PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως μπορω να παχεινω.



SilenceItsNoir
04-09-11, 14:49
καλησπερα σας παιδια,ειμαι περιπου1,58 υψος και 46 κιλα,θελω να παρω μερικα κιλα ακομα κι δεν μπορω,ξερετε να μου πρωτεινετε καπιοα διατροφη?

venom1987
04-09-11, 14:59
καλησπερα σας παιδια,ειμαι περιπου1,58 υψος και 46 κιλα,θελω να παρω μερικα κιλα ακομα κι δεν μπορω,ξερετε να μου πρωτεινετε καπιοα διατροφη?


καλησπερα φιλαρακι

καλο θα ηταν να κοιταξεις πρωτα αν εχεις υπερθυροειδη οποτε κανε εξετασεις...
σε περιπτωση που δεν εχεις(στο ευχομαι) κοιτα εδω :

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?107-Ξ_ΞΉΞ±Ο_Ο_ΞΏΟ_Ξ®-Ξ_Ξ³ΞΊΞΏΟ_

αν εχεις απορια σε κατι ρωτα....

tyler_durden
04-09-11, 15:17
τι ηλικια εχεις;

SilenceItsNoir
04-09-11, 15:44
[QUOTE=venom1987;434771]
Ξεχασα να πω οτι ειμαι γυναικα..οποτε μαλλον θα θελω καποιο αλλο τροπο για να παχεινω,απλος το λεω για να ξερεις..ευχαριστω παντως :)
τα ξανα λεμε.

SilenceItsNoir
04-09-11, 15:46
τι ηλικια εχεις;
Ειμαι γυναικα..και ειμαι 33

tolis93
04-09-11, 15:47
πρωτη φορα ακουω γυναικα να θελει να παρει,μπραβο σου γιατι ολες εχουν μια εμμονη με τα κιλα κ νομιζουν οσο λιγοτερα τοσο καλυτερα.μπορεις να ποσταρεις τη διατροφη σου μια?περιπου τι τρως μια μερα δλδ αν δν κανεις κατι συγκεκριμενο

tyler_durden
04-09-11, 15:52
Ειμαι γυναικα..και ειμαι 33

πες το,γιατι το 1,56 για ενηλικα αντρα μου φανηκε αρκετα μικρο..
ασχολεισαι με γυμναστικη και θες να βαλεις ογκο ή απλα θες (για καποιον λογο που ομολογω πως δεν καταλαβαινω:green:) να βαλεις απλα βαρος;;

SilenceItsNoir
04-09-11, 15:53
θα σου πω σε λιγο γιατι τωρα εχω μια δουλεια..σιγουρα δν κανω καλη διατροφη κ θα χριαστω βοηθεια σε αυτο.

tolis93
04-09-11, 16:11
θα σου πω σε λιγο γιατι τωρα εχω μια δουλεια..σιγουρα δν κανω καλη διατροφη κ θα χριαστω βοηθεια σε αυτο.

ε εδω ειμαστε για να βοηθησουμε:green: εχουμε διαβασει διατροφες κ διατροφες εδω μεσα.πως το λεγε ο αλλος ...α ναι!...γυμναστηριο κικ μποξινγκ μετα 1 μιλκο...2 τοστακια με ασπρο ψωμι και ποτε ολικης(δε ξερω γτ το τονιζε αυτο δν βγαζει νοημα) η κανενα παγωτακι.κ ασχολουταν χρονια οποτε δεν μας εκπλησει τπτ:green::green::green:

SilenceItsNoir
04-09-11, 16:12
Δν κανω σωστη διατροφη,εργαζομαι πολλες ωρες,θα κανω εξεταασεις θυροειδη και τα ξανα λεμε αργοτερα..!

rey1989
04-09-11, 16:29
Δν κανω σωστη διατροφη,εργαζομαι πολλες ωρες,θα κανω εξεταασεις θυροειδη και τα ξανα λεμε αργοτερα..!

ναι αυτό ειναι το καλύτερο πιστέυω(ειχε και μια φίλη μου ανάλογο θέμα) γιατί θα πρέπει να ξέρεις πως θα κινηθείς γιατί αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τον θυροειδή δεν θα κάνεις κάτι με απλή διατροφή, θα χρειαστούν και φάρμακα (από τους γιατρούς εννοώ , μην παρεξηγηθώ).


ε εδω ειμαστε για να βοηθησουμε:green: εχουμε διαβασει διατροφες κ διατροφες εδω μεσα.πως το λεγε ο αλλος ...α ναι!...γυμναστηριο κικ μποξινγκ μετα 1 μιλκο...2 τοστακια με ασπρο ψωμι και ποτε ολικης(δε ξερω γτ το τονιζε αυτο δν βγαζει νοημα) η κανενα παγωτακι.κ ασχολουταν χρονια οποτε δεν μας εκπλησει τπτ:green::green::green:

Αυτό το συνάντησα στο γυμναστήριο από έμπειρο τύπο και καλά που ασχολείται 20 χρονια με τα γυμναστήρια και με kick boxing, μου λέει τι τρώς? του λέω και μετά μου κάνει μια χαρά η διατροφή σου αλλα χτυπα και καμια χοιρινή μεγάλη με μπόλικες πατάτες να νιώσεις και μετά το γυμναστήριο φάε καμια πάστα να έρθεις να γίνεις τούμπανο(wtf). Και τον κοίταζα με το στόμα ανοιχτό γιατί το σώμα του έδειχνε ότι ασχολείται αλλα αυτά που έλεγε δεν βγάζανε νόημα (είχα πολλά κιλά για χάσιμο τότε).

SilenceItsNoir
04-09-11, 21:21
ναι αυτό ειναι το καλύτερο πιστέυω(ειχε και μια φίλη μου ανάλογο θέμα) γιατί θα πρέπει να ξέρεις πως θα κινηθείς γιατί αν υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τον θυροειδή δεν θα κάνεις κάτι με απλή διατροφή, θα χρειαστούν και φάρμακα (από τους γιατρούς εννοώ , μην παρεξηγηθώ).



Αυτό το συνάντησα στο γυμναστήριο από έμπειρο τύπο και καλά που ασχολείται 20 χρονια με τα γυμναστήρια και με kick boxing, μου λέει τι τρώς? του λέω και μετά μου κάνει μια χαρά η διατροφή σου αλλα χτυπα και καμια χοιρινή μεγάλη με μπόλικες πατάτες να νιώσεις και μετά το γυμναστήριο φάε καμια πάστα να έρθεις να γίνεις τούμπανο(wtf). Και τον κοίταζα με το στόμα ανοιχτό γιατί το σώμα του έδειχνε ότι ασχολείται αλλα αυτά που έλεγε δεν βγάζανε νόημα (είχα πολλά κιλά για χάσιμο τότε).

τρωω λιγο απο ολα,εχω ομως θεμα μα το πρωινο μου,δεν τρωγω ποτε σχεδον.....κι ειμαι της αποψης καλυτερα να εχεις 2-3 κι 5 αν θελεις παραπανησια κιλα,παρα να εισαι πολυ αδυνατος οπως ειμαι εγω,γιατι σου ομορφαινει το προσωπο,επειδη υπηρξα καποτε με λιγα κιλα παραπανω,με εβρισκα πιο ομορφη απο τι ειμαι τωρα...

tolis93
04-09-11, 22:29
τρωω λιγο απο ολα,εχω ομως θεμα μα το πρωινο μου,δεν τρωγω ποτε σχεδον.....κι ειμαι της αποψης καλυτερα να εχεις 2-3 κι 5 αν θελεις παραπανησια κιλα,παρα να εισαι πολυ αδυνατος οπως ειμαι εγω,γιατι σου ομορφαινει το προσωπο,επειδη υπηρξα καποτε με λιγα κιλα παραπανω,με εβρισκα πιο ομορφη απο τι ειμαι τωρα...

καλα και απο θεμα υγειας πρεπει να υπαρχει καποιο ποσοστο λιπους κιολας.περαν αυτων γιατι δε ξερω κ τη συνθεση του σωματος σου.πρωινο δε τρως γτ δε πεινας η δε προλαβαινεις?

beefmeup
05-09-11, 11:57
θα σου πω σε λιγο γιατι τωρα εχω μια δουλεια..σιγουρα δν κανω καλη διατροφη κ θα χριαστω βοηθεια σε αυτο.

αν δεν εχεις προβλημα υγειας,απλα φαε..
3-4 γευματα ανα μερα,κατα προτιμηση οχι επεξεργασμενα ετοιμαζτιδικα..
αυτα,δεν θες τπτ αλλο.
το οτι δεν περνεις βαρος στα κιλα σου ειναι απλα γιατι δεν τρως..
αν τωρα αρχισεις να απαντας "δεν μπορω","χανω γευματα","εχω θεμα με το πρωινο","δουλευω πολλες ωρες κ ξεχνιεμαι" αστο δεν θα παρεις βαρος ποτε..
τουλαχιστον θα ξερεις τι φταει.

giannis64
07-09-11, 21:42
διαβασε αυτα εδω και θα εχεις μια βοηθεια.

70 τροποι για να θρέψετε τους μυς σας (Μέρος I) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9587-70-τροποι-για-να-θρέψετε-τους-μυς-σας-(Μέρος-I))

70 τροποι για να θρέψετε τους μυς σας (Μέρος ΙΙ) (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?10819-70-τροποι-για-να-θρέψετε-τους-μυς-σας-(Μέρος-ΙΙ))

αλλα κανε και καμια εξεταση για καλο και για κακο..

Txc
07-09-11, 21:54
εγω παλι τρωω 7 φορες την ημερα και παλι χανω κιλα...
θα βαλω τα κλαματα...

http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif

tolis93
07-09-11, 22:20
εγω παλι τρωω 7 φορες την ημερα και παλι χανω κιλα...
θα βαλω τα κλαματα...

τρωγε σα να μην υπαρχει αυριο.τρ τρωω κανα τονο λαχανικα με 200 γρ κοτοπουλο κ καμια τετρακοσαρια κιλα μουσταρδα


http://www.devmaster.net/forums/images/smilies/offtopic.gif