PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιτο λιπος που θελω να απομακρυνο!!



DHCU
31-07-11, 21:28
Καλησπερα παιδια.! Πριν απο ενα χρονο σταματησα το γυμναστηριο και δεν προσεχα και πολυ απο τοτε αυτο με οδηγησε στο ενοχλητικο λοιπος το οποιο θελω να απομακρυνω εχω διαδρομο στο σπιτι αλλα και ξεκινησα να τον χρησημοπειω σε καθημερινη βαση μια ωρα χωρις διαλειμα αρχικα ξεκιναω με γρηγορο περπατημα και επειτα με αλλαγες στην ταχυτητα.Θα ηθελα ομως να παρς και καποιο λυποδιαλιτη για γρηγοροτερα και εμφανη αποτελεσματα αλλα δεν ξερω αν ηλικιακα το αντεχει ο οργανισμος μου ειμαι 15-16 χρονων 70 κιλα και 1.70 υψος θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να χρησημοποιησω λυποδιαλιτη και αν ναι αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον και ολα αυτα βεβαια συνοδευονται με μια διατροφη χωρις λοιπος και με αρκετες πρωτεινες.

Ευχαριστω για το χρονο σας.!!

steg
31-07-11, 21:50
Ξέχνα τους λιποδιαλύτες. 50λεπτο διάδρομο μέρα παρά μέρα, αφού τον έχεις και σπίτι και το λίπος θα φύγει. Στην αρχή μπορεί να δεις την κοιλιά να φουσκώνει αντί να πέφτει αλλά αυτό είναι φυσιολογικό, μην τρομάξεις. Συνέχισε κανονικά την αερόβια και θα δεις αποτέλεσμα. Επίσης διατροφικά να περιορίσεις περισσότερο τον υδατάνθρακα παρά το λίπος που λες. Ο υδατάνθρακας κάνει τη ζημιά!

DHCU
31-07-11, 22:32
Ξέχνα τους λιποδιαλύτες. 50λεπτο διάδρομο μέρα παρά μέρα, αφού τον έχεις και σπίτι και το λίπος θα φύγει. Στην αρχή μπορεί να δεις την κοιλιά να φουσκώνει αντί να πέφτει αλλά αυτό είναι φυσιολογικό, μην τρομάξεις. Συνέχισε κανονικά την αερόβια και θα δεις αποτέλεσμα. Επίσης διατροφικά να περιορίσεις περισσότερο τον υδατάνθρακα παρά το λίπος που λες. Ο υδατάνθρακας κάνει τη ζημιά!

Ευχαριστω για τη συμβουλη.
Αλλα θελω να ρωησω και κατι για τη διατροφη μου το πρωι τροω 1 πιατο βρωμη δεκατιανο 1 τοστ με 2 φετες γαλοπουλα και 1 φετα τυρι light το μεσημερι τροω ψητα και στεγνα φαγητα οσο μπορω τουλαχιστον για παραδειγμα κοτοπουλο(στηθος),ψαρι και τετοια πραγματα το απογευμα τροω βραστες πατατες η τονοσαλατα και το βραδυ ενα ποτηρι γαλα με λιγα αμυγδαλα η ξηρους καρπους το γαλα ειναι παντα light και μερικες φορες τροω ενα γιαουρτακι light ειναι καλη η πρεπει να αλλαξω κατι?

tolis93
31-07-11, 22:52
Ευχαριστω για τη συμβουλη.
Αλλα θελω να ρωησω και κατι για τη διατροφη μου το πρωι τροω 1 πιατο βρωμη δεκατιανο 1 τοστ με 2 φετες γαλοπουλα και 1 φετα τυρι light το μεσημερι τροω ψητα και στεγνα φαγητα οσο μπορω τουλαχιστον για παραδειγμα κοτοπουλο(στηθος),ψαρι και τετοια πραγματα το απογευμα τροω βραστες πατατες η τονοσαλατα και το βραδυ ενα ποτηρι γαλα με λιγα αμυγδαλα η ξηρους καρπους το γαλα ειναι παντα light και μερικες φορες τροω ενα γιαουρτακι light ειναι καλη η πρεπει να αλλαξω κατι?

φιλε για κ απο εμενα.κοιτα για μενα δν εχεις αρκετες θερμιδες.ενα αυτο.2ον.το απογευμα γιατι πατατες?υδατανθρακας τιγκα εγω θα σου συνηστουσα εκει ενα γιαουρτακι.κ κανα φρουτο(κ μη πει κανενας οτι τα φρουτα παχαινουν εγω 30 κιλα εχασα με 5 κ 6 φρουτα τη μερα δεν εχουν ιδιο υδατανθρακα).κ το βραδυ θα βαζα τονοσαλατα με πρασιναδουλα κ αλλα λαχανικα η κοτοπουλο η μοσχαρι απαχο η χοιρινο απαχο ψητα παντα.αυτα απο μενα.παντως απλα υπομονη θελει το θεμα.αν μπορεις να κανεις κ αλλες ασκησεις καμψεις κοιλιακους ελξεις κ τετοια βοηθανε

DHCU
31-07-11, 23:00
φιλε για κ απο εμενα.κοιτα για μενα δν εχεις αρκετες θερμιδες.ενα αυτο.2ον.το απογευμα γιατι πατατες?υδατανθρακας τιγκα εγω θα σου συνηστουσα εκει ενα γιαουρτακι.κ κανα φρουτο(κ μη πει κανενας οτι τα φρουτα παχαινουν εγω 30 κιλα εχασα με 5 κ 6 φρουτα τη μερα δεν εχουν ιδιο υδατανθρακα).κ το βραδυ θα βαζα τονοσαλατα με πρασιναδουλα κ αλλα λαχανικα η κοτοπουλο η μοσχαρι απαχο η χοιρινο απαχο ψητα παντα.αυτα απο μενα.παντως απλα υπομονη θελει το θεμα.αν μπορεις να κανεις κ αλλες ασκησεις καμψεις κοιλιακους ελξεις κ τετοια βοηθανε

Ευχαριστω για τισ διορθωσεις και οσο για τις ασκησεις τις κανω ολες.Φιλε ολες οι προτεινες γραφουν οτι βοηθουν στην απωλεια βαρους ισχυει?
ευχαριστω και σορρυ αν σας κουρασα με τισ ερωτησεις!!

tolis93
31-07-11, 23:07
Ευχαριστω για τισ διορθωσεις και οσο για τις ασκησεις τις κανω ολες.Φιλε ολες οι προτεινες γραφουν οτι βοηθουν στην απωλεια βαρους ισχυει?
ευχαριστω και σορρυ αν σας κουρασα με τισ ερωτησεις!!οσο δε κουραζεσαι να ρωτας τοσο δε κουραζομαστε να απανταμε:green:ολες βοηθουν.τα βαρη μαλιστα κρατανε το μεταβολισμο πολυ ψιλα για αρκετες ωρες.οπως κ η πρωινη ασκηση.δλδ μωλις ξυπνησεις κανε 5 λεπτα εντατικη ασκηση.σκοινακι θες σακο θες(δινε μπουκετα στν αερα δν ειναι απαραιτητο να παιζει σακος) καμψεις ελξεις οτι θελεις.βοηθαει τρελα.α επισης.μωλις ξυπνας.2 ποτηρια νερο καπου στα 500 μλ συνολο.χλιαρο.με μισο λεμονι.μιλαμε σε κανει πυραυλο

DHCU
31-07-11, 23:37
οσο δε κουραζεσαι να ρωτας τοσο δε κουραζομαστε να απανταμε:green:ολες βοηθουν.τα βαρη μαλιστα κρατανε το μεταβολισμο πολυ ψιλα για αρκετες ωρες.οπως κ η πρωινη ασκηση.δλδ μωλις ξυπνησεις κανε 5 λεπτα εντατικη ασκηση.σκοινακι θες σακο θες(δινε μπουκετα στν αερα δν ειναι απαραιτητο να παιζει σακος) καμψεις ελξεις οτι θελεις.βοηθαει τρελα.α επισης.μωλις ξυπνας.2 ποτηρια νερο καπου στα 500 μλ συνολο.χλιαρο.με μισο λεμονι.μιλαμε σε κανει πυραυλο

Ωραια ολα αυτα αν κανω ολα αυτα που ειπαμε και και 20 λεπτα τρεξημο πριν παω σχολειο και παρω και μια προτεινη θα δω γρηγορα αποτελεσματα? η προτεινη που διαλεξα ειναι η isobolic της εταιριας nutrabolics 45g προτεινης και την whey με 25g προτεινης ανα δοση ποια προτηνεις να παρω?



Ωριστε και τα λινκhttp://www.xtr.gr/proteines/312/ISOBOLIC_/_2270g_(Nutrabolics).htm http://www.xtr.gr/proteines/338/WHEY_PROTEIN__2273g_(ON).htm

thanasis76
05-08-11, 07:56
βασικα αν βιαζεσαι να κανεις κατι θα κανεις λαθος...
προσπαθησε να μπεις σε ενα ρυθμο γενικα, να φτιαξεις διατροφη , να κανεις αεροβιο και αν χρειαζεσαι να παρεις και πρωτεινη...
αν το κανεις επιδη απο πισω λεει οτι βοηθαει στο καψιμο λιπους, να μην την παρεις!!!! δεν περνουμε πρωτεινες για να καιμε λιπος!!!!!! αλλα για να συμπληρωνουμε οταν χρειαζομαστε πρωτεινη στο σωμα μας:thumbup::thumbup:

xristosgaz
05-08-11, 08:39
βασικα αν βιαζεσαι να κανεις κατι θα κανεις λαθος...
προσπαθησε να μπεις σε ενα ρυθμο γενικα, να φτιαξεις διατροφη , να κανεις αεροβιο και αν χρειαζεσαι να παρεις και πρωτεινη...
αν το κανεις επιδη απο πισω λεει οτι βοηθαει στο καψιμο λιπους, να μην την παρεις!!!! δεν περνουμε πρωτεινες για να καιμε λιπος!!!!!! αλλα για να συμπληρωνουμε οταν χρειαζομαστε πρωτεινη στο σωμα μας:thumbup::thumbup:

+1 γιαυτο λεγεται συμπληρωμα ..... οταν δεν σε γεμιζει η βαση της διατροφης δηλαδη το φαγητο τοτε απευθυνεσαι εκει.ομως παραυτα η προτεινη θα βοηθησει και απο την αυξηση της αισθησης κορεσμου (δλδ δεν θα πειναει).

DimitrisT
05-08-11, 17:29
Καλησπερα παιδια.! Πριν απο ενα χρονο σταματησα το γυμναστηριο και δεν προσεχα και πολυ απο τοτε αυτο με οδηγησε στο ενοχλητικο λοιπος το οποιο θελω να απομακρυνω εχω διαδρομο στο σπιτι αλλα και ξεκινησα να τον χρησημοπειω σε καθημερινη βαση μια ωρα χωρις διαλειμα αρχικα ξεκιναω με γρηγορο περπατημα και επειτα με αλλαγες στην ταχυτητα.Θα ηθελα ομως να παρς και καποιο λυποδιαλιτη για γρηγοροτερα και εμφανη αποτελεσματα αλλα δεν ξερω αν ηλικιακα το αντεχει ο οργανισμος μου ειμαι 15-16 χρονων 70 κιλα και 1.70 υψος θα ηθελα να μου πειτε αν μπορω να χρησημοποιησω λυποδιαλιτη και αν ναι αν μπορειτε να μου προτεινετε καποιον και ολα αυτα βεβαια συνοδευονται με μια διατροφη χωρις λοιπος και με αρκετες πρωτεινες.

Ευχαριστω για το χρονο σας.!!

Θα πω πανω κατω οτι ειπαν και τα παιδια, αλλα σε 4-5 γραμμες μονο :P
Ξεκινα αεροβιο πρωι πρωι ΧΩΡΙΣ να εχεις φαει κατι, καλυτερα γρηγορο περπατημα για αρχη και οταν κολλαει η ζυγαρια ανεβαζεις ενταση και διαρκεια, επισης μια ωρα για αρχη ειναι πολυ.. Εγω θα αρχιζα με 30 λεπτα και θα ανεβαζα σταδιακα.
Για λιποδιαλυτες ξεχνα το απλα! Ουτε καν! Και για συμπληρωματα γενικα! Εισαι πολυ μικρος και ουτε καν τα χρειαζεσαι!
Για τους υδατανθρακες οτι σου ειπαν πιο πανω!
Αυτα απο μενα!

Υ.Γ. Εχε υπομονη, δε θα γινουν ολα σε 1 μερα ετσι; ;)