PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλή τεστοστερόνη ;;



poison1
17-09-11, 11:43
:P:P:P:P

καταλαθος το εστειλα το πρωτο. παμε λοιπον.

πηγα λοιπον σημερα να παρω τις εξετασεις αιματος μου και ηταν:

οιστραδοιλη- 3,57pg/ml φ.τ 25-70
τεστοστερονη- 5,0nmol/l φ.τ 9,0-37
ελ τεστοστερονη 8,5pg/ml φ.τ 8,8-27 20-39 ετων
προλακτινη 4,7ng/ml φ.τ 2,2-18,5
fsh 5,1mlU/ml φτ 1-12
lh 8,2mlU/ml φ.τ 2-12


μαγκες με εχει πιασει πανικος γυμναζομαι κα τρωω σωστα το μοναδικο που εχω παρει για τεστο ηταν το ασπαρτικο οξυ πριν μηνες.
ειναι πολυ χαμηλη ρε σειες και δεν εχω παρει τιποτα για την ακριβια εκανα τις εξετασεις γιατι θελω να παρω.
και η ηλικια μου ειναι 27.μικρο παιδι.μωρο θα ελεγα.
μαγκες οποιος μπορει ας βοηθησει...

Gaspari
17-09-11, 14:34
καταλαθος το εστειλα το πρωτο. παμε λοιπον.

πηγα λοιπον σημερα να παρω τις εξετασεις αιματος μου και ηταν:

οιστραδοιλη- 3,57pg/ml φ.τ 25-70
τεστοστερονη- 5,0nmol/l φ.τ 9,0-37
ελ τεστοστερονη 8,5pg/ml φ.τ 8,8-27 20-39 ετων
προλακτινη 4,7ng/ml φ.τ 2,2-18,5
fsh 5,1mlU/ml φτ 1-12
lh 8,2mlU/ml φ.τ 2-12


μαγκες με εχει πιασει πανικος γυμναζομαι κα τρωω σωστα το μοναδικο που εχω παρει για τεστο ηταν το ασπαρτικο οξυ πριν μηνες.
ειναι πολυ χαμηλη ρε σειες και δεν εχω παρει τιποτα για την ακριβια εκανα τις εξετασεις γιατι θελω να παρω.
και η ηλικια μου ειναι 27.μικρο παιδι.μωρο θα ελεγα.
μαγκες οποιος μπορει ας βοηθησει...

Κακώς:P
Σε παλαιώτερες εξετάσεις ήταν φυσιολογικές οι τιμές;

poison1
17-09-11, 15:40
ωραιος ο gaspariiiiiiiii.


ειναι η πρωτη φορα που κανω ορμονολογικες.αλλα και παλι τι να λεει???? ειναι λογικο να ειναι τοσο κατω χωρις να εχω παρει τιποτα????

αφου ειπε η μικροβιολογος χαμηλη η τεστο σου οκ απο τις ενεσεις :shock::shock::shock::shock:
και της λεω ουτε ενεσεις ουτε ποσιμα εχω παρει. και μου ειπε ψαξτο τοτε. λοιπον???????????

poison1
17-09-11, 19:11
τελικα ρε μαγκες καμια βοηθεια επι του θεματος??????
:cry::cry::cry:

sofos
17-09-11, 19:13
πανε σ εναν καλο ενδοκρινολογο να σε βοηθησει,το d-aspartic δε ριχνει την τεστο με τπτ....

ginus
17-09-11, 19:18
εχει ξανασυζητηθει το θεμα καμποσες φορες..κανε μια αναζητηση να δεις και απο εκει γνωμες...τις εξετασεις οταν τις εκανες ποση ωρα πριν εισουν ξυπνιος?
τι περιοδο παιρναγες εκεινη την εποχη?
εχεις κανει γενικες για να δεις σακχαρο και hdl ldl?
εχες προβλημα με πιεση?
τα αντρικα χαρακτηριστικα σου? τριχοφυια σε μασχαλες και γεννητικα οργανα?τονος φωνης?
μπορει να ναι κατι που ειναι απο παιδικη ηλικια η κατι που να προκληθηκε τωρα..σιγουρα θελει επαναξεταση

poison1
17-09-11, 19:31
λοιπον παιχτη

σακχαρο 89 φτ 60-110
hdl 67 <55
ldl 79 <130

ανδρογενη χαρακτιριστικα κομπλε, τριχοφια φουλ εκτος απο κεφαλι, βαρια φωνη, κομπλε λιμπιντο, και καθολου πτωση δυναμης
ειχα κανενα 2ωρο που ειχα ξυπνησει και ειμουν νυστικος γιατι εκτος ορμονολογικων εκανα και γενικες
οσο για την περιοδο ηταν πριν απο μια εβδομαδα δηλαδη οτι κανω παντα τα τελεφταια χρονια δουλεια γυμναστιριο οτι κανει ενας φυσιολογικος ανθρωπος και καλη ψυχολογια(αν μετραει???) και ουτε πιεση εχω

:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Rourke
17-09-11, 19:39
Εγώ πάλι αυτά τα ποστς δεν τα καταλαβαίνω...

Έχω λέει χαμηλή τεστοστερόνη βοηθήστε με! ???

Πως να σε βοηθήσουμε ρε φίλε , να σε συνταγογραφήσουμε φάρμακα από το ίντερνετ???

Πάνε σε ένα γιατρό να σε κάνει μία θεραπεία αποκατάστασης....

Δηλαδή εδώ τι περιμένεις να διαβάσεις:banghead:

amateur666
17-09-11, 19:42
πανε σ εναν καλο ενδοκρινολογο να σε βοηθησει,το d-aspartic δε ριχνει την τεστο με τπτ....

οντως..οταν τ επαιρνες(daa) δεν παρατηρησες να γινοντε οι προπονησεις σου καλυτερες???

ginus
17-09-11, 19:45
λοιπον fsh ειδα οτι εκανες οπως και lh Και ειναι φυσιολογικες και αυτο ειναι πολυ καλο...ναι το αγχος επηρεαζει(και τι δεν επηρεαζει αλλωστε)απο λιπος πως παμε αληθεια?εαν εχεις καλυτερα να ξανασκεφτεις να το χασεις...
απο την στιγμη που ειναι κομπλε αυτα που σε ρωτησα χωρις να σου κανω διαγνωση αλλα ο γιατρος που θας πας εκτος της επανεξετασης στις τιμες που οφειλει να σου κανει(εαν μεινουν ιδιες)θα σου πει περι υπογοναδισμου...και λογικα για τρτ..θεραπεια αποκαταστασης τεστοστερονης..
δεν θα σε ρωτησω για να μην σε φερω σε δυσκολη θεση αλλα αναλογισου επισης την σεξουαλικη σου ζωη-λιμπιντο αλλα και την διαθεση σου....
αυτα:welcome:

rey1989
17-09-11, 20:28
να κάνω μια χαζή ίσως ερώτηση ? αν όντως κάποιος έχει πρόβλημα χαμηλής τεστοστερόνης , του γράφουν θεραπεία με τεστοστερόνη ? και αν ναι , μπορεί να προμηθευτεί όση θέλει η όση του γράψουν ?

ginus
17-09-11, 20:32
χαχαχαχαχαχα.....αναλογα με ποια παει και η δοση εαν ειναι γρηγορη η αργη τεστο...
στις αργες παιζουν 1000Mg για κανα 3-4μηνο πχ
εννοειτε ΟΧΙ οση θες

rey1989
17-09-11, 20:38
δεν ειμαι σιγουρος αν εχω χαμηλη τεστοστερόνη , αλλα θα το μάθω εφώσον θα πάω να κάνω εξετάσεις για τα πάντα όταν τελειώσει το μιτοτρόπιν. (όχι λογο αυτού , απλά να μην το παίρνω μήπως και επηρεάσει τα αποτελέσματα γιατι θα κάνω ορμονολογικες , αιματολογικές , για την τεστοστερόνη κλπ οτι υπάρχει τελος πάντων).

kleiza7
27-09-11, 04:06
να τις επαναλαβεις 2 φορες ακομα , ανα εβδομαδα.Πηγες σε γιατρο?Αυτο δεν σου προτεινε? Αφου λες κομπλε λιμπιντο μηπως εχουν κανει λαθος!γιατι παιζει να ειχες και θεμα αλλιως... ολα γινονται και λαθ8η γινονται....
Δεν ξεκινας ΘΕΡΑΠΕΙΑ απο την πρωτη εξεταση αιματος. ΣΙΓΟΥΡΕΨΟΥ οτι ειναι μια κατασταση που χρειαζεται θεραπεια, και για να σιγουρευτεις ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ "ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ" ΟΡΙΟ..............Πως θα το τσεκαρεις? κανοντας επαναλληπτικες εξετασεις. ειδικα για την τεστοστερονη νομιζω οτι ο γιατρος θα σου πει να κανεις 3-4 φορες....μια ανα εβδομαδα. Και φυσικα don't panic.... ενημερωσε μας για οτι νεα εχεις αν θελεις

kleiza7
27-09-11, 04:12
Εγώ πάλι αυτά τα ποστς δεν τα καταλαβαίνω...

Έχω λέει χαμηλή τεστοστερόνη βοηθήστε με! ???

Πως να σε βοηθήσουμε ρε φίλε , να σε συνταγογραφήσουμε φάρμακα από το ίντερνετ???

Πάνε σε ένα γιατρό να σε κάνει μία θεραπεία αποκατάστασης....

Δηλαδή εδώ τι περιμένεις να διαβάσεις:banghead:

Mια γνωμη ηθελε να διαβασει το παιδι, δεν ζητησε θεραπεια. Αν εχει συμβει και σε κανεναν αλλο θα ηθελε, για να μαθει πως να κινηθει..... δεν νομιζω οτι ειναι και τοσο ακυρο το μηνυμα του παιδιου....

BODYMPAL
05-10-11, 21:02
πόσο στοίχισαν οι εξετάσεις φίλε μου???? Θελω να παω να κανω για πλακα αν με παίρνει οικονομικά:P:P.

poison1
05-10-11, 21:26
κοιτα φιλε εγω ειμαι κυπρο και εδω μου στοιχισαν 20 ευρω η καθε ορμονη δηλαδη για 6 που εκανα εγω τις βασικες 120 συν γενικες 50

ελλαδα δεν εκανα ποτε αλλα φανταζομαι καπου εκει θα παιζει η τιμη πανω-κατω.αλλα ψαξου με κανενα γιατρο ενδοκρονολογο μηπως στις γραψει μπας και γλιτωσεις κανενα ευρω. ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΚΑΙΡΟΙ!!!!!!!

Gaspari
06-10-11, 00:34
πανε σ εναν καλο ενδοκρινολογο να σε βοηθησει,το d-aspartic δε ριχνει την τεστο με τπτ....

:thumbup:

BODYMPAL
06-10-11, 09:52
ευχαριστώ φίλε poison εσείς εκεί Κυπρο είστε σε καλύτερη κατάσταση οικονομικά απο εδω ...ξερω απο φιλους που εχω απο εκεί!!
..παλι καλα!:welcome::welcome:

poison1
06-10-11, 22:47
καταρχην θελω να ευχαριστησω ιδιαιτερα τους gaspari ginus και kleiza7 για τη βοηθεια τους στο θεμα.ειμαι ειδη σε παρακολουθηση απο ενδοκρινολογο και το ψαχνουμε σε λιγο καιρο παω για επαναλειπτικες.



BODYMPAL

ευχαριστώ φίλε poison εσείς εκεί Κυπρο είστε σε καλύτερη κατάσταση οικονομικά απο εδω ...ξερω απο φιλους που εχω απο εκεί!!
..παλι καλα!


δεν κανει τιποτα φιλε.αλλα και εγω ελληνας ειμαι εχω 7 μηνες στην κυπρο και κατεβηκα για δουλεια γιατι ελλαδα δεν εφταναν ουτε για κουλουρι. αλλα για συμπληρωματα μου περισευαν κιολας

Rourke
06-10-11, 22:54
Δοκίμασε την μικροβιολόγο του Τάσου....;)

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
16-09-15, 22:12
Κλασική περίπτωση 1ο παθούς υπογοναδισμού με κύριο κλινικό σύμπτωμα τη σμίκρυνση όρχεων.