PDA

Επιστροφή στο Forum : πονος στον δικεφαλο



γιαννης93
18-08-11, 12:49
προχθες μετα απο διαστημα 2 μηνων που ειχα σταματησει γυμναστηριο γυμνασα χερια.χθες ολα ενα πιασιμο ειχα στα δικεφαλα τιποτα το φοβερο. σημερα το πρωι που ξυπνησα το αριστερο μου με ποναει αφανταστα και δεν μπορο να το κουνησω με ποναει στο κατω μερος του δικεφαλου και δεν μπορω να το κουνησω... να το ισιωσω με τιποτα το εχω κλειστο οσο ποιο πολυ μπορω για να μην ποναω.. μηπως ξερει κανεις τι ειναι?

beefmeup
18-08-11, 12:53
κατι σε τενοντα ισως?
δεν πεταγεσαι μια για καμια ακτινογραφια να σαι σιγουρος??
μην κανουμε κ τηλεδιαγνωση..:geek:

γιαννης93
18-08-11, 12:58
θα παω αυριο ,σημερα δεν γινεται....αλλλα ο πονος ειναι πολυ εντονος

karpoutzidis
18-08-11, 12:58
πωωωωω και σε μένα έγινε αυτό την δεύτερα!να σε πω την αλήθεια εγω το γούσταρα όπως και προχθές που έκανε αερόβια σε σκάλες και απο εχθές πηγαίνω με τον κώλο αντί με τα ποδιά άλλα σιγά σιγά περνάει απλο τράβηγμα ήταν στα χεριά και στα ποδιά άπλα απο την αγυμνασιά.μην παίρνεις παράδειγμα απο μένα γτ είμαι λίγο ψυχακιας και πιστεύω οτι αν δεν πονάς την επόμενη έστω και λίγο δεν κάνεις δουλειά :P

γιαννης93
18-08-11, 13:00
πωωωωω και σε μένα έγινε αυτό την δεύτερα!να σε πω την αλήθεια εγω το γούσταρα όπως και προχθές που έκανε αερόβια σε σκάλες και απο εχθές πηγαίνω με τον κώλο αντί με τα ποδιά άλλα σιγά σιγά περνάει απλο τράβηγμα ήταν στα χεριά και στα ποδιά άπλα απο την αγυμνασιά.μην παίρνεις παράδειγμα απο μένα γτ είμαι λίγο ψυχακιας και πιστεύω οτι αν δεν πονάς την επόμενη έστω και λίγο δεν κάνεις δουλειά :P

δεν ειναι απλο πιασιμο...κατι σε αφορητο πονο θαλεγα

karpoutzidis
18-08-11, 13:04
σε μένα μόνο όταν προσπαθούσα να το τεντώσω πονούσε λυγισμένο ήταν οκ

ginus
18-08-11, 13:24
εκει βαραει τενοντας...το χω παθει...βαλε παγο για σημερα αυριο μετα voltaren

γιαννης93
18-08-11, 13:59
εκει βαραει τενοντας...το χω παθει...βαλε παγο για σημερα αυριο μετα voltaren

θα σακουσω. πηγα νοσοκομειο και δεν ηταν ο ορθοπαιδικος εκει και μια που με κοιταξε μου λεει μυικος πρεπει νανε ο πονος παρολο π ελεα δεν νομιζω και μου ελεγε καμια 8λαση καμια τενοντιτιδα μου τοδεσε και μου ειπε κανα ντεπον... και σε 3,4 μερες αν δν εχει περασει να ξαναπερασω

ginus
18-08-11, 17:59
πιστεψε με...δεν θα θελες να ναι θλαση.....ααααααααααααααααααααλλος πονος......:puke:

christos drifter
05-09-11, 22:22
Τις τελευταίες μέρες έχω υπερκοπώσει τα χέρια μου με απανωτά μπραντ ε φερ, σήμερα πάνω που έλεγα τέλος ξεκούραση χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω τον δεξί μου δικέφαλο βίαια, με ταχύτητα και μανία. Μετά αφού κρύωσε το χέρι μου κρέμασε, αφόρητος πόνος με έπιασε, κλειστό ανοιχτό δεν είχε διαφορά και κυρίως το είχα ελεύθερο μιας και δεν μπορούσα να πιάσω καν ένα ποτήρι νερό, πόναγε, ψιλοέτρεμε. Τώρα κοιμήθηκα 3 ωρίτσες αλλά ξύπνησα γιατί πόναγα ακόμα, τώρα το έχω δέσει και γράφοντας εδώ πονάω κιόλας, απλά δεν πεθαίνω όπως πριν.

Ιδέες εκτός του να κόψω για πάντα το μπραντ ε φερ?

rey1989
05-09-11, 22:45
Τις τελευταίες μέρες έχω υπερκοπώσει τα χέρια μου με απανωτά μπραντ ε φερ, σήμερα πάνω που έλεγα τέλος ξεκούραση χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω τον δεξί μου δικέφαλο βίαια, με ταχύτητα και μανία. Μετά αφού κρύωσε το χέρι μου κρέμασε, αφόρητος πόνος με έπιασε, κλειστό ανοιχτό δεν είχε διαφορά και κυρίως το είχα ελεύθερο μιας και δεν μπορούσα να πιάσω καν ένα ποτήρι νερό, πόναγε, ψιλοέτρεμε. Τώρα κοιμήθηκα 3 ωρίτσες αλλά ξύπνησα γιατί πόναγα ακόμα, τώρα το έχω δέσει και γράφοντας εδώ πονάω κιόλας, απλά δεν πεθαίνω όπως πριν.

Ιδέες εκτός του να κόψω για πάντα το μπραντ ε φερ?

να πας σε ένα ορθοπεδικό να σε κοιτάξει.