PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη πανακου!



panakos
11-08-11, 12:21
δευτερα: πρωινο 1 γαλα + 1 σψοοπ πρωτεινη, μεσημεριανο σπανακορυζο με σαλατα και μια φετα ψωμι,απογευμα 1 scoup πρωτεινη, βραδυ 30 γρ κασερι 1 φετα ψωμι σαλατα

τριτη: πρωινο το ιδιο με της δευτερας, μεσημερι ομελετα(ειδικη συνταγη) σαλατα 1 φετα ψωμι, απογευμα 1 scoup πρωτεινη, βραδυ σαλατα με 30 γρ τυρι 1 φετα ψυμι 3 φρουτα

τεταρτη: πρωινο το ιδιο με τις αλλες μερες, μεσημεριανο λαδερο οτιδηποτε σαλτα και 1 φετα ψωμι, απογευμα 1 scoup πρωτεινη, βραδυ σαλατα με μια φετα ψωμι

πεμπτη: πρωι οτο ιδιο, μεσημεριανο κοτοπουλο με σαλατα, απογευμα 1 scoup πρωτεινη, βραδυ 1 γιαουρτι σαλτα και δημητριακα

παρασκευη: πρωινο το ιδιο, μεσημεριανο ρυζοτο με σαλατα και ψωμι απογευματινο 1 scoup πρωτεινη, βραδινο το ιδιο με την πεμπτη

σαββατο: πρωιο το ιδιο, μεσημεριανο ψαρι με σαλατα και ψυμι, απογευμα 1 scoup πρωτεινη, βραδινο το ιδιο με της πεμπτης

κυριακη: πρωινο το ιδιο, μεσημεριανο μπριζολα με σαλατα και ψωμι απογευματινο 1 scoup πρωτεινη βραδινο το ιδιο με της πεμπτης




παιδες διορθωστε οτισας φαινεται λαθος γιατι δεν περισσευουν χρηματα για διατροφολογο!!!:P:P

Txc
11-08-11, 13:36
Απαισιο απλα...
Να διωρθωσω τι?
Ποσα κιλα εισαι?
Ποσο χρονων εισαι?
Τι υψος εχεις?
Τι προσπαθεις να πετυχεις?

Γραψε μας κατι για σενα...
Ποτε πας προπονηση?
Ποτε τελειωνεις την προπονηση?
Τι ωρα ειναι το πρωινο?
Τι ωρα ειναι το βραδινο και οταν λες βραδινο εννοεις πριν τον υπνο?

Μερικοι εχετε πολυ γελιο...

Δεν ειναι κανονας η whey με το γυμναστηριο...

panakos
11-08-11, 13:48
καλημερα φιλος!

παω μονο πρωινες ωρες γυμνμαστηριο 187 υψος 83 κιλα με 12-14% λιπος.

προτεινε μου εσυ μια να ακολουθησω αν μπορεις φιλε!!:unsure:

Txc
11-08-11, 13:51
Δεν με βοηθας ομως...

Ποσο χρονων εισαι?
Τι προσπαθεις να πετυχεις?

Πας μονο πρωινες ωρες στο γυμναστηριο...Τι ωρα ειναι αυτη? 8? 6? 10? Τι?
Τι ωρα τρως πρωινο?

Απο οτι καταλαβες η λεπτομερεια κανει την διαφορα και εσυ πρεπει να εισαι λιγακι χυμα...

panakos
11-08-11, 13:55
οκ φιλος!!λοιπον ειμαι 24 χρονων παω 5 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο και παω 10 με 11 30 περιπου..
απο προγραμματα αυτη τη στιγμη κανω γραμμωση αλλα απο σεμ[πεμβρη θα μπω ξανα στον ογκο...

σκοπος μου ειναι να μεινω σταθερος σε κιλα μειωνοντας φυσικα το λιπος για αρχη και μετα σιγα σιγα να ανεβαζω κιλα....

kostas_med13
11-08-11, 14:26
Γεια σου φιλε μου! θελεις να πετυχεις καποια πραγματα για σενα, αλλα περιμενεις μασημενη τροφη.. κατσε λιγο και διαβασε το φορουμ. Εχει πολλα χρησιμα αρθρα και ποστ απο τα παιδια του φορουμ. Εισαι σε πολυ λαθος δρομο και δεν εχεις καταλαβει και βασικες εννοιες οπως γραμμωση και αυξηση μυικης μαζας και ποτε τα κανουμε. λοιπον αρχισε το διαβασμα και οτι αποριες εχεις μετα εδω ειμαστε;)
μη μας αραδιαζεις ετσι χυμα οτι ναναι:P

panakos
14-08-11, 12:51
επανερχομαι με νεο πλανο διατροφης!ειναι γενικο πλανο οχι αναλυτικα καθε μερα απλα περιληπτικα..

πρωινο ξυπνημα γυρω στις 8.μετα τον καφε 1 scoup whey της on, βρωμη γυρω στα 30 γρ και γαλα 300 μλ
10 με 11 30 γυμναστηριο

γυρνοντας 1 scoup whey της on και αμινοξεα γκασπαρι
μετα απο 1 ωρα 1 τοστ με γαλοπουλα 3 φετες και τυρι με χαμηλα λιπαρα

γυρω στις 3 το μεσημεριανο που θα ειναι είτε κοτοπουλο Η ψαρι 'η μοσχαρι ή χοιρινο με ρυζι η μακαρονια + σαλατα με 1 φετα ψωμι

κατα της 8 γιαουρτι 250 γρ με κοτοπυλο+ σαλατα

αργα το βραδυ πριν τον υπνο 10 αμυγδαλα

πιστευω να εινα καλυτερο απο το προηγουμενο...:P

tolis93
14-08-11, 13:18
επανερχομαι με νεο πλανο διατροφης!ειναι γενικο πλανο οχι αναλυτικα καθε μερα απλα περιληπτικα..

πρωινο ξυπνημα γυρω στις 8.μετα τον καφε 1 scoup whey της on, βρωμη γυρω στα 30 γρ και γαλα 300 μλ
10 με 11 30 γυμναστηριο

γυρνοντας 1 scoup whey της on και αμινοξεα γκασπαρι
μετα απο 1 ωρα 1 τοστ με γαλοπουλα 3 φετες και τυρι με χαμηλα λιπαρα

γυρω στις 3 το μεσημεριανο που θα ειναι είτε κοτοπουλο Η ψαρι 'η μοσχαρι ή χοιρινο με ρυζι η μακαρονια + σαλατα με 1 φετα ψωμι

κατα της 8 γιαουρτι 250 γρ με κοτοπυλο+ σαλατα

αργα το βραδυ πριν τον υπνο 10 αμυγδαλα

πιστευω να εινα καλυτερο απο το προηγουμενο...:P
ρε αδερφε τι διαολο απο σπαρτη εισαι?αυτα ποσες θερμιδες σου βγαζουν?για μενα βαλε αλλο ενα γευμα καπου στις 6 κ το γευμα των 8 πηγαινε το στις 10.καλα μονο με αυτα δε πεφτεις κατω???

panakos
14-08-11, 13:26
καλησπερα φιλε!!
βασικα για αρχη αυοτ θελω να πεσω λιγο ακομα σε κιλα καμια 4 περιπου και μετα να ανεβαζω οσο αργα και σταθερα μεχρι τον φερβρουαριο..
εσυ τι θα προτεινες για ενδιαμεσο γευμα δηλαδη γυρω στις 6 ας πουμε?:unsure:

tolis93
14-08-11, 13:29
καλησπερα φιλε!!
βασικα για αρχη αυοτ θελω να πεσω λιγο ακομα σε κιλα καμια 4 περιπου και μετα να ανεβαζω οσο αργα και σταθερα μεχρι τον φερβρουαριο..
εσυ τι θα προτεινες για ενδιαμεσο γευμα δηλαδη γυρω στις 6 ας πουμε?:unsure:

χτυπα κανα γιαουρτακι τοταλ 0% ξερω γω η βαλε κανενα τοστακι με 2-3 φετες γαλοπουλα κ κανα αυγο.λιπαρα δεν ειδα καθολου στη διατροφη σου γιατι??εγω προσωπικα το απογευμα τρωω 1 αραβικη με 15 γρ φυστικοβουτηρο 2 φετες γαλοπουλα 1 τυρι5% 1 γιαουρτι κ 2 φρουτα.γιαυτο μ φενεται οτι ειναι λιγο πλ ακραια η διατροφη σ.οκ ειμαι σε ογκο αλλα κ σε γραμμωση απλα δν εβαζα φυστικοβουτηρο.

panakos
14-08-11, 13:31
βασικα φιλε μου εχεις δικιο σε αυτο αλλα παιρνω παρα πολυ ευκολα κιλα..δηλαδη σκεψου οτι αν 4 μερες ας ππουμε δεν προσεξω θα βαλω σιγουρα 3 κιλα...και αυτο δεν ειναι καθολου καλο...
ισως φταει ο μεταβολισμος μου δεν ξερω τι να πω......

thanasis76
14-08-11, 13:33
καλησπερα φιλε!!
βασικα για αρχη αυοτ θελω να πεσω λιγο ακομα σε κιλα καμια 4 περιπου και μετα να ανεβαζω οσο αργα και σταθερα μεχρι τον φερβρουαριο..
εσυ τι θα προτεινες για ενδιαμεσο γευμα δηλαδη γυρω στις 6 ας πουμε?:unsure:

δεν χρειαζεται να πεσεις 4 κιλα για να ξανα ανεβεις μετα... για πιο λογο να κανεις το ανσασερ???
κανεις μια σωστη και καθαρη διατροφη και συγχρονος με την γυμναστικη θα καθαρισεις απο το λιπος και ισως παρεις και λιγο ογκο...
δηλαδη μπορει να μεινεις στα ιδια κιλα αλλα να φυγει το λιπος. οποτε ειναι το ιδιο με το να ανεβωκατεβαινεις κιλα..

panakos
14-08-11, 13:45
σωστο!δηλαδη λες να αυξησω κι αλλο τις ημεριες θερμιδες απλα να τις βαλω οσο πιο καθαρες γινεται...

thanasis76
14-08-11, 13:55
σωστο!δηλαδη λες να αυξησω κι αλλο τις ημεριες θερμιδες απλα να τις βαλω οσο πιο καθαρες γινεται...

προσπαθησε να κανεις δοκιμες και να βρεις ποιες ειναι οι ημερισιες θερμιδες συντηρησης σου.
ανεβαζεις λιγο παραπανω οταν το βρεις 100-200 την μια εβδομαδα, ισως λιγο ακομη πιο μετα..
γενικα βλεποντας και κανοντας. απλα ειναι λαθος να κανουμε τον οργανισμο μας ανσασερ...
θερμιδες και κοιτας να ειναι καθαρο το φαγητο σου.
να εχεις δηλαδη τις πρωτεινες που χρειαζεσαι ολη μερα, υδατανθρακα το βραδυ ελαχιστο, και απο λιπαρα μονο καλα...
ετσι σιγα σιγα το σωμα σου θα αλλαζει, θα χανεις το λιπος σου αλλα δεν θα χανεις την μαζα σου...
σε ποσοστο λιπου εισαι λιγο οποτε αν κατεβεις ολο το χειμωνα 2-3% κανεις μετα και 1 μηνα διατροφη γραμμωσης και εισαι σουπερ..

panakos
14-08-11, 13:59
ετσι θα κανω θα κανω αδερφε μου!!!σε ευχαριστω!!!!!!!!!!θα ξαναποσταρω να σας γραψω αποτελεσματα και πληρης διατροφη!:green:

thanasis76
14-08-11, 14:18
ετσι θα κανω θα κανω αδερφε μου!!!σε ευχαριστω!!!!!!!!!!θα ξαναποσταρω να σας γραψω αποτελεσματα και πληρης διατροφη!:green:

εγινε, να σαι καλα!!! το βασικο ειναι να κανεις δοκιμες με τις θερμιδες να δεις που δεν περνεις κιλα. και απο εκει θα ειναι η βαση.
καλη συνεχεια με να πανε ολα καλα..:weights::weights: