PDA

Επιστροφή στο Forum : Monster Energy Drink



MusclesOfShadow
01-08-11, 01:12
Monster Energy Drink
http://www.monsterenergy.com/uploads_image/2010/09/10/us_1_about.png


http://www.monsterenergy.com/uploads_image/2010/09/10/us_1_facts.png


Η φιλοσοφια που ακολουθω δεν χρειαζεται συμπληρωματα ή ο,τιδηποτε αλλο, δεν τα εχω αναγκη, αλλα αυτο το συγκεκριμενο, μονο και μονο απτο franchise θελω να το δοκιμασω, για να μην πω οτι δεν το εκανα και αυτο, αλλα πρωτα πρεπει να σιγουρευτω.
Πρωτον, εχω διαβασει αρκετα ασχημα παρα καλα για τα ενεργειακα ποτα. Το συγκεκριμενο προσφερει τιποτα αξιολογο? Πανω απολα υπαρχουν σοβαρες επιπτωσεις στην υγεια? Εχει νοημα γενικα?
Οποιος εχει πιει η ξερει κατι....




"Παραπανω" πληροφοριες:
http://www.monsterenergy.com/us/en/products/monster-energy/

COBRA_STYLE
01-08-11, 01:25
καθε φορα πριν παω στο BBC στη Σκιαθο αυτες τις μερες επινα ειτε Rock Star ειτε αυτο....το συγκεκριμενο μου φανηκε πολυ τουμπανο....ανοιγει το ματακι ανετα

MusclesOfShadow
01-08-11, 01:28
καθε φορα πριν παω στο BBC στη Σκιαθο αυτες τις μερες επινα ειτε Rock Star ειτε αυτο....το συγκεκριμενο μου φανηκε πολυ τουμπανο....ανοιγει το ματακι ανετα

Βασικα....Tι γευση εχει?:green:

Tasos Green
01-08-11, 01:29
εγω παίρνω το μπλε που ειναι low carb... το πράσινο ειναι τιγκα στην ζαχαρη στα 500 ml που ειναι το κουτι.

MusclesOfShadow
01-08-11, 01:34
εγω παίρνω το μπλε που ειναι low carb... το πράσινο ειναι τιγκα στην ζαχαρη στα 500 ml που ειναι το κουτι.

Σε βοηθησε πουθενα? Στην προπονηση ειδικα...
Επισης οσο για την υγεια?

COBRA_STYLE
01-08-11, 01:35
Βασικα....Tι γευση εχει?:green:

ε δε θυμαμαι ακριβως:green:ειχε ανθρακικο παντως και εμοιαζε γενικα με red bull,rock star κτλ...πανω κατω τα ιδια ειναι στη γευση...ετσι μου φανηκε εμενα,δεν με ενοιαζε η γευση παντως,για να κρατηθω μεχρι το πρωι τα επινα....το low carb ειχα παρει κ γω

magavaTOUT
01-08-11, 02:04
καθε φορα πριν παω στο BBC στη Σκιαθο αυτες τις μερες επινα ειτε Rock Star ειτε αυτο....το συγκεκριμενο μου φανηκε πολυ τουμπανο....ανοιγει το ματακι ανετα
ένσταση! δοκιμασα και τα 3(μπλε,πρασινο,κιτρινο) και οταν δεν ηπια κανενα εγινε πανικος στο kahlua :bowdown:
καλυτερη γευση για εμενα το κιτρινο. Με redbull παντως τσιτωνεις πιο πολυ για μενα.

COBRA_STYLE
01-08-11, 02:12
ένσταση! δοκιμασα και τα 3(μπλε,πρασινο,κιτρινο) και οταν δεν ηπια κανενα εγινε πανικος στο kahlua :bowdown:
καλυτερη γευση για εμενα το κιτρινο. Με redbull παντως τσιτωνεις πιο πολυ για μενα.

εγω παντως με το μπλε μονστερ ημουνα τουρμπο απο τη 1 το βραδυ που το ηπια λιγο πριν το ΒΒC,μετα πηγα σε ενα after μεχρι τις 10 το πρωι και μετα πηγαμε σε καφετερια μεχρι τις 12 το πρωι....ε και μετα υπνος στο δωματιο....το πιο δυνατο για μενα...η κουραση αρχισε να βγαινει κατα τις 9 το πρωι

MusclesOfShadow
01-08-11, 02:32
ένσταση! δοκιμασα και τα 3(μπλε,πρασινο,κιτρινο) και οταν δεν ηπια κανενα εγινε πανικος στο kahlua :bowdown:
καλυτερη γευση για εμενα το κιτρινο. Με redbull παντως τσιτωνεις πιο πολυ για μενα.

δηλαδη? Εθιστικες?

Tasos Green
01-08-11, 14:57
Σε βοηθησε πουθενα? Στην προπονηση ειδικα...
Επισης οσο για την υγεια?



σε βοηθαει οσο ολα τα σκευασματα καφεινης.. εχει μεσα σωστα συστατικα και ολα ειναι για απελευθερωση ενεργειας.. οπως β-βιταμίνες , καφεινη και τα αλλα συστατικα του το καθηστουν για μενα το καλυτερο ενεργιακο του εμποριου... και η τιμη του ειναι αρκετα ανταγωνιστική σε σχεση με το redbull... με τα ιδια σχεδον λεφτα περνεις 2πλασια ποσοτητα στο monster..

το μονο που με χαλαει λιγο ειναι η γευση του.. το πρασινο ειναι υπερβολικα γλυκο και το μπλε νιωθεις τις γλυκαντικες ουσιες εντονα.. το redbull ειναι πολυ καλυτερο σε γευση.

τωρα για την υγεια που λες τι εννοεις? τι μπορεί να σου κανει ενα ενεργειακό? αν εχεις αριθμιες, υπέρταση και τετοια λογικό ειναι να σε πειράξει αν εισαι οκ οχι.

amateur666
01-08-11, 15:11
απο energy drinks εχω πιει red bull(τ κανονικο κ το λιτε..) monster energy(low-carb,ripper,κ το κανονικο..) , shark,ROCK star(t kitrino κουτακι..)..καθως κ κατι αλλα που δεν τ θυμαμε πως τ λενε γτ ειναι αγνωστα..
τεσπα..μεταξυ των 4 πρωτων γνωστων ενεργειακων ποτων θ ελεγα οτι μακραν καλυτερο ειναι τ RED BULL(αν κ πλεον δεν μ πιανει τοσο γτ εχω συνηθισει την καφεινη)...:thumbup:
τ μονστερ,σαρκ,ροκσταρ μου επεσαν πολυ γλυκα :puke:....τιγκα στη ζαχαρη γενικωσ...

sofos
01-08-11, 16:02
απο energy drinks εχω πιει red bull(τ κανονικο κ το λιτε..) monster energy(low-carb,ripper,κ το κανονικο..) , shark,ROCK star(t kitrino κουτακι..)..καθως κ κατι αλλα που δεν τ θυμαμε πως τ λενε γτ ειναι αγνωστα..
τεσπα..μεταξυ των 4 πρωτων γνωστων ενεργειακων ποτων θ ελεγα οτι μακραν καλυτερο ειναι τ RED BULL(αν κ πλεον δεν μ πιανει τοσο γτ εχω συνηθισει την καφεινη)...:thumbup:
τ μονστερ,σαρκ,ροκσταρ μου επεσαν πολυ γλυκα :puke:....τιγκα στη ζαχαρη γενικωσ...

σαρκ μπλιαααχ,κακη απομιμα του ρεντ μπουλ

naturalgiaourtaki
01-08-11, 16:37
πως τις πινετε ολες αυτες τις αηδιες,πιειτε ενα απλα φρεντακι εκει περα

magavaTOUT
01-08-11, 16:57
δηλαδη? Εθιστικες?
οχι καμια σχεση

amateur666
01-08-11, 17:46
πως τις πινετε ολες αυτες τις αηδιες,πιειτε ενα απλα φρεντακι εκει περα

ουτε καν τ νοιωθω..:P
μονο τον εσπρεσο νιωθω..αλλα εσπρεσο καλοκαιρι??!...:shock:

beatshooter
03-08-11, 16:46
Μερες το βλεπω κυκλοφορει και στα μερη μου αλλα δεν εχω δοκιμασει...Για το πρασινο μιλω,που απ οτι ειδα ειναι πλουσιο σε ζαχαρη.

(οφτοπικ) τα συστατικα+τα στατς(πρ-υδατ-λιπ,βιταμινες κτλ) του ρεντμπουλ που μπορω να τα δω

jannous44
03-08-11, 16:50
εγω παίρνω το μπλε που ειναι low carb... το πράσινο ειναι τιγκα στην ζαχαρη στα 500 ml που ειναι το κουτι.

απο που το παιρνεις? μασουτη carefour κ ετσι?

Tasos Green
03-08-11, 16:52
απο που το παιρνεις? μασουτη carefour κ ετσι?

ναι ρε.. αρχησαν να το προωθούν παντου.. και σε super το βρίσκεις και σε περίπτερα..

GREEK POWER
03-08-11, 16:58
Σημερα ηρθαν απο το σουπερ τα παιδια μου και μου λενε μπαμπα διπλα στις πορτοκαλαδες εχει κατι μπουκαλια με το σημα που εχεις εκει που κοιτας κατι ανθρωπους που εχουν (τσουρεκια) στα χερια τους :rolf::rolf::rolf:

jannous44
03-08-11, 17:00
ναι ρε.. αρχησαν να το προωθούν παντου.. και σε super το βρίσκεις και σε περίπτερα..

μολις εμαθα απο φιλο μου οτι αυτος το πινει 2 χρονια.. δεν ηξερα καν οτι υπαρχει... τωρα το εμαθα...απο εδω:P:rolf::rolf:

vagg
03-08-11, 17:05
δηλαδη? Εθιστικες?


ναι και τωρα εχει παει για απεξαρτηση γι αυτο αργει να απαντησει

vagg
03-08-11, 17:11
Μερες το βλεπω κυκλοφορει και στα μερη μου αλλα δεν εχω δοκιμασει...Για το πρασινο μιλω,που απ οτι ειδα ειναι πλουσιο σε ζαχαρη.

(οφτοπικ) τα συστατικα+τα στατς(πρ-υδατ-λιπ,βιταμινες κτλ) του ρεντμπουλ που μπορω να τα δω


στο κουτακι του monster τα γραφει αναλυτικα

Niiick
03-08-11, 19:57
Αυτουνου το κουτι ειναι 500μλ και γω το χω πιει, λογικο ειναι να ξυπνησεις αφου ειναι σα να φαγες μια σοκολατα και 3 κουταλιες καφε, και τα κατεβασες ολα σε 5 λεπτα..

Tasos Green
03-08-11, 20:02
Αυτουνου το κουτι ειναι 500μλ και γω το χω πιει, λογικο ειναι να ξυπνησεις αφου ειναι σα να φαγες μια σοκολατα και 3 κουταλιες καφε, και τα κατεβασες ολα σε 5 λεπτα..

το low carb εχει 10 γρ υδατανθρακα στα 500ml... δεν ειναι πολλα... το πρασινο ναι εκει γινετε χαμος.. για την καφεινη θα συμφωνήσω εχει αρκετη.

νταξι δεν ειναι να το πινεις σε 5 λεπτα.. οσοι γνωριζουν στοιχειώδη πράγματα το πινουν σταδιακά σε κανενα μισαωρο και παραπανω.

stelios17
03-08-11, 20:11
Μετα απο χρόνιο νταλαβερι με τα energy drinks , αποφασισα να αγοραζω σκετη ξεχωριστα ταυρινη/καφεινη ...

Καλο το συγκεκριμενο αλλα οπως ολα πολυ carbs ...

Niiick
03-08-11, 20:15
Εγω δεν ειχα βρει λαιτ το κανονικο ειχα πιει, πολυ ζαχαρη ρε παιδι μου:lol: Παντως με ειχε πιασει να λεμε του στραβου το δικιο πολυ καλα.

Tasos Green
03-08-11, 20:18
Εγω δεν ειχα βρει λαιτ το κανονικο ειχα πιει, πολυ ζαχαρη ρε παιδι μου:lol: Παντως με ειχε πιασει να λεμε του στραβου το δικιο πολυ καλα.

ειναι γλυκατζουρα.. το ιπια μια φορα και με ιπιε...

και το λαιτ αμα τυχει να παρεις καμια φορα θα δεις ειναι και εκεινο καπως γλυκο.. πολυ γλυκαντικο... αλλα σε συνδυασμό με αμινο η κρεατίνη κανεις ενα καλο pre.. εγγύηση λεμε! :green:

Niiick
03-08-11, 20:26
100 θερμιδες το ενα serving τα 120μλ..Και το κουτι ειναι 500μλ.. 400βαλε θερμιδες απο ζαχαρη ε παραπηγε το κακο ας ετρωγα ενα boss καραμελ να το ευχαριστηθω:P

jannous44
03-08-11, 21:21
πηγα πριν λιγο στο lidl και δεν το ειχε και βρηκα ενα mixxed up και πηρα αυτο. πιο απομιμηση του rebbull.... βρωμια... πηρα 4-5:rolf::rolf::rolf::turtle:

MusclesOfShadow
03-08-11, 21:32
Παιδια το δοκιμασα σημερα!
Συμβουλες:
1)μην το πιειτε με την μια διοτι i)θα αηδιασετε, ii) δεν εχει νοημα:green:
2)η γευση ηταν καλη στην αρχη, αλλα μετα ηθελες απαραιτητως νερο, ειδικα αν το πινεις γρηγορα, χιχι, πολλη ζαχαρη...
3)Οσο για την ενεργεια, ισως ειναι περισσοτερο τυπου placebo, χεχε, ,μετα απο κανα μισαωρο μονο η γευση εμεινε στο στομα:P
4)Ειναι πολυ καλο αν θες στιγμιαια να ξυπνησεις, οχι αν εισαι κουρασμενος, αλλα αν εισαι..βαρεμενος, και η συσκευασια ειναι γ@μ@τη!!!!
-τελος-
5)μετα την ποση του ...πραγματος αυτου, το κεφαλι ψιλοπονουσε

Συμπερασματα: Noστιμο και χρησιμο να υπαρχει ενα ή δυο μπουκαλια στο ψυγειο, αλλα σε καμια περιπτωση μην το κανετε συνηθεια, και για την υγεια, αλλα και γιατι χανει την αισθηση του διαφορετικου, γιατι δεν ειναι και κανα συμπληρωμα διατροφης για καθημερινη προσληψη:turtle:. Επισης μην το πιειτε ολο, ειναι τεραστιο, εγω μαλλον πηρα το 250 ml? Δεν εχω ιδεα, νομιζω ελεγε 250 ml παραπανω απτο κανονικο? Δεν ξερω, παντως ηταν αρκετα μεγαλο! Τερας:green:

:welcome:

jannous44
03-08-11, 21:33
το 250μλ το κανονικο ειναι οπως ενα μικρο redbull

amateur666
03-08-11, 21:36
πηγα πριν λιγο στο lidl και δεν το ειχε και βρηκα ενα mixxed up και πηρα αυτο. πιο απομιμηση του rebbull.... βρωμια... πηρα 4-5:rolf::rolf::rolf::turtle:

εχω πιει κ εγω απο αυτα!....:turtle::turtle::turtle:

Niiick
03-08-11, 21:37
πηγα πριν λιγο στο lidl και δεν το ειχε και βρηκα ενα mixxed up και πηρα αυτο. πιο απομιμηση του rebbull.... βρωμια... πηρα 4-5:rolf::rolf::rolf::turtle:

Τα λαιτ με 0 θερμιδες τα χω πιει με τα κασονια ακομα ειμαι ζωντανος παραδοξως αστα φοβερο :green:

JohnyB
03-08-11, 21:40
Εγω απο τοτε που βγηκε ειμαι fun το επινα και εξω που επαιζε πολύ!!!!!Δεν ξερω αλλα εμενα με πειανει αρκετα και κοπαναω 2-3 την ημερα!!!!!!Το μονο κακο ειναι οτι μου δημιουργει ενα φούσκωμα για κανα μισαωρο μεχρι να ερθει το ρέψιμο:green:!!!!!!Εχει 4 γευσεις η πορτοκαλι ειναι η ποιο καλη για μενα ουτε γλυκια σαν την κίτρινη ουτε σκετη σαν την πράσινη!!!!Το μπλε ειναι καλύτερο για οσους εχουν προβλημα θερμίδων!!!!!Τωρα το εχει παρει η coca-cola και λογικα πλεον θα υπαρχει παντου και σε χαμηλη τιμη!!!! Παλιά επαιζε στα 3-3.5 ευρο τωρα το βρίσκω στα περιπτερα και 2 με 2.20 τα 500ml!!!!!

jannous44
03-08-11, 21:40
Τα λαιτ με 0 θερμιδες τα χω πιει με τα κασονια ακομα ειμαι ζωντανος παραδοξως αστα φοβερο :green:

μια χαρα υποκαταστατο ειναι κ εχει και 45λεπτα... ουτο σι αλλος για τι γευση το παιρνω... τα σπαει.!!

MusclesOfShadow
03-08-11, 21:44
Εγω απο τοτε που βγηκε ειμαι fun το επινα και εξω που επαιζε πολύ!!!!!Δεν ξερω αλλα εμενα με πειανει αρκετα και κοπαναω 2-3 την ημερα!!!!!!Το μονο κακο ειναι οτι μου δημιουργει ενα φούσκωμα για κανα μισαωρο μεχρι να ερθει το ρέψιμο:green:!!!!!!Εχει 4 γευσεις η πορτοκαλι ειναι η ποιο καλη για μενα ουτε γλυκια σαν την κίτρινη ουτε σκετη σαν την πράσινη!!!!Το μπλε ειναι καλύτερο για οσους εχουν προβλημα θερμίδων!!!!!Τωρα το εχει παρει η coca-cola και λογικα πλεον θα υπαρχει παντου και σε χαμηλη τιμη!!!! Παλιά επαιζε στα 3-3.5 ευρο τωρα το βρίσκω στα περιπτερα και 2 με 2.20 τα 500ml!!!!!

2-3 την η-μ-ε-ρ-α???:shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Μηπως ειναι λιγο ....αρκετα...πολυ?:P
εχει επηρεασει καθολου τους μυες σου? Αρνητικα ή θετκα? Τι εχεις δει?

amateur666
03-08-11, 21:44
εμενα παντως μ φενεται σα νερο με ζαχαρη,,,κ 100 μλ κοκκινο ταυρο...τ μονστερ..:P

amateur666
03-08-11, 21:46
Εγω απο τοτε που βγηκε ειμαι fun το επινα και εξω που επαιζε πολύ!!!!!Δεν ξερω αλλα εμενα με πειανει αρκετα και κοπαναω 2-3 την ημερα!!!!!!Το μονο κακο ειναι οτι μου δημιουργει ενα φούσκωμα για κανα μισαωρο μεχρι να ερθει το ρέψιμο:green:!!!!!!Εχει 4 γευσεις η πορτοκαλι ειναι η ποιο καλη για μενα ουτε γλυκια σαν την κίτρινη ουτε σκετη σαν την πράσινη!!!!Το μπλε ειναι καλύτερο για οσους εχουν προβλημα θερμίδων!!!!!Τωρα το εχει παρει η coca-cola και λογικα πλεον θα υπαρχει παντου και σε χαμηλη τιμη!!!! Παλιά επαιζε στα 3-3.5 ευρο τωρα το βρίσκω στα περιπτερα και 2 με 2.20 τα 500ml!!!!!

χαλας δλδ 180 ευρω τ μηνα σε μονστερ..:green: :toast:

jannous44
03-08-11, 21:47
2-3 την η-μ-ε-ρ-α???:shock::shock::shock::shock::shock::shock:
Μηπως ειναι λιγο ....αρκετα...πολυ?:P
εχει επηρεασει καθολου τους μυες σου? Αρνητικα ή θετκα? Τι εχεις δει?

γιατι να επιρεασει τους μυες?:unsure::unsure::shock: μια τσιτα σου δινει οπως ο καφες και σε τεντωνει... μην περιμενεις να σηκωσεις 200κ παγκο.. οτι πρεπει ειναι για πριν την πρωινη αεροβια... και 1 πριν τη προπονηση...:thumbup:

Tasos Green
03-08-11, 21:47
Παιδια το δοκιμασα σημερα!
Συμβουλες:
1)μην το πιειτε με την μια διοτι i)θα αηδιασετε, ii) δεν εχει νοημα:green:
2)η γευση ηταν καλη στην αρχη, αλλα μετα ηθελες απαραιτητως νερο, ειδικα αν το πινεις γρηγορα, χιχι, πολλη ζαχαρη...
3)Οσο για την ενεργεια, ισως ειναι περισσοτερο τυπου placebo, χεχε, ,μετα απο κανα μισαωρο μονο η γευση εμεινε στο στομα:P
4)Ειναι πολυ καλο αν θες στιγμιαια να ξυπνησεις, οχι αν εισαι κουρασμενος, αλλα αν εισαι..βαρεμενος, και η συσκευασια ειναι γ@μ@τη!!!!
-τελος-
5)μετα την ποση του ...πραγματος αυτου, το κεφαλι ψιλοπονουσε

Συμπερασματα: Noστιμο και χρησιμο να υπαρχει ενα ή δυο μπουκαλια στο ψυγειο, αλλα σε καμια περιπτωση μην το κανετε συνηθεια, και για την υγεια, αλλα και γιατι χανει την αισθηση του διαφορετικου, γιατι δεν ειναι και κανα συμπληρωμα διατροφης για καθημερινη προσληψη:turtle:. Επισης μην το πιειτε ολο, ειναι τεραστιο, εγω μαλλον πηρα το 250 ml? Δεν εχω ιδεα, νομιζω ελεγε 250 ml παραπανω απτο κανονικο? Δεν ξερω, παντως ηταν αρκετα μεγαλο! Τερας:green:

:welcome:

εγω το τιμαω σχεδον καθημερινά και με πιανει μια χαρα και με το παραπανω... και ειδικα σε ποριες σε βουνα ταξιδια και λοιπα δεν το αλαζω με κανενα... αρκει να ειναι κρυο.
τωρα για την υγεια που λες επανειλημμένα τι μπορει να σου κανει? πες μας για να μην το πινω καθημερινά αν ειναι....

jannous44
03-08-11, 21:48
εγω το τιμαω σχεδον καθημερινά και με πιανει μια χαρα και με το παραπανω... και ειδικα σε ποριες σε βουνα ταξιδια και λοιπα δεν το αλαζω με κανενα... αρκει να ειναι κρυο.
τωρα για την υγεια που λες επανειλημμένα τι μπορει να σου κανει? πες μας για να μην το πινω καθημερινά αν ειναι....

παρενεργειες δεν εχει απλα μετα απο καποια στιγμγ μπορει να μην σε πιανει.. οπως τα νιτρικα ενα πραγμα.. κλαιν:thumbup:

Tasos Green
03-08-11, 21:50
παρενεργειες δεν εχει απλα μετα απο καποια στιγμγ μπορει να μην σε πιανει.. οπως τα νιτρικα ενα πραγμα.. κλαιν:thumbup:

οχι ο σκιας θελω να μου πει... :P

jannous44
03-08-11, 21:52
οχι ο σκιας θελω να μου πει... :P

σκαλωμενος...:turtle::turtle::turtle::turtle:

JohnyB
03-08-11, 21:54
γιατι να επιρεασει τους μυες?:unsure::unsure::shock: μια τσιτα σου δινει οπως ο καφες και σε τεντωνει... μην περιμενεις να σηκωσεις 200κ παγκο.. οτι πρεπει ειναι για πριν την πρωινη αεροβια... και 1 πριν τη προπονηση...:thumbup:



Ετσι ακριβως το μονο που μπορει να πειραξει ειναι τα νευρα και την τσεπη οπως ειπαμε ποιο πανω:green::green::green:!!!!Απλα λογο δουλεια τρεχω ολη μερα μετα προπονηση και τα σχετικα ε κοπαναω αρκετα!!!!!!!Εξαλου δεν πινω καθολου καφε οποτε περνω καφεινη απο κει!!!!!

jannous44
03-08-11, 21:57
Ετσι ακριβως το μονο που μπορει να πειραξει ειναι τα νευρα και την τσεπη οπως ειπαμε ποιο πανω:green::green::green:!!!!Απλα λογο δουλεια τρεχω ολη μερα μετα προπονηση και τα σχετικα ε κοπαναω αρκετα!!!!!!!Εξαλου δεν πινω καθολου καφε οποτε περνω καφεινη απο κει!!!!!

σκεψου για να εχει στα περιπτερα 2 ευρο αυτοι το παιρνουν 1.. αν πας σε καν makro,μετρο πεζει να το βρεις και πιο φτηνο..:thumbup:

MusclesOfShadow
03-08-11, 21:58
γιατι να επιρεασει τους μυες?:unsure::unsure::shock: μια τσιτα σου δινει οπως ο καφες και σε τεντωνει... μην περιμενεις να σηκωσεις 200κ παγκο.. οτι πρεπει ειναι για πριν την πρωινη αεροβια... και 1 πριν τη προπονηση...:thumbup:


εγω το τιμαω σχεδον καθημερινά και με πιανει μια χαρα και με το παραπανω... και ειδικα σε ποριες σε βουνα ταξιδια και λοιπα δεν το αλαζω με κανενα... αρκει να ειναι κρυο.
τωρα για την υγεια που λες επανειλημμένα τι μπορει να σου κανει? πες μας για να μην το πινω καθημερινά αν ειναι....


οχι ο σκιας θελω να μου πει... :P

Ο σκιας βλεπει το σωμα του να αλλαζει καθε φορα που τρωει ή πινει κατι περιεργο:green:(ειδικα τις τυροπιτες τις ετοιμες :shock:)
Κοιτα ο,τιδηποτε βιομηχανοποιημενο ειναι "επικινδυνο" για την υγεια. Πρωτα απολα τα αναψυκτικα κανουν κατακρατηση υγρων, κατι που δεν το θελουμε. Αυτο εχω ακουσει. Τωρα το συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα δεν ειναι και νερακι του Θεου, χεχε, με πιανεις?
Εγω θα το πινω μονο και μονο για την πλακα, μια φορα στους 4 μηνες, μονο για να πω οτι ξεδωσα:P:P
Ειναι πολυ καλο παντως αν βαριεσαι;) σου φτιαχνει την διαθεση.

Tasos Green
03-08-11, 21:59
Ετσι ακριβως το μονο που μπορει να πειραξει ειναι τα νευρα και την τσεπη οπως ειπαμε ποιο πανω:green::green::green:!!!!Απλα λογο δουλεια τρεχω ολη μερα μετα προπονηση και τα σχετικα ε κοπαναω αρκετα!!!!!!!Εξαλου δεν πινω καθολου καφε οποτε περνω καφεινη απο κει!!!!!

Καλυτερα ξεκινα τους καφεδες γιατι με 3 monster (1.5 λιτρα) θα τεντώσεις!:green: σαν να πινεις 10 καφεδες ειναι...:green:

jannous44
03-08-11, 21:59
Ο σκιας βλεπει το σωμα του να αλλαζει καθε φορα που τρωει ή πινει κατι περιεργο:green:(ειδικα τις τυροπιτες τις ετοιμες :shock:)
Κοιτα ο,τιδηποτε βιομηχανοποιημενο ειναι "επικινδυνο" για την υγεια. Πρωτα απολα τα αναψυκτικα κανουν κατακρατηση υγρων, κατι που δεν το θελουμε. Αυτο εχω ακουσει. Τωρα το συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα δεν ειναι και νερακι του Θεου, χεχε, με πιανεις?
Εγω θα το πινω μονο και μονο για την πλακα, μια φορα στους 4 μηνες, μονο για να πω οτι ξεδωσα:P:P
Ειναι πολυ καλο παντως αν βαριεσαι;) σου φτιαχνει την διαθεση.

εχει μεσα καφεινη που οσο να πεις ειναι διουριτικη παιζει στις καυσεις να βοηθαει.. εχει μεσα καρτινη+καφεινη+guarana που αν κοιταξεις καποια λιποδιαλιτικα τα εχουν μεσα αυτα...

MusclesOfShadow
03-08-11, 22:01
εχει μεσα καφεινη που οσο να πεις ειναι διουριτικη παιζει στις καυσεις να βοηθαει.. εχει μεσα καρτινη+καφεινη+guarana που αν κοιταξεις καποια λιποδιαλιτικα τα εχουν μεσα αυτα...

Α, δεν ξερω απο αυτα αλλα γουσταρω πολυ χημεια και ετσι, μαρεσει πολυ, αλλα δεν ξερω, παντως θα εχεις δικιο για να το λες!

jannous44
03-08-11, 22:02
Α, δεν ξερω απο αυτα αλλα γουσταρω πολυ χημεια και ετσι, μαρεσει πολυ, αλλα δεν ξερω, παντως θα εχεις δικιο για να το λες!

μην πας αυριο και παρεις ολο το σουπερμαρκετ... ενας απλος καφες αρκη το πρωι και 1 ωρα πριν τη προπονηση:rolf::rolf::rolf::turtle: τα αλλα ειναι "να,χαμε να λεγαμε.."

Vasilis32
03-08-11, 22:04
Εδω Αγγλια παντως εχει 1 λιρα το μισολιτρο, δλδ 1.12€. Δεν το ηξερα και το δοκιμασα περυσι και ειναι καλυτερο απο ενα σκετο καφε. Απο τοτε αν θελω καφε παιρνω energy drink :clap:.

jannous44
03-08-11, 22:05
Εδω Αγγλια παντως εχει 1 λιρα το μισολιτρο, δλδ 1.12€. Δεν το ηξερα και το δοκιμασα περυσι και ειναι καλυτερο απο ενα σκετο καφε. Απο τοτε αν θελω καφε παιρνω energy drink :clap:.

εγω παντως δεν μπορω να το πινω πρωι μετα τον υπνο... σαν το καφε δεν εχει ματι γαριδα...:thumbup::thumbup::thumbup:

MusclesOfShadow
03-08-11, 22:07
μην πας αυριο και παρεις ολο το σουπερμαρκετ... ενας απλος καφες αρκη το πρωι και 1 ωρα πριν τη προπονηση:rolf::rolf::rolf::turtle: τα αλλα ειναι "να,χαμε να λεγαμε.."

Μπα, δεν πινω καφε:toast: δεν ειμαι φαν :evilno: ουτως η αλλως εμενα μ φερνει υπνηλια, χεχε, θα κανω αρσεις θανατου και θα πω, πσσστ, λες η μπαρα να ειναι αρκετα μαλακια για να ξαπλωσω?:green:

JohnyB
03-08-11, 22:08
Καλυτερα ξεκινα τους καφεδες γιατι με 3 monster (1.5 λιτρα) θα τεντώσεις!:green: σαν να πινεις 10 καφεδες ειναι...:green:

Λες ε?????Τι να κανω που δεν τους μπορω μπορει να εχω εναν για 10 ωρες και να μην τον πιω και ολο!!!!!!



εχει μεσα καφεινη που οσο να πεις ειναι διουριτικη παιζει στις καυσεις να βοηθαει.. εχει μεσα καρτινη+καφεινη+guarana που αν κοιταξεις καποια λιποδιαλιτικα τα εχουν μεσα αυτα...



Σχεδον όλα αν οχι τα περισσότερα!!!!!!

JohnyB
03-08-11, 22:10
Εδω Αγγλια παντως εχει 1 λιρα το μισολιτρο, δλδ 1.12€. Δεν το ηξερα και το δοκιμασα περυσι και ειναι καλυτερο απο ενα σκετο καφε. Απο τοτε αν θελω καφε παιρνω energy drink :clap:.



Καλα στην Αγγλία εχει και καλύτερα πραγματα για ενέργεια!!!!!!:green::green::green::green:;);););););)

jannous44
03-08-11, 22:11
Καλα στην Αγγλία εχει και καλύτερα πραγματα για ενέργεια!!!!!!:green::green::green::green:;);););););)

κρυβε λογια...:clown2:

JohnyB
03-08-11, 22:15
[QUOTE=jannous44;420785]κρυβε λογια...:clown2:[/QUOT


:spank::smash:

amateur666
03-08-11, 22:36
αγγλιδες?! :P

jannous44
03-08-11, 22:38
αγγλιδες?! :P

οφφ τοπικ!!:P:P:turtle::turtle::turtle:

MusclesOfShadow
03-08-11, 22:49
αγγλιδες?! :P


οφφ τοπικ!!:P:P:turtle::turtle::turtle:

Δεν ειναι καθολου οφφ.....:twisted:

amateur666
03-08-11, 22:51
Δεν ειναι καθολου οφφ.....:twisted:

:banana::banana::banana:

:clapping:

leftis
06-08-11, 14:38
Ρε παιδιά αυτό θεωρείται cheatάκι αμα το πιούμε?

MusclesOfShadow
06-08-11, 14:42
Ρε παιδιά αυτό θεωρείται cheatάκι αμα το πιούμε?

ή ξερεις τι κανεις ή οχι
:green:

Tasos Green
06-08-11, 14:44
Ρε παιδιά αυτό θεωρείται cheatάκι αμα το πιούμε?

οχι αυτο θεωρειται energy drink..

No Cash
06-08-11, 14:45
και τα 3 monster παλτα τα βρισω.... απαισια γευση... παρα πολυ γλυκα... κι ειναι κ 500ml....σε πεθαινουν...


το red bull δεν παιζεται σε γευση... κ τα 250ml... ειναι ακριβως οσα χρειαζονται... και ομορφο κουτακι επισης..

το rockstar το μαυρο... καλο οκ... τα υπολοιπα μετρια...

τα sobe.... μετρια...

το νεο της lucozade... μαπα..

υπαρχει ενα π λεγεται lamborghini.... και μοιαζει πολυ στο red bull... πολυ καλο ειναι..

πινω τουλαχιστον 2 καθημερινα... ε μετα απο καποιο καιρο δεν σε πιανουν οπως σε επιαναν..

Tasos Green
06-08-11, 14:54
και τα 3 monster παλτα τα βρισω.... απαισια γευση... παρα πολυ γλυκα... κι ειναι κ 500ml....σε πεθαινουν...


το red bull δεν παιζεται σε γευση... κ τα 250ml... ειναι ακριβως οσα χρειαζονται... και ομορφο κουτακι επισης..

το rockstar το μαυρο... καλο οκ... τα υπολοιπα μετρια...

τα sobe.... μετρια...

το νεο της lucozade... μαπα..

υπαρχει ενα π λεγεται lamborghini.... και μοιαζει πολυ στο red bull... πολυ καλο ειναι..

πινω τουλαχιστον 2 καθημερινα... ε μετα απο καποιο καιρο δεν σε πιανουν οπως σε επιαναν..

το lamborghini το προωθούσαν στο μαγαζι που δουλευα.. καλο δεν λεω αλα σαν το redbull δεν ειναι κανενα ... και εδω στην κυπρο προωθούν περισσοτεροτο shark που ειναι χαλια..:(

amateur666
06-08-11, 15:43
το lamborghini το προωθούσαν στο μαγαζι που δουλευα.. καλο δεν λεω αλα σαν το redbull δεν ειναι κανενα ... και εδω στην κυπρο προωθούν περισσοτεροτο shark που ειναι χαλια..:(

σαρκ κ μονστερ(πρασινο..) συναγωνιζοντε στη ζαχαρη!!!..

No Cash
06-08-11, 20:36
το lamborghini το προωθούσαν στο μαγαζι που δουλευα.. καλο δεν λεω αλα σαν το redbull δεν ειναι κανενα ... και εδω στην κυπρο προωθούν περισσοτεροτο shark που ειναι χαλια..:(


το lamborghini μονο σε μαγαζια το πετυχαινω.. πουθενα αλλου.. δε ξερω γιατι..
ναι Ok..δεν ειναι σαν το red bull....οπως δεν ειναι κανενα :welcome:

το shark επισης σε μαγαζια παιζει κυριως... οχι επειδη το προωθουν περισσοτερο.. απλα ειναι αρκετα φτηνοτερο... και στο πουλανε στην ιδια τιμη με red bull...


α! και το burn της coca cola... ψιλο κατι ελεγε.. γλυκο κι αυτο ... εδω ελλαδα δεν υο βρισκεις πλεον( χεστηκαμε κι ολας) το ειδα στην τουρκια ομως επισης χεστηκαμε..

το red bull απο χωρα σε χωρα διαφερει...

amateur666
06-08-11, 20:54
το lamborghini μονο σε μαγαζια το πετυχαινω.. πουθενα αλλου.. δε ξερω γιατι..
ναι Ok..δεν ειναι σαν το red bull....οπως δεν ειναι κανενα :welcome:

το shark επισης σε μαγαζια παιζει κυριως... οχι επειδη το προωθουν περισσοτερο.. απλα ειναι αρκετα φτηνοτερο... και στο πουλανε στην ιδια τιμη με red bull...


α! και το burn της coca cola... ψιλο κατι ελεγε.. γλυκο κι αυτο ... εδω ελλαδα δεν υο βρισκεις πλεον( χεστηκαμε κι ολας) το ειδα στην τουρκια ομως επισης χεστηκαμε..το red bull απο χωρα σε χωρα διαφερει...

:clapping::clapping::clapping:

jannous44
06-08-11, 21:59
το lamborghini το προωθούσαν στο μαγαζι που δουλευα.. καλο δεν λεω αλα σαν το redbull δεν ειναι κανενα ... και εδω στην κυπρο προωθούν περισσοτεροτο shark που ειναι χαλια..:(
μπορεις να το stuck'αρεις με redbull:P:rolf::rolf:

beefmeup
08-08-11, 00:16
δοκιμασα την εδκοση χωρις ζαχαρη,αλλα πολυ μαπα γευση..μου την σπαει που ολα θυμιζουν το ρεντ μπουλ το οποιο κ σιχαινομαι σαν γευση.

GREEK POWER
08-08-11, 10:32
Παρολο που η γευση του ( red bull) μου φερνει κατι απο αντιβιοση , εχτες το ηπια μαζι με aminο και κρετινη και ειχα μια ταχυκαρδια στη προπο , κατι σαν λαχανιασμα ?:pale: δε ξερω νομιζω οτι ποιο πολυ με κουρασε παρα μου εδωσε ενεργια :unsure:

beatshooter
08-08-11, 20:32
Hπια(ατιμη περιεργια..) και το πρασινο και το μπλε το (lo-carb).Σαν γευσεις και τα 2 πιο πολυ μ θυμιζουν φαρμακα παρα ποτα,δεν το απολαυσα να πω την αληθεια.Απο ενεργεια τπταπολυτως,πιο πολυ αισθηση πεινας μου φερε η μλκια.Δυσκολα να ξαναπιω,προτιμω το ρεντ μπουλ.

Στατς ανα 100 στο low carb

Ενεργεια 9kcal
Υδατ 2.4γρ
εκ των οποιων σακχαρα 1.4γ
Λιπαρα 0γρ
Νατριο 0.08

Στα συστατικα αναγραφει μεταξυ αλλων και σιροπι γλυκοζης και μαλτοδεξτρινι απο καλαμποκι.Απ οτι γνωριζω δεν ειναι και οπτι καλυτερο αυτα,η κανω λαθος?

Tasos Green
08-08-11, 20:35
Hπια(ατιμη περιεργια..) και το πρασινο και το μπλε το (lo-carb).Σαν γευσεις και τα 2 πιο πολυ μ θυμιζουν φαρμακα παρα ποτα,δεν το απολαυσα να πω την αληθεια.Απο ενεργεια τπταπολυτως,πιο πολυ αισθηση πεινας μου φερε η μλκια.Δυσκολα να ξαναπιω,προτιμω το ρεντ μπουλ.

Στατς ανα 100 στο low carb

Ενεργεια 9kcal
Υδατ 2.4γρ
εκ των οποιων σακχαρα 1.4γ
Λιπαρα 0γρ
Νατριο 0.08

Στα συστατικα αναγραφει μεταξυ αλλων και σιροπι γλυκοζης και μαλτοδεξτρινι απο καλαμποκι.Απ οτι γνωριζω δεν ειναι και οπτι καλυτερο αυτα,η κανω λαθος?

μια χαρα εινα για energy drink.

141004
08-08-11, 22:36
πιειτε εναν εσπρεσο stredo...να γινετε τουρμπο..και οικονομικα κιολας..;)

beatshooter
08-08-11, 22:56
Αυτα τα κρυα ροφηματα εσπρεσο κανουν τπτ?Δινουν ενεργεια η μλκιες?

MusclesOfShadow
08-08-11, 23:53
Αυτα τα κρυα ροφηματα εσπρεσο κανουν τπτ?Δινουν ενεργεια η μλκιες?

Αυτο δεν το ξερω, εγω ενα ξερω: η ενεργεια ερχεται απο την ψυχη:bbbiceps:


:shock::shock::shock::P

Tasos Green
08-08-11, 23:55
Αυτο δεν το ξερω, εγω ενα ξερω: η ενεργεια ερχεται απο την ψυχη:bbbiceps:


:shock::shock::shock::P

ρε σκιά?.. τι πίνεις και δεν μας δίνεις?! :turtle:

MusclesOfShadow
09-08-11, 00:01
ρε σκιά?.. τι πίνεις και δεν μας δίνεις?! :turtle:

Ειναι τα γονιδια πρασινε/:P

beatshooter
11-08-11, 23:24
Ηπια και σαρκ μετα απο χρονια,βεβαια ηταν το λαιτ,μετρια γευση.

Αυτα τα ποτα παιζουν στα 29-32mg καφεινης ανα 100ml

Αυτο σε ποσες κουταλιες καφε(πχ φραπε) αντιστοιχει?

Titanium
11-08-11, 23:32
Εγω πάντως σε μια συναυλία είχα πιει 4 και δεν ένιωσα κάτι απο τσίτωμα......Παραμονο ενα έντονο πρήξιμο(στην ουροδόχο κύστη) και μια ιδαια οτι θα σκάσω(απο κατούρημα):green::green::green:

jannous44
15-09-11, 20:49
παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω το monster low carb στη θεσσαλονικη .. περιοχη κεντρο η καμαρα...??:unsure:

Galthazar
16-09-11, 00:00
παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω το monster low carb στη θεσσαλονικη .. περιοχη κεντρο η καμαρα...??:unsure:

εε σε ολα τα περιπτερα??:unsure:



monster και shark δεν πολυλενε μπροστα στο red bull!! Δεν ξερω για σας αλλα εμενα παντως δεν με πολυκρατανε, κανενα απο αυτα! Μου κανει εντυπωση κιολας τα πολλα mg που εχουν μεσα και δεν με πιανουν...

jackaction
16-09-11, 02:19
απο τοτε που δοκιμασα το πρασινο ποτε κσανα κοκκινο ταυρο
ειναι πιο γλυκο αλλα μαρεσε και επειδη κατα περιοδους κανω κατι πειραματα και κοβω καφε τελειως μπορω να πω με ειχε τσιτωσει οταν τοχα δοκιμασει

arvacon
16-09-11, 16:39
το red bull απο χωρα σε χωρα διαφερει...

Οντως διαφερει, μπορω να το επαλυθευσω και γω αυτο, μιας και οταν ημουν Κινα αγορασα και το light και το κανονικο αρκετες φορες και ηταν και τα δυο διχως ανθρακικο :(

goutsos
25-09-11, 12:23
παιδιά ροκσταρ που μπορώ να βρώ σε βόρεια προάστεια ξέρρετε?ρωτάω γιατί δεν είναι σαν το μονστερ και δεν το έχει σχεδοόν κανείς/...

manos_
25-09-11, 12:38
ποσο το αγοραζετε ρε παιδια γιατι παιζουν μεγαλες διαφορες.

jannous44
25-09-11, 12:44
ποσο το αγοραζετε ρε παιδια γιατι παιζουν μεγαλες διαφορες.

κοιτα εγω θεσσαλονικη κεντρο το βρηκα 1.5€ αλλα ανατολικα καλαμαρια 2€ για περιπτερο μιλαω παντα και το 500αρι .. πηγα στο μακρο η στο lidl κ στο carefour δεν το ειχαν καν.. δεν ξερω που μπορω να το βρω χοντρικη η εστο σε τιμες μεγαλων σουπερμαρκετ...παιζει να το εχει στο ΜΕΤΡΟ.. αλλα ειναι μακρυα απο μενα κ δεν τρεχω ως εκει για κανενα λογο.:thumbup:

απο εξωτερικο μπορεις να το παραγκειλεις και μαλιστα εχει και το 0 ζαχαρη. γιατι αυτα τα μπλε εχουν μεσα 10υδατ τα 500μλ σχετικα χαμηλομενους απο τα κανονικα που εχουν 50υδατ. εκει οι τιμες πανε 0.90€ ανα 500μλ αλλα μπορεις να παραγκειλεις απο 30 κουτια κ πανω.

Lucif3r
25-09-11, 12:46
ποσο το αγοραζετε ρε παιδια γιατι παιζουν μεγαλες διαφορες.

Στην κρητη το βρηκα σε περιπτερο 1.70..εδω αθηνα το εχω βρει και 2.30 αλλα κυριως 3 το δινουν..αν και τωρα νομιζω αρχιζουν και του ριχνουν την τιμη..

manos_
25-09-11, 12:49
Καλα εδω απο περιπτερο σε περιπτερο παιζει απο 2 μεχρι 2.50 ευρω αλλα συνηθως το βαζουνε 2.50 οι κλεφτες.Στα σουπερ ντουπερ 1.70 καπου εκει.

jannous44
25-09-11, 12:52
Καλα εδω απο περιπτερο σε περιπτερο παιζει απο 2 μεχρι 2.50 ευρω αλλα συνηθως το βαζουνε 2.50 οι κλεφτες.Στα σουπερ ντουπερ 1.70 καπου εκει.

αν μπορουσα χαλαρα τα αντικαθηστουσα το νερο με αυτο.. 5λ τη μερα.:turtle::turtle::turtle:

manos_
25-09-11, 12:53
αν μπορουσα χαλαρα τα αντικαθηστουσα το νερο με αυτο.. 5λ τη μερα.:turtle::turtle::turtle:


εγω μεχρι τρια εχω πιει και μου κανε το στομαχι κολιε.ειναι πολυ εθιστικο ναι δεν ξερω τι σκατα βαζουνε μεσα δεν ειναι μονο η καφεινη.

Giannistzn
25-09-11, 12:53
Καλα εδω απο περιπτερο σε περιπτερο παιζει απο 2 μεχρι 2.50 ευρω αλλα συνηθως το βαζουνε 2.50 οι κλεφτες.Στα σουπερ ντουπερ 1.70 καπου εκει.

Ναι σε σουπερμαρκετ 1,70 εχει. Και εγω ειχα παρει απο περιπτερο 2,5 ευρω και μου φανηκε ακριβουτσικο.

Βεβαια, σε σχεση με το red bull με κρατησε μια χαρα (ημουν αΰπνος και απο ταξιδι) και με αυτο ημουν κομπλε. Ισως βεβαια να φταιει οτι ειναι και η διπλη ποσοτητα απο το redbull. Εντυπωση μου εκανε ομως οτι και τα δυο εχουν την ιδια τιμη (1,70) αλλα το μανστερ ειναι 2πλασια ποσοτητα.

manos_
25-09-11, 12:55
Ναι σε σουπερμαρκετ 1,70 εχει. Και εγω ειχα παρει απο περιπτερο 2,5 ευρω και μου φανηκε ακριβουτσικο.

Βεβαια, σε σχεση με το red bull με κρατησε μια χαρα (ημουν αΰπνος και απο ταξιδι) και με αυτο ημουν κομπλε. Ισως βεβαια να φταιει οτι ειναι και η διπλη ποσοτητα απο το redbull. Εντυπωση μου εκανε ομως οτι και τα δυο εχουν την ιδια τιμη (1,70) αλλα το μανστερ ειναι 2πλασια ποσοτητα.

Μεχρι περυσι ειχε 3 και 3.50 ευρω επειδη το εφερνε ενας εισαγωγεας τωρα το πηρε η κοκα κολα και το εβαλε σε μια λογικη τιμη.Καταλαβαινεις λοιπον ποσο κλεψια ειναι το ρεντ μπουλ που δεν πιανει μια μπροστα του.

Lucif3r
25-09-11, 15:51
Μεχρι περυσι ειχε 3 και 3.50 ευρω επειδη το εφερνε ενας εισαγωγεας τωρα το πηρε η κοκα κολα και το εβαλε σε μια λογικη τιμη.Καταλαβαινεις λοιπον ποσο κλεψια ειναι το ρεντ μπουλ που δεν πιανει μια μπροστα του.

Ωπα! Οχι και δε πιανει μια μπροστα του το Redbull..
Απ' ολα τα energy drinks το Redbull ειναι το πιο απολετεσματικο, τωρα στην γευση ειναι θεμα γουστου..Το Monster ειναι πιο γλυκο (ειδικα το κιτρινο).. Στην τιμη ειναι οντως ακριβοτερο το Redbull..
:turtle::turtle::turtle::turtle:

Tasos Green
25-09-11, 15:54
Ωπα! Οχι και δε πιανει μια μπροστα του το Redbull..
Απ' ολα τα energy drinks το Redbull ειναι το πιο απολετεσματικο, τωρα στην γευση ειναι θεμα γουστου..Το Monster ειναι πιο γλυκο (ειδικα το κιτρινο).. Στην τιμη ειναι οντως ακριβοτερο το Redbull..


συμφωνώ οτι ειμαι μια χαρα και το redbull...

αλλα το πιο αποτελεσματικο πως το συμπέρανες? το monster εχει περισσότερα συστατικά σε μεγαλύτερη ποσοτητα.

Lucif3r
25-09-11, 16:07
συμφωνώ οτι ειμαι μια χαρα και το redbull...

αλλα το πιο αποτελεσματικο πως το συμπέρανες? το monster εχει περισσότερα συστατικά σε μεγαλύτερη ποσοτητα.

Απο προσωπικες εμπειρεις και απ οτι εχω διαβασει στο internet..
Ενταξει το monster ειναι 500ml και το redbull 250 μην συγκρινεις..Πιες 2 για να καταλαβεις :P:P:P:P

DrNio
25-09-11, 16:07
Θεωρητικά , μπορείς να πιεις μισό Monster ή δύο Red Bull και να συγκρίνεις.
Αλλά και πάλι πολλοί παράγοντες αλλάζουν απο μέρα σε μέρα , οπότε δεν ξέρεις σίγουρα τι επίδραση έχουν στην "ενέργεια" σου.

Προσωπικά , έχω την εντύπωση οτι το Monster(μαύρο) είναι πιο δυνατό.

Θα δοκιμάσω και ένα άλλο Monster με πιο low carbs.

Γενικά πάντως είναι πολύ γλυκά και εθιστικά.
Παγωμένα όμως το καλοκαιράκι είναι κόλαση.:green:

Lucif3r
25-09-11, 16:09
Παντως για αρκετο καιρο μεχρι και πριν 3 μηνες επειδη ημουν εθισμενος στην γευση της ταυρινης....ειναι κακο συνηθειο :P:P:P:P:P

Tasos Green
25-09-11, 16:14
Απο προσωπικες εμπειρεις και απ οτι εχω διαβασει στο internet..
Ενταξει το monster ειναι 500ml και το redbull 250 μην συγκρινεις..Πιες 2 για να καταλαβεις :P:P:P:P

εχω πιει και 4... με ξετίναξαν αλλα επρεπε να το γινει...:green:

εχθες δοκίμασα το rockstar.. μπορω να πω οτι μου άρεσε περισσότερο απο ολα.. την γευση guarana πήρα.

Nio
25-09-11, 16:18
Παντως για αρκετο καιρο μεχρι και πριν 3 μηνες επειδη ημουν εθισμενος στην γευση της ταυρινης....ειναι κακο συνηθειο

Οκ..

Αν θες , πες μας , για ποιο λόγο πιστεύεις πως η γεύση του οφείλεται στην ταυρίνη?

Γιατί αν η ταυρίνη έχει αυτήν τη γεύση , τότε όσοι την έχουν φάει με το κουτάλι(κυριολεξία) από bulk πρέπει να αναθεωρήσουμε.

:green:

DrNio
25-09-11, 16:25
^
Κακέ.:green:
Μπορεί να το έκανε "χούμορ" το παιδί.:P


By the way , ξέρει κανείς τα ingredients του lo-carb ?
Στο επίσημο site δεν τα έχουν καταχωρήσει ακόμα.

Lucif3r
25-09-11, 16:31
Οκ..

Αν θες , πες μας , για ποιο λόγο πιστεύεις πως η γεύση του οφείλεται στην ταυρίνη?

Γιατί αν η ταυρίνη έχει αυτήν τη γεύση , τότε όσοι την έχουν φάει με το κουτάλι(κυριολεξία) από bulk πρέπει να αναθεωρήσουμε.

:green:

Οταν λεω ταυρινη, εννοω την γευση αυτη που βγαζουν ολα τα energy drinks. :P:P

Titanium
25-09-11, 19:35
Εγω παντος το μονστερ το παίρνω 1.25 απο ενα σουπερ μαρκετ της γειτονιάς.....:cool:

Giannistzn
25-09-11, 19:45
Εγω παντος το μονστερ το παίρνω 1.25 απο ενα σουπερ μαρκετ της γειτονιάς.....:cool:

:shock: ειναι αρκετα μεγαλη η διαφορα απο 1,70 σε ολα τα σουπερμαρκετ στο 1,25

skel
13-04-12, 00:54
αν έβγαινε και ένα τέτοιο (http://www.monsterenergy.com/us/en/products/super-dry/)στην Ελλάδα θα ήταν τούμπανο
αλλά γιατί άραγε :unsure:

Ramatasss
15-07-12, 20:44
Monster energy absolutely ZERO ! υπαρχει και στην Ελλαδα :thumbup:

skel
17-07-12, 12:33
Monster energy absolutely ZERO ! υπαρχει και στην Ελλαδα :thumbup:

το έχεις δοκιμάσει ?
αν ναι πως είναι ??

Γιάννηςς
17-07-12, 13:31
Eμένα μου άρεσε πιο πολύ απ' τα άλλα!

tolis93
17-07-12, 14:45
καλα το περιμενα οτι θα μιλουσατε για το zero :P ειναι αρκετα καλο.τα αλλα δε τα εχω δοκιμασει βεβαια αλλα ειναι ωραιο.προσωπικα το πηρα μετα απο αρκετα καλη προπονηση κ αυτο γτ το βρηκα σε περιπτερο κ ειπα γιατι οχι σιγα.δε μπορς να πω οτι σε φερνει στα επιπεδα π ισουν πριν.ενιωθα λιγοτερο κουρασμενος και αυτο για κανα μισαωρο μετα παλι "επεσα". και δε παιρνω ουτε ταυρινη ουτε πινω γενικα energy drinks

spartankid
22-08-12, 12:30
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι, αρχές του μήνα έπιασα την πρώτη μου δουλειά
και είναι τύπου οικοδομή και πραγματικά πεθαίνω.....
Τις δύο τελευταίες μέρες δοκίμασα για πριν την δουλειά monster energy low carb και πραγματικά
δουλεύω χ4 απ' ό,τι δούλευα. Όμως δεν βγαίνει να παίρνω συνέχεια monster, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν
υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα ή κάτι από το φαρμακείο που θα μπορεί να μου δίνει την ίδια "ενέργεια".
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

skel
22-08-12, 13:56
Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα να με βοηθήσετε σε κάτι, αρχές του μήνα έπιασα την πρώτη μου δουλειά
και είναι τύπου οικοδομή και πραγματικά πεθαίνω.....
Τις δύο τελευταίες μέρες δοκίμασα για πριν την δουλειά monster energy low carb και πραγματικά
δουλεύω χ4 απ' ό,τι δούλευα. Όμως δεν βγαίνει να παίρνω συνέχεια monster, οπότε θα ήθελα να ρωτήσω αν
υπάρχει κάποιο συμπλήρωμα ή κάτι από το φαρμακείο που θα μπορεί να μου δίνει την ίδια "ενέργεια".
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

πρέπει να τρως ένα πρωινό γεμάτο ενέργεια και να έχεις πάντα νερό μαζί σου
να τρως φαγητό που να έχει υδατάνθρακες

δίαβασε και λίγο εδώ http://www.e-diet.gr/2011/09/9-mikra-tips-gia-amesi-energeia/

spartankid
22-08-12, 16:11
Νερό πίνω πάρα πολύ μη το συζητάς γιατί εκεί είναι λιώσιμο, δε γίνεται αλλιώς.
Μια φορά που έφαγα "καλό" πρωινό τις 2 πρώτες ώρες δε μπορούσα να πάρω τα πόδια
μου με τίποτα ένιωθα κούτσουρο. Bodybuilding διατροφή δε κάνω εκτός του ότι προσπαθώ να λαμβάνω όσο πιο πολύ πρωτεΐνη μπορώ
μέσα στην ημέρα. Θέλω κάτι για να με βοηθάει στη δουλειά γιατί αλλιώς και λιγότερο αποδίδω και είμαι ρέμα όλη την ημέρα. Ας πούμε τις τελευταίες δύο μέρες χτυπάω μια σκέτη φραπεδιά και στο καπάκι το monster και είμαι turbo στη δουλειά, γι' αυτό ρωτάω αν μπορείτε να βοηθήσετε σκέφτηκα να πάρω ξεχωριστά καφείνη+ταυρίνη αλλά υποθέτω πως το monster έχει κι άλλα πράγματα μέσα που σε τσιτώνουν και δε θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα.
Ένας σήμερα μου είπε πως κάποτε ένας φαρμακοποιός του είχε δώσει κάτι αμπούλες που είχαν μέσα καφείνη και ταυρίνη
και τον κρατούσαν αλλά είχαν απαίσια γεύση, όμως δυστυχώς δε θυμάται ονομασία.

skel
22-08-12, 17:16
Νερό πίνω πάρα πολύ μη το συζητάς γιατί εκεί είναι λιώσιμο, δε γίνεται αλλιώς.
Μια φορά που έφαγα "καλό" πρωινό τις 2 πρώτες ώρες δε μπορούσα να πάρω τα πόδια
μου με τίποτα ένιωθα κούτσουρο. Bodybuilding διατροφή δε κάνω εκτός του ότι προσπαθώ να λαμβάνω όσο πιο πολύ πρωτεΐνη μπορώ
μέσα στην ημέρα. Θέλω κάτι για να με βοηθάει στη δουλειά γιατί αλλιώς και λιγότερο αποδίδω και είμαι ρέμα όλη την ημέρα. Ας πούμε τις τελευταίες δύο μέρες χτυπάω μια σκέτη φραπεδιά και στο καπάκι το monster και είμαι turbo στη δουλειά, γι' αυτό ρωτάω αν μπορείτε να βοηθήσετε σκέφτηκα να πάρω ξεχωριστά καφείνη+ταυρίνη αλλά υποθέτω πως το monster έχει κι άλλα πράγματα μέσα που σε τσιτώνουν και δε θα έχω το ίδιο αποτέλεσμα.
Ένας σήμερα μου είπε πως κάποτε ένας φαρμακοποιός του είχε δώσει κάτι αμπούλες που είχαν μέσα καφείνη και ταυρίνη
και τον κρατούσαν αλλά είχαν απαίσια γεύση, όμως δυστυχώς δε θυμάται ονομασία.

δεν σου είπα να τρως full πρωτεΐνη
απλά το πρωινό σου να έχει υδατάνθρακες (μέλι,ταχίνι) ώστε να έχεις ενέργεια
π.χ βάλε φέτες ψωμί ολικής άλεσης με βούτυρο και μέλι ή ταχίνι και αν θες και βρώμη
μην φας μέχρι σκασμού
μαζί σου παίρνεις κάτι να τρως στο διάλειμμα σου ?

spartankid
22-08-12, 17:23
Δεν έχεις καταλάβει, δεν είναι το θέμα μου η διατροφή δε μένω από ενέργεια λόγω διατροφής, απλά δεν είμαι μαθημένος και δεν τραβάω... Με το monster είδα τεράστια διαφορά όσες φορές δοκίμασα να φάω κάτι και υπνηλία μου φέρνει και δεν με κρατάει για πολύ, ίσως φταίει ότι ξυπνάω και έξι και εφτά πιάνω δουλειά, θέλω κάποιο συμπλήρωμα που να κάνει την δουλειά του ενεργειακού, να με τσιτώνει να μην θέλω να κάτσω... Να φανταστείς εκεί που έκανα αμάν για διάλλειμα τους φωνάζω να μην κάθονται, μου βγάζει τρελή ενέργεια και με κρατάει όλο το 8ωρο.
Αν κάποιος έχει πάρει κάτι που του κάνει την αντίστοιχει δουλειά, ας προτείνει τίποτα :P

magavaTOUT
23-08-12, 20:56
espresso, διπλος και τριπλος!

john john
24-01-14, 16:15
2 koutaλιες nes cafe ανακατεμενα σε μισο ποτηρι pepsi!!!! from kali muschle!!!

ArgoSixna
24-01-14, 16:31
οταν επινα το craze με νες και κοκα κολα ολοι ρωτουσατε γιατι :turtle::turtle:

Mikekan
24-01-14, 16:40
Γιατί? :green:

Grigoris Tsiaousis
25-01-14, 13:24
79845

εεεεε σας εφτιαξα ε;;; Δυστυχως υπαρχει μονο αμερικη απο οσο γνωριζω

alexk
25-01-14, 13:33
Έπινα monster πριν την προπόνηση για 5-6 μήνες. Καλή φάση ήτανε. Πλέον το έχω αντικαταστήσει με διπλό espresso με stevia κάνει καλύτερη δουλειά και είναι τζάμπα.

Χριστοφορος123
25-01-14, 13:41
79845

εεεεε σας εφτιαξα ε;;; Δυστυχως υπαρχει μονο αμερικη απο οσο γνωριζω

:shock::shock::shock:
Πορωσηηηη

Αλέξανδροςς
01-02-14, 21:42
http://www.youtube.com/watch?v=H6GCDAcvuCs



:thumbup:

niksamaras
01-02-14, 22:58
Μονο εγω μισω την καφεινη πριν απο προπονηση?? :P Ουτε καν φραπε αν εχω πιει μπορω να κανω προπονηση, μου χαλαει την συγκεντρωση. Τωρα βεβαια η αμμωνια στο τελευταιο (και βαρυτερο) σετ της προπονησης, ειναι αλλη ιστορια :P