PDA

Επιστροφή στο Forum : 23 κιλα....ειναι πολλα ε..;



Batigol
31-07-11, 01:38
εκανα το λαθος να σταματησω την γυμναστικη πριν 5-6 χρονια..και να τρωω μονο λυπος σε σουβλα.23 κιλα εχουν μπει και δεν μπορω να βρω το κουραγιο να ξεκινησω...εχασα περσυ 12 κιλα αλλα τα ξαναεβαλα.αντε κοβω το φαι(εννοω τους βρωμογυρους κτλ)αλλα μετα τι..τα 12 τα εχασα πανω σε ποδηλατο αλλα μετα απο ενα διαστημα δεν εχανα με τπτ και απογοητευτικα.και ξανα τωρα απο την αρχη.συγνωμη αν γραφω σε λαθος τοπικ αλλα ειδα λυποδιαλυση και ειπα να ρωτησω.ειμαι 1.80 97 κιλα 27 ετων.εκανα 15 χρονια γυμναστικη (ποδοσφαιρο και ταε κβον ντο)και σημερα διαβαζα για ωρες αρθρα και αποψεις και καταλαβα γτ τοτε ενω ελιωνα δεν φουσκωνα.δυναμωνα και η αντοχες μου ηταν πολυ καλες αλλα δεν φουσκωνα.θα ηθελα καποιες συμβουλες.τι ασκηση να κανω(τρεξιμο;ποδηλατο;σκοινακι;)τι να τρωω,ποσο να τρωω.εγραψα και στα"νεα μελη"αλλα απαντηση δεν πηρα.αυτα...ελπιζω καποιος να βοηθησει.ευχαριστω..

Michaelangelo
31-07-11, 01:53
εκανα το λαθος να σταματησω την γυμναστικη πριν 5-6 χρονια..και να τρωω μονο λυπος σε σουβλα.23 κιλα εχουν μπει και δεν μπορω να βρω το κουραγιο να ξεκινησω...εχασα περσυ 12 κιλα αλλα τα ξαναεβαλα.αντε κοβω το φαι(εννοω τους βρωμογυρους κτλ)αλλα μετα τι..τα 12 τα εχασα πανω σε ποδηλατο αλλα μετα απο ενα διαστημα δεν εχανα με τπτ και απογοητευτικα.και ξανα τωρα απο την αρχη.συγνωμη αν γραφω σε λαθος τοπικ αλλα ειδα λυποδιαλυση και ειπα να ρωτησω.ειμαι 1.80 97 κιλα 27 ετων.εκανα 15 χρονια γυμναστικη (ποδοσφαιρο και ταε κβον ντο)και σημερα διαβαζα για ωρες αρθρα και αποψεις και καταλαβα γτ τοτε ενω ελιωνα δεν φουσκωνα.δυναμωνα και η αντοχες μου ηταν πολυ καλες αλλα δεν φουσκωνα.θα ηθελα καποιες συμβουλες.τι ασκηση να κανω(τρεξιμο;ποδηλατο;σκοινακι;)τι να τρωω,ποσο να τρωω.εγραψα και στα"νεα μελη"αλλα απαντηση δεν πηρα.αυτα...ελπιζω καποιος να βοηθησει.ευχαριστω..

Φιλαράκι εγώ το χειμώνα ήμουν 90 κιλά. Τώρα είμαι 75,5. Και εγώ είναι πιο δύσκολο να χάσω από σένα, γιατί απλά τότε ήθελα να πάρω κιλά και τώρα να κρατήσω τα καλά που πείρα το χειμώνα, δεν "σαβουριαζα" ας πούμε ούτε είχα πρόβλημα κιλών. Όλα είναι να έχεις θέληση και εκτος από άθληση να κανεις και καλή διατροφή! Εσύ έχεις θέληση Αν έχεις, δεν υπάρχει λόγος απογοήτευσης.

Vasilis32
31-07-11, 01:58
Για αρχη κοψε μαχαιρι το εξω φαγητο και το αλκοολ. Μονο νερο θα αγοραζεις. Οτι τρως να ειναι σπιτικο. Και απο ψωμι 1-2 φετες το πολυ.
Αλλα οπως ειπα τερμα το εξω!!!

Μετα πηγαινε gym. Αρχισε με 20 λεπτα γρηγορα περπατημα στο διαδρομο και μετα τα βαρη αλλα 20. Στοχος μετα τα βαρη να φτανεις να κανεις γρηγορο περπατημα 60 λεπτα. Οταν λεω γρηγορο, γρηγορο. Συνολικα 3 φορες τη βδομαδα στο gym. Aπο βαρη κανε ενα νορμαλ γενικο προγραμμα που θα σου δωσουν. ΣτΣτοχος ειναι να καψεις λιπος, με τα νορμαλ βαρη και σπιτικο φαι να διατηρησεις αλλα και να αυξησεις λιγο τη μυικη μαζα.

Καντα αυτα για 2 μηνες και ξανα ζυγισου. Αλλα οπως ειπα οχι απ'εξω φαι, αναψυκτικα, ψωμια και τηγανιτα.

just chris
31-07-11, 09:24
γενικα τι επαιζε με σουβλα κ γυρο συνεχεια;;;κρατας κανα σουβλατζιδικο;;

Batigol
31-07-11, 14:15
κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις.
michaelangelo θεληση υπαρχει κινητρο δεν εχω.τοτε επαιζα μπαλα ειχα και το ψωνιο.ουτε εγω φαινομαι μπουλης ισως απο τα χρονια γυμναστικης που εκανα.πιο πολυ σαν μικρος μπραβος φαινομαι.
vasilis32 οποτε να κανω και βαρη?μου εχουν πει οτι καλυτερα πρωτα να εχανα καποια κιλα και στην πορεια να εμπαινα για βαρη.αυτο επειδη ειμαι της γραμμωσης και οχι του αγκου.και καλα αν κανω βαρη με την μια το σωμα μου θα μεινει ογκοδη.μ......ιες μου λεγανε ε?
just chrisχαχαχχαχα οχι.αλλα μπορεις να το πεις και ετσι με τα λεφτα που ξοδεψα τοσα χρονια να τρωω απ'εξω.
οποτε να κανω κανονικα βαρη και διαδρομο.αν εκανα ποδηλατο και οχι διαδρομο μια που ειμαι φαν του θα ειχε διαφορα?

Vasilis32
31-07-11, 14:30
κατ'αρχην ευχαριστω για τις απαντησεις.
michaelangelo θεληση υπαρχει κινητρο δεν εχω.τοτε επαιζα μπαλα ειχα και το ψωνιο.ουτε εγω φαινομαι μπουλης ισως απο τα χρονια γυμναστικης που εκανα.πιο πολυ σαν μικρος μπραβος φαινομαι.
vasilis32 οποτε να κανω και βαρη?μου εχουν πει οτι καλυτερα πρωτα να εχανα καποια κιλα και στην πορεια να εμπαινα για βαρη.αυτο επειδη ειμαι της γραμμωσης και οχι του αγκου.και καλα αν κανω βαρη με την μια το σωμα μου θα μεινει ογκοδη.μ......ιες μου λεγανε ε?
just chrisχαχαχχαχα οχι.αλλα μπορεις να το πεις και ετσι με τα λεφτα που ξοδεψα τοσα χρονια να τρωω απ'εξω.
οποτε να κανω κανονικα βαρη και διαδρομο.αν εκανα ποδηλατο και οχι διαδρομο μια που ειμαι φαν του θα ειχε διαφορα?

Βαρη κανε, 3 σετ τον 10-12 επαναληψεων με 1 λεπτο μαξ διαλειμμ αναμεσα στα σετ. Το γρηγορο περπατημα εχει καλυτερα αποτελεσματα.

Batigol
31-07-11, 14:47
οκ.θα εχω υποψην μου τις συμβουλες σου.να'σαι καλα

Michaelangelo
31-07-11, 18:12
Βαρη κανε, 3 σετ τον 10-12 επαναληψεων με 1 λεπτο μαξ διαλειμμ αναμεσα στα σετ. Το γρηγορο περπατημα εχει καλυτερα αποτελεσματα.

Τι αποσκοπεί αυτό Αν λες για γράμμωση, 1on θέλει παραπάνω set, 2on είναι άχρηστο χωρίς ανάλογη διατροφή!

Batigol, το σώμα δεν μένει ογκώδη από γυμναστήριο! Μένει από την διατροφή κυρίως. Επίσης ο διάδρομος είναι κατά πολύ πιο αποτελεσματικός του ποδηλάτου! Κίνητρο μπορείς να βρείς, το σώμα σου!

Batigol
31-07-11, 19:22
ωραια.και εμενα παραξενο μου φανηκε οταν ακουσα πως αν κανω βαρη τωρα θα μεινω φουσκα.καποτε επερνα λιποδιαλιτικα.επερνα τα χιντροξικατ το 2000 με 2002 περιπου.οταν μετα απο 5-6 χρονια ξαναπηρα(οχι απο την ιδια εταιρια.δεν θυμαμαι ποια βσκ)με ειχε πιασει ταχυκαρδια και τα πεταξα.να κανω κινηση να ξαναπαρω ή να κανω υπομονη και με διατροφη να χασω σιγα σιγα?και επειδη με ψινει ξανα η πρωτεινη να παρω αφου χασω η απο τωρα?

Michaelangelo
31-07-11, 21:01
ωραια.και εμενα παραξενο μου φανηκε οταν ακουσα πως αν κανω βαρη τωρα θα μεινω φουσκα.καποτε επερνα λιποδιαλιτικα.επερνα τα χιντροξικατ το 2000 με 2002 περιπου.οταν μετα απο 5-6 χρονια ξαναπηρα(οχι απο την ιδια εταιρια.δεν θυμαμαι ποια βσκ)με ειχε πιασει ταχυκαρδια και τα πεταξα.να κανω κινηση να ξαναπαρω ή να κανω υπομονη και με διατροφη να χασω σιγα σιγα?και επειδη με ψινει ξανα η πρωτεινη να παρω αφου χασω η απο τωρα?

θα σου πρότεινα να πάρεις λιποδιαλυτn μόλις κολλήσεις και να μην αρχίσεις (καμια βδομάδα μέχρι να συνηθίσεις για να μην έχεις ταχυκαρδίες και ζαλάδες) με full δόση! Δεν θα κάνει τίποτα όμως ο λιποδιαλυτής χωρίς διατροφή. Πρωτεΐνη εννοείται θα πάρεις από τώρα!!! Εκτος βεβαια και αν τρέφεσαι τόσο καλά ώστε δεν χρειάζεται, αλλα έστω για μετά την προπονa η το βραδυ αν ξυπνήσεις, καλο είναι να έχεις.

Kagias
31-07-11, 21:14
Για μενα καλε μου φιλε πιστευω πως ειναι θεμα ρουτινας. Δε μπορεις να πεις οτι θα κανεις διατροφη γυμναστικη κομπλε 3 μηνες και μετα θα ξανακυλισεις στα ιδια. Το σωμα σου θα δουλευτει με την ρουτινα. Ξεκινα σιγα σιγα για να μην καεις και απογοητευτεις. Κοψε τον πολυ υδατανθρακα aka ψωμια, ρυζια, πατατες, υπολογισε προσεγγιστικα καποιες θερμιδες, ξεκινα 3 φορες την εβδομαδα χαλαρα στο ελλειπτικο η στον διαδρομο κανα 35 λεπτο παραλληλα με ασκησεις για ενδυναμωση στο γυμναστηριο και σταδιακα ανεβα π.χ. 4 φορες την εβδομαδα και 40 λεπτα. Παρε ενα 500αρι σεικερ και βαζε μεσα νερο, εχε το ολη μερα μαζι σου και πινε λιγο λιγο. Μην εισαι με τη μεζουρα και τη ζυγαρια καθε βδομαδα, αστο να σε παει μονο του, μη σε αγχωνει ο καθρεφτης, μη βαλεις χρονικα πλαισια και περιθωρια στη προσπαθεια σου. Εαν καποια στιγμη αρχιζεις και κολωνεις ανοιξε log εδω στο site με την προπονα και τη διατροφη σου καθε μερα ετσι ωστε να βλέπεις συνολικά το τι εχεις καταφερει και να βρισκεις κινητρο να συνεχιζεις οταν σε κουρασει η αυστηρη διατροφη ή η σκληρή ασκηση. Καλη επιτυχία εύχομαι και να θυμάσαι οτι δεν είναι τόσο θέμα σώματος όσο θεμα μυαλού ;)

tolis93
31-07-11, 23:00
θες κινητρο?Η ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!τι σημαντικοτερο?τι θελεις να πας στα 30 κ να εχεις θεματα με καρδια κ τετοια?μπες στην αναλογη φιλοσοφια φιλε...καταρχας το καθαρο φαγητο ειναι πολυ ανωτερο απο τη σαβουρα κ σε θεμα γευσης κ σε ολα.ειναι μεχρι να το συνηθησεις.μετα αστο θα το ζητας απο μονος σ.βαλε τη γυμναστικη στη ζωη σ δεν ειναι δα κ τοσο δυσκολο ξεδινεις κ απο τη δουλεια σε τελικη αναλυση...αλλα πανω απο ολα...η υγεια σ...εγω ημουν 105 κιλα...δε με ενοιαζε καν σαβουρωνα αβερτα.μια μερα ξυπνησα κ ειπα στον καθρεφτη ρε ρεμαλι π πας ετσι 18 χρονων λες κ εισαι κανενα ανωριμο.την υγεια σ δν τη σκεφτεσαι?τωρα ειμαι 77 κιλα.κανε την αφαιρεση κ πες μ ποσα ειναι...σε 9 μηνες τα χασα.και το καλυτερο ειναι οτι το απολαυσα.το θεμα δν ειναι να το δεις σα στοχο αλλα σαν νεα αρχη ζωης.φοβασαι οτι θα πεσει λοιμοκτονια κ τετοια αυτα δν ισχυουν.ισα ισα...αυτα απο εμενα.ελπιζω απλα να σε ταρακουνισα κ να σ δωσα ενα κινητρο παραπανω.γιατι για να μπηκες στο κοπο να ποσταρεις κατι.σημαινει πως εχεις ηδη ενα κινητρο

Batigol
01-08-11, 17:35
KAGIAS αυτη τη βλακεια κανω.ειναι πολλα και ειχα συνιθησει αλλιως το σωμα μου...θα το ξεκινησω στα κοντα γτ βαρεθηκα να μην θελω να δοκιμαζω καινουργια ρουχα.με κραζουν φιλοι πως ειμαι υπερβολικος αλλα οταν εκανα καποτε 3-5 ωρες γυμναστικη καθε μερα και ειχα διαθεση και αερα δεν μπορω να με δεχτω τωρα.να'σαι καλα για τις συμβουλες..
TOLIS93 περσυ οπως ειπα εφτασα τα 87.ελιωνα στο ποδηλατο πανω και ειχα παρει τα πανω μ.δυστηχως ομως η ανεργια σε κανει να κλεινεσαι σπιτι μια που φραγκα δεν υπαρχουν.και οταν εισαι ξαπλα καθε μερα για ωρες θα ερθει η φαση που θα απογοητευτεις και δεν θα εχεις κουραγιο ουτε τουαλετα να πας.βαρενεις..ειναι πολυ σημαντικο να δουλευεις.ειναι καθαρα θεμα μυαλου.καποτε εβλεπα οταν επαιζα μπαλιτσα παιδια που δεν ξερανε να τρεχουν και αλλους που ειχαν σκεμπε και ελεγα πως την παλευουν αραγε...ποτε μην λες ποτε...χαχαχα.περα απο την πλακα εχεις δικιο.ειναι πρωτα θεμα υγειας.εχθες μου ηρθε μια ιδεα.να παω κανα κικ μποξινγκ.μια που νιωθω απο πολεμικες τεχνες.να το συνδιασω με κατι δλδ γτ απλα να ανεβαινω σε ενα διαδρομο δυσκολα να το κανω.το βαριεμαι δεν θα πω ψεματα.θα ηταν καλο να κανω κατι τετοιο η θα επιβαρυνω το σωμα μου.θελω να το παω λαου λαου μην πεσω παλι με τα μουτρα...

oldhiphop
01-08-11, 17:42
χαλαροσε φιλαρακι.

και εγω ειμουν 1.80 112 κιλα και εχασα 30 κιλα απο καλοκαιρι σε καλοκαιρι...βεβεα αυτο δεν ηταν τοσο καλο διοτι ηταν αποτομη πτωση.
τελοσπαντον ωμος τα εχασα.

φουλ τρεξιμο.
καθαρο φαγακι/ αντε και κανενα γυρο μια φορα την ευδομαδα ;)
θελιση
και θα ποροθεις και θα συνεχισεις γερα μολις δεις και χανεις τα προτα κιλα.

καλη δουλεια ευχωμαι... ααα και να κανεις και βαροι παραλιλα ... ενοιτεεε!:green:

Batigol
01-08-11, 17:57
ναι πρεπει να χαλαρωσω ειναι μια αληθεια...λοιπον επειδη ψιθηκα εχει κανεις υποψιν κανα γυμναστηριο με κικ μποξινγκ κοντα στο γηπεδο της λεοφωρου αλεξανδρας;εχω κανα 6μηνο αθηνα και δεν γνωριζω πολλα πολλα.ειδα στο ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι.αν και να εβρησκα προτιμω καποιον που να γνωριζει το γυμναστηριο που προτεινει

Metal Machione
25-08-11, 11:31
Θέλω να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά για τους κοιλιακούς. Γενικά έχω αρκετά ογκώδες σώμα με γράμμωση υποτυπώδη, δηλαδή όχι φέτες αλλά οκ, δεν ,μ'αρέσει και πολύ η γράμμωση. Αλλά έχω κάποιο ''πρόβλημα'' με τους κοιλιακούς. Ενώ είμαι σφιχτός και σε κείνο το σημείο, δεν υπάρχει ούτε τώρα ούτε ποτέ η παραμικρή γράμμωση για να είναι αρμονικό το σημείο με το υπόλοιπο σώμα...το τί έχω δοκιμάσει όλα αυτά τα χρόνια δε λέγεται...μόνο Ρόκυ στον δοκό του ταβανιού δεν έγινα..αλλά οι κοιλιακοί τίποτα..πέτρα αλλά....τίποτα. Δεν ξέρω τί φταίει..

Metal Machione
25-08-11, 11:32
Ε είμαι πολύ....έγραψα νέο θέμα επάνω στο θέμα του παιδιού...σόρρυ παίδες. Αν μπορούν να το μεταφέρουν οι του φόρουμ...

tolis93
25-08-11, 12:44
Ε είμαι πολύ....έγραψα νέο θέμα επάνω στο θέμα του παιδιού...σόρρυ παίδες. Αν μπορούν να το μεταφέρουν οι του φόρουμ...

μπορει να ναι κ τα γονιδια σου αδερφε:green:

tolis93
25-08-11, 12:48
KAGIAS αυτη τη βλακεια κανω.ειναι πολλα και ειχα συνιθησει αλλιως το σωμα μου...θα το ξεκινησω στα κοντα γτ βαρεθηκα να μην θελω να δοκιμαζω καινουργια ρουχα.με κραζουν φιλοι πως ειμαι υπερβολικος αλλα οταν εκανα καποτε 3-5 ωρες γυμναστικη καθε μερα και ειχα διαθεση και αερα δεν μπορω να με δεχτω τωρα.να'σαι καλα για τις συμβουλες..
TOLIS93 περσυ οπως ειπα εφτασα τα 87.ελιωνα στο ποδηλατο πανω και ειχα παρει τα πανω μ.δυστηχως ομως η ανεργια σε κανει να κλεινεσαι σπιτι μια που φραγκα δεν υπαρχουν.και οταν εισαι ξαπλα καθε μερα για ωρες θα ερθει η φαση που θα απογοητευτεις και δεν θα εχεις κουραγιο ουτε τουαλετα να πας.βαρενεις..ειναι πολυ σημαντικο να δουλευεις.ειναι καθαρα θεμα μυαλου.καποτε εβλεπα οταν επαιζα μπαλιτσα παιδια που δεν ξερανε να τρεχουν και αλλους που ειχαν σκεμπε και ελεγα πως την παλευουν αραγε...ποτε μην λες ποτε...χαχαχα.περα απο την πλακα εχεις δικιο.ειναι πρωτα θεμα υγειας.εχθες μου ηρθε μια ιδεα.να παω κανα κικ μποξινγκ.μια που νιωθω απο πολεμικες τεχνες.να το συνδιασω με κατι δλδ γτ απλα να ανεβαινω σε ενα διαδρομο δυσκολα να το κανω.το βαριεμαι δεν θα πω ψεματα.θα ηταν καλο να κανω κατι τετοιο η θα επιβαρυνω το σωμα μου.θελω να το παω λαου λαου μην πεσω παλι με τα μουτρα...

λεφτα δε παιζουν γενικοτερα σε κανενος τη τσεπη δυστυχως:green:απλα κανε καθημερινες συνηθειες εξυπνα.εγω οπου παω παω με τα ποδια.μονο σουπερμαρκετ πηγαινε ελα μου βγαζει μιση ωριτσα.καμια βολτα θα βγω εστω κ με καφε απο το σπιτι κ σε πακετο.μια ωριτσα περπατημα θα τη κανω.θα παω σε ενα παρκο θα παω μεχρι τη πλατεια.ολα αυτα στο συνολο βγαζουν καλο χρονο πιστεψε με.1 ωρα τη μερα να περπατας καις και 500 θερμιδες παραπανω...δε χρειαζεται να εχουμε τα ποδια μας μονο για περιπτωσεις εκτακτης αναγκης.ασε λεωφορειο κ αυτοκινητο για τις μακρυνες αποστασεις.στη τελικη κανεις οικονομια και στη βενζινη:green: οσο για το αν θα τα χασεις εγω σ λεω θα τα χασεις.απλα καντο τροπο ζωης.στοχος μεν.αλλα τροπος ζωης δε.δες κ κανενα ροκυ και θα δεις τι boost θα παρεις.εγω ετσι ξεκινησα μποξ και το αγαπαω τρελα.καιρο τωρα

Ηλαπ
25-08-11, 22:54
Φιλε μιας και ειμαι και εγω σε περιοδο αδυνατισματος σε καταλαβαινω οταν λες για κινητρο....Απειρες φορες εχω σκεφτει να παρατησω την διατα και να παω να ταραξω τα πυτογυρα αλλα επειδη εχω βαλει καποιους στοχους και μια ς και ειμαι και ξεροκεφαλος δεν το κανω...

Μια μικρη συμβουλη...Οταν καποια στιγμη νοιωθεις εντονη την αναγκη για κατι,γλυκο ή γενικα για κατι ανθυηγιινο σκεψου...Αξιζει να χαλασω την διαιτα μου για κατι που τελικα θα καταλυξει στα σκουπιαδια???

kafros gate 7
25-08-11, 23:13
χαλαροσε φιλαρακι.

και εγω ειμουν 1.80 112 κιλα και εχασα 30 κιλα απο καλοκαιρι σε καλοκαιρι...βεβεα αυτο δεν ηταν τοσο καλο διοτι ηταν αποτομη πτωση.
τελοσπαντον ωμος τα εχασα.

φουλ τρεξιμο.
καθαρο φαγακι/ αντε και κανενα γυρο μια φορα την ευδομαδα ;)
θελιση
και θα ποροθεις και θα συνεχισεις γερα μολις δεις και χανεις τα προτα κιλα.

καλη δουλεια ευχωμαι... ααα και να κανεις και βαροι παραλιλα ... ενοιτεεε!:green:

φιλε κρατα το ποστ του παιδιου εδω και σου γραφω και εγω την εμπειρια μου να δεις οτι αν
θες ολα γινονται.πριν 3 καλοκαιρια ημουν 15 χρονων 1.5 περιπου υψος και 108 κιλα.
ειχα κανει αμετρητες προσπαθειες να χασω κιλα αλλα ολες κατεληξαν στο κενο.ο,τι εχανα
το επαιρνα.ποτε δν ειχα προσπαθησει σε συνδυασμο με γυμναστικη.

αρχισα γυμναστηριο μαζι με τον κολλητο μου 1,74 και 110... κατι κιλα αυτος.εγω ειμουν αποφασισμενος
οτι ηταν η τελευταια ευκαιρια που θα εδινα στον εαυτο μου.το γυμναστηριο το αρχισα σεπτεμβριο μηνα.
δεν πηγα ποτε σε διατροφολογο και δεν ειχα διαβασει τιποτα για αεροβια ουτε για διατροφη απλα δεν ετρωγα
και αυτο ηταν και κακο....τελος παντων.πηγαινα γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα λογω σχολειου και εκανα
20-25 λεπτα διαδρομο και λιγα εως ελαχιστα βαρη γιατι δν ειχε βρεθει κανεις να μου δειξει σωστα πως να κανω.
θες να μαθεις το αποτελεσμα!η ψυχικη δυναμη που ειχα και η θεληση με εκανε μεχρι τον μαϊο να ειμαι στα 74-75 κιλα
και καποια στιγμη εφτασα και στα 73.ο φιλος μου αντιθετα σταματησε,βαρεθηκε,δν γουσταρε γυμναστηριο και ακομα
προσπαθει να χασει...και ειναι στα 95 κιλα.ισως και παραπανω.

τωρα 3 χρονια μετα εχω φτασει στα 78 με πολυ μεγαλο ζορι να παρω μυϊκη μαζα γιατι οταν
εχεις περασει ολα αυτα ο φοβος και μονο που εχεις μην γινεις οπως πριν δεν σε αφηνει να
φας οσο πρεπει για να παρεις μυϊκη μαζα.

απλα βαλε στοχο και κανε οτιδηποτε για να τον πετυχεις.συνεπεια και μην κανεις οτι οι αλλοι.
εγω φιλε γουσταρω πολυ βαρη.οταν η παρεα παει για σουβλακια εγω παω στην ταβερνα μονος και
τρωω μπριζολα ή κοτοπουλο.και σε πληροφορω δν με πειραζει καθολου αλλα μου αρεσει κιολας...

tolis93
25-08-11, 23:21
φιλε κρατα το ποστ του παιδιου εδω και σου γραφω και εγω την εμπειρια μου να δεις οτι αν
θες ολα γινονται.πριν 3 καλοκαιρια ημουν 15 χρονων 1.5 περιπου υψος και 108 κιλα.
ειχα κανει αμετρητες προσπαθειες να χασω κιλα αλλα ολες κατεληξαν στο κενο.ο,τι εχανα
το επαιρνα.ποτε δν ειχα προσπαθησει σε συνδυασμο με γυμναστικη.

αρχισα γυμναστηριο μαζι με τον κολλητο μου 1,74 και 110... κατι κιλα αυτος.εγω ειμουν αποφασισμενος
οτι ηταν η τελευταια ευκαιρια που θα εδινα στον εαυτο μου.το γυμναστηριο το αρχισα σεπτεμβριο μηνα.
δεν πηγα ποτε σε διατροφολογο και δεν ειχα διαβασει τιποτα για αεροβια ουτε για διατροφη απλα δεν ετρωγα
και αυτο ηταν και κακο....τελος παντων.πηγαινα γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα λογω σχολειου και εκανα
20-25 λεπτα διαδρομο και λιγα εως ελαχιστα βαρη γιατι δν ειχε βρεθει κανεις να μου δειξει σωστα πως να κανω.
θες να μαθεις το αποτελεσμα!η ψυχικη δυναμη που ειχα και η θεληση με εκανε μεχρι τον μαϊο να ειμαι στα 74-75 κιλα
και καποια στιγμη εφτασα και στα 73.ο φιλος μου αντιθετα σταματησε,βαρεθηκε,δν γουσταρε γυμναστηριο και ακομα
προσπαθει να χασει...και ειναι στα 95 κιλα.ισως και παραπανω.

τωρα 3 χρονια μετα εχω φτασει στα 78 με πολυ μεγαλο ζορι να παρω μυϊκη μαζα γιατι οταν
εχεις περασει ολα αυτα ο φοβος και μονο που εχεις μην γινεις οπως πριν δεν σε αφηνει να
φας οσο πρεπει για να παρεις μυϊκη μαζα.

απλα βαλε στοχο και κανε οτιδηποτε για να τον πετυχεις.συνεπεια και μην κανεις οτι οι αλλοι.
εγω φιλε γουσταρω πολυ βαρη.οταν η παρεα παει για σουβλακια εγω παω στην ταβερνα μονος και
τρωω μπριζολα ή κοτοπουλο.και σε πληροφορω δν με πειραζει καθολου αλλα μου αρεσει κιολας...

θα σταθω λιγο εδω σε αυτο π ειπε το παιδι.νιωθεις ξεχωριστος οταν το κανεις αυτο.μεχρι κ ταπερακια εχω μαζι μ εγω πλεον.στην αρχη ελεγα θα φαω δουλεμα.και δε το μετανιωσα ποτε κ καθολου γιατι ξερω οτι οταν οι αλλοι εχουν ριξει το πιτογυρο τιγκα στη λαδιλα στο στομαχι τους εγω εχω βαλει κατι καθαρο και σκεφτομαι οτι το φαγητο ειναι πρωτα υγεια και μετα απολαυση.που στη τελικη το υγειινο φαγητο ειναι μακρααααααααααααααααν πιο απολαυστικο.τρως παραπανω.δε βαζεις λιπος φτιαχνεις μυες και κανεις τοσους συνδιασμους που μια ζωη δε σου φτανει να τα δοκιμασεις ολα...μεχρι κ πιτσα μπορω να σου φτιαξω και να τρως καθε μερα.η μαγκια ειναι με τι τη φτιαχνεις...για να μη τα πολυλογω...με σωστη διατροφη εχεις ΚΑΙ υγεια ΚΑΙ απολαυση.απλα θελει χρονο να το ανακαλυψεις.εμενα εχουν βαρεθει να με βλεπουν να τρωω.και μια ζωη οταν παμε παραλια με τη παρεα με κοιτανε μη βγαλω μπλουζα και τους φαω καμια γκομενα.να νιωθω μειωνεκτικα για εμενα και να κοιταω το διπλανο μου αν ειναι καλυτερος σωματικα για ενα γαμω σουβλακι ?ρε δε παει να ....το σουβλακι...

Ηλαπ
26-08-11, 00:46
θα σταθω λιγο εδω σε αυτο π ειπε το παιδι.νιωθεις ξεχωριστος οταν το κανεις αυτο.μεχρι κ ταπερακια εχω μαζι μ εγω πλεον.στην αρχη ελεγα θα φαω δουλεμα.και δε το μετανιωσα ποτε κ καθολου γιατι ξερω οτι οταν οι αλλοι εχουν ριξει το πιτογυρο τιγκα στη λαδιλα στο στομαχι τους εγω εχω βαλει κατι καθαρο και σκεφτομαι οτι το φαγητο ειναι πρωτα υγεια και μετα απολαυση.που στη τελικη το υγειινο φαγητο ειναι μακρααααααααααααααααν πιο απολαυστικο.τρως παραπανω.δε βαζεις λιπος φτιαχνεις μυες και κανεις τοσους συνδιασμους που μια ζωη δε σου φτανει να τα δοκιμασεις ολα...μεχρι κ πιτσα μπορω να σου φτιαξω και να τρως καθε μερα.η μαγκια ειναι με τι τη φτιαχνεις...για να μη τα πολυλογω...με σωστη διατροφη εχεις ΚΑΙ υγεια ΚΑΙ απολαυση.απλα θελει χρονο να το ανακαλυψεις.εμενα εχουν βαρεθει να με βλεπουν να τρωω.και μια ζωη οταν παμε παραλια με τη παρεα με κοιτανε μη βγαλω μπλουζα και τους φαω καμια γκομενα.να νιωθω μειωνεκτικα για εμενα και να κοιταω το διπλανο μου αν ειναι καλυτερος σωματικα για ενα γαμω σουβλακι ?ρε δε παει να ....το σουβλακι...


+100000:clap:

MusclesOfShadow
26-08-11, 15:45
Kατσε ρε το σουβλακι δεν ειναι και γαριδακια, χεχε! Υπαρχουν μαγαζια με πολυ καλα και υγειινα σουβλακια...:welcome:

tolis93
26-08-11, 17:25
Kατσε ρε το σουβλακι δεν ειναι και γαριδακια, χεχε! Υπαρχουν μαγαζια με πολυ καλα και υγειινα σουβλακια...:welcome:

ναι κ παστιτσιο φτιαχνω με μακαρονια ολικης απαχο κιμα και μπεσαμελ 3%...το θεμα ειναι τι στοχους εχεις....

Metal Machione
26-08-11, 17:29
Φοβερή ιδέα για πιο υγιεινό παστίτσιο..σωστός. :thumbup:

tolis93
26-08-11, 17:31
Φοβερή ιδέα για πιο υγιεινό παστίτσιο..σωστός. :thumbup:

καλα απο τετοια οτι θελεις ειμαι εγω μεχρι κ τουρτα με πρωτεινη φτιαχνω:green:

Metal Machione
26-08-11, 17:45
Τούρτα με πρωτεϊνη? :unsure:
Βάλε και κανένα στεροειδές να κάνει σχέδια η σαντιγύ :green: