PDA

Επιστροφή στο Forum : Χασιμο Λιπους Και Γραμμωση Στους Κυλιακους και στο Στηθος



toubano
07-08-11, 15:00
Γεια σας ειμαι νεο μελος και κανω αυτο το θεμα για να καλυψω καποιες αποριες μου
Ειμαι 16 χρονων 67 κιλα και 1,82 παρολα αυτα νιωθω οτι εχο αρκετο λιπος(εκανα ενα τεστ στο ιντερνετ και βγηκε οτι εχο 20κιλα)
Πηγαινω σχεδον καθε μερα για προπονηση για περιπου μια μιση ωρα και κανω
5 γυρους σε αρκετα γρηγορο ρυθμο 300 μετρα ο καθε γυρος στην συνεχεια διατασεις
και μετα κανω 15 σετ απο 8 επαναληψεις κοιλιακων
μετα κανω αλλους 3 γυρους χαλαρα και αρχιζο τα push-ups
κανω 3 σετ απο 10 επαναληψεις και 2 σετ απο 5 επαναληψεις στον μονοζυγο
μετα κανω αλλους 2 γυρους για αποθεραπεια και μετα τελειωνω
Προσεχω την διατροφη δεν θα ελεγα και πολυ αλλα δεν τρωω πολλα λιπαρα
και εχο κοψει αρκετα το ψωμι τρωω γυρο στις 2 φετες την ημερα.
Αυτο το προγραμμα το ακολουθω για ενα μηνα περιπου και εχο χασει καποια κιλα
αλλα στους κοιλιακους δεν εχο δει και πολυ μεγαλη διαφορα και εχο καποιο λιπος
στην κοιλια


Τι λετε να συνεχισω ετσι? Η να αλλαξω κατι?
(συγνωμμη για τους τονους και τα λαθη απλα δεν εχο συνηθισει)

steg
07-08-11, 16:48
Με την αερόβια θα χάσεις σίγουρα λίπος, αν και δεν κερδίζεις τίποτα με το να χώνεις ενδιάμεσα τα πουσάπς. Μάλλον είναι καλύτερα να κάνεις μονοκοπανιά και τους 5 γύρους και στο τέλος τα πουσάπς. Ούτε χρειάζεται να τρέχεις σαν τρελός. Ενας ρυθμός στο 65% του μέγιστου καρδιακού παλμού είναι ΟΚ. Αλλά γιατί θες να αδυνατίσεις κι άλλο; Είσαι ήδη 15 κιλά κάτω από το ύψος σου. Με μόλις 47 κιλά άλιπης μάζς κάτι δεν πάει καλά με τα νούμερα. Βάλε μια φωτό.

toubano
07-08-11, 17:56
δεν θελω να αδυνατισω αλλα να γραμμωσω κοιλιακους και να διωξω το λιπος απο κοιλια και στηθος αυτο θελω

DimitrisT
07-08-11, 18:38
δεν θελω να αδυνατισω αλλα να γραμμωσω κοιλιακους και να διωξω το λιπος απο κοιλια και στηθος αυτο θελω

Γραμμωση ειναι το χασιμο λιπους για να φανουν οι μυες..
Το χασιμο λιπους ειναι ουσιαστικα το αδυνατισμα..
Απο την αλλη, αν δεν εχεις μια Α μυικοτητα τι ακριβως να φανει; :unsure:
Για να μη βγω πολυ εκτος θεματος παντως, καλυτερα να κανεις οτι σου ειπε ο steg παραπανω, ολη την αεροβια μονοκοπανια που λενε και μετα οτι αλλες ασκησεις θελεις.
Επισης και ο χρονος που λες οτι το εφαρμοζεις (1 μηνας) δεν ειναι πολυς, τι περιμενες σε ενα μηνα μονο;
Τελος, να αρχισεις κανονικα ασκησεις με βαρη το εχεις σκεφτει; Με 1,82 υψος τα κιλα σου μου φαινονται πολυ λιγα..

Αυτα απο μενα.

toubano
07-08-11, 21:44
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Να ρωτησω μηπως ξερει καποιος καποια καλη διατροφη να ακολουθησω
γιατι μεχρι τωρα δεν εχο κατι πολυ συγκεκριμενο Ευχαριστω οσο για φωτογραφια θα βαλω συντομα.

Qlim4X
07-08-11, 21:51
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Να ρωτησω μηπως ξερει καποιος καποια καλη διατροφη να ακολουθησω
γιατι μεχρι τωρα δεν εχο κατι πολυ συγκεκριμενο Ευχαριστω οσο για φωτογραφια θα βαλω συντομα.

ξεκινα με ενα ψαξιμο εδω

http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?22-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE

μην περιμενεις μασιμενη τροφη.

toubano
09-08-11, 17:14
Παιδια εβγαλα καποιες φωτογραφιες

http://imageshack.us/photo/my-images/41/567a.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/32/568q.jpg/


Πειτε την γνωμη σας ευχαριστω.

steg
09-08-11, 18:02
Είσαι πολύ σκίνι. Αν θες τη γνώμη μου, παράτα την αερόβια και από Σεπτέμβρη ρίχτο στο φαί και στα βάρη.

toubano
10-08-11, 13:53
Δεν γινεται απλα να γραμμωσω το στηθος οπως βλεπεις ειναι λιγο πεταχτο χωρις να κανω βαρη?

Kagias
10-08-11, 13:59
Δυσκολα ρε συ φιλε. Τι να γραμμωσεις ;; Και να κατεβεις σε ποσοστο λιπους, και να σφιξει το δερμα κοκκαλα θα φαινονται. Αμα παιξεις σε υψηλη ενταση προπονηση με βαρη σε συνδιασμο με λιγη αεροβια και θα αποκτησεις υποτυπωδη μυικοτητα και θα χασεις λιπος.

T0ny
10-08-11, 16:50
Λοιπόν μάγκα!Είσαι 16 χρονών ακόμα,ξεκίνα βάρη και λίγο αερόβιο!!Πάρε κανα κιλό ακόμα,σφίξε το σώμα σου λίγο με τη γυμναστική και δώσε χρόνο στον εαυτό σου!!!

ginus
11-08-11, 01:39
:shock::shock:

φιλε μου καποτε ημουν σαν και εσενα..μονο που ειμουν αθλητης αντοχης...δεν εχεις κατι να γραμμωσεις...εισαι 1.82 67κιλα..ελεος
αν συνεχισεις να αναφερεσαι σε χασιμο λιπους θα γινω κακος και θα σου πω για την ανορεξια...
βαλε κιλα πανω σου και σιγα σιγα θα φτιαξει το σωμα σου..σιγουρα με αυτο το προγραμμα που ακουλουθεις θα χασεις κιλα..αλλα που θα πας αναρωτιεμαι..
φαι-γυμναστικη-αεροβιο..ολα μαζι γινεται, καθενα ξεχωριστα δινει και ημιτελη αποτελεσματα..

Αλεξανδρος
14-08-11, 13:52
Φιλε μου πρεπει να αποκτησεις την απαραιτητη μυικοτητα για να εισαι ευχαριστημενος με την κοιλια σου.Μου θυμιζεις τη βιασυνη π ειχα κ γω να γινω φετες. Παρε πληροφοριες διατροφης απο το φορουμ και πεσε με τα μουτρα στο φαι τωρα που θα χειμωνιασει...Επισης παρατηρησα οτι καθε μερα π πας για προπονηση κανεις κοιλιακους. Κατα τη γνωμη μ κανε μαξιμουν 3 φορες την εβδομαδα...χρειαζονται χρονο αναρρωσης οπως ολες οι μυικες ομαδες. Καλα πρηξιματα

Mpaoulo
20-05-12, 14:29
Kalispera eimai neo melos kai thelo na sas rwtisw kati....eimai 22 etwn 1,72
75 kila...thelw na arxisw na kanw gramosi (stithos-koiliakous-plati...)
Autos p exei to gymnastirio pou ksekinisa den asxolite kai polu style (mpes mesa kai ksekina varoi)
tha mou peite pane allou alla einai to pio fthino apo ola..An mporeite na mou peite kana kalo programa kai kanena sumpliroma (xwris parenergies)
..Dokimasa mia fora apo ena paidi Super Pub kai kontepsa na pathw kardia...ta neura mou tsatalia mono speeda..euxaristo..