PDA

Επιστροφή στο Forum : ΧΑΣΙΜΟ ΚΙΛΩΝ ΣΕ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑ



natsos
17-08-11, 18:40
Καλησπερα σε ολους παιδια, επειδη ειμαι αρχαριος και στο forum και σε οτι εχει σχεση με γθμναστικη και διατροφη θελω να με συμβουλεψετε και να με βοηθησετε οσο μπορειτε φυσικα, ειμαι 1,80 και 83 κιλα ειμαι αγυμναστος και περισυ πρωτη φορα ειχα παει γυμναστηριο οχι ομως για πολλα πραγματα λογο δουλειας. Για να μην σας ταλαιπορω αλλο θελω να ρωτησω πως θα χασω τα περιττα κιλα στο στηθος και στην κοιλια που εχω με γυμναστικη αεροβια νομιζω και τη διατροφη πρεπει να ακολουθησω για να σνεχισω μετα στο γυμναστηριο να φτιαξω κι εγω το σωμα μου.
Ευχαριστω εκ των προτερων

thanasis76
17-08-11, 20:18
αν ξεκινησεις σωστα γυμναστικη καθημερινα με το κανα 30λεπτο αεροβια μετα τα βαρη και με σωστη διατροφη θα φτιαξει το σωμα σου και θα φυγει και το λιπος...
να ξερεις ομως οτι το λιπος φευγει απο ολο το σωμα , τοπικα που ζητας σε στηθος και κοιλια δεν γινετε... λιγο λιγο, σιγα σιγα απο παντου...

natsos
17-08-11, 21:53
αν ξεκινησεις σωστα γυμναστικη καθημερινα με το κανα 30λεπτο αεροβια μετα τα βαρη και με σωστη διατροφη θα φτιαξει το σωμα σου και θα φυγει και το λιπος...
να ξερεις ομως οτι το λιπος φευγει απο ολο το σωμα , τοπικα που ζητας σε στηθος και κοιλια δεν γινετε... λιγο λιγο, σιγα σιγα απο παντου...

ευχαριστω πολυ θαναση, μηπως εχεις καποιες ιδεες να μου προτεινεις για διατροφη?

ελμερ
17-08-11, 23:56
καλησπερα...οσο μπορεις αποφευγεις τηγανιτα,αναψυκτικα,τα πολλα λιπαρα,τα γλυκα, τρως οσο μπορεις βραστα ,ψητα,γιαουρτι κτλ....να εχεις υπομονη στην προσπαθεια σου,το λιπος που εχουμε μαζεψει απο καταχρησεις ετων δε γινεται να το χασουμε σε 1 μηνα ;).....να κανεις αεροβιο,βαρη και να εισαι συνεπης στη διατροφη σου :welcome:

thanasis76
18-08-11, 00:40
ευχαριστω πολυ θαναση, μηπως εχεις καποιες ιδεες να μου προτεινεις για διατροφη?

στο θεμα της διατροφης το καθε σωμα εχει διαφορετικες αναγκες, και δεν ανταποκρινετε το ιδιο σε ολους μια διατροφη...
διαβασε λιγο εδω στις διατροφες γενικα, διαβασε λιγο τα αρθρα των διατροφων και προσπαθησε να προσαρμοσεις οτι ταιριαζει στο σωμα σου και στην καθημερινοτητα σου...
απλα θα πρεπει να κοιταξεις να κανεις 5-6 γευματα ανα 3 ωρες περιπου
σε ολα τα γευματα να περνεις γυρο στα 1.5-2 γρ πρωτεινη ανα κιλο βαρους σου.
υδατανθρακες οσο βραδυαζει δεν θελουμε λιγους.
και απο λιπαρα λιγα και αυτα να ειναι καλα λιπαρα... ( ελαιολαδο, κροκος αυγου, καρυδια... )
παντος πρεπει να κανεις δοκιμες για να δεις τι δουλευει στο σωμα σου...
καλη συνεχεια...