PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμα που σκεφτομαι να ακωλουθησω



SOSTARAS
17-09-11, 08:50
μολισ ξυπναω 6:30-7:00 μια δοση whey η οποια θα ειναι απο το βραδυ μεσα στο σεικερ και το πρωι απλα θα εχω ενα μπουκαλακι νερο και μονο θα βαζω νερο και θα την χτυπαω!!
μετα απο 30-40 λεπτα 50 γραμαρια κουακερ με γαλα μια μπανανα και 2 φετεσ ολικησ (καραμολεγκοσ) με ταχυνι και μελι μια ολυβιταμινη-ω3 και 5γρ κρεατινη
στισ 11:00 2 φετεσ (καραμολεγκοσ)με γαλοπουλα εναν τονο (john west) σε λαδι ενα γιαουρτι 2% αγνο και εναν χυμο on the go και (amino 8000 gaspari)
στισ 1:30 100 γρ ριζυ με κρεασ μια (ντοματα μισο αγγουρακι και λιγο καλαμποκι και φετα σε σαλατα) και παλι (amino 8000 gaspari)
στισ 3:30 2 scoop amped nos met-rx μαζι με (bcaa gaspari 6000)
στισ 4:00-5:30 προπονηση με βαρη μαζι μου ενα σεικερ με 1.5 δοση whey me 40 gr dextro και 5 γρ κρεατινη αμινοξεα σε υγρη μορφη και (6000 bcaa gaspari) το οποιο θα το απιρνω κατευθεειαν μολισ τελειωνω!!
6:15 φιλετο κοτοπουλο με 70 γρ ριζυ και ω3
στισ 9:00 γιαουρτι με whey και λιγα αμυγδαλα !!!!

αυτα περιμενω διορθωσεισ απαντησεισ!!

SOSTARAS
17-09-11, 10:24
:unsure:

SOSTARAS
17-09-11, 10:44
αυτο για 1.5 μηνα μετα στοπ κρετινη για 1.5 μηνα και μετα ξανα εναν κυκλο ακομη

marvin
17-09-11, 11:03
Δεν καταλαβα ποιος ειναι ο στοχος σου για αυτη την διατροφη .Δεν αναφερεις γραμμαρια πρωτεινης απο το κρεας που το θεωρω σημαντικο σε μια διατροφη.
Πιστευω πως δεν παιζει ρολο να πινεις την πρωτεινη με το που ανοιγεις τα ματια σου το πρωι.Γιατι δεν ενωνεις τα δυο πρωτα γευματα.Ποιος ο λογος να τα κανεις 2 μεσα σε τοσο μικρο διαστημα;.

Μπορεις να φας ολα αυτα στο επομενο γευμα;Τονο σε λαδι με γαλοπουλα ψωμι και χυμο και γιαουρτι;Ποιος ο λογος να εχεις τοσες διαφορετικες πηγες σε ενα γευμα;

Και φετα και κρεας και καλαμποκι;Σαλατα μην την μετρας.Ειναι η μονη σε μια διατροφη που ειναι απεριοριστη.Εκτος απο το λαδι που θα περιεχει.

Δεν ξερω το στοχο σου αλλα δεν μοιαζει και τοσο για διατροφη οσο με απλα γευματα στα οποια προσθετεις και συμπληρωματα.

SOSTARAS
17-09-11, 11:20
ο στοχοσ ειναι επειδη τον χειμωνα παιζω μπαλα και δεν μπορω να κανω τα βαρη οπωσ τα θελω δηλαδη καθε μερα βαρη και τον μαιο που τελειωνω να κανω καθε μερα βαρη οπωσ φετοσ το καλοκαιρι για ενα 3μηνο μεχρι να αρχισω παλι μπαλα απλα θελω να κανω κατι καλυτερο απο αυτο που εκανα φετοσ γιατι οσο εκανα βαρη το καλοκαιρι δεν ετρωγα πολυ δηλαδη δεν ετρωγα ριζυ ετρωγα κσετη μια μπριζολα για μεσημεριανο και σαλατα και σκετο φιλετο κοτοπουλο και εκανα λαθοι!!!με ενα τετοιο προγραμα σαν αυτο που γραφω δεν θα εκανα κατι καλυτερο αφου για παραδειγμα στο γευμα στισ 11 που εχω ετρωγα 1 γιαουρτι και μια δοση προτεινη και ειμαι 1.80 83-85 κιλα ηθελα παραπανω φαι !!!

Kaloutsikos
17-09-11, 11:31
γραψε ρε συ τα γραμμαρια που παιρνεις απο τα κρεατα

SOSTARAS
17-09-11, 11:37
300 γραμαρια ειναι το κρεασ που τρωω αφου το ψησω και μετα !!!

Kaloutsikos
17-09-11, 11:39
300 γραμαρια ειναι το κρεασ που τρωω αφου το ψησω και μετα !!!

Τς 300γρ. Ειναι στο καθε σου γευμα.;

SOSTARAS
17-09-11, 11:43
ναι στο μεσημεριανο και στο μεταπροπονητικο γευμα !!προσεξε εγραψα προγραμα που θελω να ακολουθησω οσο καιρο εκανα γυμ ετρωγα κρεασ μονο στο μεσημεριανο αυτο που γραφω σκευτομαι να το κανω τον μαιο που θα αρχισω παλι γυμ καθε μερα για αυτο ψαχνομαι απο τωρα θελω να κανω κατι καλο !!

SOSTARAS
17-09-11, 11:47
και επισησ δεν ετρωγα καθολου ψωμι για 2 μηνεσ!!

Txc
17-09-11, 17:04
1) Το ρυζι ειναι μαυρο? λογικα ναι γιατι παιρνεις δεξτροζη...
2) Το μελι θα το εβγαζα απο το πρωινο, ουτως η αλλως μετα απο εναν πολυωρο υπνο your body ripes for an insulin spike, δεν χρειαζετε να φας απλο υδατανθρακα...
3) Το ψωμι να ειναι ολικης αλεσης ή πολυσπορο. Απλα εγραψες ψωμι σκετο, γι'αυτο λεω...

Τα υπολοιπα ειναι οκ...

SOSTARAS
17-09-11, 20:06
το ρυζι ειναι κανονικο !!!το ψωμι ολικησ τετραγονο καραμολεγκοσ !!!!δεν ειναι μελι ειναι αυτο το βαζακι που εχει και τα δυο μαζι ταχινη με μελι ενα βαζακι ειναι!!

SOSTARAS
17-09-11, 20:41
το ριζυ να ειναι μαυρο μετα την προπονηση;και το οτι θ παιρνω δεξτρο γιατι παιζει ρολο στο τι ριζυ θα φαω!!! :unsure:

Txc
17-09-11, 21:14
το ριζυ να ειναι μαυρο μετα την προπονηση;και το οτι θ παιρνω δεξτρο γιατι παιζει ρολο στο τι ριζυ θα φαω!!! :unsure:

Πριν την προπονηση τρωμε συνθετο υδατανθρακα...
Μετα την προπονηση απο την στιγμη που παιρνεις δεξτροζη, δεν χρειαζεσε απλο υδατανθρακα...
Οποτε στο γευμα μετα το shake συνθετο υδατανθρακα...
Αν επινες μονο whey στο shake, θα σου ελεγα να εκανες ενα γευμα με απλο υδατανθρακα και το επομενο με συνθετο...
Η δεξτροζη ειναι απλος υδατανθρακας και θα προκαλεσει το insulin spike μετα την προπονηση λογω του υψηλου γλυκαιμικου δεικτη που εχει, ωστε να μεταφερει αμεσα ενεργεια στο σωμα σου και να το στρεψει σε αυτη την πηγη ενεργειας, ωστε να μπεις σε αναβολικη φαση. Μετα τα βαρυ το σωμα σου βρισκετε σε καταβολισμο και καταναλωνει λιπος και μυικο ιστο για ενεργεια. Εσυ πρεπει να το σταματησεις αυτο οσο το δυνατον πιο γρηγορα ( αν κανεις ογκο ) και να δωσεις στο σωμα σου πρωτεινη ωστε να αρχισει το χτισιμο των τραυματισμενων μυων και υδατανθρακα αμεσης αφομοιωσης για ενεργεια. Ο υδατανθρακας αμεσης αφομοιωσης μπορει να ειναι δεξτροζη, μαλτοδεξτρινη, waxy, vitargo, ισοτονικα ποτα κτλ...
Στην ουσια το post workout shake ειναι κατι που θελεις να ειναι γρηγορο και να εχει αμεση απορροφηση, να μπεις σε αναβολικο περιβαλλον, να σε κρατησει μεχρι να κανεις ενα πληρες στερεο γευμα...
Ο συνθετος υδατανθρακας στο επομενο γευμα απο το shake, θα αρχισει να αναπληρωνει το μυικο σου γλυκογονο...
Εννοειτε πως παιζει ρολο αν παιρνεις υδατανθρακα ή οχι στο shake στο διατροφικο σου πλανο...
Αν δεν επαιρνες, θα σου ελεγα να κανεις +1 γευμα post workout...

Kaloutsikos
18-09-11, 00:44
μολισ ξυπναω 6:30-7:00 μια δοση whey η οποια θα ειναι απο το βραδυ μεσα στο σεικερ και το πρωι απλα θα εχω ενα μπουκαλακι νερο και μονο θα βαζω νερο και θα την χτυπαω!!
αυτό δεν είναι απαραίτητο, είχε αναφερθεί αυτό που κάνεις εδώ μέσα ότι ο οργανισμός όταν ξυπνάμε
χρειάζεται αμέσως πρωτεΐνη, για μένα αυτό είναι :banana:

μετα απο 30-40 λεπτα 50 γραμαρια κουακερ με γαλα μια μπανανα και 2 φετεσ ολικησ (καραμολεγκοσ) με ταχυνι και μελι μια ολυβιταμινη-ω3 και 5γρ κρεατινη
στισ 11:00 2 φετεσ (καραμολεγκοσ)με γαλοπουλα εναν τονο (john west) σε λαδι ενα γιαουρτι 2% αγνο και εναν χυμο on the go και (amino 8000 gaspari) Εδώ το γιαούρτι σου είναι περιττό.
στισ 1:30 100 γρ ριζυ με κρεασ μια (ντοματα μισο αγγουρακι και λιγο καλαμποκι και φετα σε σαλατα) και παλι (amino 8000 gaspari)
στισ 3:30 2 scoop amped nos met-rx μαζι με (bcaa gaspari 6000)
στισ 4:00-5:30 προπονηση με βαρη μαζι μου ενα σεικερ με 1.5 δοση whey me 40 gr dextro και 5 γρ κρεατινη αμινοξεα σε υγρη μορφη και (6000 bcaa gaspari) το οποιο θα το απιρνω κατευθεειαν μολισ τελειωνω!! Εδώ γιατί τα παίρνεις όλα αυτά? (whey,δέξτρο,κρεατίνη,αμινοξέα υγρά,bcaa)
6:15 φιλετο κοτοπουλο με 70 γρ ριζυ και ω3
στισ 9:00 γιαουρτι με whey και λιγα αμυγδαλα !!!!

αυτα περιμενω διορθωσεισ απαντησεισ!!

Tα 300γρ. κρέας που κάνεις ανα γεύμα είναι πάρα πολύ, εσύ παίρνεις 1 κιλό κρέας και το έχεις για 2 γεύματα, γιατί βάζεις τόσο πολύ?


Πριν την προπονηση τρωμε συνθετο υδατανθρακα...
Μετα την προπονηση απο την στιγμη που παιρνεις δεξτροζη, δεν χρειαζεσε απλο υδατανθρακα...
Οποτε στο γευμα μετα το shake συνθετο υδατανθρακα...
Αν επινες μονο whey στο shake, θα σου ελεγα να εκανες ενα γευμα με απλο υδατανθρακα και το επομενο με συνθετο...
Η δεξτροζη ειναι απλος υδατανθρακας και θα προκαλεσει το insulin spike μετα την προπονηση λογω του υψηλου γλυκαιμικου δεικτη που εχει, ωστε να μεταφερει αμεσα ενεργεια στο σωμα σου και να το στρεψει σε αυτη την πηγη ενεργειας, ωστε να μπεις σε αναβολικη φαση. Μετα τα βαρυ το σωμα σου βρισκετε σε καταβολισμο και καταναλωνει λιπος και μυικο ιστο για ενεργεια (Δεν είναι έτσι τα πράγματα). Εσυ πρεπει να το σταματησεις αυτο οσο το δυνατον πιο γρηγορα ( αν κανεις ογκο ) και να δωσεις στο σωμα σου πρωτεινη ωστε να αρχισει το χτισιμο των τραυματισμενων μυων και υδατανθρακα αμεσης αφομοιωσης για ενεργεια. Ο υδατανθρακας αμεσης αφομοιωσης μπορει να ειναι δεξτροζη, μαλτοδεξτρινη, waxy, vitargo, ισοτονικα ποτα κτλ...
Στην ουσια το post workout shake ειναι κατι που θελεις να ειναι γρηγορο και να εχει αμεση απορροφηση, να μπεις σε αναβολικο περιβαλλον, να σε κρατησει μεχρι να κανεις ενα πληρες στερεο γευμα...
Ο συνθετος υδατανθρακας στο επομενο γευμα απο το shake, θα αρχισει να αναπληρωνει το μυικο σου γλυκογονο...
Εννοειτε πως παιζει ρολο αν παιρνεις υδατανθρακα ή οχι στο shake στο διατροφικο σου πλανο...
Αν δεν επαιρνες, θα σου ελεγα να κανεις +1 γευμα post workout...

Kaloutsikos
18-09-11, 00:50
το ριζυ να ειναι μαυρο μετα την προπονηση;και το οτι θ παιρνω δεξτρο γιατι παιζει ρολο στο τι ριζυ θα φαω!!! :unsure:

Αυτά είναι τρελές λεπτομέρειες.

Txc
18-09-11, 10:55
Αυτά είναι τρελές λεπτομέρειες.

Ναι? Για πες μας εσυ πως ειναι τοτε...

Txc
18-09-11, 14:33
Τρελη λεπτομερεια η διαφορα του συνθετου υδατανθρακα ( μαυρο ρυζι ) με του απλου υδατανθρακα ( ασπρο ρυζι ) ε?
Μαλιστα...

Chris92
18-09-11, 14:54
αμα δεν ειχαν διαφορα τοτε θα τρωγαμε μονο τουρτες και παγωτα :turtle::turtle::turtle:

Kaloutsikos
18-09-11, 15:33
Τρελη λεπτομερεια η διαφορα του συνθετου υδατανθρακα ( μαυρο ρυζι ) με του απλου υδατανθρακα ( ασπρο ρυζι ) ε?
Μαλιστα...

Το ασπρο ρυζι ειναι απλος υδατανθρακας;
Η ζαχαρη τοτε τι ειναι;

Txc
18-09-11, 15:50
Το ασπρο ρυζι ειναι απλος υδατανθρακας;
Η ζαχαρη τοτε τι ειναι;

Τι ειναι το αναποφλοιωτο ρυζι ( ασπρο )?
Τι ειναι το μαυρο ρυζι?
Ποια η διαφορα τους?
Μηπως στον γλυκαιμικο δεικτη?
Μηπως το αναποφλοιωτο ασπρο ρυζι προκαλεσει εκκριση ινσουλινης?
Μηπως το μαυρο ρυζι με τον φλοιο οχι?
Μηπως εκκριση ενσουλινης θελουμε μονο post workout και στο πρωινο?
Και παλι στο πρωινο οτι και να φας θα το προκαλεσεις μετα απο 8 ωρες υπνο...

Kaloutsikos
18-09-11, 16:07
Φιλοσ Εσενα το γευμα σου μετα το ποστ τι περιλαμβανει απο υδατανθρακα;

Txc
18-09-11, 16:24
Φιλοσ Εσενα το γευμα σου μετα το ποστ τι περιλαμβανει απο υδατανθρακα;

Καταρχας εγω παιρνω απλο υδατανθρακα στο shake ( οχι δεξτροζη )...
Το πρωτο στερεο γευμα που ακολουθει συνηθως ειναι 100-150γρ φιλετο με συνθετο υδατανθρακα ( μαυρο ρυζι, μακαρονια ολικης, αρακα, φασολια ( λεω πιθανες επιλογες ) )...
Το δευτερο στερεο γευμα ειναι συνηθως 100γρ-150γρ φιλετο παλι ( τρωω πολυ κρεας καθημερινα ) και σαλατα με ελαιολαδο. Δεν υπαρχει συνθετος υδατανθρακας εδω...
Το επομενο γευμα ειναι το γευμα πριν τον υπνο...

Αυτα οταν κανω μονες προπονησεις...
Οταν κανω διπλες προπονησεις, αλλαζει το πραγμα...

Kaloutsikos
18-09-11, 16:29
Καταρχας εγω παιρνω απλο υδατανθρακα στο shake ( οχι δεξτροζη )...
Το πρωτο στερεο γευμα που ακολουθει συνηθως ειναι 100-150γρ φιλετο με συνθετο υδατανθρακα ( μαυρο ρυζι, μακαρονια ολικης, αρακα, φασολια ( λεω πιθανες επιλογες ) )...
Το δευτερο στερεο γευμα ειναι συνηθως 100γρ-150γρ φιλετο παλι ( τρωω πολυ κρεας καθημερινα ) και σαλατα με ελαιολαδο. Δεν υπαρχει συνθετος υδατανθρακας εδω...
Το επομενο γευμα ειναι το γευμα πριν τον υπνο...

Αυτα οταν κανω μονες προπονησεις...
Οταν κανω διπλες προπονησεις, αλλαζει το πραγμα...
Τι βαζεις δηλαδη στο shake?
Τον αρακα και τα φασολια πως τα τρωσ νεροβραστα;

Txc
18-09-11, 16:37
Τι βαζεις δηλαδη στο shake?
Τον αρακα και τα φασολια πως τα τρωσ νεροβραστα;

Τι νοημα εχουν αυτα τωρα?

Kaloutsikos
18-09-11, 16:43
Τι νοημα εχουν αυτα τωρα?

Απαντησε μου σε αυτο που σε ρωτησα...

Txc
18-09-11, 16:45
Τι βαζεις δηλαδη στο shake?
Τον αρακα και τα φασολια πως τα τρωσ νεροβραστα;

1) Στο shake εχω whey και νερο. Επισης τρωω μελι + ρυζογκοφρετες...
2) Ναι νεροβραστα με ελαιολαδο...

SOSTARAS
19-09-11, 07:58
Εδώ γιατί τα παίρνεις όλα αυτά? (whey,δέξτρο,κρεατίνη,αμινοξέα υγρά,bcaa)

γιατι πιστευω οτι χρειαζομαι ολα αυτα για την πληρη αποκατασταση μετα την προπο!!!

SOSTARAS
19-09-11, 09:10
στισ 11:00 2 φετεσ (καραμολεγκοσ)με γαλοπουλα εναν τονο (john west) σε λαδι ενα γιαουρτι 2% αγνο και εναν χυμο on the go και (amino 8000 gaspari) Εδώ το γιαούρτι σου είναι περιττό.

απλα προσπαθω να ειμαι σιγουρα στα 30 γρ προτεινη ανα γευμα!!!για αυτο και δεν θερω οτι θα ηταν κακο ενα γιαουρτι με 4 γρ λιπαρα και 11 γρ υδατανθρακα οτι θα γινει κατι αλλα αφου ειναι περιτο οκ το δεχομαι για αυτο αλλωστε εγραψα προγραμα που σκεφτομαι να ακωλουθησω για να ψαξω και να βγαλω αυτα που περισευουν και να μην παιρνω και κανω περισια πραγματα

Kaloutsikos
19-09-11, 16:26
Σόρυ για την αργοπορία μου αλλά δεν μπορούσα να μπω νωρίτερα,

Λοιπόν έχουμε και λέμε ...


Πριν την προπονηση τρωμε συνθετο υδατανθρακα...
Μετα την προπονηση απο την στιγμη που παιρνεις δεξτροζη, δεν χρειαζεσε απλο υδατανθρακα...
Οποτε στο γευμα μετα το shake συνθετο υδατανθρακα...
Αν επινες μονο whey στο shake, θα σου ελεγα να εκανες ενα γευμα με απλο υδατανθρακα και το επομενο με συνθετο...
Η δεξτροζη ειναι απλος υδατανθρακας και θα προκαλεσει το insulin spike μετα την προπονηση λογω του υψηλου γλυκαιμικου δεικτη που εχει, ωστε να μεταφερει αμεσα ενεργεια στο σωμα σου και να το στρεψει σε αυτη την πηγη ενεργειας, ωστε να μπεις σε αναβολικη φαση. Μετα τα βαρυ το σωμα σου βρισκετε σε καταβολισμο και καταναλωνει λιπος και μυικο ιστο για ενεργεια. Εσυ πρεπει να το σταματησεις αυτο οσο το δυνατον πιο γρηγορα ( αν κανεις ογκο ) και να δωσεις στο σωμα σου πρωτεινη ωστε να αρχισει το χτισιμο των τραυματισμενων μυων και υδατανθρακα αμεσης αφομοιωσης για ενεργεια. Ο υδατανθρακας αμεσης αφομοιωσης μπορει να ειναι δεξτροζη, μαλτοδεξτρινη, waxy, vitargo, ισοτονικα ποτα κτλ...
Στην ουσια το post workout shake ειναι κατι που θελεις να ειναι γρηγορο και να εχει αμεση απορροφηση, να μπεις σε αναβολικο περιβαλλον, να σε κρατησει μεχρι να κανεις ενα πληρες στερεο γευμα...
Ο συνθετος υδατανθρακας στο επομενο γευμα απο το shake, θα αρχισει να αναπληρωνει το μυικο σου γλυκογονο...
Εννοειτε πως παιζει ρολο αν παιρνεις υδατανθρακα ή οχι στο shake στο διατροφικο σου πλανο...
Αν δεν επαιρνες, θα σου ελεγα να κανεις +1 γευμα post workout...

Τι έγινε λέει? δηλαδή εγώ που στο μεταπροπονητικό μου δεν έχω υδατάνθρακα τι γίνετε? χάνο λίπος και μυικό ιστό? Εισαι σίγουρος?
Για να τελειώσει το γλυκογόνο από τους μύες δεν γίνεται μέσα σε μια προπόνηση όσο εξαντλητική κι αν είναι.
Και αυτά δεν στα λέω μόνο βάση από μελέτες αλλά από αυτά που έχω δεί πάνω στο σώμα μου.
Ο μόνος λόγος για να πάρεις τότε υδατάνθρακα είναι οι έξτρα θερμίδες!


Τρελη λεπτομερεια η διαφορα του συνθετου υδατανθρακα ( μαυρο ρυζι ) με του απλου υδατανθρακα ( ασπρο ρυζι ) ε?
Μαλιστα...

Εδώ έχεις ένα δίκιο γιατί δεν το διατύπωσα σωστά,
το άσπρο ρύζι από το μαύρο φυσικά και έχουν διαφορά,
δεν θα έλεγα πως είναι λεπτομέρεια αντί να φας ολικής πράγματα σε εκείνο το γεύμα όπου είναι σύνθετος υδατάνθρακας
να φας άσπρο ρύζι, αλλά δεν είναι και κάτι το τραγικό.
το μαύρο ρύζι έχει γλυκαιμικό δέκτη 72 και το άσπρο 66
πόσο ποια να ανέβει το γλυκογόνο? και πόσο να γίνει λίπος?


Καταρχας εγω παιρνω απλο υδατανθρακα στο shake ( οχι δεξτροζη )...
Το πρωτο στερεο γευμα που ακολουθει συνηθως ειναι 100-150γρ φιλετο με συνθετο υδατανθρακα ( μαυρο ρυζι, μακαρονια ολικης, αρακα, φασολια ( λεω πιθανες επιλογες ) )...
Το δευτερο στερεο γευμα ειναι συνηθως 100γρ-150γρ φιλετο παλι ( τρωω πολυ κρεας καθημερινα ) και σαλατα με ελαιολαδο. Δεν υπαρχει συνθετος υδατανθρακας εδω...
Το επομενο γευμα ειναι το γευμα πριν τον υπνο...

Αυτα οταν κανω μονες προπονησεις...
Οταν κανω διπλες προπονησεις, αλλαζει το πραγμα...

Εσυ προφανώς γυμναστήριο πας το μεσημεράκι,
εγώ που πάω βράδυ, και έχω ένα καλό γεύμα να φάω, δεν μπορώ να έχω εκείνη την στιγμή αρακά και φασολάκια,
και επίσης δεν μπορώ σε όλη μου την ζωή εκείνη την ώρα να τρώω μόνο ρύζι/μακαρόνια ολικής.


Εδώ γιατί τα παίρνεις όλα αυτά? (whey,δέξτρο,κρεατίνη,αμινοξέα υγρά,bcaa)

γιατι πιστευω οτι χρειαζομαι ολα αυτα για την πληρη αποκατασταση μετα την προπο!!!

την whey δεν την χρειάζεσαι από την στιγμή που παίρνεις υγρά άμινο,
για μένα η καλύτερη επιλογή για εκείνη την ώρα είναι, (άμινο σε σκόνη,bcaa, κρατίνη) αυτά!


στισ 11:00 2 φετεσ (καραμολεγκοσ)με γαλοπουλα εναν τονο (john west) σε λαδι ενα γιαουρτι 2% αγνο και εναν χυμο on the go και (amino 8000 gaspari) Εδώ το γιαούρτι σου είναι περιττό.

απλα προσπαθω να ειμαι σιγουρα στα 30 γρ προτεινη ανα γευμα!!!για αυτο και δεν θερω οτι θα ηταν κακο ενα γιαουρτι με 4 γρ λιπαρα και 11 γρ υδατανθρακα οτι θα γινει κατι αλλα αφου ειναι περιτο οκ το δεχομαι για αυτο αλλωστε εγραψα προγραμα που σκεφτομαι να ακωλουθησω για να ψαξω και να βγαλω αυτα που περισευουν και να μην παιρνω και κανω περισια πραγματα

Το γιαούρτι επειδή είναι αργείς απορρόφησης πρωτεΐνης γι αυτό είπα να το βγάλεις για εκείνη την ώρα,
και να ανέβαζες την γαλοπούλα σου.

SOSTARAS
02-11-11, 12:18
υπαρχει καποιο συμπληρωμα συνθετου υδατανθρακα για να το παιρνω στισ 10:30 το πρωι γιατι δεν μπορω να φτιαξω κατι σε πατατα ρυζι κτλπ!!αν τρωω 2 φετε μαυρο ψωμι κανω τιποτα απο αποψη υδατανθρακα η μπα

sTeLaKoS
02-11-11, 13:21
Το μετέφερα στο τόπικ της διατροφής σου.

Σε ενδιαφέρει κάτι αποκλειστικά σε συμπλήρωμα; τα πρώτα που μου έρχονται στο μυαλό που δε χρειάζονται προπαρασκευή είναι η βρώμη και το ψωμί ολικής.
Από συμπληρώματα... μαλτοδεξτρίνη ίσως αλλά δε θα το προτιμούσα.

SOSTARAS
02-11-11, 13:43
καλα εκανεσ φιλοσ σωστοσ !!!!μαλλον θα καταληξω σε 2-3 φετουλεσ ολικησ με καλοπουλα και τονο για προγευμα!!