PDA

Επιστροφή στο Forum : θέλω να μου δώσετε ιδέες



LAPD
20-09-11, 16:26
Λογο φροντηστηρίων και καθόλου κινητικοτητας απο 83 κιλα και 1,88 υψος εφτασα 107 μεσα σε ενα καλοκαιρι..!! (παρα πολλα ειναι....αλλα βασικα τα πηρα αποτομα) Και εδω και ενα μηνα παω διαιτολογο και εχω χασει 7 κιλα..! χωρις ιδιαιτερη γυμναστικη....κανα μισαωρο την μερα αλτηρες και μπαρα στο σπιτι μου(15 και 30 κιλα αντιστοιχα) θελω να μου προτίνεται ιδέες για αύξηση του μεταβολισμού και δραστηριότητες που καίνε πολύ σε σύντομο χρονικό διαστημα!! (το λίπος το μαζεύω κατα την πλειοψηφία του στα πόδια.....)


Υ.Γ. Θα καθόμουν να ψαξω εγω ο ίδιος αλλα δεν εχω τον χρονο οποτε πειτε μου οσοι γνωρίζετε..!! ευχαριστω για τον χρόνο σας :)

aqua_bill
20-09-11, 16:31
Λογο φροντηστηρίων και καθόλου κινητικοτητας απο 83 κιλα και 1,88 υψος εφτασα 107 μεσα σε ενα καλοκαιρι..!! (παρα πολλα ειναι....αλλα βασικα τα πηρα αποτομα) Και εδω και ενα μηνα παω διαιτολογο και εχω χασει 7 κιλα..! χωρις ιδιαιτερη γυμναστικη....κανα μισαωρο την μερα αλτηρες και μπαρα στο σπιτι μου(15 και 30 κιλα αντιστοιχα) θελω να μου προτίνεται ιδέες για αύξηση του μεταβολισμού και δραστηριότητες που καίνε πολύ σε σύντομο χρονικό διαστημα!! (το λίπος το μαζεύω κατα την πλειοψηφία του στα πόδια.....


Υ.Γ. Θα καθόμουν να ψαξω εγω ο ίδιος αλλα δεν εχω τον χρονο οποτε πειτε μου οσοι γνωρίζεται..!! ευχαριστω για τον χρόνο σας :)

βασικα...Καλως ορισες.αρχικα μαγικα φιλτρα δεν υπαρχουν..αρα ξεχνα τα κοκκινα γραμμαται απο πανω,οπως επισης και ανθρωποι που προσφερουν το χρονο τους σε οσους λενε οτι δεν εχουν χρονο να ψαξουν(μου κακοφανηκε οπως το εθεσες,μιλαμε για τον εαυτο σου και την εμφανιση σου περα απο την υγεια σου). Για να πηγες σε διατροφολογο σημαινει πως δεν μπορεις να φτιαξεις μια ισσοροπημενη διατροφη.Αρα το προβλημα ειναι απλο στη λυση. Μαθαινεις να τρωσ και αρχιζεις να κινησε. Δια τησ καθιστικης οδου...κανεις δε γυμναστικε.περπατα το βραδακι ή κατι τετοιο τρωω υγιεινα.Κυριως υπομονη.το σωματικο βαρος το λιποσ κλπ δεν ειναι ρουχο που οταν δε μασ κανει το πεταμε.ευκολα παιρνουμε δυσκολα χανουμε

tolis93
20-09-11, 16:31
Λογο φροντηστηρίων και καθόλου κινητικοτητας απο 83 κιλα και 1,88 υψος εφτασα 107 μεσα σε ενα καλοκαιρι..!! (παρα πολλα ειναι....αλλα βασικα τα πηρα αποτομα) Και εδω και ενα μηνα παω διαιτολογο και εχω χασει 7 κιλα..! χωρις ιδιαιτερη γυμναστικη....κανα μισαωρο την μερα αλτηρες και μπαρα στο σπιτι μου(15 και 30 κιλα αντιστοιχα) θελω να μου προτίνεται ιδέες για αύξηση του μεταβολισμού και δραστηριότητες που καίνε πολύ σε σύντομο χρονικό διαστημα!! (το λίπος το μαζεύω κατα την πλειοψηφία του στα πόδια.....)


Υ.Γ. Θα καθόμουν να ψαξω εγω ο ίδιος αλλα δεν εχω τον χρονο οποτε πειτε μου οσοι γνωρίζετε..!! ευχαριστω για τον χρόνο σας :)

λεκανοπεδιο αττικης πολις ντιπαρτμεντ κανε το εξης....3 λεπτα ασκηση αεροβικη τουμπανιτσα....http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=T7irOqVbvAE
επισης κανε προβολες με αλτηρες.καμψεις.γεφυρες και αλματακια με αλτηρες.δοκιμασε κ το σκοινακι....

LAPD
20-09-11, 16:34
βασικα...Καλως ορισες.αρχικα μαγικα φιλτρα δεν υπαρχουν..αρα ξεχνα τα κοκκινα γραμμαται απο πανω,οπως επισης και ανθρωποι που προσφερουν το χρονο τους σε οσους λενε οτι δεν εχουν χρονο να ψαξουν(μου κακοφανηκε οπως το εθεσες). Για να πηγες σε διατροφολογο σημαινει πως δεν μπορεις να φτιαξεις μια ισσοροπημενη διατροφη.Αρα το προβλημα ειναι απλο στη λυση. Μαθαινεις να τρωσ και αρχιζεις να κινησε. Δια τησ καθιστικης οδου...κανεις δε γυμναστικε.περπατα το βραδακι ή κατι τετοιο τρωω υγιεινα.

χμμμ εχεις δίκιο....δεν το εννοουσαμε αυτον τον τροπο...απλα εχω πανελληνιες φετος,οποτε καταλαβαινεις...!!
την διατροφη την εχω...μονο ασκησεις μενουν

LAPD
20-09-11, 16:35
λεκανοπεδιο αττικης πολις ντιπαρτμεντ κανε το εξης....3 λεπτα ασκηση αεροβικη τουμπανιτσα....http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=T7irOqVbvAE
επισης κανε προβολες με αλτηρες.καμψεις.γεφυρες και αλματακια με αλτηρες.δοκιμασε κ το σκοινακι....

που κολλαει το βιντεακι;

Kostas95
20-09-11, 16:37
που κολλαει το βιντεακι;

Μουσικη για να την συνδυασεις με την αεροβια..

aqua_bill
20-09-11, 16:38
χμμμ εχεις δίκιο....δεν το εννοουσαμε αυτον τον τροπο...απλα εχω πανελληνιες φετος,οποτε καταλαβαινεις...!!
την διατροφη την εχω...μονο ασκησεις μενουν
ααα μαθητης εισαι????ετσι οπως το ειπες νομιζα πως διδασκες απο το πρωι ως το βραδυ σε φροντηστηριο. αν εισαι λοιπον μαθητης θελεις πολες :spank::spank::spank: παιδι πραμα και δεν προλαβαινεις.Μην ακουω τωρα χαζομαρες. Εδω μεσα εχουμε οικογενιαρχες με υποχρεωσεις και παιδια. Η γυμναστικη σαν διαλειμμα απο τη μαθηση μονο καλο θα σου κανει. απο αποψη ευεξιας ξεκουρασης... Βαλε προγραμμα και ολα καλα θα πανε.ολοι δωσαμε εξετασεις 24 ωρες κανεις δε διαβαζε.Βολτες σε κανενα παρκο με το μωρο ή παρεα γενικα περπατημα.ξεκλεψε λιγο χρονο που σιγουρα θα εχεις

LAPD
20-09-11, 16:46
ααα μαθητης εισαι????ετσι οπως το ειπες νομιζα πως διδασκες απο το πρωι ως το βραδυ σε φροντηστηριο. αν εισαι λοιπον μαθητης θελεις πολες :spank::spank::spank: παιδι πραμα και δεν προλαβαινεις.Μην ακουω τωρα χαζομαρες. Εδω μεσα εχουμε οικογενιαρχες με υποχρεωσεις και παιδια. Η γυμναστικη σαν διαλειμμα απο τη μαθηση μονο καλο θα σου κανει. απο αποψη ευεξιας ξεκουρασης... Βαλε προγραμμα και ολα καλα θα πανε.ολοι δωσαμε εξετασεις 24 ωρες κανεις δε διαβαζε.Βολτες σε κανενα παρκο με το μωρο ή παρεα γενικα περπατημα.ξεκλεψε λιγο χρονο που σιγουρα θα εχεις

οτι εχεις δικιο το εχεις...υποδομες στην πολη που ειμαι για αθληση δεν εχει....παντως θα εφαρμωσω αυτα που ακουσα.....θα κρατησω μια φωτογραφια τωρα και θα βγαλω μια μετα απο 5 μηνες διατροφης και ασκησης για να δω και τις διαφορες...!!!! btw thnx...ομως οσο αφορα τα μαθηματα περσυ και φετος θα εχουν πολυ δυσκολα θεματα γι'αυτο θελει πολλες ωρες διαβασμα...να καλυψεις και το παραμικρο κενο....(εφοσον εχεις υψηλους στοχους, οπως εχω εγω....) τελος παντων!! Θα εχετε νεα μου σε 4-5 μηνες :)

tolis93
20-09-11, 16:51
που κολλαει το βιντεακι;

για να δεις αυτο το συστημα προπονησης??:unsure::unsure:

LAPD
20-09-11, 16:53
για να δεις αυτο το συστημα προπονησης??:unsure::unsure:

δεν εχω ηχεια σε αυτο το pc και περιμενα να δω κανενα βιντεο...αλλα εδειχνε μια εικονα..! :Ρ

tolis93
20-09-11, 16:56
δεν εχω ηχεια σε αυτο το pc και περιμενα να δω κανενα βιντεο...αλλα εδειχνε μια εικονα..! :Ρ

τι διαολο λαθος ποστ εκανα?τελος παντων στο youtube χτυπα 3 min cardio better than px90 κ θα σουυ βγαλει 2 κιτρινους τυπαδες με σχιστα ματια.ε αυτο ειναι.

LAPD
20-09-11, 16:57
τι διαολο λαθος ποστ εκανα?τελος παντων στο youtube χτυπα 3 min cardio better than px90 κ θα σουυ βγαλει 2 κιτρινους τυπαδες με σχιστα ματια.ε αυτο ειναι.

χαχ...οκ :) θα το δω..!

aqua_bill
20-09-11, 16:58
Θα εχετε νεα μου σε 4-5 μηνες :)
καλα αποτελεσματα και στους 2 σου στοχους

LAPD
20-09-11, 17:02
καλα αποτελεσματα και στους 2 σου στοχους

ευχαριστω :)))) τα λεμεεεεεεεεε

dim1254
20-09-11, 17:33
κοιταξε εάν θέλεις να χτίσεις ένα απλά καλο σχηματισμένο σώμα και δεν σε ενδιαφέρει ο μυικός όγκος..εγώ θα σου πρότεινα συχνό κυκλικό πρόγραμμα προπόνησης..δηλαδή να γυμνάζεις σε μία προπόνηση όλα τα μέρη του σώματός σου..για παράδειγμα:

10 κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες(ή μπάρα)
8 εκτάσεις τρικεφάλων πίσω απτο κεφάλι με αλτήρες
20+(εάν μπορείς και περισσότερες) κάμψεις
25 καθίσματα χωρίς αλτήρες ή 15 με αλτήρες
30 ροκανίσματα
κάποια ασκηση με αλτήρες για ώμους και κάποια για πλάτη
+ κάποια άλλη ασκηση αν ξες και μπορείς να κάνεις στο σπίτι

ΚΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΝΑ ΤΟ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ!

τώρα πρέπει να βελτιώσεις την διατροφή σου...πχ:

ΠΡΩΙΝΟ:

ΒΡΩΜΗ ΜΕ ΜΕΛΙ ΜΕ 300ML ΓΑΛΑ

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:

ΤΟΣΤ ΜΕ 4 ΦΕΤΕΣ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑΣ

ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ: ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ..ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΡΩΣ ΠΡΩΤΕΙΝΕΣ ΚΑΙ ΥΔΑΝΑΝΘΡΑΚΕΣ ΠΧ.ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΡΥΖΙ

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ: 5 ΒΡΑΣΤΑ ΑΣΠΡΑΔΙΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΛΑΤΑ

ΕΠΟΜΕΝΟ ΓΕΥΜΑ: ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΣΑΙ ΜΕ 2 ΚΡΥΤΣΙΝΙΑ

ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ: ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2% ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΞΗΡΟ ΚΑΡΠΟ

ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΕΙΣ ΕΣΥ..ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΕΝΕΙΣ ΝΗΣΤΙΚΟΣ..ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΣ ΑΠΤΟ ΦΑΙ