PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη RED DRAGON



RED DRAGON
18-08-11, 14:45
Γεια και χαρα σε ολους.Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποιες ερωτησεις-αποριες.Ειμαι 37 ετων 1.74, 92 κιλα και ποσοστο λιπους 34%.κανω γυμναστηριο και KICK BOXING εδω και 3 μηνες και εχω χασει 9 κιλα.Θελω να φυγει το περιττο λιπος και να παιζω για ογκο - δυναμη προς το παρον.το προγραμμα μου ειναι 1η μερα στηθος,2η πλατη 3η κενο 4η δικεφ-τρικεφ 5η ωμοι και 6η ποδια με 12*10*8*6 επαναληψεις.Θα με βοηθουσε αν μου προτεινατε καποια διατροφη 5 με 6 γευματα, καποια πρωτεινη π.χ whey 100%.Βασικα θα ηθελα να φυγει το περιττο λιπος(επιτο πλειστον στην κοιλια) και να χτισω ενα γυμνασμενο σωμα.

tolis93
18-08-11, 14:51
Γεια και χαρα σε ολους.Ειμαι νεο μελος και θα ηθελα να μου απαντησετε σε καποιες ερωτησεις-αποριες.Ειμαι 37 ετων 1.74, 92 κιλα και ποσοστο λιπους 34%.κανω γυμναστηριο και KICK BOXING εδω και 3 μηνες και εχω χασει 9 κιλα.Θελω να φυγει το περιττο λιπος και να παιζω για ογκο - δυναμη προς το παρον.το προγραμμα μου ειναι 1η μερα στηθος,2η πλατη 3η κενο 4η δικεφ-τρικεφ 5η ωμοι και 6η ποδια με 12*10*8*6 επαναληψεις.Θα με βοηθουσε αν μου προτεινατε καποια διατροφη 5 με 6 γευματα, καποια πρωτεινη π.χ whey 100%.Βασικα θα ηθελα να φυγει το περιττο λιπος(επιτο πλειστον στην κοιλια) και να χτισω ενα γυμνασμενο σωμα.

καλησπερα.για μενα μπες σε γραμμωση για την ωρα μεχρι να ριξεις το λιπος σου στο 10-12 κ μετα μπες σε ογκο.κ οχι με τη μια.θελει κ λιγο συντιριση.δηλαδη υποθερμιδικη ισοθερμιδικη υπερθερμιδικη για μενα.θα σου προτεινα ψητα κρεατικα κυριως κοτοπουλα γαλοπουλες καθως κ ψαρονεφρι η νουα μοσχαρι γενικα χωρις λιπαρα.παντα μαζι με πρασινη σαλατα.αλλα κ γενικα τα λαχανικα βοηθουν.σε υδατανθρακες για μενα παιξε με μαυρο ρυζι κ μακαρονι αναλογα αλλα νορμαλ ποσοτητες η ακομα καλυτερα βαλε τη βρωμη στη διατροφη σου(αν μαθεις κ μερικες συνταγες θα τη λατρεψεις).υδατανθρακα οχι το βραδυ και για μενα κανε προγραμμα για ολο το σωμα.εννοειται πεινε πολυ νερο!!!

TToni Shark
19-08-11, 13:37
:welcome::welcome::thumbup:

sofos
19-08-11, 13:43
:welcome:

beefmeup
20-08-11, 00:06
αρχοντες απο πανω...:green:
για δειτε μια σε πια ενοτητα ειναι το θεμα..:P
ειμαι σιγουρος οτι τον εχετε ηδη καλοσορισει στα νεα μελη..
φιλε σου αλλαξα τον τιτλο,γιατι παραπλανουσε..