PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη ογκου!!θελω γνωμες



Gardas
24-08-11, 01:33
μετα απο τον 1ο μου χρονο εκανα περιοδο ογκου και γραμωσης και τα πιγα περιφιμα!!ειμουν 1.92 με 86κιλα και μεσα σε 7μηνεσ περιπου εφτασα 98 κιλα και κοπικα στα 90 με 8% τωρα ποθ ξερω περισοτερα για τισ τροφεσ φετοσ σκοπευω να φτασω σε ογκο τα 105 κιλα!!το σχεδιο μου εχει ως εξεις

8.00=2χαπια σπιρουλινα μια χουφτα γκοτζι μπερις μια μπανανα 7 αυγα 2 ολοκλιρα 100γρ κουακερ 1κουταλια του γλυκου φυστικοβουτιρο πολυβιταμινη

10.30=ενα σαντουιτσ με μαυρο ψωμι 3φετεσ γαλοπουλα μια φετα κασερι λαιτ μια πασαλιψια Ω3 βουτιρο

13.00=σπιρουλινα 1χουφτα γκοτζι μπερις 100γρ μακαρονια ολικης με 170γρ κυμα απαχο μοσχαρισιο και μπροκολο σαλατα με μιακουταλια λαδι

16.30=ενα ξυνομηλο

μεταπροπονιτικο ροφημα=μια κουταλια μελασα μαυρη βιταμινη Cμε μεταλα ,5γρ γλουταμινη 30γρ δεξτρο 30 μαλτοδεξτρινη 30γρ γουει(διατροφικα) και μια τσιμπια αλατι

45'λεπτα μετα=130γρ κοτα στηθος μια ολοκλιρη γλυκοπατατα περιπου 260γρ 1ντοματα μπροκολο σαλατα λιγο αλατι μια κουταλια αμυγδαλοβουτιρο

8.00-8.30=150γρ σκουμπρι 2ρυζογκοφρετες 250γρ λαχανακι βρυξελων μια κουταλια λαδι σπιρουλινα λιγο αλατι

11.30=200γρ κοτατζ η μηζυθρα λαιτ με μια κουταλια σπασμενο λιναροσπορο και μπροκολο σαλατα

πριν τον υπνο μια δοση ΖΜΑ

Αυτεσ τισ τιμες τηα τισ φτασω οσο πλισιαζει οχειμονας και αν χρειαστει θα τα αυξισω αν κ δε νομιζω να χρειαστει οπωσ βλεπετε αποφευγω τα σιμπλιροματα μονο μετα τη προπονα τα βαζω
το δεκατιανο μπορει να αλλα ξει με μπαρα προτεινησ ποθ μαγειρεπσα η με κρεπα ολικης συνεχως ψαχνομε οστε να εμπολυτισω περισοτερο τι δοατροφη μου!!

STAY NATURAL!!!

Txc
24-08-11, 09:00
Εισαι 90 κιλα, ποσες ειναι οι θερμιδες συντηρησης σε αυτα τα κιλα?

Ποσες ειναι η θερμιδες στην διατροφη που ποσταρες?
Ποση αλιπη μυικη μαζα εχεις?
Ποση πρωτεινη, υδατανθρακα, λιπαρα εχει η διατροφη που ποσταρες?

Κατεμε καλυτερα να αυξησεις τις θερμιδες σου προοδευτικα και οχι αποτομα...
Μια εβδομαδα 200 θερμιδες...
Την αλλη εβδομαδα αλλες 200 θερμιδες...

και παει λεγωντας...

Τι προπονηση κανεις?
Τι ειναι το γκοτζι μπερις?

Gardas
25-08-11, 17:00
εδς βλεπεισ ενα πλανο διατροφησ την επομενη βδομαδα θα το χω τελιωσει με υπολογισμους θερμιδεσ συντηρισης εχω 2700θερμ λογω και αλλων δραστιριοτιτων ειμε στα 9% λιπος μη νομιζεισ θα πεσω μετα μουτρα ετσι πανω σαυτο το πλανο οπως γραφω θα ξεκινισω ποιο χαλαρα και σιγα σιγα θα ανεβενουν οι ποσοτιτες η προπονηση μου εινε με βαρη κ αεροβια...ολα στο περιπου εινε απλα θελω μια αρχικη γνωμη αν αυτα τα φαγητα και τα περιεργα ποθ βαζω εινε σοστα και συμβατα για μια καλη μυικη αναπτιξη...οσο για τα γκοτζι μπερις εινε σα σταφιδες κοκκινεσ τα οπια πανε ψαξε να δεις τι κανουν και θα μεινεις αφωνος...

tolis93
25-08-11, 23:05
εδς βλεπεισ ενα πλανο διατροφησ την επομενη βδομαδα θα το χω τελιωσει με υπολογισμους θερμιδεσ συντηρισης εχω 2700θερμ λογω και αλλων δραστιριοτιτων ειμε στα 9% λιπος μη νομιζεισ θα πεσω μετα μουτρα ετσι πανω σαυτο το πλανο οπως γραφω θα ξεκινισω ποιο χαλαρα και σιγα σιγα θα ανεβενουν οι ποσοτιτες η προπονηση μου εινε με βαρη κ αεροβια...ολα στο περιπου εινε απλα θελω μια αρχικη γνωμη αν αυτα τα φαγητα και τα περιεργα ποθ βαζω εινε σοστα και συμβατα για μια καλη μυικη αναπτιξη...οσο για τα γκοτζι μπερις εινε σα σταφιδες κοκκινεσ τα οπια πανε ψαξε να δεις τι κανουν και θα μεινεις αφωνος...

τρελο πλανο αν κ μ φενεται πολυ αλλα με ενδιαφερει τραγικα πολυ.μαρεσει παρα πολυ η οργανωση του.goji berries που βρισκεις? μωλις βγαλεις θερμιδες υδατανθρακες κτλπ ποσταρε τα να τα δουμε θα με ενδιεφερε να σε παρακολουθησω διοτι εχουμε ιδιο υψος αν κ υστερω σε βαρος(79 κιλα ειμαι τωρα) και απο θερμιδες συντηρησης παιζουμε στα ιδια.και απο ποσοστα λιπους...

Gardas
27-08-11, 04:40
τα γκοτζιες εινε απλα ενα θαυμα τησ φυσης για τους μποντιμπιλντερς η διατροφη που ποσταρα εινε εικονικη αμα σου αρεσε ετψ απλα παρε ενα θερμιδομετριτη και βγαλε θερμιδες...απλα αν παρατιρισες εχω βαλει πολλα λιπαρα και επιμενω και πολους υδατανθρακες απο λαχανικα αυτο το πλανο κλινει καθαρα για αυξυση της τεστοστερονης και φετος αυτος εινε ο σκοπος μου και ξαναλεω θελω γνωμες για τις τροφες αν εχετε κατι καλυτερο να προσθεσετε καντετο...τη 1η βδομαδα θα κσεκινισω με 2500θερμ μετα 2700 μετα 2600 μετα 2800 και παει λεγοντας να κανουμε το μεταβολισμο να οργιασει οπως ειπε οφιλοσ μας παραπανω δεν ανεβαζουμε μονο θερμιδες αλλα ριχνουμε κιολας αν δε θελουμε να κοιμιθει ο μεταβολισμος...τα γκοτζιες τα βρισκεις στα βιολογικα που αλλου..αυτα τα μαγαζια εινε το δεξι μας χερι αν θελεις μια υγιεις αναπτυξη...