PDA

Επιστροφή στο Forum : η δικιά μου διατροφή για μείωση λίπους



ganTalf
21-09-11, 00:12
σας παραθέτω την διατροφή μου για να μου πείτε τις παρατηρήσεις σας..
Είπα να προσπαθήσω χωρίς συμπληρώματα στην αρχή για να δω σε τι στάδιο θα φτάσω μετά από κανά τρίμηνο-τετράμηνο
Ύψος 1.79 κιλά 79.

πρωινό 8.30
πιτάκι βρώμης με μισό φλυτζάνι βρώμη και 5 αυγά, 1 κιτρινάδι

δεκατιανιό 10.30
Το ίδιο με το πρωινό

μεσημεριανό 1.30
250 γρ κοτόπουλο η γαλοπούλα , σαλάτα αγγούρι, ντομάτα με μία κουταλία τις σούπας ελαιόλαδο

απόγευμα 5 η ώρα
ομελέτα με τρία ή τέσσερα ασπράδια (Ή 1 cottage cheese εναλλακτικά)

μετά την προπόνηση (τελειώνω 10.30 μ.μ.)
1 πατάτα βραστή + στήθος κοτόπουλο 250 γρμ και λιγη σαλάτα.

πρίν κοιμηθώ
12.30 (περίπου)
1 cottage cheese

κάνω αερόβια 2-3 φορές την εβδομάδα, 40 λεπτά περίπου

Dimitris X.
21-09-11, 00:18
εγω βλεπω οτι δεν εχεις αρκετη πρωτείνη στα γευματα

ganTalf
21-09-11, 00:20
εγω βλεπω οτι δεν εχεις αρκετη πρωτείνη στα γευματα

να αυξήσω τα ασπράδια δηλαδή??

Dimitris X.
21-09-11, 00:23
νομιζω το πρωί και το απογευμα πρεπει να βαλεις περισσοτερα

vp2
21-09-11, 00:39
Συμφωνώ ότι πρέπει να τα αυξήσεις,κάντα 7 ασπράδια ένα αυγό ολόκληρο.
Επίσης το 250 στο κοτόπουλο είναι πολύ κατά τη γνώμη μου.Κάντο 200γρ άψητο.
Δεν βλέπω καθόλου καλά λιπαρά...εκτός από μια κουταλιά ελαιόλαδο....Δεν φτάνει...Θες και ω3.Βάλε αμύγδαλα με το cottage.
Τέλος αφού είναι γράμμωση και δεν έχει φρούτα και έχεις και λίγα λαχανικά θες και μια πολυβιταμίνη.

Devil
21-09-11, 00:39
εγω βλεπω οτι δεν εχεις αρκετη πρωτείνη στα γευματα

ναι οντως.... εχει μονο μισο κιλο κοτοπυλο... 13-14 ασπραδια και ενα cottage.... δλδ με λιγους υπολογισμους βγαινουν περιπου... κοντα στις 180-200γρ...

οπου τοσα γραμμαρια ειναι πολυ λιγα για ενα ατομο 79 κιλα...:doh::doh::doh:

ωραια για πες μου τωρα... την ειδες την διατροφη του η' το ειπες στη τυχη????:banghead::banghead::banghead:

Devil
21-09-11, 00:40
ααα και επ ευκαιριας.... θερμιδες ποσες ειναι? πρωτεινες ποσες? λιπαρα? υδατανθρακες?

ganTalf
21-09-11, 00:50
Συμφωνώ ότι πρέπει να τα αυξήσεις,κάντα 7 ασπράδια ένα αυγό ολόκληρο.
Επίσης το 250 στο κοτόπουλο είναι πολύ κατά τη γνώμη μου.Κάντο 200γρ άψητο.
Δεν βλέπω καθόλου καλά λιπαρά...εκτός από μια κουταλιά ελαιόλαδο....Δεν φτάνει...Θες και ω3.Βάλε αμύγδαλα με το cottage.
Τέλος αφού είναι γράμμωση και δεν έχει φρούτα και έχεις και λίγα λαχανικά θες και μια πολυβιταμίνη.

ναι το έχω σκεφτεί για την πολυβιταμίνη, αλλά τα αμύγδαλά δεν έχουν πολλές θερμίδες? θέλω να πω πως μήπως χρησιμοποιούνται ποιό πολύ
για όγκο??

Dimitris X.
21-09-11, 10:40
ναι οντως.... εχει μονο μισο κιλο κοτοπυλο... 13-14 ασπραδια και ενα cottage.... δλδ με λιγους υπολογισμους βγαινουν περιπου... κοντα στις 180-200γρ...

οπου τοσα γραμμαρια ειναι πολυ λιγα για ενα ατομο 79 κιλα...:doh::doh::doh:

ωραια για πες μου τωρα... την ειδες την διατροφη του η' το ειπες στη τυχη????:banghead::banghead::banghead:

ετσι που εχει βαλει το κοτοπουλο ολο μαζι δεν αφομειωνει ολες τις πρωτείνες πανε χαμενες.θα πρεπει να το μειρασει
στα γευματα ή να βγαλει μερικο

ganTalf
21-09-11, 14:00
ετσι που εχει βαλει το κοτοπουλο ολο μαζι δεν αφομειωνει ολες τις πρωτείνες πανε χαμενες.θα πρεπει να το μειρασει
στα γευματα ή να βγαλει μερικο

θα δοκιμάσω με 200 γρ κοτόπουλο, ευχαριστώ

Devil
21-09-11, 14:10
ετσι που εχει βαλει το κοτοπουλο ολο μαζι δεν αφομειωνει ολες τις πρωτείνες πανε χαμενες.θα πρεπει να το μειρασει
στα γευματα ή να βγαλει μερικο

ελα μου...? και που πανε οι υπολοιπες?

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...

Tasos Green
21-09-11, 14:19
ελα μου...? και που πανε οι υπολοιπες?

δεν νομιζω να ισχυει κατι τετοιο...

ελα ντε ακομα δεν βγαλανε ακρη στο thread του διονυση!:green:

εγω παντως θα εσπαγα τα 250 γρ κοτοπουλο σε 150γρ (για το μεσημεριανο σου μιλαω μονο) και τα υπολοιπα 100 γρ θα τα συμπληρωνα σε αλο γευμα..;)

στο απογευματινό αφου εισαι μετα απο προπονηση μπορεις να φας 250...

Devil
21-09-11, 14:25
ελα ντε ακομα δεν βγαλανε ακρη στο thread του διονυση!:green:

εγω παντως θα εσπαγα τα 250 γρ κοτοπουλο σε 150γρ (για το μεσημεριανο σου μιλαω μονο) και τα υπολοιπα 100 γρ θα τα συμπληρωνα σε αλο γευμα..;)

στο απογευματινό αφου εισαι μετα απο προπονηση μπορεις να φας 250...

να σου πω την αληθεια.... δεν το εχω διαβασει ολο.... θα το ξανανοιξω σε καποια φαση να κανουμε λιγο πανικο....:green:

δεν προκειτε να πανε πουθενα... οσα χρειαζετε θα τα παρει ο οργανισμος..., ενα 25% απο αυτες θα καουν επι τοπου και μερικες θα πανε για γλυκονεογενεση...