PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 τα προβληματα



panosralliart
20-09-11, 01:11
Καλησπερα παιδια.πριν 3 μερες εκανα pullover και δεν ξερω πως τα καταφερα μαλλον κατεβασα αποτομα τον αλτηρα και ακουσα ενα κρακ κατω απο το δεξι στηθος.δεν ποναω ολη μερα ουτε τοτε πονεσα απλα μονο με ενοχλει οταν τεντονομαι η οταν ξαπλωνω και το πιεζω.λογικα τραβηγμα ειναι?τι μπορω να βαζω?και το δευτερω προβλημα μου ειναι οτι εδω και 10 μερες περιπου οταν πιεζω με το δακτυλο την σπονδυλικη μου στηλη στο υψος της πλατης σε ένα συγκεκριμένο σημείο με πονάει ελάχιστα όμως απλά και στην δουλειά μου barman είμαι με πιάνει κάπως η πλάτη μου από τότε.τι μπορεί να είναι?ευχαριστώ

Αντωνης
20-09-11, 08:08
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι βαζετε pull over στις προπονησεις σας,ειναι απ τις πιο επικινδυνες ασκησεις εκτος του οτι μπορει να γινει καμια στραβη και να σου σκασει ο αλτηρας στο κεφαλι.Και να λεγα οτι ειναι και τιποτα αναντικαταστατο να πω παει στο καλο αλλα ουτε καν υπαρχουν πολλες καλυτερες επιλογες απ αυτο.

Βαλε Voltaren στο σημειο που πονας για κανα πενθημερο και παγο πριν και μετα την προπονα.Αν ο πονος επιμεινει πηγαινε σε ορθοπεδικο.

tolis93
20-09-11, 08:13
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι βαζετε pull over στις προπονησεις σας,ειναι απ τις πιο επικινδυνες ασκησεις εκτος του οτι μπορει να γινει καμια στραβη και να σου σκασει ο αλτηρας στο κεφαλι.Και να λεγα οτι ειναι και τιποτα αναντικαταστατο να πω παει στο καλο αλλα ουτε καν υπαρχουν πολλες καλυτερες επιλογες απ αυτο.

Βαλε Voltaren στο σημειο που πονας για κανα πενθημερο και παγο πριν και μετα την προπονα.Αν ο πονος επιμεινει πηγαινε σε ορθοπεδικο.

να μεινω λιγο σε αυτο κ εδω θελει προσοχη το θεμα...γιατι οντως παιζει να γινει κατι τετοιο.λυθηκε ο αλτηρας τις προαλες κ παλι καλα στην αρχη της εκτελεσης κ περασε ξυστα απο το κεφαλι μου η πλακα...μεχρι κ το σβουπ απο τον αερα ακουσα...τα δα ολα..προσοχη με αυτα παιδια!

andreasaxo
20-09-11, 09:03
μεχρι κ το σβουπ απο τον αερα ακουσα...τα δα ολα..
:green: Φαντάζομαι χαχαχαχαχαχα :shock:τα μάτια σου πετάχτηκαν έξω χαχαχαχαχα, Έχεις πει την ατάκα (Όχι ρε φίλε, τι λες τώρα; ) και έχεις σηκωθεί απότομα από τον πάγκο και ψάχνεσαι να δεις τι έγινε :turtle::turtle:

panosralliart
20-09-11, 15:50
η πλακα ειναι οτι παιζω pullover παντα ξαπλωμενος στον παγκο και αυτη την φορα την εκανα καθετα στον παγκο.μπορει και να την γλιτωνα.

PerroMalo
20-09-11, 15:53
Pull-over με μπάρα μόνο εγώ κάνω??

Lao
20-09-11, 15:59
Pull-over με μπάρα μόνο εγώ κάνω??

Και γω με μπάρα κάνω. Με αλτήρες όντως είναι επικίνδυνο.

panosralliart
20-09-11, 16:08
αν ειχα κατι σοβαρο δεν θα με ποναγε ολη μερα?και τοτε που το επαθα?

tolis93
20-09-11, 16:08
:green: Φαντάζομαι χαχαχαχαχαχα :shock:τα μάτια σου πετάχτηκαν έξω χαχαχαχαχα, Έχεις πει την ατάκα (Όχι ρε φίλε, τι λες τώρα; ) και έχεις σηκωθεί απότομα από τον πάγκο και ψάχνεσαι να δεις τι έγινε :turtle::turtle:

βασικα ακουστηκε ενα προοουυυυυπ μετα ειπα μαμακα και μετα μυριζε μεντα ο χωρος καταλαβαινεις.κ μετα οπως ακριβως τα πες.αλλα οταν λεμε ψαχνομουν λες κ εφαγα καμια σφαλιαρα αδιαβαστη ενα πραμα.παιδια κ εγω κανω και με μπαρα πουλ οβερ αλλα νομιζω γαλλικες πιεσεις λεγεται

Xxlakis
20-09-11, 16:11
Τι μου λετε τωρα ρε...εγω εκανα προπονηση σε ενα gym στο χωριο μου πιο παλια καλοκαιρι τωρα και οι μλκες τις τροχαλιες δεν τις ειχανε βιδωμενες στο εδαφος,,παω να κανω εκτασεις τρικεφαλα σκυφτος και γερνει η βαση και μου σκαει στο κεφαλι απο πισω..ουτε καταλαβα τι εγινε...no pain no gain οκ αλλα οχι και ετσι ρε φουστη μου...

Giannistzn
20-09-11, 16:12
βασικα ακουστηκε ενα προοουυυυυπ μετα ειπα μαμακα και μετα μυριζε μεντα ο χωρος καταλαβαινεις.κ μετα οπως ακριβως τα πες.αλλα οταν λεμε ψαχνομουν λες κ εφαγα καμια σφαλιαρα αδιαβαστη ενα πραμα.παιδια κ εγω κανω και με μπαρα πουλ οβερ αλλα νομιζω γαλλικες πιεσεις λεγεται

Οι γαλλικες με μπαρα ειναι για τρικεφαλο εαν δεν κανω λαθος..

sofos
20-09-11, 16:13
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι πολλοι βαζετε pull over στις προπονησεις σας,ειναι απ τις πιο επικινδυνες ασκησεις εκτος του οτι μπορει να γινει καμια στραβη και να σου σκασει ο αλτηρας στο κεφαλι.Και να λεγα οτι ειναι και τιποτα αναντικαταστατο να πω παει στο καλο αλλα ουτε καν υπαρχουν πολλες καλυτερες επιλογες απ αυτο.

Βαλε Voltaren στο σημειο που πονας για κανα πενθημερο και παγο πριν και μετα την προπονα.Αν ο πονος επιμεινει πηγαινε σε ορθοπεδικο.

οντως ειναι απ τις πιο επικινδυνες αλλα ποιες εσυ θεωρεις καλυτερες απ αυτην?:unsure: αυτη αν την κανεις σωστα δουλευει και φτερα και στηθος,δε ξερω πολλες που να κανουν την ιδια δουλεια :P

kostas11
20-09-11, 16:52
οντως ειναι απ τις πιο επικινδυνες αλλα ποιες εσυ θεωρεις καλυτερες απ αυτην?:unsure: αυτη αν την κανεις σωστα δουλευει και φτερα και στηθος,δε ξερω πολλες που να κανουν την ιδια δουλεια :P

:thumbup:
Απ'τις καλύτερες και απ'τις ξεχασμένες ασκήσεις.Δίνουν πλατος στο στήθος,και γεμίζουν το εσωτερικό.Επίσης δουλεύει και τους οδοντωτούς μύες

Αντωνης
20-09-11, 17:57
οντως ειναι απ τις πιο επικινδυνες αλλα ποιες εσυ θεωρεις καλυτερες απ αυτην?:unsure: αυτη αν την κανεις σωστα δουλευει και φτερα και στηθος,δε ξερω πολλες που να κανουν την ιδια δουλεια :P

Δεν δουλευει φτερα και στηθος μαζι.Αναλογως την εκτελεση δουλευει ενα απ τα 2.Τωρα οτι μπορει να παρει λιιιιγο εργο και το αλλο,ε χαιρω πολυ υπαρχουν παρα πολλες ασκησεις που συμμετεχουν 2 και παραπανω μυικες ομαδες.Και ευτυχως για στηθος και για φτερα υπαρχουν πολλες αλλες ασκησεις.

sofos
20-09-11, 17:59
Δεν δουλευει φτερα και στηθος μαζι.Αναλογως την εκτελεση δουλευει ενα απ τα 2.Τωρα οτι μπορει να παρει λιιιιγο εργο και το αλλο,ε χαιρω πολυ υπαρχουν παρα πολλες ασκησεις που συμμετεχουν 2 και παραπανω μυικες ομαδες.Και ευτυχως για στηθος και για φτερα υπαρχουν πολλες αλλες ασκησεις.

εαν πηγαινεις το αλτηρα μεχρι κατω απ το στηθος κ μετα μεεεεεεεεεεχρι πισω δουλευει κ τα 2 ;)

Αντωνης
20-09-11, 18:45
Ακομα και ετσι να ειναι,οπως ειπα και πιο πανω υπαρχουν απειρες ασκησεις που δουλευουν μαζι πολλες μυικες ομαδες.Χωρια που αμα θες κανεις απλα ξεχωριστες ασκησεις για αυτα τα δυο.Εξαλλου πιστεψε με,τα φτερα ειναι θεμα γονιδιων περισσοτερο

Τεσπα,ο καθενας κανει οτι θεωρει καλυτερο γι αυτον:toast:

sofos
20-09-11, 20:26
Ακομα και ετσι να ειναι,οπως ειπα και πιο πανω υπαρχουν απειρες ασκησεις που δουλευουν μαζι πολλες μυικες ομαδες.Χωρια που αμα θες κανεις απλα ξεχωριστες ασκησεις για αυτα τα δυο.Εξαλλου πιστεψε με,τα φτερα ειναι θεμα γονιδιων περισσοτερο

Τεσπα,ο καθενας κανει οτι θεωρει καλυτερο γι αυτον:toast:

μπααα το να ειναι ανοιχτα απ τη μεση σα τον κολουμπο κ τον kai green ναι αυτο ειναι θεμα γονιδιων,αλλα το να τα ανοιξεις αρκετα δεν ειναι,οπως κ με την κορυφωση στα δικεφαλα ;)