PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγχειρηση αφαιρεσης περιττου δερματος.



Dimitris91
23-08-11, 18:13
Καλησπερα, θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με εγχειρηση αφαιρεσης περιττου δερματος. Εχασα 40 κιλα (απο 120 στα 80) και εχω σημεια επανω μου που εχουν κρεμασμενο δερμα. Η ηλικια μου ειναι 20. Εχω ρωτησει γενικοτερα αλλα θα ηθελα γνωμες. Μου ειπαν καταρχας πως αν γινει τετοια εγχειρηση, το δερμα θα χασει την ελαστικοτητα του, οποτε δεν θα μπορω να 'παιξω' στα κιλα (Ογκος/γραμμωση κτλπ). Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?

rey1989
23-08-11, 21:52
Καλησπερα, θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με εγχειρηση αφαιρεσης περιττου δερματος. Εχασα 40 κιλα (απο 120 στα 80) και εχω σημεια επανω μου που εχουν κρεμασμενο δερμα. Η ηλικια μου ειναι 20. Εχω ρωτησει γενικοτερα αλλα θα ηθελα γνωμες. Μου ειπαν καταρχας πως αν γινει τετοια εγχειρηση, το δερμα θα χασει την ελαστικοτητα του, οποτε δεν θα μπορω να 'παιξω' στα κιλα (Ογκος/γραμμωση κτλπ). Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?


Τι ύψος έχεις? εγώ είμαι 21 στα 22 (τα κλείνω τον Οκτώβρη) και είμαι 1,75 και έπεσα από τα 132 στα 86 χωρίς να κρεμάσω.(κρέμασμα εννοούμε το δέρμα να κάνει διπλα η να είναι ξεχειλωμένο). Η μικρή χαλάρωση απότι ξέρω μαζεύει σιγά σιγά με σωστή διατροφή (μείωση του λίπους του σώματος) αερόβια και βάρη (για σφίξιμο).

Οποτε γιατί δεν δοκιμάζεις να κανεις κάτι από αυτά πριν την εγχείριση ? εγώ στην θέση σου πάντως θα την είχα σαν τελευταία λύση αν δεν πετύχαινε τίποτα άλλο.;)

Αν κάνω λάθος σε κάτι διορθώσετε με.

DimitrisT
23-08-11, 21:56
Καλησπερα, θα ηθελα μερικες πληροφοριες σχετικα με εγχειρηση αφαιρεσης περιττου δερματος. Εχασα 40 κιλα (απο 120 στα 80) και εχω σημεια επανω μου που εχουν κρεμασμενο δερμα. Η ηλικια μου ειναι 20. Εχω ρωτησει γενικοτερα αλλα θα ηθελα γνωμες. Μου ειπαν καταρχας πως αν γινει τετοια εγχειρηση, το δερμα θα χασει την ελαστικοτητα του, οποτε δεν θα μπορω να 'παιξω' στα κιλα (Ογκος/γραμμωση κτλπ). Εχετε ακουσει κατι παρομοιο?

Δωστου λιγο χρονο ακομα, με σωστη διατροφη και τρεξιμο θα σφιξει αρκετα, αν μετα απο μερικα χρονια δε σου αρεσει τοτε το σκεφτεσαι.

tolis93
24-08-11, 00:13
φιλε εγω για να μαζεψω τις διπλιτσες εκανα κανα 6μηνο κοντα.θελει χρονο αλλα φευγει.αργει να προσαρμοστει το σωμα σε τετοια αλλαγη

Dimitris91
24-08-11, 17:51
Ευχαριστω για τις απαντησεις, ειμαι 1.85 σε υψος. Εχω χασει τα κιλα εδω και δυο χρονια και η διαφορα ειναι μικρη προς μηδαμινη. Επισκεφθηκα εναν γιατρο πριν μηνες και μου λεει οτι το δερμα στην κοιλια εχει κρεμασει αρκετα και δεν προκειτε να δω σχεδον καθολου διαφορα. Ισως να το λεει για να μου παρει τα λεφτα στην τελικη, ομως πιστευω οτι εχει δικιο με αυτα που βλεπω.

Txc
01-09-11, 20:27
Ευχαριστω για τις απαντησεις, ειμαι 1.85 σε υψος. Εχω χασει τα κιλα εδω και δυο χρονια και η διαφορα ειναι μικρη προς μηδαμινη. Επισκεφθηκα εναν γιατρο πριν μηνες και μου λεει οτι το δερμα στην κοιλια εχει κρεμασει αρκετα και δεν προκειτε να δω σχεδον καθολου διαφορα. Ισως να το λεει για να μου παρει τα λεφτα στην τελικη, ομως πιστευω οτι εχει δικιο με αυτα που βλεπω.

Εχω και εγω παρομοιο προβλημα με το δικο σου και σκεφτομε σοβαρα την εγχειρηση ή το lazer...
Δεν ξερω...

jackaction
01-09-11, 23:35
εγω παντος επεσα απο 110-85 και παρατειρω αρκετη χαλαρωση κοιλια και λιγη στα χερια αλλα θα το παλεψω...βεβαια μπορει να ειναι αρκετα διαφορετικη η περιπτωση. καλο θα ηταν να συμβουλευτεις καπιον με γνωσεις που να μην μπορει να εχει οφελος απο σενα οποτε να σου πιο ακεραια την αποψη του