PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με κιλά HELP



DIAMANTHS7
20-08-11, 13:02
Καλησπέρα είμαι νέος στο Forum και καλός σας βρήκα .
Είπα να πω εδώ το πρόβλημα μου και αν μπορείτε να με βοηθήσετε

Το πρόβλημα μου είναι τα κιλά
Είμαι 17 Χρόνον
1.78 Ύψος
55-56 Κιλά Πολύ αδύνατος
Προσπαθώ να πάρο κιλά αλλα δεν .Σταμάτησα το γυμναστήριο για να πάω 75 Κιλά που θέλω αλλα και πάλι tpt .

Τώρα έχω Σκεφτεί να ξανά μπω στον γυμναστήριο και να πάρο κάποια βοήθεια από συμπληρώματα φαγητού για να μου δώσουν κάποια κιλά .

Σε Αυτό το θέμα στα συμπληρώματα ύπαρξη κάποιο πρόβλημα αν τα πάρο ?

Επίσης είναι ανάγκες αυτόν τον 1 Χρόνο να πάρο τα 75 κιλά για κάποιον σημαντικό λόγο

-Ευχάριστο που διαβάσατε το Post μου-:thumbup:

thanasis76
20-08-11, 13:11
ξεκιναμε απο τα βασικα,
το οτι πρεπει αυτο τον χρονο να φτασεις 75 κιλα το ξεχνας!!!
δεν εισαι εξαρτημα να φτιαξεις οπως θελεις σε χρονικο διαστημα Χ
θα φτιαξεις ενα προγραμμα διατροφης και θα τρως πολλυυυυυυυυυυυυυυ
και χρειαζεσαι ενα προγραμμα με βαρη, κακος σταματησες το γυμναστηριο...
να σταματησεις την αεροβικη ναι, αλλα το γυμναστηριο κακος!!!!
οσο για συμπληρωματα οσα και να παρεις αν δεν περνεις κιλα απο την τροφη σου δεν θα κανεις τιποτα...
ανεβαζε θερμιδες καθε εβδομαδα και θα παρεις κιλα σιγα σιγα...

Kagias
20-08-11, 13:49
Με 20 κιλά σε ένα χρόνο θα γίνεις κανονική σαμπρέλα. Οπως είπε και ο Θανάσης το ξεχνάς.
Η λελλογισμένη αεροβική καλό σου κάνει. Μυικός καταβολισμός γίνεται σε αερόβια πολύ μεγάλης διάρκειας.
Ακόμη ανεβαζε σταδιακα τις μεριδες σου. Αν παραμενεις στασιμος βαλε ενα επιπλεον γευμα, μετα αλλο ενα κ.λ.π. μεχρι να αρχιζεις να παιρνεις κιλα με ικανοποιητικο μεν, μη καταστροφικο δε ρυθμο.
Ποσταρε τη διατροφη σου για να δουμε.

DIAMANTHS7
20-08-11, 15:25
Σταμάτησα γιατί είπα να μην κάνω τπτ για να πάρο κιλά αλλα τελικά ήταν λάθος κίνηση .

Λοιπών πρόγραμμα διατροφής δεν έχω . έχω τα συνηθισμένα

1 Πρωινό κανονικό
1 Μεσημεριανό (ότι μαγειρέψουν)
1 Βραδινό
Και ανάλογος ενδιάμεσα διαφορα κρουασάν και αλλα τέτοια

jannous44
20-08-11, 15:29
Σταμάτησα γιατί είπα να μην κάνω τπτ για να πάρο κιλά αλλα τελικά ήταν λάθος κίνηση .

Λοιπών πρόγραμμα διατροφής δεν έχω . έχω τα συνηθισμένα

1 Πρωινό κανονικό
1 Μεσημεριανό (ότι μαγειρέψουν)
1 Βραδινό
Και ανάλογος ενδιάμεσα διαφορα κρουασάν και αλλα τέτοια

πρωινο βαλε 3-4 αυγα+100γ δημητριακα η βρωμη+γαλα
δεκατιανο βαλε ενα μπομπα σαντουιτς με 2-3 φ.γαλοπουλα+2 φετες κασερι +2 αυγα+ντοματα+μαρουλι+ελιες (κ αλλα ποσα+++ που μπορω να σου πω να βαλεις:bbbiceps:)
μεσημερι φαε κρεας (μοσχαρι, ψαρι , κοτοπουλο) + μακαρονια,ρυζι η πατατα + μια μπομπα σαλατα με 2κουταλιες λαδι
απογευμα φαε το ιδιο με το δεκατιανο η το ιδιο με το μεσημερι
βραδυ κανε μια ομελετα με 4-5 αυγα + κετσαπ + μια μπομπα σαλατα με 2 κουταλιες λαδι η το ιδιο με το μεσηριανο
πριν τον υπνο φαε 2 γιαουρτια

στα ειπα επιγραμματικα αλλα ελπιζω να καταλαβες το νοημα του "θελω να βαλω κιλα" να τρως σωστα με ποσοτητες :thumbup:

DIAMANTHS7
20-08-11, 15:37
πρωινο βαλε 3-4 αυγα+100γ δημητριακα η βρωμη+γαλα
δεκατιανο βαλε ενα μπομπα σαντουιτς με 2-3 φ.γαλοπουλα+2 φετες κασερι +2 αυγα+ντοματα+μαρουλι+ελιες (κ αλλα ποσα+++ που μπορω να σου πω να βαλεις:bbbiceps:)
μεσημερι φαε κρεας (μοσχαρι, ψαρι , κοτοπουλο) + μακαρονια,ρυζι η πατατα + μια μπομπα σαλατα με 2κουταλιες λαδι
απογευμα φαε το ιδιο με το δεκατιανο η το ιδιο με το μεσημερι
βραδυ κανε μια ομελετα με 4-5 αυγα + κετσαπ + μια μπομπα σαλατα με 2 κουταλιες λαδι η το ιδιο με το μεσηριανο
πριν τον υπνο φαε 2 γιαουρτια

στα ειπα επιγραμματικα αλλα ελπιζω να καταλαβες το νοημα του "θελω να βαλω κιλα" να τρως σωστα με ποσοτητες :thumbup:

Την κατάλαβα το νόημα θέλω να βάλω κιλά .
Θέλω να το παλέψω αλα όταν τρώω μετά από κάποιο όριο είμαι σκασμένος και δεν κατεβαίνει tpt κάτω σε αυτήν την φάση τι να κάνω

jannous44
20-08-11, 15:38
Την κατάλαβα το νόημα θέλω να βάλω κιλά .
Θέλω να το παλέψω αλα όταν τρώω μετά από κάποιο όριο είμαι σκασμένος και δεν κατεβαίνει tpt κάτω σε αυτήν την φάση τι να κάνω

η σπας τι διατροφη σου σε ποιο πολλα γευματα η πινεις λιγο νερο και συνεχιζεις... θα σου προτεινα το 1ο:thumbup:

DIAMANTHS7
20-08-11, 15:44
η σπας τι διατροφη σου σε ποιο πολλα γευματα η πινεις λιγο νερο και συνεχιζεις... θα σου προτεινα το 1ο:thumbup:

Οκ Θα το παλέψω . Ευχαριστώ
Να ξεκινήσω και ένα συμπλήρωμα φαγητού / όγκου ? (εφόσον μπω στο πρόγραμμα Gm)
Η θα μου προκαλέσει καπιο πρόβλημα ?

jannous44
20-08-11, 15:46
Οκ Θα το παλέψω . Ευχαριστώ
Να ξεκινήσω και ένα συμπλήρωμα φαγητού / όγκου ? (εφόσον μπω στο πρόγραμμα Gm)
Η θα μου προκαλέσει καπιο πρόβλημα ?

δεν θα σου προκαλεσει προβλημα. αλλα δεν το χρειαζεσε καν... πεταμενα λεφτα ειναι. καλυτερα δωσε τα λεφτα σε κοτοπουλα-μοσχαρια-πατατες-ρυζια-γαλακτοκομικα. θα πιασουν και τοπο:thumbup:

tolis93
20-08-11, 15:55
ενα τιπ.αν δεις πως σκας κ οι θερμιδες δεν εχουν βγει...παρε 10 πορτοκαλια.στυψτα...χυμουλης κ κατω.η πιες γαλα π εχει κ πρωτεινες στη τελικη.στα γιαουρτια βαλε κ κανενα αμυγδαλο μεσα.φαε γενικα φαε φαε φαε:P:turtle:

DrNio
20-08-11, 16:03
Για πρωινά τσέκαρε και εδώ -- > http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15360-%CE%A0%CF%81%CF%89%CE%B9%CE%BD%CE%BF-foroum

Σιγά σιγά προσπάθησε να φτάσεις σε αυτό το επίπεδο.

Αύριο ετοιμάζω ένα σπέσιαλ..
Ήδη σήμερα έγινε μια πρώτη απόπειρα..(πετυχημένη:green:)

DIAMANTHS7
22-08-11, 16:14
Ευχαριστώ παιδιά πάνω κάτω κατάλαβα πως θα μπω στο πρόγραμμα για να πάρω κυλά.

Ερώτηση Όταν λέμε 60γρ βρώμης δηλαδή ? Μπισκότα / κρουασάν κ.α ?

tolis93
22-08-11, 16:20
Ευχαριστώ παιδιά πάνω κάτω κατάλαβα πως θα μπω στο πρόγραμμα για να πάρω κυλά.

Ερώτηση Όταν λέμε 60γρ βρώμης δηλαδή ? Μπισκότα / κρουασάν κ.α ?

αδερφε η βρωμη ειναι προιον.κουακερ οπως θα τα βρεις στο σουπερμαρκετ.η της φυτρο.η τα καπτεν κ αλλα πολλα.ειναι σα το μουσλι καπως.δν εχει να κανει εννοειται με μπισκοτα κρουασαν και τετοια βαρβαρα:green:

Txc
22-08-11, 18:42
εγω προτιμω την βρωμη του μπαρμπα ( αυτον τον παππου που εχει φωτο ) και οχι στιγμιαια...