PDA

Επιστροφή στο Forum : Στοχος Χάσιμο Λίπους + Γραμμωση / Οχι αυξηση όγκου--> Διαδρομος πριν ή μετα τα βάρη?



Neo_Valbonne
27-08-11, 16:17
Exoντας στόχο την γράμμωση και την απώλεια λίπους δν είναι σωστότερο κάποιος να κάνει βάρη αφού έχει κάνει διάδρομο???

jackaction
27-08-11, 17:42
εμενα γενικα με βολεβει ζεσταμα 10 λεπτα μερικες διατασεις και μετα βαρη...αν το παω για αυξηση βαρους κανω 10 λεπτα στο τελιωμα περπατημα η χαλαρα ποδηλατο και φευγω αν θελω να χασω-γραμμωση πρωτον εχω 2 μερες μεσα στη βδομαδα αποκλειστικα αεροβιο κοιλιακους ραχαιους και τις μερες με τα βαρη κανω ενα μισαωρο στο τελιωμα σε σχετικα καλη ενταση
ελπιζω να βοηθησα καπως :green:

Neo_Valbonne
28-08-11, 05:20
μια χάρα!! Ευχαριστώ jackaction!!!!

Θα ήθελα και άλλες αποψεις να δω τι ποικιλια υπάρχει, αν και πιστεύω πως οι περισσοτεροι θα πουν "οτι σε βολεύει" !! :P

xristos1987
28-08-11, 11:15
παντα η αεροβια ασκηση παει μετα την αναεροβια δηλαδη πρωτα βαρη μετα τρεξιμο

εγω αυτο που εχω καταλαβει απο οσα διαβαζω εδω ειναι οτι το πιο σημαντικο ειναι η υποθερμιδικη διατροφη

εαν διαβασεις στο τμημα με την διατροφη νομιζω εχει τον τυπο με τον οποιο βγαζεις ποια πρεπει να ειναι η ημερησια προσληψη σε θερμιδες, μετα απλα πρεπει να φροντιζεις να εισαι κατω απο αυτες

το ποσο κατω δεν το ξερω αλλα ποσταρε το καπου και θα σου απαντησουν

επισης διαβασε τα ποστ για το σε πια ενταση πρεπει να ειναι το αεροβιο σου

εγω προσωπικα πηγα και πηρα καρδιοσυχνομετρο πσιτευω οτι ετσι εχεισ καλυτερα αποτελεσματα αφου μπορεις και παρακολουθεις ακριβως εαν εισαι σε ενταση για καψιμο λιπους, για αντοχη κλπ

DimitrisT
28-08-11, 11:28
Exoντας στόχο την γράμμωση και την απώλεια λίπους δν είναι σωστότερο κάποιος να κάνει βάρη αφού έχει κάνει διάδρομο???

Αεροβια μετα τα βαρη, λιγο ζεσταμα και διατασεις πριν τα βαρη αμα θελεις. (Οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω)
Βεβαια, αμα εχεις τη δυνατοτητα να κανεις την αεροβια σου με το που ξυπνας νηστικος θα ηταν το καλυτερο..
Τα βαρη καντα το απογευμα η μερικες ωρες μετα που θα εχεις ξεκουραστει, το πρωινο φυσικα θα το φας αμεσως μετα την αεροβια.

tyler_durden
28-08-11, 11:31
οχι φιλε,το αναποδο!!!

πρωτα διατασεις,μετα βαρη και στο τελος αεροβια κοντα στο 40λεπτο(αναλογα και με τους στοχους σου) με μεταβλητη ενταση και στο 60-65% του Μ.Κ.Σ...

xristosgaz
28-08-11, 15:52
οχι φιλε,το αναποδο!!!

πρωτα διατασεις,μετα βαρη και στο τελος αεροβια κοντα στο 40λεπτο(αναλογα και με τους στοχους σου) με μεταβλητη ενταση και στο 60-65% του Μ.Κ.Σ...

Πρωτα διατασεις γτ;τι να διατινεις το μυ που ειναι κρυος;

Qlim4X
28-08-11, 17:16
Αεροβια μετα τα βαρη, λιγο ζεσταμα και διατασεις πριν τα βαρη αμα θελεις. (Οπως ειπαν και τα παιδια πιο πανω)
Βεβαια, αμα εχεις τη δυνατοτητα να κανεις την αεροβια σου με το που ξυπνας νηστικος θα ηταν το καλυτερο..
Τα βαρη καντα το απογευμα η μερικες ωρες μετα που θα εχεις ξεκουραστει, το πρωινο φυσικα θα το φας αμεσως μετα την αεροβια.


:thumbup:

αυτο ειναι το σωστοτερο;)

Saldi
29-08-11, 04:49
Αν έχεις την δυνατότηα το πρωί χωρις να φάς ΤΙΠΟΤΑ κάνει την αερόβια...Και μετα το απογευμα βάρη..
Αλλιως πάς κάνεις 10 λεπτά τρέξιμο για ζέσταμα...βάρ και μετά αερόβια..!

Toxical
29-08-11, 23:44
Πρωτα διατασεις γτ;τι να διατινεις το μυ που ειναι κρυος;

Για να ζεσταθουν οι μυς και να αποφευχθουν τυχον τραυματισμοι

Neo_Valbonne
30-08-11, 16:42
thn-x παιδες σε όλους για τις απαντήσεις....

Λυστε μου όμως μια απορία, ποιος είναι ο λόγος για τν οποίο προηγουνται τα βάρη απο την αερόβια???????:weights:

giannis64
31-08-11, 17:13
ριξε και μια ματια εδω αν θες η πιο καταληλες στιγμες αεοβιας ασκησης. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16624-η-πιο-καταληλες-στιγμες-αεοβιας-ασκησης.&goto=newpost)