PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενοχληση κατα την καταπωση σαλιου



MusclesOfShadow
15-09-11, 23:25
Θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας και να με βοηθησετε παρολο που δεν θα πω και πολλα, μονο το συγκεκριμενο θεμα.
Στην αρχη (3 εβδομαδες πριν?) ηταν ενας πολυ δυσαρεστος "πονος" (καλυτερα ενοχληση) οταν καταπινα το σαλιο μου (ξερετε αυτο που κανουμε συνεχεια) και διαρκουσε σχεδον ολη την μερα. Το φαι δεν με ενοχλουσε. Εκεινη την περιοδο παντως ειχα παρα μα παρα πολυ αγχος για την υγεια μου, πιστευα πως εχω κατι πολυ σοβαρο. Επισης να διευκερινισω οτι αυτο συνεβει λιγες μερες μετα την ληψη μουρουνελαιου και στην διακοπη του για 2 μερες καλυτερεψε ενω οταν ξαναρχισα την επομενη επιδυνωθηκε.
Τελοσπαντων κοβω και το μουρουνελαιο (με γευση πορτοκαλι) και ο πονος-ενοχληση εγινε σχεδον μη αντιληπτος. Αλλα ειναι εδω για 2 εβδομαδες τωρα (νομιζω). Μπορω να πω οτι μου εχει φυγει και το αγχος για την υγεια μου, παρολαυτα ο λαιμος εξακολουθει να με προβληματιζει καθως ναι μεν ειναι κατι που αγνοειται πανευκολα αλλα γιατι υπαρχει και γιατι υπαρχει για τοσο καιρο? Επιπλεον σε στιγμες ξεγνοιασιας, χαρας και ηρεμιας φευγει εντελως, οπως οταν εκανα μπανιο σημερα ή οταν εκανα προπονηση. Οταν ομως σκεφτομαι οτι μπορει να εχω κατι, επειδυνωνεται, χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι δεν επειδυνωνεται και στα καλα καθουμενα, οπως π.χ. στο σχολειο.
Τι πιστευω εγω? Ελπιζω να ειναι αγχος για την υγεια μονο και να περασει, αλλεργια μηπως σε καποιο συστατικο του μουρουνελαιου ή καποιο απλο μικροβιο που θα φυγει. Τι εκλιπαρω τον Θεο να μην ειναι? Καρκινος του λαιμου ή κατι τετοιο(HPV?). (οταν το σκεφτομαι αυτο μιλαμε δεν μπορω να καταπιω ουτε...αερα:turtle:)
Εσεις τι πιστευετε οτι μπορει να ειναι? Σας εχει τυχει ποτε? Αν ειστε ειδικοι η βοηθεια σας θα ηταν πολυτιμη.

Διευκρινισεις:
1)Δεν καπνιζω ουτε πινω
2)Η λεξη "πονος" αναφερεται παντα στην ενοχληση που νιωθω οταν καταπινω το σαλιο μου


(μη μου πειτε να παω σε γιατρο, δεν εχει νοημα, θα παω, θα το κανω και αυτο, αλλα δεν μπορω να κανω και πολλα για να το επισπευσω αυτο)

Ευχαριστω....

ginus
15-09-11, 23:28
.....την περιπτωση του απλου πονολαιμου την σκεφτηκες?

MusclesOfShadow
15-09-11, 23:32
Τι ειδους πονολαιμος? Απο τι? Στα καλα καοθουμενα? Και για τοσο καιρο? Εσυ τι πιστευεις οτι μπορει να φταιει? Καποιο μικροβιο?

Επισης δεν νιωθω τιποτα κακο αν δεν καταπιω σαλιο.

ginus
15-09-11, 23:34
ναι..καποιο μικροβιο...αυτο που λεμε μην πινεις κρυα? να φορα κασκολ το χειμωνα? μην αναπνεεις πυρηνικα? ε κατι τετοιο.....
:puke:

MusclesOfShadow
15-09-11, 23:39
Δεν ειμαι σιγουρος. Εχω ξανακρυωσει στο παρελθον, ειτε κρυωμα ειτε γιπη, απολα. Ο ξηρος και επιπονος λαιμος δεν εχει να κανω με αυτο που νιωθω εγω. Πρωτη φορα με ενοχλει ετσι ο λαιμος μου, με αυτον τον τροπο...

Galthazar
16-09-11, 00:02
πλακωσε τα καυτα τσαγια μια-δυο μερες και πες μας μετα...;)

jackaction
16-09-11, 00:59
Μηπως απο κανα κληματιστικο το οποιο εχει να καθαριστει το φιλτρο απο τοτε που κατασκεβαστηκε?;)

Jumaru
16-09-11, 09:04
Χαλαρά μπορεί να είναι απο κλιματιστικό όπως είπε και πιο πάνω ο jackaction. Επίσης ναι μπορεί να είναι και μικρόβιο για τόσο καιρό. Δοκίμασε καμια παστίλια για το λαιμό η τα lysopaine (κάπως έτσι) απο το φαρμακείο η κανένα αφέψημα και βλέπεις. Επίσης κλιματιστικό σπίτι και κάποιοι να καπνίζουν είναι ότι χειρότερο να το αποφύγεις. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ.
Επίσης κάτι που έμαθα πρόσφατα: το άγχος χτυπάει πάντα το πιό αδύναμο ζωτικό μας όργανο. Σε άλλους είναι το στομάχι, άλλους μαλλιά, δέρμα, φίλος μου έχασε την όραση του έπεσε στα 7/10 και με θεραπεία επανήλθε (δόξα το Θεό), σίγουρα το άγχος είναι ότι χειρότερο.

Lucif3r
16-09-11, 10:25
ΜΠΟΥΛ, μην τρελενεσαι φιλε..Οπως λενε και τα παιδια απο πανω μην πινεις κρυα, και για να "γλυκανει" ο λαιμος σου πιες κανα ζεστο τσαγακι,φαε καμια ζεστη σουπιτσα, μελι.Σε 2 μερες θα σου εχει περασει..:welcome:

eri_87
16-09-11, 11:39
Καλέ την καταστροφή έφερες για έναν πονόλαιμο!!!!! Καταρχήν ΗΡΕΜΗΣΕ! Στο ότι παίζει ένα ρόλο το άγχος σου είναι πολύ πιθανό, αλλά όχι στο ότι διαρκεί πολλές μέρες η ενόχληση. Απλά μπορεί να έχεις κάποιο μικρόβιο που χρειάζεται αντιβίωση για να περάσει και τίποτα παραπάνω! Πολλές φορές έχω πάθει κάτι αντίστοιχο, δε χρειάζεται να ανησυχείς.... Εξάλλου είναι ευαίσθητη περιοχή, μου χει τύχει να πάθω φαρυγγίτιδα κ μετά την αντιβίωση πέρασαν 1-2 βδομάδες κ έπαθα λαρυγγίτιδα! :green:

COOL DOWN.... :cool:

chr04
16-09-11, 13:08
Κοιμάμαι με ανοιχτή μπαλκονοπορτα και προχθες το βραδυ εβγαλε ψύχρα εγώ βεβαια δεν κατάλαβα κατι στον υπνο αλλα το πρωι που ξυπνησα είχα μια ενόχληση στο λαιμό.

exkaliber
16-09-11, 13:11
δεν ειμαι σιγουρος,νομιζω φλεγμονη ειναι
το χω παθει μερικες φορες οταν φωναζα ή κρυωνα
ή πας στο φαρμακειο για τραχιζαν ή αφεψημα με γλυκανισο με αλατι και λεμονι ή υπομονη λιγες μερες

jackaction
16-09-11, 16:21
ρεγουλα με το γλυκανισο ομως μην αρχισεις τα 8αρια...γιατι σε κοβω να χτυπας τπτ ουζακια και να λες για το λαιμο ειναι:P:P

Hercules
16-09-11, 17:19
Θα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας και να με βοηθησετε παρολο που δεν θα πω και πολλα, μονο το συγκεκριμενο θεμα.
Στην αρχη (3 εβδομαδες πριν?) ηταν ενας πολυ δυσαρεστος "πονος" (καλυτερα ενοχληση) οταν καταπινα το σαλιο μου (ξερετε αυτο που κανουμε συνεχεια) και διαρκουσε σχεδον ολη την μερα. Το φαι δεν με ενοχλουσε. Εκεινη την περιοδο παντως ειχα παρα μα παρα πολυ αγχος για την υγεια μου, πιστευα πως εχω κατι πολυ σοβαρο. Επισης να διευκερινισω οτι αυτο συνεβει λιγες μερες μετα την ληψη μουρουνελαιου και στην διακοπη του για 2 μερες καλυτερεψε ενω οταν ξαναρχισα την επομενη επιδυνωθηκε.
Τελοσπαντων κοβω και το μουρουνελαιο (με γευση πορτοκαλι) και ο πονος-ενοχληση εγινε σχεδον μη αντιληπτος. Αλλα ειναι εδω για 2 εβδομαδες τωρα (νομιζω). Μπορω να πω οτι μου εχει φυγει και το αγχος για την υγεια μου, παρολαυτα ο λαιμος εξακολουθει να με προβληματιζει καθως ναι μεν ειναι κατι που αγνοειται πανευκολα αλλα γιατι υπαρχει και γιατι υπαρχει για τοσο καιρο? Επιπλεον σε στιγμες ξεγνοιασιας, χαρας και ηρεμιας φευγει εντελως, οπως οταν εκανα μπανιο σημερα ή οταν εκανα προπονηση. Οταν ομως σκεφτομαι οτι μπορει να εχω κατι, επειδυνωνεται, χωρις ομως αυτο να σημαινει οτι δεν επειδυνωνεται και στα καλα καθουμενα, οπως π.χ. στο σχολειο.
Τι πιστευω εγω? Ελπιζω να ειναι αγχος για την υγεια μονο και να περασει, αλλεργια μηπως σε καποιο συστατικο του μουρουνελαιου ή καποιο απλο μικροβιο που θα φυγει. Τι εκλιπαρω τον Θεο να μην ειναι? Καρκινος του λαιμου ή κατι τετοιο(HPV?). (οταν το σκεφτομαι αυτο μιλαμε δεν μπορω να καταπιω ουτε...αερα:turtle:)
Εσεις τι πιστευετε οτι μπορει να ειναι? Σας εχει τυχει ποτε? Αν ειστε ειδικοι η βοηθεια σας θα ηταν πολυτιμη.

Διευκρινισεις:
1)Δεν καπνιζω ουτε πινω
2)Η λεξη "πονος" αναφερεται παντα στην ενοχληση που νιωθω οταν καταπινω το σαλιο μου


(μη μου πειτε να παω σε γιατρο, δεν εχει νοημα, θα παω, θα το κανω και αυτο, αλλα δεν μπορω να κανω και πολλα για να το επισπευσω αυτο)

Ευχαριστω....

ασε να μαντεψω..εισαι μικρος σχετικα σε ηλικια,εγραψες στο google για καρκινο λαιμου σου εβγαλε μερικα συμπτωματα οπως πονολαιμος και απλα σε επιασε πανικος..δεν εχεις τιποτα,μονο αγχος,αφου το λες και μονος σου οτι οταν περνας καλα,την ξεχνας αυτη την ενοχληση..Υ.Γ.και μην ξαναψαξεις στο google για αρρωστιες :P

andreasaxo
16-09-11, 17:45
Φίλε μου αν θέλεις άκου και την δική μου γνώμη.
Το έπαθα αυτό που λες την περίοδο που χρησιμοποιούσα το lipo 6 black και νόμιζα ότι έφταιγε αυτό.
Είχα κι’εγω της σκοτούρες μου και κάποια προσωπικά μου που με άγχωναν πολύ.
Μετά από πολύ ψάξιμο, από διάφορα ερωτήματα κι’εδο, μέχρι υπερθυρεοειδισμό νόμιζα ότι έχω.
Μόλις ξεπεράστηκαν τα προβλήματα μου αμέσως το ξέχασα, μιλάμε ότι το θυμήθηκα ότι είχα πρόβλημα, μετά από μια εβδομάδα αφότου είχαν λυθεί όλα και λέω ‘’Μα καλά, ο λαιμός μου δεν με ενοχλούσε; Πότε μου πέρασε και δεν το κατάλαβα;’’.
Καταλήξαμε ότι ήταν κρίση άγχους, από τότε και μέχρι σήμερα όποτε με στεναχωρεί κάτι και με στρεσάρει πολύ, το παθαίνω και κρατά πάρα πολύ λίγο.
Ειδές τι αναφέρεις από μόνος σου;
Όποτε περνάς καλά το ξεχνάς, σαν να μην υπάρχει.
Θα σου περάσει, άγχος είναι, ακόμα και να το ξεπέρασες το πρόβλημα που σε άγχωνε και σου παρουσίασε αυτή την ενόχληση, έχεις τώρα άλλο, νομίζεις ότι έχεις κάτι και σου έχει γίνει εμμονή.
Τι να κάνουμε φίλε μου, είμαστε αγχώδης άτομα.
Εγώ δεν το πίστευα ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο, γελαγα όταν τα άκουγα, κρίση άγχους, κρίση πανικού, κρίση άσθματος, αλλεργικό σοκ κ.α τέτοια.
Όποτε αγχώνομαι παθαίνω ασφυξία να πούμε.
Ηρέμισε, όλα είναι καλά.

MusclesOfShadow
16-09-11, 17:46
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας παιδια!!! :clap::clap::clap:
Ναι ειναι αληθεια πως τρελενομαι ευκολα αλλα δεν θα τρελενομουν αν δεν με επιανε και στα ξαφνικα. Βασικα 50% της μερας ειναι ηπιο, 20% εντονο και 30 % δεν υπαρχει... Και γω πιστευω πως ειναι καποιο μικροβιο, ενας φιλος μου ειχε κατι παρομοιο, κλιματιστικο δεν χρησιμοποιω και δεν πιστευω να ειναι απτα κρυα αλλα θα φυλαχτω και απο αυτα οπως λετε. Επισης πιστευω πως ειναι και ψυχολογικο οπως μου εχουν πει και λιγο καιρο πιο πριν που ειμουν χειροτερα και σε αλλα παρομοια θεματα.

tHNX!!!:thumbup:

Hercules
16-09-11, 19:12
Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας παιδια!!! :clap::clap::clap:
Ναι ειναι αληθεια πως τρελενομαι ευκολα αλλα δεν θα τρελενομουν αν δεν με επιανε και στα ξαφνικα. Βασικα 50% της μερας ειναι ηπιο, 20% εντονο και 30 % δεν υπαρχει... Και γω πιστευω πως ειναι καποιο μικροβιο, ενας φιλος μου ειχε κατι παρομοιο, κλιματιστικο δεν χρησιμοποιω και δεν πιστευω να ειναι απτα κρυα αλλα θα φυλαχτω και απο αυτα οπως λετε. Επισης πιστευω πως ειναι και ψυχολογικο οπως μου εχουν πει και λιγο καιρο πιο πριν που ειμουν χειροτερα και σε αλλα παρομοια θεματα.

tHNX!!!:thumbup:
απ τα γραφομενα σου τσαμπα ανησυχεις..και μονο που λες οτι λες οτι αυτη η ενοχληση ειναι αλλοτε 20% αλλοτε 30% κτλ...ιατρικα αυτο δε στεκει,αν ειχες κατι σοβαρο θα σε πονουσε με την ιδια ενταση ολη την ημερα κ νυχτα.πιες κανα ζεστο και θα εισαι ok,και απεβαλλε οσο μπορεις το αγχος

ellaki
16-09-11, 19:30
ασε να μαντεψω..εισαι μικρος σχετικα σε ηλικια,εγραψες στο google για καρκινο λαιμου σου εβγαλε μερικα συμπτωματα οπως πονολαιμος και απλα σε επιασε πανικος..δεν εχεις τιποτα,μονο αγχος,αφου το λες και μονος σου οτι οταν περνας καλα,την ξεχνας αυτη την ενοχληση..Υ.Γ.και μην ξαναψαξεις στο google για αρρωστιες :P

+1000

αγχος καθαρα...και γω οταν αγχωνομαι εχω ταση για εμετο..μεχρι και εγκυμοσυνη μου λεγανε.αχαχα
ισως και ανθυποβολη..διαβασες τα συμπτωματα,τα σκεφτεσαι και νομιζεις οτι τα εχεις..χαλαρωσε και θα περασει!!

MusclesOfShadow
16-09-11, 21:26
Xαχαχ, να παιδια ολοι αυτο μου λενε. Συνηθως με πιανει το αγχος στην κοιλια ομως, γιαυτο ανησυχω γιατι ποτε δεν εχω νιωσει κατι τετοιο (την στιγμη αυτη που μιλαμε το νιωθω τωρα που καταπινω, με το φαγητο δεν νιωθω τιποτα ομως)
Επισης τωρα που τελειωνα την προπονηση στο γυμν και ηταν αργα εξω σκοτεινα μου ερχονταν και κατι τρελες σκεψεις περι ολα τελειωσαν κιετσι...
Το πιο πιθανο ειναι να εχω αποτρελαθει απτον φοβο... Ειναι πιο ευκολο να τρελαθεις παρα να σπασεις το χερι σου....

MusclesOfShadow
27-09-11, 21:48
Οκ περασε ο λαιμος...
Τωρα απο τι πασχω?
Μαντεψτε....
Πονοςςςςς!!!!!!!!!!!
Συγχαρητηρια μου:clap: Θα πιστευετε τωρα οτι εκανα τιποτα τρελο και εσπασα κανα χερι... Αμ δε!

ΠΟΝΟΣ 1:
Ολα αρχισαν(εδω και αρκετο καιρο, μιλαω για το συγκεκριμενο ομως) απο ενα μικρο περιστατικο τραυματισμου μετα απο ενα σετ κωπηλατικης στην τροχαλια-μχανημα (ενα μηχανημα που μισω, τα ελευερα βαρη ειναι the best, αντε και λιγο κλασσικη τροχαλια). Μετα απ αυτο το σετ λοιπον πονοσε ο αριστερος ραχιαιος ενω ο δεξιος οχι. Το προβλημα βεβαια ειναι πως δεν ηταν ακριβως ο πλατυς ραχιαιος που πονουσε αλλα ισως καποιοι μυες απο κατω αποαυτον, στην σπονδυλικη στηλη (πολυσχιδης μυς??). Τελοσπαντν της επομενη ημερα δεν πονουσα παρα μονο οταν γυρνουσα τον κορμο μου δεξια ή αριστερα, πονουσα σε εκεινο το σημειο και ειχα μειωμενο ευρος κινησης απτον πονο. Οσο περνουσαν οι μερες καλυτερευε ομως μετα, λογω κι του πολυωρου καθισματος τα πρωινα για ο σχολειο, με επιανε και η μεση μου, με εναν τροπο οπως οταν μενουμε για πολλες ωρες ορθιοι και αυτη κουραζεται. Τοτε εψαξα λιγο και φοβηθηκα μην εχω καμια κηλη. Δεν θυμαμαι αν ηταν μετα η πριν απο αυτο αλλα μεχρι και τωρα μπορει να νιωσω καποιον υποτονικο πονο στον κ@λο μου, τα ποδια μου, την κατω αριστερα ή δεξια μεση μου, τους κατω κοιλιακους μου Ο υποτονικος πονος στα ποδια ειναι ο χειροτερος, δεν ξερω ποτε θα συμβει (συνηθως συμβαινει στο μηριαιο δικεφαλο ή την γαμπα και ειναι σαν πονος η σαν τραβηγμα) αλλα οταν συμβει δεν προκειται να με επηρεασει παρα μονο ψυχολογικα. Ολααυτα ειναι ανεξαρτητα ε την θεση της σποδυλικης μου στηλης...συνηθως δηλαδη..

ΠΟΝΟΣ 2:
Ισως ειναι καταλοιπα απο καποια φοβια? ΔΕΝ ξερω, παντως ειναι αλλος ενας υποτονικος πονος συνηθως στα χερια (μονο εκει δηλαδη συμβαινει) αι πιο συγκεκριμενα εινα σαν να ποναει το κοκκαλο, στις περιοχες: του καρπου λιγο πιο κατω στην θεση πρηνισμου την απο πανω πλευρα, στο κοκκαλο του πηχη συχνοτερα, στον αγκωνα σπανια ή στο βραχιονιο οστο (στο πανω χερι)μερικες φορες. Τι μπορει ναναι αυτο? Μο συμβαινει εντελως ασχετες ωρες και ανεξαρτητα απτην προπονηση (τωρα πονει ο δεξιος αγκωνας και η μεση καθολου, μολις εγραψα το "καθολου" με επιασε η γαμπα)

ΠΟΝΟΣ 3: (Ανησυχητικος-αληθινος 100%)
Με εχει ξαναπιασει μερικες φορες οταν εκανα bmx(μεσα στα 4 χρονια που ασχολουμουν). Ειναι ενα αισθημα οτι θα σου πεταχτουν εξω ο ορχεις αν βαλεις αρκετη δυναμη την ωρα που "κλεινεις" τα ποδια σου το ενα με τοαλλο. Οπως στο μηχανημα για τους προσαγωγεις. Αν κανω τετοια κινηση και βαλω δυναμη νιωθω οτι θα μ πεταχτουν εξω! Μηπως ειναι φυσιολογικο μως?

ΠΟΝΟΣ 4: (ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ)
Παρτε μια πετετα με τα δυο χερα, κλειστη λαβη, σο υψος των ωμων και προσπαθηστενα την τεντωσετε μεχρι να σπασει. Σε αυτη την κινηση νιωθω πως οι τραπεζοειδης μου προκειται να σπασουν. Το ιδιο και για την δυναμη συμπιεσης. Τι λτε να φταιει? Ποναιει πολυ! Επισης οι τραπζοειδης μου ειναι αρκεα ευαισθητη στην ψυξη και το κακο πιασιμο μετα απο πιεσεις. Καμια ιδεα?


Αυτ....ΠΑΡΑΚΑΛΩ οποιος ξερει τι μπορει ν συμβαινει, πειτε μου, εστω για ενα απο αυτα, καθως ειναι σμπτωματα που δεν μπορω να τ πω σε γιατρο εκτος και αν κανω καποιο τσεκαπ ή ακτινογραφια (μακρια απο εμας)

-σορρυ για τα λαθη, εχει προβλημα τπ πληκτρολογιο μ!-

Thnx και παλι

eri_87
28-09-11, 15:03
Εγώ θα πρότεινα να πας σε ένα γιατρό να σου λυθούν όλες οι απορίες και να ηρεμήσεις, αφού θα έχεις πάρει μια πιο σωστή γνώμη. Επίσης μη δίνεις ΤΟΣΗ σημασία σε ενοχλήσεις που έχεις κατά καιρούς... όλοι κάτι έχουμε, λογικό είναι, ειδικά αν γυμνάζεσαι έντονα με βάρη! Σημασία σε έναν πόνο-ενόχληση δώσε όταν είναι ανυπόφορος, σε δυσκολεύει στη καθημερινότητα, είναι επίμονος και συνεχής για καιρό.
Αυτά από μένα! ;)

john john
28-09-11, 15:27
κανε μια ληστεια(μην σε πιασουν μονο) παρε κανα 500αρι χλιαδες ευρο φυγε μια καραϊβικη και μην ξανα γυρισεις σε αυτον τον τοπο..κατσε και τρωγε τα λεφτα (εκει με 500 εισαι παμπλουτος)και μην σκεφτεσαι τπτ..θα δεις πως θα φύγουν οι πονοι.

υ.γ:αν το αποφασισεις πες μου.

beefmeup
28-09-11, 15:29
(μη μου πειτε να παω σε γιατρο, δεν εχει νοημα, θα παω, θα το κανω και αυτο, αλλα δεν μπορω να κανω και πολλα για να το επισπευσω αυτο)



φιλε για ολους τους πονους που νιωθεις,σου λεμε να πας σε γιατρο να το κοιταξεις..
ενας φιλος που ειχα που πονουσε στο τελος πεθανε.

Saldi
28-09-11, 16:08
Στο πρώτο post λες HPV??Που κολλάει αυτό???Αυτό είναι κονδυλώματα..καμία σχέση με τον λαιμό...Με τα γεννητικα όργνα ναι με τον λαιμό όχι!

ginus
28-09-11, 17:50
φιλε για ολους τους πονους που νιωθεις,σου λεμε να πας σε γιατρο να το κοιταξεις..
ενας φιλος που ειχα που πονουσε στο τελος πεθανε.

εμενα το χε παθει ενα καναρινι καποτε..τεσπα rest in peace


Στο πρώτο post λες HPV??Που κολλάει αυτό???Αυτό είναι κονδυλώματα..καμία σχέση με τον λαιμό...Με τα γεννητικα όργνα ναι με τον λαιμό όχι!

σκορπιες καικαλοψαρωτικες γνωσεις..



αν με καθε πονο-πιασιμο-ενοχληση φιλε μου κανεις ετσι δεν θελω να σε φανταστω στα 70 σου...

COBRA_STYLE
28-09-11, 17:50
ο HPV μπορει να εμφανιστει και στο στομα-λαιμο μεσω του στοματικου σεξ...αυτο το ξερει μονο ο φιλος..εκτος αν θελει να μας πει

MusclesOfShadow
28-09-11, 17:56
Εγώ θα πρότεινα να πας σε ένα γιατρό να σου λυθούν όλες οι απορίες και να ηρεμήσεις, αφού θα έχεις πάρει μια πιο σωστή γνώμη. Επίσης μη δίνεις ΤΟΣΗ σημασία σε ενοχλήσεις που έχεις κατά καιρούς... όλοι κάτι έχουμε, λογικό είναι, ειδικά αν γυμνάζεσαι έντονα με βάρη! Σημασία σε έναν πόνο-ενόχληση δώσε όταν είναι ανυπόφορος, σε δυσκολεύει στη καθημερινότητα, είναι επίμονος και συνεχής για καιρό.
Αυτά από μένα! ;)

Δεν με δυσκολευουν στην καθημερινοτητα, μονο καταθλιψη μου προκαλουν:unsure:
χεχε:green: Βασικα ειναι και μερικα αλλα πραγματα.... Θα πρεπει να επισκεφτω ορθοπαιδικο αλλον πρωτα να με κοιταξει (μαρεσει πολυ αυτο το επαγγελμα),μετα καποιον παθολογο αν δεν βρει αυτος κατι και μετα αν συνεχισω, στον ψυχολογο της γειτονιας:turtle:


κανε μια ληστεια(μην σε πιασουν μονο) παρε κανα 500αρι χλιαδες ευρο φυγε μια καραϊβικη και μην ξανα γυρισεις σε αυτον τον τοπο..κατσε και τρωγε τα λεφτα (εκει με 500 εισαι παμπλουτος)και μην σκεφτεσαι τπτ..θα δεις πως θα φύγουν οι πονοι.

υ.γ:αν το αποφασισεις πες μου.

Βοηθησε με κιεσυ και και θα τα φαμε μισα μισα. Περα απο την πλακα, εχεις απολυτο δικιο.


φιλε για ολους τους πονους που νιωθεις,σου λεμε να πας σε γιατρο να το κοιταξεις..
ενας φιλος που ειχα που πονουσε στο τελος πεθανε.

Δεν εχεις και τι αλλο να κανεις στο τελος αν κατι επιμενει. Συλληπητηρια για τον φιλο σου. Ποναγε πολυ?


Στο πρώτο post λες HPV??Που κολλάει αυτό???Αυτό είναι κονδυλώματα..καμία σχέση με τον λαιμό...Με τα γεννητικα όργνα ναι με τον λαιμό όχι!

Ναι μπορει να προκαλεσει και καρκινο του λαιμου, ψαξτο γιατι εγω δεν προειται:P

MusclesOfShadow
28-09-11, 18:00
σκορπιες καικαλοψαρωτικες γνωσεις..



αν με καθε πονο-πιασιμο-ενοχληση φιλε μου κανεις ετσι δεν θελω να σε φανταστω στα 70 σου...

Οχι, απλα μου ετυχαν καποια πραγματα και τωρα απεκτησα κατ βς προς τα θεματα υγειας. Η ψυχη του ανθρωπου μπορει να γινει πιο δυνατη απτο σωμα του, αλλα αλλοτε μπορει να λυγισει πιο ευκολα και απο κλαδακι. Και τα πιο μεγαλα φρουρια εχουν και αυτα την "πισω πορτα" τους. Βεβαια αν προλαβεις μπορεις να την βρεις, να την κλεισεις και καθαρισες

geo28
28-09-11, 18:14
φιλε επειδη αυτο μπορει να εξελιχθει ασχημα σε μερικα χρονακια,ψαχτο σε καποιον ειδικο ψυχικης υγειας καλυτερα..
θα τολμησω να μιλησω για γενικευμενη αγχωτικη διαταραχη ..η αγχωτικη να ξερεις οτι μπορει να σε ταλαιοπωρησει αρκετα ακομα
και με ψυχοσωματικα συμπτωματα αλλλα και να επηρρεασει την καθημερινοτητα σου..

MusclesOfShadow
28-09-11, 18:21
φιλε επειδη αυτο μπορει να εξελιχθει ασχημα σε μερικα χρονακια,ψαχτο σε καποιον ειδικο ψυχικης υγειας καλυτερα..
θα τολμησω να μιλησω για γενικευμενη αγχωτικη διαταραχη ..η αγχωτικη να ξερεις οτι μπορει να σε ταλαιοπωρησει αρκετα ακομα
και με ψυχοσωματικα συμπτωματα αλλλα και να επηρρεασει την καθημερινοτητα σου..

το ξερω φιλε μ το λενε παντου, εχεις δικιο:(

MusclesOfShadow
28-09-11, 18:44
Σημερα η μερακυλησε ομαλα. Το μοο ηταν λιγο οι ενοχλησεις στο ποδι και σποραδικα μια σπαστικη αισθηση καψιματος στα κατω αριστερα-δεξια μερη της πλατης (κατω κατω, πιο κατω ραχιαιους μυς-μυικος πονος ομως)

Hercules
28-09-11, 19:13
αρρωστοφοβια..συμβουλεψου καποιον ειδικο τωρα που ειναι νωρις γιατι μπορει να σου γινει εμμονη..κριμα νεο παιδι να ταλαιπωρησε με χαζομαρες

beefmeup
28-09-11, 19:44
ο HPV μπορει να εμφανιστει και στο στομα-λαιμο μεσω του στοματικου σεξ...

αυτο ισχυει..

MusclesOfShadow
29-09-11, 20:57
Πρεπει ναεχω αρρωστοφοβια. Πτε μου αλλη φορα δεν εχω ξανανιωσει ετσι. Φυσικα, για να πω και του στραβου το δικιο, ποτε (τουλαχιστον ετσι ξερω) δεν ανηυχω για καποια ασθενεια χωρις να υπαρξει καποιος λογος ικανος να με...τρομαξει. Αυτο που με τρομαζει τωρα ειναι αυτες οι αισθησεις απτην μεση και κατω...

:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

Lao
03-10-11, 12:14
Πρεπει ναεχω αρρωστοφοβια. Πτε μου αλλη φορα δεν εχω ξανανιωσει ετσι. Φυσικα, για να πω και του στραβου το δικιο, ποτε (τουλαχιστον ετσι ξερω) δεν ανηυχω για καποια ασθενεια χωρις να υπαρξει καποιος λογος ικανος να με...τρομαξει. Αυτο που με τρομαζει τωρα ειναι αυτες οι αισθησεις απτην μεση και κατω...

:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead:

Ξεκόλλα από τον εαυτό σου, ανέπνεε ήρεμα, πέρνα την μέρα σου παραγωγικά και δημιουργικά, εστίασε την προσοχή σου στο εδώ και στο τώρα και.......

.....όλα θα περάσουν.

Απλά μην σκέφτεσαι τόσο πολύ μικρέ ;)

rey1989
03-10-11, 12:28
εγω πάλι έχω να πάω σε γιατρό πολύ καιρο ... και έχω κάτι πόνους στην πλάτη, όταν ακουμπάω πίσω σε σκληρές επιφάνειες κλπ . δεν ξέρω απο τι. :unsure:


ειμαι σιγουρος πως μετα απο την απώλεια τόσων κιλων θα έπρεπε να πάω να κάνω γενικές εξετάσεις να δω που βρίσκομαι αλλά λεφτα δεν παίζουν αυτή την περίοδο οπότε το καθυστερώ λίγο. Ελπίζω να μην πάω και μου βρουν τίποτα πεσμένες τεστοστερόνες , καμια έλλειψη η κάτι τελος πάντων...

geo28
03-10-11, 14:11
Ξεκόλλα από τον εαυτό σου, ανέπνεε ήρεμα, πέρνα την μέρα σου παραγωγικά και δημιουργικά, εστίασε την προσοχή σου στο εδώ και στο τώρα και.......

.....όλα θα περάσουν.

Απλά μην σκέφτεσαι τόσο πολύ μικρέ ;)

ΛΟΛ ,ti αλλο θα δω γραμμενο..μα ρε φιλε ειναι σα να λες σ ενα καταθληπτικο ξερω γω ''εχε πιο χαρουμενη σκεψη,
μην εισαι καταθλιπτικος,ανεβα παλιοσεροτονινη''..πραγματικα γελαω με κατι τετοιες συμβουλες...το αγχος και αυτο μια διαταραχη εναι
με βιοχημικες συνεπειες στον εγγεφαλο και ολα οσα εχει οποιαδηποτε διαταραχη..ο υποχονδρισμος ΕΙΝΑΙ προφανως απ τις πιο βαρβαρες εκφανσεις αγχωτικης διαταρχης
και δε μπορεις απλα να λες στον αλλο ''ξεκολα'' γιατι απλα δε μπορει απο μονος του να ξεκολησει.,,

Lao
03-10-11, 14:31
ΛΟΛ ,ti αλλο θα δω γραμμενο..μα ρε φιλε ειναι σα να λες σ ενα καταθληπτικο ξερω γω ''εχε πιο χαρουμενη σκεψη,
μην εισαι καταθλιπτικος,ανεβα παλιοσεροτονινη''..πραγματικα γελαω με κατι τετοιες συμβουλες...το αγχος και αυτο μια διαταραχη εναι
με βιοχημικες συνεπειες στον εγγεφαλο και ολα οσα εχει οποιαδηποτε διαταραχη..ο υποχονδρισμος ΕΙΝΑΙ προφανως απ τις πιο βαρβαρες εκφανσεις αγχωτικης διαταρχης
και δε μπορεις απλα να λες στον αλλο ''ξεκολα'' γιατι απλα δε μπορει απο μονος του να ξεκολησει.,,

Ξέρεις, κάποιες φορές το να ξεκολλήσει το μυαλό ενός ανθρώπου, και ιδιαίτερα ενός εφήβου, είναι πιο απλή διαδικασία από το να βαφτίζουμε τα πάντα «διαταραχές». Δεν είναι ανάγκη να τα παίρνουμε όλα τόσο σοβαρά, ούτε να βάζουμε τον καθένα στο τριπάκι «έχεις πρόβλημα, πρέπει να το πάρεις στα σοβαρά, να δεις έναν ειδικό» κτλ κτλ κτλ.

Ο Σκιάς έχει μερικές φοβίες, όπως είχαμε και έχουμε όλοι μας. Όλοι έχουμε περάσει από την εφηβεία, δεν είναι ανάγκη να τα παίρνουμε όλα τόσο σοβαρά και να κάνουμε και τον άλλον να κάνει το ίδιο. Όταν το κάνουμε αυτό, συνήθως χειροτερεύουμε την κατάσταση.

Φαντάζομαι ότι εσύ είσαι της άποψης να πάει σε έναν ειδικό ώστε να βοηθηθεί κτλ, σωστά; Εγώ πάλι είμαι της άποψης ότι το παιδί απλά χρειάζεται φίλους ώστε να μιλάει ανοιχτά.

Βεβαίως, μπορεί να δοκιμάσει και τα δύο, και να δει και ο ίδιος το αποτέλεσμα.

Κλείνοντας, χαίρομαι που η συμβουλή μου σε έκανε να γελάσεις. Βοηθάει και με το άγχος ;)

geo28
03-10-11, 15:04
Ξέρεις, κάποιες φορές το να ξεκολλήσει το μυαλό ενός ανθρώπου, και ιδιαίτερα ενός εφήβου, είναι πιο απλή διαδικασία από το να βαφτίζουμε τα πάντα «διαταραχές». Δεν είναι ανάγκη να τα παίρνουμε όλα τόσο σοβαρά, ούτε να βάζουμε τον καθένα στο τριπάκι «έχεις πρόβλημα, πρέπει να το πάρεις στα σοβαρά, να δεις έναν ειδικό» κτλ κτλ κτλ.

Ο Σκιάς έχει μερικές φοβίες, όπως είχαμε και έχουμε όλοι μας. Όλοι έχουμε περάσει από την εφηβεία, δεν είναι ανάγκη να τα παίρνουμε όλα τόσο σοβαρά και να κάνουμε και τον άλλον να κάνει το ίδιο. Όταν το κάνουμε αυτό, συνήθως χειροτερεύουμε την κατάσταση.

Φαντάζομαι ότι εσύ είσαι της άποψης να πάει σε έναν ειδικό ώστε να βοηθηθεί κτλ, σωστά; Εγώ πάλι είμαι της άποψης ότι το παιδί απλά χρειάζεται φίλους ώστε να μιλάει ανοιχτά.

Βεβαίως, μπορεί να δοκιμάσει και τα δύο, και να δει και ο ίδιος το αποτέλεσμα.

Κλείνοντας, χαίρομαι που η συμβουλή μου σε έκανε να γελάσεις. Βοηθάει και με το άγχος ;)

μαλιστα...επισης υπαρχει και μια αλλη αποψη..υπαρχουν εκατομυρια ανθρωποι που απλα καλιεργουσαν τετοιες
σκεψεις απ την εφηβεια και απλα το εβλεπαν ως κατι μη σοβαρο οπως εσυ για παραδειγμα και αργοτερα ταλαιπωρηθηκαν
σε βαθμο που προφανως εσυ δε φανταζεσαι..καποια πραγματα στον οργανισμο απλα δε μπορεις να τα ελεγξεις
οτι φιλους και να εχεις ,οτι κοιωνικο υποβαθρο και να εχεις..
το συμπαθητικο και παρασυμπαθητικο δε σε ρωτανε αν εχεις φιλους να μιλησεις για να διεγερθουν και να προκαλεσουν τετοιες καταστασεις..
ναι μπορει να ειναι κατι απλοικο,αλλα υπαρχει και το αλλο ενδεχομενο,οποτε μην εισαι απολυτος φιλε..

Lao
03-10-11, 15:10
μαλιστα...επισης υπαρχει και μια αλλη αποψη..υπαρχουν εκατομυρια ανθρωποι που απλα καλιεργουσαν τετοιες
σκεψεις απ την εφηβεια και απλα το εβλεπαν ως κατι μη σοβαρο οπως εσυ για παραδειγμα και αργοτερα ταλαιπωρηθηκαν
σε βαθμο που προφανως εσυ δε φανταζεσαι..καποια πραγματα στον οργανισμο απλα δε μπορεις να τα ελεγξεις
οτι φιλους και να εχεις ,οτι κοιωνικο υποβαθρο και να εχεις..
το συμπαθητικο και παρασυμπαθητικο δε σε ρωτανε αν εχεις φιλους να μιλησεις για να διεγερθουν και να προκαλεσουν τετοιες καταστασεις..
ναι μπορει να ειναι κατι απλοικο,αλλα υπαρχει και το αλλο ενδεχομενο,οποτε μην εισαι απολυτος φιλε..

Δεν είμαι απόλυτος φίλε...

Απλά διαφωνώ με το να βαφτίζουμε τα πάντα «διαταραχή».

Κατά τα άλλα, μιας και δεν απάντησες, τι προτείνεις εσύ στο παιδί, να πάει σε έναν ειδικό;

geo28
03-10-11, 15:37
Δεν είμαι απόλυτος φίλε...

Απλά διαφωνώ με το να βαφτίζουμε τα πάντα «διαταραχή».

Κατά τα άλλα, μιας και δεν απάντησες, τι προτείνεις εσύ στο παιδί, να πάει σε έναν ειδικό;

καλα εννοειται μονο καλο θα του εκανε να μιλαγε μ εναν ειδικο και εννοειται
οτι δε θα στιγματιζοταν ως ''τρελος'' σ αυτη την περιπτωση,γτ υπαρχει και αυτο
το ταμπου με ψυχιατρους/ψυχολογους..
επισης και αυτα που λες περι φιλων και ενασχολησης με κοινωνικα δρωμενα ειναι
σωστα..τουλαχιστον με αυτο τν τροπο δε θα εχει το χρονο να μπαινει στη διαδικαδια σκεψης
τετοιων θεματων..

Lao
03-10-11, 15:42
καλα εννοειται μονο καλο θα του εκανε να μιλαγε μ εναν ειδικο και εννοειται
οτι δε θα στιγματιζοταν ως ''τρελος'' σ αυτη την περιπτωση,γτ υπαρχει και αυτο
το ταμπου με ψυχιατρους/ψυχολογους..
επισης και αυτα που λες περι φιλων και ενασχολησης με κοινωνικα δρωμενα ειναι
σωστα..τουλαχιστον με αυτο τν τροπο δε θα εχει το χρονο να μπαινει στη διαδικαδια σκεψης
τετοιων θεματων..

ΟΚ, αν θέλει ας πάει σε έναν ειδικό τότε, για να του πει ότι αγχώνεται μην πάθει κάποια ασθένεια και ότι πονάει ο λαιμός του όταν καταπίνει.

Να σε ρωτήσω, αν ήσουν εσύ ο ειδικός και σου ερχόταν ένας έφηβος και σου έλεγε κάτι τέτοιο, πως θα το αντιπετώπιζες;

geo28
03-10-11, 15:46
Να σε ρωτήσω, αν ήσουν εσύ ο ειδικός και σου ερχόταν ένας έφηβος και σου έλεγε κάτι τέτοιο, πως θα το αντιπετώπιζες;

Θα σου πω οταν τελέιωσω και το διδακτορικο:green:..

Lao
03-10-11, 15:49
Θα σου πω οταν τελέιωσω και το διδακτορικο:green:..

ΟΚ :toast:

Μεταξύ μας, εγώ νομίζω ότι το avatar σου είναι η καλύτερη θεραπεία για πολλές διαταραχές. :green:

MusclesOfShadow
03-10-11, 19:04
Ξεκόλλα από τον εαυτό σου, ανέπνεε ήρεμα, πέρνα την μέρα σου παραγωγικά και δημιουργικά, εστίασε την προσοχή σου στο εδώ και στο τώρα και.......

.....όλα θα περάσουν.

Απλά μην σκέφτεσαι τόσο πολύ μικρέ ;)

Σευχαριστω πολυ Lao:welcome:

Α, δεν εχεις ιδεα ποσο σκεφτομαι εγω γενικα... Και τι σκεφτομαι. Φιλοσοφιες, χαος, θανατος, νοημα τς ζωης, χαχαχα τα παντα:turtle::turtle:
Καποια στιγμη στο γυμνασιο, ενα Πασχα, ειχα παθει ψυχωση με τον θανατο... Σχεδον τον ενιωθα(:P). Αλλα του επιβληθηκα


μαλιστα...επισης υπαρχει και μια αλλη αποψη..υπαρχουν εκατομυρια ανθρωποι που απλα καλιεργουσαν τετοιες
σκεψεις απ την εφηβεια και απλα το εβλεπαν ως κατι μη σοβαρο οπως εσυ για παραδειγμα και αργοτερα ταλαιπωρηθηκαν
σε βαθμο που προφανως εσυ δε φανταζεσαι..καποια πραγματα στον οργανισμο απλα δε μπορεις να τα ελεγξεις
οτι φιλους και να εχεις ,οτι κοιωνικο υποβαθρο και να εχεις..
το συμπαθητικο και παρασυμπαθητικο δε σε ρωτανε αν εχεις φιλους να μιλησεις για να διεγερθουν και να προκαλεσουν τετοιες καταστασεις..
ναι μπορει να ειναι κατι απλοικο,αλλα υπαρχει και το αλλο ενδεχομενο,οποτε μην εισαι απολυτος φιλε..

Εχεις τοσο δικιο αλλα και τοσο αδικο:green: (btw τι σπουδαζεις?)
Oμως συμφωνω με τον Lao πως καποια πραγματα δεν ειναι τοσο τραγικα οσο πιστευουμε αλλα συμφωνω μαζι σου πως δεν μπορουμε παντα να ξεπερναμε τα προβληματα μονοι μας, ομως ο καθενας μας εχει μεσα του την δυναμη να αντιμετωπισει τα περισσοτερα πραγματα, σημασια εχει να δειξει το σθενος

ΟΚ :toast:

Μεταξύ μας, εγώ νομίζω ότι το avatar σου είναι η καλύτερη θεραπεία για πολλές διαταραχές. :green:

Και επισης το καλυτερο πραγμα για να σου εμφανιστουν περισσοτερες:green:
Εχω περασει κιεγω καποια στοιχειωδη πραγματα, χιχι

Οσο για τους φιλους, δεν εχω πολλους
Αλλα δεν με πειραζει τοσο...

Τωρα για να μην αναλυσω και τον ψυχικο μου κοσμο και να μεινω ον τοπικ,συνεχιζω με την μεση. Σημερα εσκυψα με ισιαπλατη για δοκιμη και λιγο πονεσα απνω στους γλουτους, και τις δυο φορες που το δοκιμασα και ηταν αρκετα εντονο. Την τριτη φορα μετα απο κανα τεταρτο ενιωθα μονο τους μηριαιους να τεντωνονται οταν εσκυψα(φυσιολογικο). Εκτος απο αυτο που συνεβει μονο σημερα, τις υπολοιπες ωρες (δεν εχω ιδεα ποτε και γιατι) αισθανομαι ακομα τους υποτονικους πονους στην μεση(ουτε καν πονοι δεν ειαι). Ομως δεν ειναι πανω στην σπονδυλικη στηλη αλλα σε ενα σημειο απροσδιοριστο, ισως μυικα αλλα σε μυες εσωτερικους καπου. Περισσοτερα στα ακρα της πλατης αλλα δεν υπαρχει κανενα ερεθισμα οπου να τα δημιουργησει αυτα.
Το πιο τρομαχτικο γενικα ειναι να εισαι αθλουμενος και να τραυματιστεις σοβαρα...

ginus
04-10-11, 15:25
mos μηπως λιγο να ξεκολησεις απο τα αρνητικα placebo Που βαρας? εφοσον κανεις σοβαρη προπονηση πως περιμενεις να μην ποναει το σωμα σου?αυτη την στιγμη ποναω σε 4 διαφορετικα σημεια...και δεν εχω διαθεση να παω να κατουρησω...εαν το επαιρνα τοσο σοβαρα οσο εσυ...πιθανοτατα μεχρι το βραδυ να τις εκοβα..

MusclesOfShadow
04-10-11, 21:46
Ναι εχεις δικιο σε αυτο, ουτως ή αλλως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα. Επισης υπαρχει και τιμημα στα περισσοτερα πραγματα που κανουμε στην ζωη μας.
:welcome:
Νομιζετε η αναπνοη ειναι μια αθωα διαδικασια? (.....)

rey1989
04-10-11, 21:52
Νομιζετε η αναπνοη ειναι μια αθωα διαδικασια? (.....)

καθόλου! μια φορά είχα σκεφτεί πώς αναπνέουμε (γιατί είναι αυτόματη η διαδικασία , δεν το σκεφτόμαστε να αναπνεύσουμε) και για λίγο ξέχασα πως αναπνέουν και μπέρδεψα τον ρυθμό. Δεν ξέρω πως συνέβη γιατί τότε παίζει να ήμουν και μεθυσμένος αλλά ήταν τρομακτική εμπειρία , ένα αίσθημα πνιγμού.:shock:

MusclesOfShadow
04-10-11, 21:55
Xaαχαχα, κιεγω τοχω παθει αλλα δεν το λεω για αυτο:green::green::green:
Ειχα ακουσει κατι πραγματα μιλωντας σε κυτταρικο επιπεδο, βεβαια δυσκολεομαι να τα αποδεχτω γιατι αναπνεω πολυ εγω, ειδικα στην προπονηση. Αλλα δεν εχω τιποτα για να το στηριξω καθως δεν τοχω ψαξει μονο τοχω δει σε ντοκυμαντερ

ginus
04-10-11, 21:59
Xaαχαχα, κιεγω τοχω παθει αλλα δεν το λεω για αυτο:green::green::green:
Ειχα ακουσει κατι πραγματα μιλωντας σε κυτταρικο επιπεδο, βεβαια δυσκολεομαι να τα αποδεχτω γιατι αναπνεω πολυ εγω, ειδικα στην προπονηση. Αλλα δεν εχω τιποτα για να το στηριξω καθως δεν τοχω ψαξει μονο τοχω δει σε ντοκυμαντερ

:inandout:

MusclesOfShadow
04-10-11, 22:01
Tι ειπα παλι?:P:green::green:

MusclesOfShadow
09-10-11, 20:35
Δυο φορες την ημερα το πολυ μπορει να με πιασει ενα αισθημα πως η αριστερη μου παλαμη παει να μουδιασει, αλλα τελικα δεν μουδιαζει. Τωρα εκανα κωηλατικη με μπαρα ορθιος και σε καθε επαναληψη ενιωθα το ιδιο συναισθημα στο δεξι χερι, κατω απτον αντιχειρα.
Διαβασα τι καποιες ασθενεις το προκαλουν αυτο στους αθλουμενους:unsure: Τρελαινομαι παλι η να το παρω στα σοβαρα?

thnx

tivadar
09-10-11, 20:42
Παραλυση απο την πολυ αναλυση.Χαλαρωσε....

Εdit Το οτι διαβασες για κατι δεν σημαινει οτι και θα το χεις.

MusclesOfShadow
09-10-11, 20:52
Eχεις δικιο αλλα δεν ξερω αν πρεπει να χσω χρονο να παω να το ρωτησω σε καποιον ειδικο γιατι ειναιμηδαμινο

:thumbup:

tivadar
09-10-11, 20:56
Δοκιμασε το εξης.Μια εβδομαδα χωρις ιντερνετ τηλεοραση εφημεριδες κλπ.Τιποτα απολυτως απο πληροφοριες μονο το σχολειο σου και την γυμναστικη σου.Αν το κανεις αυτο που ξερεις μπορει και να σου λυθουν πολλα προβληματα που εχεις αναφερει εδω...επισης χ α λ α ρ ω σ ε

MusclesOfShadow
09-10-11, 20:58
Χαλαρος ειμαι, actually...
οκ, ας κανω μια φορα ακριβως αυτο που μου λενε.
Θα κανω λιγες μερες παυση;)
Thnx, C Y;)

stelios17
09-10-11, 21:35
Σκια θα σου δωσω μια συμβουλη επειδη το εχω παθει και εγω αυτο με τις ασθενιες ......



ΜΗΝ ΨΑΞΕΙΣ ΠΟΤΕ , ΜΑ ΠΟΤΕ , ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΑΡΡΩΣΤΙΑ !!!!!!!!!!

Ακομη και τον πονοκεφαλο να βαλεις ως συμπτωμα , θα σου βγαλει 1002 αρρωστιες (σοβαρες ) ...

MusclesOfShadow
09-10-11, 22:16
Ναι αλλα μαρεσει:green:
Τελοσπαντων υποσχεθηκαστον tivadar να μην ξαναμπω γενικα στο ιντερνετ για λιγες μερες;) Οποτε μην ανησυχεις.:welcome: