PDA

Επιστροφή στο Forum : διατροφη μου :)



perdikos
20-09-11, 13:41
χαιρετεεεεε λοιπον παραθετω εδω την διατροφη μου για ογκο

πρωινο ενα μπολ γαλα με βρωμη
δεκατιανο 100 γρ τονο με 4 φετες τυρι και 4 φετες τοστ (τα τρωω σαν τοστ)
μεσημεριανο 1 με 1.5 μπριζολα χοιρινη η κοτοπουλο (σπανια) με 2 πατατες βραστες
μετα την προπονηση 10 ασπραδια
βραδινο οτι και το μεσημερι
γυρω στις 11 ενα γιαουρτι 2 %



ειμαι 17,5 χρονων 72,4 κιλα και 1,73 υψος!!!
τι λετε λοιπον???

tolis93
20-09-11, 16:04
χαιρετεεεεε λοιπον παραθετω εδω την διατροφη μου για ογκο

πρωινο ενα μπολ γαλα με βρωμη
δεκατιανο 100 γρ τονο με 4 φετες τυρι και 4 φετες τοστ (τα τρωω σαν τοστ)
μεσημεριανο 1 με 1.5 μπριζολα χοιρινη η κοτοπουλο (σπανια) με 2 πατατες βραστες
μετα την προπονηση 10 ασπραδια
βραδινο οτι και το μεσημερι
γυρω στις 11 ενα γιαουρτι 2 %



ειμαι 17,5 χρονων 72,4 κιλα και 1,73 υψος!!!
τι λετε λοιπον???
φιλε μου...ετσι οχι ογκο δε θα βαλεις...μη σου πω θα χασεις...παρε ενα πιο σωστο πλανο
πρωι
500 μλ γαλα με 80 γρ βρωμη( η γιαουρτι 400 γρ με βρωμη) και 1 κ σουπας μελι η 1 κ γλυκου ταχινι
δεκατιανο εισαι πολυ κομπλε αλλα αντι για τυρι δοκιμασε κοτατζ(επισης με γιαουρτι κ μελι παει πολυ πολυ ωραια) και μη βαζεις συνεχεια τονο δε κανει.κανε εναλλαγες με κοτοπουλο η γαλοπουλα σε φετες.
μεσημεριανο.αυτα π εχεις αλλα βαλε κ μοσχαρισια μπριζολα βαλε οσπρια οπως γιγαντες φασολια φακες κτλπ χρειαζονται.οι 2 πατατες αψογο αλλα αν θες βαζε κ 100 γρ ρυζι αβραστο αντι για 2 πατατες η ακομα κ 100 γρ μακαρονια ολικης.βαζε σαλατα κ βαζε κ 1 κ σουπας ελαιολαδο
μετα τη προπονα εισαι πολυ οκ με 10 ασπραδια αλλα βαλε κ 1 μπανανα
βραδυνο βγαλε τις πατατες κατα τα αλλα εισαι κυριλε
στο γιαουρτι βαλε κ 1 κ γλυκου φυστικοβουτηρο η ταχινι η 10 αμυγδαλα αναλατα η 20-30 γρ καρυδια.
μαζι με το βραδυνο η με το μεσημεριανο σου να τρως και κανα σαλατικο κανουν καλο
απο εμενα αυτα.καλη δυναμη

Chris92
20-09-11, 16:15
κατσε ρε φιλε γιατι δεν κανει ο τονος?ψαρι δεν ειναι?

tolis93
20-09-11, 16:18
κατσε ρε φιλε γιατι δεν κανει ο τονος?ψαρι δεν ειναι?

βρε σσυ δν ειπα δν κανει ειπα δεν κανει καθε μερα.εχει καποια συγκεκριμενα μεταλλα και μακροχρονια δημιουργει προβληματα.τα αλλα ψαρια τρωγε οσο θελεις δν υπαρχει θεμα.απλα στν τονο λιγο μετρο 200-300 γρ τη βδομαδα.αλλοι λενε κ 200-300 στις 2 βδομαδες.αλλα με τοσα π τρωμε ο τονος μας πειραξε...παντως δημιουργει προβλημα κ στους ορχεις απο οτι εχω διαβασει.κ το κορυφαιο ειναι οτι το διαβασα εδω μεσα καπου

Kostas95
20-09-11, 16:35
Ανεβασε τις θερμιδες,και αντικατηστησε την μπριζολα χοιρινα με μοσχαρισια..Επισης 2βραστες πατατες για υδατανθρακα και ειδικα σε πειροδο ογκου δεν ειναι τιποτα να καταλαβεις εγω που ειμαι 16χρονων σημερα εφαγα σαρδελς με 8πατατες βραστες και ειμαι 72κιλα..Επισης το βραδυ προσθεσε και ενα κοττατζ..Καλη επιτυχια απο μενα..!!Επισης ελλατωσε τα ασπραδια στο μεταπροπονητικο και βαλε και υδατανραθακες..Φρουτα..!!

amateur666
20-09-11, 16:39
βρε σσυ δν ειπα δν κανει ειπα δεν κανει καθε μερα.εχει καποια συγκεκριμενα μεταλλα και μακροχρονια δημιουργει προβληματα.τα αλλα ψαρια τρωγε οσο θελεις δν υπαρχει θεμα.απλα στν τονο λιγο μετρο 200-300 γρ τη βδομαδα.αλλοι λενε κ 200-300 στις 2 βδομαδες.αλλα με τοσα π τρωμε ο τονος μας πειραξε...παντως δημιουργει προβλημα κ στους ορχεις απο οτι εχω διαβασει.κ το κορυφαιο ειναι οτι το διαβασα εδω μεσα καπου

ισχυει!..

tolis93
20-09-11, 16:50
Ανεβασε τις θερμιδες,και αντικατηστησε την μπριζολα χοιρινα με μοσχαρισια..Επισης 2βραστες πατατες για υδατανθρακα και ειδικα σε πειροδο ογκου δεν ειναι τιποτα να καταλαβεις εγω που ειμαι 16χρονων σημερα εφαγα σαρδελς με 8πατατες βραστες και ειμαι 72κιλα..Επισης το βραδυ προσθεσε και ενα κοττατζ..Καλη επιτυχια απο μενα..!!Επισης ελλατωσε τα ασπραδια στο μεταπροπονητικο και βαλε και υδατανραθακες..Φρουτα..!!

μπανανα εννοεις.καλα εσυ το ψοφας ρε φιλε ειπαμε...δλδ παιρνεις...160 γρ υδατανθρακα μονο απο πατατες?τι διαολο δε τρως τπτ αλλο βρωμες κανα ψωμι μαυρο κανα ρυζι τπτ?ποσα χτυπας τη μερα 400 γρ?

Kostas95
20-09-11, 22:40
μπανανα εννοεις.καλα εσυ το ψοφας ρε φιλε ειπαμε...δλδ παιρνεις...160 γρ υδατανθρακα μονο απο πατατες?τι διαολο δε τρως τπτ αλλο βρωμες κανα ψωμι μαυρο κανα ρυζι τπτ?ποσα χτυπας τη μερα 400 γρ?

οχι εννουσα 4βραστες πατατες το μεσημερι και 4 το βραδυ καθως ειπε οτι τα γευματα του ειναι ιδια..:P τρωω το πρωι βρωμη και μαυρο ρυζι εναλλαξ με πατατες βραστες στα γευματα..

perdikos
21-09-11, 15:05
θα κανω οτι μου ειπατε ευχαριστωωωω

TheWorst
21-09-11, 15:29
Που το προβλημα με τις πατατες :confused::confused: Μια βρωμη το πρωι και τα αλλα ολα 1.5 κιλο πατατα βραστη :lol: Ετσι κανω τουλαχιστον εγω.. Παντως η διατροφη μου φαινεται ή σαν να εχει λικα μακρος και γενικως θερμιδες :?:

Lucif3r
21-09-11, 16:15
βρε σσυ δν ειπα δν κανει ειπα δεν κανει καθε μερα.εχει καποια συγκεκριμενα μεταλλα και μακροχρονια δημιουργει προβληματα.τα αλλα ψαρια τρωγε οσο θελεις δν υπαρχει θεμα.απλα στν τονο λιγο μετρο 200-300 γρ τη βδομαδα.αλλοι λενε κ 200-300 στις 2 βδομαδες.αλλα με τοσα π τρωμε ο τονος μας πειραξε...παντως δημιουργει προβλημα κ στους ορχεις απο οτι εχω διαβασει.κ το κορυφαιο ειναι οτι το διαβασα εδω μεσα καπου

AAAAαα..φρικη! Θα τρωω λιγοτερο τονο..1-2 κονσερβες τη βδομαδα ΤΟ ΠΟΛΥ..Thanks for saving my balls (χαχα)

perdikos
21-09-11, 18:39
εγω τρωγω μια κονσερβα την μερα :O :O