PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη (Διωρθωστε οπου κανω λαθος)



TheMaster
11-09-11, 01:50
Λοιπον παιδια αυτη ειναι η διατροφη που θα κανω ολο τον χειμωνα γιατι εχω και σχολειο και οπου κανω λαθος εαν μπορειτε να με διορθωσετε :)

Προι - Δημιτριακα με 2% γαλα και ενα μηλο
Δεκατιανο στο σχολειο - Ενα τοστ με ψωμι ολικης και τιρι
Μεσημεριανο στο σχολειο - Ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης και φιλετο κοτοπουλο(αρκετο κοτοπουλο):P
Πριν την προπονηση - Μπισκοτα βρωμης (αυτο μαλλον ειναι λαθος αλλα επειδη περναει αρκετη ορα απο το μεσιμεριανο και τν προπονηση πειναω και δεν ξερω τι ειναι το καταληλο για εκεινη την ωρα)
Αμεσος μετα την προπονηση - μια μπανανα
Μολις φτασω σπιτι 30 λεπτα μετα την πρωπονηση - ενα τονο
Βραδινο - οτι κανει η μανα μου (συνιθος κοτοπουλο φιλετο,μπιφτεκι και τετοια)
Πριν τον υπνο - γιαουρτι 2% και 10 ξυροι καρποι

Αυτααα :) Επεισης σκεφτομαι να αγορασω μια πρωτεινη και να την βαλω πριν η μετα την πρωπονηση η το προι δεν ειμαι σιγουρος εαν μπορειτε πειτε μου και για αυτο :)

TheMaster
11-09-11, 01:52
Επισης ξεχασα να πω ειμαι 17 χρονων υψος 1,78 κιλα 70 και θελω ενα καλογυμνασμενο σωμα χωρις λιπος κατι σαν σωμα παραλιας :)

TheWorst
11-09-11, 01:59
Σε γενικες γραμμες καλα θα ελεγα , απλα τα μπισκοτα βρωμης ποσο πριν την προπονα ? Και επισης .. Μονο 1 μπανανα ? Τι εχει αυτη η μπανανα ? 30 γραμμαρια υ/ας , λιγο δε σου πεφτει ?

Και χωρις να ξερουμε τα γραμμαρια δυσκολα να σε βοηθησουμε πολυ περισσοτερο.

TheMaster
11-09-11, 02:19
Το ξερω φιλε οτι η μπανανα ειναι λιγο για αμεσως μετα την προπο αλλα τι αλλο μπορω να παρω μαζι μου στο σχολειο για να το φαω μετα?Επισης τα μπισκοτα βρωμης ειναι αγοραστα δεν θυμαμαι ακριβος ποσο υδατανθρακα εχουν.:unsure: τρωω 6 τετοια μπισκοτα.Και τι ενοεις εαν δεν ξερεις γραμμαρια?

andrikos3kala
11-09-11, 02:52
Αν πάρεις μετά την προπόνηση μια πρωτείνη τα πράγματα ειναι οκ, απλά το γεύμα μετά την προπόνηση είναι ελλειπές σε σύνθετους υδατάνθρακες, βάλε λίγο ρύζι μαζί με τον τόνο ώστε να μην παίρνεις μονάχα πρωτείνη. Αναφορικά με το προπονητικό γευμα τα μπισκότα βρώμης δεν τα γνωρίζω μπορεις να φας βρώμη με γάλα και να πιεις και μια πρωτεινη. Εξαρτάται βέβαια τι στόχους έχεις βάλει θέλεις να βάλεις μυικα κιλά ή να γραμμώσεις. Αυτά από μενα καλή συνέχεια ότι κάνεις

spyros Bodybuilding
11-09-11, 03:37
Λοιπον παιδια αυτη ειναι η διατροφη που θα κανω ολο τον χειμωνα γιατι εχω και σχολειο και οπου κανω λαθος εαν μπορειτε να με διορθωσετε :)

Προι - Δημιτριακα με 2% γαλα και ενα μηλο (βαλε ασπραδια και βρωμη)
Δεκατιανο στο σχολειο - Ενα τοστ με ψωμι ολικης και τιρι (προσθεσε και γαλοπουλα)
Μεσημεριανο στο σχολειο - Ενα σαντουιτς με ψωμι ολικης και φιλετο κοτοπουλο(αρκετο κοτοπουλο):P
Πριν την προπονηση - Μπισκοτα βρωμης (αυτο μαλλον ειναι λαθος αλλα επειδη περναει αρκετη ορα απο το μεσιμεριανο και τν προπονηση πειναω και δεν ξερω τι ειναι το καταληλο για εκεινη την ωρα)
Αμεσος μετα την προπονηση - μια μπανανα (και ασπραδια η whey)
Μολις φτασω σπιτι 30 λεπτα μετα την πρωπονηση - ενα τονο (και ρυζι)
Βραδινο - οτι κανει η μανα μου (συνιθος κοτοπουλο φιλετο,μπιφτεκι και τετοια)(ρυζι)
Πριν τον υπνο - γιαουρτι 2% και 10 ξυροι καρποι

Αυτααα :) Επεισης σκεφτομαι να αγορασω μια πρωτεινη και να την βαλω πριν η μετα την πρωπονηση η το προι δεν ειμαι σιγουρος εαν μπορειτε πειτε μου και για αυτο :)

κοιτα ολα τα γευματα σου πρεπει να εχουν την ιδια αναλογια σε πρω/υδα/λιπη η τουλαχιστον να ειναι καπου κοντα
εγω σου προτεινω πιο πανω τι να προσθεσεις ακομη αλλα πρεπει να υπολογισεις και τις θερμιδες,πρωτεινες,υδα και λιπη στην διατροφη σου

andrikos3kala
11-09-11, 04:11
+1 Σπύρο και αν βαρεθεις το ρυζακι σπάστο και με καμία βραστή πατάτα ή μακαρόνια.

TheWorst
11-09-11, 11:34
Στην πρωτη μετα το γυμναστηριο κοιτα το ρυζι να ειναι ασπρο , ενω μετα στο βραδυνο να ειναι μαυρο..Και αμα το βραδυνο σου ειναι αργα μη βαζεις ρυζι..Πες μεχρι τις 8 περιπου

TheMaster
11-09-11, 12:24
Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια θα πρωσπαθησω να τα συνδιασω ολα αυτα :)