PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως να χασω 5 κιλα σε ενα μηνα;



aris1988
15-08-11, 18:30
καλησπερα παιδεια χρειαζομε τη βοηθεια σας επιγοντος το ξερω αυτο που ζηταω ειναι πολυ δυσκολο ισως και ακατορθωτο απο εσας περιμενω να το μαθω αλλα ειναι Α Ν Α Γ Κ Η σοβαρη να χασω 4-6 κιλα σε ενα μηνα και ασ τα ξαναπαρω μετα η ασ επιβαρυνω πολυ τον οργανισμο μου.
Θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε τι ειδους προπονηση να ακολουθησω τη διατροφη και καποια καλα(ας ειναι και βαρια συμπηρωματα-φαρμακα)ειναι αναγκη σας λεω.οποιος μπορει ας με βοηθησει και θα του ειμαι υποχρεως μια ζωη αν τα καταφερω..

teenage bodybuilder
15-08-11, 18:34
δωσε tdee και ποση ωρα ασκεισαι καθημερινα ? και θ κκανω μια προσπαθεια

MusclesOfShadow
15-08-11, 18:34
Δεν ειμαι ειδικος σε τετοια αλλα...
Tρεχα καθε μερα και μην τρως οταν πεινας ή μετα την γυμναστικη, μην τρως καθολου:green: Τρωγε ο,τι ειναι απαραιτητο για να ζησεις:green: Τι να τα κανεις τα φαρμακα? :P Αν πεσει λιγο πεινα και τρεξιμο παραπανω θα τα καταφερεις πιστευω.

Και γιατι ειναι τοσο σημαντικο να χασεις 5 κιλα?

(α, ξεχασα να πω οτι θα πρεπει να μας παραθεσεις καποια βασικα στοιχεια, ηλικια, αν γυμναζεσαι, ποσα κιλα εισαι, υψος, κτλ κτλ)

teenage bodybuilder
15-08-11, 18:37
μην μασ πεθανει ο ανθρωποσ . :P . κοιτα εχεισ δικιο για τα φαρμακα αλλα το να μην τρωει και να αθληται ειναι επικυνδινο για την υγεια του . οκ καλα ειναι να μην εχεισ παραπανω κιλα μην παθει και τιποτα ομωσ?:green:

teenage bodybuilder
15-08-11, 18:38
εγω λεω οτι παντρευεται και δεν του κανει το παντελονι . εχει τυχει σε πολλουσ γνωστουσ μου .

MusclesOfShadow
15-08-11, 18:38
Να τρωει ο,τι ειναι αναγκαιο για να ζησει και να μην λιποθυμησει. Λιγο τρεξιμο θα κανει, ξερεις, ουτε βαρη ουτε τιποτα αλλο:green:

MusclesOfShadow
15-08-11, 18:40
εγω λεω οτι παντρευεται και δεν του κανει το παντελονι . εχει τυχει σε πολλουσ γνωστουσ μου .

Α, τοτε αλλαζει το πραγμα...:weights::bowdown: Να κανει και κοιλιακους λοιπον! :P
Περα απτην πλακα, ας απαντησει και καποιος που γνωριζει καλυτερα! Εγω προτεινα το λιγο φαγητο και τρεξιμο-περπατημα 1 ωρα καθε μερα....


:clap::clap::clap:

Tasos Green
15-08-11, 18:42
καλησπερα παιδεια χρειαζομε τη βοηθεια σας επιγοντος το ξερω αυτο που ζηταω ειναι πολυ δυσκολο ισως και ακατορθωτο απο εσας περιμενω να το μαθω αλλα ειναι Α Ν Α Γ Κ Η σοβαρη να χασω 4-6 κιλα σε ενα μηνα και ασ τα ξαναπαρω μετα η ασ επιβαρυνω πολυ τον οργανισμο μου.
Θα ηθελα αν μπορειτε να μου προτεινετε τι ειδους προπονηση να ακολουθησω τη διατροφη και καποια καλα(ας ειναι και βαρια συμπηρωματα-φαρμακα)ειναι αναγκη σας λεω.οποιος μπορει ας με βοηθησει και θα του ειμαι υποχρεως μια ζωη αν τα καταφερω..

θελεις να μας πεις γιατι ειναι τοσο επιτακτική ανάγκη να τα χάσεις τοσο γρήγορα?

aris1988
15-08-11, 18:46
ειμαι 1.81 85 κιλα μεχρι και τον ιουνιο αθλουμουν συστματικα 90 λεπτα γυμναστηριο 20 λεπτα αεροβιο 70 μαζι με τα δειαλειματα βαρη η αληθεια ειναι πως η διατροφη μου δεν ειναι και η καλυτερη και για το λογο αυτο ενω εχω πολυ καλους ωμους πλατη χερια στη κοιλια και στο στηθος εχω αρκετο λιπος.στη προκειμενη περιπτωση ομως δε με νοιαζει αν χασω λιπος η μυικο ιστο αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι να χασω κιλα.ο λογος που τα χρειαζομε ειναι μια προκυρηξη για καποια δουλεια αλλα βασικη προυποθεση ειναι να μην εχεις περισοτερα κιλα απο οτι το υψος δλδ εγω που ειμαι 1,81 μην ειμαι παραπανω απο 81 κιλα και οσο για τα φαρμακα τα ανεφερα η τα συμπληρωματα για ποιο γρηογρα και σιγουρα αποτελεσματα και σας ειπα ας επιβαρυνω και τον οργανισμο μου για 20-30 μερες

aris1988
15-08-11, 18:48
Α, τοτε αλλαζει το πραγμα...:weights::bowdown: Να κανει και κοιλιακους λοιπον! :P
Περα απτην πλακα, ας απαντησει και καποιος που γνωριζει καλυτερα! Εγω προτεινα το λιγο φαγητο και τρεξιμο-περπατημα 1 ωρα καθε μερα....


:clap::clap::clap:

δε νομιζω πως με μια ωρα περπατημα για ενα μηνα θα χασω κιλα οσο για το φαι σιγουρα θα το ελατωσω αλλα το θεμα ειναι ποσο?ποσες θερμιδες τη μερα να καταναλωνω?γιατι εχω και ενα πολυ κακο ελατωμα απο φρουτα και λαχανικα μονο μηλο καρπουζι και λαχανο τρωω

MusclesOfShadow
15-08-11, 18:49
Το υποψιαστηκα....
Δεν πιστευω ειναι ακατορθωτο να χασεις 5 κιλακια....
Παλεψε το αλλα ασε τα φαρμακα δεν πιανον μια μπροστα στην ανθρωπινη θεληση!!:weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights:

aris1988
15-08-11, 18:52
Το υποψιαστηκα....
Δεν πιστευω ειναι ακατορθωτο να χασεις 5 κιλακια....
Παλεψε το αλλα ασε τα φαρμακα δεν πιανον μια μπροστα στην ανθρωπινη θεληση!!:weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights::weights:

σιγουρα ναι η ανθρωπινη θεληση ειναι πανω απο ολα αλλα και μια εξτρα βοηθεια δε θα ταν ασχημη:P:P:Pκαι αν δεν ειναι φαρμακο ισως καποιο καλο στακ συμπληρωματων

teenage bodybuilder
15-08-11, 18:59
1 κιλο= 7500 θερμιδεσ .
εσυ θεσ 5 κιλα αρα 37500 θερμιδεσ λιγοτερεσ σε ενα μηνα

υπολογιζω οτι για διατηρηση σωματικου βαρουσ χρειαζεσαι 2000-2300 θερμιδεσ την ημερα .
αρα τον μηνα 60000-69000

αρα λοιπον πρεπει να εχεισ 800-1000 θερμιδεσ λιγοτερεσ προσληψη απο το κανονικο .

Tasos Green
15-08-11, 18:59
ειμαι 1.81 85 κιλα μεχρι και τον ιουνιο αθλουμουν συστματικα 90 λεπτα γυμναστηριο 20 λεπτα αεροβιο 70 μαζι με τα δειαλειματα βαρη η αληθεια ειναι πως η διατροφη μου δεν ειναι και η καλυτερη και για το λογο αυτο ενω εχω πολυ καλους ωμους πλατη χερια στη κοιλια και στο στηθος εχω αρκετο λιπος.στη προκειμενη περιπτωση ομως δε με νοιαζει αν χασω λιπος η μυικο ιστο αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι να χασω κιλα.ο λογος που τα χρειαζομε ειναι μια προκυρηξη για καποια δουλεια αλλα βασικη προυποθεση ειναι να μην εχεις περισοτερα κιλα απο οτι το υψος δλδ εγω που ειμαι 1,81 μην ειμαι παραπανω απο 81 κιλα και οσο για τα φαρμακα τα ανεφερα η τα συμπληρωματα για ποιο γρηογρα και σιγουρα αποτελεσματα και σας ειπα ας επιβαρυνω και τον οργανισμο μου για 20-30 μερες

καλα καταλαβα.... κοιτα... για φαρμακο εγω δεν μπορω να σου πω... για αυμπληρωματα μονο. απο τους πιο "δυνατους" λιποδιαλυτες ειναι το MITOTROPIN (http://www.xtr.gr/lipotropika/672/MITOTROPIN_/180_tabs_(GASPARI).htm) το LIPO 6 BLACK (http://www.xtr.gr/lipotropika/668/LIPO_6_BLACK_/120_caps_(NUTREX).htm) (αυτα εχω δοκημασει αυτα σου λεω υπαρχουν και αλοι) αλλα αυτα απο μονα τους δεν κανουν δουλεια... θελει να κανεις συστηματικο αεροβιο και μια καλη διαιτα χαμηλη σε θερμιδες και με λιγους υδατανθρακες... τωρα για το ποσα κιλα θα χασεις σε ενα μηνα αυτο εξαρτάτε απο σενα πιστευω... και τελευτεα μερα πριν σε ζυγισουν πανε νηστικός χορις να πιεις καθολου υγρα... κατι θα χασεις και απο εκει στην ζυγαρια.

aris1988
15-08-11, 19:08
εχω δοκιμασει το λιπο 6 το απλο αλλα χωρις ιδιετερη αεροβια και τρωγα συνυθως βραδυ και ειχα χασει 2 κιλα.πιστεβεις κατα την εμπειριεια σου εαν κανω μια ωρα τη μερα αεροβια +μια ωρα βαρη και τις ρακετες μου στη παραλια κοψω μαχαιρι βραδυνο και ποτα και ελατωσω στο μισο το μεσημεριανο και μαζι με λιπο6 και καρνιτινη θα με σε θεση να χασω τα κιλα που ζηταω?

DimitrisT
15-08-11, 19:17
καλα καταλαβα.... κοιτα... για φαρμακο εγω δεν μπορω να σου πω... για αυμπληρωματα μονο. απο τους πιο "δυνατους" λιποδιαλυτες ειναι το MITOTROPIN (http://www.xtr.gr/lipotropika/672/MITOTROPIN_/180_tabs_(GASPARI).htm) το LIPO 6 BLACK (http://www.xtr.gr/lipotropika/668/LIPO_6_BLACK_/120_caps_(NUTREX).htm) (αυτα εχω δοκημασει αυτα σου λεω υπαρχουν και αλοι) αλλα αυτα απο μονα τους δεν κανουν δουλεια... θελει να κανεις συστηματικο αεροβιο και μια καλη διαιτα χαμηλη σε θερμιδες και με λιγους υδατανθρακες... τωρα για το ποσα κιλα θα χασεις σε ενα μηνα αυτο εξαρτάτε απο σενα πιστευω... και τελευτεα μερα πριν σε ζυγισουν πανε νηστικός χορις να πιεις καθολου υγρα... κατι θα χασεις και απο εκει στην ζυγαρια.

What he said..
Μπορεις να πιεις και κανενα καφεδακι μερικες ωρες πριν, ειναι διουρητικος...
Κοψε και το αλατι για καμια βδομαδα..
Κατι γινεται!

Tasos Green
15-08-11, 19:19
εχω δοκιμασει το λιπο 6 το απλο αλλα χωρις ιδιετερη αεροβια και τρωγα συνυθως βραδυ και ειχα χασει 2 κιλα.πιστεβεις κατα την εμπειριεια σου εαν κανω μια ωρα τη μερα αεροβια +μια ωρα βαρη και τις ρακετες μου στη παραλια κοψω μαχαιρι βραδυνο και ποτα και ελατωσω στο μισο το μεσημεριανο και μαζι με λιπο6 και καρνιτινη θα με σε θεση να χασω τα κιλα που ζηταω?



πρωι νιστικος αεροβιο. + λιποδιαλυτη
τα γευματα σου να εχουν πρωτεινες και ελαχιστους συνθετους υδατανθρακες.
εννοειτε καθολου ποτο.
προπονηση με βαρη με αδειο στομαχι. +λιποδιαλυτη
μετα την προπονηση αεροβιο παλι.
για το βραδινο φαε καμια σαλατα αν πινασεις με λιγο λαδι ισα ισα να μην νιωθεις πεινα.
αμα εισαι τυποσ και υπογραμος σε αυτα θα χασεις κιλα.. τωρα αν ειναι 3-4-5 και γω δεν ξερω ποσα αυτο εξαρτάτε απο τον οργανισμο σου και απο το ποσο γρηγορα θα κες..

Kagias
15-08-11, 19:31
Σε συμβουλευω να προσεξεις. Οσο σημαντικη και να ναι μια δουλεια, ποσο μαλλον στις μερες μας, πανω απ ολα η υγεια του οργανισμου μας. Γνωμη μου πως 5-6 κιλα σε ενα μηνα ευκολα δεν ειναι σιγουρα. Για τον αν ειναι εφικτα, δεν γνωριζω.

spartankid
15-08-11, 20:39
Μπορείς να τα καταφέρεις χωρίς να λιμοκτονήσεις κιόλας το 2005 ειχα χάσει τον Αύγουστο 15 κ σε 18 μέρες τα περισσότερα βέβαια υγρά έτρωγα τρομερά ελάχιστα κάθε μέρα και δεν καθόμουν καθόλου κάτω από 98-83 βέβαια αυτό είχε ως επίπτωση να καταστρέψω το σώμα (καθώς μετά εννοείται σαβούριασα) ξυπνώντας ένα πρωί με σκισίματα παντού λές κ με είχαν γδάρει με πιρούνι, ραγάδες ώμους-πλευρά-στομάχια και δυστυχώς δεν είχα καμία καμιά ιδέα γύρω από διατροφές-γυμναστικές. Τα κιλά έμειναν οι ραγάδες το ίδιο και μιας και τις κουβαλάω τόσα χρόνια δεν νομίζω πλέον να τις δω να φεύγουν. Τα λέω αυτά γιατί αυτές οι πρακτικές του θα κάνω ότι να ναι και ας έχω προβλήματα στην υγεία μου ακούγονται κάπως οπότε μην τα πολυκοιτάς. Τώρα το να χάσεις 5 κιλά απλά τρέξε περπάτα μην κάθεσαι κάτω προ διμήνου είχα ξεκινήσει στάδιο 6 φορές την εβδομάδα 1.5-2 ώρες περπάτημα γρήγορο και μερικά τρεξιματάκια και χωρίς κάποια ιδιαίτερη διατροφή απλά κόβοντας εντελώς σαβούρες ζάχαρες λίπη έχασα περίπου στα 4 κιλά, βέβαια εγώ είμαι και παραπάνω κιλά οπότε μάλλον δεν θα είναι το ίδιο. Καλή δύναμη σου εύχομαι και να την τσιμπήσεις την δουλίτσα ;)

tolis93
15-08-11, 20:54
δε ξερω αν ειναι αργα για να σε βοηθησω.ελπιζω πως ναι και να καταφερες το στοχο σου.αλλα για καθε ενδεχομενο.μωλις διαβασα τη διαιτα ducan.εμενα μου φανηκε ωραια βασικα.τσεκαρε τη
http://aboutweightloss.gr/2010/09/%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B9%CF%84%CE%B1-dunkan/

Andrikos
15-08-11, 21:21
ειμαι 1.81 85 κιλα μεχρι και τον ιουνιο αθλουμουν συστματικα 90 λεπτα γυμναστηριο 20 λεπτα αεροβιο 70 μαζι με τα δειαλειματα βαρη η αληθεια ειναι πως η διατροφη μου δεν ειναι και η καλυτερη και για το λογο αυτο ενω εχω πολυ καλους ωμους πλατη χερια στη κοιλια και στο στηθος εχω αρκετο λιπος.στη προκειμενη περιπτωση ομως δε με νοιαζει αν χασω λιπος η μυικο ιστο αλλα αυτο που με νοιαζει ειναι να χασω κιλα.ο λογος που τα χρειαζομε ειναι μια προκυρηξη για καποια δουλεια αλλα βασικη προυποθεση ειναι να μην εχεις περισοτερα κιλα απο οτι το υψος δλδ εγω που ειμαι 1,81 μην ειμαι παραπανω απο 81 κιλα και οσο για τα φαρμακα τα ανεφερα η τα συμπληρωματα για ποιο γρηογρα και σιγουρα αποτελεσματα και σας ειπα ας επιβαρυνω και τον οργανισμο μου για 20-30 μερες

Σε στρατιωτικές σχολές (ΣΜΥΝ κτλ) αυτές οι βιασύνες είναι ότι πιο συνηθισμένο. Άκου, επειδή ακούγεσαι άσχετος (μην το πάρεις στραβά - δεν σε κρίνω ως άνθρωπο) και απελπισμένος , πάρε βοήθεια από έναν ειδικό γιατί σε βλέπω στο νοσοκομείο από υπερκόπωση, άρρωστο ή τραυματισμένο και χωρίς δουλειά. Ο συνδυασμός της ασχετοσύνης με την βιασύνη είναι ότι χειρότερο. Ο στόχος σου είναι εφιχτός αλλά μόνος σου είναι πολύ πιθανό να μην τον πετυχείς. Δεν έχει να κάνει με το αν είσαι έξυπνος ή κάτι τέτοιο , είναι η κατάσταση τέτοια που εκ των πραγμάτων βιάζεσαι και δεν έχεις αρκετές γνώσεις.

amateur666
16-08-11, 00:19
αφου ειναι γ προκυριξη..παρε ενα ανιμαλ πακ(2 πακ γ μενα την ημερα αφου δεν θ τρως κ τπτ λογο χρονικου διαστηματος...) κ μετα καποιο ισχυρο λιποδιαλυτη με τ2(μιτοτροπιν,λιπο 6 μπλακ..) η¨ κλεν :spank:...παρε κ lean xtreme γ να μπορεις να κατεβεις σε πολυ λιγες θερμιδεσ την ημερα...
απο εκει κ περα να καταναλωνεις πρωτεινη κ λιγουσ συνθετουσ οπως ειπαν τ παιδια πιο πανω,,,καθως να απευθυνθεις κ σε καποιο ειδικο μ τ θεμα να σε βοηθησει οπως ειπε ο αντρικος απο πανω...

Kostas95
16-08-11, 10:02
Μπορείς να τα καταφέρεις χωρίς να λιμοκτονήσεις κιόλας το 2005 ειχα χάσει τον Αύγουστο 15 κ σε 18 μέρες τα περισσότερα βέβαια υγρά έτρωγα τρομερά ελάχιστα κάθε μέρα και δεν καθόμουν καθόλου κάτω από 98-83 βέβαια αυτό είχε ως επίπτωση να καταστρέψω το σώμα (καθώς μετά εννοείται σαβούριασα) ξυπνώντας ένα πρωί με σκισίματα παντού λές κ με είχαν γδάρει με πιρούνι, ραγάδες ώμους-πλευρά-στομάχια και δυστυχώς δεν είχα καμία καμιά ιδέα γύρω από διατροφές-γυμναστικές. Τα κιλά έμειναν οι ραγάδες το ίδιο και μιας και τις κουβαλάω τόσα χρόνια δεν νομίζω πλέον να τις δω να φεύγουν. Τα λέω αυτά γιατί αυτές οι πρακτικές του θα κάνω ότι να ναι και ας έχω προβλήματα στην υγεία μου ακούγονται κάπως οπότε μην τα πολυκοιτάς. Τώρα το να χάσεις 5 κιλά απλά τρέξε περπάτα μην κάθεσαι κάτω προ διμήνου είχα ξεκινήσει στάδιο 6 φορές την εβδομάδα 1.5-2 ώρες περπάτημα γρήγορο και μερικά τρεξιματάκια και χωρίς κάποια ιδιαίτερη διατροφή απλά κόβοντας εντελώς σαβούρες ζάχαρες λίπη έχασα περίπου στα 4 κιλά, βέβαια εγώ είμαι και παραπάνω κιλά οπότε μάλλον δεν θα είναι το ίδιο. Καλή δύναμη σου εύχομαι και να την τσιμπήσεις την δουλίτσα ;)

τι 15κιλα σε 18μερες,ασε μας ρε ανθρωπε..

kostas_med13
16-08-11, 10:28
κανε μια κετογονικη διαιτα για αυτο το διαστημα (την γνωστη Atkins) και θα με θυμηθεις..;) εγω προσωπικα οταν την ειχα κανει σε 2 εβδομαδες ειχα χασει 5 κιλα στο χαλαρο.:P μαζι με μυικη μαζα βεβαια

spartankid
16-08-11, 14:01
τι 15κιλα σε 18μερες,ασε μας ρε ανθρωπε..

Οκ πρώτον δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα σε θέματα υγείας και πρόσεχε τον τόνο σου διάβασε καλύτερα το πόστ μου τα κιλά ήταν τα περισσότερα υγρά μην τρως και εσύ σχεδόν το παραμικρό για 18 μέρες και έλα πες μου πόσα θα χάσεις, και να μην κάθεσαι και κάτω. Ήμουνα 15 χρονών και η ζυγαριά έδειξε από 98κ 83 η ίδια ζυγαριά.
Δεν το είπα για να δείξω κάτι, απλά το ανέφερα για να δείξω άλλα πράγματα όπως τι ζημιά μπορεί να σ κάνει μια πολύ σκληρή δίαιτα - να μην τρως σχεδόν τίποτα.
Και πήγαινε ψάξε κανένα google να δείς που περιπτώσεις τέτοιες υπάρχουν λανθασμένα μεν γιατί τα κιλά γυρίζουν στο διπλάσιο αλλά την ζυγαριά μπορείς να την ξεγελάσεις. Τέλος πάντων για να μην βγαίνουμε off στο θέμα του παιδιού ας μην το συνεχίσουμε.

MusclesOfShadow
16-08-11, 14:08
τι 15κιλα σε 18μερες,ασε μας ρε ανθρωπε..

Kατι θα ξερει, Σπαρτιατης ειναι!:thumbup:

amateur666
16-08-11, 14:50
Kατι θα ξερει, Σπαρτιατης ειναι!:thumbup:

:chinese:

Giannistzn
16-08-11, 14:58
Μπορείς να τα καταφέρεις χωρίς να λιμοκτονήσεις κιόλας το 2005 ειχα χάσει τον Αύγουστο 15 κ σε 18 μέρες τα περισσότερα βέβαια υγρά έτρωγα τρομερά ελάχιστα κάθε μέρα και δεν καθόμουν καθόλου κάτω από 98-83 βέβαια αυτό είχε ως επίπτωση να καταστρέψω το σώμα (καθώς μετά εννοείται σαβούριασα) ξυπνώντας ένα πρωί με σκισίματα παντού λές κ με είχαν γδάρει με πιρούνι, ραγάδες ώμους-πλευρά-στομάχια και δυστυχώς δεν είχα καμία καμιά ιδέα γύρω από διατροφές-γυμναστικές. Τα κιλά έμειναν οι ραγάδες το ίδιο και μιας και τις κουβαλάω τόσα χρόνια δεν νομίζω πλέον να τις δω να φεύγουν. Τα λέω αυτά γιατί αυτές οι πρακτικές του θα κάνω ότι να ναι και ας έχω προβλήματα στην υγεία μου ακούγονται κάπως οπότε μην τα πολυκοιτάς. Τώρα το να χάσεις 5 κιλά απλά τρέξε περπάτα μην κάθεσαι κάτω προ διμήνου είχα ξεκινήσει στάδιο 6 φορές την εβδομάδα 1.5-2 ώρες περπάτημα γρήγορο και μερικά τρεξιματάκια και χωρίς κάποια ιδιαίτερη διατροφή απλά κόβοντας εντελώς σαβούρες ζάχαρες λίπη έχασα περίπου στα 4 κιλά, βέβαια εγώ είμαι και παραπάνω κιλά οπότε μάλλον δεν θα είναι το ίδιο. Καλή δύναμη σου εύχομαι και να την τσιμπήσεις την δουλίτσα ;)


Οκ πρώτον δεν έχω κανένα λόγο να πω ψέμματα σε θέματα υγείας και πρόσεχε τον τόνο σου διάβασε καλύτερα το πόστ μου τα κιλά ήταν τα περισσότερα υγρά μην τρως και εσύ σχεδόν το παραμικρό για 18 μέρες και έλα πες μου πόσα θα χάσεις, και να μην κάθεσαι και κάτω. Ήμουνα 15 χρονών και η ζυγαριά έδειξε από 98κ 83 η ίδια ζυγαριά.
Δεν το είπα για να δείξω κάτι, απλά το ανέφερα για να δείξω άλλα πράγματα όπως τι ζημιά μπορεί να σ κάνει μια πολύ σκληρή δίαιτα - να μην τρως σχεδόν τίποτα.
Και πήγαινε ψάξε κανένα google να δείς που περιπτώσεις τέτοιες υπάρχουν λανθασμένα μεν γιατί τα κιλά γυρίζουν στο διπλάσιο αλλά την ζυγαριά μπορείς να την ξεγελάσεις. Τέλος πάντων για να μην βγαίνουμε off στο θέμα του παιδιού ας μην το συνεχίσουμε.

Λιγο αντιφατικο? :chinese:

spartankid
16-08-11, 15:23
Καθόλου αντιφατικό και δεν προέτρεψα τον άλλο να το κάνει το είπα γιατί έλεγε ότι είναι αδύνατον. εγώ είπα ότι δεν έτρωγα σχεδόν τίποτα και έχασα τόσα που στην πραγματικότητα δεν ήταν αληθινά κιλά λες να θέλω να το παίξω κάποιος και νομίζω ότι έκανα κατόρθωμα με αυτό; Κατέστρεψα το σώμα μου με αυτό σκισίματα παντού και να το λέω για να δειχτώ ; Το θέμα είναι το παιδιού και αυτός χρειάζεται βοήθεια όχι εγώ, εγώ έγραψα απλά κάτι που όντως μου συνέβει. Τέλος πάντων δεν θα το συνεχίσω όποιος θέλει να ''κράξει ή να αμφισβητήσει'' μπορεί να μου στείλει πμ γιατί το θέμα δεν είναι δικό μου.

Skotino fistiki
16-08-11, 15:50
Καλοκαίρι .....φόρα ρούχα βαριά χειμωνιάτικα και κάνε σκηνακι.....θα λιώσεις τα πάντα...κι όχι σε 1 μήνα , σε 2 βδομαδες το πολύ ...το εκανα εγώ!

Stella
16-08-11, 17:35
κανε μια κετογονικη διαιτα για αυτο το διαστημα (την γνωστη Atkins) και θα με θυμηθεις..;) εγω προσωπικα οταν την ειχα κανει σε 2 εβδομαδες ειχα χασει 5 κιλα στο χαλαρο.:P μαζι με μυικη μαζα βεβαια

Και΄γω νομίζω με την Atkins θα χάσεις άνετα 5 κιλά σε 1 μήνα.
Κόψε και το αλάτι για κάποιες μέρες πριν το ζυγισμα και θα τα καταφέρεις!

Giannistzn
16-08-11, 17:37
Και΄γω νομίζω με την Atkins θα χάσεις άνετα 5 κιλά σε 1 μήνα.
Κόψε και το αλάτι για κάποιες μέρες πριν το ζυγισμα και θα τα καταφέρεις!

Και το νερο 3-4 ωρες πριν το ζυγισμα. Αφυδατομενος μια χαρα θα πεσει ελαχιστα ακομα.

PEGY
17-08-11, 08:43
Αν κ πιστεύω πως με ποιοτική διατροφή κ προπόνηση, οι άντρες μπορούν να χάσουν 5 κιλά σε ένα μήνα, θα σου προτείνω δύο εναλλακτικές ΧΩΡΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ βεβαια (τι έχετε πάθει όλοι. . . )

1. Καθαρή στεγνή διατροφή κ διαλειμματική προπόνηση μέρα παρα μέρα. Κ τις ενδιαμεσες απλες δραστηριότητες

2. Ωμή διατροφή (raw diet θα το βρεις στο youtube για λεπτομέριες) κ καθημερινό αερόβιο σε συνδιασμό με bodyweight ασκήσεις

Στο πρώτο πλάνο δίνεις περισσότερη εμφαση στην προπόνηση κ στην άλλη στη διατροφή. Ξερω οτι θα πουν οτι με την ωμη διατροφή θα χάσεις μυικο ιστο, κ πολλά άλλα, αλλα αυτά είναι ψίλλοι στ άχυρα;)

Lao
17-08-11, 12:12
Run aris1988, run! :green:

ggeorge
17-08-11, 12:43
κοβεις τους υδατανθρακες μαχαίρι... (Μπριζόλες, παιδακια οσο θες φαε... Λιπος μη σε νοιαζει... φαε αβερτα)
Την πρωτη βδομαδα δεν εχεις χασει τιποτα και αγχωνεσαι...
Τη δευτερη εισαι στο οριο που θελεις για το διαγωνισμο... (μη σου πω και πιο κατω... )
Τριτη και τεταρτη τρως λιγους...


Παραλληλα τρεχεις μιση ωρα τη μερα...

Μετα (με τη στολη) τρως οτι θες...

Τα 5 κιλα τα εχεις Α Ν Ε Τ Α !

lila_1
17-08-11, 12:52
κοβεις τους υδατανθρακες μαχαίρι... (Μπριζόλες, παιδακια οσο θες φαε... Λοιπος μη σε νοιαζει... φαε αβερτα)
Την πρωτη βδομαδα δεν εχεις χασει τιποτα και αγχωνεσαι...
Τη δευτερη εισαι στο οριο που θελεις για το διαγωνισμο... (μη σου πω και πιο κατω... )
Τριτη και τεταρτη τρως λιγους...


Παραλληλα τρεχεις μιση ωρα τη μερα...

Μετα (με τη στολη) τρως οτι θες...

Καλύτερα να δίνεις συμβουλές για μακιγιάζ στο κοσμοπόλιταν:turtle:

ggeorge
17-08-11, 14:53
μα μου τον εχετε αγχωσει τον ανθρωπο... :green:

5 κιλα δεν ειναι τιποτα...

απο μακιγιαζ δε γνωρίζω... :P

crow
18-08-11, 22:37
Δεν υπαρχει λογος για τοσο αγχος......5 κιλα ειναι εφικτο να τα χασεις σε ενα μηνα αρκει να εχεις απο που να τα χασεις , που απο τα λεγομενα σου καταλαβα οτι εχεις να χασεις.
Λιγο να φτιαξεις τη διατροφη σου(χωρις υπερβολες κ τραγικες διαιτες που ακουω εδω μεσα που μετα θα σε κανουν διπλο) , παραλληλα με γυμναστικη 3-4κιλα σε ενα μηνα τα χανεις κ 1 κιλο ή κ παραπανω αν χρειαστει απο νερα τη τελευτεα βδομαδα......οποτε κακος ανυσηχεις τοσο πολυ. Κανε αυτο που πρεπει να κανεις κ ολα θα πανε μια χαρα.
Εγω σου ευχομαι καλη επιτυχια!!!!!!!!

tasos2
19-08-11, 19:28
Εγω θα πω μια αλλη λυση που ισως να μη θυσιασεις ουτε μυες ουτε να προσπαθησεις πολυ. Διουρητικα! Τα υγρα ειναι το μεγαλυτερο βαρος και φευγουν και επανερχονται σαν αερας. Δεν ειμαι σιγουρος ομως αν ειναι επιβλαβη για την υγεια...

crow
19-08-11, 22:51
Εγω θα πω μια αλλη λυση που ισως να μη θυσιασεις ουτε μυες ουτε να προσπαθησεις πολυ. Διουρητικα! Τα υγρα ειναι το μεγαλυτερο βαρος και φευγουν και επανερχονται σαν αερας. Δεν ειμαι σιγουρος ομως αν ειναι επιβλαβη για την υγεια...

Τασο 5κιλα απο νερα ειναι πολλα.....και πολυ επικινδυνο για την υγεια του.

beefmeup
19-08-11, 22:53
ναι η Ναντια εχει δικιο..μεγαλη ποσοτητα για να χασεις απο υγρα κ ειδικα με χρηση διουρητικων..
χωρια τις αννισοροπιες σε ηλεκτρολυτες(κραμπες κλπ) που θα προκαλεσεις στο σωμα κοκ..
δεν υπαρχει λογος να κανει κανεις κατι τετοιο με αυτον τον τροπο..

ginus
19-08-11, 23:27
καθομαι και παρακολουθω το θεμα....και τις εως τωρα απαντησεις.....και λεω δεν γινεται...καποιος θα παρει πρεφα...
εχω αποφασισει εδω και καιρο για δικους μου λογους να μην ποσταρω σε θεματα "αθλητων" προκυρηξεων γιατι εχω δει πολλους απο αυτους να μπαινουν σε σωματα ασφαλειας και να παρασιτιζουν πανω σε αυτα χρονο με τον χρονο..βεβαια καποιος που "γυμναστηκε" ενα μηνα πως να αλλαξει συνηθεια να μου πεις...μονο που τα σωματα ασφαλειας προστατευουν ζωες και καπου εκει εκτος απο το τσαγανο και τα κακαλα που λεει ενας φιλος μου θελει και δυναμη...θελει και αντοχη...θελει να μπορεις να ανταπεξελθεις...yes i know αυτη ειναι η ρομαντικη βερσιον....
τεσπα για να τελειωνω και επειδη εχω μακρυγορησει...
οταν παμε για να πιασουμε που λετε δουλεια...και βγαινει προκυρηξη.....την ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ
ΩΩΩΩΩΩ ΝΑΙ
ΔΕΝ πρεπει να σαι 5 κιλα κατω απο το σωματικο σου βαρος
Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΜΑΖΑΣ ΣΩΜΑΤΟΣ(ω ναι)πρεπει να ναι μεταξυ 19-27
ΕΧΕΙΣ 25.9

οκ?

?

.....

beatshooter
20-08-11, 01:58
Δηλαδη εκτος απο αθληταραδες στα σωματα ασφαλειας εχουμε και "αστροπελεκια"!!!!:green:

Μωρε ας γυμναστει καποιος και ενα μηνα,ισως κολλησει το μικροβιο και το συνεχισει...

Τεσπα,το αχγος παντως επηρεαζει αρνητικα τον μεταβολισμο και κατα συνεπεια την απολεια βαρους.Υγρα μπορει να χασει κοβοντας τον υδατανθρακα και λιωνοντας στο αεροβιο.

ginus
20-08-11, 13:17
Δηλαδη εκτος απο αθληταραδες στα σωματα ασφαλειας εχουμε και "αστροπελεκια"!!!!:green:

Μωρε ας γυμναστει καποιος και ενα μηνα,ισως κολλησει το μικροβιο και το συνεχισει...

Τεσπα,το αχγος παντως επηρεαζει αρνητικα τον μεταβολισμο και κατα συνεπεια την απολεια βαρους.Υγρα μπορει να χασει κοβοντας τον υδατανθρακα και λιωνοντας στο αεροβιο.

καμια σχεση...εχουμε αυτους που νοιαζονται για αυτο που κανουν και το αγαπανε και αυτους που το ειδαν σαν μια δημοσια θεση ωστε να καλυψουν την ανικανοτητα τους να εργαστουν στον ιδιωτικο τομεα που θα περναν ποδι αν δεν δεν μπορουσαν να ανταπεξελθουν

και δεν χρειαζεται να χασει κιλα...