PDA

Επιστροφή στο Forum : Γλυκερινη κ χρηση της ως προεξασκητικο.



Devil
24-03-11, 14:37
γλυκερινη απο φαρμακειο ειναι σε υγρη μορφη.... ξεκινα με 5μλ την δοση.....

αδειο στομαχι.... και πολυ νερο.... ολες οι δοσεις πριν το workout....

συνηθως παιζουν συνολικα 30-50μλ γλυκερινη.... σπασμενα σε 10-15μλ δοσεις.....

εγω πχ εβαζα 30-50μλ σε ενα μπουκαλι νερο 2λιτρο και το επεινα κατα την διαρκεια της ημερας..... πριν το wo....

COBRA_STYLE
24-03-11, 14:38
Διονυση δε σε κρασαρει καθολου,γιατι αν δεν κανω λαθος νομιζω παιζει με την ινσουλινη ετσι?δε το εχω ψαξει μπορει να ειμαι κ λαθος

beefmeup
24-03-11, 14:39
συνηθως παιζουν συνολικα 30-50μλ γλυκερινη.... σπασμενα σε 10-15μλ δοσεις.....


αυτο το ποστ το εβλεπα απτα αποδυτηρια λεμε..:green:
συμβαση με την softex εχεις???:green::green::green::P

^^^
μπα οχι,δεν κρασσαρει πουθενα.

Devil
24-03-11, 14:44
αυτο το ποστ το εβλεπα απτα αποδυτηρια λεμε..:green:
συμβαση με την softex εχεις???:green::green::green::P

^^^
μπα οχι,δεν κρασσαρει πουθενα.

νοπ.... ουτε με 20μλ τη δοση δεν με εστειλε toilet....

αλλοι βεβαια την εκαναν με 5μλ....χαχαχαχα

αλλα θελει πολυ νερο η μ@λ@κια.... σκεψου 2 λιτρα το μπουκαλι + αλλο 1-1,5 λιτρο στην προπονηση και στο postwo....

με την κρεατινη εχει και γ@μω τα εφε.... αφου οταν τα επαιρνα μαζι εμοιαζα με εσενα...λολ:P:P:P:green::green::green::green:

arisfwtis
24-03-11, 14:47
στακαρει καλα δηλαδη με black hole
και gluconate?

Devil
24-03-11, 14:54
στακαρει καλα δηλαδη με black hole
και gluconate?

black hole???:unsure:

arisfwtis
24-03-11, 14:58
black hole???:unsure:

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13481-Black-Hole-%28Controlled-Labs%29

Devil
24-03-11, 15:02
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?13481-Black-Hole-%28Controlled-Labs%29

μ@λ@κια μου φαινετε......;)

den23
24-03-11, 15:02
οπα παιδιά μαϛ μπερδευατε με τα ml και τα λοιπά τωρα... τελικά 3 με 5 γραμμαρια πριν το workout η παραπάνω και σπασμενα;; η σχεση ml με γραμμαρια ποια είναι ακριβωσ;;;

Devil
24-03-11, 15:04
οπα παιδιά μαϛ μπερδευατε με τα ml και τα λοιπά τωρα... τελικά 3 με 5 γραμμαρια πριν το workout η παραπάνω και σπασμενα;; η σχεση ml με γραμμαρια ποια είναι ακριβωσ;;;

τα γρ ειναι για το glycerol monostereate ( GMS )

τα μλ ειναι για την γλυκερινη σε υγρο

beefmeup
24-03-11, 15:04
οπα παιδιά μαϛ μπερδευατε με τα ml και τα λοιπά τωρα... τελικά 3 με 5 γραμμαρια πριν το workout η παραπάνω και σπασμενα;; η σχεση ml με γραμμαρια ποια είναι ακριβωσ;;;

o devil φταιει.:green:

κοιτα ξεκινα με 3 για να μην εχεις τπτ θεματα την ωρα της προπονας κ μετα βλεπεις μεχρι 5.
αν τωρα θες μπορεις να το περνεις κ μεσα στην μερα σπαστο σε μεγαλυτερες δοσεις που λεει κ ο μητσος,αλλα εγω το χρησιμοποιω μονο πριν την προπονα.

den23
24-03-11, 15:09
καλά ξεκιναω με 3-5 γραμμαρια(θα ζυγιζω το παχυρευστο υγρο σε ζυγαρια ακριβειασ)για να μην με πάει και σερπατινα και άμα δω ότι με παίρνει ίσωϛ αυξησω στα 10 γραμμαρια σπαστα... πάντωϛ άμα και με 4-5 γραμμαρια σε πιανει καλά και σου δίνει κάποια συν στη προπονα ευχαρισthμενοϛ θα μαι... :green::green:

Devil
24-03-11, 15:12
o devil φταιει.:green:

κοιτα ξεκινα με 3 για να μην εχεις τπτ θεματα την ωρα της προπονας κ μετα βλεπεις μεχρι 5.
αν τωρα θες μπορεις να το περνεις κ μεσα στην μερα σπαστο σε μεγαλυτερες δοσεις που λεει κ ο μητσος,αλλα εγω το χρησιμοποιω μονο πριν την προπονα.

ρε συ να σε πω....

τωρα παιρνω GMS... 3-5γρ πριν απο την προπονα μαζι με τα αλλα τα κολπα....

παλιοτερα χρησιμοποιουσα glycerin σε υγρη και ειχα βαλει μεσα και taurine.... ενα πραμα σα home made glycergrow...

ειχα δει καλητερα αποτελεσματα με το υγρο..... στην αρχη ημουν σαν μπαλονι στην κοιλια.... μεχρι να φυγει απο το στομαχι.... μετα γινομουν σαν μπαλονι σε χερια... πλατη... ecc ecc.... (οχι εκει που νομιζεις dreiko...:green:)....

τεσπα και με το GMS το εχω το pump.... σε λιγοτερο βαθμο βεβαια.... αλλα το GMS σε σχεση με την γλυκερινη δεν μου τραβαει νερα.... ενω με την γλυκερινη αδειαζα απο νερα με το GMS οχι..... περιεργο δεν ειναι????!!!!!!!

beefmeup
24-03-11, 15:18
περιεργο δεν ειναι????!!!!!!!

χμμ ναι..
εγω φαντασου εχω ακομα GMS,απο μπαλκ κ παντα με επιανε..στις δοσεις που λες.
για μπαλονιασμα στην κοιλια δεν ειδα,αλλα μαλλον επερνες μεγαλυτερες δοσεις γλυκερινης απο μενα γιαυτο.

Devil
24-03-11, 15:21
χμμ ναι..
εγω φαντασου εχω ακομα GMS,απο μπαλκ κ παντα με επιανε..στις δοσεις που λες.
για μπαλονιασμα στην κοιλια δεν ειδα,αλλα μαλλον επερνες μεγαλυτερες δοσεις γλυκερινης απο μενα γιαυτο.

καλα νταξ το μπαλονιασμα ειναι το λιγοτερο.... μετα φευγει και σε αδειαζει εντελως απο υγρα.... τα τραβαει ολα στους μυς....

απλα αυτο το αδειασμα απο υγρα υποδορια δεν εχω με το GMS....

den23
24-03-11, 15:23
καλά ξεκιναω με 3-5 γραμμαρια(θα ζυγιζω το παχυρευστο υγρο σε ζυγαρια ακριβειασ):

αυτό σωστό δεν ειναι;; να το ζυγιζω δλδ σε ζυγαρια ακριβειασ; άμα μου βγάλει πχ 5 γραμμαρια δεν θα είναι περιπου 5 μλ η μαλακίεϛ λεω;; :P

Devil
24-03-11, 15:24
αυτό σωστό δεν ειναι;; να το ζυγιζω δλδ σε ζυγαρια ακριβειασ; άμα μου βγάλει πχ 5 γραμμαρια δεν θα είναι περιπου 5 μλ η μαλακίεϛ λεω;; :P

αμα παρεις υγρο.... παρε 3 δοσεις σπασμενες μεσα στην ημερα απο 5γρ ( σχεδον 5μλ...)

και μετα ανεβα σε 10γρ ( μλ...) για 3 δοσεις....

den23
24-03-11, 15:32
αμα παρεις υγρο.... παρε 3 δοσεις σπασμενες μεσα στην ημερα απο 5γρ ( σχεδον 5μλ...)

και μετα ανεβα σε 10γρ ( μλ...) για 3 δοσεις....

είναι καλή λύση η εξηϛ δλδ;;

5μλ με μισο λίτρο νερο μετά το πρωινό καπακι
5μλ με μισο λίτρο νερο με το δεκατιανο
5μλ ακριβώϛ πριν το performance matrix πάλι με μισο λίτρο νερο;;;

Devil
24-03-11, 15:37
είναι καλή λύση η εξηϛ δλδ;;

5μλ με μισο λίτρο νερο μετά το πρωινό καπακι
5μλ με μισο λίτρο νερο με το δεκατιανο
5μλ ακριβώϛ πριν το performance matrix πάλι με μισο λίτρο νερο;;;

οχι.... οχι μετα απο γευματα...

αδειο στομαχι.... δλδ 2 ωρες μετα απο γευμα....;)

den23
24-03-11, 15:41
οκ το πιασα...
άμα με πάει σερπατινα θα σου στείλω το λογαριασμό από τα κ@λοχαρτα... :P:P:P
ευχαριστώ για τη βοηθεια..

Devil
24-03-11, 15:44
οκ το πιασα...
άμα με πάει σερπατινα θα σου στείλω το λογαριασμό από τα κ@λοχαρτα... :P:P:P
ευχαριστώ για τη βοηθεια..

οκ στειλε..... θα σου στειλω γυαλοχαρτα....:green::green::green::green::P

den23
24-03-11, 16:02
οκ στειλε..... θα σου στειλω γυαλοχαρτα....:green::green::green::green::P

OUCH..........:P:P:P

COBRA_STYLE
24-03-11, 16:50
δινει τπτ σε φλεβικοτητα(περαν του πρηξιματος) εσεις που το χρησιμοποιειτε??

Devil
24-03-11, 17:24
δινει τπτ σε φλεβικοτητα(περαν του πρηξιματος) εσεις που το χρησιμοποιειτε??

οχι δεν δινει φλεβικοτητα....

geo28
24-03-11, 17:28
δλδ πως το ζηταμε στο φαρμακειο,ως 'γλυκερινη',?πρεπει να στακαριστει με κατι αλλο οπωσδηποτε για να δωσει κατι?

Devil
24-03-11, 17:30
δλδ πως το ζηταμε στο φαρμακειο,ως 'γλυκερινη',?πρεπει να στακαριστει με κατι αλλο οπωσδηποτε για να δωσει κατι?

ναι γλυκερινη.....

οχι και σκετο μια χαρα ειναι....

ακομα και σε homemade μπαρες πρωτεινης μπορεις να την βαλεις....χιχιχιχιι:green:

den23
24-03-11, 23:06
βρήκα με 10 ευρω το λιτρο... και τιϛ οφφ μέρεϛ το παιρνουμε η μόνο τιϛ μέρεϛ προπονησησ;;;

beefmeup
24-03-11, 23:07
βρήκα με 10 ευρω το λιτρο... και τιϛ οφφ μέρεϛ το παιρνουμε η μόνο τιϛ μέρεϛ προπονησησ;;;

μπορεις κ ετσι αλλα εγω το περνω μονο τις μερες προπονας.
πολυ το βρηκες..πανω απο 6 δεν εχει το λιτρο.

Devil
25-03-11, 00:26
βρήκα με 10 ευρω το λιτρο... και τιϛ οφφ μέρεϛ το παιρνουμε η μόνο τιϛ μέρεϛ προπονησησ;;;

αμα ηταν καλοκαιρι θα σου ελεγα ναι.... για λογους ενυδατοσεις...

den23
25-03-11, 03:15
θα πάω και σε άλλο φαρμακειο μήπωϛ το βρω και ποιο φθνα... θα δω αυξηση στη δυναμη όπωϛ και με την κρεατινη εκτόϛ από πρηξιμο;; τελικά να το παίρνω και τιϛ άλλεϛ μέρεϛ η όχι δεν καταλαβα... θα μου δημιουργησει προβλημα άμα το παίρνω και τιϛ δύο μέρεϛ τηϛ βδομαδαϛ που δεν κάνω προπονα;;

Devil
25-03-11, 03:24
θα πάω και σε άλλο φαρμακειο μήπωϛ το βρω και ποιο φθνα... θα δω αυξηση στη δυναμη όπωϛ και με την κρεατινη εκτόϛ από πρηξιμο;; τελικά να το παίρνω και τιϛ άλλεϛ μέρεϛ η όχι δεν καταλαβα... θα μου δημιουργησει προβλημα άμα το παίρνω και τιϛ δύο μέρεϛ τηϛ βδομαδαϛ που δεν κάνω προπονα;;

οχι δεν θα δεις τιποτα σε δυναμη.... ειναι καθαρα για να σε πριζει.... κανενα αλλο κερδος....

δεν θα παθεις τιποτα....

εγω λεω κρατατο μονο τις μερες ον..... αν θες βαλε μιση η' λιγοτερη δοση τις μερες οφφ

μεγαλες διαφορες βλεπεις αμα εχεις χαμηλη bf.... αν ειναι ψηλα.... δεν θα δεις κατι....

den23
25-03-11, 03:29
δηλαδη είναι καθαρα θέμα εμφανισησ... τα νερα από τουϛ μυεϛ πόσο καιρό κάνουν να φυγουν περιπου;;

Devil
25-03-11, 03:48
δηλαδη είναι καθαρα θέμα εμφανισησ... τα νερα από τουϛ μυεϛ πόσο καιρό κάνουν να φυγουν περιπου;;

ουτε που θυμαμαι να σου πω την αληθεια...:green:

stelios17
21-04-11, 11:52
Καταρχην υπαρχει γλυκερινη σε σκονη (φυτικη) ?
Επειδη απ οτι καταλαβα τετοιο πραγμα θα μου φερει η φαρμακοποιος...

Επισης , μια ωρα πριν την προπονηση παιρνω γλυκερινη με αδειο στομαχι η με γεματο... ???
Το πρηξιμο ποσο διαρκει...???

(Σημερα λογικα θα παρω για πρωτη φορα γλυκερινη , και φοβαμαι μην με παει σερπαντινα!!!)

Εdit:Tελικα υγρη μορφη μου εδωσε ... Πηρα σχεδον μια κουταλια ολοκληρη ,και σε λιγο παω για προπονα!!!...

Devil
30-04-11, 18:42
Καταρχην υπαρχει γλυκερινη σε σκονη (φυτικη) ?
Επειδη απ οτι καταλαβα τετοιο πραγμα θα μου φερει η φαρμακοποιος...

Επισης , μια ωρα πριν την προπονηση παιρνω γλυκερινη με αδειο στομαχι η με γεματο... ???
Το πρηξιμο ποσο διαρκει...???

(Σημερα λογικα θα παρω για πρωτη φορα γλυκερινη , και φοβαμαι μην με παει σερπαντινα!!!)

Εdit:Tελικα υγρη μορφη μου εδωσε ... Πηρα σχεδον μια κουταλια ολοκληρη ,και σε λιγο παω για προπονα!!!...

ξεκινα με 10μλ ανα δοση..... σε 100-200μλ νερο....

και κανε κανα 3 δοσεις πριν την προπονηση με αρκετο νερο.....

μαξιμουν να φτασεις τα 50μλ.... αν και στα 30μλ συνολο θα εισαι κομπλε....

pizzass
23-08-11, 13:52
οποιος δοκιμασε υγρη γλυκερινη απο φαρμακειο+ταυρινη τι δοσολογια εκανε? σκεφτομαι αυτο π ειπε ο δεωιλ 10μλ Χ 3 φορες τη μερα ολα πριν την προπ αλλα ποση ταυρινη μεσα καθε φορα?? η μηπως μονο στην τελευταια δοση ταυρινη (αυτην π θα ειναι μζ με το pre-wo δλδ)

Devil
23-08-11, 13:56
οποιος δοκιμασε υγρη γλυκερινη απο φαρμακειο+ταυρινη τι δοσολογια εκανε? σκεφτομαι αυτο π ειπε ο δεωιλ 10μλ Χ 3 φορες τη μερα ολα πριν την προπ αλλα ποση ταυρινη μεσα καθε φορα?? η μηπως μονο στην τελευταια δοση ταυρινη (αυτην π θα ειναι μζ με το pre-wo δλδ)

εκανα 20μλ γλυκερινη + 1,5-2γρ ταυρινη δυο φορες την ημερα.... πλεον βαζω 50μλ γλυκερινη σε 1,5λιτρο νερο και το πινω μεσα στην ημερα σε 3 δοσεις...

pizzass
23-08-11, 16:02
αξιζει να προσθεσω ταυρινη κατα τη γνωμη σου η οχι ?

Devil
24-08-11, 05:20
αξιζει να προσθεσω ταυρινη κατα τη γνωμη σου η οχι ?

οχι δεν ειναι απαραιτητη.... θα προτειμουσα κρεατινη....

pizzass
24-08-11, 12:47
θα ειμαι μεσα σε κυκλο κρεατινης ;)

Devil
24-08-11, 13:53
θα ειμαι μεσα σε κυκλο κρεατινης ;)

οκ τοτε κρατατο ετσι.... αμα σου μεινουν λεφτα και δεν εχεις που να τα φας (πραγμα αδυνατο) τοτε βαλε ταυρινη.... αμα θες παντα...

dromeas
28-08-11, 02:57
Yπαρχει κανα προβλημα με το συνδυασμο γλυκερινης και β αλανινης?

Devil
28-08-11, 06:06
Yπαρχει κανα προβλημα με το συνδυασμο γλυκερινης και β αλανινης?

οχι κανενα που να γνωριζω...

τα ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα χωρις να μου δωσουν κανενα προβλημα...

lila_1
28-08-11, 11:34
DEvil τα πρηξίματα που υποτίθεται σου δίνει , στα δίνει με την προυπόθεση ότι κάνεις προπόνα ή τα νερά θα τα τραβήξει στους μυες έτσι κ αλλιώς (και για το υπόλοιπο της μέρας δλδ)?
Κ εκεί που έγραψες ότι διώχνει τα υποδόρια υγρά...απο πού την έχουμε τη πληροφορία?

michael-nrg
28-08-11, 11:55
σε keto diet μπορουμε να το βαλουμε αυτο η απλη γλυκερινη για να γλυτοσουμε οσο μπορουμε το flat στους μυς απο την ελειψη υδατανθρακων?

Devil
28-08-11, 13:16
DEvil τα πρηξίματα που υποτίθεται σου δίνει , στα δίνει με την προυπόθεση ότι κάνεις προπόνα ή τα νερά θα τα τραβήξει στους μυες έτσι κ αλλιώς (και για το υπόλοιπο της μέρας δλδ)?
Κ εκεί που έγραψες ότι διώχνει τα υποδόρια υγρά...απο πού την έχουμε τη πληροφορία?

το πρηξιμο το εχεις με την προπονα... απλα κραταει παραπανω με την γλυκερινη...

του κανουν χρηση πριν απο τους αγωνες...



σε keto diet μπορουμε να το βαλουμε αυτο η απλη γλυκερινη για να γλυτοσουμε οσο μπορουμε το flat στους μυς απο την ελειψη υδατανθρακων?

ναι μπαινει αλλα με μετρο...

Qlim4X
28-08-11, 14:31
παντος απ οτι ξερω την γλυκερηνη την χρησιμοποιουνε (50ml) καμια ωρα πριν βγουνε στην σκηνη για να τους δοσει pumps και φλεβικοτιτα.

sTeLaKoS
28-08-11, 20:24
Έχει μια βάση και μια λογική.

Αρκεί αυτός που θα τη πάρει να έχει ξαναδοκιμάσει τόσο μεγάλη ποσότητα, μη τον στείλει στο wc την ώρα που φωνάζουν το όνομά του για να βγει στη σκηνή :green:

oldhiphop
30-08-11, 18:54
βρε παιδια εχω μπερδευτη.

πως το ζιταω στο φαρμακιο? ειναι σιγουρο οτι το δινουν σε ολους?
το μονο που κανει ειναι να γεμιζει τον μυ με νερα οστε να διχνει καπος μεγαλιτερος?
και περνω 3 μλ πριν και 5 μετα?

θελω να το παρω γιαυτο λεω...:unsure:

average_joe
30-08-11, 19:19
^^^
την ζητας ως γλυκερινη απλα πραγματα. ειναι σε λευκο διαφανες μπουκαλι του ενος λιτρου. τωρα εγω εφτασα μεχρι 15ml ολα πριν την προπονηση. μονο για πρηξιματα ειναι και καποια παιδια εχουν αναφερει πως με τη χρηση της σε keto diet δεν εδειχναν τοσο flat (λογω της μειωμενης προσληψης υδατανθρακα).
προσεξε ομως η δοση δεν ειναι standard. αν θες να την χρησιμοποιησεις αρχισε με 5ml και ανεβαζε σταδιακα (καποιοι ανεφεραν διαρροες γι αυτο στο λεω).
Προσωπικα σου ειπα εφτασα μεχρι τα 15ml. Εκει σταματησα να την χρησιμοποιω γιατι δεν εβρισκα κανενα αλλο οφελος. Δεν την στακαρα ομως με κρεατινη που επισης καποιοι αναφερουν πως βοηθα στην καλυτερη απορροφηση θρεπτικων στοιχειων.
αυτο που θελω να πω ειναι οτι η διαδικασια ειναι πιο πολυ trial and error. λαβε αυτα υποψην σου και απο εκει και περα κινησου οπως θες...

oldhiphop
01-09-11, 11:55
^^^
την ζητας ως γλυκερινη απλα πραγματα. ειναι σε λευκο διαφανες μπουκαλι του ενος λιτρου. τωρα εγω εφτασα μεχρι 15ml ολα πριν την προπονηση. μονο για πρηξιματα ειναι και καποια παιδια εχουν αναφερει πως με τη χρηση της σε keto diet δεν εδειχναν τοσο flat (λογω της μειωμενης προσληψης υδατανθρακα).
προσεξε ομως η δοση δεν ειναι standard. αν θες να την χρησιμοποιησεις αρχισε με 5ml και ανεβαζε σταδιακα (καποιοι ανεφεραν διαρροες γι αυτο στο λεω).
Προσωπικα σου ειπα εφτασα μεχρι τα 15ml. Εκει σταματησα να την χρησιμοποιω γιατι δεν εβρισκα κανενα αλλο οφελος. Δεν την στακαρα ομως με κρεατινη που επισης καποιοι αναφερουν πως βοηθα στην καλυτερη απορροφηση θρεπτικων στοιχειων.
αυτο που θελω να πω ειναι οτι η διαδικασια ειναι πιο πολυ trial and error. λαβε αυτα υποψην σου και απο εκει και περα κινησου οπως θες...

Δηλαδη περα απο τα πριξιματα δεν κανει τπτ αλο?
αυτο που ειχατε πει οτι κραταη καποια νερα στον μυ ισχυη?
επισεις υπαρχη καποια παρενεργια ? εκτος απο το Wc

RAMBO
01-09-11, 12:04
εγω περνω εδω και 4 μερες εχω ψαχτει με τισ δοσεις και τωρα πινω γυρω στα 25ml,εχω τρελο πρηξιμο και κραταει πολυ:green:,προβληματα δεν μου εχει βγαλει κατι

oldhiphop
02-09-11, 07:29
παιδια εγω για πρωτη φορα αν παρω γλυκερινη να αρχισω με 5 μλ? και με την μια να πιω 2 λιτρα νερο? η μεσα στην μερα να πιω 2 λιτρα γενικα?

beefmeup
02-09-11, 12:19
φιλε τα χουμε γραψει απο πανω τουλαχιστον απο 2 φορες κ εγω κ ο ντεβιλ.

oldhiphop
03-09-11, 17:16
φιλε τα χουμε γραψει απο πανω τουλαχιστον απο 2 φορες κ εγω κ ο ντεβιλ.
sorry λαθος μου φιλε.

να κανω μια χαζη ερωτιση. οσο περισοτερα μλ φταση καπιος τοσο περισοτερα νερα θα τραβαη ο μυς?

Devil
03-09-11, 17:21
sorry λαθος μου φιλε.

να κανω μια χαζη ερωτιση. οσο περισοτερα μλ φταση καπιος τοσο περισοτερα νερα θα τραβαη ο μυς?

οχι τοσο περισσοτερο ρισκαρεις να σε πιασει κοψιμο....

30-50μλ γλυκερινης σπασμενα μεσα στην ημερα...

iron maiden
05-09-11, 16:39
ερωτηση.πηρα σε 10 φερμακεια .....εχουν γλυκερινη και σε μπουκαλι του λιτρου και χυμα οταν τους ρωτησα αν ειναι βρωσιμη πωσιμη κτλπ μου ειπαν οχι εσεις πηρατε καποια συγκεκριμενη μαρκα; .στο ιντερνετ βρηκα οτι υπαρχει φυτικη και χειμικη και ειναι βρωσιμη μονο η πρωτη μπορει καποιοσ να πει τι να παρω;

oldhiphop
05-09-11, 16:59
ερωτηση.πηρα σε 10 φερμακεια .....εχουν γλυκερινη και σε μπουκαλι του λιτρου και χυμα οταν τους ρωτησα αν ειναι βρωσιμη πωσιμη κτλπ μου ειπαν οχι εσεις πηρατε καποια συγκεκριμενη μαρκα; .στο ιντερνετ βρηκα οτι υπαρχει φυτικη και χειμικη και ειναι βρωσιμη μονο η πρωτη μπορει καποιοσ να πει τι να παρω;

εγω πιγα σημερα και πιρα. 3 ευρω τα 500 μλ.. της ζιτησα σε υγρη μορφη.δεν ξερω την μαρκα αλα ειναι μεσα σε ενα διαφανο πλαστικο μπουκαλακ.

παντος απο πριξιματα ισχυη...αλα το οτι κρατανε πολυ δεν το ειδα ...:unsure:

RAMBO
05-09-11, 17:14
ερωτηση.πηρα σε 10 φερμακεια .....εχουν γλυκερινη και σε μπουκαλι του λιτρου και χυμα οταν τους ρωτησα αν ειναι βρωσιμη πωσιμη κτλπ μου ειπαν οχι εσεις πηρατε καποια συγκεκριμενη μαρκα; .στο ιντερνετ βρηκα οτι υπαρχει φυτικη και χειμικη και ειναι βρωσιμη μονο η πρωτη μπορει καποιοσ να πει τι να παρω;

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=30511&d=1314400866
εγω αυτη βρηκα

iron maiden
05-09-11, 17:28
που την βρηκες την φυτικη και ποσο;σε ποιο φαρμακειο;

average_joe
05-09-11, 17:33
^
εχω παρει αυτη που φαινεται στο ποστ 1321 σε αυτο το λινκ: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1287-%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B1-%CF%83%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%BB%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B1%CF%82/page53

κανενα θεμα.

RAMBO
05-09-11, 17:33
δεν ξερω αν ειναι φυτικη 5ευρω κανει,ολα εχουν

iron maiden
06-09-11, 12:28
πηρα χθεσ απο φαρμακειο 1 μπουκαλι του λιτρου ,το οποιο εγραφε εξωτερικη χρηση και ο φαρμακοπειοσ ειπε οτι ολεσ χυμα η σε μπουκαλι οι γλυκερινες των φαρμακειων τετοιεσ ειναι.πηρα χθεσ 3,4 μλ με φοβο μην αφησω κανα παιδακι ορφανο ... ειδα λιγο καλυτερο pump.ερωτηση το πινουμε η θα μας στηλει;

Roid Rage
06-09-11, 12:54
Eγω που πηγα να παρω με ρωτησε αν τη θελω για αυτοκινητα... τι #$%@ στο νιτρο τη βαζουν;
Πινεται μωρε, δεν παθαινεις τπτ. Αν ειναι καθαρη, λεει πανω 99,9% δεν εχει προβλημα.
Ειναι ενα διαφανες πλαστικο μπουκαλι; Εμενα λεει προϊον Cremer Oleo GmbH $ co

pizzass
06-09-11, 21:22
ρε μαγκες και μενα ο φαρμακοποιος μ ειπε οτι δεν ξερει αν πινεται...αλλα ειναι λεει καθαρη γλυκερινη 99,5 % .... οχι 99,9 ομως...:unsure:

Adinamos
07-09-11, 03:59
Να ρωτησω κατι εγω: Ισχυει οτι 1 κουταλακι του γλυκου = 5ml γλυκερινη ή ειπα παπατζα??

Devil
07-09-11, 04:51
πηρα χθεσ απο φαρμακειο 1 μπουκαλι του λιτρου ,το οποιο εγραφε εξωτερικη χρηση και ο φαρμακοπειοσ ειπε οτι ολεσ χυμα η σε μπουκαλι οι γλυκερινες των φαρμακειων τετοιεσ ειναι.πηρα χθεσ 3,4 μλ με φοβο μην αφησω κανα παιδακι ορφανο ... ειδα λιγο καλυτερο pump.ερωτηση το πινουμε η θα μας στηλει;


ρε μαγκες και μενα ο φαρμακοποιος μ ειπε οτι δεν ξερει αν πινεται...αλλα ειναι λεει καθαρη γλυκερινη 99,5 % .... οχι 99,9 ομως...:unsure:

ναι πινετε... δοκιμασμενω πανω μου και ζω ακομα...:green:

Devil
07-09-11, 05:03
Να ρωτησω κατι εγω: Ισχυει οτι 1 κουταλακι του γλυκου = 5ml γλυκερινη ή ειπα παπατζα??

δεν νομιζω.... αλλα δεν ειμαι και σιγουρος... καλητερα να το μετρησεις...

chr04
07-09-11, 09:01
Με μια συριγγα μετρας ανετα την ποσότητα που θέλεις να πάρεις
και εγω έχω πάρει και δεν τρέχει τιποτα

Qlim4X
07-09-11, 09:10
Χτες το δοκιμασα στα 10μλ.

κια εγω στην αρχη ειχα την απορια αν πινετε αλλα ετσι και αλλιος πηραματοζωο ειμαι οποτε κλαιν.

pizzass
07-09-11, 11:33
αυτο δλδ για το οτι η φυτικη γλυκερινη πινεται και η χημικη οχι δν ισχυει...σωστα ?

Adinamos
07-09-11, 11:41
Πηρα και εγω σημερα το μυστηριοδες ζουμι. Ο φαρμακοποιος με ρωτησε αν το θελω για εντρυβες... Σκεφτομουν 10ml 30' πριν το gym με 300ml νερο, τι λετε?


Χτες το δοκιμασα στα 10μλ.

κια εγω στην αρχη ειχα την απορια αν πινετε αλλα ετσι και αλλιος πηραματοζωο ειμαι οποτε κλαιν.

Θεος!:green::green::green::green:

Devil
07-09-11, 13:26
Πηρα και εγω σημερα το μυστηριοδες ζουμι. Ο φαρμακοποιος με ρωτησε αν το θελω για εντρυβες... Σκεφτομουν 10ml 30' πριν το gym με 300ml νερο, τι λετε?




πηγαινε μερικες σελιδες πισω.... εχω γραψει δοσολογιες...

Adinamos
07-09-11, 13:57
ξεκινα με 10μλ ανα δοση..... σε 100-200μλ νερο....

και κανε κανα 3 δοσεις πριν την προπονηση με αρκετο νερο.....

μαξιμουν να φτασεις τα 50μλ.... αν και στα 30μλ συνολο θα εισαι κομπλε....

:thumbup:

Adinamos
07-09-11, 20:50
Το δοκιμασα σημερα στα 10ml. Ενταξει δε καταλαβα και πολλα, ισως φταιει που ηδη χρησιμοποιω και νιτρικο, κρεατινη, αμινοξεα πριν την προπο.
Αυριο η δοση αυξανεται κατα 50%:turtle:

Roid Rage
07-09-11, 20:58
Το δοκιμασα σημερα στα 10ml. Ενταξει δε καταλαβα και πολλα
Αυριο η δοση αυξανεται κατα 50%:turtle:

Προσεξε μη σκισεις καμια μπλουζα :green:
Εννοω οτι δε θα δεις διαφορα. Αφου δεν εχεις προβλημα (δεν εχεις διαρροιες) πηγαινε στα 30 mL.

Adinamos
07-09-11, 22:01
Moλις ειδα κατι αρκετα ανησυχητικο. Η ταμπελα πανω γραφει το τηλεφωνο του κεντρου δηλητηριασεων......:shock::shock:
Επισης: 'Σε περιπτωση επαφης με το δερμα ή με τα ματια ξεπλυνετε με αφθονο νερο' :shock::shock:
Μηπως μου δωσανε τιποτα αλλο ρε παιδια και δεν υπαρχει αδυναμος πλεον σε λιγο στην παρεα??:(

RAMBO
07-09-11, 22:04
:rolf::rolf::rolf:και μενα αν δεισ την φωτο σε προηγουμενα ποστ τα ιδια γραφει περνω 2 βδομαδες και ζω ακομα

beefmeup
07-09-11, 22:09
και ζω ακομα

να το κοιταξεις:P

Adinamos
07-09-11, 22:10
Εσυ ομως εισαι ραμπο δε παθαινεις τιποτα!:turtle:

RAMBO
07-09-11, 22:13
καλα αυτο ισχυει οποτε εγω μαλλον δεν πρεπει να δινω αποψεις

Qlim4X
07-09-11, 22:22
Moλις ειδα κατι αρκετα ανησυχητικο. Η ταμπελα πανω γραφει το τηλεφωνο του κεντρου δηλητηριασεων......:shock::shock:
Επισης: 'Σε περιπτωση επαφης με το δερμα ή με τα ματια ξεπλυνετε με αφθονο νερο' :shock::shock:
Μηπως μου δωσανε τιποτα αλλο ρε παιδια και δεν υπαρχει αδυναμος πλεον σε λιγο στην παρεα??:(


αυτο με ανοισηχισε και μενα αλλα ζω ακομα.

πολα νερα παντος και στην φαση που ειμαι αποριπτετε δια ροπαλου.

Adinamos
07-09-11, 22:32
αυτο με ανοισηχισε και μενα αλλα ζω ακομα.

πολα νερα παντος και στην φαση που ειμαι αποριπτετε δια ροπαλου.

Ενδομυικα δεν ειναι??

Qlim4X
07-09-11, 22:34
Ενδομυικα δεν ειναι??

ενδομυικα ειναι οταν θα τα τραβιξη μεσα δηλαδη κατα την προπονηση. μετα κανεις ενα παφ και μαλακονεις.

deluxe
07-09-11, 22:36
Εχω το glycergrow που ειναι παρομοιο. Αλλα δε πινω και παρα πολυ νερο. Υπαρχει προβλημα;

Devil
08-09-11, 16:08
Εχω το glycergrow που ειναι παρομοιο. Αλλα δε πινω και παρα πολυ νερο. Υπαρχει προβλημα;

νερο τραβαει η γλυκερινη αμα δεν πινεις και πολυ νερο δεν νομιζω οτι κανει κατι....

βεβαια εχω μερικες αμφιβολιες για το GMS σε σχεση με την κανονικη γλυκερινη....

beefmeup
08-09-11, 16:10
Εχω το glycergrow που ειναι παρομοιο. Αλλα δε πινω και παρα πολυ νερο. Υπαρχει προβλημα;

ρε ντελουξ την παλευεις??
εχεις ηδη κανει ερωτησεις στο θεμα για το glycergrow,εδω ρε αδερφε μιλαμε για σκετη γλυκερινη κ συ μπαινεις κ ρωτας για το συμπληρωμα??
ποσο μυαλο ρε φιλε θελει για να τα ξεχωρισεις αυτα τα 2?
το καταλαβαινεις οτι ανοιξα αυτο το θεμα για την γλυκερινη μονο,κ οχι για το glycergrow??
ελεος φιλε,κουραζεις απιστευτα ομως..

RAMBO
08-09-11, 17:37
λοιπον 2 βδομαδες χρηση εχουμε και λεμε πολυ καλα πρηξιματα πολυ μεγαλη διαρκεια προβλημα κανενα σοβαρο λιγο στην αρχη οταν το πινω εχω μια ανακατοσουρα αλλα μονο για μερικα λεπτα

υ.γ beef εδω ηθελα να το ποσταρω και μπερδευτηκα

iron maiden
09-09-11, 01:50
μετα απο 2 δοκιμες μια ενα κουταλι του γλυκου και μια με ενα τισ σουπας ειδα καλυτερο παμπ απο οτι με μονο του το hemorage αλλα ειδα οτι κρατουσα νερο αρκετο την επομενη του τζιμ ισωσ δουλευει καλυτερα οταν εισαι με κατω του 15 λυπος εγω το παραταω προσ το παρων .

Devil
09-09-11, 18:53
μετα απο 2 δοκιμες μια ενα κουταλι του γλυκου και μια με ενα τισ σουπας ειδα καλυτερο παμπ απο οτι με μονο του το hemorage αλλα ειδα οτι κρατουσα νερο αρκετο την επομενη του τζιμ ισωσ δουλευει καλυτερα οταν εισαι με κατω του 15 λυπος εγω το παραταω προσ το παρων .

λογικο ειναι.... οσο χαμηλοτερο λιπος τοσο καλητερα...

απο εκει και περα οι δοσεις μου φαινονται πολυ μικρες...

isis
09-09-11, 21:16
Καλή η γλυκερίνη , αλλά πολλές φορές δεν είναι και τόσο αθώα. Πιο αναλυτικά για αυτή , δοσολογία , διάστημα κατανάλωσης πριν από το έργο , παρενέργειες , ωφέλη και τη σχέση της με την ενυδάτωση , ρύθμιση θερμότητας και αύξηση απόδοσης αναφορικά με αθλητικές δραστηριότητες :

http://img713.imageshack.us/img713/8052/glycerol1.jpg
http://img638.imageshack.us/img638/1442/glycerol2.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/1/glycerol3.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/7553/glycerol4.jpg
http://img836.imageshack.us/img836/7403/glycerol5.jpg

http://img850.imageshack.us/img850/5343/glycerol6.jpg
http://img215.imageshack.us/img215/4254/glycerol7.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/1034/glycerol8.jpg
http://img31.imageshack.us/img31/9379/glycerol9.jpg
http://img717.imageshack.us/img717/2807/glycerol10.jpg

Και ένας πίνακας με δοσολογίες για γλυκερίνη και λοιπά εργογόνα βοηθήματα :

http://img36.imageshack.us/img36/8806/ergogenic1.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/4583/ergogenic2.jpg

pizzass
18-09-11, 23:17
hmmmm καμια αποψη πανω στο ποστ του ισις ??? :unsure:

και μια αλλη ερωτηση. τη δοση την παιρνουμε 2 ωρες μετα το γευμα..ποση ωρα μετα μπορουμε να ξαναφαμε? (μετα π παρουμε τη δοση εννοω γτ εγω ανα 2μισι-3 ωρες τρωω....)

Devil
19-09-11, 03:56
hmmmm καμια αποψη πανω στο ποστ του ισις ??? :unsure:

και μια αλλη ερωτηση. τη δοση την παιρνουμε 2 ωρες μετα το γευμα..ποση ωρα μετα μπορουμε να ξαναφαμε? (μετα π παρουμε τη δοση εννοω γτ εγω ανα 2μισι-3 ωρες τρωω....)

τι ακριβως ψαχνεις?

φαε μετα απο κανα 30'

pizzass
26-09-11, 13:35
επειδη με πιεζει ο χρονος το πρωι εχω την εξης ερωτηση. αν πιω ενα υποκαταστατο γευματος ( 30 γρ πρωτ,44 γρ υδατ) μπορω μετα απο 1 ωρα να πιω γλυκερινη και μιση ωρα μετα να φαω κανονικο γευμα ?? ξερω οτι θελει αδειο στομαχι αλλα σκεφτηκα επειδη το υποκαταστατο δν ειναι κανονικο γευμα αν βολευει κ αν θα εχει "αδειασει" πιο γρηγορα το στομαχι. υποψιν κανονικο γευμα θα εχω φαει 2μισι ωρες πριν πιω το υποκαταστατο.

Devil
26-09-11, 16:40
επειδη με πιεζει ο χρονος το πρωι εχω την εξης ερωτηση. αν πιω ενα υποκαταστατο γευματος ( 30 γρ πρωτ,44 γρ υδατ) μπορω μετα απο 1 ωρα να πιω γλυκερινη και μιση ωρα μετα να φαω κανονικο γευμα ?? ξερω οτι θελει αδειο στομαχι αλλα σκεφτηκα επειδη το υποκαταστατο δν ειναι κανονικο γευμα αν βολευει κ αν θα εχει "αδειασει" πιο γρηγορα το στομαχι. υποψιν κανονικο γευμα θα εχω φαει 2μισι ωρες πριν πιω το υποκαταστατο.

δοκιμασε το.... λογικα ναι δεν θα παθεις τιποτα...

SilverMan
26-09-11, 16:57
διαβασα ολες τις σελιδες αλλα δεν βρηκα απαντηση.πως θα την στακαρω με κρεατινη??δηλαδη κρεατινη περνω το πρωι και μετα την προπονα,την γλυκερινη σιγουρα θα την βαλω οταν δεν θα εχω φαει.παιζει ρολο το χρονικο διαστημα απο την ωρα της κρεατινης μεχρι την ωρα της γλυκερινης?

andreasaxo
03-10-11, 10:37
Της off ημέρες, πόσα ml πρέπει να καταναλώνονται;
Της πρώτες 7 ημέρες θα καταναλώνω από 5ml και μετά θα κάνω γέμισμα με 15ml καθημερινά, σπαστά ανά 5ml, σε τρις δόσεις δηλαδή και πάντα αυτές οι τρις δόσεις να είναι πριν την προπόνηση.
Το θέμα είναι, αυτό το γέμισμα των 15ml θα πρέπει να το κάνω και της off ημέρες;

Devil
03-10-11, 14:33
Της off ημέρες, πόσα ml πρέπει να καταναλώνονται;
Της πρώτες 7 ημέρες θα καταναλώνω από 5ml και μετά θα κάνω γέμισμα με 15ml καθημερινά, σπαστά ανά 5ml, σε τρις δόσεις δηλαδή και πάντα αυτές οι τρις δόσεις να είναι πριν την προπόνηση.
Το θέμα είναι, αυτό το γέμισμα των 15ml θα πρέπει να το κάνω και της off ημέρες;

με 5μλ τη μερα δεν νομιζω να δεις τιποτα.... εγω θα πηγαινα στα 15μλ απο την αρχη και μετα θα εφτανα τα 30μλ+...

ναι και τις οφφ μερες...

andreasaxo
03-10-11, 15:11
με 5μλ τη μερα δεν νομιζω να δεις τιποτα.... εγω θα πηγαινα στα 15μλ απο την αρχη και μετα θα εφτανα τα 30μλ+...

ναι και τις οφφ μερες...
Και πάλι ευχαριστώ!!

deluxe
03-10-11, 21:24
Πολλοι το θεωρουν αχρηστο συμπληρωμα. Προσωπικα δε νομιζω να το δοκιμασω. Καλα τα Pumps, αλλα δεν εχουν κανενα οφελος, συν οτι πολλες φορες δε μπορω να βγαλω προπονηση απο τους πονους!

Χιλιες φορες προτιμω την φλεβικοτητα απο το φουσκωμα.

Devil
04-10-11, 03:07
Πολλοι το θεωρουν αχρηστο συμπληρωμα. Προσωπικα δε νομιζω να το δοκιμασω. Καλα τα Pumps, αλλα δεν εχουν κανενα οφελος, συν οτι πολλες φορες δε μπορω να βγαλω προπονηση απο τους πονους!

Χιλιες φορες προτιμω την φλεβικοτητα απο το φουσκωμα.


πονους? κατι κανεις λαθος νομιζω....:unsure:

το μονο θετικο ειναι το καλοκαιρι λογο ζεστης απο εκει και περα τα υπολοιπα ειναι για το εφε...;)

Toxical
04-10-11, 20:25
Αμα βαζω 10ml σε ενα μισολιτρο μπουκαλι με νερο και το περνω μαζι μου και το καταναλωνω μετα απο δυο ωρες δεν παθαινει τιποτα αμα μενει πολυ ωρα στο νερο ε?

Devil
04-10-11, 20:27
Αμα βαζω 10ml σε ενα μισολιτρο μπουκαλι με νερο και το περνω μαζι μου και το καταναλωνω μετα απο δυο ωρες δεν παθαινει τιποτα αμα μενει πολυ ωρα στο νερο ε?

οχι... εβαζα 50μλ σε 1,5 λιτρο και το επινα μεσα στην ημερα.... απλα το κουνας καλα καθε φορα που θες να πιεις...

deluxe
05-10-11, 10:25
πονους? κατι κανεις λαθος νομιζω....:unsure:

το μονο θετικο ειναι το καλοκαιρι λογο ζεστης απο εκει και περα τα υπολοιπα ειναι για το εφε...;)Μα εαν εχεις πολλα πρηξιματα, λογικο δεν ειναι να πονας επισης;

Devil
05-10-11, 20:57
Μα εαν εχεις πολλα πρηξιματα, λογικο δεν ειναι να πονας επισης;

οχι.... για ποιο λογο να πονας?:unsure:

andreasaxo
09-10-11, 09:17
Σε όποιον τελικά του εμφανίσει συμπτώματα διάρροιας πρέπει να την σταματήσει;

beefmeup
09-10-11, 12:58
μπορεις να δοκιμασεις να ελλατωσεις την δοση κ να δεις πως παει..
αλλιως την σταματας,δεν εχει νοημα να περνεις κ να σε πηγαινει σερπατινα.

karpoutzidis
09-10-11, 13:43
Σε όποιον τελικά του εμφανίσει συμπτώματα διάρροιας πρέπει να την σταματήσει;
με πόση δοσολογία έγινε το κακό ετσι ενημερωτικά πάντα?

Roid Rage
09-10-11, 14:04
Σπασε τη δοση σε 2-3 και δες. Εμενα μου προκαλουσε μια φορα να παω, σα να ειχα πιει 2 καφεδες, αυτο και τελος.

andreasaxo
09-10-11, 14:31
την σταματας,δεν εχει νοημα να περνεις κ να σε πηγαινει σερπατινα.

Κι’εγω αυτό σκεπτόμουν.

andreasaxo
09-10-11, 14:34
με πόση δοσολογία έγινε το κακό ετσι ενημερωτικά πάντα?

Στα 15ml, στην αρχή και για της πρώτες δυο μέρες έπαιρνα από 5ml αλλά τίποτα, και είπα να πάω στα 15ml αλλά έπιασα καινούργια γκόμενα, την λεκάνη.

andreasaxo
09-10-11, 14:35
Σπασε τη δοση σε 2-3 και δες. Εμενα μου προκαλουσε μια φορα να παω, σα να ειχα πιει 2 καφεδες, αυτο και τελος.

Θα το τσεκάρω.

Roid Rage
09-10-11, 14:50
Εγω επαιρνα 50mL. Κανε αυτο που εκανε ο Devil, μεσα σε μπουκαλι και πινεις ολη μερα πριν την προπονηση.
Παντως εγω δεν ειδα κατι σημαντικο, δε θα τη συνεχισω.

andreasaxo
09-10-11, 18:18
Εγω επαιρνα 50mL. Κανε αυτο που εκανε ο Devil, μεσα σε μπουκαλι και πινεις ολη μερα πριν την προπονηση.
Παντως εγω δεν ειδα κατι σημαντικο, δε θα τη συνεχισω.

Ούτε πρηξίματα ούτε τίποτα;

Roid Rage
09-10-11, 18:23
Οχι ιδιαιτερα. Με τη glycerol monostearate και το Hemavol ειχα δει καλυτερα..

Toxical
09-10-11, 22:37
Αμα περνουμε 50μλ την ημερα σπασμενα σε δυο δωσεις ειναι καλα? δηλαδη 25μλ+25μλ ή πρεπει να ειναι οπωσδηποτε σπασμενα σε 3 δωσεις?

Devil
10-10-11, 13:50
Εγω επαιρνα 50mL. Κανε αυτο που εκανε ο Devil, μεσα σε μπουκαλι και πινεις ολη μερα πριν την προπονηση.
Παντως εγω δεν ειδα κατι σημαντικο, δε θα τη συνεχισω.


Οχι ιδιαιτερα. Με τη glycerol monostearate και το Hemavol ειχα δει καλυτερα..

μου κανει εντυπωση αυτο... σε εμενα εβλεπα το ακριβως αντιθετο.... δλδ δεν μου δουλευε το gms...

Devil
10-10-11, 13:51
Αμα περνουμε 50μλ την ημερα σπασμενα σε δυο δωσεις ειναι καλα? δηλαδη 25μλ+25μλ ή πρεπει να ειναι οπωσδηποτε σπασμενα σε 3 δωσεις?


καλα ειναι αμα δεν σου δινει sides... δοκιμασε πρωτα με λιγοτερα μλ ανα δοση και μετα δοκιμασε να αναιβασεις...

jannous44
28-12-11, 11:38
πηγα πηρα απο φαρμακειο γλυκερινη 8Ε/Λ . τα πρηξιματα ειναι τρελα και κατα την διαρκεια της προπ και μετα για κανα 2-3ωρο. απο sides τιποτα στα 40μλ που την παιρνω τωρα. θα δειξει.:thumbup:

stelios17
30-12-11, 02:03
Επειδη μου τελειωσε , και αυριο εχω προπονηση , οποιος ξερει , ας κανει μια παλικαρια και να πει κανα φαρμακειο που πουλαει γλυκερινη στο κεντρο (ή τουμπα) στη Θεσσαλονικη!!!!!!

andreasaxo
07-01-12, 15:28
Τελικά η γλυκερίνη η η κυτρουλινη δίνη τα πρηξίματα στην προπόνηση;

Devil
07-01-12, 17:55
Τελικά η γλυκερίνη η η κυτρουλινη δίνη τα πρηξίματα στην προπόνηση;

φλεβικοτητα κιτρουλινη.....

γενικοτερα pump.... γλυκερινη....

αλλιως και οι 2 μαζι....:green:

andreasaxo
09-01-12, 14:38
φλεβικοτητα κιτρουλινη.....

γενικοτερα pump.... γλυκερινη....

αλλιως και οι 2 μαζι....:green:

Ευχαριστω!!!

Mcstefan7
29-01-12, 22:25
Να κάνω μια ερώτηση πήγα σημερα και πήρα απο φαρμακείο 500μλ γλυκερίνη διαθεσης απο την εταιρία ADAMS PHARM ΚΑΙ γράφει πάνω χρήση εξωτερική.Αυτό το προιον είναι ακατάληλο για φάγωμα? Πρέπει να παω σε άλλο φαρμ και να πάρω γλυκερίνη φυτική??

Devil
29-01-12, 22:51
Να κάνω μια ερώτηση πήγα σημερα και πήρα απο φαρμακείο 500μλ γλυκερίνη διαθεσης απο την εταιρία ADAMS PHARM ΚΑΙ γράφει πάνω χρήση εξωτερική.Αυτό το προιον είναι ακατάληλο για φάγωμα? Πρέπει να παω σε άλλο φαρμ και να πάρω γλυκερίνη φυτική??

δεν την εχω ξαναδει την εταιρια.... αλλα σχεδον ολες αυτο γραφουν....

Mcstefan7
29-01-12, 22:58
Διάβασα στο νετ όμως οτι μόνο η φυτική είναι βρώσιμη ενω η χημική είναι για εξωτερικές μονο χρήσεις

Devil
29-01-12, 23:11
Διάβασα στο νετ όμως οτι μόνο η φυτική είναι βρώσιμη ενω η χημική είναι για εξωτερικές μονο χρήσεις

δεν νομιζω.... εχω πιει κατι λιτρα απο γλυκερινη που δεν ελεγε φυτικη...

Mcstefan7
29-01-12, 23:18
Α. Γλυκερίνη (Glycerin) και Γλυκερόλη (Glycerol) είναι το ίδιο πράγμα; Απάντηση: ΝΑΙ
1. What is the difference between glycerol and glycerin? = Nothing
2. Αν βάλεις "Glycerin" στην αμερικάνικη Βικιπαίδεια σε ανακατευθύνει στο λήμμα "Glycerol".
Αυτά νομίζω είναι αρκετά να διαπιστώσουμε ότι γλυκερίνη και γλυκερόλη είναι το ίδιο πράγμα.


Β) Υπάρχουν διαφορετικά είδη γλυκερίνης; Απάντηση: ΝΑΙ
Σύμφωνα με την cyprusgreenteam υπάρχει γλυκερίνη που παράγεται από φυτικά λίπη και άλλη που παράγεται από πετροχημικά προϊόντα. Επίσης μπορεί να παράγεται και από ζωικά λίπη. Έχουν ίδιες ιδιότητες αλλά από ό,τι κατάλαβα από την έρευνα, για φάγωμα και και για άτμισμα είναι μόνο η φυτική γλυκερίνη και καλό είναι να υπάρχει επισήμανση ότι είναι βρώσιμη. Εδώ υπάρχει και μια σχετική συζήτηση (αγγλικά). Αυτή που μπαίνει στα τρόφιμα πάντως έχει στον κώδικα πρόσθετων τροφίμων τον κωδικό Ε 422.
Το parents.gr μας πληροφορεί ότι σε μεγάλες ποσότητες (φαγώσιμη εννοείται) προκαλεί κεφαλαλγία, δίψα, ναυτία και υψηλά επίπεδα σακχάρου στο αίμα. Αλλά από την άλλη προστατεύει από βλάβες στο DNA που επάγονται από ραδιενέργεια και υπέρυθρες ακτινοβολίες.


Γ. Κυκλοφορεί η γλυκερίνη ελεύθερα στο εμπόριο; Απάντηση: ΝΑΙ
Η γλυκερίνη κυκλοφορεί ελεύθερα στο εμπόριο. Έπεσα πάνω σε κάποιες συσκευασίες και παραδείγματα χρήσης στο δίκτυο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι κατάλληλες για άτμισμα. Το πιο πιθανό είναι να τη βρείτε και στο φαρμακείο της γειτονιάς σας, ρωτήστε όμως αν είναι αυτή που μπαίνει σε τρόφιμα.
1. Συσκευασία λίτρου με 4.90 € Δεν νομίζω να μπαίνει σε τρόφιμα αυτή και μάλλον δε θα είναι για άτμισμα. Το συμπέρασμα το βγάζω απ΄το ότι την ίδια τιμή περίπου έχει κι αυτή εδώ αλλά και αυτή (που είναι φυτικές) και έχουν πολύ λιγότερη ποσότητα.
2. Εδώ τη βρίσκουμε σε συνταγή ζαχαροπλαστικής για ζαχαρόπαστα όπου υπάρχει και μια ενδιαφέρουσα συζήτηση για τη βρώσιμη γλυκερίνη.
3. H γλυκερίνη σε συνταγές καλλυντικών. Εδώ τη βρίσκουμε σε κρέμα σύσφιξης προσώπου και σε κρέμα χεριών.


Δ. Πληροφορίες προέλευσης, παρασκευής κτλ.
Η γλυκερίνη περιέχεται σε όλα τα λίπη (1) αλλά μπορεί να προέρχεται και από πετροχημικά (επεξεργασία σαπουνιών). Σ΄αυτό εδώ το άρθρο γράφει πάρα πολλές πληροφορίες που αφορούν τη γλυκερίνη που μπαίνει στα σαπούνια. Παρόμοιες ιδιότητες πρέπει να έχει και η φυτική γλυκερίνη. Πληροφορίες γι' αυτήν: (2), (3), (4)
Η βρώσιμη γλυκερίνη παράγεται από φυτικά λίπη με μια περίπλοκη διαδικασία που ονομάζεται υδρόλυση. Το φοινικέλαιο ή λάδι ινδικής καρύδας φαίνεται να χρησιμοποιείται συχνά ως πρώτη ύλη. Στην βρώσιμη μορφή της συνήθως έχει καθαρότητα που φτάνει κοντά στο 99,8%. Το υπόλοιπο 0,2% είναι νερό. Υπάρχει και σε πιο "ακατέργαστη" μορφή με μικρότερο βαθμό καθαρότητας αλλά δεν κάνει για τρόφιμα.

Οι πληροφορίες είναι απο άλλο φορουμ ασχετο με το ββ και λέει καθαρά οτι η χημική δεν είναι βρόσιμη

Devil
29-01-12, 23:24
δεν μπορω να σου απαντησω με σιγουρια στο θεμα..... καθως δεν το εχω ψαξει ιδιαιτερα για την παρασκευη της γλυκερινης....

απο εκει και περα με σιγουρια μπορω να σου πω οτι απο φαρμακειο εχω χρησιμοποιησει αρκετα λιτρα.... βεβαια οχι απο την αυτη την εταιρια που εγραψες....

αυτη εδω χρησιμοποιω συνηθως....

http://www.germanos-medicals.gr/images/uploads/glykerinh%281%29.jpg

Mcstefan7
30-01-12, 00:09
επειδη παω γυμναστηριο πρωι να την παιρνω πρωτου φαω το πρωινο?και μετα απο ποσι ωρα να τρωω το πρωινο?

Devil
30-01-12, 00:15
επειδη παω γυμναστηριο πρωι να την παιρνω πρωτου φαω το πρωινο?και μετα απο ποσι ωρα να τρωω το πρωινο?

οσο πιο αδειο στομαχι γινετε.... ναι μπορεις να την παρεις πριν απο το πρωινο.... ασε καμια ωρα καλου κακου...

Mcstefan7
30-01-12, 01:19
Άρα πάμε γλυκερίνη μετα απο κανα μισαωράκι πρωτείνη και μετα πρωινό και πολυβιταμίνες μετα καμια 1.5 ώρα νιτρικό και μετα προπ ετσι??

Devil
30-01-12, 05:55
Άρα πάμε γλυκερίνη μετα απο κανα μισαωράκι πρωτείνη και μετα πρωινό και πολυβιταμίνες μετα καμια 1.5 ώρα νιτρικό και μετα προπ ετσι??

γιατι πρωτα πρωτεινες και μετα πρωινο?:unsure:

Mcstefan7
30-01-12, 10:42
Βασικά την πρωτείνη μαζι με το πρωινό την πέρνω απλα τώρα έλεγα για να έχει μεγαλύτερη διαφορά το γεύμα απο την κατανάλωση της γλυκερίνης

Devil
30-01-12, 12:53
Βασικά την πρωτείνη μαζι με το πρωινό την πέρνω απλα τώρα έλεγα για να έχει μεγαλύτερη διαφορά το γεύμα απο την κατανάλωση της γλυκερίνης

οχι συνεχισε να την παιρνεις μαζι με το πρωινο...;)

gspyropo
30-01-12, 13:18
οχι συνεχισε να την παιρνεις μαζι με το πρωινο...;)


κανει καποια κατακρατηση νερων??που οφειλετε το πρηξιμο...δεν εχω δοκιμασει ποτε μου

Devil
30-01-12, 13:22
κανει καποια κατακρατηση νερων??που οφειλετε το πρηξιμο...δεν εχω δοκιμασει ποτε μου

βασικα σαν διουρικο ειναι.... απλα κραταει περισσοτερο νερο στους μυς... δλδ φαινεσε πιο φουσκομενος μετα την προπονηση...;)

paris
29-03-12, 16:38
καλησπερα και απο εμενα λοιπον.αφου διαβασα ολες τις απαντησεις σχετικα με την γλυκερινη ειπα και εγω να παω στο φαρμακειο να παρω λιγακι να δοκιμασω.πηγα λοιπον και πηρα 200 ml(μαλλον λιγα ε?) και αν δεν κανω λαθος ειναι σαν αυτο το μπουκαλι που εχει ποσταρει ενας φιλος.βεβαια ρωτησα πριν το φαρμακοποιο σχετικα με τη γλυκερινη και μου ειπε συνηθως τη χρησιμοποιουν για εντριβες των χεριων κυριως και σε καλλυντικα αν θυμαμαι καλα.το προβλημα μου ειναι αν αρχισω να την παιρνω πως θα γινει αυτο.καταλαβα οτι διαλυουμε 10μλ γλυκερινης σε 100-200 μλ νερου.και αυτο το κανουμε 3 φορες κατα τη διαρκεια της ημερας πριν την προπονηση βεβαια και ολες τις ημερες ακομα και τις οφ.επειδη εγω εχω αρχισει με νιτρικο(no-xplode xαλια αλλα τι να κανουμε βοηθαει λιγο) και κρεατινη(mutant cre x 12 μακρυα και αγαπημενοι ισως ο,τι χειροτερο εχω δοκιμασει για να διαλυθει θελει χτυπημα 1 λεπτου με επαγγελματικη φραπεδιερα ημαρτον).μπορειτε να με βοηθησετε να χωρεσω τη γλυκερινη?
7 ξυπνημα
7:10 πρωινο
9:30 αλλο γευμα
11:30 αλλο γευμα
13:00 αλλο γευμα
15:00 νιτρικο
15:45 προπονηση
17:15 κρεατινη
18:00 αλλο γευμα
21:00 αλλο γευμα
23:00 κατι ελαφρυ οχι ομως παντα(γιαουρτι καρυδια αμυγδαλα)
επισης αμα βαλω και citruline θα ειναι υπερβολικο παιρνοντας ολα τα αλλα?

p.s. με συγγχωρειτε για το τεραστιο κειμενο μου αλλα πιστευω πως καλυτερα ειναι να ρωτας τα παντα παρα να κανεις του κεφαλιου σου η κατι που νομιζεις οτι διαβασες

Hercules
29-03-12, 16:42
αφηστε τις μαλακιες μερικοι...δεν ειναι για καταναλωση αυτο το πραγμα.θυμαμαι το εδινε ο γιατρος στην γιαγια μου για να ενεργηθει και ελεγε μια κουταλια της σουπας στο νερο,οχι παραπανω.

Hercules
29-03-12, 16:44
καλησπερα και απο εμενα λοιπον.αφου διαβασα ολες τις απαντησεις σχετικα με την γλυκερινη ειπα και εγω να παω στο φαρμακειο να παρω λιγακι να δοκιμασω.πηγα λοιπον και πηρα 200 ml(μαλλον λιγα ε?) και αν δεν κανω λαθος ειναι σαν αυτο το μπουκαλι που εχει ποσταρει ενας φιλος.βεβαια ρωτησα πριν το φαρμακοποιο σχετικα με τη γλυκερινη και μου ειπε συνηθως τη χρησιμοποιουν για εντριβες των χεριων κυριως και σε καλλυντικα αν θυμαμαι καλα.το προβλημα μου ειναι αν αρχισω να την παιρνω πως θα γινει αυτο.καταλαβα οτι διαλυουμε 10μλ γλυκερινης σε 100-200 μλ νερου.και αυτο το κανουμε 3 φορες κατα τη διαρκεια της ημερας πριν την προπονηση βεβαια και ολες τις ημερες ακομα και τις οφ.επειδη εγω εχω αρχισει με νιτρικο(no-xplode xαλια αλλα τι να κανουμε βοηθαει λιγο) και κρεατινη(mutant cre x 12 μακρυα και αγαπημενοι ισως ο,τι χειροτερο εχω δοκιμασει για να διαλυθει θελει χτυπημα 1 λεπτου με επαγγελματικη φραπεδιερα ημαρτον).μπορειτε να με βοηθησετε να χωρεσω τη γλυκερινη?
7 ξυπνημα
7:10 πρωινο
9:30 αλλο γευμα
11:30 αλλο γευμα
13:00 αλλο γευμα
15:00 νιτρικο
15:45 προπονηση
17:15 κρεατινη
18:00 αλλο γευμα
21:00 αλλο γευμα
23:00 κατι ελαφρυ οχι ομως παντα(γιαουρτι καρυδια αμυγδαλα)
επισης αμα βαλω και citruline θα ειναι υπερβολικο παιρνοντας ολα τα αλλα?

p.s. με συγγχωρειτε για το τεραστιο κειμενο μου αλλα πιστευω πως καλυτερα ειναι να ρωτας τα παντα παρα να κανεις του κεφαλιου σου η κατι που νομιζεις οτι διαβασες

το λες και μονος σου,εχεις παρει για προεξασκητικο για πρηξηματα,ενεργεια κτλ το no-xplode..τι παραπανω θες?

JOHN65
29-03-12, 21:35
αφηστε τις μαλακιες μερικοι...δεν ειναι για καταναλωση αυτο το πραγμα.θυμαμαι το εδινε ο γιατρος στην γιαγια μου για να ενεργηθει και ελεγε μια κουταλια της σουπας στο νερο,οχι παραπανω.

γιατι μαλακιες φιλε?

Devil
29-03-12, 21:36
αφηστε τις μαλακιες μερικοι...δεν ειναι για καταναλωση αυτο το πραγμα.θυμαμαι το εδινε ο γιατρος στην γιαγια μου για να ενεργηθει και ελεγε μια κουταλια της σουπας στο νερο,οχι παραπανω.

μαθε τι ειναι και πως χρησιμοποιητε και μετα μιλα..... απλο...

για αυτο το λογο βγαινει και σε κλισμα...

και επ ευκαιριας.... μπορουμε να μιλαμε καλητερα...

JOHN65
29-03-12, 23:40
μαθε τι ειναι και πως χρησιμοποιητε και μετα μιλα..... απλο...

για αυτο το λογο βγαινει και σε κλισμα...

και επ ευκαιριας.... μπορουμε να μιλαμε καλητερα...

:clap: +1

s0k0s
30-03-12, 14:48
βασικα σαν διουρικο ειναι.... απλα κραταει περισσοτερο νερο στους μυς... δλδ φαινεσε πιο φουσκομενος μετα την προπονηση...;)

Διουρικο τι σημαινει;

paris
30-03-12, 15:01
αποφασισα να τη δοκιμασω τελικα τη γλυκερινη.
εφαγα στις 1:00 πηρα τωρα στις 3 τη γλυκερινη 15μλ σε 600 μλ νερο και κατα τις 3:30 θα παρω το νιτρικο και 4 παω προπονηση ελπιζω να μην εχω κανει κατι λαθος.δε την ξεκινησα το πρωι γιατι δε το ειχα παρει αποφαση.δε πιστευω να υπαρχει προβλημα που την πηρα τωρα

Devil
30-03-12, 15:38
Διουρικο τι σημαινει;

διουριτικο ηθελα να γραψω..... :green:

s0k0s
30-03-12, 15:39
διουριτικο ηθελα να γραψω..... :green:

Κανεις τσισα το λιπος; :P

paris
30-03-12, 19:40
αποφασισα να τη δοκιμασω τελικα τη γλυκερινη.
εφαγα στις 1:00 πηρα τωρα στις 3 τη γλυκερινη 15μλ σε 600 μλ νερο και κατα τις 3:30 θα παρω το νιτρικο και 4 παω προπονηση ελπιζω να μην εχω κανει κατι λαθος.δε την ξεκινησα το πρωι γιατι δε το ειχα παρει αποφαση.δε πιστευω να υπαρχει προβλημα που την πηρα τωρα

το αποτελεσμα μπορω να πω οτι φανηκε απο την πρωτη κιολας φορα οχι βεβαια αισθητα αλλα ενα πριξιματακι παραπανω πιστευω πως το ειχα.λιγο με την τουαλετα υπαρχει ενα μικρο προβληματακι αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο.τι μου προτεινετε?

Devil
30-03-12, 19:42
Κανεις τσισα το λιπος; :P

αμα θες πες το και ετσι...


το αποτελεσμα μπορω να πω οτι φανηκε απο την πρωτη κιολας φορα οχι βεβαια αισθητα αλλα ενα πριξιματακι παραπανω πιστευω πως το ειχα.λιγο με την τουαλετα υπαρχει ενα μικρο προβληματακι αλλα οχι σε μεγαλο βαθμο.τι μου προτεινετε?

ξεκινα με μικρες δοσεις και ανεβα σιγα σιγα....

Lucif3r
13-05-12, 03:00
λετε οτι θελει πολυ νερο..αυτο γιατι? για να σε ''πιασει'' η για να μην σε πειραξει?

beefmeup
13-05-12, 13:24
για να μην αφυδατωθεις.

s0k0s
11-07-12, 21:44
Απο τι διαβασα το παιρνουμε με αδειο στομαχι.
Αμα καποιος γυμναζεται πρωινη ωρα, (πρωινο κ μετα απο 3ωρες περιπου γυμν.) τοτε ποτε να το παιρνει;
πριν το πρωινο 30 λεπτα;
30 λεπτα πριν την προπονηση;

Andreas C.
12-07-12, 10:28
Φίλε Σωκράτη άρχισε να την πίνεις σιγά σιγά 1 ώρα πριν την προπόνηση σου :toast:

s0k0s
12-07-12, 10:34
Φίλε Σωκράτη άρχισε να την πίνεις σιγά σιγά 1 ώρα πριν την προπόνηση σου :toast:

Και να το εχω τελειωσει μεχρι να ξεκινησω την προπονηση;
Σε 2λιτρο μπουκαλι νερου κ οπως διαβασα με 15ml (σπαστα ειναι σε 5ml ειναι οκ). Αμα παρω 5ml πριν την προπονηση τα υπολοιπα κατα την διαρκεια της ημερας με αδειο στομαχι (οποτε 30 λεπτα πριν απο καθε γευμα; )

Andreas C.
12-07-12, 10:55
Τελείωσε την 30 λεπτά πριν να αρχίσεις και την πρώτη φορα να πάρεις μόνο 5ml να δεις πως αντιδρά ο οργανισμός σου γιατί αν την πάρεις αμέσως πριν την προπόνηση σου και σε ενοχλήσει σε βλέπω να πηγαίνεις πίσω σπίτι με χεσμένο σώβρακο :P :P :turtle: :turtle:

lila_1
12-07-12, 11:43
Απο τι διαβασα το παιρνουμε με αδειο στομαχι.
Αμα καποιος γυμναζεται πρωινη ωρα, (πρωινο κ μετα απο 3ωρες περιπου γυμν.) τοτε ποτε να το παιρνει;
πριν το πρωινο 30 λεπτα;
30 λεπτα πριν την προπονηση;

Δεν έχει να κάνει....διάλυσέ τη σε νερό και θα χει φύγει απο το στομάχι εφόσον δεν έφαγες το φαί 3ών ημερών 3 ώρες πρίν
Εγώ τη παίρνω μισή με 1 ώρα πριν τις προπονήσεις

s0k0s
12-07-12, 18:54
Ανδρεα θα το επιχειρησω σε αλλους :green:

Σας ευχαριστω... :toast:

Dur3xPlay
18-10-12, 01:49
Παιδια? πως μπορουμε να βεβαιωθουμε οτι θα μας δωσει την γλυκερινη που θελουμε? πως την ζηταμε ακριβως? (ή στο φαρμακειο υπάρχει μονο το είδος που επιζητουμε?)

spartan77
19-10-12, 11:38
φιλε ενα μπουκαλι γλυκερινη θα ζητησεις ! του λιτρου ειναι και το γραφει ''γλυκερινη 1λ''

παρεπιπτοντως χθες πηρα ενα μπουκαλι, ουτε 5 δεν εδωσα παρα κατι ψιλα...:thumbup:

SHRED
29-10-12, 23:03
Δεν έχει να κάνει....διάλυσέ τη σε νερό και θα χει φύγει απο το στομάχι εφόσον δεν έφαγες το φαί 3ών ημερών 3 ώρες πρίν
Εγώ τη παίρνω μισή με 1 ώρα πριν τις προπονήσεις

Λίλα γλυκερίνη vs κρεατίνη? Επειδή ξέρω ότι έχεις δοκιμάσει και τα 2 πιο σου κάνει καλύτερη δουλειά? Απ'ότι έχω καταλάβει τα αποτελέσματα της γλυκερίνης δεν είναι τοσο μόνιμα? απλά σου δίνει ώθηση στην προπόνηση και πρήξιμο το οποίο εξαφανίζεται μετά?

s0k0s
29-10-12, 23:15
Ωθηση στην προπονηση;;;
Μονο πρηξιματακι απο 'σο εχω διαβασει τις σελιδες που μιλανε τα παιδια...

Αλλα εχω ενα ερωτημα, καποτε ειχα ακουσει οτι το χρησιμοποιουν κ στο αγωνιστικο, στην ουσια αμα κανει κατακρατηση υγρων, τοτε πως μπορει στο αγωνιστικο; ή λαθος ειχα ακουσει;

lila_1
29-10-12, 23:33
Λίλα γλυκερίνη vs κρεατίνη? Επειδή ξέρω ότι έχεις δοκιμάσει και τα 2 πιο σου κάνει καλύτερη δουλειά? Απ'ότι έχω καταλάβει τα αποτελέσματα της γλυκερίνης δεν είναι τοσο μόνιμα? απλά σου δίνει ώθηση στην προπόνηση και πρήξιμο το οποίο εξαφανίζεται μετά?

Χμμμ λάθος άτομο ρωτάς για αποτελέσματα συμπληρωμάτων:green::green::green:

Τέσπα, θεωρητικά η γλυκερίνη σου δίνει καλά πρηξίματα στη προπόνηση λόγω του νερού που δεσμέυει στους μύς.
Πρέπει να πειραματιστέις με τη ποσότητα για να δείς τι σε πιάνει.
Tη θεωρώ λίγο μαλακία, ούτε διαφορά έχω δεί, αλλά και να έβλεπα είναι πολύ προσωρινό το effect. Ισως θέλω μεγαλύτερη ποσότητα

Kρεατίνη παίρνω συστηματικά γιατί όντως βλέπω μία (αχεμ) διαφορά σε δύναμη και τα όποια gains τα κρατάω για όσο την παίρνω:green:
Τώρα στα πρηξίματα, δν βλέπω διαφορά με κρεα, παρόλο που στη ζυγαριά κάνω κατακράτηση κάπως

Αλλά τα μέγιστα θα τα χεις με το συνδιασμο τους, δε χρειάζεται να διαλέξεις ένα απ τα 2

SHRED
30-10-12, 00:06
Αλλά τα μέγιστα θα τα χεις με το συνδιασμο τους, δε χρειάζεται να διαλέξεις ένα απ τα 2

Ε καλά μην το παρακάνουμε κιολας και στο τέλος γίνουμε νερόφουσκες :P Ένα πραμα τι φορά για μένα

lila_1
30-10-12, 00:11
στο τέλος γίνουμε νερόφουσκες :P

Πολύ αισιόδοξος είσαι

SHRED
30-10-12, 01:42
Αστειεύομαι φυσικά απλά το βρίσκω υπερβολή να παίρνω 2 σκευάσματα για την ίδια δουλειά και να επιβαρύνω τζάμπα τα νευφρά
Εκτός αυτού έκανα μια ερευνα στο νετ και απ'ότι είδα τις περισσότερες φορές δεν θα δεις εμφανή αποτελέσματα με την γλυκερίνη σε αυτό που θες

beefmeup
30-10-12, 11:58
ουτε το ενα επιβαρυνει τα νεφρα,ουτε το αλλο..τουλαχιστον οπως εννοεις την επιβαρυνση.
αν εψαχνες κ για αυτο στο νετ,θα το εβρισκες κ αυτο.

spartan77
30-10-12, 12:25
μια χαρα ειναι η γλυκερινη και οικονομικη!
και θα την κρατησω για τον χειμωνα με συνδιασμο κρεατινης-κιτρουλινης μολις τελειωσω το στακαρισμα με neurocore

ειχα διαβασει παλαιοτερα ποστς του devil και beef
thanks παιδες! πολυ καλο για pre wo

πολλα υγρα θελει κ εισαι μια χαρα:thumbup:
και μπορεις να την παιρνεις συνεχεια απο οτι καταλαβα δεν θελει κυκλους

SHRED
30-10-12, 15:05
ουτε το ενα επιβαρυνει τα νεφρα,ουτε το αλλο..τουλαχιστον οπως εννοεις την επιβαρυνση.
αν εψαχνες κ για αυτο στο νετ,θα το εβρισκες κ αυτο.

Ακριβώς επειδή το έψαξα γι αυτό το λέω μπορώ να σου στείλω και τις πηγές αν θες. Η κρεατίνη συντίθεται στα νεφρά και το συκώτι σωστα? Επίσης συκώτι και νεφρά συνεισφέρουν στην παραγωγή γλυκερίνης. Αυτό που θέλω να πω είναι πως όπως όταν πίνεις υπερβολικά πολλά νερά τα νεφρά αναγκάζονται να δουλεύουν παραπάνω απο το κανονικό το ίδιο συμβαίνει και με extra δώσεις κρεατίνης η γλυκερίνης, ε εγώ δε θέλω να τα κάνω όλα μαζί αυτά γιατί λίγο απο το ένα λίγο απο το άλλο φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι :P Όχι οτι έχω κάποιο πρόβλημα αλλά το θεωρώ περιττό.
Πάντως η πιθανότερη "παρενέργεια" με την γλυκερίνη είναι να σε πιάσει διάρρεια μιας και την χρησημοποιούν πολύ απ'ότι είδα στην αντιμετώπιση της δυσκοιλιότητας :turtle:

beefmeup
30-10-12, 17:49
ναι,αυτο που γραφεις ισχυει.
αλλα η ληψη κρεατινης δεν συνεπαγεται κ υπερκαταναλωση νερου...κ η ληψη γλυκερινης το ιδιο.
με μια φυσιολογικη ληψη νερου μεσα στην μερα κ τις αναγκες σου καλυπτεις κ θεμα δεν θα εχεις.

ippokratis
30-10-12, 18:19
sorry αν είναι off topic,ας σβηστεί,αλλά πώς υπολογίζεται για τον κάθε οργανισμό η φυσιολογική λήψη νερού μέσα στην μέρα;είναι κάποια στάνταρ λίτρα πχ από 2 έως 4; δηλαδή το πάμε κατά προσέγγιση ή υπάρχει πιο "ασφαλής" τρόπος υπολογισμού;

beefmeup
30-10-12, 18:28
οσο διψας πινεις,απλο ειναι.
συνηθως το σωμα εχει τροπους να σε προειδοποιει για το αν πινεις λιγο νερο..

ΠανοςΒ
30-10-12, 22:27
Πηρα απο το φαρμακειο μια συσκευασια 100γρ για δοκιμη με 1ευρω.

Ξεκινησα με 5ml και δεν ειδα τιποτα το ιδιαιτερο. Σιγουρα καλυτερα απο πριν αλλα λιγο. Την πηρα 30 λεπτα πριν μαζι με το prewo & κανα λιτρο νερο.

Μεθαυριο θα δοκιμασω 10ml. Ελπιζω να μη με παει κορμποθερι...

Devil
31-10-12, 08:29
Πηρα απο το φαρμακειο μια συσκευασια 100γρ για δοκιμη με 1ευρω.

Ξεκινησα με 5ml και δεν ειδα τιποτα το ιδιαιτερο. Σιγουρα καλυτερα απο πριν αλλα λιγο. Την πηρα 30 λεπτα πριν μαζι με το prewo & κανα λιτρο νερο.

Μεθαυριο θα δοκιμασω 10ml. Ελπιζω να μη με παει κορμποθερι...

ανεβα σε μλ μεσα στη μερα.... δλδ 5+5+5... 10+10+10...

παρε το κουτι του 1λτ...

paris
31-10-12, 12:48
Είχα πάρει γλυκερινη αλλά δεν την είχα χρησιμοποιήσειπάνω από 10 μέρες στις οποίες είδα κάποια διάφορα στα πρηξιματα ειδικά στα χέρια.σκέφτομαι να την ξαναχρησιμοποιησω.πέραν της τουαλέτας υπάρχει κάποιος που τη χρησιμοποιεί αρκετό διάστημα και του εμφάνισε κάποιο άλλο πρόβλημα η γενικά ξέρει κανένας άλλες παρενέργειες?είναι τελικά τοσο αθώο όσο φαίνεται?

Devil
31-10-12, 18:51
Είχα πάρει γλυκερινη αλλά δεν την είχα χρησιμοποιήσειπάνω από 10 μέρες στις οποίες είδα κάποια διάφορα στα πρηξιματα ειδικά στα χέρια.σκέφτομαι να την ξαναχρησιμοποιησω.πέραν της τουαλέτας υπάρχει κάποιος που τη χρησιμοποιεί αρκετό διάστημα και του εμφάνισε κάποιο άλλο πρόβλημα η γενικά ξέρει κανένας άλλες παρενέργειες?είναι τελικά τοσο αθώο όσο φαίνεται?

σε ατομα χωρις προβληματα υγειας δεν δημιουργει θεμα..... απο εκει και περα σε ατομα με χαμηλη πιεση η' ατομα που χρησιμοποιουν φαρμακα για να ριξουν την πιεση τους πιθανον και να δημιουργησει θεμα....

κατα τα αλλα η πιο συνηθης παρενεργεια ειναι το τουαλετικο θεμα....

ΠανοςΒ
01-11-12, 15:27
ανεβα σε μλ μεσα στη μερα.... δλδ 5+5+5... 10+10+10...

παρε το κουτι του 1λτ...

Σημερα εχω στις 19:00 δυνατη full body προπόνηση. Πηρα το πρωι στις 6:00 5ml , και ειμαι ψιλοτουμπανιστάν. Καλη φαση!

Θα παρω 5ml στις 16:00 που θα παω σπίτι και αν δεν εχω κατασκηνωσει στην τουαλέτα μεχρι τις 18:30 θα παρω αλλα 5ml.

Παω να παρω κανα βαρελι γλυκερινη χονδρική! :green::green::P:turtle:

spartan77
21-11-12, 17:36
ανεβα σε μλ μεσα στη μερα.... δλδ 5+5+5... 10+10+10...


δεν εχω δοκιμασει μεσα στην μερα και δεν ξερω πως μοιραζεται
..μονο πριν την προπονηση 3-5 μλ μεχρι να το βρω


δηλαδη για καθε λιτρο με νερο ριχνω 5μλ αν καταλαβα καλα ... και αυξανω σταδιακα...
οποτε για καθε 2-3 ωρες θα μου βγει αρχικα ...15 μλ και ανεβαζοντας στα 30

ρωταω γιατι η καθε δοση που βαζω καθε φορα..βγαινει με το σταγονομετρο ..για τουαλετικους λογους:green:

Devil
21-11-12, 17:43
δεν εχω δοκιμασει μεσα στην μερα και δεν ξερω πως μοιραζεται
..μονο πριν την προπονηση 3-5 μλ μεχρι να το βρω


δηλαδη για καθε λιτρο με νερο ριχνω 5μλ αν καταλαβα καλα ... και αυξανω σταδιακα...
οποτε για καθε 2-3 ωρες θα μου βγει αρχικα ...15 μλ και ανεβαζοντας στα 30

ρωταω γιατι η καθε δοση που βαζω καθε φορα..βγαινει με το σταγονομετρο ..για τουαλετικους λογους:green:

οχι για καθε λιτρο....

υπολογισε καθε 100μλ 1μλ γλυκερινης..... πιστευω ειναι καλητερα ετσι... δλδ στα 10μλ γλυκερινης 1 λιτρο νερο....

spartan77
21-11-12, 17:49
οχι για καθε λιτρο....

υπολογισε καθε 100μλ 1μλ γλυκερινης..... πιστευω ειναι καλητερα ετσι... δλδ στα 10μλ γλυκερινης 1 λιτρο νερο....

σωστοοος! αυτο δεν ηξερα την αναλογια ανα ποσα μλ νερου ..ποσο μλ γλυκερινη παει

ενταξει ετσι θα το φτιαξω...:toast::toast::toast:

leftis
15-06-13, 21:48
Σκέτη γλυκερίνη vs GlycerGrow. Τι λέτε?

SotosTheBoss
10-09-13, 17:33
Συγνώμη που κάνω undig στο θέμα αλλά με καίει η απάντηση.Εγώ παιδιά ξυπνάω κατά τις 8.00 κάθε πρωί και πάω gym γύρω στις 12,00 με 12,30.Οπότε πως πρέπει να χωρίσω την γλυκερίνη αν θέλω να την παίρνω όλη μέσα στην μέρα;

Και επίσης δηλαδή άτομα σαν εμενα ειμαι είμαι 20+% λίπος να μην παίρνουμε γιατί κάπου είδα ότι βολεύει σε χαμηλά ποσοστά.

Andreas C.
12-09-13, 15:24
Φιλε μου δεν θα σου χρησιμέψει σε τίποτα γιατί μονο πρήξιμο δίνει και τίποτα άλλο και σε αυτό το ποσοστό λίπους δεν θα δεις τίποτα φυσικά αν θες δοκίμασε και βλέπεις:toast:

Giogiannis
04-10-13, 16:16
Παιδιά έχω φτιάξει ενα home-made νιτρικό με
B- Alanini 4gr
Kreatini 3gr
Glykerini 6ml
Kitroylini 6gr
Kaffeini 300mg
DMAE 1ml
Mineral Light INKO 10gr (ηλεκτρολύτες κ δένει κ τη γέυση)
BCAA Powder
Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ παίρνω καμία εβδομάδα είδα οτι η γλυκερίνη έχει λήξει απο τέλη του 12' :P έχω μισό λίτρο ακόμα κ δεν είχα κάνα θέμα με τουαλέτα κλπ σαν ληγμένο.. λέτε να μου δημιουρ΄γσει κάνα θέμα??

SotosTheBoss
04-10-13, 16:26
Πέταξε την και πάνε πάρε άλλη.Έτσι και αλλιως δεν είναι ακριβή.
Φίλα τα ρούχα στο να έχεις τα μισά.

Aelistas94
10-10-13, 19:14
Παιδιά σε σιτε νε bulk συμπληρώματα βρήκα γλυκερίνη σε μορφή σκόνης και είναι στην κατηγορία inta-workout δηλαδή μπορώ να το πίνω κατά την διάρκεια ? Επίσης γνωρίζετε αν λέει απο γεύση ?

Aelistas94
10-10-13, 19:22
Επισης στο σιτε γράφει αυτο :Glycerol has been banned by some USA sporting organizations, including the NCAA. If you are a competitive athlete then please check with your relevant authority before using this product!
Γνωρίζει κάποιος κάτι για αυτό ????

Aelistas94
11-10-13, 19:26
Δεν γνωρίζει κανείς ?

kostas kou
20-10-13, 19:43
Καλήσπέρα,σκέφτομαι πολύ σοβαρά νά χρησιμοποιείσω. γλυκερίνή για πριν την προπόνηση,θα ήθελα νά μου πείτε πως την ζητάω και πόσο κάνει το ένα λίτρο ας πούμε μην με πιάσουν και κότσο ,
Σκέφτομαι νά την βάζω μέσα σε ένα σεϊκέρ μαζί με τον νίτρήκό μου και νά την πίνω μίση ώρα πριν την προπόνηση,τι μπορώ νά περιμένω από αυτην;

ArgoSixna
20-10-13, 20:00
4-5 ευρω το λιτρο , ζητας ποσιμη γλυκερινη απο φαρμακειο οσα μλ θελεις εσυ σου βαζει σε μπουκαλακι. ΠΡΟΣΟΧΗ , να ειναι ποσιμη αν δεν το γραφει στο μπουκαλι ΔΕΝ την αγοραζεις.

Τι να περιμενεις απο αυτην? Πρηξιμο , μονο αυτο. Ουτε δυναμη , ουτε αντοχη ουτε τπτ αλλο. Επεισης βοηθαει αν εχεις θεμα με δυσκοιλιοτητα ή ευαισθητο στομαχι :shock:

kostas kou
20-10-13, 20:09
4-5 ευρω το λιτρο , ζητας ποσιμη γλυκερινη απο φαρμακειο οσα μλ θελεις εσυ σου βαζει σε μπουκαλακι. ΠΡΟΣΟΧΗ , να ειναι ποσιμη αν δεν το γραφει στο μπουκαλι ΔΕΝ την αγοραζεις.

Τι να περιμενεις απο αυτην? Πρηξιμο , μονο αυτο. Ουτε δυναμη , ουτε αντοχη ουτε τπτ αλλο. Επεισης βοηθαει αν εχεις θεμα με δυσκοιλιοτητα ή ευαισθητο στομαχι :shock:

Και πόσα μλ μπορώ νά περνώ την μέρα ;το πρήξιμο πόση ώρα διαρκεί περίπου;ξέρεις αν υπάρχει ουσία που λέγεται κιτρουλινη η κάπως έτσι;

ArgoSixna
20-10-13, 20:19
Ξαναδιαβασε το θεμα , τα γραφει ολα οσα ρωτας.

Και υπαρχει και ξεχωριστο θεμα για την κιτρουλινη , βαλε κιτρουλινη στην αναζητηση

polo0
04-02-14, 00:25
σήμερα δοκίμασα και εγω γλυκερίνη πρώτη φορά...πήρα γύρω στα 5 γρ κατα τς 12:30 δηλαδή 2 ωρές μετά το δεύτερο γεύμα,και ξανα πήρα αλλα 5γρ μισή ώρα πριν το 4 γευμα....και τις δυο φορές την πήρα μαζί με μισό λίτρο νερό..στν προπόνηση δν είδα τίποτα ιδιαίτερο για να μν πω τίποτα...λέτε να ναι λίγα και να ανεβάσω και να τα κάνω 10+10 ?
με τουαλέτα δν είχα κανένα απολύτως θέμα ..

Andreas C.
04-02-14, 17:03
Δοκίμασε 15gr 1 ώρα πριν την προπόνηση (κάνε περίπου 20 λεπτά να τελειώσεις το μπουκάλι)

Αν είσαι σε ψιλά ποσοστά λίπους μάλλον δεν θα δεις και πολλά;)

s0k0s
04-02-14, 17:33
Δοκίμασε 15gr 1 ώρα πριν την προπόνηση (κάνε περίπου 20 λεπτά να τελειώσεις το μπουκάλι)

Αν είσαι σε ψιλά ποσοστά λίπους μάλλον δεν θα δεις και πολλά;)

Σε ποσο νερο αυτο Ανδρεα;

Μονο τις ημερες προπονησεις;

Andreas C.
05-02-14, 01:11
Σε ένα λίτρο φίλε μου Σωκράτη!

Ναι, δεν έχει κάποιο όφελος εκτός από το φούσκωμα!!

polo0
05-02-14, 02:07
15 γρ χωρίς να έχω πάρει αλλα γρ πριν ετσι? μια και μια 15 γρ 1 ωρα πριν τν προπόνηση ?

Andreas C.
05-02-14, 11:52
Ναι δεν χρειάζεται και αν νομίζεις είναι μικρό το διάστημα άρχισε 1.5 ώρα πριν το γυμναστήριο!

Στην δεύτερη ερώτηση δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις:unsure:

polo0
07-02-14, 17:23
είχα πάρει απο φαρμακείο τν δοκίμασα πήγα και 30 μλ τν μέρα αλλα δν είδα διαφορά..απο όσο ρώτησα μου πε οτι δν ήταν πόσιμη η γλυκερίνη που μου έδωσε πήρα με 2 ευρω 100 μλ σε μπουκαλάκι φαρμακείου,βρήκα και σε ζαχαροπλαστείο αξίζει να δοκιμάσω η οχι? θελω να πω αυτή που χρησιμοποιούν στις πάστες ειναι αυτοί που θέλω για πρήξιμο ?

ArgoSixna
07-02-14, 17:44
Και στο τονισα , να ειναι η ποσιμη γλυκερινη οχι αυτη που φτιαχνουνε τα νυχια και δενξερω και εγω που την χρησιμοποιουν.

Στα ζαχαροπλαστεια αν βρηκες λογικα θα εχει διπλασια τιμη , αν οχι παρε.

"Γλυκερινη φυτικη βρωσιμη" αυτη ναι ειναι ΠΟΣΙΜΗ.

Απορω πως δεν επαθες και καμια δηλητηριαση. Αν και ξερω και αλλους απο εδω που επιναν την ιδια με εσενα :turtle::turtle:

Mikekan
07-02-14, 19:28
Και γιατί ρε παιδιά να πάρουμε κατι που απλά σε πρηζει στη προπόνηση και μονο; Ποτέ δεν το καταλάβα αυτο, τοσο στη γλυκερίνη οσο και στα νιτρικά που κάνουν το ίδιο!

polo0
07-02-14, 22:13
Και στο τονισα , να ειναι η ποσιμη γλυκερινη οχι αυτη που φτιαχνουνε τα νυχια και δενξερω και εγω που την χρησιμοποιουν.

Στα ζαχαροπλαστεια αν βρηκες λογικα θα εχει διπλασια τιμη , αν οχι παρε.

"Γλυκερινη φυτικη βρωσιμη" αυτη ναι ειναι ΠΟΣΙΜΗ.

Απορω πως δεν επαθες και καμια δηλητηριαση. Αν και ξερω και αλλους απο εδω που επιναν την ιδια με εσενα :turtle::turtle:

έχεις δίκαιο το είπες αλλα ήταν η μόνη που βρήκα και λέω κομπλε οκ αυτή θα ναι,σε 6 φαρμακεία πήγα ολοι το ίδιο μου παν ε χάρηκα και εγω, και την παίρνω ! :P απο φαρμακείο αν πας θα σου πουν πόσιμη μόνο στο ζαχαροπλαστείο θα βρεις...πάλι καλα που δεν έπαθα και τιποτα :P και δεν είχα και κανένα πρόβλημα με τουαλέτα να την βγάζω ξερω γω ατόφια ηταν ολα μια χαρα,και απο πρήξιμο 0 επειδή δεν ήταν η φυτική που πρέπει μάλλον :P


Και γιατί ρε παιδιά να πάρουμε κατι που απλά σε πρηζει στη προπόνηση και μονο; Ποτέ δεν το καταλάβα αυτο, τοσο στη γλυκερίνη οσο και στα νιτρικά που κάνουν το ίδιο!
τα συναίσθημα που νιώθεις όταν έχεις χέρια και τα βλέπεις με ένα καλό πρήξιμο είναι out of this world !!!σε κ@υλώνει..εμένα προσωπικά................. κατα τα άλλα σαν συμπλήρωμα άχρηστη ειναι :thumbup:

PanosDanis
03-12-14, 00:55
Πεταχτηκα πριν κλεισει το φαρμακειο και πηρα γλυκερινη. Στην φαρμακοπειο ανεφερα μονο αν εχει γλυκερινη και με ρωτησε ποσα ml θελω. Της ειπα οτι ειδα στο ιντερνετ οτι υπαρχουν και συσκευασιες του 1ος λιτρου. Μου λεει οτι εχουν και ανεβαινει να μου φερει. Κανει κανα 5 λεπτο να ερθει και μου δωσε ενα μπουκαλακι ασπρο τελειως χωρις τιποτα με την γλυκερινη μεσα. πληρωσα 1 λιτρο 1€. παραξενευτηκα. Δεν εχω τολμησει να δοκιμασω. ειναι ποσιμη αυτη; Ειναι διαφανη και απο μυρωδια δε μπορω να το καταλαβω καλα.

TRIANTAFYLLOU
03-12-14, 02:03
καλά παίρνεις κατι για να την πιείς και ρωτας αν είναι πόσιμο εδω στο φόρουμ? αν πούμε εμείς ναι δηλαδη θα το πιείς? κανονικα έπρεπε να πείς για ποιό λόγο την θες γιατι αν είναι τίποτε για επάλειψη και εσυ την πιείς μπουγάτσα η δουλειά :P
έχει γλυκερίνη που την παίρνουν ακόμη και για τεχνητά δάκρυα , για να φτιάξουν κανενα καλλυντικό η σαμπουάν η δεν ξερω και γω τι κτλ
λογικα χρησιμοποιείτε και στην ζαχαροπλαστική και στα καλυντικά και σε πολλες εφαρμογες αλα η συγκεκρημένη μορφη χωρίς να αναγράφει κάτι , μόνο ο φαρμακοποιός ξέρει τι έχει δώσει

ArgoSixna
03-12-14, 03:29
Σιγουρα σου εδωσε 1 λιτρο? Μηπως σου εδωσε 100μλ?

Γιατι συνηθως ξεκιναει απο 5ευρω το λιτρο αλλα σου βαζουνε σε μικρο ασπρο μπουκαλακι οσα μλ ζητησεις.

Αν δεν διευκρινησες το ποσιμη , την πετας χωρις δευτερη σκεψη.

PanosDanis
03-12-14, 09:51
Η αλήθεια είναι πως στην ουσία ήθελα να μάθω αν μπορώ να διακρίνω αν πινοταν :-P αλλά εντάξει πήγα σήμερα το πρωί και ζήτησα Γλυκερίνη πόσιμη. Δεν είχαν θα έφερναν το μεσημέρι και τα 400ml Είναι κάπου στα 4 ευρώ. Agrorixna δε νομίζω 100ml γιατί είναι ένα μπουκαλάκι γεμάτο.

ArgoSixna
03-12-14, 15:03
ΑΝ δεν κανω λαθος δεν μπορεις να τα διακρινεις γιατι εχουνε την ιδια υφη , απλα το ενα ειναι χημικο και μη ποσιμο και το αλλο ειναι φυτικο ποσιμο.

4ευρω τα 400μλ δλδ 10ευρω το λιτρο , σε κοροιδεψε :P

PanosDanis
03-12-14, 15:34
Λες ε; :-P εντάξει δε πειράζει η τέρμα κορόιδεια θα είναι αν δε νιώσω απολύτως τίποτα. Αν νιώσω εντάξει παλεύεται

ArgoSixna
03-12-14, 16:10
Οτι θα νιωσεις ειναι το μονο σιγουρο. Σιγουρο δεν ειναι αν θα ειναι πρηξιμο ή κοψιμο :green:

PanosDanis
03-12-14, 17:17
Με τις δοσολογίες τώρα πρέπει να παίξω. Τι να κάνω να βάζω 15ml καμία ώρα πριν την προπόνηση μόνο ή να βάζω στην μέρα 30 συνολικά;

Andreas C.
04-12-14, 17:18
Οτι θα νιωσεις ειναι το μονο σιγουρο. Σιγουρο δεν ειναι αν θα ειναι πρηξιμο ή κοψιμο :green:

:rolf::rolf::rolf:



Με τις δοσολογίες τώρα πρέπει να παίξω. Τι να κάνω να βάζω 15ml καμία ώρα πριν την προπόνηση μόνο ή να βάζω στην μέρα 30 συνολικά;

Φίλε μου καλύτερα άρχισε με 5ml περίπου 40 λεπτά πριν την προπόνηση και αν δεν έχεις θέμα ανεβάζεις την δόση σιγά σιγά:toast:

PanosDanis
04-12-14, 18:00
Οκ κομπλέ :-D να ρωτήσω κάτι είδα στις προηγούμενες σελίδες αλλά θέλω εμπέδωση. Τα νερά που τραβάει είναι ενδόμυικα; Γιατί κάτι είδα ότι σε θολώνει

ArgoSixna
04-12-14, 19:37
Δεν σε θολωνει , αν την χρησιμοποιησεις σωστα θα ευχαριστηθεις πρηξιμο. Αλλα μονο αυτο. (και κοψιμο :green: )

PanosDanis
04-12-14, 23:47
ΟΟΟκ. Απο βδομαδα θα χρησιμοποιησω και θα γραψω εντυπωσεις

PanosDanis
08-12-14, 22:39
Δυτστηχως ειχε χαλασει η ζυγαρια π ειχα και εβαλα στην τυχη. Επειδη εχω 2 μπουκαλακια ειδα την διαφορα και ειδα οτι εβαλα μονο 3 ml. Τελος παντων πηγα προπονηση (στηθος) και πιστευω οτι εκανε την δουλεια του. Ειχα κοκκινισει περισσοτερο στην περιοχη αυτη που σημαινει περισσοτερο αιματωμα και ειδα οτι ειχα παραπανω πρηξιμο. Αυριο που εχω πλατη-ωμους θα δοκιμασω με 5+. Δεν με πειραξε καθολου απο πλευρα τουαλετας

sobral
09-12-14, 01:04
πάντως τα συμπληρώματα για πρηξίματα είναι ή πιο σωστά γίνονται πολύ της μόδας και μπορείτε να πάτε σε πιο ασφαλείς λύσεις από την γλυκερίνη. Δεν κοστίζουν κ πολύ συνήθως τέτοιου είδους pre-workouts.

PanosDanis
09-12-14, 01:09
Αυτά τα συμπληρώματα κυρίως με ενδιαφέρουν για ψυχολογικούς λόγους. Δεν είμαι τόσο μυωδης Και έτσι το πρήξιμο με τονώνει πολύ και νιώθω ωραία. Μπορείς να μου στείλεις σε p.m συμπληρώματα για τέτοια δουλεια αν η Γλυκερίνη δεν είναι τόσο ασφαλής;

TRIANTAFYLLOU
09-12-14, 05:54
φαίνετε εμείς που δεν χρησιμοποιούσαμε γλυκερίνη ούτε πρε προπροπονητικά γι αυτο δεν πρηζόμασταν :P
χαλαρώστε ρε παιδια και το πρήξιμο ούτως η άλλως αν γυμνάζεται κάποιος σκληρά η με διάφορα προπονητικά τρύκ πάντα έρχεται εφόσον η προπόνηση ββ το φέρνει αυτο
και ποτε το πρήξιμο δεν είναι μόνιμο και ποτε το πρήξιμο δεν είναι ένας μπούσουλας ότι μόνο έτσι κάναμε δουλειά , αν είναι ας κάνει κάποιος σούπερ σετ να δεί τι πρήξιμο θα έχει

η γλυκερίνη πάντως θέλει προσοχη στη χορήγηση , πάντα δυαλυμένη με νερό και όχι μεγάλη ποσότητα γιατι δημιουργεί πονοκεφάλους , αίσθημα δίψας ,(γιατι τραβάει νερο απο το σώμα άρα αφυδατώνει) ναυτία και υψηλα επίπεδα σακχάρου στο αίμα
δεν έχω δοκιμάσει ποτε και ειδικα προαγωνιστικά ώστε να έχω άποψη προσωπικη , είναι ΄'οτι είχα ακούσει , αν τραβάει υποδόρια νερα άρα στεγνώνει και λεπταίνει την επιδερμίδα , η μόνο απο τούς μυς και τα όργανα , γι αυτο και το έντονο αίσθημα δίψας

έχει τρομερη απορόφηση υγρασίας απο την ατμόσφαιρα , δηλαδη ένα ανοιχτό μπουκάλι μπορεί να αποροφήσει μεγάλη ποσότητα υγρασίας και να μειωθεί η καθαρότητά της , όπως και είναι ευαίσθητη στο φώς , θέλει σκουρόχρωμα μπουκάλια αποθήκευσης και για πόσιμη μορφη να προτιμούμε την φυτικής προέλευσης

Fataoulas
15-12-14, 14:22
(Με σας που'χω μπλεξει εδω μεσα, να δω τι αλλο θα δοκιμασω.... :evil2: )

πηρα ενα λιτρο απο το φαρμακειο, 6.20ε και εβαλα 12μλ σε 1.5 λιτρο νερο. Κατα τις 14,30 θα παω για προπο. Αναμεινατε το απογευμα εντυπωσεις :green:

panos21
15-12-14, 16:26
Εγω που ρώτησα σε 2 φαρμακεία στο ενα μου είπαν να παω να πάρω απο ζαχαροπλαστείο και στο άλλο οτι τη γλυκερίνη που έχουν την ζητάνε κυρίως για να τη βάζουν στο κρασί και θα έπερνε τηλέφωνο να ρωτήσει εαν είναι πόσιμη... λογικά πρέπει να είναι εκτός και εαν γίνεται καμιά αντίδραση οταν την ανακατεύουν με το κρασί τι να πώ?

Σχετικά με την ασφάλεια νόμιζα οτι το μόνο αρνητικό είναι η πιθανότητα να σε στείλει τουαλέτα.

Andreas C.
16-12-14, 16:55
(Με σας που'χω μπλεξει εδω μεσα, να δω τι αλλο θα δοκιμασω.... :evil2: )

πηρα ενα λιτρο απο το φαρμακειο, 6.20ε και εβαλα 12μλ σε 1.5 λιτρο νερο. Κατα τις 14,30 θα παω για προπο. Αναμεινατε το απογευμα εντυπωσεις :green:

Τι έγινε, ακόμη να κατέβεις από τον θρόνο:rolf::rolf::rolf:

sobral
16-12-14, 17:47
Τι έγινε, ακόμη να κατέβεις από τον θρόνο:rolf::rolf::rolf:

:turtle::turtle::turtle: έκλαψα Ανδρέα!! :toast:

Fataoulas
16-12-14, 18:50
^^ :rolf::rolf::rolf::rolf:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:


Εκανα στηθος εκεινη τη μερα. Ισως επειδη τη πηρα μια ωρα μονο πριν τη προπο, ισως επειδη εβαλα μονο 12μλ μη με παει αιμαααααααα (που λεει και ο Σεφερλης) μονιζω οτι αν ειδα διαφορα, θα ηταν μικρη. Το ανω στηθος μου που ειναι αδειο, μου φανηκε οτι σα να ειχε φουσκωσει λιγακι.

Σημερα το βραδυ θα παω για ωμους. Πιστευω οτι σε ενα τριωρο που θα παω, και θα παρω 15μλ αυτη τηφορα, να δω καλυτερα αποτελεσματα/
Βεβαια, η μερα των χεριων θα δειξει, εκει θα καταλαβω αν πρηστουν και ποσοσ :thumbup:

Hulk_in_Progress
16-12-14, 23:27
δε ξέρω για την χρήση της για bodybuilding.. αλλα για την δυσκοιλιότητα πρέπει να ναι κορυφή μ αυτά που διαβάζω :rolf::rolf::rolf:

Fataoulas
20-12-14, 20:24
Σημερα ειχα δικε/τρικε. Πηρα 30 μλ με ενα μπουκλι νερο πριν τη προπο, και ηπια αλλο ενα κατα τη διαρκεια της ασκησης.

Δε ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλά 2 παιδια που καναν διπλα μου, σε μια στιγμη σταματησαν και κοιτουσαν το δικεφαλο την ωρα που που εκανα σφυρια. Ρε λες, λεω? :green:

Παμε για 40μλ την επομενη. Θα'χω και ενα κωλοχαρτο μαζι μου καλου κακου :P

spyros!
18-02-15, 17:28
Σημερα ειχα δικε/τρικε. Πηρα 30 μλ με ενα μπουκλι νερο πριν τη προπο, και ηπια αλλο ενα κατα τη διαρκεια της ασκησης.

Δε ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλά 2 παιδια που καναν διπλα μου, σε μια στιγμη σταματησαν και κοιτουσαν το δικεφαλο την ωρα που που εκανα σφυρια. Ρε λες, λεω? :green:

Παμε για 40μλ την επομενη. Θα'χω και ενα κωλοχαρτο μαζι μου καλου κακου :P



40ml..Ειδες κατι παραπανω απο οτι περιμενες?Στο φαρμακειο δεν σε ρωτανε γιατι χρηση το θελεις?(Ρωταω γιατι καποιοι φαρμακοποιοι ειναι ΑΡΚΕΤΑ περιεργοι και παραξενοι ταυταχρονα)

:thumbup:

PanosDanis
18-02-15, 23:06
Καλα ε την εχω αγορασει και εχω ξεχασει οτι υπαρχει κ ολας :P καιρος να σχολιασω για τις 2 φορες που την χρησιμοποιησα. την 1η φορα εβαλα ελαχιστο καπου στα 5ml μπορω να πω οτι κατι ειδα σε πρηξιμο γ αυτο ειπα να το επιχειρησω 2η φορα με αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα. Εβαλα λοιπον καπου στα 10-15 ml και το αποτελεσμα ηταν να πεταξω το μπουκαλακι. Ετοιμασα το μπουκλακι στις 8 το πρωι και ηταν να το πιω κατα την διαρκεια του 6ωρου στο σχολειο. Σαν γευση ηταν απαισιο δε μπορουσα καν να το πιω και το πεταξα. Απο τοτε την εχω και καθεται στο ντουλαπι

spyros!
04-03-15, 18:10
Καλα ε την εχω αγορασει και εχω ξεχασει οτι υπαρχει κ ολας :P καιρος να σχολιασω για τις 2 φορες που την χρησιμοποιησα. την 1η φορα εβαλα ελαχιστο καπου στα 5ml μπορω να πω οτι κατι ειδα σε πρηξιμο γ αυτο ειπα να το επιχειρησω 2η φορα με αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα. Εβαλα λοιπον καπου στα 10-15 ml και το αποτελεσμα ηταν να πεταξω το μπουκαλακι. Ετοιμασα το μπουκλακι στις 8 το πρωι και ηταν να το πιω κατα την διαρκεια του 6ωρου στο σχολειο. Σαν γευση ηταν απαισιο δε μπορουσα καν να το πιω και το πεταξα. Απο τοτε την εχω και καθεται στο ντουλαπι


Καλα ετοιμασες το μπουκαλι(αν και δεν καταλαβαινω τι ετοιμασες,ετοιμο ειναι,τελος παντων) για να το πιεις στο σχολειο ?Για ποιο λογο?Τελοςπαντων..
Αλλη αποψη απο Ποσιμη γλυκερινη??

beefmeup
04-03-15, 18:12
Αλλη αποψη απο Ποσιμη γλυκερινη??

16 σελιδες θεμα εχει αρκετες αποψεις εκτιμω..αλλα πρεπει να το διαβασεις πρωτα.

spyros!
04-03-15, 18:13
Καλα ε την εχω αγορασει και εχω ξεχασει οτι υπαρχει κ ολας :P καιρος να σχολιασω για τις 2 φορες που την χρησιμοποιησα. την 1η φορα εβαλα ελαχιστο καπου στα 5ml μπορω να πω οτι κατι ειδα σε πρηξιμο γ αυτο ειπα να το επιχειρησω 2η φορα με αρκετα μεγαλυτερη ποσοτητα. Εβαλα λοιπον καπου στα 10-15 ml και το αποτελεσμα ηταν να πεταξω το μπουκαλακι. Ετοιμασα το μπουκλακι στις 8 το πρωι και ηταν να το πιω κατα την διαρκεια του 6ωρου στο σχολειο. Σαν γευση ηταν απαισιο δε μπορουσα καν να το πιω και το πεταξα. Απο τοτε την εχω και καθεται στο ντουλαπι


16 σελιδες θεμα εχει αρκετες αποψεις εκτιμω..αλλα πρεπει να το διαβασεις πρωτα.


Τις εχω διαβασει!Δεν ειναι κακο να μαθαινουμε καινουργιες αποψεις...:thumbup:

beefmeup
04-03-15, 18:16
οι καινουριες αποψεις θα ειναι

α) η καποιοι που τους εκανε δουλεια η
β) καποιοι που δεν τους επιασε οσο θα ηθελαν για διαφορους λογους

οπως κ με ολα δλδ..δεν υπαρχει κατι καινουριο σε ολα αυτα..δοκιμαζεις κ βλεπεις κ εσυ σε πια κατηγορια ανηκεις.

PanosDanis
04-03-15, 22:25
Καλα ετοιμασες το μπουκαλι(αν και δεν καταλαβαινω τι ετοιμασες,ετοιμο ειναι,τελος παντων) για να το πιεις στο σχολειο ?Για ποιο λογο?Τελοςπαντων..


Ναι λογικο ειναι αφου πηρα ενα μπουκαλακι καθαρη ποσιμη γλυκερινη 400ml και ηθελα να διαλυσω 15ml μεσα σε νερο.

spyros!
05-03-15, 22:41
Καλησπερα μια συντομη ερωτηση


Γλυκερινη Εξευγενισμενη(Χρηση ως συστατικο φαρμακευτικων,Καλλυντικων και Τροφιμων)
Φυτικη


Εφοσον λεει και για τροφιμα ειναι ποσιμη.Στο φαρμακειο μου δωσανε αυτη και λεει τα παραπανω-(φυτικη).Για την ιδια δεν μιλαμε?
Ρωταω γιατι δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει:thumbup:

beefmeup
06-03-15, 00:00
λογικα αυτη πηρες,δεν νομιζω να δινουν κ αλλη.
πηρες συσκευασια λιτρου σε διαφανο μπουκαλι ,σου εβαλαν μια ποσοτητα σε ενα δικο τους?

spyros!
06-03-15, 00:10
Ειναι ενα λιτρο αλλα οχι σε διαφανο.Ρωτησα και την φαρμακοποιο και μου ειπε εφοσον λεει για τροφιμα ειναι ποσιμη.91199

ArgoSixna
06-03-15, 00:27
Αν δεν λεει ποσιμη, ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ.

Ευκολο ειναι ρε παιδια , γιατι αγοραζετε κατι που δεν ξερετε τι ειναι? Λεει ποσιμο? πινεται. Δεν λεει? πεταμα.

spyros!
06-03-15, 00:31
Αν δεν λεει ποσιμη, ΔΕΝ ΠΙΝΕΤΑΙ.

Ευκολο ειναι ρε παιδια , γιατι αγοραζετε κατι που δεν ξερετε τι ειναι? Λεει ποσιμο? πινεται. Δεν λεει? πεταμα.


Φιλε μου μαλλον δεν διαβασες τι ρωταω παραπανω!;);)
Nαι οντως δεν λεει η ετικετα ΠΟΣΙΜΗ γλυκερινη αλλα στην καρτελα της απο πισω λεει χρηση ως συστατικο ΤΡΟΦΙΜΩΝ!Και εδω ερχεται η ερωτηση μου που λογικα την απανταω μονος μου.Εφοσον λεει και για τροφιμα δεν ειναι ΠΟΣΙΜΗ??

spyros!
06-03-15, 01:23
Λοιπον?

ArgoSixna
06-03-15, 02:33
" Η βρώσιμη γλυκερίνη παράγεται από φυτικά λίπη με μια περίπλοκη διαδικασία που ονομάζεται υδρόλυση. Το φοινικέλαιο ή λάδι ινδικής καρύδας φαίνεται να χρησιμοποιείται συχνά ως πρώτη ύλη. Στην βρώσιμη μορφή της συνήθως έχει καθαρότητα που φτάνει κοντά στο 99,8%. Το υπόλοιπο 0,2% είναι νερό. Υπάρχει και σε πιο "ακατέργαστη" μορφή με μικρότερο βαθμό καθαρότητας αλλά δεν κάνει για τρόφιμα."

Εμενα παντως με μπερδεψε περισσοτερο. Γι αυτο σου λεω , αν γραφει ποσιμη πινεται. Οταν ειχα παρει μου εδειξε μια φυτικη αλλα δεν εγραφε ποσιμη και λεω δεν θελω αυτην. και μου εβγαλε μια δευτερη που εγραφε ποσιμη.

Fataoulas
06-03-15, 12:46
Ειναι ενα λιτρο αλλα οχι σε διαφανο.Ρωτησα και την φαρμακοποιο και μου ειπε εφοσον λεει για τροφιμα ειναι ποσιμη.91199

Και γω αυτη εχω. Και μεχρι τα 50ml που εχω παρει δοση, ολα οκ :green:

spyros!
06-03-15, 12:57
Καλημερα,

Για να εχω το κεφαλι μου ησυχο πηρα τηλεφωνο στο εργαστηριο(ειχε πανω το τηλεφωνο στο προιον).Μου ειπαν οτι ειναι ΠΟΣΙΜΗ,και στην καρτελα αναγραφεται σαν γλυκερινη εξευγενισμενη(επιστημονικος ορος).
Επομενως πηραμε αυτο που θελαμε:thumbup:

Fataoulas
02-02-16, 14:53
Και μεχρι τα 50ml που εχω παρει δοση, ολα οκ :green:


Update
Στα 60 ml επιβεβαιωνεται η παρενεργεια του "ακραιου" και "αμμεσου" κοψιματος :P

(εμενα να με συγχωρειτε τωρα, θα λειψω για λιγη ωρα :green: )

xgiwrgos
20-07-16, 19:57
Ρε παιδιά μόλις πήρα 5μλ σε 500μλ νερό και έφυγα σφαίρα τουαλέτα.. αυτόν τον καιρό η διατροφή μου είναι χαμηλή σε υδατάνθρακες(γύρω στ 80γρ), λέτε να παίζει ρολο;

beefmeup
20-07-16, 19:59
οχι ειναι ασχετη η διατροφη..απλα μαλλον σε ενοχλει σαν ουσια, μπορει να το κανει αυτο που λες το εχουμε γραψει κ πιο πισω αρκετες φορες.

xgiwrgos
20-07-16, 20:04
Διάβασα τα ποστ αλλά μου φάνηκε περίεργο στα 5μλ..έτσι το αποβαλει ο οργανισμός η έχει μεταβολιστει ηδη;

beefmeup
20-07-16, 20:08
ναι, η αληθεια ειναι πως αναφερεσαι σε μικρη δοση για να σου κανει κατι τετοιο..λογικα οταν συμβαινει κατι τετοιο απλα "φευγει" οπως ειναι, αλλα δεν πρεπει να σε απασχολει αυτο, ετσι κ αλλιως..αφου σε ενοχλει απλα δεν την χρησιμοποιεις.
μπορεις βεβαια να δοκιμασεις κ gms σε σκονη να δεις..ισως να μην σου κανει το ιδιο θεμα, αλλα ειναι μεγαλο "ισως"..

xgiwrgos
20-07-16, 20:13
Για να δούμε.. λέω να το δω κάνα 2 μέρες ακόμη πως θα πάει γιατί με gms ανεβαίνει ο κασες και έρχονται και διακοπές και έξοδα..:unsure: κρίμα πάντως γιατί το ήθελα για τα πριξιματα που λένε ότι κρατάνε αφτερ τζιμ και για την φλεβικοτητα

procop
20-07-16, 21:42
Gms σκονη δεν βρισκω μονη της, ξερει καποιος εταιρεια, μαγαζι να πουλαει στην Αθηνα?

Panosfit
18-04-20, 22:19
Καλησπέρα και από εμένα.
Σήμερα αγόρασα γλυκερινη από φαρμακείο 250ml 2.5 ευρώ σε χύμα μπουκαλάκι.
7.5 ml πρόσθεσα σε 500ml νερό.
Εντυπώσεις τώρα:
Γεύση λίγο γλυκό δεν με πολύ νοιάζει κι όλας.
Πρήξιμο αρκετά καλό και πολλές σκληραδες
Φλεβικοτητα αρκετά καλή
Αυτό που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση είναι σκληραδες που δίνει ένα πράγμα σαν να προσπαθούσαν οι μύες να βγουν προς τα έξω. Να τονίσω ότι το δοκίμασα μόνο του χωρίς άλλο συμπλήρωμα για να δω την δράση του. Επίσης δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είμαι 12-14%λίπος 82kg 175cm. Σίγουρα θα το συνεχίσω και θα σας ξαναγράψω νέες εντυπώσεις.