PDA

Επιστροφή στο Forum : Ογκος στην κοιλια



giannis 112
15-08-11, 03:37
Γεια σε ολο το φορουμ.

Ασχολούμε εδώ και 1 χρονο τρ με το αθλημα, ειμαι 80 κιλά και ειμαι σε περιοδο ογκου τωρα ( και παντα δηλαδη δεν σταματαω) :P
Η ερώτηση μου ειναι επειδη ποτε δεν αρχισα να κανω γραμμωση, πηρα αρκετο κα9αρο ογκο μπορω να πω στα χερια, πλατη, στη8ος κτλπ, αλλα
εχω παρατηρισει πως η κοιλια μου ειναι καπως ''παραμελημενη''.. εχει βεβεα το σχημα ..αλλα δεν εχει την γραμμωση και τοσο για τον λογο οτι ποτε δεν αρχισα να κανω ισως γραμμωση....παρολα αφτα ειμαι αρκετα κα9αρος εκτος στην κοιλια που υπαρχει λιγο λυπος με κοιλιακους ''ανάμυχτα'' δεν 3ερω ποσ ακριβος να το ε3ιγισω ... Παρολα αφτα δεν θελω να σταματισω τον ογκο ( καθαρο) οχι σαβουριασμα κτλπ, καθαρα φαγητα.. Πως θα μπορουσα κατα την περιοδο του ογκου τρ το καλοκαιρι π δεν τρωω και 7-8 φορες λογο ζεστης κτλπ να γραμωσω λιγο την κοιλια μου..

Κανω διατροφη ...απλα παρατηρω οτι η κοιλια μου εχει παρει και αυτη ογκο...ισως λογο οτι δεν ασχοληθηκα κ τοσο με αυτην πος θα μπορουσα να τον σταματησω τον ογκο αφτον της κοιλιας ...γτ σε λιγο θα ειναι πιο μπροστα κ απο το στηθος ...Μεσα στον ογκο 9α μπορω να κανω καποιες ασκησεις για γραμωση κ να φενετε κλτρα ? Μπορω να ανεβασω κ φοτογραφιες για να εχετε μια κλτρη εικονα...

Ευχαριστω για τον χρονο σας.... (Για οποιασδηποτε διευκρινισεις εδω ειμαι..)

Txc
15-08-11, 06:41
Κοψε τις μπυρες...

tolis93
15-08-11, 16:13
Κοψε τις μπυρες...

χαχαχα θεος θεος τι ειπες ρε θυριο.
φιλε επειδη ειμαι κ εγω καπως κοιλιτσας αλλα απλα πεταει ετσι ειναι το σωμα μ.κ φταιει το οτι τρωω του κερατα τα λαχανικα καθημερινα.για μενα αν τρως πολλα λαχανικα μειωσε τα λιγο κ ψαξτο για γαλακτομικα φουσκωνουν

tolis93
15-08-11, 16:15
Γεια σε ολο το φορουμ.

Ασχολούμε εδώ και 1 χρονο τρ με το αθλημα, ειμαι 80 κιλά και ειμαι σε περιοδο ογκου τωρα ( και παντα δηλαδη δεν σταματαω) :P
Η ερώτηση μου ειναι επειδη ποτε δεν αρχισα να κανω γραμμωση, πηρα αρκετο κα9αρο ογκο μπορω να πω στα χερια, πλατη, στη8ος κτλπ, αλλα
εχω παρατηρισει πως η κοιλια μου ειναι καπως ''παραμελημενη''.. εχει βεβεα το σχημα ..αλλα δεν εχει την γραμμωση και τοσο για τον λογο οτι ποτε δεν αρχισα να κανω ισως γραμμωση....παρολα αφτα ειμαι αρκετα κα9αρος εκτος στην κοιλια που υπαρχει λιγο λυπος με κοιλιακους ''ανάμυχτα'' δεν 3ερω ποσ ακριβος να το ε3ιγισω ... Παρολα αφτα δεν θελω να σταματισω τον ογκο ( καθαρο) οχι σαβουριασμα κτλπ, καθαρα φαγητα.. Πως θα μπορουσα κατα την περιοδο του ογκου τρ το καλοκαιρι π δεν τρωω και 7-8 φορες λογο ζεστης κτλπ να γραμωσω λιγο την κοιλια μου..

Κανω διατροφη ...απλα παρατηρω οτι η κοιλια μου εχει παρει και αυτη ογκο...ισως λογο οτι δεν ασχοληθηκα κ τοσο με αυτην πος θα μπορουσα να τον σταματησω τον ογκο αφτον της κοιλιας ...γτ σε λιγο θα ειναι πιο μπροστα κ απο το στηθος ...Μεσα στον ογκο 9α μπορω να κανω καποιες ασκησεις για γραμωση κ να φενετε κλτρα ? Μπορω να ανεβασω κ φοτογραφιες για να εχετε μια κλτρη εικονα...

Ευχαριστω για τον χρονο σας.... (Για οποιασδηποτε διευκρινισεις εδω ειμαι..)
στειλε μ καμια φωτο νομιζω εχουμε το ιιιιδιο θεμα.αν ισχυει αυτο θα σ πω μερικα τιπς π κανω κατα καιρους κ πεταω φλεβα.αλλα να ξερεις τα ξαναπαιρνεις μετα.απλα για να διατιρησαι κυριλε για μενα δλδ...

Αλεξανδρος
15-08-11, 16:46
Φιλε μ αν καταλαβα καλα θελεις να στεγνωσεις λιγο την κοιλια σου χωρις να χασεις τον
ογκο και το μπαλαρισμα σου...και σε καταλαβαινω απολυτα.
Κατα τη γνωμη μ , πρεπει τα γευματα σου να τα κανεις πιο πλουσια σε πρωτεινη και να αφαιρεσεις λιγο υδατανθρακα και λιπαρα , κρατωντας τα ευεργετικα ακορεστα , χωρις ομως η ημερισια προσληψη θερμιδων να μειωθει. Αυτο σημαινει λιγο περισσοτερο φαγητο αλλα θα δεις αποτελεσμα. Ενδεχομενως αφαιρεσε μια ποσοτητα υδατανθρακα απο το τελευταιο γευμα σου και προσθεσε την στο δεκατιανο (παραδειγμα).