι πατριωτη ?:green:

gym
29-07-11, 22:58
Δηλαδη εμεις η καπως μεγαλυτεροι δεν εχουμε ελπιδες ,παει το χασαμε το κορμι πατριωτη ?:green:

εαν εισαι σοβαρος με ο,τι κανεις(διατροφη και προπονηση) θα δεις διαφορα αλλα πιο μακροπροθεσμα...εφοσον εισαι μεγαλος σε ηλικια ετσι πανε αυτα...

GREEK POWER
29-07-11, 23:00
εαν εισαι σοβαρος με ο,τι κανεις(διατροφη και προπονηση) θα δεις διαφορα αλλα πιο μακροπροθεσμα...εφοσον εισαι μεγαλος σε ηλικια ετσι πανε αυτα...

Σ ευχαριστω ρε ! και στα μουτρα σου που ειμαι μεγαλος :P:P:P

Γιώργος_
30-07-11, 11:23
Παιδια, το χαλαρό δέρμα, ειδικά μετά την ηλικία των 26 ετών, εγκειται καθαρά τστο οτι ο οργανισμός δεν είναι ικανός να συνθέσει κολλαγόνο σχεδόν καθόλου.
Σε κλινικές αντιγήρανσης στο εξωτερικό και σε κλινικές αποκατάστασης δερματικών παθήσεων αλλά και σε κλινικές αποκατάστηασης μέχω πλαστικών επεμβάσεων, χρησιμοποιούν τα εξής πεπτίδια:
ghrp-2
Ipamorelin
Hexarelin
EGF
Το σώμα συθέτει κολλαγόνο 600-700% σταθερά σε διάγραμμα κι έτσι η χαλάρωση απο την έλλειψη σύνθεσης κολλαγόνου καταπολεμάται άμεσα.

Ιδιαίτερη προσοχή μόνο στα site Που πουλάνε φθηνά πεπτίδια, είναι όλα τοξικα και μηδενικής περιεκτικότητας. Εμπιστευθείτε μόνο νοσοκομειακά, κυκλοφορούν στην Ελλάδα.

Γιώργος_
30-07-11, 11:26
εαν εισαι σοβαρος με ο,τι κανεις(διατροφη και προπονηση) θα δεις διαφορα αλλα πιο μακροπροθεσμα...εφοσον εισαι μεγαλος σε ηλικια ετσι πανε αυτα...

Παιδια, υπάρχουν πολλοί καταξιωμένοι επιστήμονες πλεον στην Ελλάδα, με ειδικότητα σε αντιγήρανση, σε ρύθμιση ενδοκρινολογικών λειτουργιών με στόχο τη σωματοδομή σε ηλικίες άνω των 35, με ειδικότητες σε βιοχημεία και γεννετική. Εαν θέλετε κάποια πληροφορία, ρωτήστε.
Μην είστε μόνο αρνητικοί, όσα και να ξέρετε, έχετε να μάθετε πολλά νέα πράγματα, σας βάζω στοίχημα.....:unsure:

gym
30-07-11, 14:56
Παιδια, υπάρχουν πολλοί καταξιωμένοι επιστήμονες πλεον στην Ελλάδα, με ειδικότητα σε αντιγήρανση, σε ρύθμιση ενδοκρινολογικών λειτουργιών με στόχο τη σωματοδομή σε ηλικίες άνω των 35, με ειδικότητες σε βιοχημεία και γεννετική. Εαν θέλετε κάποια πληροφορία, ρωτήστε.
Μην είστε μόνο αρνητικοί, όσα και να ξέρετε, έχετε να μάθετε πολλά νέα πράγματα, σας βάζω στοίχημα.....:unsure:

μακαρι πραγματικα να ισχυει...οταν φτασω τα 35 κ (αν)εχω θεμα(φτου φτου απο εδω...) ,θα ρωτησω...μακαρι παντως...;);)

Gaspari
30-07-11, 18:45
Η αλήθεια είναι πως για επέμβαση δεν το σκέφτομαι κάν.. Υπερβολικό πολύ.. Δεν ήμουν και ζώο ρε παιδιά μην το χέσουμε... :P

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?14019-Gaspari-la-photographie&highlight=Gaspari+photographie

Πρώτη σελίδα ήμουν τέλη καλοκαιριού 09.
Τελευταία σελίδα, οι ποιο πρόσφατες!
Θα ανεβάσω μια ακόμα που ήμουν πέρσι!

mono AEK
13-03-12, 16:47
να ρωτισω οταν καπιος ειναι 105κιλα και 1.85 υψος και φυγι ολο το λιπος απο επανω του τοτε θα κρεμαστη το δερμα του και θα φενετε απαισιο η δεν ειναι απαρετητο αυτο?

εξαρταται ποσο γρηγορα θα φυγει και με τι τροπο
με σωστη διατροφη αεροβιο και πολυ υπομονη θα φυγει το λιπος και το περιττο δερμα θα μαζευτει απτο σωμα