PDA

Επιστροφή στο Forum : "Μαζεύω"



Gaspari
05-09-11, 01:15
Καλησπέρα παίδες.. Έχω ενα πρόβλημα.. Έχω να κάνω γυμναστική κανα μήνα με βάρη, κάνω μόνο κοιλιακούς που κ που 2-3 φορές την εβδομάδα, και κανά μονόζυγο και κάμψεις..

Έχω το εξής πρόβλημα..

Εκτός το οτι έχω την εντύπωση οτι έχω χάσει όγκο, έχω την εντύπωση πως είμαι καλύτερα απο πρίν σε γράμμωση και και αν και η ζυγαριά δείχνει όπως πρίν 65, νιώθω πολύ λεπτός.. Χάθηκε το αίσθημα του "τούμπανου" που λέμε..

Είναι φυσιολογικό αυτό να νιώθω και να βλέπω δηλαδή ότι έχω σαν να "μαζέψει" και να 'εχω χάσει λίγο όγκο;
Θα ξανα επανέλθω μόλις ξεκινήσω πάλι όγκο και τα βάρη και συνάμα και το πολύ φαϊ;

Βοηθάτε πρίν με πιάσουν τα ψυχολογικά μου.. :turtle:

pizzass
05-09-11, 02:11
φυσιολογικοτατο ειναι...οταν ειχα σταματησει 20 μερες το καλοκαιρι τα βαρη ενω εκανα καθε μερα 150 καμψεις 50 ελξεις κοιλιακους και καθε απογευμα μπαλα/μπασκετ επαθα το ιδιο..απλα ξεπρηζεσαι δεν ειναι κατι..μολις γυρισα στο τζιμ ολοι μ ελεγαν οτι αδυνατισα ενω δν ειχα χασει κιλο..μεσα σε 10 μερες προπονησης επανηλθα στα φυσιολογικα μου ;)

Manos1989
05-09-11, 02:24
E ναι λογικό είναι να ξεπρήστηκες..... μόλις επανέλθεις στις προπονήσεις σου, θα είσαι μια χαρά τούμπανο :green:

tolis93
05-09-11, 15:32
βασικα μην ανχωνεσαι ξεκουραζεται το σωμα ετσι.στις διακοπες δε μπορουσα να παρω ολο το γυμναστηριο μαζι οπως ειναι λογικο οποτε πηρα 2 αλτηρες κατι δεστρες κ το σχοινακι μ...μια βδομαδα κ εκανα κανονικα 6 προπονησεις με λιγοτερα βαρη(πολυ λιγοτερα) και παραπανω επαναληψεις κ ασκησεις.μαζεψα κατα πολυ αλλα και γραμμωσα κ ενιωθα καλυτερα...

Kazmaier
05-09-11, 16:31
τι υψος εχεις ρε gaspari?

Gaspari
06-09-11, 17:28
1.72 φίλε.