PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελω να κόψω το τσιγαρο



just chris
08-08-11, 09:18
θελω να τον κοψω αυτον τον κερατα....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!
το εκοψε κανενας προσφατα;;μαχαιρι;;,σταδιακα;;;
εγω δεν κανω πολλα,το πολυ 7-8 αλλα κ παλι θελω να τα κοψω!

xristosgaz
08-08-11, 09:42
θελω να τον κοψω αυτον τον κερατα....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!
το εκοψε κανενας προσφατα;;μαχαιρι;;,σταδιακα;;;
εγω δεν κανω πολλα,το πολυ 7-8 αλλα κ παλι θελω να τα κοψω!

πρίν 4 χρονια μαχαιρι......μπαμ και κατω.μετα την τριτη εβδομαδα δεν μ ελειπε ιδιαιτερα αλλα επαιξε καθοριστικο ρολο το οτι εκεινη την εποχη δεν καπνιζε κανεις στην παρεα μου!Θα εντυπωσιαστεις με την ανοδο που θα εχεις στην ικανοτητα για αεροβικη ασκηση.Καλη επιτυχια ευχομαι και οποτε σου ερχεται στο μυαλο οτι καποιος εκει εξω καταφερε να το καψει εσυ γιατι οχι;

just chris
08-08-11, 09:44
πρίν 4 χρονια μαχαιρι......μπαμ και κατω.μετα την τριτη εβδομαδα δεν μ ελειπε ιδιαιτερα αλλα επαιξε καθοριστικο ρολο το οτι εκεινη την εποχη δεν καπνιζε κανεις στην παρεα μου!Θα εντυπωσιαστεις με την ανοδο που θα εχεις στην ικανοτητα για αεροβικη ασκηση.Καλη επιτυχια ευχομαι και οποτε σου ερχεται στο μυαλο οτι καποιος εκει εξω καταφερε να το καψει εσυ γιατι οχι;

ευχαριστω friend, μου δινεις κινητρο....

DimitrisT
08-08-11, 09:45
θελω να τον κοψω αυτον τον κερατα....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!
το εκοψε κανενας προσφατα;;μαχαιρι;;,σταδιακα;;;
εγω δεν κανω πολλα,το πολυ 7-8 αλλα κ παλι θελω να τα κοψω!
Ενας φιλος μου που το εκοψε αρχισε σταδιακα, καπνιζε περισσοτερα απο σενα βεβαια..
Μπορεις να το μειωνεις κατα 1 καθε 1-2 βδομαδες..

just chris
08-08-11, 09:48
Ενας φιλος μου που το εκοψε αρχισε σταδιακα, καπνιζε περισσοτερα απο σενα βεβαια..
Μπορεις να το μειωνεις κατα 1 καθε 1-2 βδομαδες..

πιστευω το μαχαιρι ειναι πιο αποτελεσματικο,σ'ευχαριστω μητσε!

DimitrisT
08-08-11, 10:11
πιστευω το μαχαιρι ειναι πιο αποτελεσματικο,σ'ευχαριστω μητσε!

Ειναι, αλλα ξερεις τι, απ'οτι μου ελεγε, το πρωι οταν ξυπνουσε και μετα το φαγητο ακριβως ειχε ''προβλημα'', επρεπε να κανει οπωσδηποτε, οποτε το μαχαιρι μπορει να ειναι λιγακι δυσκολο..
Αμα παλι την παλεψεις μαχαιρι για μερικες μερες νομιζω θα τα καταφερεις! :thumbup:

just chris
08-08-11, 10:19
Ειναι, αλλα ξερεις τι, απ'οτι μου ελεγε, το πρωι οταν ξυπνουσε και μετα το φαγητο ακριβως ειχε ''προβλημα'', επρεπε να κανει οπωσδηποτε, οποτε το μαχαιρι μπορει να ειναι λιγακι δυσκολο..
Αμα παλι την παλεψεις μαχαιρι για μερικες μερες νομιζω θα τα καταφερεις! :thumbup:

δωσε κινητρο λεμε.....ωραιος!

KATERINI 144
08-08-11, 10:21
ψαξε βρες αυτο το βιντεο και το εχεις κοψει την ιδια μερα, εγω ετσι το έκοψα. ''The Easy Way To Stop Smoking''

Saldi
08-08-11, 13:17
Καπνιστής εδώ.!Πρόσφατα(πριν κανέναν μήνα++)το έκοψε ενα άτομο που πραγματικά ΔΕΝ μπορούσα να φανταστώ οτι θα το έκοβε.Δεν ξέρω τι δύναμη έχει η ψυχή του αλλα είναι 60αρης και κάπνιζε 4 πακέτα την ημέρα.Και πάω μια μέρα και του λέω Τακη δώσε λίγο αναπτύρα.Δεν καπνίζω παλικαράκι μου το έκοψα.ΕΜΕΙΝΑ ΚΟΚΑΛΟ για εμένα είναι εμπειρία μόνο που κατάφερε ενα τέτοιο άτομο να το κόψει.ΜΑΧΑΙΡΙ το έκανε!Ψαχνω ενα video να σου δείξω που είναι ΜΑΚΡΑΝ οτι καλύτερο υπάρχει στο youtube αλλα δεν το βρίσκω...Αν το βρω θα το στειλω

Andrikos
08-08-11, 13:28
Παιδιά αν θέλετε πραγματικά να κόψετε το τσιγάρο προσπαθήστε να μην κάνετε παρέα με ανθρώπους που καπνίζουν. Εάν κάνετε παρέα με μη-καπνιστές είναι επόμενο να έχετε και περισσότερη ψυχολογική υποστήριξη για την προσπάθειά σας και δεν θα βλέπετε το θέαμα κάποιου να καπνίζει. Επίσης βγάλτε από την ζώη σας τα ελληνικά τραγούδια, ανεξαρτήτως είδους. Είναι γεμάτα σε αναφορές στο τσιγάρο, και πιπιλάνε το μυαλό του κόσμου νύχτα μέρα. Αν ψάξετε να δείτε πόσα γνωστά τραγούδια αναφέρονται στο τσιγάρο ίσως να εκπλαγείτε.

MusclesOfShadow
08-08-11, 13:35
θελω να τον κοψω αυτον τον κερατα....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!
το εκοψε κανενας προσφατα;;μαχαιρι;;,σταδιακα;;;
εγω δεν κανω πολλα,το πολυ 7-8 αλλα κ παλι θελω να τα κοψω!

Ποιος χρειαζεται το τσιγαρο οταν εχει ενα σωρο αλτηρες να σηκωσει?:green:

sofos
08-08-11, 15:04
Παιδιά αν θέλετε πραγματικά να κόψετε το τσιγάρο προσπαθήστε να μην κάνετε παρέα με ανθρώπους που καπνίζουν. Εάν κάνετε παρέα με μη-καπνιστές είναι επόμενο να έχετε και περισσότερη ψυχολογική υποστήριξη για την προσπάθειά σας και δεν θα βλέπετε το θέαμα κάποιου να καπνίζει. Επίσης βγάλτε από την ζώη σας τα ελληνικά τραγούδια, ανεξαρτήτως είδους. Είναι γεμάτα σε αναφορές στο τσιγάρο, και πιπιλάνε το μυαλό του κόσμου νύχτα μέρα. Αν ψάξετε να δείτε πόσα γνωστά τραγούδια αναφέρονται στο τσιγάρο ίσως να εκπλαγείτε.

+1000 :clap::thumbup:

sofos
08-08-11, 15:06
εγω συνονοματε φιλε μου το κοψα εδω και 2 χρονια και τωρα στις διακοπες εκανα 3-4 αλλα ουτε που με συγκινησαν κ ουτε προκειται να ξανα κανω γιατι πλεον δε με τραβαει που λεμε :green: (στην αρχη θα ναι πολυ δυσκολο ειδικα αν πινεις τον καφε σου με τσιγαρο κλπ,μετα θα συνηθησεις κ θα σαι κομπλε)

humanoid
08-08-11, 15:42
αν θες οντως να το κοψεις θα το κοψεις.
απτην αλλη αν θες το πρωι οταν πινεις τον καφε να κανεις κ 2-3 τσιγαρα δεν θα το κοψεις.

MusclesOfShadow
08-08-11, 15:53
αν θες οντως να το κοψεις θα το κοψεις.
απτην αλλη αν θες το πρωι οταν πινεις τον καφε να κανεις κ 2-3 τσιγαρα δεν θα το κοψεις.

H δυναμη του "θελω", ετσι?;):welcome:

humanoid
08-08-11, 16:09
οχι καμια δυναμη,ειναι τι θες περισσοτερο.
εγω ανηκω σε αυτους π θελουν να κανουν 2 τσιγαρα το πρωι με τον καφε.

Giannistzn
08-08-11, 16:40
εγω συνονοματε φιλε μου το κοψα εδω και 2 χρονια και τωρα στις διακοπες εκανα 3-4 αλλα ουτε που με συγκινησαν κ ουτε προκειται να ξανα κανω γιατι πλεον δε με τραβαει που λεμε :green: (στην αρχη θα ναι πολυ δυσκολο ειδικα αν πινεις τον καφε σου με τσιγαρο κλπ,μετα θα συνηθησεις κ θα σαι κομπλε)

Δεν καπνιζα για να ξερω ποσο εθιστικο ειναι. Ολοι μου οι φιλοι ομως καπνιζουν. Ενας το εκοψε και αυτος μαχαιρι, μπαμ μπαμ, απο τη μια μερα στην αλλη γιατι αλλιως δεν γινοταν τιποτα.

Εχει εθιστει με ενα στυλό και παιζει βεβαια καθε φορα που ειμαστε εξω, αλλα καλυτερο απο το τσιγαρο τουλαχιστον :green:

thegravijia
08-08-11, 18:34
θελω να τον κοψω αυτον τον κερατα....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!
το εκοψε κανενας προσφατα;;μαχαιρι;;,σταδιακα;;;
εγω δεν κανω πολλα,το πολυ 7-8 αλλα κ παλι θελω να τα κοψω!

παρε κανα κομπολοι - εγω κραταω παντα τα κλειδια γενικα να χεις κατι στα χερια σου δηλ ..
τσιχλες...
κοψε την παρεα ατομα που φουμαρουν...

αλλα λεπτομεριες ειναι αυτα αμα το χες παρει αποφαση και το θες πραγματικα θα το χες κοψει
ολα στο μυαλο ειναι

flash
08-08-11, 19:59
Θέληση να υπάρχει και ολα γίνονται. Εγω κάπνιζα 1-1,5 πακέτο για πάνω από 12 χρόνια και το έχω κόψει εδώ και 3 χρονιά περίπου μαχαίρι..
Δεν λέω οτι είναι κάτι εύκολο αλλά εδώ θα δοκιμαστείς πόσο δυνατός χαρακτήρας είσαι..

Stamer
08-08-11, 20:09
Παιδιά αν θέλετε πραγματικά να κόψετε το τσιγάρο προσπαθήστε να μην κάνετε παρέα με ανθρώπους που καπνίζουν. Εάν κάνετε παρέα με μη-καπνιστές είναι επόμενο να έχετε και περισσότερη ψυχολογική υποστήριξη για την προσπάθειά σας και δεν θα βλέπετε το θέαμα κάποιου να καπνίζει. Επίσης βγάλτε από την ζώη σας τα ελληνικά τραγούδια, ανεξαρτήτως είδους. Είναι γεμάτα σε αναφορές στο τσιγάρο, και πιπιλάνε το μυαλό του κόσμου νύχτα μέρα. Αν ψάξετε να δείτε πόσα γνωστά τραγούδια αναφέρονται στο τσιγάρο ίσως να εκπλαγείτε.

+2000

dio32
08-08-11, 20:41
ολα στο μυαλο ειναι.εγω εκανα την μαμακια και το αρχισα στα 34 καπνιζα και οταν ημουν στο στρατο.
το εχω κρατησει και 2 εβδομαδες να μην καπνισω,δεν ηταν τιποτα,αμα θες να το κοψεις πιστευω το κοβεις.

βοηθαει πολυ το γυμναστηριο οταν γυμναζομε δεν θελω ουτε καν να το μυρισω.
παντος το ατιμο με ποτο τραβιετε δινει μια ουσια να το πω ετσι οταν πινεις.

λεω και εγω παντος απο σεπτεμβριο να το κοψω.
ειναι αυτο που λενε μερικοι δεν το τραβας πλεον.

just chris
08-08-11, 22:49
ευχαριστω για ολες τις αποψεις σας κ τις συμβουλες,μου δινεται δυναμη!!!δεν εκανα κανενα σημερα,εκτος απο ενα το πρωι πριν ανοιξω αυτο το θεμα...

DimitrisT
08-08-11, 22:51
ευχαριστω για ολες τις αποψεις σας κ τις συμβουλες,μου δινεται δυναμη!!!δεν εκανα κανενα σημερα,εκτος απο ενα το πρωι πριν ανοιξω αυτο το θεμα...

Αυτα ειναι! :thumbup::thumbup:

Krokodeilakias
09-08-11, 02:34
Το έκοψα για 1,5 χρόνο ΜΟΝΟ με έναν τρόπο. Ξεκίνησα αεροβική (kick-boxing) και ΜΟΝΟΝ έτσι το σταμάτησα. Για μένα μιλάω, τώρα για σένα.....ε μετά η γνωστή ιστορία , χώρισα, ξανάρχισα το κάπνισμα , πήρα 25 κιλά σε 2,5 χρόνια και τώρα είμαι πάλι εδώ για να τα ξαναχάσω :P καλή υπομονή!!!:toast:

just chris
09-08-11, 22:33
2η μερα ακαπνος!!!

Niiick
10-08-11, 00:58
Αν θελεις θα το κοψεις η πρωτη βδομαδα ειναι δυσκολη. Το χα κοψει ενα χρονο, ετσι επειδη μου την εδωσε που λενε οτι δε γινεται, σαν στοιχημα με τον εαυτο μου. Αλλα ξανααρχισα γιατι ηθελα, οπως ειπε και ο φιλος απο πανω, θελει να κανει δυο τσιγαρα με τον καφε του θελω και γω. Εσυ που θελεις να του δωσεις πορτα, ε δωστου, μπαμ και κατω απο αυριο τελος. Μια βδομαδα ειναι. Τωρα να ξεκοψεις απο φιλους σου επειδη καπνιζουν ή να αποφευγεις τη μουσικη που αγαπας..ειπαμε να κανουμε τη ζωη μας ομορφοτερη και καλυτερη οχι να χασουμε πραγματα για να κερδισουμε τη μαχη με το τσιγαρο.

just chris
10-08-11, 08:40
Αν θελεις θα το κοψεις η πρωτη βδομαδα ειναι δυσκολη. Το χα κοψει ενα χρονο, ετσι επειδη μου την εδωσε που λενε οτι δε γινεται, σαν στοιχημα με τον εαυτο μου. Αλλα ξανααρχισα γιατι ηθελα, οπως ειπε και ο φιλος απο πανω, θελει να κανει δυο τσιγαρα με τον καφε του θελω και γω. Εσυ που θελεις να του δωσεις πορτα, ε δωστου, μπαμ και κατω απο αυριο τελος. Μια βδομαδα ειναι. Τωρα να ξεκοψεις απο φιλους σου επειδη καπνιζουν ή να αποφευγεις τη μουσικη που αγαπας..ειπαμε να κανουμε τη ζωη μας ομορφοτερη και καλυτερη οχι να χασουμε πραγματα για να κερδισουμε τη μαχη με το τσιγαρο.

μωρε αν εχεις βαλει στοχο κ εχεις αυτοπειθαρχια δεν χρειαζεται πολλα πολλα,το κοβεις κ τελος!!!!

just chris
10-08-11, 22:42
3η μερα ακαπνος.....(λεω να το κανω log!!!)

just chris
12-08-11, 08:24
τη δευτερα 8 αυγουστου,εκανα ενα τσιγαρο το πρωι,μετα ανοιξα αυτο το θεμα κ απο τοτε δεν εχω ξανακαπνισει!!!ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ:turtle:

gym
12-08-11, 11:03
εγω θα σου ελεγα καθε πρωι πριν κανεις το οτιδηποτε αφου σε βοηθαει να ανοιγεις αυτο το τοπικ να σου φευγει η ορεξη για το τσιγαρο....
και παλι μπραβο βρεεε...ετσι συνεχισεεεεεεεεεε!!!!!!!:clap::clap::clap::clap:

Txc
12-08-11, 12:32
Μια απολαυση μου εχει μεινει, θα την κοψω και αυτη?
ΡΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΙΠΟΤΑ! ΣΗΚΩΝΩ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ!

141004
12-08-11, 12:48
τη δευτερα 8 αυγουστου,εκανα ενα τσιγαρο το πρωι,μετα ανοιξα αυτο το θεμα κ απο τοτε δεν εχω ξανακαπνισει!!!ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ:turtle:

παρε αυτο.. κατανοησε το..

http://www.youtube.com/watch?v=SxpOUDkibzo

και ΞΕ-κολλα ;)

συγχαρητηρια που εισαι ακαπνος τοσες μερες :clap:

PerroMalo
12-08-11, 18:49
παρε αυτο.. κατανοησε το..

http://www.youtube.com/watch?v=SxpOUDkibzo

και ΞΕ-κολλα ;)

συγχαρητηρια που εισαι ακαπνος τοσες μερες :clap:

Δε ξέρω γιατί...αλλά νιώθω σαν κάτι να με προστάζει να πω 6 λέξεις: "Every cigarette is doing you damage"
:)

aprosektos
12-08-11, 20:51
δεύτερος μήνας χωρίς τσιγάρο δεν έχω προσέξει καμία φοβερή διαφορά στην αεροβική ή σε άλλες αθλητικές επιδόσεις που λένε μερικοί .



Παιδιά αν θέλετε πραγματικά να κόψετε το τσιγάρο προσπαθήστε να μην κάνετε παρέα με ανθρώπους που καπνίζουν. Εάν κάνετε παρέα με μη-καπνιστές είναι επόμενο να έχετε και περισσότερη ψυχολογική υποστήριξη για την προσπάθειά σας και δεν θα βλέπετε το θέαμα κάποιου να καπνίζει. Επίσης βγάλτε από την ζώη σας τα ελληνικά τραγούδια, ανεξαρτήτως είδους. Είναι γεμάτα σε αναφορές στο τσιγάρο, και πιπιλάνε το μυαλό του κόσμου νύχτα μέρα. Αν ψάξετε να δείτε πόσα γνωστά τραγούδια αναφέρονται στο τσιγάρο ίσως να εκπλαγείτε.
διαφωνούμε εδω φίλε ανδρικο εάν είναι να αλλάξω τις παρέες κ τις συνήθειες μου για κάποιο διάστημα μέχρι να κόψω το τσιγάρο τότε μιλάμε για ημίμετρο που κάποια στιγμή θα έρθει μπούμερανγκ.
Κατά την γνώμη μου είναι σαν τις δίαιτες που θέλουν μερικοί να κάνουν πριν το καλοκαίρι πιέζουν τον εαυτό τους να φάει κάτι που δεν θέλουν κ έχουν αντίθετα αποτελέσματα στο τέλος.
Εάν θες συνειδητά να κόψεις το τσιγάρο κάνε το μόνο όταν πιστεύεις ότι θα περάσεις καλύτερο χωρίς αυτό.

Anafleksh
12-08-11, 21:02
θελω να τον κοψω αυτον τον κερατα....ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!
το εκοψε κανενας προσφατα;;μαχαιρι;;,σταδιακα;;;
εγω δεν κανω πολλα,το πολυ 7-8 αλλα κ παλι θελω να τα κοψω!

Καλησπερα φιλε μου εγω θα σου πω ενα πραγμα αν στο μυαλο σου δεν εισαι ετοιμος να το κοψεις μην το προσπαθεις καν, γιατι θα ξαναρχισεις μεσα σε 5-6 μερες.
Εγω μεχρι τωρα το εκοψα 5 φορες χωρις αποτελεσμα γιατι απλα θελω τα 4-5 τσιγαρακια μου την ημερα.
Μια αλλη λυση ειναι το κομπολοι οποτε θες να καπνισεις του ριχνεις 2-3 στροφες και το ξεχνας.
Παντως η πιο επιτυχημενη προσπαθεια μου ηταν οι 3 μηνες οποτε ηθελα να καπνισω ετρωγα ενα μικρο κομματι ψωμι ή τσιχλα με γευση κανελας ωστε να με "καει" οπως η γοπα(παρατραβηγμενο αλλα τι να κανουμε).
Παντως εγω θα σου ελεγα μην το κοψεις ρε... μας εχουν κοψει/απαγορευσει τοσα ας εχουμε και κατι.

just chris
12-08-11, 21:19
εγω θα σου ελεγα καθε πρωι πριν κανεις το οτιδηποτε αφου σε βοηθαει να ανοιγεις αυτο το τοπικ να σου φευγει η ορεξη για το τσιγαρο....
και παλι μπραβο βρεεε...ετσι συνεχισεεεεεεεεεε!!!!!!!:clap::clap::clap::clap:

αυτο κανω να σου πω την αληθεια!!!ευχαριστω...

just chris
12-08-11, 21:20
παρε αυτο.. κατανοησε το..

http://www.youtube.com/watch?v=SxpOUDkibzo

και ΞΕ-κολλα ;)

συγχαρητηρια που εισαι ακαπνος τοσες μερες :clap:

τραβηγμενο αλλα πειθει!!!ωραιοςςςς,ευχαριστω...

just chris
12-08-11, 21:22
Καλησπερα φιλε μου εγω θα σου πω ενα πραγμα αν στο μυαλο σου δεν εισαι ετοιμος να το κοψεις μην το προσπαθεις καν, γιατι θα ξαναρχισεις μεσα σε 5-6 μερες.
Εγω μεχρι τωρα το εκοψα 5 φορες χωρις αποτελεσμα γιατι απλα θελω τα 4-5 τσιγαρακια μου την ημερα.
Μια αλλη λυση ειναι το κομπολοι οποτε θες να καπνισεις του ριχνεις 2-3 στροφες και το ξεχνας.
Παντως η πιο επιτυχημενη προσπαθεια μου ηταν οι 3 μηνες οποτε ηθελα να καπνισω ετρωγα ενα μικρο κομματι ψωμι ή τσιχλα με γευση κανελας ωστε να με "καει" οπως η γοπα(παρατραβηγμενο αλλα τι να κανουμε).
Παντως εγω θα σου ελεγα μην το κοψεις ρε... μας εχουν κοψει/απαγορευσει τοσα ας εχουμε και κατι.

μπα φιλε,το εχω βαλει στοχο συνειδητα!!